DEFTIG PROTOCOL WEEK VOOR GEESTDRIFT hamol weer vandaag Vijf miljoen achteraf voor bijsonder h. Gevecht met politie in Poolse stacl Familie-reünie op Schiphol Deltaplan en Zeeland in Nederlandse school o. 20000 M-brigadiertj es naar M-dag-U ARKS beschuit Nederlandse kolonie ontving Vorstin en prinses Voor 55 pet aangewezen, rest vrijwillig Schot door hart, toch in leven DAGBLAD VOOR ZEELAND NERVEUZE ZUSTERTJES Droog Detachement N.-Guinea Extraatje van minister Cals Saldi goud Zuid-Afrika verder gedaald Weer staking in Frankrijk Thans toto voor liefdadigheid Fataal ongeluk met geweer STORING DOOR ZONNEVLEKKEN Generaal Inonu neemt deel aanj Turkse verkiesing 100e JAARGANG No. 23382 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur E. H. B. Brader HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus Breda, Reigerstraat 16 Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 DONDERDAG 2 JUNI I960 Abonnementsprijs 1 7.— per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, telefoon 35) Het waren gisteren voornamelijk de Nederlanders-in-België die koningin Juliana en prinses Beatrix hebben toegejuichteerst in de Julianaschool in Brussel, waar ruim honderd Nederlandse leerlingen en leerkrachten een afzonderlijk stukje Nederland in de Belgische hoofdstad vormen. En later tijdens de ontvangst door de Nederlandse gemeenschap van Brussel, een groep van ongeveer 1400 mensen, met wie koningin en prinses zich lange tijd bijzonder geanimeerd en zonder een spoor van enige protocollaire formaliteit onderhielden. De Julianaschool in Brussel, die al zestig jaar bestaat, was fraai versierd en ontving de koninklijke gasten met grote geestdrift. De zevenjarige Hilleke Kooi en Diekje van Ballegooien (10) mochten rozen aanbieden, de school jeugd zong een door een der leraren gemaakt lied en de jeugd toonde vol trots een zelfgemaakte maquette. Koningin Juliana was meteen sterk geïnteresseerd, want de maquette stelde niets minder dan het Delta plan voor, waarbij tevens geheel Zeeland was uitgebeeld, compleet met oester- en mosselcultuur. De koninklijke gasten vonden het een fraai stuk werk en aan de hand van de maquette vertelde de koningin zelf nog allerlei over het Deltaplan. Er stond voor die morgen trouwens nog een bezoek aan een school op het programma: dit keer was koning Bou- dewijn de gastheer van koningin en prinses, erbij aanwezig. Het was de Europese school, waar zes nationalitei ten, waaronder de Nederlandse, onder wijs krijgen. Hier verwelkomden Hirsch, prof. Wallstein en dr. Mansholt de gasten. Een Nederlands meisje en een Franse en een Duitse jongen boden bloemen aan, waarna de veertienjarige Pia Sassen, dochter van het Nederlandse Euratom- commissielid, samen met een Italiaan se jongen een muziekboek voor prinses Marijke aanbood. Koning Boudewijn en prinses Bea trix gingen in de schoolbanken zit ten om een Franse les mee te ma ken en ook koningin Juliana toonde zich daadwerkelijk geïnteresseerd: ze zette haar bril op om bij een Italiaanse jongen in diens cahier te kunnen meelezen. derlecht, waar een grote instelling op het gebied van onderzoek van de voe ding is gevestigd. Aan de hotelschool, die aan dit instituut is verbonden, stu deren ook twaalf Nederlandse jongens. In de slagerij was men juist var kens aan het slachten en prinses Bea trix vond het maar een griezelig werk, maar de Belgische koning, tegen wie ze dat zei, scheen er wel plezier in te heb ben. In Anderlecht staat o.m. het Erasmus- huis; ook daar brachten de vorstelijke gasten een bezoek. Daar deed zich een aardig voorval voor: bij de ingang ston den, tegen alle protocol in, drie Ne derlandse kloosterzustertjes, de armen