NEDERLAND OVERSPOELD DOOR HAGENAAR STEEKT BOEKBINDER DOOD Kijkduin heette tijdelijk: „Dusseldorp aan zee MOSS WEER AAN DE „PIT" KROESTJEV IN FELLE OM DE MACHT STRIJD GEWIKKELD Virz bezoek Japanners tegen Eisenhower naar hoogtepunt op 19 juni a.s. Leeuwen zorgden voor spannende avond Groot aantal doden werpt schaduw over zonnige dagen Panden Lama\ PINKSTERGASTEN ook gevlucht? Amateurraket acht km hoog (zegt student) Ook dode bij andere steekpartij ZESTIG PCT. DUITSERS KROESTJEV EN TSJOE SAMEN NAAR CUBA Eisenhower: niemand durft E.S. aanvallen Ijotnlwill DAGBLAD VOOR ZEELAND Koeler Zeeland in trek Leeft Bormann op Nederlands paspoort Verpleegde slaat jongen dood Socialisten uit parlement UITTOCHT UIT KONGO Coloradokevers in ons land SOESLOF ALS „COMING MAN" Jongens staken fabriek in brand DINSDAG 7 JUNI 1960 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur E. H. B. Brader HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. JJes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus Breda, Reigerstraat 16 Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland 100e JAARGANG No. 23385 Abonnementsprijs 7.— per kwartaal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen; HULST, Dubbele Poort 7 - telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24j^telefoon 2601 OOSTBURG^ Nie w -__2. In Calcutta circuleert het bericht dat de door communistisch China gedulde Pantsjen Lama van Tibet gevlucht zou zijn. Volgens onbevestigde berichten zou hij zich naar India begeven waar ook reeds de god-koning" van Tibet, de Dalai Lama in ballingschap leeft. Algemeen wordt geloofd dat de Pant sjen Lama door de Chinezen in gevan genschap werd gehouden. Zij hebben al hun grensposten aan de grens van Tibet met India, Sikkim en Bhoetan, in staat van paraatheid gebracht en fouilleren alle Tibetanen in deze streken. De ze ventien jari? 3 Amerikaanse stu dent Al Knight zegt er in geslaagd te zijn een tweetrapsraket, met vaste- brandstofaandrijving, te lanceren, die een snelheid had van 1300 kilometer per uur en een hoogte bereikte van achtduizend meter. In de neus van de raket bevond zich een muis. Volgens Knight slaagde hij er in de muis met een valscherm naar de aarde te doen terugkeren. De muis had geen nadeel van haar luchtreis ondervonden. Knight weigerde de aard van de door hem gebruikte vaste brandstof te onthullen. Hij verklaarde ook dat hij binnen enkele jaren in staat zou zijn een satelliet in een baan rondom de aarde te brengen. Knight kon slechts één getuige van de door hem genomen proef noemen, na melijk zijn moeder. Dit heeft enige twijfel aan de juistheid van zijn mede delingen doen ontstaan. Zaterdag hebben talrijke andere Ameri kaanse studenten, ter gelegenheid van een bijeenkomst van amateur-raket- tenbouwers in de staat Virginia, ra ketten gelanceerd. Geen hunner wist de prestatie van Knight te evenaren, doch de driehonderd kilogram wegen de raket van een der studenten bereik, te een hoogte van 1600 meter. man" in Vught verdronk de achtjarige M. Hobbele uit Eindhoven: een zwem ster zag de jongen op de bodem van het bad liggen. In Drimmelen verdronk de Rotterdammer P. v. G. (25) die met zijn vrouw in „Het gat van Halfweg" aan het zwemmen was. Zijn vrouw, die ook in moeilijkheden verkeerde het is een gevaarlijke plaats is door an dere zwemmers gered. De vijftienjarige Annelies L. uit Stip hout is gisteren door de bliksem getrof fen en gedood. Zij bevond zich tijdens een zwaar onweer op de brug over het Wilhelminakanaal. De 65-jarige boer C. van C. uit Otterlo werd bij het hooien door de hitte bevangen. Ook hij verloor iet leven. In de nacht van eerste op tweede man kwam haar direct te hulp. Hij had