OPNIEUW ONRUST IN BELGISCH KONGO TER VERGELIJKING Dader Tegelse moord was in Waalwijk LOCKHEED HEEFT 93 MILJOEN AAN STROP YAN ELECTRA'S Ultimatum Loemoemba Knelpunten tot kabinets mogen niet crisisleiden „Sovjet-volk vertoornd" Noors protest bij Amerika Vijftal doden en twaalf gewonden CIJFERS DIE ER NIET OM LIEGEN Tendens tegen Labour in Engeland Bidden voor slagen der topconferentie A.R.-voorzitter Berghuis Stal met Waalwijker 600.- Duikboot voor Australische kust? Spoorbaan door regen verzakt Herstel kost zes ton per toestel Malinovski met Kroestjev naar Parijs Ballonsatelliet V.S. mislukt WIMPIE (3) ALS FILANTROOP DAGBLAD VOOR ZEELAND Sp ionage door Moskou T raangas Eis „Magere Josje" in hoger beroep acht jaar Wisselvallig SE W ud. uit '"''lelijke richtingen. ''er. het algemeen iets lagere 1 I i9aximum'emperaturen. Geleidelijke afschaffing korting pensioenen1 ambtenaren ingevolge aow- of aww-uitkering Bermuda Blush, de nieuwe mode- tint in nylons voor dit seizoen. In Nederland exclusief verkrijgbaar in Hi-life. En u weet: Hi-Iife bete kent ook kwaliteitsgarantie. „Bermuda Blush" nylons - met of zonder naad - reeds vanaf 2.95; in alle betere zaken. 100e JAARGANG No. 23367 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur :E. H. B. Brader Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna RedactieraadJ. M. A. C. v. Dongen, c j. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr- H- M' L" de Rechter- p- v- M- Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus Breda, Reigerstraat 16 Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor GodKoningin en Vaderhand M >,960 Abonnem*ntepr$* f ft—per tawarttga, 8.20 per port, f 0.54 per weak. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Loeae nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de geheie optsge 0.40 per mm (Ing. Mod. 1,By contract aanrienljjke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch -Vlaanderen; HULST, Dubbele Poort 7 - telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstreat 41, Radio-Moskou meldt, dat het Sovjet volk gisteren op bijeenkomsten in het gehele land „vertoornd" heeft geprotes teerd tegen het binnendringen van het Amerikaanse vliegtuig van het type U-2 op 1 mei. In vrijwel alle grote in dustriële ondernemingen is Moskou wer den protesthijeenkomsten gehouden. On der meer werden ook de verklaringen van officiële Amerikaanse leiders na het gebeuren in felle bewoordingen gekriti seerd en veroordeeld als een „directe bedreiging van de vrede". Min of meer als een antwoord op de door de Russische minister Gromiko gemaakte opmerking, dat ,,de hele ge dachte van spionage strijdig is met de politiek van de Sovjet-Unie" heeft het Westduitse ministerie van binnenlandse zaken gisteren meegedeeld, dat vorig 'jaar in West-Duitsland 264 Russische spionnen zijn gearresteerd, die 790 op drachten hebben vervuld. In 1958 waren 204 spionnen gepakt, die tenminste 697 opdrachten hadden uitgevoerd. Behalve de 264 Russische spionnen die vorig jaar werden achterhaald heeft de Westduitse inlichtingendienst 2325 agen ten van de Oostduitse inlichtingendienst opgepakt, van wie bekend is dat zij 8234 opdrachten hebben uitgevoerd. En ten slotte werden nog 462 agenten van de Poolse, Bulgaarse, Tsjechische en Roe meense geheime diensten gearresteerd, die gezamenlijk 965 opdrachten hadden uitgevoerd. Noorwegen heeft bij de Ver. I Staten geprotesteerd tegen het I voornemen om het in Rusland I neergehaalde verkenningsvliegtuig lop een Noors vliegveld te laten I landen. Dit is door de minister van Buiten- I landse Zaken, Lange, te Oslo in het par- lement meegedeeld. Lange zei te kunnen begrijpen, dat de Sovjet-Unie verbitterd I is over het gebeurde. Hij