BETOGINGEN BIJ OPENING VAN NAVO-CONFERENTIE Ike verwacht van geen wonderen Caryl Chessman terechtgesteld VOOR TWEEDE MAAL EIS VAN LEVENSLANG TEGEN DOKTER O. „Vrijheid, vrijheid riepen de Turken stem besliste NEDERLAND SPAARDE WEER MEER Prins opent zenderpark Wereldomroep Zacharov opvolger van maarschalk Sokolovsky Duivelse intrige, zegt officier Verdediging acht bewijs nergens houdbaar Britse soldaten brachten truck de aan man E.E.G.-beraad in Den Haag N.R.U. en N.T.S. over nationale programma Monument voor Paus Pius XII DAGBLAD VOOR ZEELAND GESPREK OVER ONTWAPENING TIEN PUNTEN Drie vliegende hoofdkwartieren Ver Staten in Minder koud VIER TEGEN DRIE Teleurstelling over bruidstoilet van Margaret Sovjet-opperbevel gewijzigd INSPIRATIE UIT BOEK „NIET OVERTUIGEND" Aan onze ADVERTEERDERS 100e JAARGANG No. 23358 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur E. H. B. Brader HoofdredacteurJ. J. H. A. Bruna Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureaus Breda, Reigerstraat 16 Tel. 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor Ooi, Koningin en Vaderland DINSDAG 3 MEI 1960 Abonnementsprijs 7.— per kwartaal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan vraag. Losse nummers 15 cent jm Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.40 per mm (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledi ge tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98 - telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen; HULST, Dubbele Poort 7 - telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 - telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, telefoon 35) De Nijmeegse politie is dezer dagen door toeval op het spoor gekomen van Engelse militairen, die zich schuldig ge maakt hebben aan diefstal van een Engel se legertruck in Hannover. Toen de po' litie de twee militairen aanhield stonden zij in Nijmegen met een truck op de Nas- sausingel en probeerden onderdelen te verkopen. De Engelse militaire politie had de laatste tijd regelmatig bij de Nijmeegse politie geïnformeerd of men niets gemerkt had van het te koop aanbieden van een in Duitsland gestolen legertruck. De twee die in Nijmegen aangehouden werden, hadden met de auto een rit door Nederland gemaakt. Zij zaten in Nijme gen zonder geld en overnachtten er in een tehuis voor daklozen. Rij de opening van de Navo- ministersconferentie in Istan- boel zijn daar maandagmorgen opnieuw ongeregeldheden uit gebroken. Terwijl de vijftien ministers van Buitenlandse Za ken het stedelijk paleis binnen gingen voor hun eerste formele vergadering, weerklonken op driehonderd meter afstand dui delijke kreten van „vrijheid, vrijheid". Militaire politie sloeg met de geweerkolven op de demonstranten in. Verschei dene van hen werden gewond, vele gearresteerd. Caryl Chessman is maandag avond, even na 6 uur Neder landse tijd, in de gaskamer van de gevangenis te St. Quentin Californië) terechtgesteld. De federale rechter had Chessman nog een half uur uitstel willen geven om van zijn argumenten kennis te nemen. Zyn secretaresse draaide echter een verkeerd telefoonnummer. Toen het gesprek door kwam, was Chessman al dood. De beslis sing bleek later overigens afwijzend te zijn. Voor de opening van -de Navoconferentie hadden zich enkele duizenden mensen, onder wie veel studenten, verzameld op het plein voor het stedelyk paleis. Zij begonnen te demonstreren, toen militairen hun probeerden terug te dringen naar de zystraten De Turkse minister van buitenlandse zaken, Fatim Roestoe Zorlu, die de Navo- vergadering opende, verklaarde, dat de huidige moeilijkheden in het land „op geen enkele wijze de eensgezindheid waarmee het land achter de Navo staat aantasten". Zorlu sprak zijn spijt uit over het feit, dat premier Menderes de vergadering niet heeft kunnen openen, zoals aan vankelijk de bedoeling was. De premier was in verband met de toestand in de hoofdstad Ankara gebleven. De huidige voorzitter van de Navo- raad, minister Lange (Noorwegen), waarschuwde in zijn openingstoespraak van de conferentie voor teveel optimis me over de aanstaande topconferentie van Eisenhower. De Gaulle, Mac Millan en Kroestjev. Ér is, zo zei hij, echter een onmiskenbare, verbetering in de in ternationale toestand ingetreden nadat de leiders van de grote mogendheden in de laatste tijd persoonlijk contact heb ben gehad. