Volkomen verdiende 2-0 zege van Baronie op koploper UVS Patt Moss weer strafpuntloos Aannemers zoeken kernwapens Aannemersbedrijf H. v. d. ESH0F na Minder gelukkige brief aan Tweede Kamer Elke Tal praktisch al kampioen Eenheid in de Judowereld Belgische Tour- ploeg onder Brik Schotte KANTELDEUREN FRITS BODE H. VERHOEVEN i COR VERHEIJEN Gebr. v.d. Broek scoorden de goals BRANDBEVEILIGINGS- MATERIALEN L. A. C. DANKERS P. A. VAN LOENHOUT DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 6 MEI 1960 13 Grote vreugde Teveel gevergd Weer open kans Noordhoek won met 4-1 van S.C. Gastel Naar 2-0 DEGRADATIE COMPETITIE Prima zege van Hein Cujé in Wassenaar 12e Tulpenrallye VERRASSENDE POOLSE ZEGE OP SCHOTLAND PSV sterker dan Athl Montevideo Landstitels hockey Finale Europacup Eintracht in Glasgow tegen Real Madrid Twee winnaars Caritas-pool Debat over Nieuw-Guinea Ook Vlissingen krijgt dammers WK voor Onreglementair, maar..... SPORT IN 5T KORT N.V. R. Wildevuur Co. DE SANITAIRE INSTALLATIES DAKWERK De Nieuwbouw en Verbouw van de AUTOMOBIELMIJ. „BRABANT" Vier p hese Britten Limonade een Zeta (Van onze sportredacteur). De Baronie-familie mocht na afloop dubbel uitbundig bevrij dingsdag gaan vieren. Het te gast gekomen Leidse U.V.S. werd een 2O-nederlaag bezorgd en de schatbewaarder scoorde 'n record-ontvangst. Vijf endertighonderd bezoekers ble ken de tourniquets te zijn gepas seerd, hetgeen dit seizoen nog niet was beleefd. Deze volkomen verdiende overwin ning, die slechts sporadisch in gevaar is geweest, bracht de Bredase groenwitten op gelijke hoogte met de Leidenaars, die tot voor gisteren aan de top van de ranglijst hadden gestaan. Bij theedrinken had de thuisclub een 10 voorsprong verworven, wat sleo'its een bescheiden afspiegeling betekende van de krachtsbehoudingen, want de gastheren waren driekwart van de tijd uitgesproken de meerderen der bezoekers geweest. Dank zij het fanatieke, maar ook sterke verdedigen was doelman van Putten maar één keer tot capituleren gedwongen kunnen worden. Dit geschiedde in de 22ste minuut. De UVS-doelman, onvervaard en schitte rend zijn net verdedigend tot dan toe en dat was ontelbare keren het geval ge weest had uit zijn doel komend, ge tracht het aanstormend Bredase gevaar te keren. Ad van Iersel, met broer Henk de meest opvallende spelers in de Ba ronie-gelederen, gaf met strakke pass het leder door naar rechtsbuiten Groe- neveld. Langs spil Theo van Kampen heen werd de bal precies voor de voeten van Wim van den Broek gelegd en diens harde, lage, precieze kanjer plofte in het verlaten doel. (10). De vreugde in de Baronie-gelederen op en langs het veld was groot, want nu kwam de vurig begeerde en onschat bare overwinning binnen bereik. Te meer, omdat de Leidenaren geen over wicht konden scheppen, wat de moeite waard mocht heten. Nu en dan zag men een aanval opzetten en dan ontdekte men de kwaliteit van deze tegenpartij, maar met schieten brachten zij er wei nig of niets van terecht, zodat keeper Bastiaansen slechts een enkele keer op behoefde te treden. Pas nadat rechts achter van Baal (na een knieblessure te hebben opgelopen) de strijd had moeten staken en door Gelissen was vervangen, kwam er meer gevaar aan het Baronie- doel en tot aan de thee wist UVS een wat opvallender druk uit te oefenen, zon der er in te slagen daaruit winst te putten. De tweede helft toonde vrij spoedig aan, dat voor de rust teveel van de