AL KROESTJEV BRACHT GEEN VERSLAG UIT Aardbeving treft Chili - 125 doden Terug in Moskou, maar: Worosjilov vliegveld Mikojan niet op en Leopoldstad vreesde voor staatsgreep Mijnramp bij Ostrava, 59 doden ONDANKS DE REGEN LANGESTRAAT ZWAAR GEWOND IjlMMÊwill BRANDKASTEN-DIEVEN GINGEN DE KAST IN Loopbrug stort in tijdens autorace: vijf doden jaar jaar af winnaars Drie in STEM-toto Sport in dit weekeinde Vrijheden in Turkije verder ingeperkt Kisji krijgt het moeilijk OVERVAL OP WIJKZUSTER KAJ heeft juniorenstatus gereed Het liep niet langer op rolletjes Aartsbisschop van Cuba contra Castro iteur teur DAGBLAD VOOR ZEELAND „Pravda'* scheldt op Eisenhower Enkele opklaringen Op circuit Aix-les-Bains Goudswaard bekent spionage A. Bergers herkozen als E.H.B.O.-voorzitter Handelsreizigers voor Katholiek Verbond van de Arbeid Aan onze ADVERTEERDERS 8 5 uur op >0 uur in 1. ïuyterlaan 35 - iar vraagt, met ATE NT zolen, mden garantie i eigen schoe- heeft ze vast! 28-43; vanaf 5CH, G1LZE pF, 4 - Breda. 100e JAARGANG No. 23374 Voor Ood, Koningin on Vaderland 23 MEI 1960 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur E. H. B. Brader HoofdredacteurJ J. H. A. Bruna RedactieraadJ. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus Breda, Reigerstraat 16 Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 bla* Abonnementsprijs 1 7.— per kwartaal, 8.20 per post, t 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op vraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bfj contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt i^reau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98 telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen; HULST, Dubbele Poort 7 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN. IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, telefoon 35) De aankomst van Kroestjev in Moskou heeft het Westen ge sterkt in de overtuiging, dat er andere dingen zijn dan liet spionagevliegtuig die de topconferentie hebben getorpedeerd. De Sovjet-premier stapte zaterdag weliswaar breed glimlachend uit bet vliegtuig, maar hij negeerde de microfoons die op de luchthaven waren opgesteld en begaf zich naar de auto die hem naar de stad moest brengen. Voorts viel het op dat vice-pre mier Mikojan door afwezigheid schitterde, evenals president Worosjilov. Een derde merkwaardigheid was, dat er zaterdag geen massale bij eenkomst werd gehouden, waar Kroestjev verslag uitbracht. Voordien liet hij na iedere belangrijke reis zo'n meeting arrangeren en zich door enkele tienduizenden Moskovieten toejuichen. EINDELIJK. Na weken van opspa ren en aandikken is de STEM-toto- pot gisteren leeggehaald. En wel door drie deelnemers: G. Heuser, Poolsestraat 14, Waalwijk; P. Ver holen, I. de Voogtstraat 13, Geer- truidenberg en N. Fens, Zuidveren 15, Wagenberg- Zij ontvangen elk een bedrag van f 50,-. Leopoldstad leek zaterdag op een ge wapende vesting als gevolg van de ge ruchten dat Loemoemba het plan had om een staatsgreep uit te voeren. De troepen waren in staat van alarm en hadden de wacht betrokken bij de open hare gebouwen. Volgens Belga is de toestand voor de Europeanen in de stad slechter gewor den door de inbeslagneming op vrijdag van het in het Frans verschijnende blad ..Stanleyvillois", dat enkele verklaringen van Loemoemba had gepubliceerd. Gis teren werd het blad van Loemoemba's eigen partij, de Nationale Beweging, in beslag genomen. De nationalistenleider heeft intussen in het openbaar ontkend dat hij voorne mens is een staatsgreep uit te voeren. Hij zei dat hij nog steeds ,,een vreed zame strijd voor de bevrijding van Kon go van het koloniale juk" wil. Loe moemba wordt door sommige waarne mers beschouwd als een serieuze kandi daat voor het premierschap van Kon go, nadat het op 30 juni onafhankelijk geworden