ZORIN LUIDT DOODSKLOK OVER ONTWAPENINGSGESPREK Kolenkraan kraakt auto Oliepijp in werking Vijfhonderd vissers tyfoon vermist na Nu ook Geneefse conferentie door Russen getorpedeerd Nieuwe Westelijke voorstellen met opzet buiten behandeling gehouden Boude wijn morgen naar bijna zelfstandig Kongo Tweejarig meisje na nacht speuren gevonden China wil wèl in vrede leven, zegt mevr. Soeng HAVANA VOOR TWEEDE MAAL DOOR EXPLOSIE OPGESCEIRIKT DAGBLAD VOOR ZEELAND Princenhagenaar voor Assisenhof Leende Ike oor aan Den Haag? Moch woedend Algerijnen sturen aan op formefei erkenning Geheime wapens van Russen? Franse regering brak vliegstaking Daders gepakt) Besprekingen in Belgrado succes (poging tot moord) Russisch geld niet welkom Miljoenenschade op Philippijnen Gematigd geluid na bedreigingen Koel en winderig Weer koffie-aetie tegen kruideniers Munitieopslagplaats met donderend geweld de lucht in Tijdbommen in auto's Aanslag op Betancourt 100e JAARGANG No. 23403 Uitgave N. V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16, Tel. 22341 (3 lijnen). Postgiro 278841 agWa Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 28 JUNI I960 t Abonnementsprijs f 7.per kwartaal, 8.20 per post - 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: Goes, Westsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Steenstraat 14 - telefoon 2377 (Bijbureaus: Terneuzen: IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon 35) (Van onze correspondent) Voor het Antwerpse hof van Assisen staat terecht de Nederlander B.. geboor tig uit Princenhage bij Breda. Hij wordt beschuldigd van poging tot moord op zijn 22-jarige vriendin G. v. E., met wie hij in i954 ging samenwonen, nadat hij zijn echtgenote en twee kinderen had verlaten. De laatste jaren vlotte het niet meer zo best tussen beide personen en in juni van het vorig jaar vertrok het meisje, dat inmiddels moeder was ge worden van een zoontje, voor enige da gen naar Duitsland. B. ging op familie bezoek in Nederland. Toen hij in Ant werpen terugkeerde was zijn vriendin nog steeds afwezig. Hij kwam te weten, dat zij was afgereisd in gezelschap van een man. Jaloers van aard en opvlie gend van karakter, besloot B. de jonge vrouw bij haar thuiskomst neer te schie ten. Hij stak een geladen revolver op zak, en maakte een koffertje klaar om na het voltrekken van de misdaad dit mee te nemen naar de gevangenis. Toen zij terugkwam vuurde hij drie schoten op haar af, maar zij werd niet gedood. Tijdens de eerste zitting van het Ant werpse hof van Assisen verklaarde B. niet van plan te zijn geweest de vrouw te doden. Voorzitter: Hebt u gemikt met de re volver? Beklaagde (zonder nadenken): Ja. Voorzitter: Waarop? Beklaagde: Ik wilde haar leven niet in gevaar bren gen. Eerst schoot ik in haar long, maar omdat ik dat nog te gevaarlijk vond, schoot ik 20 cm lager. Vandaag wordt de zaak voortgezet. Volgens een Amerikaans tijdschrift heeft president Eisenhower wegens te genstand van Nederland" besloten Indo nesië niet te bezoeken. Minister Herter zou na het mislukken van de topconfe rentie bij Eisenhower hebben aange drongen op een bezoek aan Siam, In donesië en Birma. Eisenhower wees dit denkbeeld van de hand, gedeeltelijk wegens tegenstand van Nederland. De Nederlanders betoog den dat een bezoek van het anti-Neder landse Indonesië een klap in het gezicht van Den Haag zou zijn", aldus „News week". Een woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken deelde mede. dat de Verenigde Staten de Nederlandse regering niet hebben geraadpleegd over een eventueel bezoek van president Eisenhower aan Indonesië. Amerika echter dat men nu nader tot elkaar zou kunnen komen. Eaton verklaarde, nadat de commu nisten waren vertrokken, dat het nu wel duidelijk is wat de Russen willen: géén ontwapeningsakkoord. De vergadering werd voortgezet en Eaton diende de nieuwe