wederzijdse krachten was gevergd. UVS volhardde in het ..systeem": trap maar raak en vooral vèr weg, zodat er in beide teams opvallend veel ademnood te constateren viel. Uiteraard deed hierbij Door met 41 van Sportclub Gastel te winnen behield Noord- hoek zijn kans op behoud van het 4e klassersehap. Het is nu immers zo, dat Noordhoek en Hansweertse Boys met eenzelfde aantal punten op de onderste plaats in 4G zijn geëindigd, waardoor een beslissingswed strijd noodzakelijk is geworden. De gisteren op het terrein van Noord hoek gespeelde wedstrijd tegen SC Gas tel duurde slechts 15 minuten: de reste rende tijd van de destijds in Oud Gastel gestaakte wedstrijd, waarbij een 1-1 stand werd bereikt. Met deze stand werd gisteren dus be gonnen. De thuisclub trad met 10 spe lers aan, SC Gastel met 9 man (van wege uitgesproken schorsingen naar men weet). Noordhoek herbegon dus in iets gun stige positie en het-heeft die ook volle dig weten te benutten. Noordhoek kwam aan een 2-1 voor sprong door Voogt. Tielen bracht deze op 3-1 en Voogt bezorgde zijn club ten slotte een 4-1 overwinning. ook de temperatuur (ruim boven de 20» graden) een welsprekende duit in hetj zakje. Uiteindelijk bleef de thuisclub haar tegenstanders toch voortdurend de baas,, daarbij vurig aangemoedigd door haar supporters. In de tiende minuut zou\ Wim van den Broek de score hebbent verhoogd, als daar niet de fantastisch! duikende keeper van Putten de bal on der zeer moeilijke orrtstandigheden on schadelijk had gemaakt. De kwaliteit bleef intussen dalen. Het aantal vrije' schoppen bereikte ongekende hoogte em het leder werd herhaaldelijk buiten de lijnen gewerkt. Wat niet verminderde was de felheid, waarmede beide ploegen zich bleven weren. Baronie veroverde langzaamaan- opnieuw het middenveld en keer op keer werden aan het Leidse doel pre caire situaties waargenomen, met wan- hoopsvoetbal en paniekerig ingrijpen. Tot in de 23ste minuut bleef dit voort duren. Midhalf Theo van Kampen, die ..achter" zo hard en doeltreffend had gewerkt, was er ongewild de oorzaak van dat zijn club op 20 kwam te staan. Wim van den Broek kopte, wer kelijk ..uitgekookt" over van Kampen heen, naar broer Piet. Weer trachtte de UVS-doelman door uit te lopen redding te brengen, maar Piet hield het hoofd koel en deponeerde de bal in het Leidse net. Aan het terugslaan der bezoekers wast niet te bemerken, dat zij de genadeslag hadden gekregen, maar de felheid bleef ook in de Bredase gelederen, zodat de scoringskansen aan UVS-zijde zeer mi niem en tot het einde onbenut bleven. De laatste minuten voor slot kwam de thuisclub nog tot een opvallend en in zeer behoorlijk tempo gehouden offen sief, maar in de stand kwam geen wij ziging meer. Zoals gezegd: een volkomen verdien de overwinning, die hoog oplaaiende vreugde bracht in de groenwitte familie, Volkomen terecht, omdat de kans voor de tweede divisie behouden te blijven, opnieuw een sprong de hoogte in is ge gaan. Stand per 5 mei: UVS Zwolse Boys Baronie Zwartemeer Velocitas ONA Rheden Xerxes 9—3 8—6 10—7 5—3 8—9 5—9 4—8 5—9 De Zeeuwse lange-afstandloper Hein Cujé won op bevrijdingsdag in Wassenaar een 3000 meter, die op een grasbaan gelopen werd. Cujé maakte in zijn tweede 3 km loop van het seizoen een goede tijd n.l. 8 minuten en 29.8 sec. De EMM-atleet nam direct na de start resoluut de leiding. Achter zijn rug vochten Klaas de Ruyter (AV '34), Jan Keesom (AV '23), Dick