zal zijn. Zonder incidenten zijn zondag in de drie grote steden van Kongo de eerste rechtstreekse verkiezingen gehouden i ™or "Je Provinciale Raad en de Kamer jan Volksvertegenwoordigers. De resul- en van de stemming worden vandaag verwacht. Kraakt het in het Kremlin? Staat Kroestjev onder druk van Peking, dat een harde politiek voorstaat? Het raad sel zai voorlopig nog wel een raadsel blijven, maar dat binnenlandse moeilijk heden in Rusland de houding van de Sovjet-premier hebben beïnvloed, lijkt steeds waarschijnlijker. President Eisen hower heeft in een boodschap aan Fran co gezegd, dat „als gevolg van een ke ten van gebeurtenissen in de Sovjet unie Kroestjev tot de slotsom moet zijn gekomen, dat een topconferentie onge wenst of onmogelijk was. „Deze gebeur tenissen", aldus de Amerikaanse presi dent ,„zijn mij overigens nog niet duide lijk". In een boodschap aan de Argentijnse president Frondizi verklaarde Eisenho wer, dat het Amerikaanse inlichtingen systeem nodig is uit defensie-overwegin gen tegenover een regime, „dat hoog op geeft van zijn macht om ons allen te be graven en dat zijn eigen activiteiten om geeft met geheimzinnigheid". Campagne Intussen is de „Pravda" een felle cam pagne begonnen tegen de Amerikaanse prssident en vice-president Nixon. „Eeisenhower", aldus het blad, „had de vlucht met de U-2 moeten veroorde len, maar het soldadenmoreel dat ook het moreel is van bandieten was ster ker dan zijn plichtsbesef als president". De Izwestia schreef, dat het Ameri kaanse volk de beroepsgeneraal Eisen hower tot president heeft gekozen „van wege het verlangen andere staten tot slavernij te brengen en vanwege de hy sterische zekerheid die hun was bijge bracht over de onvermijdelijkheid van een nieuwe oorlog. Het blad noemde Nixon „de handlan ger van de monopolies". Naast aanvallen op de Amerikaanse lei ders bevatte de „Pravda" echter ook een artikel, waarin de wens werd uitgespro ken dat er een nieuwe topconferentie komt. Het artikel was een afspiegeling van de gematigde redevoering die Kroestjev in Oost-Berlijn heeft gehou den. Eén Amerikaan is er, die door de com munisten geprezen wordt: Cyrus Eaton, de miljonair, die met Kroestjev persoon lijk bevriend is en momenteel in Praag ronddoolt, tentoonstellingen bezoekt en voor de radio verklaart dat „de mensen in Tsjecho-Slowakije een gelukkige toe komst wacht". Van de Tsjechische lei ders krijgt hij vriendelijke schouderklop jes. Nieutv incident De Russen hebben het nieuwe vlieg tuigincident in Oost-Duitsland merkwaar dig genoeg NIET aangegrepen voor een nieuwe propaganda-stunt. Zoals gemeld kwam een Amerikaans militair toestel, dat door Russische jagers werd onder schept, in Oost-Duitsland aan de grond. De inzittenden staan onder controle van de Russische militaire commandant Schwerin. Dit hebben de Sovjets laten weten, nadat de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa om in lichtingen over het aanvankelijk vermis te vliegtuig had gevraagd. Men vreest wel dat de Russen het in cident weer eens zullen misbruiken voor een poging de westelijke mogendheden te dwingen tot erkenning van het Oost- duitse bewind. De Amerikanen weigeren met de regering in Pankov te onderhan delen, maar de Russen beweren laconiek dat Ulbricht en Grotewohl baas in eigen huis zijn en dat de Amerikanen zich dus maar tot hen moeten richten als ze voor vrijlating van hun mensen willen pleiten. Intussen hebben de Chinezen ook een klacht. Een Amerikaans vliegtuig, zeg gen ze, heeft dertien minuten lang hun luchtruim geschonden kuikens zyn gisteren omge- bij een brand, die een grote jandbouwschuur te Barneveld is as APELDOORN is zaterdag de 52- J nge Hagenaar W. van der Haspel gedood m boffen en op slag EEN RECHERCHEUR in Haarlem wil- e een waarschuwingsschot lossen op ron gevluchte