BETOGINGEN HOUDEN IKE NIET TEGEN Hurkos wees verdachte aan viervoudige moord van [pres "1 Prins uit ziekenhuis En ook naar Japan, ondanks alles Hagerty valt uit tegen vriendelijke socialisten Israël wil Y.N. zaak-Eichmann buiten houden Anderhalf miljoen schade bij brand te Grouw Gevluchte psychopaat bij grens aangehouden DIJK Eerst eten en! i dan met de I maan spelen Doodstraf geëist tegen Goudswaard Philips voert vijfdaagse werkweek in Succes voor Nederlandse telepaat ff REIZEN IX, DAGBLAD VOOR ZEELAND Per 1 januari a.s. Vermist meisje in Frankrijk aangehouden MOSKOU IS NIET TE LUI Geen golf Stakingen Geheimzinnige ziekte in Duits bataljon Koel weer Juan de Ribeira heilig verklaard Jonge Rus Paus Johannes naar Monte Cassino Nederlandse bus in België gekanteld Leven genoeg in het heelal, zegt Sovjet-prof Rondvaartboot stuurloos op' Haringvliet n keur van 57.50 endorp 77.50 97.50 119.75 v. a... f 109.75 129.75 LDERS 139.75 f 162.50 E f 157.75 1 179.75 189.75 5CHE 209.75 LELLA 259.75 g gratis toegezon- DA TEL. 32450 )ES, ÏS. ARS en 14 dagen va. 265.— juni, verv. 3 x ELS - CAPRI juli, verv. 3 x per FATIMA stus etc. v.a. 4 juli 5.— 16 juni, 18 juli 1-S. Sebastian 275.— v.a. 1 juli 315.- 306- 235. f 160- 150- 190- 190- 140- 120- 130.- S 65. v.a. 22 v.a. 28 - v.a. 27 v.a. 17 v.a. 17 v.a. 19 v.a. 18 v.a. 19 v.a. 19 v.a. 20 - v.a. 15 juni juni juni juni juni juni juni juni juni juni juni rd reisprogramma CENTRALE ijk no. 1 (Hotel 25025-24930-64723 iskamer en aange- .oreisbureaus. ivonds iniseert dit jaar: eizen naar Londen v.a. f ISO.— ide reizen naar Londen ging en excursies v.a. f 214.— Schotland v.a. f 355.— erengebied v.a. f 339.— en Torquay v.a. f 319.— ■e bij Uw reisbureau n 100e JAARGANG No. 23390 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur E. H. B. Brader HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P, V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus Breda, Reigerstraat 16 Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Foor God, Koningin en Vaderland MAANPAG 13 JUNI 196» Abonnementsprijs 7 per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0 40 per mm (Ing Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel telefoon 2236 - Barau v.o, Z«e»w»eh-Vl.md..m; HULST, Dubb.l. Poort 7 - ttlrtbrn 23?J - (Biib.r.,-: TERNEUZEN. LT.t.ai..trat 2< - t.Moon 2601 - OOSTBURG, Nlou»Bn..t 41. tehta» «S HAGERTY Fijne vriendschap De N.V. Philips Gloeilampenfabrieken heeft het voornemen om per 1 januari 1961 voor haar bedrijven in Nederland de vijfdaagse werkweek in te voeren. In verband hiermede is inmiddels met de vakorganisaties van handarbeiders en beambten het overleg geopend over verschillende problemen, die samenhan gen met deze werktijdverkorting. President Eisenhower is gisteren uit Washington vertrokken voor een bezoek aan de Philippijnen, Formosa, Japan en Zuid- Korea. Het hachelijk avontuur van zijn perschef, Hagerty, die door een helikopter uit een woedende mensenmenigte moest worden gevist, heeft hem niet kunnen afbrengen van zijn besluit om ook het land van de rijzende zon te bezoeken. Zondag a.s. zal Eisenhower in Tokio arriveren. Ambtenaren, verslagge vers en fotografen, die hem vergezellen, hebben zich tegen molest verzekerd. Hagerty, die zaterdag uit Japan vertrok en gisteren te Anchorage (Alaska) een ontmoeting had met de president heeft woedend gereageerd op een ver klaring van de Japanse socialistische partij, waarin deze liet weten, dat zij innige vriendschap met de Verenigde Staten wenst. De perschef van de pre sident zei zich af te vragen, waarom men uit pure vriendschap auto's van de Amerikaanse ambassade aanvalt en perschefs fijn tracht te malen. Zo precies zei hij het wel niet, maar het kwam er dan toch op neer. EISENHOWER