de Bruin (Minerva) e.a. een felle stijd om de bezettin-g van de volgende plaatsen. Cujé die ondanks een pijnlijke keelontsteking snel en gemakkelijk rond het voetbal veld ging, konden ze echter geen van allen bedreigen. De uitslag luidt: A-klasse: 1 Hein Cujé 8 min. 29.8 sec., 2 Klaas de Ruyter (AV '34, Apeldoorn) 8 min. 43 sec., 3 Jan Keesom (AV '23, Amsterdam) 8 min. 53.6 sec., 4 Dick de Bruin (Mi nerva, Rotterdam) 8 min, 57.6 sec. 5 Joop Evers (Celebes, Den Haag), 9 min. 8.4 sec., 6 Jan Kneepkens (AVON, Heer len) 9 min. 12 sec. Ie B-klasser 1 B. Droog (Estafette, Amsterdam), 9 min. 23,2 sec. Botwinnik heeft de 19e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken, die dinsdag na de 41ste zet van wit (Tal) werd afgebroken, woensdag zonder verder te spelen gewonnen ge geven. Door deze nieuwe nederlaag van wereldkampioen Botwinnik is diens ach terstand op zijn uitdager, Tal, aange groeid tot vier punteD. Tal leidt nu met 11 léV/t punt met nog vijf partijen te spelen. De uitdager heeft nog slechts één punt nodig om zich wereldkampioen te noemen. Twintigste partij: remise De twintigste partij donderdag in Mos kou gespeeld, is na 27 zetten in remise geëindigd; Botwinnik had wit. De 21ste partij wordt zaterdag 7 mei a.s. gespeeld. De stand is nu 128 in het voordeel van Tal. MET BRULLENDE motor stoof donderdagavond om twee en een halve minuut over negen de machtige Jaguar van équipe no. 1, de En gelsen E. J. Haddon en Ch. H. Vivian, het klimmende pad naar het finishdoek voor Huis ter Duin in Noordwijk aan Zee op. Enkele tellen later lag de controlekaart onder de laatste tijdklok, Voor deze Britten, die clean shaven en uiterlijk volkomen fris met hartelijk applaus door de on geveer 200 toeschouwers werden begroet, was de 12e Internationale Tulpenrallye achter de rug. Nog flitsten de lampen der fotografen, nog waren de camera's van de film mensen op de Britse équipe gericht, toen Hans Tak en zijn co-équipier Ru de Boer met hun Mercedes 300 SL al de finish bereikten! Hans Tak vond het een machtige en goed-georganiseerde ral- lye. Tak heeft echter zijn kansen op een eerste plaats woensdagnacht door een enkele vergissing volkomen verspeeld. Bij de klassementsproef van de Col de la Faucille vergiste de hoogstgeplaatste Nederlander zich. Hij dacht enkele tientallen meters te vroeg, dat hij de finish al was gepas seerd. Even remde hij en voor dat Tak zijn vergissing inzag, waren er enkele tienden van seconden verstreken; later bleek hoe kostbaar die vergissing was: Dave en Godfrey Monley, de winnaars van de Tulpenrallye in 1959, hadden juist 0.3 seconde minder nodig om de top te bereiken. Dat kostte de équipe Tak-De Boer 4 winstpunten en de gedeelde eerste plaats in het algemeen klassement. De derde wagen was de Austin Healey van de Britse damesploeg Patt Moss en Arm Wisdom, met een blanco-strafregister. Volgens de laatste gegevens zijn slechts drie ploegen zonder strafpunten. Het zijn de équipes Patt Moss-Ann Wis dom, de Mercedes-ploeg Walter Schock- Moll en de Fransen Verrier-Trautmann met Citroën. Officieel was de tijd van de eerste deelnemer op tien uur vastgesteld, doch er werd evenals vorige jaren ook nu geen bezwaar tegen gemaakt dat de vroegkomers hun kaart lieten afstem pelen. Precies om kwart voor tien waren 11 équipes de finish in Noordwijk gepas seerd. Het Schotse nationale voetbalelftal heeft woensdagavond in het Hampden park te Glasgow