voorstellen, nu als conferentie stuk, in. Vandaag beraadslagen de Wes telijken verder, ondanks de afwezigheid der roden. T eleurstelling de Amerikaanse uitnodi ging om een ondergrondse proefontplof- fing bij te wonen, heeft afgeslagen. Men had „geen interesse", aldus de bekend making. En de Amerikanen behoeven er ook niet op te rekenen dat Rusland hen ooit een invitatie zal sturen voor een dergelijke proef, aldus de vriendelijke verklaring Nieuiv voorstel Het nieuwe Westelijke voorstel omvat te o.m. het volgende: Het is ingedeeld in drie stadia. In het eerste zou een in- In Washington en Londen is met grote ternationale organisatie moeten worden teleurstelling gereageerd op wat in Ge- nève is gebeurd. Ook de Nederlandse regering sprak haar diepe leedwezen uit. Opmerkelijk is wel dat Rusland, di rect nadat de Geneefse conferentie was ingesteld die naarmate de ontwapening vorderde zou moeten worden uitgebreid. Satellieten die vernietigingswapens kun nen vervoeren moeten in dit stadium Tot hevige verontwaardiging van alle Westerse Amerikaanse afgevaardigde, uit Washington afgevaardigden heeft gisteren de Sovjet-Unie, was teruggekeerd met nieuwe voorstellen. de overige communistische delegaties Kennelijk met de bedoeling de bespreking trouw in haar kielzog, de tienmogendheden- daarvan te torpederen hebben de Sovjets, de conferentie over de ontwapening in Genève vredeskampioenen bij uitstek, de conferentie plotseling verlaten. onverwachts om zeep gebracht. Dit gebeurde enkele uren nadat Eaton, de getorpedeerd De woede aan de zijde der Wes telijken was groot. Vooral de Fran se afgevaardigde, Jules Moch gaf lucht aan zijn gevoelens in duide lijke termen. Het was duidelijk dat de communisten een goed geregis seerd spelletje speelden: direct na dat Zorin, de Russische afgevaar digde, zijn verklaring had afgelegd („de Westersen willen geen ontwa pening" en de rest van het oude bekende lied) sloot de Pool Nasz- kowski, die voorzitter was, de ver gadering, de niet-communisten de kans ontnemend, nog iets te zeg gen. Moch sprong woedend op en vroeg het woord. Naszkowski keek even naar Zo rin en liep toen gehoorzaam achter deze en de overige roden naar de deur. „Vlegels, vlegels", riep Moch hen achterna. Zijn uitroep vertolkte pre cies de gedachten van de andere Westelijke deelnemers, ook al be heersten zij zich wat beter dan de Franse afgevaardigde. Voordat de vergadering begon had Eaton -nog een kort gesprek gehad met Zorin, die zich toen echter op de vlakte hield, ook toen Eaton zinspeelde op de nieuwe voorstellen die hij meebracht. Onwil Dit is een droef moment", merkte de Amerikaan op, toen Zorin zijn ophefma kende verklaring had afgelegd. „Dit is de doodsklok over de ontwapeningsbe sprekingen", aldus een ander. Men is het er over eens dat het de Russen en hun trouwe meelopers ernst is met hun streven om elk akkoord en elke toena dering, zolang Eisenhower nog niet is opgevolgd, tegen te werken. Men confereert in Genève sinds 15 maart. Eind april werden de bespre kingen voor zes weken verdaagd en 7 juni hervat. De atmosfeer was toen na de mislukking van de topconferentie, erg gespannen. Van Westelijke zijde ver wachtte men na Eatons terugkeer uit Joseph Kasavoeboe is gisteren als eer ste president van de Republiek Kongo beëdigd in het regeringspaleis dat zwaar werd bewaakt door troepen en politie. Terwijl de 43-jarige leider van de Abakopartij met de rechterhand opgehe ven beloofde de wetten des lands te handhaven, verzamelde zich een menig te van naar schatting duizend leden van de Baloeba-stam voor het parlement, om te protesteren omdat hun groepering niet in de regering was vertegenwoor digd. Zij zwaaiden met leuzen als „Weg met de marionettenregering" en „Geen re gering zonder Kalonji". Waarschijnlijk omdat er een zwaar kordon van troepen en politie om het parlement was getrok ken