pinksterdag heeft de 31-jarige koop man G.N.G. in Den Haag, na een korte wcordenwisseling en een worsteling de 67-jarige Haagse boekbinder P. c. Mol met een groot slagermes doodgestoken. Tegen half twaalf die avond ont moette de boekbinder de 18-jarige vrouw F. J. K., die met de koopman getrouwd is, ergens 'in de binnenstad. De jonge vrouw nodigde de boekbinder uit mee naar haar huis te gaan. In de woning daar kregen zij met de boek binder ruzie over geld. Zij zou toen ge roepen hebben: „Hij slaat mij". Haar DE SS WIST helemaal niet van de con centratiekampen heeft een vroegere kolonel in een toespraak tot oud-SS'ers gezegd. PRINSES MARGRIET heeft eerste pinksterdag in de hervormde kerk te Soest belijdenis gedaan. IN MEKKA zijn 120 pelgrims aan zon nesteek overleden. VIJF JONGEMANNEN in India staan terecht op beschuldiging een samenzwe ring tegen Nehroe op touw te hebben gezet. UIT CHILI wordt opnieuw een heftige aardschok gemeld, in Magellan, in zuid- Chili, deze keer. IN DE V.S. is een plastic ballon ter grootte van een wolkenkrabber van 50 verdiepingen opgelaten. Op 35 km hoog te worden waarnemingen gedaan. de guerillastrijd in Tibet vergt vele doden; bij één gevecht reeds wer den 2400 Tibetanen, die zich verzetten tegen een verscherpt schrikbewind, ge dood. KASAVOEBOE heeft koning Boudewijn van België uitgenodigd de onafhanke- 'ijkheidsverklaring van Kongo op 30 ju ni in Leopoldstad bij te wonen. SOEKARNO is terug van zijn wereldreis die twee maanden geduurd heeft. Er ligt een weinig overzichtelijke taak op de president te wachten DR. A. VAN KEEP heeft eervol ontslag gekregen als directeur van het Econo- misch-Sociologisch Instituut te Tilburg. Hij wordt opgevolgdd oor drs. K. Bo- gaert. IN WEST-DUITSLAND is zaterdag een hein ontspoord; er viel een dode en Rieer dan twintig mensen werden ge wond. MINISTER LUNS brengt eind deze rciaancl een officieel bezoek aan Zuid- Slavië. een GROTE groep personeel op Cape Canaveral staakt voor hoger loon, waar- dooi de ontwikkeling van de Atlasraket ernstig wordt vertraagd. HET MONUMENT van Karl Marx in Londen is door fascisten beklad. ,,I love Eichmann" stond er op. Tass was er als de kippen bij om het rond te vertellen. J Verwachting van het K.N.M.I. tot i vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: J Aanvankelijk veel bewolking met en- kele regen- of onweersbuien. Later t verspreide opklaringen. Zwakke tot matige wind uit westelijke richtin- t gen. Koeler weer, vooral in het mid- t den en oosten van het land. t Verwachting van het Belgisch weer- J kundig instituut: i 5aUng der temperatuur, regenbuien. Temperatuur van 17 tot 22 graden. t Vandaag: zon onder 20.56 uur; maan op 18.10 uur. J Morgen: zon op 4.22 uur; maan on- i der 3.55 uur. 0 maar Nederland heeft met duizenden gasten, uit het zuiden vooral uit het oosten, Pinksteren gevierd. En wat voor Pinksteren! Goed, gisteren kwamen er buien en heel wat van de buitenlucht genietende mensen vooral fietsers haalden een nat pak. Maar over het geheel beschouwd: het was puik, ja bijzonder puik weer. Ook onze gewesten kregen hun portie. Bosbaden, hotels, de Efteling, de Zeeuwse stranden, van overal kwamen meldingen van record aantallen bezoekers. Helaas verkeerde ook nu weer. de vreugde om een heerlijk pinksterweekend voor velen in grote droefheid: het drukke verkeer, de zwembaden en tenslotte ook de bliksem, vergden mensenlevens. Talrijke aanrijdingen met dodelijke afloop kwamen gisteren en eer gisteren voor. In ons land goddank niet in zó groot aantal als elders. Uit Engeland, waar de drukte ook overstelpend was, meldde men ver over de honderd doden en in verscheidene andere Westeuropese landen vielen tientallen