LEGER GRIJPT DE MACHT IN TURKIJE Vier super-nozems zetten rustig Hulst op stelten Eichmanfi zou in Argentinië gearresteerd zijn Dodencijfer in Chili stijgt nog steeds Na wekenlange agitatie tegen regering: Premier Adrian e.a. gearresteerd Menderes j Gursel Gromiko trachtte zijn zin door te drijven alsnog EVEN OP SCHIPHOL NIEUWE RAKET VOOR ASTRONOMISCH ONDERZOEK Oost-Indonesië is paraat Lionel Crabb in Rusland? Aan vooravond kermis: Martin Bormann nog in leven? DAGBLAD VOOR ZEELAND Na verwerping resolutie: Iets lagere temperaturen j Geen verbindingen Kolonel Pieters SCHERVEN GEGREPEN MORGEN ZOMER DIENSTREGELING SPOORBOEKJE 100e JAARGANG No. 23378 I Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur E. H. B. Brader HoofdredacteurJ J. H. A. Bruna Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus Breda, Reigerstraat 16 Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vuderlund ZATERDAG 28 MEI I960 Abonnementsprijs f 7.— per kwartaal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nutnmers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. f 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. 5ure«u voor Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen; HULST, Dubbele Poort 7 - telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, telefoon 35) Adnan Menderes. de nu gearres teerde 61-jarige premier van Tur kije, heeft door zijn streng bewind veel kritiek te verduren gehad. Hij genoot evenwel de steun van de Westelijke leiders. Toen hij in 1950 zijn eerste kabinet vormde, werd Turkije lid van het pact van Bagdad en van de NAVO. In 1930 werd Menderes in de na tionale vergadering gekozen als lid van de republikeinse volkspartij van Kemal Ataturk de enige partij die wat te zeggen had. In 1945 trad Menderes met anderen uit de republikeinse volkspartij. Hij richtte de democratische partij op, die naar zijn zeggen grotere politieke en economische vrijheid nastreefde. Deze partij kwam in 1950 aan de macht. Generaal Cemal Gursel, een slanke zestiger, was tot het begin van deze maand bevelhebber van de Turkse landstrijdkrachten. Hij wordt als een van de popu lairste officieren beschouwd. Kort na de eerste ongeregeldheden als protest tegen de regeringspolitiek werd hij met twee maanden ver lof gezonden. Het lag in de bedoe ling dat hij volgende maand met pensioen zou gaan. In een laatste boodschap aan zijn manschappen verzocht hij deze buiten de politiek te blijven en on danks alles de eer van het leger hoog te houden. Kort daarna werd de benoeming van Suad Kuyas tot waarnemend legercommandant be kendgemaakt. Sovjet-minister Gromiko heeft gisteren in de Veiligheidsraad ge tracht, een door vier landen inge diende resolutie zodanig geamen deerd te krijgen, dat zij alsnog een veroordeling zou inhouden van de vlucht met de U-2 boven Russisch grondgebied. Ceylon, Argentinië. Ecuador en Tu nesië deden in de resolutie een beroep np de grote mogendheden te onderhan delen over een vreedzame regeling van de geschillen. Armand. de Franse woordvoerder, zei over de Russische amendementen, dat zij ten doel hadden de Veiligheidsraad alsnog tot een uitdrukkelijke uitspraak te brengen over de „agressieve bedoe lingen*' van de V.S., nadat de Raad duidelijk geweigerd had zo'n uitspraak te doen. Hetzelfde verklaarde de Brit sir Pierson Dixon. De leider der Amerikaanse afvaardi ging. Henry Cabot Lodge vroeg: „Waar om blijft Gromiko zijn uitlatingen zo for muleren, dat het lijkt alsof hij het be treurt. dat president Eisenhower heeft verklaard, dat er geen „U-2" meer over de Sovjet-Unie zal worden gezonden? Hij heeft hier klaarblijkelijk een motief voor. dat geen verband houdt met deze vluchten zelf. Gromiko wil, om een of andere reden, die zijn oorsprong vindt in de Russische binnenlandse politiek, een motief hebben voor een wending in de