FRANSE OPENBARE LEVEN LAG GEHEEL LAM Japanners bezorgden Hagerty benauwd uurtje Grootste staking sedert jaren Een miljoen ambtenaren legde werk 24 uur neer Felli ini aan spinnewie Oostduits Berlijners protest tegen in Bondsleger Twee Nederlanders in V.S. verdacht van moord Helikopter moest Eisenhowers perschef ontzetten Soepelheid bij uitzending A WESTIE-EICHMANN Persoonlijk beroep van Ben Goerion op Frondizi Tilburger in arrest Nieuw-Guinea MACHTELOZE POLITIE Slachtoffer van topconferentie DAGBLAD VOOR ZEELAND AUSTRALISCHE FRIENDSHIP VERMIST „Onmiddellijk hoger loon" NIKE TREFT HERCULES Rode pelgrimage van Djoeanda Ontwapeningsmarathon Y.S.er zit iets in Kroestjevs plan Water bedreigt Chileense stad met verwoesting Veranderlijke bewolking Nederland deelt in EEG-fonds Lotto-plan voor maatschappelijk werk Nationale Raad distancieert zicli '100e JAARGANG "No. 23389 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur E. H. B. Brader' HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus Breda, Reigerstraat 16 Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 11 JUNI 19601 Abonnementsprijs 7.— per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98 - telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen; HULST, Dubbele Poort 7 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN. IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, telefoon 35) (Van onze Haagse redactie) Ook bij de verdere uitzending van dienstplichtigen naar Nieuw-Guinea ter vervanging van het duizend man sterke detachement waarvan de eer ste onderdelen in augustus vertrek ken zal, zo is door de legerleiding bepaald, steeds byzondere aandacht worden geschonken aan de persoon lijke omstandigheden van de betrok kenen. Enige zoons en gehuwde dienstplichtigen zullen bv. van uitzen ding worden vrijgesteld. Ook in an dere gevallen, als kan worden aange toond, dat uitzending sociaal onge wenste gevolgen heeft, zal vrijstelling worden verleend. Aangezien de meeste dienstplichtigen van de eerste groep, die naar Nieuw- Guinea wordt uitgezonden, nog maar acht maanden te dienen hebben de normale diensttijd wordt ook bij uit zending niet overschreden gaat het vervangingsprobleem al gauw spelen. De aflossing zal betrokken worden uit de infanteriedepots te Maastricht, Roermond. Venlo en Vught. Het aantal aangewezen dienstplichtigen kan beperkt worden als zich vrijwil ligers aanmelden, zoals nu bij de eer ste uitzending het geval is. De bedoe ling is de mogelijkheid tot vrijwillig dienen ook voor de toekomst te hand haven. Dienstplichtigen en vrijwilli gers worden vervolgens tezamen in de Saksen Weimarkazerne te Arnhem in een opleiding van twee maanden voor uitzending gereedgemaakt. Dit bete kent dat een dienstplichtige in de toe komst bij een totale diensttijd van achttien maanden nog geen veertien maanden in Nieuw-Guinea dienst zal doen. Gisteren heeft Frankrijk de ernstigste staking meegemaakt sedert de Gaulle aan het bewind is. Ongeveer een miljoen regeringsambtena ren legden het werk neer, dat is tachtig tot negentig procent van alle rijksambtenaren. De massale staking, die een groot deel van het open bare leven in Frankrijk lam legde, was uitgeschreven door de drie vakbonden: de katholieke, de socialistische en de communistische. De inzet van de staking: een onmiddellijke salarisverhoging van 3 pro cent en hogere minimumlonen. Een Australische Fokker Friendship met 25 mensen aan boord wordt ver mist in het kustgebied van de staat Queensland. In een strook van 1500 km wordt naar het vermiste toestel ge zocht. Men vreest dat het vliegtuig in zee is gestort. Het toestel was op weg van Brisbane naar Mackay. Dit vliegveld was echter tengevolge van mist niet bruikbaar. Na drie kwartier te hebben rondgecirkeld vloog de Friendship