een 32-nederlaag ge boekt tegen de ploeg van Polen. Bij de rust hadden de Poien een 2-1-voor sprong. De Poolse ploeg verraste de 40.000 toeschouwers met vaak voortreffelijk spel, waartegen Schotland nauwelijks voldoende verweer had. Vooral links binnen Pohl speelde een zeer goede wed strijd; hij was de „architect" van de Poolse aanval en scoorde bovendien twee knappe doelpunten. Het grote contrast tussen beide teams was het aanvalsspel: dat van de Polen was snel en verras send, het Schotse veelal traag in de op bouw. Bij de rust hadden de Polen reeds een 21-voorsprong. Pohl opende de score na 12 minuten; in de 24ste minuut zorgde Law met een kopbal voor een 11 stand. Na een half uur werd het door de Poolse rechtsbinnen Brychczy 2—1. In de tweede helft was de stand spoedig weer gelijk, dank zij de Schotse middenvoor St. John. Pohl scoorde ten slotte een half uur voor tijd op prach tige wijze het beslissende doelpunt. In het kader van het feestprogramma van bevrijdingsdag speelde de ere-divisie- club PSV donderdagavond een vriend schappelijke wedstrijd tegen Athletic Montevideo, een der topclubs van Uru guay. PSV won met 3-1, na een 1-0 voor sprong bij de rust. Er waren 15.000 toe schouwers. De doelpunten werden gescoord door: 34ste minuut: rechtsbinnen Ford (1-0), 49ste minuut: linksbuiten Perez (1-1), 60e minuut: linksbinnen Kruiver (2-1) en 67e minuut: linksbuiten Van der Plas (3-1). Dames Union Kieviten Groningen EMHC Laren Tilburg DKS LHC 4 3 1 0 7 10—1 3 2 0 1 4 12—2 3—18 2—6 Heren o o 5—3 11—3 7—5 2—14 VOETBAL DEGRADATIECOMPETITIE 2E DIVISIE Velocitas - Rheden 21; Baronie-UVS 20; Zwartemeer - ONA 31; Zwolse Boys - Xerxes 43. HOCKEY Kamp. v. Ned. (heren): LHC - DKS 0—2. Kamp. v. Ned. (dames): Union EMHC 1—1. KORFBAL Zuidelijk kampioenschap PSV - Sportlust 22 (Sportlust kam pioen na strafworpen) Van de Nederlandse Sport Federatie vernamen wij dat de besprekingen van de vice-voorzitter Van Houten met de voorzitters van de Nederlandse Judo en Jiu Jitsu Bond (Ir. Pinge), de Nederland se Amateur Judo Associatie (de heer Moes) en de Nederlandse Jiu Jitsu Asso ciatie fde heer Van Nieuwemhuizen) ertoe hebben geleid, dat een basis is gevonden om tot samenwerking in federatief ver band te komen. Enkele belangrijke punten zullen door een uit de drie bonden te vormen com missie nader worden uitgewerkt. Zodra deze commissie tot overeenstemming is gekomen, zullen aan de drie bonden de volledige plannen voor de oprichting van een Nederlandse Judo Federatie worden voorgelegd. De Duitse kampioen Eintracht Frank furt bereikte donderdagavond de finale van het toernooi om de Europese voet- ba Ibeker, waarin zij bekerhouder Real Madrid als tegenstander krijgt. De Duitsers wonnen namelijk in Glas gow óók de tweede wegwedstrijd voor de halve finales tegen Glasgow Rangers: 6-3. Bij de rust had Eintracht al een 31 voorsprong. De eerste wedstrijd, in Frankfurt, had het Duitse team met 61 gewonnen. De finale Real MadridEintracht Frankfurt wordt op woensdag 18 mei a.s. in Hampden-Park te Glasgow gespeeld. De heer Landa uit Bergen op Zoom is niet de enige winnaar in de Caritas- pool gebleven. Op de valreep namelijk diende zich nog een deelnemer met 12 goede uitslagen en wel de heer Slicker uit Amsterdam. Zij ontvangen nu ieder 4012.