protesteerde I echter tegen de Russische dreigementen I aan het adres van Noorwegen. F Hij verklaarde, dat Amerikaanse vlieg- tuigen toestemming hadden Noorse ba- I ses te gebruiken voor verkenningsvluch- ten boven het noordoostelijke deel van de Atlantische Oceaan, maar dat Noor wegen als voorwaarde had gesteld, dat j bij dergelijke vluchten het luchtruim i van derden niet zou worden geschonden of ook maar benaderd. Sovjet-nota's De Sovjet-regering heeft gisteren pro- estnota's aan Noorwegen, Pakistan en .urkije gezonden in verband met de Amerikaanse verkenningsvluchten boven de Sovjet-Unie. Bij ongeregeldheden tijdens de verkiezingscampagne in Bel- gisch-Kongo zijn gisteren vijf Kongolezen in een randgemeente van Leopoldstad gedood en twaalf gewond. Op tal van plaatsen werd brand gesticht. Het bestuur in de Kongolese hoofdstad heeft, naar aanleiding van deze incidenten, krachtige maatregelen genomen, om rust en orde aan de vooravond van de eerste rechtstreekse verkiezin gen in Kongo, dat op 30 juni onafhankelijk zal worden, te ver zekeren. Er is een uitgaansverbod in verscheidene plaatsen inge steld tussen acht uur 's avonds en vijf uur 's ochtends. Samen scholingen van meer dan vijf personen zijn verboden en er is een verbod ingesteld op het dragen van vuur- en steekwapens, zoals lansen, speren en hakmessen. spreidden de menigte met traangasbom- men. De opstootjes begonnen daar, nadat Kongolezen een vrachtauto van een Bel gische bierfabriek omver hadden ge gooid. Zij beweerden dat deze fabriek hun politieke concurrenten bevoordeelde. Na een ultimatum van de Abako, waar van wij gisteren al melding hebben ge maakt, heeft gisterenavond ook de lei der van de Kongolese nationale bewe ging, Loemoemba, de onmiddellijke vorming van een voorlopige regering geëist. Hij eiste voorts ter herstel van de toe stand de uitwijzing van een vijftigtal Belgen uit Kongo die, naar hij zei, de oorzaak zijn van de onrust. Volgens hem zijn onder hen enkele bestuursambte naren. Kongolese troepen onder Belgi sche officieren hebben gisteravond strategische punten in Leopoldstad bezet. Zij onderzochten vele Kon golezen óp eventueel wapenbezit. De Loeloea en de Baloeba twisten reeds bijna een jaar over rechten op de grond. De wanordelijkheden begonnen deze maal nadat het lijk zonder armen van een Loeloea was gevonden. Er werd o.m. een overval uitge voerd op een katholieke kerk te Ka- doetoe, in oost-Kongo. De Kongole zen vernielden een Mariabeeld en zij voegden de priesters toe, dat zij ver dreven zouden worden, nadat Kongo onafhankelijk zou zijn geworden. Ook buiten Leopoldstad neemt de on rust toe. Een woordvoerder van de Bel gische regering heeft medegedeeld, dat berichten zijn ontvangen, volgens welke de Abako-partij, die politiek overheerst in het gebied van beneden-Kongo, de stemhokjes heeft overgebracht naar haar hoofdkwartier. Ook in Goma, dat aan het Kivoe-meer, op de grens van het beheerde gebied van Roeanda-Oeroendi, ligt hebben zich wan ordelijkheden voorgedaan, waarbij zes onruststokers en twee politiemannen werden gewond. Belgische soldaten ver- In Engeland zijn verkiezingen gehou den voor een-derde van de gemeente raadszetels in 363 gemeenten. Bjj deze verkiezingen hebben de socialisten een netto verlies geleden van 468 zetels, en is de Labour-meerderheid in 23 ge meenteraden verloren gegaan. De liberale partij won een deel van de aan Labour ontvallen zetels, maar het overgrote deel ging naar conser vatieve kandidaten, reden waarom de Engelse kranten gisteren spraken van een aardverschuiving ten gunste van de conservatieven. De tendens tegen Labour was niet ge lokaliseerd, maar over het gehele land verspreid. HET BEZOEK van de opperbevelhebber ;van de Russische