naar Earshot. Po gingen om daarna radiocontact met het vliegtuig te krijg -n mislukten. Volgens een onofficieel bericht zou de Amerikaanse consul in Queensland, Gra dy, zich aan boord hebben bevonden. Om middernacht van donderdag op vrijdag zette het PTT-personeel de staking in. Slechts kleine groepen bleven werken om zeer dringende telegrammen enz. af te doen. Het luchtverkeer ondervond bijzonder grote hinder. Op Orly kon zo goed als geen enkel vliegtuig landen en alle luchtvaartmaatschappijen hebben hun passagiers voor Parijs en verder, dan ook in Brussel aan de grond moeten brengen om hen van daaruit met treinen of ge charterde wagens naar Frankrijk te ver voeren Niet alleen de openbare diensten wa ren verlamd, ook de scholen en univer siteiten waren dicht. Want ook de hoog leraren en de onderwijzers namen aan de staking deel. Parijs bofte deze keer nog. want het metro- en spoorwegpersoneel deed deze dag niet mee. Zoals bekend organiseert men in deze sector al gedurende enkele maanden plotselinge koi^te stakingen. Daarmee zal men doorgaan. Het spoor weg- en metropersoneel hééft wel zijn sympathie betuigd met de stakers van vrijdag. Woensdag heeft de regering wel toe gezegd met een nieuw loonplan voor rijkspersoneel te komen, maar dat zou pas voor 1961 gelden en de eisen van de employés hebben betrekking op onmiddellijke loonsverhoging. Toerisme De veerdienst op het Kanaal onder- vond grote hinder van de staking dei- sluiswachters en havenarbeiders v Duinkerken. In Parijs was de druk op water- en gasleiding lager dan normaal en evenals in de Franse hoofdstad waren in vrijwel alle steden van het land de gemeentehuizen gesloten. Vooral in Bor deaux, Montpellier, Le Mans en Limoges is aan de stakingsoproep massaal gevolg gegeven. In Parijs hebben grote groepen stakers voor het stadhuis gedemonstreerd. De politie was voorbereid op moeilijkheden, maar alles verliep rustig. De vele toeristen in Frankrijk waar onder vele Amerikanen ondervonden van de staking veel ongemak. Behalve dan degenen die Frankrijk juist binnen kwamen of het verlieten, want aangezien ook de douafte staakte, werd het de grenspassanten niet erg moeilijk gemaakt. Het Amerikaanse leger heeft gisteren bekendheid gegeven aan wat het noem de de eerste bekende treffer" van een geleid projectiel ,oor een ander. De legerautoriteiten deelden mede. dat een verbeterde uitvoering van de ..Nike Hercules" boven het proefterrein in Nieuw-Mexico een ..Corporal" heeft on derschept en vernietigd. De ..Nike Hercules" is een door vaste brandstof voortbewogen, en van de grond af geleid projectiel, dat een kern lading kan vervoeren over een afstand van 120 km. De Corporal" is een ope rationeel ballistisch projectiel met even eens een actieradius van 120 km. De minister-president van Indonesië, Djoeanda, begint op 26 juni een reis naar zeven communistische landen, n.l. Rusland, Tsjecho-Slowakije, Polen, Hon garije, Roemenië. Bulgarije en Zuid- Slavië. Het doel van deze reis, aldus minister Djoeanda, is het effectief ma ken van de bestaande overeenkomsten tussen deze landen en Indonesië. Hij zal worden vergezeld door de minister van opbouw. De Verenigde Staten hebben gisteren te Genève op een bijeenkomst van de tien-mogendhedenconferentie over ont wapening gezegd dat het nieuwe Russi sche plan een positieve stap schijnt te zijn in de richting van de door de Wes telijke landen gedane voorstellen. Sprekend over de bemoedigende en ontmoedigende aspecten van premier Kroestjevs' nieuwe ontwapeningsplan zei de Amerikaan Eaton dat het plan vragen oproept die eerst moeten worden opgehelderd voordat een nuttige be spreking van de kern ervan mogelijk is. Eaton zei dat in het nieuwe Russi sche plan meer aandacht wordt gewijd aan het vraagstuk van het toezicht dan in het