arrestant. De revolver ging te vroeg af en de kogel trof een iD-jarige jongen in het linkerbeen. SENATOR Attilio Piccioni is gekozen jot voiftnytter van de Italiaanse Chris tendemocratische partij. »5P'?. BERNHARD is gisteren naar a Jme vertrokken, waar hij de Ne- eilandse delegatie zal leiden, die aan- innZ'g za' zÜn bij be viering van het lou-jang bestaan van dit land. TOESTAND van Evert Vermeer, geworden. De heer Vermeer wordt, zo- roorzitter van de P.v.d.A., is slechter ts gemeld, in een ziekenhuis te Am sterdam verpleegd. Verwachting van het K.N.M.I. tot i J?'navond, opgemaakt gisterenavond t £U5 uur: t Bewölkt, maar tijdelijk ook enkele J pklaringen. Op de meeste plaatsen J ^wa^ke tot matige wind t f jj y e richtingen. Iets hogere t i middagtemperaturen dan gisteren. 5 «ndnedraa1g8:.2r,u°rnder JISfffen: zon °P 4.34 uur i 1.30 uur. i i maan op i i Zondag heeft zich een mijngas- ontploffing voorgedaan in de Hlu- bina-steenkolenmijn bij Ostrava, in Tsjecho-Slowakije, die 54 mijnwer kers het leven heeft gekost. Het Tsjechoslowaakse persbu reau meldde dat de oorzaak van de ontploffing nog niet bekend is. Vandaag vertrekt de haringvloot naar de visgronden, feestelijk versierd, on danks het feit dat „vlaggetjesdag" dit jaar ten dele in het water is gevallen. Voor IJmuiden is het feest nog het ple zierigst geweest. Ondanks de stromende regen waren er duizenden mensen op de been. voor wie de teleurstelling over het slechte weer werd gecompenseerd door de onverwachte komst van de koningin. Hare majesteit arriveerde met het hos pitaal-kerkschip „De Hoop" en maakte een wandeling langs de gepavoiseerde vloot. In Vlaardingen werden de feestelijk heden afgelast. Het regende daar zo overtuigend dat er gewoon geen begin nen aan was. Scheveningen heeft het voorspel van de haringrace wel gevierd, maar de vlootschouw werd daar een beetje be dorven doordat twee loggers met elkaar in botsing kwamen. De opvarenden van een der scheepjes raakten in paniek om dat het water vrij snel de ruimen bin nenstroomde. De andere logger nam de vijftig passagiers over. Beide loggers konden op eigen kracht de haven bin nenvaren. Foto: In de stromende regen inspec teerde de koningin in IJmuiden de fleu rig versierde loggers. Opname: Gé van der Werff. Het afgelopen weekeinde is vooral belangrijk geweest voor de tien duizenden voetballiefhebbers. In 't Rotterdamse Feijenoord-stadion zagen maar liefst 65.000 toeschou wers het topduel Feijenoord-Ajax dat door de Maasstedelingen met 3-0 werd gewonnen. De beslissings wedstrijd tussen beide clubs om het kampioenschap van Nederland vindt op Hemelvaartsdag plaats in het Olympisch Stadion. Elinkwijk en Blauw Wit treffen elkaar in een extra wedstrijd, waarin wordt uitgemaakt welke club naar de eerste divisie degra deert. Alkmaar behaalde gisteren het kampioenschap van de eerste di visie B en promoveert hierdoor naar de hoogste voetbalafdeling. In ons gewest bereikte Steenber gen de tweede klas door een 2-4 zege op DVS in Aalst. Van harte proficiat! In Amstelveen werd de overwin ningenreeks van het Ned. heren hockeyteam door Duitsland onder broken. De wedstrijd eindigde in een 1-1 gelijkspel. Bij de wielrenners traden dit weekeinde vooral Jo de Haan en (alweer) Piet Rentmeester op de voorgrond. De Haan triomfeerde in een tweedaagse etappecourse in Frankrijk en de Zeeuw Rent meester behaalde in Geulle (Limb.) zijn vijfde victorie binnen drie weken. Frans Kunen tenslotte greep de bloemen in Gronau (Did.), waar hij een race over 30 km won. In Ankara zijn zondag strengere vei ligheidsmaatregelen genomen. De mili taire autoriteiten hebben het brief- en telegramverkeer aan een censuur onder worpen, betogingen en politieke verga deringen verboden, het uitgaansverbod verscherpt en bevel gegeven geen alco holische dranken meer te