RUST KEERT TERUG IN TURKIJE Russisch bevatte Prins Bernhard niet naar België Eichmann ontvoerd uit Buenos Aires Weer natuurramp Belofte: trouw aan Navo Bloemen voor Mariene Gematigde Kroestjev toch bitter Aanslagen in Oran In Luzern ziek geworden Chili en Manilla getroffen Na redding naar de bios DAGBLAD VOOR ZEELAND Duikboot-zorgen voor niets Tijdelijke regering gevormd Sophia Loren voor twee miljoen bestolen Hoofd RLS legt leiding Dodelijk ongeluk bij zweefvliegen VrljToud Syngmarx Rhee naar de Y.S. neer NICOLE MAG TROUWEN Polen geven brief van Paus terug Maneuvers van luchtmacht V.S. Egyptische perskritieh op Nederland Rotterdamse metro: Vijftig miljoen ARGENTIJNS BLAD Extra tv-uitrending op tweede pinksterdag 100e JAARGANG No. 23379 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur E. H B. Brader HoofdredacteurJ J. H. A. Bruna Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus Breda, Reigerstraat 16 Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 30 MEI 196G Abonnementsprijs f 7.— per kwartaal, 8.20 per post, f 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.By contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen; HULST, Dubbele Poort 7 - telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, telefoon 35)^ In een rede tot een duizendtal arbei ders in het Kremlin heeft premier Kroestjev van de Sovjet-Unie gezegd, dat hij nog steeds voorstander is van een topconferentie tussen Oost en West, voortzetting van de ontwapeningsbespre kingen en het stopzetten van de proeven met kernwapens. Zijn verslag aan de natie" over het mislukken van de top conferentie in Parijs droeg een gema tigd karakter. Kroestjev brak een lans voor deelne ming aan een toekomstige topconferen tie van „de grote mogendheden van Azië" (communistisch China, India en Indonesië). Dit idee is overigens in Washington koel ontvangen. Niettegenstaande enkele milde en ge matigde opmerkingen over Eisenhower, kon de Russische premier niet nalaten een bitter grapje over de Amerikaanse president te maken. Hij zei: „Iedereen weet dat de president van de V.S. twee verplichtingen heeft: een is golf spelen, de andere als president op te treden. President zijn is het minst belangrijk". De Amerikaanse marine te Key West heeft zich de afgelopen dagen voor niets zorgen gemaakt over een geheimzinnige duikboot die was gepeild voor de kust van Florida. Een nader onderzoek heeft n.l. aan het licht gebracht dat het hele maal geen duikboot is, doch het wrak van een kort na de oorlog gezonken Amerikaans schip, dat 140 meter diep ligt. Zes oorlogsbodems, die waren uit gezonden om jacht op de „duikboot" te maken, zijn naar hun basis terugge keerd. In Istanbul was in liet weekend de normale toestand terugge keerd. Winkels, kantoren en regeringsbureaus waren zaterdag normaal open, en de mensen gingen gewoon naar hun werk. Wel werd in de straten van de stad gepatrouilleerd door mili tairen met de bajonet op het geweer. Het spoorwegverkeer en het luchtverkeer met het buitenland is weer hersteld. gebracht naar Yassiada, een eilandje in In Westelijke hoofdsteden heeft men de belofte van generaal Gur- sel, dat Turkije trouw zal blijven aan de NAVO met instemming begroet. In officiële kringen in Washington ver klaarde men, dat het duidelijk is dat de regering-Menderes is afgezet, omdat zij ongevoelig was voor de verlangens van het Turkse volk. Er is een tijdelijke regering samenge gesteld. Generaal Cemal Gursel zelf is president en minister van defensie. Lr zijn twee ministers van staat, Amil Al- tuch en Sefik Inan. Minister van bin nenlandse zaken is generaal Muhanrem Ihsan Kiziloglu en minister van buiten landse zaken Selim Sarper, voormalig afgevaardigde bij de V.N. Van de twaalf overgebleven portefeuilles zijn er nog twee in handen van generaals. Menderes.. De nieuwe regering heeft ex-premier Menderes en zijn kabinet, ex-president Celai Bayar en de vroegere voorzitter