vorige plan werd gedaan. O.a. schijnen de Russen niet langer vast te houden aan het voorstel dat een algehele en algemene ontwapening dient te worden tot stand gebracht vol gens een vaststaand tijdschema van vier jaar al schijnen zij nog wel te willen dat er een tijdschema wordt opgesteld. Een dergelijk schema kan van tevoren onmogelijk worden vastgesteld, menen de Verenigde Staten. Premier David Ben Goerion heeft persoonlyk een beroep op Argentinië ge daan te trachten de positie van Israël in de affaire-Eichmann te begrijpen. Ben Goerion heeft een telegram aan president Arluro Frondizi gestuurd. Dit telegram heeft de Argentijnse nota ge kruist waarin de eis wordt gesteld dat Eichmann door Israël wordt terugge stuurd. De Israëlische premier heeft zich per soonlijk tot Frondizi gewend om een di plomatieke breuk tussen Argentinië en Israël te vermijden. Uit andere bron wordt vernomen dat het niet waar schijnlijk is dat Israël voor het eind van deze week op de Argentijnse eis zal antwoorden en dat het onwaarschijn lijk is dat Israël gevolg zal geven aan de eis Eichmann terug te sturen. De scherpte van de Argentijnse nota heeft in Israël verbazing gewekt. Argentinië zou zich niet op de Veilig heidsraad kunnen beroepen, daar de kwestie de veiligheid in de wereld niet in gevaar brengt. In Israëlische kringen wijst men er nog op dat het Argentijn se ministerie van ouitenlandse zaken in 1944 aan de Britse regering heeft ver zekerd dat Argentinië geen oorlogsmis dadigers zou opnemen. De Argentijnse minister van buiten landse zaken heeft de door Israël be- Bijna de helft van de honderdduizend inwoners van de stad Valdivia in Chili heeft een onderdak elders gezocht on der de dreiging van een overstroming De stad wordt bedreigd door water uit het Rinihuemeer en vijf andere mg- ren in de bergen, tachtig kilometer naar het noorden. PRINS BERNHARD mag waarschijnlijk vanmorgen het ziekenhuis verlaten om naar Soestdijk terug te keren. DEN HAAG krijgt het hoogste kantoor gebouw van Nederland, een verzeke ringsmaatschappij bouwt het en het wordt 80 meter hoog. In 20 verdiepin gen zullen vierduizend employés werken. DEN HAAG gaat volwassenen als ver- kcersbrigadier werven; de „klaar-over- tjes'' doen prima werk, maar sommige kruispunten zijn voor hen te gevaarlijk. OP HET ZESDE congres van de Euro pese unie van film- en televisietechnici in Straatsburg, heeft de Nederlandse documentaire ..Taal der bloemen" een eervolle vermelding gekregen. De eerste prijs was voor de Franse documentaire .•Vu du ciel". DE ZOON van dc burgemeester van Lodi in Italië, van wie men aannam dat hij ontvoerd was, werd gisteren aan getroffen op de zolder van zijn eigen huis. De jongen was overspannen. loofde foto-kopie van de brief waarin Eichmann zou hebben gezegd dat hij vrijwillig naar Israël ging, nog niet ont vangen. Voor die foto-kopie is ontvan gen, zal Argentinië geen nieuwe stappen nemen. Bom? De politie van Tel Aviv heeft de Argentijnse ambassade laten ontrui men en vervolgens een diepgaand onderzoek ingesteld, nadat een ano nieme telefonische waarschuwing was ontvangen voor een bomaanslag op de ambassade, die verband zou houden met de Argentijnse houding in de zaak Eichmann. Er werd echter niets gevonden. Het bureau van de openbare aankla ger in het Westduitse Bamberg heeft meegedeeld, dat Argentinië bij herha ling de uitlevering geweigerd heeft van een andere oorlogsmisdadiger, de 59-ja- rige Karl Klingenfuss tijdens de oorlog legatieraad en specialist in joodse aan gelegenheden. j Italiaanse filmregisseur Frederico dam, hebben gisteren een bezoek ge- Fellini, zijn vrouw, de actrice Guillietta I bracht aan Volcndam, waar het gczel- Masina, cn leden van de Italiaanse film- schap zich aangordde voor het onvermij- ploeg, die op het ogenblik