Russische buitenlandse politiek. En ik vermoed dat dit de reden is, waar om hij blijkbaar Eisenhowers verklaring betreurt", aldus Cabot Lodge. DE CONFERENTIE van de Sovjet- Unie, Amerika en Engeland over de af schaffing van kernproeven is gisteren, na een reces van 14 dagen, te Genève hervat. DE PREMIER van Malakka, Toenkoe Abdul Rahman, heeft gisteren, op de derde dag van zijn bezoek aan Neder land, onder meer gesprekken gehad met minister-president prof. De Quay en minister Luns. IN ALGERIJE zijn gisteren verkiezin gen voor algemene raden begonnen, dat zijn plaatselijke raden, die zullen deel nemen aan het bestuur van de departe menten. RENDEZ-VOUS-gevers te Amsterdam zijn tot gevangenisstraffen veroordeeld, variërend van drie tot acht maanden. DE TOESTAND van Boris Pasternak was gisteren bijzonder kritiek. Hij mag niet meer vervoerd worden. DE UNIE van Zuid-Afrika bestaat maandag a.s. 50 jaar. Al degenen, die bp die dag of daarvoor tot een maand gevangenisstraf veroordeeld zijn, wor den onvoorwaardelijk vrijgelaten. Ook voor zwaardere gevallen is er een am nestie. DE V.S. hebben besloten geen techni sche hulp meer aan Cuba te verstrek ken krachtens het programma voor hulp aan het buitenland. BEN GOERION, premier van Israël, gaat 14 juni voor vijf dagen naar Frank- Ulk. Daarna bezoekt hij België en Ne derland. KONINGIN Juliana heeft gisteren een onverwacht informeel bezoek aan de lor iade gebracht. JN DE OUDERDOM van 78 jaar is te Hilversum overleden de heer P. M. C. locpoel. een der bekendste hondendes- •hmdigen en -keurmeesters uit ons land. Verwachting van het K.N.M.I. tot J I o???VOnc^' 0Pgemaakt gisterenavond J J-U5 uur: r:? de meeste Plaatsen enkele opkla- J wffer? e? slechts hier en daar een i u/J ke mat!ge wind tussen i to, en n°°rd. Iets lagere middag- t *JrmPeraturen. „''?daan?vzotl ""der 20.46 uur; maan J "nder 22.54 uur. i ,orScn: zon op 4.29 uur; maan op '.58 uur. v Het Chinese Volksdagblad heeft intus sen ontdekt dat Amerikaanse U-2-vlieg tuigen boven China gevlogen hebben! De Veiligheidsraad aanvaardde ten slotte met negen stemmen voor, geen tegen en twee onthoudingen (de Sovjet- Unie en Polen) de vier-landenresolutie. De Sovjet-Unie maakte geen gebruik van haar vetorecht. De Amerikaanse marine heeft een ra ket die van acht telescopen voorzien was, ruim 200 kilometer de riïimte inge stuurd. Verwacht wordt dat deze tele scopen de volledigste kaart van de he mel zullen geven, welke ooit met ultra violet licht is verkregen. De raket, een ..Aerobee-Hi", is afgevuurd te White Sands, in New Mexico. De telescopen waren gedurende 5 minuten boven de dampkring. Pro-westerse legerofficieren liebben in Iurkije de maclit overgenomen, premier Adnan Menderes en andere regerings leiders gearresteerd en vrije verkiezingen beloofd. I)e rege ring werd overgenomen door een „comité van nationale een heid", onder leiding van generaal Cemal Gursel, bevelhebber van alle Turkse grondstrijdkrachten. De officieren sloegen snachts toe. Voor zo ver thans bekend, was hun revolutie onbloedig. Zij hebben verklaard dat zij tot hun stap wa ren gekomen om de orde te herstellen in een land dat werd geteisterd door interne wanorde. Al weken lang werd gewelddadig tegen het regime-Menderes gedemonstreerd. Menderes werd gearresteerd „op de weg van Kutahya" en naar An kara overgebracht. Volgens één bericht zal hij worden berecht. Ook zijn de arrestaties gemeld van president Celal Bayar die, evenals Men deres, lid van de democratische partij is, minister van Financiën Hasan Polat- kan en de voorzitter van het parlement, Refik Koraltan. Kennelijk zijn nog meer arrestaties verricht, want radio-Ankara deelde mee dat genoemde autoriteiten in arrest waren gesteld, „evenals andere re geringsleiders". Het was gisteren overigens rustig in het land. Personen die Athene