vol grote bossen witte anjers. „We vinden het zo heerlijk dat u hier bent", zei een der nonnetjes, bijna vergetend de hand van de vor stin weer los te laten. En toen ko ningin Juliana een praatje met haar maakte, over haar werk hier, waren ze daarover zó in de wolken dat ze van nervositeit allemaal door el kaar spraken. Maar dat ze uit Bra bant en Limburg kwamen en hier in de ziekenverpleging werkten, konden de koninklijke gasten er toch wel uit opmaken. Anjers Het dagprogramma van gisteren voer de de koninklijke gasten ook naar An- VANAF GISTEREN landen de KLM- toestellcn op de dienst naar Moskou op het geheel nieuwe vliegveld van de Rus sische hoofdstad, ,,Sheremetievo". IN WASHINGTON is gisteren een le ningsovereenkomst tussen een Ameri kaanse bank en Indonesië getekend; het geld, 2.600.000 dollar, is bestemd voor de bouw van een fabriek van auto-on derdelen in Djakarta. PRINS BERNHARD blijft goed vooruit gaan. Gisteren heeft o.m. prinses Ma- njke hem bezocht. CHARrier, de man van Brigitte Bar dot, ondergaat een slaapkuur in verband I met zijn geschokte zenuwen. SCHOUT-BIJ-NACHT J. M. Vanolm heeft gisteren op Valkenburg zijn func tie van vlagofficier Marineluchtvaart- djenst, overgedragen aan commandeur- vheger J. L. den Hollander. INPIA WIL in de komende 15 j-aar min stens 20 kerncentrales bouwen. De PAKJES boter moet, volgens hCÏ* n*euwe verordening van het Pro- duktschap voor Zuivel, voortaan de naam van de onderneming staan die de boter heeft verpakt. IN UTRECHT is men begonnen ver- Keerslessen aan bejaarden te geven. Gompleet met praktische lessen in het nemen van zebrapaden, straathoeken, enzovoorts. (Advertentie) j Verwachting van het K.N.M.I. tot ï,a"?vond. opgemaakt gisterenavond i As.15 uur: Droog weer met de op meeste plaat- -en zonneschijn Zwakke tot matige I tu.s*rn noordoost en oost. Op- turen' hogere middagtempera- I knna aChtir]g. van het Belgisch weer- kundig instituut; ÜlmLa01 .b.ewol'5t weeri Plaatselijk 1 ren ib V Max»mumtemperatu- VanU.Jl '3 graden. «P n sf uur" °"der UUr' maan 1 taTSj uur °P 4 25 UUr: maan - Al met al raakte men zo echter nogal ver op het tijdschema achter en de ex cursie moest daardoor bekort worden. In kasteel Gaasbeek werd de lunch ge bruikt en daarna was het de beurt aan de Nederlandse gemeenschap in België. „Pioniers" Daar was het protocol al meteen ver dwenen. Ongeveer 150 Nederlanders werden aan de koningin en de prinses voorgesteld en daarna begaven zij zich onder de circa veertienhonderd mensen, overal een belangstellend praatje ma kend. Onder de Nederlanders waren dr. S. Mansholt en mr. M. Sassen, maar er waren ook gewone verpleegstertjes, ouden van dagen. Tot hen allen richtte de koningin zich in een korte toespraak hen ..pioniers van de Beneluxgedachte" in België noemend. Galadiner In de Nederlandse ambassade te Brus sel is gisterenavond het contra-diner ge hóuden, waaraan een veertigtal perso nen deelnamen. In de onlangs gerestau reerde salon van de ambassade hebben kameniers en lakeien van het koninklijk paleis in Soestdijk koortsachtig gewerkt aan de tafelschikking. Uit het paleis in Den Haag had men de zogenaamde gouden stoeltjes laten komen, terwijl de tafels gedekt waren met linnen waarin het Nederlandse wa pen van 1878. Het flonkerende Amster damse glaswerk, het Sèvresporselein, de monumentale middenstukken met het verguld zilveren grote Franse plateau, het tafelzilver met het rijkswapen, het fruitbestek met Engels wapen, dit al les gaf de salon een sprookjesachtig aanzien. Meer dan duizend Tawnie Gold rozen, een gele in zalmkleur overgaande roos, waren per vliegtuig uit Nederland gekomen en verspreidden een heerlijke geur. De wijnen: een champagne Dom Pe- rignon 1947, een Corton Charlemagne 1956 en een grand vin de Leoville Las- cases 1934 waren reeds enkele maanden geleden uit Nederland naar de Neder landse ambassade verzonden om hier de zo noodzakelijke rust te krijgen. Chef-kok Van der Linden van het ko ninklijk paleis Soestdijk bereidde met zijn twee assistenten een avonddis, waarmee hij eer kon inleggen bij de hoge gasten. Vooraf ging een kreeftgerecht, ge volgd door een schildpadsoep. Vervol gens gebraden runderhaas met diverse voorjaarsgroenten en tenslotte hazelno- tenijs met aardbeien. Alle materialen waren per vliegtuig aangevoerd. Een kwartet van de Koninklijke Militaire Kapel was eveneens overgekomen uit Nederland om dit diner muzikaal te omlijsten. Naast de belangrijkste gast aan deze dis, koning Boudewijn, zat links konin gin Juliana en rechts prinses Paola van België. Tegenover de koning zat prinses Beatrix met daarnaast prins Albert van België. Van de totale sterkte van de troepen, welke in augustus naar Nieuw-Guinea zullen vertrekken, bestaat 45 pet. uit vrijwilligers en is 55 pet. aangewezen. Officieren en onderofficieren die bij het detachement in Nieuw-Guinea dienst zullen doen, zijn bijna allen vrijwilli gers. Uit de drie infanteriebataljons, het veertiende, het vijftiende en het zes enveertigste is 15 pet. van de vrijwilli gers voortgekomen. 30 pet. van de vrij willigers komt uit infanteriebataljons die nog paraat zijn. Tegen het einde van deze week zal kolonel W. D. H. Eekhout, onder wiens bevel de troepen in Nieuw-Guinea zul len staan, per vliegtuig naar Biak ver trekken. Hij zal daar, bijgestaan door een kleine staf, voorbereidingen treffen voor de ontvangst van de troepen. (Van onze parlementaire redacteur) Met algemene stemmen, maar met wat gefronste wenkbrauwen althans in de socialistische banken heeft de Tweede Kamer gisteren haar fiat gegeven aan een voorstel van minister Cals (O. K. en W.) om aan de bijzondere universiteiten en hogescholen over de jaren 1957 tot en met 1959 als- ig een subsidieverhoging toe te kennen van rond 5,2 miljoen. Deze subsidiëring achteraf loopt voor uit op een nog niet afgehandeld wets voorstel, dat het subsidiërings-percentage voor het bijzonder hoger onderwijs per 1 januari 1960 op 95 pCt. wil brengen. De bijzondere hogescholen en universiteiten worden er door in staat gesteld de reke ning te voldoen van de uitgaven, welke zij vooruitlopende op de komende hogere subsidiëring hebben moeten doen om de toeloop van studenten op te kunnen vangen en de ontwikkeling der wetenschap bij te houden. Van socialistische zijde werd aan vankelijk ernstig bezwaar gemaakt tegen deze subsidiëring achteraf. In de rege ringsverklaring van oktober 1956 is wel gezegd, dat aan het bijzonder hoger onderwijs dezelfde ontwikkelingskansen gegeven zouden worden als aan het open baar h.o. maar, zo oordeel de dr. Ver- mooten, (P. v. d. A.) in die aankondiging kan toch niet de rechtsgrond liggen voor een subsidiëring achteraf. Het was beter geweest, vond hij, alleen de tekorten van het bijzonder h.o. (na aftrek van parti culiere giften) te dekken. Minister Cals verwierp deze gedachte. Willen wij het bijzonder onderwijs werkelijk gelijke kansen geven, dan moeten wij particu liere giften e.d. buiten beschouwing laten, betoogde hij. De rechtsgrond voor de extra-hulp zag de bewindsman in het feit, dat het bijzonder onderwijs zijn taak tegenover studenten en wetenschap blijkt te verstaan. De gemeentelijke universiteit te Am sterdam <de grootste van ons land) krijgt 130.000 gulden extra achteraf. Vergeleken bij het extraatje voor het bijzonder h.o. betekent deze hulp niet hulp, klaagde dr. Vermooten (P. v. d. A.). Ruimere steun was hier geboden geweest, zei hij, want Amsterdam heeft een grote achterstand. Op 6594 studenten zijn er 179 hoog leraren (een op zevenendertig) en 222 wetenschappelijke ambtenaren. In U- trecht zijn er op de 5730 studenten 221 hoogleraren (een op zesentwintig) en 470 wetenschappelijke ambtenaren. Onder de huidige wettelijke bepalingen kan ik voor Amsterdam op het ogenblik niet meer doen, antwoordde echter mr. Cals. Amsterdam krijgt per 1 januari 1961 ruimere hulp als het desbetreffende wetsvoorstel tenminste tijdig wordt af gedaan. Het bedekte verwijt van socialisti sche zijde dat hij het bijzondere h.o. een warmer hart zou toedragen dan de Amsterdamse universiteit wees minis ter Cals af met het grapje dat van hem eerder het tegenovergestelde verwacht zou mogen worden. Amsterdam is de grootste katholieke stad in ons land, met de grootste katholieke universi teit. Er studeren daar meer katholie ke studenten dan in Nijmegen De saldo aan goud en buitenlandse valuta van de Unie van Zuid-Afrika zijn in de afgelopen week gedaald met 900.000 pond sterling, waardoor de to tale daling sinds de ongeregeldheden in Sharpeville op 21 maart van dit jaar 32 miljoen pond sterling bedraagt. De vak- socialistische en katholieke bonden van Franse ambtenaren hebben voor tien juni in het gehele land een algemene staking van 24 uur uitgeroe pen. De door de communisten beheerste vakbond sloot zich later bij het stakings parool aan. De ambtenaren eisen hogere salaris sen en betere arbeids- en pensioenvoor- waarden. Er zijn in de afgelopen weken een aantal korte stakingen gehouden, o.m. bij de spoorwegen. Daarvan had het binnenlandse verkeer ernstig te lijden, maar de internationale treinen reden vrijwel op tijd. Ook de employés van de openbare nutsbedrijven Onze koningin en koning Boudewijn brachten gisteren onder meer een be zoek aan de Europese school in Brus sel. We zien de hoge gasten hier in de schoolbanken tussen de leerlingen. Koop bij een ,,Rolot" agent een kant en-klaar kaart. Daarop vindt u enkele vierkanten verdeeld in vijf maal vijf vierkantjes met in elk een letter van het alfabet. Kruis in zo'n vierkant zes letters aan. Plak op de adreszijde een frankeer- en xkele extra zegels. Werp de kaart in de brievenbus en u neemt deel aan een voor Nederland geheel nieuw kansspel, dat van 7 juni a.s. af vooreerst gedurende 20 weken gespeeld mag worden. Een prijsvraagservicebureau te Am sterdam heeft namelijk de ministeriële vergunning; gekregen deze loterij te houden, waarvan de netto, dat wil zeg gen minstens 60 procent van de bruto- opbrengst, ten goede komt aan liefda digheidsinstellingen. Rolot is nauwelijks te onderscheiden van het Duitse getallenlotto. Het is aan gepast aan het Nederlandse publiek. De winstkansen zijn namelijk vergroot, zo dat wekelijks aan een groter aantal goede oplossers een evenredig lagere prijs in waardebonnen, doch belasting vrij) worden uitgekeerd. De hoogste prijs wordt naar schatting circa 25.000 gulden. Ter vergelijking: de kans op de hoofdprijs in de voetbaltoto is een op 13,5 miljoen, bij rolot is die kans een op 170.000. De mogelijke jaarlijkse netto-op brengst voor verenigingen voor maat schappelijk werk, volksgezondheid of cultuur wordt geschat op omstreeks 25 miljoen gulden. In de Westpoolse stad Zielona Gora hebben, naar thans bekend geworden is, maandagmiddag ern stige botsingen plaats gehad tussen de politie en deel der bevolking. Aanleiding hiertoe was een besluit van het gemeentebestuur om een parochie huis te verbouwen tot een gemeenschaps gebouw. Toen de hiermee belaste arbei ders met hun werk wilde beginnen, werden zij daarin verhinderd