opnamendelijke plaatje. De foto toont het eeht- maakt in de rosse buurt van Amster- paar Feltini by het alom bekende I spinnewiel. EEN LUITENANT en twee studenten, die bij acties tegen het verdreven be wind van premier Menderes in Turkije om het leven zijn gekomen, zijn giste ren met militaire eer als „martelaren voor de vrijheid" in Ankara begraven. Oost-Duitsland heeft nota's tot de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Frankrijk gericht waarin wordt geprotesteerd tegen het re kruteren van Westberlijners voor de Westduitse strijdkrachten. Volgens de nota komt tien procent van het personeel van de Westduitse strijd- J Verwachting van het K.N.M.I. tot t vanavond, opgemaakt gisterenavond i 23.15 uur: J Aanvankelijk verspreide opklarin- t ffen, later toenemende bewolking t t met tegen de avond van het westen i uit enige regen. Zwakke tot matige J We.stelijke wind, krimpend naar t t z?Mwest tot zuid. Weinig verande- t t «ng in temperatuur. i Verwachting van het Belgisch weer- J Kundig instituut: i Zwakke tot matige wind uit noord t tot noordoost. Zwaar bewolkt met opklaringen en enkele neerslagvla- gon. Overdag toenemende bewol- king. Vandaag: zon onder 20.59 uur; maan op 22.37 uur. 5 OIaa^6111 zon op uur' zon onder 41.00 uur; maan onder 7.53 uur, t maan op 23.20 uur. J Maandag: zon op 4.19 uur; maan J onder 9.09 uur. Twee opvarenden van het Nederland se vrachtschip „Alblasserdijk" zijn te Bronwsville, in Texas, in voorlopige hechtenis opgeslot n, als verdacht van moord op een 33-jarige oud-onderwijzer. De 21-jarige W. H. van H. uit Capelle aan de IJssel, en de 23-jarige A. van D. uit Tilburg, worden ervan verdacht de oud-onderwijzer eergisteren op de kade dicht bij hun schip met slaan en trappen om het leven te hebben gebracht. Een vrederechter heeft hen, vier uur na het gebeurde, in voorlopige hechtenis gezet. De mogelijkheid tot vrijlating te gen een borgtocht van 10.000 dollar (38.000 gulden) voor elk, is niet ge bruikt. Een havensurveillant, Ed Peters, zag Deze telefoto toont hoe hachelijk het er gisteren voor Hagerty by het vliegveld van Tokio uitzag. De wagen waarin hij en de Amerikaanse ambassadeur van het vliegveld naar Tokio wilden rijden, strandde in een menigte van duizenden demonstranten die geen twijfel lieten bestaan over hun opvattingen. (Van onze parlementaire redacteur) Het is niet uitgesloten dat Nederland bij de omscholing van Indische Neder landers, overtollige landarbeiders en mijnwerkers voor zover deze laatsten geen hulp ontvangen uit K.S.G.-fondsen in Europees verband financiële steun zal ontvangen. Dezer dagen is het so ciale fonds van de Europese Economi sche Gemeenschap in werking getreden (met terugwerkende kracht tot 1 januari 1958) en Nederland heeft reeds een flinke, zij het nog voorlopige rekening bij het fonds ingediend. „Wij betalen alles", zei de heer J. van Dierendonck, de Nederlandse direc teur van dit E.E.G.-fonds, gisteren op een persconferentie te Den Haag. „Al les" betekent in dit verband de helft van alle nationale plannen tot bestrij ding van de werkloosheid voorzover zij beantwoorden aan de desbetreffende be palingen van het E.E.G.-verdrag. Het sociale fonds is aanvankelijk op gericht om voor de werknemers even tuele nadelige gevolgen van de gemeen schappelijke markt op te vangen. Later is echter besloten alle werklozen in de zes E.E.G.