En toch ga ik Het 15-jarige Maastrichtse meisje L. M„ dat op 12 mei spoorloos verdween, is blijkens berichten die zaterdag in Maastricht zijn ontvangen, opgespoord in het Franse plaatsje Arcy sur Kure, op 350 kilometer ten zuiden van Parijs. Een lid van de Maastrichtse recherche is in gezelschap van de vader van het meisje per auto naar deze plaats ge gaan en heeft het meisje naar Maas tricht teruggebracht. De kinderrechter heeft onmiddellijk de plaatsing van het meisje in een op voedingsgesticht gelast. Gebleken is dat zij op 12 mei op de fiets naar Luik was gegaan. Zij heeft daar het rijwiel ach tergelaten en is verder gaan liften. Zij is tot Parijs gekomen, waar zij enkele dagen verbleef, en lifte verder met de bedoeling naar Marseille te komen. Het bezoek van Ike aan Japan is voor Amerika een prestigekwestie geworden, nu de communisten zich beijveren om uit de agitatie van de socialisten alles te halen wat er in zit. Moskou zelfs heeft een duit in het zakje gedaan door het veiligheidsverdrag tussen de V.S. en Ja pan een bedreiging van de Sovjet-Unie te noemen en op de prachtige raketten te wijzen, die men in Rusland beschik baar heeft. 4 De Amerikaanse president gaf voor zijn vertrek uit de V.S. in een officiële ver klaring te kennen, dat de relletjes in Ja pan eerst en vooral tegen de regering Kisji gericht zijn en dat zijn reis niet ten doel heeft een regering, een verdrag of een omstreden politiek te steunen. „In werkelijkheid vormt de reis een belang rijke fase van een program, dat hoofdza kelijk ten doel heeft het internationale klimaat te verbeteren. Amerika streeft eerlijk naar een rechtvaardige vrede". De Japanse regering heeft de Ameri kanen verontschuldigingen aangeboden voor de relletjes van vrijdag en gezegd, dat de publieke opinie er verontwaar digd over is. Zaterdag betoogden op nieuw tienduizenden Japanners voor de Amerikaanse ambassade in Tokio en voor het parlementsgebouw. Alle maatschap pelijke klassen schenen bij deze demon straties vertegenwoordigd te zijn. Men zag boeren op sandalen van stro, huis vrouwen met kinderwagens,, professoren, arbeiders in werkkleding en scholieren in zwarte uniformen. Over de verblijf plaats van Hagerty was niets bekendge maakt. Premier Kisji zei gisteren, dat het programma voor het bezoek van Eisen hower ongewijzigd is gebleven. Men neemt echter aan, dat de partij golf, die Ike met de premier zou spelen in elk geval niet zou doorgaan en dat de Ame rikaanse president ook geen persconfe rentie zal houden. Intussen hebben de socialisten alweer aangekondigd, dat zij woensdag politieke stakingen zullen houden uit protest te gen het voorgenomen bezoek van de Amerikaanse president. Studentenvereni gingen maakten bekend, dat zij tijdens het verblijf van Eisenhower in Tokio el ke dag demonstraties zullen houden, ten einde te verhinderen dat het veiligheids verdrag wordt besproken. Van de duizend manschappen in een verbindingsbataljon van het Westduitse leger in Hannover, zijn er tweehonderd aangetast door een geheimzinnige ziek te. De verschijnselen hoofdpijn, braken en gedeeltelijke verlamming van armen en benen zijn voor alle patiënten ge lijk. Zes soldaten zijn opgenomen in een ziekenhuis. Een zegsman van het leger heeft ver klaard. dat men in het duister tast om trent de oorzaak van de ziekte, maar dat deze mogelijk in het eten van de mannen moet worden gezocht. Hun menu van vrijdag bestond uit vis filet met aardappelsalade. Enkele sol daten hadden nadien geklaagd dat de salade een bijsmaak had. De Israëlische regering heeft be sloten te wachten met de beant woording van de Argentijnse nota over Eichmann totdat premier Ben Goerion deze week in Parijs mo gelijk een ontmoeting heeft gehad IN PARIJS hebben enkele Algerijnse