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Herter, las een boodschap van president Eisenhower voor, die de nadruk legde op de blijvende noodzaak dat de Navo opnieuw haar dringende taak definieert. ..Zij is het sterkste verbond in vredes tijd van de geschiedenis geworden", al dus Eisenhower. „Zij heeft een betekenis voor haar leden gekregen die veel verder reikt dan de crisis waardoor zij ont staan is. Over twee weken zal ik in Parijs met andere westelijke leiders de premier van de Sovjet-Unie ontmoeten. Wij benaderen de besprekingen te Parijs in de oprechte wens al het mogelijke te doen om de spanning en gevaren, die thans bestaan, te verminderen. Wij kun nen redelijkerwijze geen snelle of spec taculaire resultaten verwachten." Hij voegde eraan toe „In deze periode van lange onderhandelingen hoop ik dat alle Navo-regeringen en hun volken de inspanningen voor onze kracht, eenheid en vastbeslotenheid zul len verdubbelen. De Britse minister Lloyd diende een plan van negen punten in voor het be handelen van de ontwapeningskwestie met de Russen na de topconferentie. Hij bracht de Navo rapport uit namens de vijf westelijke landen die met de Russen en vier andere oostelijke landen in Genève hebben onderhandeld. Hij stelde voor dat de topconferentie aan de ontwapeningsconferentie in Genève richtlijnen geeft over de volgende punten: 1) De ruimte slechts te gebruiken voor vreedzame doeleinden; 2) Het lanceren van projectielen te voren aan te kondigen; Een der laatste foto's van Chessman met zijn verdedigers, Davies en Ro salie Asher. 3) Een vermindering van de vervaardi- diging van kernwapens; 4) Het wijzigen van militair materiëel tot materiëel voor vreedzame doel einden; 5) De controle over de middelen van vervoer voor kernwapens; 6) Het verplicht stellen van het maxi mum aantal manschappen van de nationale strijdkrachten; 7) Het opslaan van conventionele wa pens in depóts onder internationaal toezicht; 8) Voorzorgen tegen verrassingsaanval len; 9) Vestiging van een internationale ont wapeningsorganisatie om de vrede in de wereld te handhaven. (Van onze parlementaire redacteur) Minister-president prof. De Quay (als minister van Buitenlandse Zaken ad in terim) en minister Marijnen van Land bouw, Hofstra (Financiën) en De Pous (Economische Zaken) hebben gisteren op het ministerie van Economische Zaken in Den Haag met prof. Hallsteyn, de voor zitter van de E.E.G.-commissie, de im passe besproken die in het streven naar Europese economische eenwording is ont staan door de aarzeling van Wes'JDuits- land, de landbouwintegratie in de pas te doen lopen met de versnelling van de individuele integratie. Prof. Hallsteyn die vergezeld was door o.m. de heer Mansholt, de vice-voorzit- ter van de landbouwcommissie der E.E.G. zei aan het Duitse standpunt niets te wil len toevoegen. Van Nederlandse kant is gisteren echter te verstaan gegeven, dat Nederland vasthoudt aan de eis, dat ook bij een versnelling van de economi sche eenwording de agrarische en cultu rele integratie hand in hand moeten gaan In politieke kringen neemt men niet aan dat het E.E.G.-beraad in Den Haag met een reeds een oplossing zal aangeven voor de gerezen moeilijkheden. De versnel- lingsvoorstellen van de E.E.G.-commissie zijn n.l. nog niet officieel bij de minister raad der E.E.G.-landen ingediend. Dat gebeurt op woensdag a.s. als de ministers van Buitenlandse Zaken van de zes lan den in Straatsburg bijeen komen om de E.E.G.