-landen van dit fonds tt laten profiteren. Frankrijk en Duitsland dragen ieder 32 procent bij van de jaarlijkse kosten Italië 20 procent, België 8,8 procent. Nederland 7 procent en Luxemburg 0,2 procent. de beide zeelieden in de haven zwem men, onderweg naar hun schip. Hij stuurde een waker achter hen aan in een bootje. Terwijl de waker met de twee zwemmers praatte, werd het lijk van Salvador Loya ontdekt. De surveil lant liet de twee zeelui aan land bren gen en vier uur later stonden ze voor de rechter. Ze zijn thans opgesloten in de gevangenis van Brownsville. De ,Alblasserdijk" is zonder de beide zeelui vertrokken. Loya, die in Brownsville woont, zou volgens beide verdachten „voorstellen hebben gedaan waarover zij in zulk een woede ontstaken dat zij niet meer wisten wat zij deden", heeft van H. verklaard. De havensurveillant vertelde dat er in het feit dat de zeelui naar hun schip zwommen, al waren zij geheel gekleed, niets bijzonders stak in de haven van Brownsville gebeurt dat wel meer. Maar op de kade heerste, toen het lijk van Loya gevonden was, zulk een conster natie, dat Peters de politie alarmeerde, die de zeelui overnam van de waker die ze aan land had gebracht. Een helikopter van de Amerikaanse marine heeft gisteren de perschef van het Witte Huis James Hagerty en de Amerikaanse ambassadeur in Japan, Douglas McArthur, moeten redden uit hun auto toen deze op het vliegveld van Tokio door fanatieke demonstran ten omsingeld werd. Het vliegtuig met Hagerty aan boord verd opgewacht door McArthur. Bin nen enkele minuten haastten beiden zich in de grote zwarte Cadillac en -e- den weg. Maar de auto haalde de uit- frang van het vliegveld niet. Verschei dene honderden demonstranten en stu denten omsingelden de wagen en schreeuwden tegen Eisenhower gerich te leuzen. „Ga naar huis, Hagerty", riepen zij, „wy willen Eisenhower niet hier". Dc Amerikaanse helikopter, een van de achi die boven het vliegveld cirkelden, daalde tot boven de groep demonstran ten neer Linkse studenten en arbeiders lieten hun vuisten neerkomen op de wagen en sloegen met stokken de ven sters in. Het had er een ogenblik de schijn van dat zij Hagerty cn McArthur uit de wagen zouden slepen. De kleine politiemacht die aanwezig was, kon niets uitrichten omdat het aan tal agenten verre in de minderheid was. Hagerty's auto bleef gedurende meer dan een uur belegerd. De demonstranten kropen over de Ca dillac, dansten er op en probeerden klaarblijkelijk om Hagerty en de ambas sadeur naar buiten te trekken In de wagen rookte een bleke Hagerty een si garet. Acht helikopters maakten op ge ringe hoogte „vegende" manoeuvres bo ven de menigte, zonder veel succes Gevangen Bijna veertig minuten nadat hij was aangekomen, zat Hagerty nog hopeloos in zijn auto gevangen. Toen de politie- versterking zich een weg begon te ba nen, ontstond een vechtpartij. Men kon het gerinkel van glas horen en de de monstranten wierpen af en toe stenen naar de overvliegende helikopters. De betogers riepen door de raampjes van de limousine bedreigingen naar Hagerty om hem bang te maken en „zijn meester tc vertellen niet naar Japan tc komen". Zij hielden borden met leuzen vrijwel onder Hagerty's neus. Aan weerskanten van de weg die bui ten het vliegveld naar de stad leidt, ston den vijftienduizend demonstranten met borden waarop anti-Amerikaanse leuzen. Daar tussendoor droegen pro-Amerikaan se betogers spandoeken met welkomst woorden voor Hagerty en Eisenhower. Toen Hagerty tenslotte ontzet was en in Tokio was aangekomen wei gerde hij met journalisten te spreken. Hij was zichtbaar kwaad. Later legde hij een verklaring af waarin hij zei dat de demonstratie het werk van ..beroepsorganisators" was geweest. Hij suggereerde dat het de commu nisten waren die de rel op touw ge zet hadden. „Ze zongen de Interna tionale", zei hij. Hagerty beweerde ook dat de demonstranten zijn wa gen omver hadden willen gooien en vernielen. Het voorval is bijzonder pijnlijk voor de Japanse regering. Het toont aan dat de beveiligingsmaatregelen niet toerei kend zijn geweest. Velen vrezen nu dat bij Eisenhowers bezoek ook ernstige moeilijkheden zullen ontstaan. De Amerikaanse president komt in ieder geval, heeft