deden de Baloeba's geen poging het gebouw binnen te dringen. Even voor de beëdiging zou plaatsvinden, kwam Ka lonji aanrijden. Staande in een open auto, sprak hij de menigte via een ge luidsinstallatie toe. „Wij zullen vechten om de provincie Kasai in tweeën ge splitst te krijgen. In geheel Kongo moe ten de Baloeba's eensgezind op hun rech ten staan", aldus Kalonji. Nadat hij de eed had afgelegd, deed Kasavoeboe een beroep op de Kongole zen de twisten tussen de stammen bij te leggen, terwille van de eenheid van het land. Hij zeide dat Kongo alleen wan neer deze interne moeilijkheden worden opgelost, in staat zou zijn zich van zijn plichten te kwijten als lid der Verenigde Naties. Kasavoeboe wekte het buitenland op Kongo financieel te helpen, maar hij zei dat voorwaarden, die zouden kunnen lei den tot ondergeschiktheid aan het bui tenland, worden afgewezen. Volgens waarnemers hier was dit een duidelijke aanwijzing dat Kongo niet be reid is de hulp, die reeds door de Russen zou zijn aangeboden, te accepteren, in dien voldoende hulp kan worden verkre gen van het Westen. Koning Boudewijn heeft een uitnodi ging van de pas gekozen president Ka savoeboe, om de onafhankelijkheidsfees ten op 30 juni te komen bijwonen, aan vaard. De koning zal morgen al in Leopold stad aankomen. Het besluit van de ko ning wordt uitgelegd als een aanwijzing dat er op 30 juni geen moeilijkheden te verwachten zijn. VEERTIG MENSEN moesten in Napels, na een bruiloftsmaal, met ernstige ver giftigingsverschijnselen in een zieken huis worden opgenomen. Twaalf mili tairen, ook in Italië, overkwam hetzelf de. EEN OPZICHTER van het Amsterdams Energiebedrijf was per abuis een ver keerde hoogspanningscel binnengegaan Er ontstond kortsluiting en de man werd zo zwaar gewond dat hij gisteren is overleden. DE VOORZITTER van de Engelse com munistische partij, Harry Pollitt, is op' terugreis van Australië naar Engeland overleden. ALS DE NAVO toestemming heeft ge geven voor het zenden van versterkin gen naar Nieuw-Guinea, is de NAVO schuldig aan kolonialisme zegt Indone sië. (Generaal Norstad heeft overigens alleen toegestemd in het onttrekken van strijdkrachten aan het potentièel in Europa). DE ËWSJSTE tien allernieuwste Duitse spoorwagons waarin airconditioning is toegepast, rijden tussen Hoek van Hol land en Bazel. Niemand heeft er nu nog last van tabaksrook. EN VEEKOOPMAN uit Weurt, die ken nelijk teveel gedronken had, reed in Nij megen op een agent in die hem een stop sein gaf. Nu zit hij in de cel, beschul digd van poging tot doodslag van een ambtenaar in functie. EEN STAKING is gisteren in Palermo aanleiding geworden tot een stevige knokpartij tussen de politie en leden van enkele vakbonden. worden verboden en ook grond- en lucht- inspectie moet daarin worden geregeld. Er zouden waarnemers moeten wor den uitgewisseld, die op bases zouden moeten worden gestationeerd. Inspec tie ter plaatse op het gebruik van de luchtmachten dient in de eerste fase ook te worden bereikt. In het tweede zouden alle wapenvoor- raden tot een overeen te komen peil moeten worden verminderd. De overblij vende zouden moeten worden vernietigd of voor vreedzame doeleinden gebruikt. De V.N. zou in dit stadium een inter nationale politiemacht moeten vormen. Dan zouden de strijdmachten van de V.S. en Rusland tot sterkten van 170.000 man moeten worden beperkt. In de der de fase komen de strijdmachten der an dere landen aan de beurt voor inkrim ping tot een sterkte die nodig is voor handhaving van binnenlandse veiligheid. Volgens een bericht uit Washington heeft premier Kroestjev aan Eisenhower een brief geschreven naar aanleiding van de afgebroken ontwapeningsconfe rentie. Men vreest, dat ongeveer 500 Philippijnse vissers zijn omge komen tijdens een storm, die zich heeft voorgedaan na het passe ren van de tyfoon „Olive", die zondag en maandagmorgen