-. Een aardige bijzonderheid is, dat de heren winnaars slechts één jaar in leef tijd verschillen: de heer Landa is 62 en de heer Slieker telt 61 jaren. (Van een medewerker) Op een mooie, windstille dag in het voorjaar van 1961 zal een vlieg tuig met geleerden van de Univer siteit van Californië boven Point Hope in Alaska cirkelen. Om streeks het middaguur zal iemand op een knop drukken en daarmee project Chariot op gang brengen. Dit laatste zal met verbijsterende snelheid gebeuren, want reeds ent ge seconden later zal het grootste werk verricht zijn. Dr. Edward Teller, de geestelijke va der van de waterstofbom, zegt het in één in: „Vijf atoombommen met een gezamenlijke explosieve kracht van 500.000 ton TNT zullen in Alaska een ijsvrije haven scheppen." Hoewel na die druk op de knop er in letterlijke zin nog heel wat ge schept zal moeten worden, zullen de vijf atoombommen dan reeds meer ge daan hebben dan graafmachines en bull dozers in jaren hadden kunnen ver richten. Project Chariot luidt het tijdperk in van vreedzaam gebruik van kernwa pens. Honderdzestig kilometer ten noor den van de poolcirkel zal een gigan tisch schouwspel vertoond worden, maar slechts weinig mensen zullen er getui ge van zijn. In enkele ogenblikken zal het aangezicht van de aarde veranderd worden: twintig miljoen ton aarde wordt verplaatst aan de mond van de Ogoto ruk, tussen Point Hope en Kaap Thomp son, in het noordwesten van Alaska. Als de paddestoelwolken die de mensheid zo vreest verdwenen zijn, en als het plan van de in Honga rije geboren dr. Teller slaagt, zal het volgende te zien zijn: een bassin van 560 meter lengte en 230 me ter breedte, met een diepte van 10 meter, zal leiden naar de eigenlijk haven, die 900 meter lang en 500 meter breed is Edward Teller zegt hierover: ..Met dit project willen wij bewijzen dat kernwa pens de mensheid dienen kunnen, als de mensheid er in slaagt de vrede te bewaren." Project Chariot is een deel van het ..Ploegijzer plan" van de Amerikaanse Commissie voor Kernenergie, waarmee bewezen moet worden dat het zwaard omgesmeed kan worden in een ploeg De eerste pogingen om aardmassa's door kernontploffingen te verplaatsen zijn genomen in Nevada. Bij onder grondse ontploffingen op verschillende diepten is vooral de radioactiviteit ge meten en deze proeven hebben de over tuiging geschonken dat 80 tot 90 pro cent van de gevaarlijkste straling op vei lige diepte begraven blijft. Teller en zijn mensen zijn ervan over tuigd dat veertien dagen na de ontplof fing bij Point Hope de arbeiders zon der enig gevaar aan het werk kunnen. Er staan drie andere projecten op het programma: het Athabaska pro ject, de olieboringen in Colorado en het Gnome project. Aan de Athabaska rivier in noordwest Canada zullen olielagen worden blootge legd die even rijk moeten zijn als die in het Midden Oosten. De Canadese re gering steunt dit project volledig. In Wyoming, Utah en Colorado zul len olielagen worden aangeboord die thans nog onder dikke rotslagen verbor gen zijn. Het project-Gnome, in Nieuw Mexico, heeft een andere bedoeling: met de hit te die door een kernexplosie wordt ver oorzaakt, zal elektriciteit opgewekt wor den. „Met het Ploegijzer Plan slaan wij geheel nieuwe wegen in," zegt dr. Tel ler. ,Wij hebben nog te weinig ervaring op het gebied van vreedzaam gebruik van kernwapens, maar zijn uiterst zorg vuldig geweest bij het opstellen van de plannen. Als wij dit bij de uitvoering ervan ook zijn, moeten wij slagen. Als de diplomaten er thans in Genève in sla gen het eens te worden, zullen de