en Bei roet hebben bereikt met de laatste lijn- vliegtuigèn die uit Turkije vertrokken, vertelden dat pantserauto's in de straten patrouilleerden, doch dat er geen wan ordelijkheden waren. Er waren geen me nigten op de been. De enige verzetshaarden waren het mi nisterie van Binnenlandse Zaken, het bureau van de premier en het hoofd kantoor van de PTT geweest. Enkele gebroken ruiten en kogelsporen waren de enige tekenen van dit verzet. De eni ge slachtoffers onder de bevolking wa ren twee kinderen, die door verdwaal de kogels waren getroffen. Twee mili tairen waren gedood voor het PTT-kan- toor en een voor het ministerie van Bin nenlandse Zaken. In een van de uitzendingen der mili tairen werd aan het publiek ter gerust stelling verteld dat de straalvliegtuigen die boven de grote steden vliegen, onder gezag van het leger staan. Brigade-generaal Irfan Bastug is be noemd tot gouverneur van Ankara. Bri- I jer T— - V I Vrijdagmiddag arriveerden prins Jean en prinses Josephine Charlotte van Luxemburg op de luchthaven Schiphol. Het prinselijk paar was op doorreis van Kopenhagen naar Luxemburg. gade-generaal Muam Er Ulgen is belast met de leiding van de algemene veilig heid in de hoofdstad. Gursel heeft de po litie bevolen zich onder bevel van het leger te stellen. Er zijn momenteel geen directe verbin dingen met Turkije. Berichten over de gebeurtenissen daar, komen uit de bin nenlandse uitzendingen van de Turkse radio, welke in andere landen worden op gevangeh. In de uitzendingen wordt gezegd: „U luistert naar de stem der Turkse strijd krachten". Verkiezingen In het eerste communiqué werd ver klaard: „Als gevolg van de crisis waarin onze democratie is geraakt en als gevolg van de recente droevige gebeurtenissen en om broedermoord te vermijden, heb ben de Turkse strijdkrachten het bestuur van het land overgenomen. Onze strijd krachten hebben dit initiatief genomen, met het doel de partijen uit de onver zoenlijke situatie te halen waarin ze zijn geraakt en met het doel rechtvaardige en vrije verkiezingen te krijgen, welke zo spoedig mogelijk moeten worden gehou den onder toezicht en arbitrage van een boven de partijen staande en onpartijdige regering. Het bestuur zal worden over gedragen aan de partij die de verkiezin gen wint, ongeacht welke partij dat zal zijn". Een correspondent van A.F.P. te An kara meldde vrijdagavond, dat vrijdag tegen het vallen van de avond een uit gelaten menigte in de straten van de stad danste. De president van Turkije had voor zijn arrestatie gepoogd zich van het leven te beroven, maar zijn revolver bleek niet geladen te zijn. De minister van Bui tenlandse Zaken, Zorlu, zou bij zijn ar restatie een belangrijk bedrag aan bui tenlandse deviezen bij zich gehad heb ben. De staatsgreep begon om 3 uur 's ochtends en was 2 uur later voltooid. De eerste relletjes in Turkije deden zich voor op 28 april, toen studenten in Istanbul een protestbetoging hielden te gen de schorsing van oppositieleider Ino- nu en de zijnen. Inonu zou zich volgens de regeringspartij schuldig hebben ge maakt aan aanzetting tot rebellie. De po litie trachtte de studenten uiteen te drij ven, waarbij zeventien studenten en drie politiemannen ernstig werden gewond. Dezelfde avond werd voor Istanbul en Ankara de staat van beleg afgekondigd en een uitgaansverbod ingesteld. Alle bijeenkomsten en het publiceren van nieuws over de betogingen werden ver boden. Desondanks deden zich nieuwe ongere geldheden voor in Ankara en Izmir, waar de studenten ook tegen de regering gin gen demonstreren. Op 21 mei deden voor het eerst ook militairen aan de campagne mee. Vrijdagavond werd uit Parijs gemeld, dat de toestand op de Turkse vliegvel den weer normaal was en dat de vluch ten van de ,,Air France" naar of van Ankara en Istanbul na een korte onder breking waren