door vrou wen, die zich in steeds groter wordend aantal bjj het parochiehuis verzamelden. Tenslotte moesten de arbeiders het veld ruimen, De plaatselijke politie wilde in- Een jongetje van vier heeft te Etna op Sicilië per ongeluk zijn moeder dood geschoten. Pietro Cosentino, 38, had on langs een geweer gekocht en zou gaan jagen. Terwijl hij met eén vriend zat te praten, lag het geweer over zijn knie- en. De kleine Giovanni, pas vier, pro beerde op vaders schoot te klimmen. Daardoor ging het geweer af en de ko gel trof Maria Cosentino, 28, in het li chaam. Zij stierf op weg naar het zie kenhuis. De M-dag-U, de nationale mani- en de leraren en onder-1 festatie die de M-brigade op 7 juni op 10 juni betere arbeidsvoorwaarden. wijzers zullen op 10 juni staken voor|voor Unicef; het kinderfonds van Met bezadigde trots heeft gisterenochtend de 78-ja- rige tuinder Pieter van der Sar uit 's-Gravenzande met zijn 76-jarige vrouw Pleun- tje op Schiphol vanaf de roltrap voor het lijnvlieg- tuig van de BEA naar Lon den zijn talrijke kroost in ogenschouw genomen. Het echtpaar heeft n l. tien zoons (van wie er één naar Canada is geëmigreerden zelfs zou uit de kinder schare een elftal gefor meerd kunnen worden, maar dan geen voetbalelf tal, want na 10 zoons schonk mevrouw Van der Sar 33 jaar geleden ten slotte het leven aan een dochter. Ze waren gisteren alle maal gekomen, zoals de foto toont: Henk (49), Jaap (47), Piet (45), Marinus (44), Maarten (42), Arie (40), Gerrit (39), Jan (37), Wim (36) en dochter Cor- rie (33). Op Gerrit en Wim na, boerentuit de Noord- Oost Polder, zijn het alle maal tuinders in het West- land. Ook Corrie is met een tuinder aldaar ge trouwd. In de bovenge noemde reeks moet men nog de zoon in Canada, Cor die 46 jaar oud is, toevoe gen om de familie te com pleteren. In dit gelukkige, gezon de en welvarende geslacht vierden Pieter en Pleuntje van der Sar op 28 april jl. hun gouden bruiloft. Al leen Cor uit Canada kon er niet bij zijn. De tien an dere kinderen besloten toen vader en moeder als cadeau voor dit 50-jarig huwelijksfeest de reis aan te bieden naar Cor, diens Nederlandse vrouw en de 5 kinderen in Canada. Bo vendien gaan de oudjes daarna nog in North Ca rolina (V.S.) een zuster van vader opzoeken. En dan te weten, dat ze nog nooit verder zijn geweest dan de Noord-Oost Pol der Zonnevlekken hebben gisterenavond voor de tijd van bijna twee uur alle korte-golfradio-uitzendingen en tele- graafnetten in de wereld gestoord. Aangenomen wordt dat lange-afstands- verbindingen ook in de komende dagen weer gestoord zullen kunnen worden tengevolge van zonnevlekken. Het zonne-observatorium op de Wen- delstcin, een berg in Beieren, heelt meegedeeld, dat sedert maandag 35 zon nevlekken, een ongewoon aantal, zijn geteld. Er zijn reusachtige ontploffingen op de zon waargenomen. de V.N. in Utrecht houdt, belooft een groots festijn te worden. Er zijn niet minder dan 2200 mede werkers en er worden 20.000 M- brigadiertjes uit alle delen van het land verwacht. De M-dag-U, die onder auspiciën staat van het Nederlands zuivelbureau, zal door vele hoge gasten worden bijge woond. Zo is in de „koningsloge" onder meer plaats gereserveerd voor prinses Beatrix, prins Albert van Luik, de am bassadeur van België in Nederland, Frangois Xavier en enige ministers. Op de ere-tribune zitten ere-brigadiers uit België en Nederland, Leo Horn, Sjoukje Dijkstra, ritmeester Gruppelaar, de voetballer Meermans en Rik van Looy. Er wordt een spel opgevoerd „de ge lukkige wereld", naar ideeën en ont werpen van Carel Briels en geschreven door Stef Kleyn. Van de medewerkers noemen wij het r.