thans voorradige kernwapens de mensheid grote dienstn kunnn bewijzen." (Van onze parlementaire redacteur) Ais de Tweede Kamer dinsdag 10 mei voor het eerst na het paasreces weer bijeenkomt, zal er hoogstwaarschijnlijk (zoals elders in dit blad ook gemeld) een uitgebreid debat worden gehouden over de aankondiging van minister Vis ser (Defensie) dat de verdediging van Nieuw-Guinea binnenkort versterkt zal worden met straaljagers, luchtdoelartil lerie en eenheden van de Koninklijke Landmacht. De voorzitter der Tweede Kamer, dr. Kortenhorst, heeft daartoe blijkens een aan de Kamerleden gezon den brief, een voorstel in petto. De so cialistische fractievoorzitter, mr. Bur ger, had eerder reeds aangekondigd, dat hij deze defensiekwestie aan de orde wilde steilen. De socialisten verwijten de regering dat zij door de verdediging van Nieuw- Guinea te versterken een gevaarlijk avontuur in Oost-Azië tegemoet gaat. In deze opvatting staat de oppositie na genoeg alleen. De partijen waarop het kabinet steunt, nemen het standpunt in, dat de aangekondigde maatregelen zij zijn niet van een omvang dat Indonesië zich er door bedreigd zou kunnen voelen nodig om het door de versterking van de Indonesische strijdkrachten verstoor de militaire evenwicht rond Nieuw-Gui nea weer enigszins te herstellen. De huidige situatie zou mede gezien de bin nenlandse woelingen in Indonesië, ge- Het bestuur van de K.N.D.B. heeft in principe besloten Vlissingen aan te wij zen voor het spelen van een ronde om het wereldkampioenschap dammen. Ook de verenigingen Middelburg en Goes hebben een ronde aangevraagd, maar de vraag overtreft het aanbod en gezien het feit, dat beide plaatsen in 1956 reeds begunstigd werden voor dit bijzonder gebeuren, zal hierover nog nader wor den beslist. In elk geval zullen er in Zeeland 2 ronden plaats vinden. Deze wereldkampioenschappen worden ge speeld in het kader van de Olympische spelen, en zullen in het laatste kwar taal van dit jaar door geheel Nederland plaats vinden. IN HET FEIJENOORDSTADION te Rotterdam werd op bevrijdingsdag voor 17.000 toeschouwers een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld tussen Feije- noord en Sparta. Feijenoord won met 31, De baten van deze ontmoeting zijn bestemd voor een Rotterdams ver- ze tmuseum. makkelijk een invitatie kunnen worden om agressief tegen Nieuw-Guinea op te treden. De P.v.d.A. verwijt de regering voorts, dat zij de belofte van oud-minis ter Staf niet is nagekomen, namelijk dat de Kamer tevoren ingelicht zou worden over een versterking van de verdediging van Nieuw-Guinea. Dit verwijt wordt door de kamermeerderheid evenmin ge deeld. Weliswaar is er geen vooroverleg geweest met de Kamer over de aange kondigde maatregelen maar aangezien de eerste detachementen pas in augus tus naar Nieuw-Guinea zullen vertrek ken is er nog tijd genoeg voor een ge- dachtenwisseling tussen Kamer en re gering. Een andere kwestie is of de brief, waarin minister Visser zijn plannen had aangekondigd, wel gelukkig gesteld is. Er klinkt onnodig sabelgerucht in door, waardoor de Nederlandse bedoelingen in het buitenland verkeerd zou kunnen worden uitgelegd. De verklaring voor dit ondiplomatieke taalgebruik zoekt men in parlementaire kringen in het feit, dat minister Luns (Buit. Zaken), buitenslands vertoefde toen de desbetref fende aankondiging geschiedde. Dit is de tweede maal, dat de afwe zigheid van minister Luns zich, bij