re bellen een landgenoot doodgeschoten en later de chauffeur vermoord van de taxi waarin zij ontvluchtten. OP HET VLIEGVELD van Londen zijn zaterdag 3000 luchtpassagiers opgehou den door een stiptheidsactie van technici van de B.E.A. KROESTJEV heeft de vader van piloot Powers (U-2) beloofd, dat hij hem hel pen zal wanneer hij naar Rusland komt om zijn zoon te bezoeken. PREMIER VERWOERD van Zuid-Afri- ka heeft zaterdag in Pretoria een ope ratie aan zijn rechteroor ondergaan. KARDINAAL FELTIN heeft gisteren "jet een H. Mis in Lourdes de derde Nato-bedevaart geopend, waaraan 40.000 militairen deelnamen. ARTHUR MILLER, de Amerikaanse to neelschrijver, gaat enkele scènes her schrijven van het passiespel te Oberam- jTcrgau. Men wil ze aanpassen aan de huidige tijd. Verwachting van het K.N.M.I. tot l J.anavon<E opgemaakt gisterenavond *3.15 uur: iyiss.elend bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en west. Koel weer. I Verwachting van het Belgisch weer- l kundig instituut: Bewolkt met opklaringen en hier en aaar neerslag. Vrij sterke wind uit het zuidwesten. Vandaag: zon onder 21.01 uur; l jjaan op 23.56 uur. Morgen: zon op 4.19 uur; maan on- der 10.26 uur. met president Frondizzi. Dit is van doorgaans goed ingelichte zijde in Tel Aviv vernomen. De Israëlische minister van buitenland se zaken, mevrouw Golda Meir heeft een ontmoeting met de Argentijnse gedele geerde bij de Verenigde Naties, Mario Amadeo. Kennelijk hoopt de Israëlische regering Argentinië ervan te kunnen weerhouden de ontvoering van Eich mann aanhangig te maken bij de V. N. Israël is echter niet van zins de moorde naar van zes miljoen joden uit te leve ren. De ambassadeur van Argentinië, Ro- dolfo Garcia Arias is gisteren naar Bue nos Aires vertrokken. Hij werd uitgelei de gedaan door de Israëlische chef van het protocol en hooggeplaatste ambte naren van het ministerie van buitenland se zaken. Mevrouw Garcia Arias blijft achter in Tel Aviv. Na de kabinetsvergadering werd wel de tekst van een boodschap van Ben Goerion aan Frondizi gepubliceerd. Di plomatieke kringen beschouwen dit als een aanduiding dat Argentinië bereid schijnt tot een oplossing, waarbij het zijn gezicht niet verliest. De Argentijnse ambassade in Tel Aviv wordt voortdurend bewaakt. Onbeken den hebben gedreigd het gebouw te zul len opblazen. De Israëlische ambassade in Caracas (Venezuela) heeft talrijke annonieme telefoontjes ontvangen. De onbekenden dreigden met geweld wanneer Eichmann niet wordt vrijgelaten. In Washington demonstreerden acht mannen in khaki-unjformen en met ha kenkruisbanden om de arm voor het Wit te Huis. Zij droegen borden mee waarop Ike help Eichmann te bevrijden" en Israël schendt de internationale wet ten". Een derde droeg een bord met een hakenkruis. De politie keek toe maar greep niet in. De leider van de groep werd geïdentifi- veerd als een zekere George Lincoln Rockwell. De 16e-eeuwse aartsbisschop van Va lencia, Juan de Ribeira, is zondag tij dens een plechtigheid in de schitterend verlichte basiliek van Sint-Pieter heilig verklaard. De plechtigheid werd bijgewoond door zesduizend Spaanse pelgrims, onder lei ding van een regeringsdelegatie, kardi nalen, vele bisschoppen en verscheidene duizenden andere gelovigen. Een jonge Rus heeft in een in- j gezonden stuk in het Russische jeugdorgaan „Komsomolskaya Pravda" zijn gemoed, gelucht over het rakettenprogramma van de Z Sovjet-Unie en daaraan de klacht Z vastgeknoopt, dat de regering op t het gebied van „aardse goederen" in de vorm van meer woningen, meer kindertehuizen en goedko- Z pere goederen zich niet aan de be- J hoeften heeft aangepast, „Alexein", zoals de inzender zich noemt, merkt op dat het schot I naar de maan hem niets wijzer heeft gemaakt. Voor