-integratie te bespreken. Blijkens het jaarverslag over 1959 van de Nederlandse Spaarbankbond beliepen de besparingen bij de spaarinstellingen in 1958 0,88 miljard gulden en in 1959 1,1 miljard gulden. Uitgedrukt in een percentage van het nationale inkomen zijn zij gestegen van 2,7 tot 3,2 Gegeven het feit dat de nationale be sparingen zich in 1959 ontwikkelden van 19,7 tot 21,8 volgt hieruit dat het aandeel dat de spaarbanken nemen in de totale nationale besparingen absoluut en relatief is toegenomen. Het merkwaardige feit doet zich voor, aldus de Nederlandse Spaarbankbond. dat de term bezitsvorming gereserveerd schijnt te worden voor activiteiten van de overheid met betrekking tot een streven dat op zichzelf overigens in het geheel niet nieuw is. Het streven naar bezit ligt immers in de natuur van de mens en is bijvoorbeeld tot uiting ge komen in het ontstaan van spaarbanken. De bond vraagt zich af, of de huidige overheidsbemoeiingen wel de aangewe zen middelen zijn om de vorming van bezit te stimuleren. Generaal Thomas S. Powers, comman dant van het Amerikaanse S.A.C. (Stra tegie Air Command strategisch lucht- commando) heeft plannen bekendge maakt voor drie „vliegende hoofdkwar tieren" van waaruit officieren van SAC hun bevelen kunnen geven, wanneer door een nucleaire aanval het ondergrondse hoofdkwartier van SAC nabij Omaha zou worden vernietigd. Tegen 1 juli hoopt men de drie „Vlie gende hoofdkwartieren" ondergebracht in drie tankstraalvliegtuigen van Jiet type KC-135 in de lucht te hebben. De sjah van Perzië en zijn konin gin Farah, gefotografeerd op een jamboree van padvindsters te Man- zarieh, in Perzië. De sjah heeft zijn gemalin benoemd tot presidente van de padvindstersbeweging in Perzië. TE MAASTRICHT is het tienjarige meis je A. D. onder een vrachtauto geraakt, die zich in beweging zette. Het kind was vrijwel onmiddellijk dood. VELEN hebben gisteren in Carlton te Amsterdam de heer J. Bosman gelukge wenst, die zijn zilveren jubileum vierde als directeur van de Nederlandse Bio scoopbond. IN NIJMEGEN is een 25-jarige man aan gehouden, die ervan verdacht wordt in de afgelopen maanden verscheidene branden te hebben gesticht. TE BEVERWIJK is gisteren het driedaags congres begonnen van de Nationale Fe deratieve Raad van het voormalig ver zet. De heer J. Borghouts uit Rotterdam hield een openingsrede. DE PRODUKTIE van schoenen is in 1959 gestegen met 16 procent. Dit werd giste ren bekend gemaakt bij de opening van de internationale schoenenbeurs te Utrecht. Verwachting van het KNMI, tot dinsdagavond, opgemaakt maandag- avond 23.15 uur l Wisselende bewolking en op de l meeste plaatsen droog weer. Zwak- J ke tot matige wind tussen zuid en west. Iets hogere middagtempera- turen. Vandaag zon onder 20.08 uur, maan op 11.05 uur. Morgen zon op 5.05 uur, maan onder 2.05 uur. Tachtig journalisten waren op het moment van de executie in de gevangenis aanwezig, maar slechts dertig van hen hebben de terecht stelling bygewoond. Chessman toonde zich uiterst kalm toen hij plaats nam op de stoel in de gaska mer. Hij knipte een oogje tegen twee vrouwelijke journalisten, die de executie zouden bijwonen. Zouden..», want een van de twee verliet voor de executie het lokaal. Nadat Chessman op de stalen stoel was gebonden, werden, door het overhalen van een hefboom, balletjes cyaankali in een bak met zwavelzuur geworpen waar door de gaskamer werd gevuld met het dodelijke blauwzuur. Chessman glim lachte en wierp het hoofd achterover. Even later was hij dood. Chessmans laatste woorden waren: „Groet Rosalie van mij alies is in orde". Zij waren gericht tot Rosalie Asher een van zyn drie verdedigers, die tot het allerlaatste voor zijn leven ohebben ge streden. Chessman weigerde in zijn laatste ogenblikken elke geestelijke bijstand. Zijn lijk werd een uur na de terechtstel ling naar het nabij San Francisco gele gen San Rafael overgebracht, om daar, overeenkomstig zijn laatste wens, ver brand te worden. Minder dan een uur voor het eigen lijke tijdstip van de terechtstelling ver wierp het hooggerechtshof van Califor- nië het beroep van een der verdedigers van Chessman. Onmiddellijk