luchtmacht, maar-' schalk Wersjinin zie het bericht el ders in ons blad is te elfder ure uit gesteld tot een „meer geschikte datum". PRINS ALBERT komt op 7 juni naar lutrecht om de ,,M. dag U" bij te wo nen. Hij is erevoorzitter van de Belgi sche melkbrigadiers. I „De MAN in het midden" is de titel van een filmstrook van het Technisch r nmeentrum, die over de opleiding van bazen en chefs in het bedrijfsleven gaat. houden" 'S Produktie ten doop ge- EEN DUITSE studente en haar vrien- pin, een zuster van een der Europese leiders van het Algerijnse bevrijdings- Iront, zijn gisteren in Parijs gearres- Ze hadden wapens en een lijst van Politiemensen die uit de weg geruimd pnoesten worden. STLROVITA in Dordrecht heeft een or- ?,!|r ur.®^0otte van 25 miljoen gekregen van het Amerikaanse leger in Europa, voor de levering van 45 miljoen liter melk in papieren verpakking De heer C. L. Johnson, reeds vele jaren ingenieur van de Lockheed-vliegtuig- f abrieken, en ontwerper van het thans veel besproken Amerikaanse vliegtuig U-2, heejt in eerste instantie verklaard, dat de wrakstukken op de befaamde door Kroestjev geproduceerde foto, niet van een U-2 zijn, maar vermoe delijk van een twCemotorige Russische Beagle"-straalbommenwerper. John. son heeft ook nog verklaard te gelo ven, dat de U-2 van piloot Powers we gens motorstoring heeft moeten lan den en dat de Russen het vliegtuig, nog intact, ter bestudering vasthouden. Ter vergelijking hierbij een foto van de U-2 (boven) en de „Beagle". Acht jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest heeft de procureur- generaal bij het gerechtshof te Amster dam in hoger beroep gisteren geëist te gen de 42-jarige gedetineerde fabrieks arbeider G. S. uit de hoofdstad, bijge naamd Joop, terzake van zware mishan deling de dood tengevolge hebbende van zijn 34-jartge echtgenote, „Magere Jos je", op zondagmorgen 11 augustus 1957. De verdachte was na een eis van twaalf jaar met aftrek wegens dood slag. door de rechtbank terzake van zware mishandeling met dodelijk gevolg, veroordeeld tot tien jaar met aftrek. De behandeling van deze zaak in hoger beroep is geheel met gesloten deuren geschied. Het hof zal op 27 mei a.s. ar rest wijzen. Blijkens mededelingen in de „St.- Jansklokken" zal morgen in alle ker ken van Nederland een oproep van de bisschoppen worden voorgelezen, waarin de gelovigen worden aangespoord te bidden voor het welslagen van de top conferentie te Parijs. In vele landen van Europa en in de Ver. Staten hebben de bisschoppen een soortgelijke aansporing tot de gelovigen gericht. Ook andere kerken zullen een oproep doen, ingevolge het besluit van het In terkerkelijk Contact in Overheidszaken, waarin kardinaal Alfrink namens de Katholieke Kerk zitting heeft. ?5 (Van onze parlementaire redacteur) „Er is een bewuste beleidsom buiging gaande, die van wezenlijke aard is: de staat treedt terug, het maatschappelijk leven krijgt gro tere verantwoordelijkheid". Dr. Berghuis, de voorzitter van de Anti-Revolutionaire Partij, voelt zich zeer wel bij die beleidsom buiging. De rede, waarmee hij gisteravond in Utrecht het tweedaags partijconvent der A.R. opende, was in hoofdzaak een be roep op alle betrokken partijen in het kabinet knelpunten in het regeringsbe leid als de voetbaltoto en de mammoet wet zodanig te regelen, dat „ondanks eventueel over bepaalde zaken niet ge heel te elimineren principiële standpunt- verschillen de huidige regeringscombi natie daardoor niet behoeft te worden gebroken". „De huidige regeringsconstellatie is in haar algemene opzet politiek sterk", verklaarde dr. Berghuis. „Mijns inziens mag zij op de knelpunten niet breken. Het zou een hoogst ernstige gebeurtenis zijn, indi endat wel zou