van het parlement Resik Koraltan over- Uit de Londense woning van de Ita liaanse filmster Sophia Loren zijn za terdagavond juwelen ter waarde v ruim twee miljoen gulden gestolen. On bekenden zijn, terwijl zij afwezig was om haar man, Carlo Ponti, van het Londense vliegveld af te halen, de wo ning binnengedrongen en hebben e lederen tas met juwelen ontvreemd. Sophia Loren vertoeft op het ogenblik in Londen voor de verfilming van Ber nard Shaws „De miljonairse". de zee van Marmara. Studenten en journalisten, die onder de regering van Menderes wegens oppo sitie waren gevangen gezet, zijn vrijge laten. Gursel heeft op een persconferentie verklaard, dat de voormalige premier Menderes waarschijnlijk in hechtenis zal blijven, totdat de verkiezingen gehouden worden. Juristen waren thans bezig aan een nieuwe grondwet en de generaal hoopt, dat zij over zes weken hiermee gereed zullen zijn. De nieuwe grondwet zal voorzien in een parlement van twee kamers en een constitutioneel hof. Een normaal gekozen regering zou zo spoe dig mogelijk aan het bewind gebracht worden. Volgens generaal Gursel zijn 200 per sonen gearresteerd. Omstreeks half zes zaterdagmiddag heeft zich nabij Teriet, ter hoogte van de Koningsweg, een ongeluk voorgedaan bij het zweefvliegen, dat het leven heeft gekost aan de 28-jarige gehuwde ser geant-radiomonteur Van der Wal uit Arnhem van de Koninklijke Luchtmacht. De sergeant-radiomonteur was als lid van de „Stichting Zweefvliegen Deelen (Koninklijke Luchtmacht)" in de lucht met een „Grunau Baby"-zweefvliegtuig van de K.N.V.V.L. Op dat ogenblik be vonden zich, zoals normaal is onder goede weersomstandigheden, in de om geving van het zweefvliegcentrum Ter- let meer zweefvliegtuigen. Aangenomen wordt voorshands, dat de sergeant tijdens de vlucht de controle over het door hem bestuurde eenper soonstoestel heeft verloren. Toeschou wers zagen tot hun ontzetting dat het toestel in botsing kwam met een ander zweefvliegtuig en dat een der vleugel helften van het toestel afbrak. Het stort te daarna in een tolvlucht ter aarde. Sergeant Van der Wal vond daarbij de dood. Het zweefvliegtuig dat door de „Gru- nau-Baby" werd aangevlogen was een Schleicher K A-8 prestatiezweefvlieg tuig van de K.N.V.V.L. dat bestuurd werd door kapitein Levoeleger van de Koninklijke Luchtmacht. Deze bestuur der is er, dank zij tegenwoordigheid van geest en stuurmanskunst, in geslaagd zijn toestel aan de grond te zetten. Menderes, premier van Turkije tot de militaire staatsgreep, verlaat hier on der arrest een vliegtuig, dat hem van Kuta Hya, waar hij gearresteerd werd, naar Ankara bracht. Vandaar is hij naar een eiland in de Zee van Mar mara gebracht. BIJ EEN BRAND in een flatgebouw te Omaha in de Amerikaanse staat Ne braska zijn zeven personen (van wie zes jonge kinderen) omgekomen. De AMERIKAAN Malcolm Frager heeft te Brussel de grote internationale prijs voor pianisten „koningin Eliza beth", waaraan een geldprijs van 150.000 frank is verbonden, gewonnen. AAN DE VEILING Westerlee in de Lier voerden de kwekers gebr. Vreug- denhil uit Delft de eerste druiven aan. Zij brachten f 8.40 per kilo op. EEN AANBEVELING aan de zeven landen van de W.E.U. om gezamenlijk de mogelijkheid te onderzoeken van toe treding van Engeland tot Euratom is een van de hoofdpunten van de bespre kingen die het parlement van de W.E.U. deze week te Parijs gaat voeren. MONTGOMERY is zaterdag van een verblijf in communistisch China in Hong kong aangekomen. HET COLLEGE van Rijksbemiddelaars heeft na langdurig beraad goedkeuring gehecht aan de salarisverhoging met vijf procent voor het personeel van ad ministratieve, technische, huishoudelijke en programmadiensten van de radio- omroep en televisie. Verwachting van het K.N.M.I. tot j vanavond, opgemaakt gisterenavond 23.15 uur: l Op de meeste plaatsen droog weer J met veel bewolking maar ook J plaatselijk opklaringen. Zwakke tot matige noordelijke wind. Dezelfde l temperaturen als gisteren of iets ho- I gere. j ye™.achting van het Belgisch weer- 5 kundig instituut: tSr."'