Hagerty met na druk verklaard. Hij had. via de aide-de-camp van Eisenhower, de president zelf telefonisch ingelicht over zijn „belegering" Het kabinet heeft in verband met het gebeurde besloten tijdens Eisenhowers bezoek het risico tot een minimum te beperken door het programma van open bare plechtigheden te beperken. De de monstranten blijken namelijk bijzonder sterk van zin het de president van de V.S. moeilijk te maken. De democratische senator Humphrey heeft Eisenhower geadviseerd zijn bezoek af te zeggen, tenzij de Japanse regering de absolute waarborg geeft dat hij niet gemolesteerd zal worden krachten uit West-Berlijn. Wat dc mili taire dienst betreft, worden Westberlij ners over één kam geschoren met de in woners van West-Duitsland, hoewel West-Berlijn geen deel van West-Duits land uitmaakt, aldus de nota. Volgens de Oostduitse regering werd de „Pan American World Airways" ge bruikt om Westberlijnse rekruten voor het Westduitse leger te vervoeren cn dit is een inbreuk op de overeenkomsten be treffende de toegang töt West-Berlijn, wat onvermijdelijk de ernstigste gevol gen zal hebben, aldus de Oostduitse machthebbers. Het vervoer van rekruten voor het Westduitse leger over Oostduits gebied heen vormt een duidelijke schending van de Oostduitse soevereiniteit, aldus de Oostduitse onderminister van Buiten landse Zaken. Het aantal Oostberlijners dat in het Oostduitse volksleger dient doet niet terzake, want „volgens de grondwet was Berlijn de hoofdstad van Oost-Duitsland en 'Oost-Berlijn maakte geen deel van bezet Berlijn uit". De Nationale Raad voor Maatschap pelijk Werk heeft zich in een gisteren uitgegeven verklaring uitdrukkelijk ge- distancieerd van de door een prijsvraag bureau in Amsterdam gepropageerde permanente nationale lotto ten bate van het maatschappelijk werk. Het bestuur vestigt er de aandacht op dat het hier bij op generlei wijze betrokken is. De raad wijst erop dat het bureau zich volgens zijn propagandabrochure gewend heeft tot alle liefdadigheidsver enigingen in ons land teneinde steun te verkrijgen voor de realisering van zijn plan. Dit is voor het dagelijks bestuur van de Nationale Raad voor Maatschap pelijk Werk aanleiding bekend te maken, dat het de raad reeds enige tijd bekend was dat de minister van justitie een t ij d e 1 ij k e vergunning voor de or ganisatie van een lotto met een in prin cipe onbeperkte omvang heeft verleend aan de Nederlandse vereniging voor maatschappelijk werk „Humanitas". Zonder te treden in een beoordeling van de opportuniteit van deze vergunning en met erkenning van het nut van het maatschappelijk werk, dat „Humanitas" op grond van humanistische beginselen verricht, betreurt het dagelijks bestuur van de Nationale Raad het, dat deze incidentele lotto-actie door het Amster damse prijsvraagbureau wordt aange grepen voor het voeren van een inten sieve propaganda-campagne teneinde een doorlopende vergunning te verkrij gen voor het door dit bureau geïntrodu ceerde lotto-systeem, waarvan de op brengst mede ten goede zou moeten ko men aan het maatschappelijk werk. De Nationale Raad voor Maatschappelijk Werk meent, dat de op zich zelf reeds zeer moeilijk te beantwoorden vraag of invoering van een lotto ten bate van het maatschappelijk werk wenselijk is, onder meer moet worden bezien in sa menhang met het vraagstuk van de voet balpool. Dc topconferentie heeft een slacht offer geëist. Op 2 juni verdween uit zijn woning in Roviano bij Rome de 57-jarige boer Francesco Peruzzi. Eergisteren werd zijn stoffelijk over schot uit de rivier de Anicne ge dregd. In een thuis achtergelaten brief had Peruzzi geschreven dat het geen zin had om verder te leven nu er door dc mislukking van de topcon ferentie geen hoop meer voor het mensdom was

de Stem | 1960 | | pagina 1