serveren na 5 uur 's avonds. Een en ander is het gevolg van de be togingen, die zaterdag zijn gehouden en waarbij voor het eerst de Turkse strijd krachten betrokken zijn geweest. Ongeveer 1500 cadetten van de mili taire academie en jonge officieren hiel den in Ankara een stille protestoptocht. Het was de eerste keer dat het leger in de demonstraties betrokken was. Burgers die de stille optocht hadden gadegeslagen en hun instemming met de betoging hadden betuigd, gingen later zelf tot een protestbetoging over. De cadetten zeiden dat zij hebben be toogd om vrijlating te krijgen van en kele van hun vrienden die zijn gearres teerd. „Wij zyn zover, dat de inhoudsbepa- ling van een juniorenstatus voor de werkende jongeren gereed is. Deze zal binnenkort aan het nationaal verbond van de K.A-B. worden verstrekt met het verzoek om ai het mogelijke te doen om tot het realiseren van de juniorenstatus te komen." Dit deelde de voorzitter van de Ka tholieke Arbeiders Jeugd, de heer Huub Larosch op de nationale raadsvergade ring van de K.A.J., in Huize Bergen te Vught mee. Voor dezelfde groep van jongeren, waarvoor getracht wordt een juniorenstatus te realiseren, vroeg hij zich af, of in verband met de plannen tot een verkorting van de werkweek voldoende met deze jongeren rekening wordt gehouden. Volgens hem houdt een verkorting van de werkweek tevens een verlenging van de overige werk dagen in, waardoor het avondonderwijs, de vrije tijd en het jeugdwerk voor de werkende jongeren wel eens in ge drang zouden kunnen komen. „De K.A.J. zal dan ook blijven streven, al dus de K.A.J.-voorzitter, naar een wet telijke regeling, die de jongeren gele genheid geeft technische en algemeen onderwijs overdag te volgen." In ver band hiermee wees hij erop, dat 50 procent van de werkende jongeren avondonderwijs volgt. In het kader van de K.A.J.-wereld- wijd-actie kon de heer Larosch mede delen, dat op 6 juli weer 11 kajotters als lekenmissionarissen naar Noord- Rhodesia vertrekken. De uitzending van deze kajotters werd mogelijk gemaakt door de diocesane bonden van de K.A.B. van 's-Hertogenbosch, Utrecht en Haarlem. miSMwOv1 W-7 Bij een aardbeving die de Chi leense stad Concepcion en nog een aanta landere plaatsen heeft ge teisterd zijn volgens de laatste be richten 125 mensen om het leven gekomen. Een gebied met een mid dellijn va nongeveer 500 kilometer- werd getroffen. In Concepcion, waar 90.000 mensen wo nen, stortten 400 huizen in. De water- en elektriciteitsvoorziening viel uit en de telefoon- telegraafverbindingen werden verbroken. Direct na de aardbeving begon het te stort-egenen. Hier en daar brak brand uit. Volgens sommige berichten zouden onder de slachtoffers een aantal leerlin gen zijn van een middelbare school, die op het ogenblik van de ramp in een der klaslokalen bijeen waren. Er is inmiddels een luchtbrug inge- Premer Kisji van Japan heeft zondag zijn gebruikelijke partij golf niet kunnen spelen. Ruim vierhonderd mensen, ver tegenwoordigers van verschillende orga nisaties, hielden een sitdown-demonstra- tie voor de ingang van zyn ambtswo ning. Dit om kracht bij te zetten aan hun eis dat de regering moet aftreden en de landdag ontbonden moet worden na de ratificatie van het Amerikaans-Ja panse veiligheidsverdrag. De demon stranten gingen tenslotte weg, nadat een woordvoerder van de premier had mee gedeeld, dat de kabinetssecretaris van daag afgevaardigden van hen zou wil len ontvangen. Volgens het blad „Sjimboen" is pre mier Kisji van plan met zijn gehele ka binet af te treden, als het veiligheids verdrag op 19 juni van kracht wordt en er geen verbetering is ingetreden in de chaotische toestand. Volgens het blad zou de premier tot dit besluit gekomen zijn mede door de druk die op hem wordt uitgeoefend in zijn eigen, liberale partij. Zaterdag hebben duizenden Japanners voor de Amerikaanse ambassade en het parlementsgebouw gedemonstreerd. Bij vechtpartijen werden zes personen gewond. De regering stuurden 500 politieman nen het parlementsgebouw binnen om demonstrerende leden van de socialisti sche partij uit de gangen van het ge bouw te verwijderen. (Advertentie) BINNENVERINGBED HAZET-FABRIEK EN ZEVENBERGEN SCHUIMRUBBERBED Samenwerking tussen de politie van Huizen (N.