® verandering in het weer. K ?,e no°rdenwind. Afwisselend Dewolkt tot betrokken met opklarin- S i'ï Plaatselijk lichte regen moge- temperatuur van 10 tot 16 gra- l Vandaag: zon onder 20 48 uur. 5 Morgen- zon op 4.27 nul J.5d uur, onder 0.06 uur. uur; maan op De heer K. J. A. Meester heeft de leiding van de op het vliegveld Eelde gevestigde Rijksluchtvaartschool neer gelegd. Hij wenste geen motief hiervoor te noemen. Hij is thans met ziekteverlof en be vindt zich in zijn woning te Paterswol- de. Als zijn plaatsvervanger treedt op de heer W. Lekay. De Rijksluchtvaartschool is op 1 ja nuari 1946 opgericht. Eerste directeur is geweest de heer J. A. Bach, oud-verkeersvlieger der K. L.M. en K.N.I.L.M.. Daarna is een drie hoofdig directorium ingesteld, dat werd gevormd door de heer K. J. A. Meester, Th. J. van Midde en L. A. de Lar -s. Het vorige jaar zijn de heren Van Mi e en De Lange op wachtgeld gesteld. De heer De Lange is onlangs benoemd tot directeur van het Nationaal Luchtvaart Museum op Schiphol, dat 17 mei j.l. is geopend. De heer Van Midde geniet nog wachtgeld. Het Russische luisterapparaat dat ja. renlang in de Amerikaanse ambassade in Moskou heeft gehangen en dat de Amerikaan Cabot Lodge de vorige week tijdens het debat in de Veiligheidsraad op zo dramatische wijze voor het voet licht bracht als verweer tegen Russische aanvallen op Amerikaanse spionage vanuit de lucht, is indertijd dank zij een radiotelegrafist van de Britse ambassa de in Moskou ontdekt. Op een goede dag in 1953 zat een te legrafist van de Britse ambassade in Moskou wat aan zijn ontvanger te draaien. Plotseling hoorde hij een be kende stem en riep na enig luisteren stomverbaasd zijn collega's toe: „Dat is Kennan" (de toenmalige Amerikaanse ambassadeur in Moskou). Nicole Renound, 26 jaar oud, treedt binnenkort in het huwelijk met haar ven loofde, die verleden jaar december in de overstromingsramp van Fréjus om het leven kwam. De Franse wet, die dergelijke pos tume huwelijken alleen mogelijk maakte indien de man als militair om het leven was gekomen, werd speciaal gewijzigd om ook van toepassing te kunnen zijn op de doden van Fréjus. Nicole Renound zal de eerste vrouw zijn, die van die nieuwe wet gebruik maakt. Zij verloofde zich in 1958 met Jean Bouvard en schonk hem nog in datzelfde jaar een dochter. Zij hadden in december 1959 zullen trouwen, maar de ramp van Fréjus maakte een eind» aan Bouvards leven Een brief van Paus Johannes aan kardinaal Wiszinski die onlangs door de Poolse douane in beslag was genomen, is, naar verluidt, door de Poolse auto riteiten met verontschuldigingen voor het in beslag nemen, aan de Poolss kerkelijke autoriteiten overhandigd. De brief werd met een aantal kerk boeken in beslag genomen toen de Poolse douane in het begin van de maand te Zebrzydowice de bagage con troleerde van bisschop Kazmierz Ko» waiski van Chelmno, die een bezoek aan Rome had gebracht. Prins Bernhard, die zich na zijn bezoek aan Argentinië per vlieg tuig naar Luzern had begeven waar hij de „Bilderbergconferentie" heeft gepresideerd, heeft in de nacht van zaterdag op zondag vrij hoge koorts gekregen. In verband daarmede was de koningin, vergezeld van prof. J. F. Nuboer, hoog leraar in de interne geneeskunde, beiden verbonden aan de rijksuniversiteit te Utrecht gistermiddag per vliegtuig naar Zwitserland vertrokken voor een kort be zoek aan haar echtgenoot. Aan het vandaag aanvangende staats bezoek aan koning Boudewijn van België zal prins Bernhard op medisch advies niet kunnen deelnemen. In zijn plaats zal prinses Beatrix onze koningin vergezellen. Nader vernemen wij nog, dat aanvan kelijk werd vermoed, dat de prins een flinke griep had opgelopen tijdens zijn reis van Argentinië naar Zwitserland. In verband met het feit, dat men daar