slachtoffers. „Düsseldorf aan Zee" stond gis teren op een bordje bij Kuikdyn by Den Haag en dat was geen wonder, want van Cadzand tot Den Helder zat onze kust stampvol Duit sers. Volgens officiële ramingen be liep het „Duitse element" onder de bezoekers aan zee ongeveer zestig! Maar verder waren er Belgen en Fransen, wat Denen en dan natuurlijk de honderdduizenden Nederlanders zelf die er op uit trokken, voor het meren deel naar oorden waar nattigheid te voelen was: de zee, baden enz. Toch kwam men nergens voor onover komelijke huisvestingsproblemen te zit ten. In dat opzicht heeft Pinksteren het record van Pasen nog lang niet gesla gen. Alleen in Rotterdam moesten par ticulieren ingeschakeld worden om bui tenlanders logies te bezorgen. Maar daar is. dan ook de Floriade, die hon derdduizend bezoekers trok. Met Pasen waren dat er overigens toch nog 150.000. In een onafgebroken stroom auto's is gisterenavond over de Zeeuwse weg de vloedgolf van toeristen, die de Zeeuwse stranden heeft overspoeld, weer wegge- ebd. Te Goes telde onze redacteur rond zeven uur vijftig wagens per minuut. Op het V.V.V.-kantoor van Domburg sprak me van „schreeuwend" druk. Zaterdag waren alle logiesgelegenheden inclusief particuliere slaapgelegenheid, volgeboekt. Met de hulp van het achter land is echter aan alle aanvragen vol daan kunnen worden. In Zoutelande was het drukker dan anders. Kampeerterreinen en hotels wa ren alle overvol. Men heeft de helft der daklozen onder dak kunnen brengen bij particulieren. Vlissingen boekte 1500 gasten in het badbedrijf. De toeristenactiviteit in Middelburg was erg groot, evenals trouwens in Vee- re en bij de Deltawerken te Vrouwen polder. De provinciale stoombootdien sten hebben de drukte best kunnen ver werken. Er zijn geen wachttijden ge maakt. Uit Zundert wordt gemeld dat de Volgens dc in Lima verschijnende ,,La Prensa" verblyft de vroegere plaats vervanger van Hitier, Martin Bormann, in Peru op een Nederlands paspoort. De chef van de Peruviaanse politie heeft verklaard dat Israëlische agenten zullen worden gearresteerd wanneer zij proberen Bormann te ontvoeren. Wan neer de Peruviaanse politie Bormann vindt zal zy hem aan Interpol uitleve ren. De ambassadeur van Israël in Lima heeft verklaard niets te weten over ac tiviteiten van geheime agenten in Peru. grenspost gedurende de beide pinkster dagen een beeld van enorme bedrijvig heid bood: vele Belgen, maar ook heel veel Fransen en verder opvallend veel wagens met Amerikaanse militairen. DODEN Een zwarte schaduw over die zonnige dagen vormen de talrijke ongevallen. In het natuurzwemhad te Bergen op Zoom verdronk zaterdagmiddag de 19-jarige A. Steurs uit Wouw, die daar met twee broertjes was gaan zwemmen. Toen de jongeman vermist werd ging men dreg gen en 's avonds vond men het stoffe lijk overschot. Op verzoek van de vader, die .bij het dreggen aanwezig was, werd het stoffelijk overschot naar Wouw over gebracht. In Eindhoven verongelukte de 56-jari ge C. Tangermann, die door een brom mer werd aangereden. Bij Drachten kwam de motorrijder F. Veenstra (22) in botsing met een auto, tengevolge waarvan hij overleed. In Brunssum is een tienjarige jongen door een auto overreden en gedood; bij Roosteren (Limb.) verongelukte do 62-jarige L. V. uit Hoensbroek, doordat een auto hem aanreed; de 45-jarige motorrijder B. M. uit Weesperkarspel reed bij Hoevelaken tegen een betonrand, sloeg over de kop Zondagochtend 12.00 uur. Wie zong er ook weer van „Het stille strand van Scheveningen" en werd op slag gedood. Zijn duopassa- giere werd zwaar gewond. Een jeugdige toeschouwer is by de Grote Prijs van Nederland in Zand- voort zo zwaar gewond dat hij later