daarna werd een nieuw verzoek ingediend, dat eveneens werd verworpen. De enige be roepsinstantie was toen nog de federale rechter in Washington. Chessman werd twaalf jaar geleden door een jury van twaalf personen, waarin elf vrouwen zitting hadden, ter dood veroordeeld. Hij wist telkens uit stel van executie te krijgen door middel van ingewikkelde, juridische procedu res. De geldmiddelen hiervoor verkreeg hij door het schrijven van boeken, waar van hij de manuscripten uit de ge vangenis wist te smokkelen. Het hooggerechtshof van Californië nam gisteren de voor Chessman fatale beslissing met vier tegen drie stemmen. Het hof heeft steeds met dezelfde stem menverhouding de beroepen van Chess man verworpen. Gouverneur Brown, die tegen de doodstraf is, wilde niet ingrij pen zonder toestemming van het hof. Buiten de gevangenis van St. Quentin stonden op het moment van de executie iets meer dan vijftig personen. Enkele knielden op straat en baden. Chessman zou op 27 mei a.s. 39 jaar zijn geworden. Hij werd twaalf jaar ge leden veroordeeld wegens een groot aan tal berovingen. Bij een aantal van deze overvallen randde hij meisjes en vrou wen aan, een feit dat voor hem de dood straf opleverde. Hy heeft steeds ontkend de „bandiet met het rode licht" ge weest te zyn die voor deze overvallen verantwoordelijk was en in een politie auto de streek terroriseerde. De Britten zijn niet alleen teleur gesteld over het feit. dat een Ame rikaans damesblad als eerste wist te melden hoe het bruidstoilet van prinses Margaret er uit zal zien, naar ze tonen zich ook weinig geest driftig over dit toilet als zodanig. De mode-ontwerper Norman Hart- nell heeft de bruidsjapon zo een voudig mogelijk gehouden. In krin gen die nauwe relaties met het hof onderhouden werd zelfs het woord „kloosterachtig" gebruikt. De Daily Express zei te hopen dat het niet waar mag zijn. „Hartnell verstaat de kunst om voor verras singen te zorgen, maar dan niet van een vervelende soort", aldus het blad. j Prins Bernhard heeft gisteren in 'iJsselstein het nieuwe zenderpark van Ide Wereldomroep officieel in gebruik ge steld. Het radio-zendercomplex is opge trokken in het vlakke polderland, enkele kilometers ten zuid-westen van Utrecht. Het landschap hier wordt beheerst door een hoge toren met daar opge- plaatst een 250 meter lange antenne mast voor de televisie en f.m.-omroep- zenders. Iets verderop steken twee stalen naal den omhoog, de antennes van de beide midden-golf-omroepzenders. Wat dich terbij het oude stadje IJsselstein staan te midden van grazende koeien de antennes opgesteld van Radio-Neder land Wereldomroep. Na afloop van de officiële ingebruik stelling maakte prins Bernhard een rondgang langs de ingewikkelde appara tuur van het nieuwe zenderpark, waar bij hij zich liet voorlichten door de voor zitter van het bestuur der stichting Radio-Nederland Wereldomroep, mr A. J. d'Ailly en de voorzitter van de raad van beheer der Nederlandse Omroep- zendermaatschappij, prof. mr L. W. G. Scholten. Volgens welingelichte kringen in Moskou zou maarschalk Vassili Sakolovski, de 63-jarige stafchef van de Sovjetrussische strijdkrach ten ontslag genomen hebben. De maarschalk zou ziek zijn. Zacharov voormalig Sovjet-bevelhebber in Oost-Duitsland, wordt genoemd als zijn opvolger. Ook maarschalk Ko- niev, opperbevelhebber van het pact van Warschau, is ziek. Zacharov heeft zondag voor het eerst de westelijke militaire attaché's be groet, die in Moskou de cén-meiparade bijwoonden. Zij verwonderden zich toen over de afwezigheid van maarschalk Sokolovski, wiens ontslag officiëel niet is bekendgemaakt. Maarschalk Zacharov, die nu 62 is, was de grote man achter de Russische mobiele troepen in oost-Europa in de tweede wereldoorlog. Hij is vorig jaar tot maarschalk bevorderd. De laatste tijd zijn er berichten ge weest over op handen zijnde wijzigingen in het Russische opperbevel in verband met de invoering van nieuwe wapens en het in zwang komen van een nieuwe tactiek. Sokolovski, een