hervat. VOLGENS EEN mededeling van Ja guar Cars zijn de onderhandelingen met de B.S.A. over de aankoop door Jaguar van de Daimler (de oudste Engelse autofabriek) voltooid. (Van onze verslaggever) In de avond en de nacht van Hemelvaartsdag hebben vier „super-nozems", kermisgasten van het slechte soort, de stad Hulst op stelten gezet. Drie van deze kwajongens tussen de twin tig en dertig jaar hebben het zelfs zo bont gemaakt, dat zij door de rijkspolitie van de groep Hulst zijn ingesloten „wegens po ging tot beroving". De heer v. d. L., exploitant van een autoscooter op de aanstaande kermis van Hulst, is door deze dwaze ma noeuvres van de vier jongelieden in ernstige moeilijkheden gekomen. Hij had het viertal namelijk in dienst ge nomen om tijdens de kermis van Hulst in zijn autoscooter te werken. Daarvan zijn er nu drie in de cel te rechtgekomen. De jongelui bezochten verschillende cafés en verbruikten er consumpties zonder te betalen. In café van de Vil der begon het omstreeks half twaalf mis te lopen. A. J. B. en K. v. d. V., beiden zonder vaste woon- of verblijf plaats, C. de R. uit Bergen op Zoom en V. uit Hulst, met messen en ploer tendoders gewapend, bedreigden de caféhoudster zo erg, dat zij hen wel zonder te betalen moest laten ver trekken. In het café van Van Dorsse- laar gingen de kermisgasten nog har der te keer. Een van de gasten kreeg een klap op zijn gezicht toen hij zich met het betalen door de jongelui wilde bemoeien. „Vreten", riepen de vier kermisgas ten, toen zij een paar -minuten voor twaalf De Bruins Restaurant binnen kwamen. Toen mevrouw de Bruijn niet op hun verzoek inging, dreigden ze vier Hulstenaren, die juist aanstal ten maakten te vertrekken, door het raam naar buiten te gooien. Het was aan de kalmte van de bezoekers te danken dat er geen hevige knokpartij van kwam. Aan een zacht lijntje wist de heer de Bruijn de kabaaischoppers de deur uit te krijgen. Maar op het De Indonesische troepen in het gebied dat grenst aan Nederlands Nieuw-Gui- nea zyn in staat van paraatheid ge bracht. Alle verloven zijn ingetrokken en speciale waakzaamheid is bevolen. Dit heeft de commandant voor Oost- Indonesië, kolonel Herman Pieters, vrij dag meegedeeld in Djakarta, waar hij vertoeft voor besprokingen met het op perbevel van het leger. De staat van paraatheid is afgekondigd in verband met de Nederlandse plannen voor ver sterking van de defensie op Nieuw-Gui- nea, zo deelde hij "nee. Kolonel Pieters uitte verder de be schuldiging, dat een aantal niet ge- identificeerde vliegtuigen gesignaleerd zijn boven Oostindonesisch grondgebied. ,,Wij nemen aan, dat deze vliegtuigen uit de richting van het door Nederland bezette West-Irian kwamen", zei hij. Hij voegde eraan toe, dat ,,de gehele bevolking en strijdmacht in Oost-Indo nesië klaar staan voor een eventuele Nederlandse aanval". De Rijksvoorlichtingsdienst in Den Haag heeft ten stelligste ontkend dat er Nederlandse vliegtuigen boven Indone sisch gebied hebben gevlogen. De arrestatie van Adolf Eich- mann, die verantwoordelijk is voor de dood van miljoenen jo den, zit nog altijd in een waas van geheimzinnigheid. Volgens de Londense Daily Herald zou Eich- mann in Argentinië gearresteerd zijn en aan boord van een „Britan nia" van de Israëlische lucht vaartmaatschappij „El Al" zijn gesmokkeld. Het vliegtuig had een gezelschap Argentijnse func tionarissen uit Israël terugge bracht naar Argentinië. Op de terugreis naar Israël, aldus het Engelse blad, moest het toestel een tus senlanding maken in Recife, in Brazilië Geestverwanten van Eichmann zouden daar pogingen in het werk hebben ge steld om Eichmanns vrijlating te ver krijgen. De havenmeester van het Bra ziliaanse vliegveld zou de „Britannia" drie uur lang geen toestemming voor de start hebben gegeven, totdat op dracht van de regering