-H.), Oe Amsterdamse re cherche en de districtsrecherche van de rijkspolitie heeft geleid tot de ar restatie van een aantal Amsterdam mers, die in de afgelopen tijd ver scheidene brandkasten hebben gesto len. Met de arrestatie van deze mannen volgens de Amsterdamse politie voorlopig zeven hoopt men recente brandkastdiefstallen in Maarheze, Oosthuizen, Lemmer, Alkmaar, Am sterdam en Huizen te hebben opgelost. De zaak is aan het rollen gebracht na de brutale diefstal van een 400 kg wegende brandkast uit het kantoor van de N.V. Huizer Houthandel. Deze dief stal werd gepleegd in de nacht van 13 op 14 mei j.l. De dieven vervoerden de brankast in een kleine personen auto, nadat zij haar op balken uit de fabriek hadden gerold. Er zat een be drag van f 2200 in alsmede voor de firma belangrijke papieren. Nadat de dieven in Amsterdam de brandkast hadden opengebrand en het geld eruit hadden gehaald, lieten zij de kast in het water van de Gouwzee verdwijnen. Twee kraanwagens van de Amster damse politie hebben haar met veel moeite opgevist. Naar aanleiding van deze brutale in braak werd woensdagnacht de 50-jari- ge Amsterdamse classificeerder D. A. gearresteerd. De volgende dag werden zijn collega's aangehouden, waarmee hij de inbraak in Huizen pleegde. Het waren de 31-jarige koopman G. W. eil de 38-jarige classificeerder S. V„ bei den uit Amsterdam. A. heeft reeds een volledige bekent .-nis afgelegd. W. en V. hebben nog niet bekend. Naar aanleiding van deze arrestatie is een uitgrbreid onderzoek ingesteld naar enkele recente brandkastendief- stallen, die nog niet werden opgelost. Dit onderzoek leidde tot de arrestatie van nog vier Amsterdammers. De Am sterdamse recherche verwacht dat nog meer arrestaties zullen volgen, ook van niet-Amsterdammers, omdat de politie belangrijke aanwijzingen heeft dat zij te maken heeft met een kom- plot, dat ook verantwoordelijk is voor andere diefstallen. steld tussen Santiago en Concepcion. De vliegtuigen brengen levens- en genees middelen naar het getroffen gebied en vliegen terug met gewonden. Behalve Concepcion hebben de volgen de steden van de aardbeving te lijden gehad: Lota Coronel, Dentro, Cuenca, Carbonifera, Los Angeles - centrum van de suikerindustrie - en Chilian. Een ernstig ongeluk heeft zondag middag een schaduw geworpen op de door de Nederlandse Autoren- sport Vereniging op het circuit van Zandvoort gehouden sportwagen races. I In de eerste race voor sportwagens raakte les Langestraat, die in zijn klasse een grote voorsprong had, bij het uitkomen van het bos in een dwarsslip en vloog met een snelheid van bijna 130 km over de kop. Met ernstige verwondingen aan hoofd en armen en een shock werd Langestraat in bewusteloze toestand naar een ziekenhuis in Haarlem overgebracht. De foto laat zien wat er van zijn wagen over bleef. T-dens de autoraces op ht circuit van Aix-les-Bains is een loopbrug over de pist ingestort. Hierbij ver loren de Britse coureur Chris Threlfall en vier toschouwers het leven. Voorts werden twintig per sonen gewond, van wie vier zwaar. Het ongeluk op het circuit gebeurde in de vierde ronde, toen vijf racewagens onder de loopbrug door zouden rijden, die gereserveerd was voor organisatoren, deelnemers en journalisten. De brug was zwaar belast en een voorgeschreven ver sterkingsmaatregel was achterwege ge bleven, terwijl naar gebleken is het ge bruikte materiaal