gebeuren". Dr. Berghuis waarschuwde zijn gehoor in dit verband „niet te emotioneel, te zwaar op de hand of te flink te gaan doen". Wij moeten ons er voor hoeden, zei hij, tijdens het overleg de deur dicht te slaan. Te toto Wat de voetbaltoto aangaat betoog de dr. Berghuis dat indien princi piële tegenstanders (als de Anti's) zich gedwongen zouden voelen tegen te stemmen, dit nog niet hoeft te be tekenen, dat zij hun verdere steun aan het kabinet zouden moeten ont zeggen. De uiteindelijke vormgeving van de voetbaltoto zal dan echter wel zodanig moeten zijn, oordeelde dr. Berghuis, dat er uit blijkt, dat de voorstanders rekening hebben gehou- (Van onze verslaggever) De dader van de moord op de zestienjarige Joke Groenendaal uit Venlo, K. M., waarvan wij giste ren melding maakten, heeft zich onlangs te Waalwijk in gezelschap van een Waalwijker, die samen met hem uit de psychiatrische in richting te Heiloo was ontsnapt, schuldig gemaakt aan een inbraak, waarbij een bedrag van rond 600 werd buitgemaakt. Eerst thans heeft de gemeentepolitie van Waalwijk nadere mededelingen hieromtrent verstrekt. De inbraak heeft plaatsgevonden op bevrijdingsdag tussen 8" en 11 uur. K. M. en de Waalwijker Jac. B. zijn op de Miorgen van de bevrijdingsdag uit ge noemde inrichting in Heiloo ontsnapt. B. uit Waalwijk had evenals zijn met gezel al enkele veroordelingen achter de rug. De beide ontsnapten zijn 's avonds in Waalwijk gearriveerd en zij zijn, zoals later is gebleken, door enkele mensen gesignaleerd. Samen hebben zij in het Weersverwachting van het K.N.M.I. avena3 9?V,°snd' °P8emaakt gisteren- «v°na 23.15 uur; 4 ook 0Pklaring;en, later J flJL een bui- Zwakke tot ma- 4 van het Belgisch weer- i 4 Kundig instituut: IJ Geen grote veranderingen mavi- ™"?temP?raturen van 20 tot 25 i westTót qate lfot ™ati8e «''nd uit 4 west tot zuidwest. Vprondo,.i;;i.„ t__ 4 «paruur0" 0nder 2025 maaa J 5 wL'i: J uur. Maan onder 9.03 uur. 5 »urg: *°n op 4 46 uur> maan op t H\et gezelschap artiesten van de neger revue 1960, dat zijn Europese optreden begint in het fameuze Olympia theater te Parijsis aangekomen op het vlieg veld Le Bourget bij de Franse hoofd stad. De dames waren best bereid op het vliegveld even te poseren. Voor de Australische kust in de om geving van Sydney is onder water een niet nader geïdentificeerd voorwerp waargenomen, zo heeft dc Australische minister van marine, John Gorton, in het parlement meegedeeld. Anti-duik bootfregatten zijn in de buurt en houden dag en nacht contact met het voor werp en Neptune-bommenwerpers wor den in staat van paraatheid gehouden, aldus de minister, totdat het voorwerp nader geïdentificeerd is. „Wij willen weten wat het is en wensen geen enkel risico te lopen". Door hevige regenval is gisterenavond om half zes ten noorden van het station Spaubeek de bazaltlaag van de spoor baan naar Sittard gedeeltelijk verzakt. Doordat personeel van de afdeling weg en werken ter plaatse aanwezig was, kon het herstel van de baan onmiddel lijk ter hand worden genomen. Tegen zeven .uur konden de treinen weer pas seren, zij het met matige snelheid. De door de N.S. gecharterde bussen be hoefden niet te worden gebruikt. Sinds acht uur was het treinverkeer weer nor- ihaal. Ook in de omgeving van Oss heeft het hevig geregend, gepaard met een bijzonder zwaar onweer. De Lockheed vliegtuigfabrieken te Burbank gaan een constructiefout, welke in alle tot dusver afgeleverde Lockheed „Electra" verkeersvliegtui gen voorkomt, herstellen. Voor elk van de 136 viermotorige straalvliegtuigen van dit type komt dit neer op een uitgave van 180.000 dollar, dat is ruim 684.000 gulden, totaal 93.024.000 gulden dus. Toen men de directie van Lock heed de vraag stelde hoe het