over geen zekerheid had, waren de bei de hoogleraren naar Luzern ontboden. Zij dienden tevens de mogelijkheid te on derzoeken of de prins nog naar Neder land kon worden vervoerd ter verdere verpleging. Dit laatste bleek inderdaad het geval te zijn. In gezelschap van koningin Juliana is de prins gisteravond van het vliegveld van Zuerich per vliegtuig naar Neder land vertrokkene Hij had zich in de loop van de namiddag per auto van Luzern naar Zuerich begeven. De Britten waarschuwden onmid dellijk de Amerikanen, die de kamer van Kennan aan een nauwgezet onder zoek onderwierpen en tenslotte een luisterapparaat ontdekten in een hou ten afbeelding van het Amerikaanse wapen, dat de Russen in 1945 aan de Amerikaanse ambassadeur Harriman, hadden geschonken. Het wapen bevatte een complete miniatuurzender. Wat de Russen dank zij deze spiona- gemethode allemaal te weten zijn geko men, was toen niet meer te achterha len. In de kamer waar het apparaat hing heeft tijdens de Moskouse minister conferentie in 1947 de toenmalige Ame rikaanse minister van buitenlandse za ken, generaal George Marshall, gelo geerd. Toen Kennan in Moskou kwam als opvolger van Harriman, richtte hij de bewuste kamer in als zijn studeerka mer en zijn bureau stond vlak voor de wand waar het Russische geschenk hing. Op het State Department in Washing ton hebben Amerikaanse functionarissen zaterdag aan een groep verslaggevers een collectie Russische spionage-appara- ten laten zien. Daaronder bevond zich een miniatuur-televisiecamera van twaalf bij acht centimeter, die door een opening ter grootte van een speldeknop beelden kan opnemen. Mariene Dietrich is in de nacht van zaterdag op zondag opgetreden in Am sterdam. Een enthousiaste zaal bracht haar een ware ovatie toen zij van een in Nederlands kostuum gestoken meis je een bloemenhulde ontying. In Mostaganem, oostelijk van Oran, zijn zaterdag een blanke caféhouder en twee mohammedanen gedood toen een granaat in een café werd geworpen, Zes mensen liepen verwondingen op. Te Palikao, ten zuidoosten van Mostaga nem, werd een meisje licht gewond bij een bomaanslag op een bakkerswinkel. Hamida Mekki, een mohammedaans kandidaat in de Algerijnse kantonnale verkiezingen van de beweging voor de onvoorwaardelijke handhaving van Al gerije als Frans gebied, is zaterdag ern stig gewond toen een man in de mo hammedaanse wijk van Oran op hem vuurde. Van andere incidenten op deze twee de dag van de drie verkiezingsdagen voor nieuwe gemeenteraden werd geen melding gemaakt. De Amerikaanse luchtmacht heeft be kendgemaakt dat een groep van onge veer 120 toestellen, waaronder F 100 Super Sabres en F 101 verkennings straalvliegtuigen, alsmede tank- en vrachtvliegtuigen, deze week naar het Verre Oosten zullen worden gezonden bij wijze van „oefening". Het plan voor deze oefening bestond evenwei al min stens zes maanden. De vliegtuigen gaan. naar Siam, Formosa en de Philippijnerv Volgens de officiële bekendmaking zijn de maneuvers te vergelijken met an dere die periodiek gehouden worden om het vermogen te beproeven van de tacti sche luchtmacht, zich snel over grote afstanden te ontplooien in geval van nood. Het in Cairo verschijnende regering»» blad „Algom-Hoerija" heeft zaterdag de Nederlandse regering en de Nederland se pers gewaarschuwd „hun smerige anti-Arabische campagne in ruil voor Israëlische dollars" stop te zetten. Het blad beschuldigde de Nederlandse pers ervan een lastercampagne tegen de Verenigde Arabische Republiek te heb ben ontketend wegens het proces tegen de Nederlander Meeuwis Goudswaard, die op beschuldiging van spionage voor Israël terechtstaat. De Nederlandse re gering had er volgens het blad beter aan gedaan bij Israël te protesteren te gen het feit dat in Amsterdam een hoofd kwartier voor spionage tegen de V.A.R, was gevestigd. B. en w. van Rotterdam stellen de ge meenteraad voor over te gaan tot uit voering van de metroverbinding op de rechter Maasoever en daarvoor f 50.875.000.