het lanceren Z van de maanraket had hij een i schuld van 3000 roebels, en nu, na j het schot, is hij dit bedrag ook nog l schuldig. J Hij noemt het Russische ruimte- vaartprogramma „ongelegen en t Z voorbarig". De arbeidersbevolking i zou tegen de Spoetniks en raket- ten zijn, als zij besefte dat de kos- j ten hiervan aan kinderen een 1 plaats in de kindertehuizen zouden Z 5 kunnen bezorgen. „Breng de wol- prijzen omlaag en zorg voor meer elektrische strijkijzers in de win- kels". S „Loop naar de maan met de Z maan en zorg voor beter voedsel op tafel. Daarna kunt u met de maan spelen", aldus eindigde de brief. I Hief blad nam ook het antwoord Z van een ingenieur op dit ingezon- Z den stuk op. Deze ingenieur laak- te de houding van de anonieme schrijver en verklaarde, dat de Z raketten en Spoetniks noodzake- Z lijk zijn voor het prestige van de S Sovjet-Unie. Volgens hem maken de kosten van het Russische ruim- tevaartprogramma geen enkel ver- S schil uit van wat de levensstan- Z daard betreft. S Op nog onbekende datum in juli zal paus Johannes XXIII een informeel be zoek brengen aan de abdij der Benedic tijnen te Monte Cassino. Deze abdij werd in de laatste wereldoorlog volko men vernield, maar is thans weer her bouwd en in sommige opzichten gemo derniseerd. Waarschijnlijk gaat de paus daarna nog naar de Maria-bedevaart- plaats Loreto aan de Adriatische Zee. Sinds paus Pius IX, die ruim een eeuw geleden Toscane bezocht, is paus Johan nes XXIII de eerste paus die verder komt dan in de onmiddellijke omgeving van Rome. U.O joto: pr,nses Beatrix was ken nelijk ongeduldig. De prins echter had de professoren nog wat te vertellen Dertig passagiers van een toerbus uit Strijen (Z.H.) zijn zondagochtend ge wond toen hun voertuig bij de Belgische plaats Wolvertem, op de weg Brussel- Antwerpen, op een fietspad kantelde. Drieëntwintig van hen zijn overgebracht naar het ziekenhuis van Vilvoorde en 7 anderen naar dat van Willebroek. Er zouden geen ernstig gewonden zijn. Het ongeval is vermoedelijk te wijten aan een breuk in het stuurmechanisme. Een bijzonder felle brand, die zater dagavond in de houtloodsen van de N.V. Halbertsma te Grouw (Fr.) heeft ge woed, heeft een schade aangericht van naar schatting anderhalf miljoen gul den. Acht houtloodsen, die een opper vlakte besloegen van 5000 vierkante me ter, zijn in vlammen opgegaan. Drie schiphuizen, particulier eigen dom van de directieleden van Halberts ma, gingen eveneens verloren. De sche pen, die hierin gemeerd waren, waar onder een kostbaar jacht, konden nog tijdig in veiligheid worden gebracht, omtrent de oorzaak van de brand, die is ontstaan achter een der werfkantoren, tast men in het duister. Onachtzaam heid met vuur lijkt het meest aanneme lijk. In Je afgebrande loodsen lag onge veer 4500 kub. meter hout, meest eiken en beuken. Het was het meest kostbare deel van de enorme houtvoorraad, die op het 60.000 vierkante meter grote ter rein lag opgeslagen. Het verbrande hout was hoofdzakelijk bestemd voor de fa- Spookachtig lichtten de vlammen van de brandende houtloodsen in Grouw tegen de zwarte lucht. bricage van deuren, kastplanken en bo tervaten. Tengevolge van de brand zul len enkele afdelingen van het bedrijf voorlopig moeten worden stopgezet. Ook gingen een paar transportwagens verlo ren. Zondagochtend om 4 uur was men de brand meester. Een 17-tal spuiten uit 9 verschillende plaatsen in Friesland heeft aan het blussingswerk deelgeno men. De brand- en bedrijfsschade wordt door verzekering gedekt. (Van onze verslaggever) In het Duitse grensgebied hij de door laatpost Glanerbrug-Enschede is in de nacht van vrydag op zaterdag de 28-ja- rige Matthijs Sch., die op vrijdag 3 juni was ontvlucht uit de St.