herstel- hngsprogramma gefinancierd moet worden was het antwoord: „Daarop hebben wy geen commentaar". De directie van de Lockheedfabrie- ken heeft langdurig geconfereerd met afgevaardigden van de luchtvaart maatschappijen die de „Electra" in dienst hebben 'waaronder de K.L. M., die er 12 heeft besteld, waarvan er al negen afgeleverd zijn. Na deze conferentie werd meege deeld dat de combinatie van hoge snelheden er zijn maatschappijen ouderlijk huis van B. aan de Winterdijk, waar op die tijd niemand thuis was, het raam van de slaapkamer geforceerd, zijn binnengedrongen en hebben zich mees ter gemaakt van een bedrag van circa 600, dat ze nadien broederlijk deelden. Het geld behoorde toe aan diverse in stellingen, waarvoor de vader van B. in casseert. Nog dezelfde avond werd de diefstal ontdekt en onmiddellijk beston den toen aanwijzingen, na telefonisch contact met de inrichting te Heiloo, wie de daders waren geweest. Naar de ge meentepolitie te Waalwijk aanneemt zijn M. en B., na hun bezoek aan Waalwijk, uit elkaar gegaan om ieder op eigen ge legenheid verder te zwerven. M. is na dien nog te Oisterwijk en Hilvarenbeek geweest. In laatstgenoemde plaats logeer de hij in een café en verdween zonder betalen en met medenemen van circa 100. Op zijn verdere zwerftocht is M. tenslotte in Venlo terechtgekomen, waar hij zijn gruwelijke daad heeft gepleegd. Van de Waalwijker Jac. B. ontbreekt sinds de inbraak te Waalwijk elk spoor. De politie heeft het sterke vermoeden dat hij over de grens is gevlucht. Bij de sectie op het stoffelijk overschot van het gewurgde meisje Joke van Groe nendaal te Venlo heeft dr. J. Zeldenrust vrijdagmiddag geconstateerd, dat het meisje niet lang te lijden heeft gehad. Reeds bij de eerste slag raakte ze be wusteloos. Omtrent de doodsoorzaak stelde dr. Zeldenrust vast, dat Joke van Groenendaal is overleden tengevolge van mishandeling en wurging. De offi cier van justitie heeft het lijk gisteren middag vrijgegeven. A.s. maandagmor gen zal het ter aarde worden besteld, nadat om half tien in de H. Familie parochiekerk te Venlo de plechtige uit vaartdienst heeft plaatsgevonden. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat M. in '1958 in Nice (Frank rijk) een jaar gevangenisstraf heeft uit gezeten op beschuldiging van diefstal, ongeoorloofd wapenbezit en flessentrek kerij. M. heeft bij de Nederlandse jus titie een strafregister van achtentwintig punten, die alle geen andere variatie hebben dan diefstal, flessentrekkerij, op lichting en verduistering. Geen enkel zedendelict. waar met de „Electra" 700 km per uur wordt gevlogen en een con structiefout in de montering van de buitenste motoren, geleid heeft tot abnormale trillingen, waardoor de vleugels kunnen afbreken. Deze sa menloop van omstandigheden is de oorzaak van twee vliegrampen met de „Electra", nabij Tell City in In diana en nabij Buffalo in Texas, waar bij 97 mensen het leven hebben ver loren. De door de Lockheedfabrieken gead viseerde herstellingen betreffen niet alleen de montering van de beide bui tenste motoren, maar ook andere on derdelen, waarvan tijdens diepgaande beproevingen gebleken is dat zij min der sterk zijn dan aanvankelijk bere kend was. Zodra de voorgestelde verbeteringen het fiat van de raad voor de lucht vaart in de V.S. gekregen hebben, zullen zij worden uitgevoerd. Het zal niet nodig zijn dat alle 136 eigen technische staf. „Electra's" naar de fabriek terug gaan, want de herstellingen kunnen op elk vliegveld worden uitgevoerd door de eigen technische staf. De strop die de Lockheedfabrieken alleen al aan de K.L.M. hebben, be loopt ruim zeven miljoen gulden. Uit Moskou wordt gemeld, dat de Rus sische minister van defensie, maar schalk Malinovski, met Kroestjev mee naar Parijs zal gaan. Van de Russische delegatie naar Pa rijs maken voorts o.m. deel uit: Gro miko, minister van buitenlandse zaken en Zjoekov, voorzitter van de staats commissie voor culturele betrekkingen met het buitenland. den met de bezwaren van de tegen standers. De A.R.