- beschikbaar te stellen. Dit gedeelte van het metroproject om vat de bouw van 1350 meter tunnel, vier stations: station centraal, stadhuis, beurs, Leuvehaven, en bijkomende wer ken. Ten behoeve van het onder de rivier gelegen tunnelgedeelte heeft de raad op 14 mei van het vorig jaar een krediet van f 31.300.000.- beschikbaar gesteld, hetgeen in februari van dit jaar door gedeputeerde staten werd goedgekeurd. SYNGMAN RHEE Dr. Syngman Rhee, oud-presi dent en voormalig regeringsleider van Zuid-Korea is gisterochtend, in gezelschap van zijn Oostenrijkse vrouw, per vliegtuig uit Seoel naar de Verenigde Staten vertrok ken. Het vliegtuig zal een tussenlanding op Hawaii maken. Naar verluidt zal hij zich definitief op Hawaii vestigen. Hij bracht hier tijdens de Japanse bezetting van Korea talrijke jaren door. De Rhees reisden op een diplomatieke pas en hadden een bezoekersvisum van drie maanden voor de V.S. Zij namen slechts zes stuks bagage mee. De politieke tegenstanders van Rhee verbaasd over zijn plotseling vertrek, vragen zich af of de voormalige presi dent, die na zijn aftreden gezegd had als gewoon burger in zijn land te blijven, ooit naar Zuid-Korea zal terugkeren. Volgens het Argentijnse dagblad „La Razon" is Adolf Eichmann, een voortvluchtige Duitse oorlogs misdadiger, die verantwoordelijk wordt geacht voor de dood van mil joenen joden, elf dezer door agen ten van de Israëlische geheime dienst ontvoerd uit Vincente-Lopez een voorstad van Buenos Aires, waar hij met zijn vrouw en vier kinderen woonde. Eichmann zou bedwelmd en daarna overgebracht zijn naar het pand van een joodse organisatie in Vincente- Lopez. Vervolgens werd hij, onder valse papieren, waarop zijn naam als Ricardo Clemens werd vermeld, op 21 mei aan boord van een particulier Israëlisch vliegtuig uit Argentinië ge vlogen. De Israëlische minister van staat, Adda Eban, die negentien dezer aan het hoofd van een Israëlische afvaardiging in Bu enos Aires was aangekomen, ter gele genheid van de herdenking van het feit dat Argentinië 150 jaar geleden zijn on afhankelijkheid bevocht en die de Ar gentijnse hoofdstad op 21 mei per vlieg tuig weer verliet, heeft op een perscon ferentie verklaard, dat hem niet bekend was, „wie zich allemaal aan boord van mijn vliegtuig bevonden". AFP verneemt te Buenos Aires van welingelichte zijde, dat Argentinië bij Israël tegen schending van zijn grondge bied zal protesteren, indien wordt be wezen. dat Eichmann inderdaad uit Ar gentinië is ontvoerd. Hier wordt aan toegevoegd, dat de Argentijnse regering weliswaar geen en kele sympathie voor Eichmann gevoelt, doch dat zij een dergelijke inbreuk op haar soevereine rechten niet kan veron achtzamen. Waarnemers te Buenos Aires zijn over het algemeen geneigd het verslag van „La Razon" als juist te aanvaarden. Er moeten echter ook dan nog verscheidene punten worden opgehelderd, met name de vraag waarom mevrouw Eichmann sinds de verdwijning van haar man een volstrekt stilzwijgen heeft bewaard. Vrouw wees spoor Volgens het Weense blad „Neues Oes- terreich" is Eichmanns vrouw, Vera, na een verblijf in Argentinië, begin van dit Chili, al ZO zwaar geteisterd, is aardverschuiving plotseling buiten haar opnieuw door zware aardbevingen S^heT'waterTew^^ve^iefd? jaar plotseling naar Linz in Opper-Oos- tenrijk gekomen, waar zij tot ongeveer een week geleden verbleef. Toen scheen zij de mededeling te hebben ontvangen, dat zij er goed aan deed Oostenrijk te verlaten, waarop zij naar Zuid-Duitsland is gereisd. Vera Eichmann heeft in 1958, zonder dat zij het wist, de Israëlische geheime dienst op het spoor gebracht van haar man. aldus het blad. Zij kwam in 1958 uit Argentinië naar Wenen om haar Oos tenrijkse paspoort te vernieuwen. Agenten van de Israëlische geheime dienst hoorden van haar verblijf in Oos tenrijk en volgden haar toen zij naar Argentinië terugreisde. Aangezien