-Willibror- dusstichting te Heiloo, door de Duitse douane aangehouden. Hij werd overge geven aan de Nederlandse opsporings instanties en zaterdagmiddag overge bracht naar Maastricht. Sch. is schuldig aan verschillende in braken en diefstallen en werd enkele ja ren geleden ook verdacht van moord op een mede-verpleegde. Bij vonnis van de arrondissementsrechtbank Maastricht van 27 oktober 1953 werd hij voorwaar delijk ter beschikking van de regering gesteld. Op vrijdag 3 juni verliet hij des avonds omstreeks negen uur het Sint- Pauluspaviljoen van het gesticht te Hei loo voor een korte wandeling. Hij keer de echter niet terug en daags daarna werd een speciaal opsporingsblad uitge geven met het portret en signalement van de voortvluchtige Maastrichtenaar, die als gevaarlijk" werd aangemerkt. Volgens persberichten werd de ge- Hebt u onze Pinksterprijsvraag 1960 al opgelost Denkt u er dan aan dat de inzendtermijn sluit op 18 juni 1960. Op onze kantoren hebben wü nog voldoende oplossingsformulieren in voorraad. Op een tip van de Nederlandse telepaat, Peter Hurkos is in de V.S. een voddenraper aangehou den, in verband met een 17 maan den geleden op een gezin van vier personen gepleegde moord. De 34-jarige voddenraper werd ge arresteerd in zijn woning te Falls Church in de Amerikaanse staat Virginia. Na zijn verhoor is bepaald, dat hij moet worflen opgenomen voor onder zoek naar zijn geestvermogens in het hospitaal voor crimineel geestelijk ge stoorden te Marion in Virginia. De naam van de verdachte is niet bekend gemaakt. In Washington werd door de federale recherche verklaard, dat de verdachte een van de 165 personen was, naar wie een onderzoek is ingesteld met betrekking tot de moordzaak Jackson. Er is nog geen acte van beschuldiging tegen hem uitgebracht. Hurkos zou de man aan de politie van Virginia hebben beschreven na de plek ken te hebben bezocht waar de lijken van het gezin Jackson waren begraven. Hurkos zou een „visioen" hebben ge kregen van „een man die met afval werkte". Jackson, een winkelbediende, en zijn vrouw en hun twee dochtertjes verdwe nen op een zondagavond, 17 maanden geleden, toen zij in hun auto op een weg nabij Mineral in Virginia reden. Zij waren toen op de terugweg naar huis, na een bezoek te hebben gebracht aan familie van mevrouw Jackson. La ter werden hun lijken gevonden. Aan een verslaggever heeft Hurkos verteld, dat de verdachte de moorden aan hem bekend heeft. De vrouw van de verdachte zou aan de politie hebben gezegd, dat haar man van huis was tijdens het weekeind van de verdwij ning van de Jacksons. Enkele dagen geleden is gemeld, dat de hulp van Hurkos in de zaak-Jackson was ingeroepen door dr. F. Regis Rei- senman, die verbonden is aan het St. Elizabeth-ziekenhuis in New-York. Hij is een bekend criminoloog en lid van de Amerikaanse vereniging voor on derzoek van psychische verschijnselen. De staatspolitie van Virginia heeft de Nederlandse telepaat begeleid naar plaatsen die een rol in deze moordzaak hebben gespeeld. Gemeld is dat de diensten van Hurkos gehonoreerd zou den worden met 100 doller per dag bui ten vergoeding van onkosten. Indertijd zijn de lijken van twee lé den van het vermoorde gezin gevonden in een niet meer in gebruik zijnde zaagselput nabij Fredericksburg. De twee andere lijken waren begraven na bij Annapolis in Maryland. vluchte psychopaat de nacht van dinsdag op woensdag van de vorige week gearresteerd bij een poging de Duits-Deense grens te overschrijden. De Deense douane leverde hem uit aan de Duitse politie te Flensburg. Toen hij in het gerechtsgebouw aldaar zou worden voorgeleid, rukte hij zich los en vluchtte naar buiten. De politie zette onmiddel lijk een achtervolging in, doch Sch. wist buiten schot te blijven. Meer dan twee dagen wist