vroeg het midden en het zuiden van het eiland Luzon heeft getroffen. De vissers waren zondag uit twee plaatsen in midden-Luzon uitgevaren, op weg naar de baai van Manilla, en geen van hen is teruggekeerd. In een andere plaats in midden-Luzon worden 30 perso nen als vermist opgegeven. Volgens andere berichten zou ter hoogte van Camarines in het zuiden van Luzon, een schip met zestien opvarenden zijn vergaan. De tyfoon heeft grote materiële schade aangericht, men schat voor mil joenen guldens. Dit is de tweede maal binnen een maand, dat de Philippijnen door een tyfoon zijn getroffen. Op 28 mei kwamen als gevolg van de tyfoon Naar van welingelichte zijde wordt vernomen hebben de afgezanten van de Algerijnse rebellenregering in Melun da delijk bij het begin van de besprekin gen aangedrongen op formele erkenning van hun regering als vertegenwoordig ster van het Algerijnse volk. De Fransen staan echter volstrekt afwijzend tegen over erkenning van een gezagsorgaan met jurisdictie over Algeria buiten hen zelf. De besprekingen worden echter ge voerd in een zorgvuldig door beide zij den hartelijk gehouden atmosfeer, aldus de zegslieden. Men verwacht, dat de Algerijnen ook zullen trachten een belofte los te krijgen voor een regelrechte ontmoeting op ba sis van gelijkheid tussen Abbas en De Gaulle. „Lucille" meer dan 300 mensen om het leven. Het aantal daklozen wordt op tenmin ste 10.000 geschat. Verwacht wordt dat de cijfers over slachtoffers en materiële schade zullen stijgen naarmate de in zes provincies verbroken communicaties her steld worden. Met een druk op de knop heeft giste ren burgemeester mr. dr. L. de Gou van Venlo de Rotterdam-Rijnpijpleiding in werking gesteld. De machines begonnen te draaien en een grote kaart, waarop het tracé van de onlangs gereed geko men pijpleiding is aangegeven, werd verlicht. Aan de hand van die kaart waren de vele genodigden er getuige van hoe de olie door de 44 km lange pijpleiding haar weg aflegde. Een der directeuren van de pijpleï- dingmaatschappij gaf een indrukwek kend overzicht van de aanleg van de lange leiding waarvoor vele kanalen en watergangen maar ook met 1700 meter brede Hollandsch Diep moest worden „genomen". De aanleg heeft 110 miljoen gulden gekost. De huidige transportca paciteit is 8 miljoen ton per jaar. Het station te Venlo dient voor het vervoer naar de raffinaderij. In de toe komst moeten er ook bij Dongen en bij Beek en Donk in Noordbrabant stations komen. Liesbet je, het tweejarig doch tertje van het echtpaar van der Diezen uit Soestdijk, dat zondag middag -bij het wandelen in een bos bij Baarn spoorloos was ver dwenen, is gisterenmorgen om streeks half negen gevonden. Ze lag twaalfhonderd meter van de plaats waar de ouders de vermis sing zondagmiddag omstreeks half vijf hadden ontdekt in het bos te slapen. De politie van Baarn en Lage Vuur- sche had de hele avond en nacht met speurhonden koortsachtig de bossen af gezocht. Personeel van het staatsbosbe heer assisteerde daarbij. Maandagoch tend omstreeks half vier kwamen ook ongeveer honderdtwintig militairen van de 934e afdeling lichte luchtdoelartille rie uit Huis ter Heide een handje hel pen. Met vereende krachten werd het bos systematisch afgezocht met het ver melde gunstige resultaat. Het waren de soldaat eerste klasse J.H. van Nieuwen- huizen uit Amersfoort en soldaat V. Phaff uit Woerden die het meisje von den. Het echtpaar van der Diezen was eer- gistermiddag met de zes kinderen, een schoonzusje en haar verloofde gaan wandelen in de bossen van het uitge strekte landgoed Pijnenburg nabij het paleis Soestdijk en Lage Vuursche. Me- Verwachting van het K.N.M.I. tot J vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: Veranderlijke bewolking met in Z hoofdzaak in het noorden van het Z land enkele lokale buien, mogelijk Z l met onweer. Krachtige en in het Z