overleed. Het was de 18-jarige P. A. uit Haarlem, die met andere jongens in een kuil zat; een wagen die uit de bocht vloog kwam in die kuil terecht. Ook werden verscheidene verdrin- kingsgevallen gemeld. In Rotterdam verdronk de zestienjarige M. v. d. H. in het Schiekanaal; in het bad ,,De ijzeren Een 26-jarige Jamaicaan heeft zater dag kort na zijn verdwijning uit een inrichting voor geestelijk gestoorden, op de openbare straat in Birmingham een zevenjarige jongen met een ijzeren pijp zodanig op het hoofd geslagen, dat het kind tijdens het vervoer naar het zie kenhuis overleed. De dader is vier maanden lang in de inrichting verpleegd, doch hij was niet krankzinnig verklaard. Hij kon te allen tijde naar goeddunken weggaan. Zater dag klom hij over het hek en even later zagen mensen in de aangrenzende straat hoe hij de jongen beetpakte en met een ijzeren buis op het hoofd begon te slaan. De dader zal wegens moord terecht staan. Stakende spoorwegarbeiders en beto gende studenten zijn in Tokio slaags ge raakt met leden van de veiligheidsdienst van de spoorwegen. Meer dan twintig personen zijn gewond geraakt, i Ongeveer twaalfduizend spoorwegar beiders staakten uit protest tegen het Japans-Amerikaanse beveiligingsver drag. Ook tram- en autobusdiensten in To kio vielen door de staking uit maar te gen de middag was de toestand weer normaal. Bij vechtpartijen tussen politie en stu denten zijn in Tokio negentig agenten en twintig studenten gewond. Zaterdag waren in totaal 830.000 Ja panners bij betogingen betrokken. Een buitengewone vergadering van de Japanse socialistische partij heeft gis teren eenstemmig het aftreden van de 125 socialistische parlementsleden goed gekeurd. Dit .massale aftreden, een uniek feit in de Japanse geschiedenis, een onderdeel van het socialistische verzet tegen de regerings-Kisji. De par tij, die tegen het nieuwe, Japans-Ameri kaanse veiligheidsverdrag is, eist, zoals men weet, het aftreden van de premier ontbinding van het parlement. De vergadering van maandag heeft zich voorts eenstemmig uitgesproken tegen het komende bezoek van president Eisenhower aan Japan. De socialistische parlementsleden zullen vermoedelijk op 10 juni hun ontslag als zodanig officieel aanbie den. Zij hopen dat op die manier de bekrachtiging van het nieuwe Ja- Naar schatting heeft een kwart van de bevolking van Belgisch Kongo het land verlaten sedert de aankondiging dat het gebied onafhankelijk zal wor den. Een Belgische ambtenaar zei dat er nog hoogstens 80.000 blanken in het land zijn, tegen meer dan 100.000 een jaar ge leden. Het aantal blijvers kan al wel kleiner zijn, zei hij, omdat velen zo haas tig zijn vertrokken dat zij geen tijd had den de autoriteiten op de hoogte te stel len. De meeste vertrekkenden zijn vrou wen en kinderen. De mannen die weg gaan zijn vooral onderwijzers en amb tenaren. De blijvers zijn voornamelijk zakenlieden, die maar afwachten wat de onafhankelijkheid zal brengen, en 10.000 missionarissen en zendelingen. pans-Amerikaanse verdrag onmoge lijk wordt en dat nieuwe verkiezin gen zullen worden uitgeschreven. Premier Kisji heeft echter reeds verklaard, dat hij de zaak zal rege len door een serie tussentijdse ver kiezingen voor de opengevallen ze tels. ,,Asahi", een van de grootste dagbla den van Japan, heeft zich ook uitgespro ken tegen het bezoek van Eisenhower aan Japan. ,,Het is nog niet te laat om de uitno diging aan de president in te trekken", aldus ,,Asahi". „De goede atmosfeer voor het bezoek is verdwenen". De massale beweging voor het ontslag van Kisji neemt met de dag toe en zal op 19 juni, de dag waarop Eisenhower aankomt, haar hoogtepunt bereiken. „Het lijkt wel of Eisenhower