in slechte staat ver keerde. De brug stortte in op het moment dat vijf wagens kwamen aanstormen. En met de stukken van de brug vielen 50 of 60 De Nederlander Meewis Goudswaard, met nog twee Italianen beschuldigd van spionage voor Israël, heeft zondag voor de rechtbank in Cairo verklaard dat hij voortdurend in radiocontact met Israël heeft gestaan. Drie dagen per week zond hij berich ten naar Israël en de andere drie da gen kreeg hij instructies van de Israëli sche geheime dienst. Hij verklaarde dat zijn berichten gegevens bevatten over militaire installaties in Egypte. De zitting is verdaagd tot morgen. De 43-jarige zuster L. Poortinga. wijk zuster van het Groene Kruis te Appin- gedam, is in de nacht van zaterdag op zondag in haar slaapvertrek door een onbekende man overvallen en bloedend aan het hoofd verwond. Op het hulpge roep van het slachtoffer sloeg de dader op de vlucht. Omtrent de identiteit van de dader en zijn motieven tastte men zondagavond nog volkomen in het duis ter. De heer A. Bergers te Rotterdam is herkozen als algemeen voorzitter van de katholieke nationale bond voor E-H.B.O. Deze bond hield zaterdagmiddag in Eindhoven haar algemene jaarvergade ring. Tijdens deze jaarvergadering is Jierder nog besloten maatregelen te treffen tot verhoging van het peil van de nationale wedstrijden. Het komend jaar worden deze wedstrijden voor Vlissingen gehouden. Voorts is ook besloten dat het verle nen van medewerking aan de nationale actie „Van hart tot hart" die in het najaar gehouden wordt, ten bate van de bloedtransfusiedienst van het Neder landse rode kruis. Aan het begin van de middagbijeen komst werd de districtsvoorzitter van Brabant, de heer C. Muller uit Eindho ven begiftigd met het gouden bondsin- signe in verband met zijn vele ver diensten voor de organisatie. mensen op de baan. De eerste wagen, de Elva-DKW van Chris ThreelfalL reed op hen in en de volgende wagens kwa men alle met elkaar in botsing. Aartsbisschop Serantes van Santiago op Cuba, die 7 jaar geleden het leven van Fidel Castro redde en na diens overwinning steeds geprobeerd heeft met hem tot een vergelijk te komen, heeft thans het roer omgegooid en in een opzienbarende herderlijke brief ver klaard, dat het communisme „niet meer voor de deur staat, maar reeds binnen is en zich gedraagt alsof het de baas is." De herderlijke brief is door de bladen, die Fidel Castro ondersteu nen, geboycot. Het herderlijke schrijven van mgr. Serantes is het eerste van de Cubaanse hiërarchie, waarin duidelijk gewezen wordt op de communistische aanwezig heid in het regime van Castro. Tot dus ver hadden de bisschoppen zich beperkt tot een waarschuwing tegen het com munistische gevaar. Aartsbisschop Serantes zegt, dat het bewind Castro werkelijk probeert de problemen der armoede onder de Cu baanse bevolking op te lossen, maar zo zei hij: sociale onrechtvaardigheid kan niet worden opgeheven door God te ont kennen. De voorzitter van de katholieke ver eniging van handelsreizigers St.-Chris* toffel", de heer P. de Graaf, heeft zich tijdens de in Utrecht gehouden algeme ne vergadering van deze vereniging uitgesproken voor een te vormen Ka* tholiek Verbond van de Arbeid. Hij deed dit naar aanleiding van het schrij ven van de bisschoppen over de strue* tuur van de katholieke sociale organi saties. In verband met Hemelvaarts dag, donderdag 26 mei, op welke dag ons blad niet zal verschijnen, verzoeken wij onze adverteerders hun ad vertentieopdracht voor onze uitgave van vrijdag 27 mei a.s. uiterlijk op woensdag 25 mei 's middags om 12 uur in ons bezit te stellen. Voor advertentieopdrachten, welke ons na dit tijdstip be reiken kunnen wij niet in staan dat opname in onze uitgave van vrijdag 27 mei kan worden bewerkstelligd. Dagblad De Stem Afd. Verkoop

de Stem | 1960 | | pagina 1