zij daar bij haar man woonde, kwamen de Israëliërs op die manier achter de ver blijfplaats van Eichmann. Het duurde echter nog twee jaar voor zij hem arres teerden. Joel Brand, een joodse leider in Boe dapest tijdens de oorlog, die vermoede lijk een der hoofdgetuigen tegen Eich mann zal zijn, verklaarde gisteren, dat de Ierse republiek een van de voornaam ste centra van de Nazi-beweging is ge worden en dat sommige Duitsers die de ze beweging leiden, zich zelfs niet ont zien om dat onder hun eigen naam te doen. De vanuit Ierland geleide bewe ging heeft vertakkingen in vele Europese en Amerikaanse landen, zei hij. getroffen. Dit keer moest het ge- bied van Conception het bijzonder ontgelden. Vele huizen, die door de vorige aardbevingen al bescha digd waren, stortten in. De telefoonverbindingen werden op nieuw verbroken. De zwaar getroffen be volking rende in paniek de straat op. Er is geen melding gemaakt van slachtoffers. 115 doden, 100 vermisten Na de vloedgolf van de vorige week gevolg van de Chileense natuurramp, zijn de Philippijnen opnieuw door de elemen ten getroffen. In Manilla, de hoofdstad van de Philip pijnen zijn zaterdag 115 personen onder wie tachtig kinderen om het leven ge komen door overstromingen, die het ge volg waren van ongekende zware regen val. Er worden nog honderd mensen ver mist en men vreest, dat het aantal slacht offers nog hoger zal blijken te zijn als de gestoorde verbindingen met de om geving van de stad hersteld zijn. De meeste slachtoffers zijn kinderen van armen, die leven in de hutten aan de oever van de rivier de Pasig die dwars door de stad stroomt. Er zijn meer dan 15.000 mensen dakloos Verscheidene bruggen werden vernield. In Columbia Achttien personen hebben het leven verloren toen een langs de plaats Salgar, in de Columbiaanse provincie Antioquia, stromende rivier als gevolg van een een vijftiental andere werd beschadigi De helft van het plaatsje Salgar is ver nield. Bijna driehonderd inwoners zijn dakloos geworden. In India Aan de westkust van Bengalen (India) zijn gisteren zeven mensen gedood door een cycloon, die talrijke huizen en vis sersschepen heeft vernield. (Eigen bericht) Tweede pinksterdag zal geen televisie- loze maandag zijn. De N.T.S. heeft zelfs een extra aantrekkelijk programma in. petto, 's Middags om half vijf begint een direct beeldverslag van de ZancL voortse autowedstrijden om de Grand Prix 1960. Louis van Noordwijk zal commentaar geven. Voor de avonduitzendingen zijn twee telerecordings van vroeger opgenomen Eurovisieprogramma's in petto gehou den, namelijk één van een Weens con cert, dat bijna anderhalf uur duurde en één van de „Gala de 1'Union des Ar tistes", een Parijs feest, waarbij be kende artiesten optreden in een ander genre, dan zij gewoonlijk beoefenen, na melijk in dat van het circus. Aan het eind van het avondprogram ma komt „Sport in beeld" op het scherm. Op eerste pinksterdag zal deze ru briek vervallen. De veertienjarige Schevening- se kajuitsjongen Peter Duiveboden van de Nederlandse haringlogger Adriana Johanna heeft zaterdag te Aberdeen een tienjarige Schotse jongen die dreigde te verdrinken gered. De Adriana Johanna, een van een vloot van zes Nederlandse log gers die naar haring vissen op de Noordzee, was eerder op de dag in Aberdeen voor anker gegaan. De Schotse jongen, die niet kon zwem men, viel van de oever waarop hij speelde, in het diepe kanaal. Peter dook hem zonder dralen van zijn schip na en bracht de drenkeling binnen enkele ogen blikken veilig aan wal. Getuigen zeiden dat de Schotse jongen zeker zou zijn verdronken zonder het snelle handelen van Peter Duive boden. Beide jongens werden door de politie van droge kleren voor zien. De Schotse jongen werd naar huis gezonden, Peter ging naar de bioscoop. Hij had zijn maats niets van de redding verteld. Een ander bemanningslid hoorde het verhaal van de politie.

de Stem | 1960 | | pagina 1