Z Waddengebied harde noordwestelijke J wind. Koel weer met maximumtem- J pcraturen van 14 tot 18 graden. J Verwachting van het Belgisch weer- kundig instituut: Bewolkt met opklaringen. Tempera- turen van 19 tot 25 graden. Vandaag: zon onder 21.04 uur; maan onder 23.10 uur. Z Morgen: zon op 4.23 uur; maan op Z Z 9.53 uur. Z Gisteren is op het terrein van de Wes tergasfabriek te Amsterdam een kolen- kraan bezweken. De kraanarm is over de Haarlemmervaart heen boven op een personenauto gevallen. Gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Tijdens een vergadering van de chris telijke bond van detaillisten in huishou delijke artikelen, machines en appara ten, glas-, keramische, luxe en kunst nijverheids artikelen, speelgoed, gereed schappen en ijzerwaren, is gisteren het cadeaustelsel weer met kracht veroor deeld. De voorzitter maakte bekend dat de bond en haar zusterorganisaties even als de textieldetaillisten de kruideniers vakcentrale hebben laten weten dat zij de besprekingen over dit onderwerp, die al 2 jaar duren willen beëindigen en dat zij zich het recht voorbehouden weer een tegenactie in het leven te roepen. Er is nog niet beslist of er weer, zoals enkele jaren terug, een „kof- fie-actie" op touw wordt gezet. Dat er iets gaat gebeuren staat echter vast, zei de voorzitter. Na al de krachtige taal die de afge lopen week in communistisch China ge sproken werd over de noodzaak van een onverbiddelijke houding tegenover het imperialisme en die bijzonder opviel na de nadruk die premier Kroestjev op het In een munitie-opslagplaats in Hava na heeft zich een ontploffing: voorgedaan waardoor minstens twee personen wer den gedood en enkele honderden ande ren werden gewond. De explosie deed de stad op haar grondvesten beven, nauwelijks een uur nadat premier Fidel Castro zich heftig had gekeerd tegen anti-communisten, die hij de vijanden van zijn regiem had genoemd. In een officiële bekendmaking werd gezegd, dat de explosie plaats greep in het munitiedepot Cayo Cruzz aan de Via Blanca in Oost-Havana. De regering liet via radio en televisie alle doktoren en verplegend personeel oproepen, zich te melden bij de open bare en particuliere ziekenhuizen. Ook werden bloeddonors opgeroepen. De ontploffing deed ruiten tot kilo meters ver in de omgeving springen. zelfs tot in de buitenwijken van de hoofdstad. Een dichte rookwolk verspreidde zich over het havengebied. De kracht van de explosie was groter dan die van het Franse munitieschip Le Coubre tdat begin van dit jaar in de haven van Havana in de lucht vloog. Castro en an dere regeringsleiders weten die explo sie aan Amerikaanse saboteurs. Via de radio werd officieel bekend gemaakt, dat zevefe personen waren gearresteerd. Volgens onbevestigde berichten wer den enkele huizen in de omgeving van het depot met de grond gelijk gemaakt. Premier Fidel Castro en andere hoge functionarissen bezochten de plaats van de explosie. Op de terugweg kwam de auto van Castro in botsing met een an dere wagen, maar de premier werd niet gewond. Ooggetuigen vertelden dat een pad- destoelvormige wolk na de explosie omhoog steeg en over de stad dreef. Binnen enkele minuten na de explo sie leek Havana een legerkamp. Hon derden politiemannen, soldaten en le den van de volksmilitie namen overal in de straten strategische posities in. De anti-Castro-groep La Cruz heeft in Miami verklaard, dat haar agenten de ontploffing hebben teweeggebracht. De agenten hadden vrachtauto's met tijdbommen bij het munitiedepot ge parkeerd. Roemeense partijcongres legde op de po litiek van vreedzame coëxistentie, heeft gisteren een meer gematigd geluid ge klonken. Het is ^jkomstig van de meest invloedrijke dame in Peking Soeng Tsjing Ling, heter bekend als mevrouw Soen Yat Sen, de weduwe van de grond legger der Chinese revolutie. Enkele uren nadat het persbureau Nieuw China