hij te ont komen aan de overal naar hem speuren de politiebeambten, doch bij een poging de Duits-Nederlandse grens te over schrijden werd hij in de nacht van vrij dag op zaterdag omstreeks half drie door een Duitse douanier opgemerkt. De beambte, illegale grensoverschrijding veronderstellend, liet zijn hond los. waardoor de Nederlander tot staan werd gebracht. Direct na aanhouding werd hij overgegeven aan de koninklijke ma rechaussee, die hem herkende als de ontvluchte psychopaat wiens opsporing was verzocht. De man werd naar Maastricht over gebracht omdat hij bij vonnis van de in deze plaats zetelende rechtbank ter be schikking van de regering is gesteld. Noch bij de aanhouding noch tijdens de achtereenvolgende transporten heeft de jongeman verzet gepleegd. De openbare aanklager in het spiona- geproces te Cairo heeft zaterdag de doodstraf geëist tegen de Nederlander Meewis Goudswaard, die zich schuldig zou hehhen gemaakt aan spionage ten gunste van Israël. Dezelfde straf werd geëist tegen de Italianen Raimondo di Pietro en Ferdinando Pacciolla. Onder de circa 150 miljard sterren en planeten van ons melkwegstelsel bevin den zich een 150.000 planeten waar waarschijnlijk levende wezens zijn. Dat leven is uiteraard afhankelijk van het stadium van evolutie waarin de betrok ken planeet verkeert, doch het moet noodzakelijkerwijs gelijken op de leven de vormen op onze aarde. Tot deze con clusie is de Russische bioloog prof. Joeri Rail gekomen na een uitgebreide studie van de levensvoorwaarden in het heelal. Prms Bernhard is zaterdagmid-. dag om kwart over twaalf uit het Academisch ziekenhuis in Utrecht ontslagen. Hij werd afgehaald door prinses Beatrix en vertrok direct naar Soestdijk. De prins, die er slecht en moe uitzag, werd uitgeleide gedaan door de behan-« delende geneesheren prof. dr. J. F. Nih boer, hoogleraar in de chirurgie en prof, dr. F. L. Jordan, hoogleraar in de inter-r ne geneeskunde aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Om vijf minuten over twaalf arriveer-, de prinses Beatrix in het ziekenhuis. Zij reed haar eigen wagen en onderhield zich op de kamer van haar vader nog enige tijd met de beide hoogleraren en de zusters Goudman en-Vos, die de prins verpleegd hebben. Breed lachend poseerde de prins even voor de fotografen en cameramensen om vervolgens in de auto van zijn dochter te stappen, die in snelle vaart richting Soestdijk reed. Een aparte volgwagen vervoerde de bloemen die de prins in de afgelopen dagen in het ziekenhuis ontving. Om volledig herstel zoveel mogelijk te bevorderen heeft de prins op advies van de behandelende geneesheren voor de eerstkomende weken alle verplichtingen buitenshuis moeten afzeggen. (Advertenties) Zaterdagmiddag kreeg de rondvaart boot „Ir. Lely" van de rederij Delta met 80 passagiers aan boord een defect aan de stuurinrichting. Het schip, dat op weg was naar de bouwput van de Deltawerken in het Haringvliet, dreef stuurloos op het deze middag bijzonder woelige water. Gelukkig was cr geen ebstroom, zodat het schip landinwaarts dreef. De boot „De Zuiderzee" van de zelfde rederij en de motorvlet „De Mer- wede" van Rijkswaterstaat, zagen kans de ,,Ir. Lely" in de haven van Helle- voetsluis binnen te brengen. De passa giers, voor zover zij hiertoe nog lust ge voelden, stapten vervolgens op de „Zui derzee", om daarmee alsnog een rond vaart te maken. Sedert enkele weken zijn er moeilijkheden met de rondvaar ten op het Haringvliet. Van de rederij ..Delta", die sedert enkele jaren deze rondvaarten uitvoert, werd een schip af gekeurd voor vaart boven windkracht vier. De „Zuiderzee" werd geheel afge keurd. In verband hiermee liet de rede rij Delta enkele dagen geleden de „Ir. Lely'overkomen.

de Stem | 1960 | | pagina 1