kwam om het vliegtuig toch te laten vertrekken. Intussen hebben twee Britse bladen berichten gepubliceerd volgens welke Martin Bormann. Hitiers naaste mede werker tijdens de laatste dagen van het „Derde Rijk", nog in leven zou zijn. Hij zou in Brazilië wonen. Volgens de Daily Mail zijn joodse agenten Bormann op het spoor geweest sinds 1952. Hij woonde toen onder een aangenomen naam in Bahia in Bra zilië, omgeven door enkele vroegere collega's. De joodse agenten deden een poging hem in een val te laten lopen, zoals zij het nu Eichmann hebben la ten doen, maar Bormann's omgeving was gewaarschuwd en bracht hem over naar een andere Braziliaanse provincie, Santa Caterina, waar zich ook een broeinest van oud-Nazi's zou bevinden. Bormann zou nu een paspoort hebben onder de naam Jose Possea en als zo danig grote reizen hebben gemaakt. Israëlische justitiële autoriteiten heb ben meegedeeld, dat iedere advocaat die Eichmann zal kiezen, de beste ont vangst zal krijgen. Deze advocaat zal echter geen betaling kunnen verkrijgen en zal moeten optreden als „vriend" van de beklaagde. Volgens het regle ment van de balie mogen slechts Is raëlische advocaten in Israël pleiten. De Westduitse politie heeft vrijdag een oud-collega van Adolf Eichmann ge arresteerd op beschuldiging van deel neming aan de massa-moord op de jo den tijdens de oorlog. Het is Adolf Beckerle, die tijdens de oorlog ambas sadeur van Duitsland in Bulgarije was en verantwoordelijk zou zijn voor de deportatie van tien- tot twaalfduizend joden in Macedonië. Beckerle werd reeds eerder gearresteerd, maar moest toen worden vrijgelaten wegens gebrek aan bewijs. De Westduitse justitie hoopt, dat het proces in Israël tegen Eichmann nieuwe feiten zal opleveren die tegen Beckerle kunnen worden ingebracht. Deze week woensdag arresteerde de Westduitse politie een voormalige on dergeschikte van Eichmann, Hermann Krumey, die beschuldigd wordt van medeplichtigheid aan de deportatie van 40.000 Hongaarse joden. Ook wat be treft Krumey hoopt men dat het proces Eichmann nieuw bewijsmateriaal zal opleveren. laatste moment keerden ze nog op hun schreden terug en sloegen een ruit kapot. Drie van de kerels trokken vervol gens naar hotel „Het Bonte Hert' „Bier" schreeuwden zij, toen ze daar binnenkwamen. De potige hotelier v. d. Riet was zelf helaas niet aanwezig. Het was even voor twaalven en bier werd er niet meer geschonken. Toen mevrouw v. d. Riet aanstalten maak te om telefonisch de politie te waar schuwen, was een van de brutale gas ten haar voor. Met een mes sneed hij de telefoonkabel door. In aller ijl schoot daarop het dienstmeisje over een muur heen om de buren te waar schuwen. Intussen bedreigde het over gebleven tweetal kelner Kees Hillen. Zij eisten de sleutels van de kas on der bedreiging met moord. Toen zij zich de kans zagen ontnomen een greep in de geldlade te doen, begon nen ze met glazen te gooien. Wel vijf tig of zestig gingen er aan diggelen, nadat eerst met een zware asbak de nodige ruiten van het buffet waren kapot gegooid. Toen ze weer buiten stonden gooiden ze stoelen door de ruiten van het hotel. Het volledige personeel van de rijks politie in Hulst zette daarop de achter volging op de knapen in. K. v. d. V. en V. uit Hulst werden in Nieuw-Hulst, ver buiten de stadswallen, gegrepen. C. de R. uit Bergen op Zoom werd in een slaapwagen op het kermister rein van zijn bed gelicht. Alleen A. J. B.. de hoofddader, kon niet onmiddel lijk worden gegrepen. Eerst omstreeks drie uur in de nacht werd hij slapende onder de vloer van de autoscooter ont dekt. Het kostte nog heel wat moeite We zijn weer aan de Hollandse I nieuwe toe.... Om vijf minuten voor elf vrijdagmorgen liep de motorlogger „Arie van der Zwan" (Sch. 21) IJmuiden binnen als winnaar van de haringrace 1960 Schipper Pronk vertelde