-k. jeugdcentralekoor van broeder Laetantius uit Vught, de Ramblers, de Dutch Swing College Band. de Utrechtse sportverenigingen en een groot aantal kleine en grote circus artiesten. De „wereldtuin" is ontworpen door Kees van de Weert, de dieren die in het spel voorkomen onder meer leeuwewelpen, worden tijdelijk afge staan door Artis in Amsterdam. De lunch, zowel voor de hoge gasten als voor de kleine M-brigadiertjes, be staat uit broodjes, een beker melk. een ijsje, een beker chocolade en een sinaas appel. Bij het uitreiken van de lunch pakketten zijn zoveel mensen ingescha keld, dat men de 20.000 kinderen binnen vijf minuten van hun maaltijd hoopt te kunnen voorzien. Een ander hoogtepunt wordt de pre sentatie van de vijfhonderdduizendste M-brigadier, die onder vrolijke muziek- klanken naar voren zal treden. grijpen, doch de vrouwen kregen ver sterking van de kant van het mannelijk deel der bevolking, zodat ook de politie na enige schermutselingen zich moest terugtrekken. Hierna trok de opgewonden menigta naar het centrale commissariaat, waar voor zij een demonstratie hield onder het uiten van scheldwoorden, het gooien met stenen en het vernielen der ruiten. Tenslotte werd de menigte verspreid door vanuit het ongeveer 120 km verder gelegen Poznan te hulp geroepen politie- versterkingen, waarbij gebruik werd ge maakt van traangas, echter niet voor dat vrij ernstige gevechten waren ge leverd en twee politieauto's in brand waren gestoken. Verscheidene personen werden gewond en een aantal demonstranten werd in arrest gesteld. Naar werd vernomen zouden tussen de plaatselijke autoriteiten en de geestelijke autoriteiten besprekingen worden ge voerd over de verbouwing van het parochiehuis in een gemeenschapsgbouw, doch men schijnt nog geen overeenstem ming te hebben bereikt. De veteraan-staatsman generaal Ismet Inonu, die van 1938 tot 1950 president van Turkije was en leider der republi keinse oppositiepartij onder het bewind van de regering-Menderes, heeft ver klaard, dat hij als partijleider deel zal nemen aan de komende algemene ver kiezingen. Hij voegde hier echter aan toe dat hij nog niet wist of hij na de verkiezingen een actieve rol in de politiek zou blij ven spelen. Een woordvoerder van het revolutio naire comité van het Turkse leger heeft medegedeeld, dat in massagraven en koelhuizen in Ankara en Istanboel een aantal lichamen van slachtoffers van het vorige regime is gevonden. De mees te van hen waren studenten. Hij deelde verder mee, dat tot dusver ongeveer 400 democratische leden van het parle ment, onder wie vijf of zes vrouwen, zijn aangehouden. Zij zullen worden on dergebracht op het eiland Yassi, een marinebasis nabij Istanboel. (Advertentie) Wij in Brabant en Zeeland eten Arks tracteert op de „Ruyter vruchten- hagelslag". Vraag uw winkelier. Snel ingrijpen door een ploeg artsen onder leiding van dr. Ake Grevillius van het ziekenhuis van Nykoeping in Zweden, heeft het leven gered van een man die zich oer ongeluk in het hart geschoten had. De man was aan het manipuleren eweest met een revolver. Het wa nen ging onverwachts af en de ho tel doodboorde het hart en drong daarna door tot in de maag. Hij werd ijlings overgebracht naar het ziekenhuis, waar dr. Grevillius de anesthesist dr. Nils Sandberg uit Stockholm consulteerde. Grevil lius slaagde erin het doorboorde hart door operatie aan de achterzij de dicht te maken. Hij zei later, dat de patiënt geluk had gehad, om dat de kogel het hart was binnen- nengedrongen op het ogenblik dat dit gesloten was. Was de hartkamer ontspannen geweest, dan zou het ongeluk fataal geweest zijn. Op verzoek van de familie werd de naam van de patiënt geheim ge houden.

de Stem | 1960 | | pagina 1