een uitspraak van gene raal Li Tsjih-Min had doorgegeven, vol gens wie geweld het enige afdoende mid del is om de imperialisten in toom te houden, werd een artikel van mevrouw Soeng gepubliceerd, waarin staat, dat China bereid is in vrede te leven met iedereen, „zelfs met de imperialisten". ,,De gedresseerde zeehonden van de im perialistische pers en radio", aldus me vrouw Soeng, ..hébben getracht China af te schilderen als vijand van vreedzame coëxistentie Dit is gewoonweg een leugen. China is bereid met iedereen in vrede te leven, zelfs met het imperialis me. In feite moeten we dit doen. Het imperialisme is werkelijkheid, evenals de socialistische landen. Zij staan naast elkaar in de wereld. Maar hoewel we vreedzaam met het imperialisme willen samenleven, houdt dit niet in, dat wij eraan onderworpen willen zijn". Volgens het Amerikaanse weekblad „Newsweek Magazine" zouden de Rus sen naar uit door de NAVO ontvan gen inlichtingen zou zijn gebleken werken aan chemische, biologische en radiologische wapens die heimelijk het land van de vijand binnengebracht zou den moeten worden en waardoor de ver dediging van dat land dan uitgeschakeld zou worden zonder dat er vernielingen zouden worden aangericht. vrouw van der Diezen was met de baby in de kinderwagen en een schoonzusje en haar verloofde gaan wandelen. De heer van der Diezen volgde op de fiets met Liesbet voorop en een zoontje ach terop. Zijn drie oudere dochters fietsten zelf. In het bos ontmoetten de gezinsle den elkaar. De kinderen gingen spelen. Omstreeks half vijf ontdekte het echt paar van der Diezen dat Liesbetje was verdwenen. Ze had kort tevoren nog bij haar tante op de arm gezeten. Met behulp van enkele andere bosbezoekers werd onmiddellijk de omgeving afge zocht, doch het meisje werd niet gevon den. Ze kregen later assistentie van tal rijke politiemannen en enkele speurhon den. Doch ook deze speurtocht leverde geen resultaat op. Het zoeken werd na een korte onder breking bij het krieken van de dag her vat, waarbij ook militairen werden inge schakeld. Die speurtocht met vereende krachten werd gisterochtend omstreeks half negen met succes bekroond^ Het Parijse luchtverkeer, dat gisteren gedurende zes uur door een staking van het grondpersoneel heeft stilgelegen, is 's middags om één uur onder druk van de regering hervat. De staking was om zeven uur begonnen op de luchthaven Orly en een uur later overgeslagen op Le Bourget. De Franse regering gaf zondagavond laat een decreet uit, waarin de stakers werd bevolen normaal op het werk te verschijnen. Het decreet bereikte de meeste stakers evenwel niet op tijd. De staking zou hebben voortgeduurd tot gis terenavond zeven uur. Tijdens de korte stakingsperiode was het meeste vliegverkeer naar Parijs om geleid via Brussel. De secretaris van president Betan court van Venezuela heeft bekendge maakt dat acht personen die worden be schuldigd van de aanslag op Betancourt, gevangen zijn genomen. Ook de leider van het komplot. Manuel Vicent Yanes Bustamente, werd als laatste van de acht gegrepen. De politie zegt dat Bus tamente de auto had geleend waarin dy namiet was gestopt dat j.l. vrijdag tot ontploffing is gebracht tijdens een auto rit van de president. Gisteren zijn in Belgrado de Zuidsla- visch-Nederlandse besprekingen afgeslo ten. Officieel werd bekendgemaakt dat de besprekingen zijn gehouden over lo pende internationale kwesties en bilate rale betrekkingen, en in ,,een vriend schappelijke atmosfeer". Aan de bespre kingen is van Nederlandse zijde deelge nomen door minister van buitenlandse zaken Luns. de Nederlandse ambassa deur in Belgrado en het hoofd van de afdeling Europa van het Nederlands mi nisterie van buitenlandse zaken. Aan het eind van het bezoek van minister Luns aan Belgrado, zal een gemeen schappelijke verklaring worden uitgege ven.

de Stem | 1960 | | pagina 1