dat hij 26 kantjes aan boord had, afkom stig van 17 schepen, over het alge meen kleine haring van goede kwa liteit. Als eerste was loco-burgemees ter H. de Boer van Velsen aan boord om aan de schipper de „prijs van IJmuiden", de zilveren leg penning van de gemeente met een oorkonde, te overhandigen. Twin tig minuten later liep de Sch. 121 binnen met 22 kantjes nieuwe ha ring. In Scheveningen arriveerde om half twee de Sch. 45 „Bastiaan" met 26 kantjes, die 26000 gulden opbrachten. Voor de kleine haring was de prijs f 1300 per kantje, voor de grote f 600 tot f 800. Evenals de vissers, maakten ook de vishandelaren er een haring race van. In Breda gingen de eer ste nieuwe haringen voor f 1,20 van de hand; in Den Haag en Amsterdam waren ze nog iets duurder. Dit laatste was voor de liefhebbers overigens geen be zwaar, getuige de foto! om hem tot overgave te dwingen! Nog mees escapades hadden de jon gelui zich veroorloofd, zo bleek later. Twee maal probeerden ze een auto te pakken te krijgen en éénmaal een mo tor. Een van de autobezitters werd bedreigd toen hij zijn sleutels niet wil de afgeven. De heer van O. liet zich echter niet intimideren. Hij moest dit bekopen met een vuistslag op zijn oog. (Advertentie) begint de sterk gewijzigde Het nieuwe is verkrijgbaar op de stations en aan de bekende adressen. In het geteisterde Chili is de aar de nog steeds niet tot rust geko men. Gisteren werd gemeld, dat er 800 km ten zuiden van Santiago weer een nieuwe vulkaan was ont staan. Tot nu toe zijn elf mensen door vulkaanuitbarstingen om het leven gekomen. Ongeveer 200 mensen zouden zijn om- gekomen en 53 zouden worden vermist te Eihueco in hetzelfde gebied, toen zij tijdens de beving van zondag door een geweldige aardverschuiving werden verrast. Een ooggetuige vertelde hoe zondag middag 32 man de dood vonden op het eiland Chiloe. Zij waren in een boot naar het Liberiaanse vrachtschip „Andros Coral" gevaren, dat aan de grond was ge lopen. Zij zagen toen een vloedgolf na deren en trachtten naar het strand terug te keren. De zee trok zich terug, waar door de boot droog op het zand kwam te staan. Enige seconden later werd hij door een geweldige golf overspoeld. Te Santiago is een steuncomité van Ne derlanders opgericht onder voorzitter schap van de Nederlandse ambassadeur J. L. Voute, dat werkzaam zal zijn ten behoeve van de slachtoffers van de aard bevingsramp. Het dodencijfer word nu aangehouden op ruim 5100. Het hoofd van de Chileense nationale gezondheidsdienst heeft meegedeeld, dat het land het meest behoefte heeft aan 5500 ton melkpoeder en 100.000 geprefa briceerde woningen voor de 600.000 dak lozen. Een hulpverleningsvloot van 34 vlieg tuigen was gisteren uit de Verenigde Sta-" ten op weg naar het rampgebied. De vliegtuigen hebben 500 mensen aan boord en 400 ton goederen, waaronder een vol ledig leger-veldhospitaal. De consul-generaal van Chili te Rotter dam heeft bij de Rotterdamse Bank een rekening geopend, waarover uitsluitend door de Chileense regering in Santiago kan worden beschikt en welke dient voor hulpverlening aan de slachtoffers van de ramp. Degenen, die deze actie wensen te steu nen kunnen hun bijdragen ofwel direct op deze rekening storten onder vermel ding „bijdrage ten gunste van de slacht offers van de aardbevingsramp in Chili" of overschrijven op girorekening no. 3016 van de Rotterdamse Bank te Rotterdam met dezelfde vermelding. Een Londense publiciteitsfirma be weert over documenten en een foto te beschikken waaruit zou blijken dat Lio nel Crabb, de Britse kikvorsman die in 1956 verdween, thans bij de Sovjetrus- sische marine in dienst is. Een uit Rus land gesmokkelde foto zou aan zijn voor malige echtgenote, Margaret, getoond zijn en zij zou gezegd hebben te geloven dat het een foto van Crabb was.

de Stem | 1960 | | pagina 1