-voorzitter verwierp de ge dachte van prof. Oud, dat de meer derheid in een geval als dit zonder meer zijn eigen weg moet kunnen volgen. De mammoetwet, waarin minister Cals het gehele voortgezet onderwijs in nieu we hanen wil leiden, vond dr. Berghuis een meer gecompliceerd probleem. „Deze zaak raakt wel heel sterk de algemene politieke structuur in ons land". Dr. Berghuis sprak de hoop uit, dat minis ter Cals een „gewetensconflict" voor de prot. christelijke partijen zal weten te voorkomen. Overigens zullen deze partijen zelf ook niets mogen nalaten om een oplossing te vinden, waarschuwde dr. Berghuis. „Het zou niet minder dan dramatisch zijn in dien de christelijke partijen uitgerekend op het punt van onderwijs uit elkaar zouden vallen. Hun samengaan is niet alleen voor dit ogenblik maar voor de langere duur een wezenlijk element in onze politieke verhoudingen". (Van onze parlementaire redacteur) In Den Haag: verluidt, dat de minis ter van Binnenlandse Zaken, mr. Toxo- neus, aan het Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken zou hebben voorge steld de korting op de ambtenarenpen- sioenen ingevolge een a.o.w.- of a.w.w.- nitkering geleidelijk af te schaffen. De korting bedraagt op het ogenblik 2 pet. ner jaar, met een maximum bij 40 dienstjaren van 80 pet. Als eerste stap zou het kortingsper centage worden teruggebracht tot 1,3 pet. In politieke kringen neemt men aan. dat de regering aan een geleidelijke af schaffing van de o.a.w.- en a.w.w.-kor ting de voorkeur geeft boven het waarde vast maken van de overheidspensioenen. Deze zaak zal nog deze maand in het Georganiseerd Overleg aan de orde ko men. De ambtenarenorganisaties verwach ten, dat dan ook gesproken zal worden over een huurcompensatie voor de ge pensioneerden. Hiervoor zou de regering in totaal 6 pet. willen geven. In die 6 pet. zit dan ook de verwerking van de huurbijslag 1957. De Amerikanen hebben giste renmorgen van Cape Canaveral een raket gelanceerd, die een bal lon van dertig meter doorsnede in een baan om de aarde had moeten brengen. De lancering is echter mislukt, omdat de tweede trap van de raket uit de koers geraakt schijnt te zijn. De ballon had door inwerking van zuurstof op een chemisch poeder in een baan op 1600 km boven de aarde opge blazen moeten worden en dit zou dan een ommekeer in het internationale ver keer betekend hebben. Het oppervlak van de ballon was n.l. gepolijst en men verwachtte, dat hij minstens 98 procent van de radiogolven van een frequentie tot 4.000 megacycles per seconde zou terugkaatsen. Hij zou met het blote oog, indien de lancering geslaagd zou zijn, te zien zijn geweest in zijn baan om de aarde, die hij iedere twee uur moest vol brengen. (Advertentie) De filantropie van het driejarige jongetje Wim de Groot in Dordrecht, belooft veel voor de toekomst. Het knaapje haalde, toen zijn moeder even niet op hem lette, uit een dres- soirlaadje een pakje bankbiljetten ter waarde van ongeveer vijfhon derd gulden. Hij ging met het geld naar buiten en begon het royaalweg uit te delen aan vriendjes en vrien dinnetjes, die het overigens vrij on geïnteresseerd van hem aanpakten. Gelukkig had een buurvrouw spoe- die in de gaten, dat het kereltje druk bezig was zijn familie voor een tijdje brodeloos te maken. Zij hield dan ook maar gauw een collecte bij de kinderen, die op hun beurt gul hartig afstonden wat zij hadden ge kregen.

de Stem | 1960 | | pagina 1