een belangrijke zaak pijnlijk doet voelen. Het eerste regeringscommentaar over de rassendiscriminatie in Zuid-Afrika zou hoogstwaarschijnlijk ook anders zijn gesteld, als hij op dat moment in Neder land was geweest. Tot directeur-technique van de Belgische Tour de France-ploeg en dus tot opvolger van Jean Aerts is woensdag benoemd de oud-wereldkampioen op de weg, Brik Schotte. De benoeming is in strijd met een der artikelen van het Tourreglement, hetwelk bepaalt dat een directeur- technique van een merk geen ploeglei der in de Ronde van Frankrijk kan zijn. De Belgische Wielerbond zal bij de Tour-organisatoren trachten ontheffing van deze bepaling te krijgen. Mocht Schotte echter worden geweigerd, dan zal het ploegleiderschap worden overge dragen aan Georges Ronsse. TN WASSENAAR WON HET elftal van De Zwaluwen op bevrijdingsdag met 54 van het Wassenaars elftal, samen gesteld uit spelers van Blauw Zwart en Wassenaar. Bij de rust hadden de Wassenaarders nog met 20 de leiding. Vijf atoombommen zullen over twaalf maanden in enkele seconden tijds een reusachtige, ijsvrije haven scheppen in Alaska. Als deze onderneming slaagt, zullen andere projecten volgen: olie winning en het opwekken van elektri citeit door 't geweld van kernexplosies. HET HERENTOERNOOI van de z.g.n. „wereld-bridge-Olympiade" is woens dagavond geëindigd met een triomf voor Frankrijk. In de laatste wedstrijd wonnen de Fransen met ruime marge van Groot-Brittannië en legden daar mee beslag op de eerste prijs. HET CHIO TE NICE is woensdag voort gezet met een Parijs springconcours. Na tweemaal barrage eindigden de Italiaan Maini met Sheeperds-Busch en de Franse luit-kol. Fresson met Grand Veneur ex aequo op de eerste plaats Tjeerd Veldstra werd met Charmante vijfde en Bertie Uytendaal met Hanko zevende. IN EEN WEDSTRIJD voor het toernooi der Jaarbeurssteden heeft de FC Bar celona woensdag een 41 zege (rust 20) behaald op Birmingham. De eerste wedstrijd tussen beide teams, in Engeland gespeeld, was geëindigd met een 00 score. DE RUSSISCHE ATLETE Elvira Ozo-j lina uit Leningrad heeft tijdens wed- strijden te Leselidze, aan de Zwarte Zee, het wereldrecord speerwerpen dames, dat sinds 30 oktober 1958 met 57.49 meter op naam stond van haar landgenote Birute Zalagaitite, met 43 cm verbeterd en daarmee gebracht op 57.92 meter. IN PARIJS is een aanslag gepleegd op Robert Abdesselam, vroeger een be kend tennisspeler en thans Algerijm afgevaardigde. De 40-jarige Abdesse lam, won verschillende Franse juni' renkampioenschappen en werd in lf universitair wereldkampioen. HET OOSTELIJK semiprof-elftal dal woensdag 18 mei in de Duitse plaid Rheydt een wedstrijd speelt tegen eet Noordduits team, zal ter voorberei ding op deze ontmoeting tegen het Westelijk elftal uitkomen. Deze wed strijd wordt woensdag a.s. op het ter rein van AGOW in Apeldoorn speeld. REIMS. DE CLUB VAN KOPA, ll woensdag door een 21 zege In dt thuiswedstrijd tegen Monaco, voetbal kampioen van Frankrijk geworden; b:|J de rust was de stand 11. IN EEN VOETBALWEDSTRIJD Toorl spelers beneden 23 jaar, woensdag ill Bordeaux gespeeld, verslieg Frankrijil Spanje met 10. Deze stand wai| reeds bij de rust bereikt. DE van de nieuwbouw van de Automobielmij. „BRABANT" werden geleverd door: MECHANISCHE BOUWMATERIALEN N.V. Antiloopstraat 75 - Breda - Telefoon 37750 ALLE voor de nieuwbouw Automobielmij. Brabant werden geleverd door VERKOOPKANTOOR St.