speciaal komt om nog enkele klappen van de campagne tegen Kisji op te vangen", al dus de Japanse krant. De algemene raad van Japanse vak vereniging die ca. 3,5 miljoen leden telt, heeft aangekondigd dat op 19 juni massale demonstraties zullen worden ge organiseerd. Duizenden coloradokevers hebben zich aan de IJsselmeerkust tussen Monniken dam en Volendam genesteld. Volendam, Marken en Edam zijn het ernstigst ge troffen. Schoolkinderen hebben tweede pinksterdag meegeholpen bij het verdel gen van de gevaarlijke beestjes. Ook op Terschelling zijn de gevaarlijke ke vers aangetroffen. zich al bij de kamerdeur opgesteld met het slagersmes een zogenaamde „uit- bener" vlak bij de hand. De koop man werkte de boekbinder hardhandig de kamer uit en de twee trappen af. In het portaal of vlak voor de buiten deur moet de koopman de boekbinder diep in de rug hebben gestoken. Deze liep nog enige tientallen meters weg en viel neer. Hij moet vrijwel onmiddellijk dood zijn geweest. De koopman en zijn vrouw zijn volgens getuigen direct na het gebeuren op een fiets weggereden. De volgende dag heeft de Amster damse politie het gevluchte echtpaar ergens in de hoofdstad op straat aange houden. De koopman die evenals zijn vrouw bekend waren bij de Haagse po litie. heeft toegegeven de boekbinder met het slagersmes te hebben gestoken. Dode en gewonde Elders in Den Haag; is een jongeman, in de nacht van eerste op tweede pinksterdag doodgestoken door een andere jongeman, die door de politie i$ gearresteerd. Ook de 18-jarige vriendin van het slachtoffer, die de dader tot het steken zou hebben aan gezet of hem er zelfs bij geholpen, bevindt zich in arrest. In Amsterdam vochten twee Surina- mers zaterdagnacht een ruzie met een mes uit. De dertigjarige zeeman A. F. uit Curacao werd daarbij zeer ernstig gewond. De 32-jarige vermoedelijke da der is gearresteerd. De correspondent van de „New York Times" meldt uit Havanna, dat de Cubaanse regering van plan is commu nistisch China te erkennen en een han delsakkoord met Peking te sluiten. Voorts zouden de Cubaanse autoriteiten de Chinese premier, Tsjoe En Lai, heb ben uitgenodigd Cuba te bezoeken. De erkenning van China wordt vóór 26 juli, de zevende verjaardag van Cas tro's revolutie, verwacht. Men gcl.oft op Cuba dat premier Kroestjev van de Sovjet-Unie op 26 juli zijn aangekondig de bezoek aan Cuba zal brengen. Mo gelijk zou dan ook Tsjoe komen. Wat het handelsakkoord met China aangaat gelooft men dat daarbij een half miljoen ton Cubaanse suiker door China zal worden gekocht. Cuba zal dit jaar reeds 130.000 ton suiker aan China leveren. Het voornaamste doel van Kroestjevs bezoek aan Cuba zou zijn er een Russi sche basis te stichten, zegt een Ameri kaans weekblad. De „New York Times" heeft zondag gemeld dat diplomatieke berichten uit Moskou erop wijzen, dat Kroestjev in een felle strijd om de macht is gewik keld. Het blad schreef dat naar de mening van deskundigen op he* gebied van Russische aangelegenheden een steeds ernstiger wordende crisis om het leiderschap in het Kremlin de achter grond vormt van Kroestjevs jongste uitbarsting. „Een centrale rol in deze strijd zou worden gespeeld door Mikhail Soeslof, de oude Stalin-ideoloog, die er kennelijk in is geslaagd zijn invloedssfeer zover uit te breiden, dat hij soms de meer derheid met zich mee kan krijgen van het huidige presidium van het centrale comité der communistische partij." De jongste verklaring van Kroestjev zou een weerspiegeling zijn van de har dere lijn van Soeslof, en tevens een po ging van de premier om zich te wape nen tegen beschuldigingen uat hij „slap" zou zijn tegenover het kapitalis me en zich door president Eisenhower in