-Ignatiusstraat 125 B Breda - Tel. 01600-35059 DE STALEN J DAKCONSTRUCTIE en SCHEIDINGSWAND alsmede AL HET SMEEDWERK J in de nieuwbouw Automobielmij. „Brabant" wer- J den uitgevoerd door: SMEDERIJ TET. DIJK 162—164 BREDA TEL. 37560 HET SCHILDERWERK van de N.V. Automobielmij. „Brabant" werd ver zorgd door: Schildersbedrijf Bred.weg 17, tel. 1690-293, Terheijden De gehele ELEKTRISCHE INSTALLATIE werd geplaatst door Electrotechnisch ingenieurs bureau Afd.: installatie en montage 's-Hertogenbosch - Roosendaal De weeka bonnementsgel- den moeten door onze I agenten wekelijks aan on) worden afgedragen. Het niet regelmatig vol doen van deze gelden doo:(.j de abonnees, zou de agen-, ten voor grote moeilijkj heden plaatsen. In verband hiermede ver- i zoeken wij onze week! abonnees dringend MI abonnementsgeld geregeld op tijd te voldoen. Administratie Dagblad De SteB j alsmede de verzorging van het van de nieuwbouw Auto-mij. „Brabant" werden verzorgd door: HAAGDIJK 168 BREDA Tel. 33347 werd uitgevoerd door Nieuwe Boschstraat 8 BREDA Telefoon 32856 Koningin Julia woensdagmiddag woordigster van staan opgetekend 19401945 aan en de vrijheid. „Wij c naar de overwinn De erelijst wer Generaal in ontv; voorzitter der Twi horst. „Wij verzei koningin, „trouwe ters te zullen zijn bekende soldaten, voor de grote za: en gerechtigheid." De overdracht van de regering geschiedde tijdens komst van de ge wereldoorlog. In bougainvilles sobe!, waren er de hqoga samengekomen. waren uitgegaan i nisters, die deel H de kabinetten in jhr. mr. dr. Tjarj Stachouwer, oud-gj Nederlandsch-India deurs en gezantenl wie Nederland gea geallieerd is gewe De koninklijke f gang van de Ridd een begeleidingsco familieleden van ge krachten, de koop Onder hen bevonc derde klasse Th. zoon van wijlen sf Doorman. Nadat ha plaats genomen vo; op prinsjesdag de stond er een tafe gevallenen en n zitter der Eerste I had geopend, spra herdenkingsrede u „dat de leden van alle kiezers gekoze ment, die regelma passeren, menigma: verwijlen bij al dif van ons volk, die h< ten opdat wij weei zouden kunnen bes Na afloop van c Ridderzaal begaf c zich door een ereha tenue gestoken ad- naar de hal van de werd de erelijst en gelegd en vervolgei sessen tezamen d Wilhelmina heeft Op die wijze nar die wegens haar h tigheid niet kon bi dodenherdenking ci der Tweede Kamer gehesen was speel de Johan Willem helmus. De landel een indrukwekl was hiermee ten ei Degenen, die in lenen 19401945 zg. actieve oorlog zg. passieve oorlc landgenoten (ru door bombarden» burgers (rond 3( van de arbeidsim hongerwinter in (15.000) zijn of land aparte naar lijst met gevalle Kamergebouw fc drukkelijk tot de De militairen die z politiële actie in In Korea-conflict kom door de Tweede 1 regeringsbesluit, ev< met gevallenen is vat, wat het Neder rond 85 procent v; (Advt geef moe De Britse autorij ste autosnelweg di in Engeland gereei hun collegaès op c Europese continent studiecentrum voo steld. De Britten ruim 94 kilometer j middelde snelheid Franse autosnelwej de Duitse en Ne ruim 86 kilometer De toediening var vaccin (met leveni limonade aan schoolkinderen voi Zweedse steden is en zal thans op voortgezet. 55 55 Volgens de Britse de ,,zeta-machine" leerden de kracht v hoopten te „temm< doeleinden aan he afgedankt worden, zo teleurstellend zetting van de ex zou hebben. Als de Wordt, heeft hij, v Press, ruim vijf m

de Stem | 1960 | | pagina 6