diens kamp had laten lokken In een toespraak in West oint zei Eisenhower zaterdagavond dat Kroest jevs „kwaadaardige uitvallen" de wes- telijke bondgenoten dichter bij elkaar gebracht heeft dat zij ooit zijn geweest. „Er is geen land ter wereld dat de Verenigde Staten durft aanvallen" verklaarde hij onder luid applaus en hij gaf ook commentaar op de spio nage met de U-2. „De Russen leven in een gesloten gemeenschap, en wy trachten die binnen te dringen met behoorlijke middelen" zei hij. Herter, de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, zei van mening te zijn dat Kroestjev met zijn gescheK het peil van de internationale betrekkingen ernstig naar beneden haalt. Eisenhower heeft met premier Diefen- baker van Canada een bespreking ge had; aan het eind daarvan verklaarden zij gezamenlijk het eens te zijn gewor den over wat er gedaan moet worden om de veiligheid van de vrije wereld te verzekeren. Intussen is de Amerikaanse ambas sadeur in Moskou, Thompson, voor overleg naar Washington gegaan. Hij zal er tien dagen blijven. De spionagepiloot Powers heeft naar huis geschreven dat hij goed behan deld wordt en dat zijn vrouw hem niet moet bezoeken voor zijn berech ting. Als gevolg van die brief gaat ook de vader van Powers niet naar Moskou. Hij had, zoals bekend, ern stige plannen daartoe. Voor de Britse televisie heeft de rode deken van Canterbury,Hewlett Johnson, ook weer een duit in het zakje gedaan. De 86-jarige Anglicaanse geestelijke verklaarde de kijkers „waarom hij in het communisme gelooft." Volgens hem zijn de doelstellingen van het christendom en het commu nisme eender. „Daarom" zei hij „heb ik de Russische en Chinese revoluties toegejuicht." Verder had de rode de ken de opmerkelijke theorie ontwik keld dat „met het stijgen van de communistische macht in de Sovjet- Unie en China ook het christelijk le ven daar sterker werd." Een verlaat „luilakvuurtje" nam in Koog aan de Zaan noodlottige vormen aan en was oorzaak van een ernstige bedrijfsbrand. Twee jongens van respectievelijk ne gen en tien jaar waren bezig een vuur tje te stoken achter een fabriek. Toen een der omwonenden het vuurtje ont dekte, sloegen de jongens op de vlucht, doch inmiddels had een houten loods, waarin materialen en emballage waren opgeslagen, reeds vlam gevat. Nabij ge legen woningen liepen ernstig gevaar en vatten reeds vlam, doch het gelukte de brandweer deze te behouden, evenals de fabriek. De loods brandde evenwel tot de grond toe af. De twee jeugdige vuurtjesstokers konden worden achter haald. De Grote Prijs van Nederland, die tweede pinksterdag op het circuit van Zandvoort werd verreden, heeft aan Stirling Moss weer geen over winning gebracht. Een onnozele spij ker sloeg de Brit ditmaal terug. Moss kreeg namelijk een lekke band en hoewel tijdens een stop aan de pit (foto) in ijltempo een nieuw wiel werd gemonteerd, slaagde hij er niet in zijn voornaamste concurrenten nog te benaderen. (Advertentie) BIN N ENVERI NGBED SCHUIMRUBBERBED Twee leeuwinnen hebben in de Italiaanse stad Ascoli een noodtoe stand veroorzaakt door tijdens een pauze uit een circus te ontsnappen. Luidsprekerauto's reden door de straten en gaven de bevolking de raad veilig in huis te blijven en soldaten en politieagenten, gewa pend met machinepistolen, patrouil leerden door de straten om de ge vreesde roofdieren op te sporen. Buiten de stad zaten hoeren met jachtgeweren gereed. De circusdirecteur slaagde er in beide dieren weer te vangen. De eerste werd 's nachts in de stad aangetroffen en met een lasso en een net verschalkt. De tweede werd verbolgen aangetroffen by een boer derij ongeveer drie kilometer bul ten Ascoli.

de Stem | 1960 | | pagina 1