van de be kwaamste Russische tactici, was de man die de crisis om Berlijn in 1948 die leidde tot de Berlijnse blokkade en de luchtbrug, verhaastte. (Van onze speciale verslaggever) De officier van justitie bij de Leeuwarder rechtbank, mr. M. H. Gelinck heeft gistermorgen, op de vierde dag van het proces tegen dokter O., na een requisitoir, dat ruim twee uur duurde, tegen de 43-jarige Berkelse arts opnieuw le venslange gevangenisstraf geëist. De officier zei in zijn requisitoir er van overtuigd te zijn, dat O. zijn medegedetineerde met cyaankali heeft vermoord. De mogelijkheid, dat L. zelfmoord zou hebben gepleegd, verwierp hü. Uit de getuigenverklaringen is bekend, dat L een opgewekt mens was, die er terecht rekening mee kon houden, dat hem nog een gratie zou worden verleend. Gelet op zijn leeftijd ,hij was 35 Jaar, kon hü nog vele Jaren in de maatschap- PU verkeren. Het is een tragedie, aldus de officier, te moeten zeggen, dat de cel bezoeker G„ een man die behoort tot het bataljon der argeiozen, zich in een grenzeloze naïviteit er toe heeft laten verleiden, gevolg te geven aan wat O. hem vroeg:. Dokter O. heeft een duivelse intrige ontwikkeld, waar hij jarenlang mee be zig is geweest. Spoedig na de dood van L. kon onomstotelijk worden vastgesteld, dat O .de meest leugenachtige verklarin gen aflegde. De verhoren hebben duide lijk uitgewezen tot welke ontstellende hoeveelheden gedetailleerde leugens deze man in staat is. Toen bepaalde resultaten uit het we tenschappelijk onderzoek kwamen vast te staan, is hij op zijn verklaringen terug gekomen. Waarschijnlijk heeft O. aan L voorgespiegeld, dat hij voor diens oog kwaal in België een medicijn kon krij gen. Daaruit zou kunnen worden afge leid de bereidheid van diens moeder om het pakje, dat aan P. gezonden zou wor den, door te geven aan de gevangenis. Dat dit later toch niet is gebeurd, stond voor de officier onomstotelijk vast. Uitvoerig ging daarna de officier in op het verhaal over P, B. Het is onmogelijk, zei hij, om op alle fantasterij van deze man in te gaan maar het blijft toch heel merkwaardig, dat deze P. B. eerst op het tapijt is verschenen, nadat de Berkelse moordzaak in hoogste instantie was be slist. Waarom is O. daar indertijd niet mee aangekomen? Waarom heeft hij zo lang met dit verhaal gewacht? Hij heeft het verhaal net zo lang geslepen, tot het voor hem ogenschynlyk waterdicht was. Toen was nog slechts de zelfmoord van L. voldoende om O. de zo fel begeerde mo gelijkheid tot herziening van zijn zaak te bezorgen. Wetenschappelijke onderzoekingen heb ben uitgewezen, dat de zgn. afscheids brief van L. een door O. opgemaakt ver zinsel was. De vraag besprekend, hoe L. er toe ge komen is het hem door dokter O. ver strekte medicijn in te nemen, erkende de officier, dat hier slechts een theore tisch antwoord mogeiük is, want de enige getuige is dood. Waarschünlük heeft hier een roman een grote rol ge speeld. Daarin beioven twee moordenaars elkaar behulpzaam te zyn om nit de han den van de justitie te blijven. De inhoud van dit boek was O. bekend. Zou hij met L. hetzelfde spel gespeeld hebben? Zou hij, O., een brief hebben geschreven die het L. mogelijk maakte om revisie van zijn zaak te krügen en had L. een brief, die daartoe dienstig zou kunnen zijn, voor O.? In deze gedachtengang, aldus de offi cier, moet het dan zijn gebeurd, dat O. die brief die hij voor L. had gemaakt, heeft vernietigd en de brief van L. .wel ke voor hem van zo groot belang was, in zijn bezit heeft weten te krijgen, om daar na de enige getuige met cyaankali uit de wereld te helpen. De officier was van mening, dat het echtpaar van D. uit Voorburg de waar heid heeft gesproken, toen het zei, dat het de cyaankali in het toilet had weg gegooid. De Belgische nicht van verdach te O., mevrouw V., daarentegen heeft een hoogst onbetrouwbare indruk achterge laten. Zij moet geacht bereid te zijn tot slinkse daden en slinkse hulp. Zijn de tien gram cyaankali die in België zijn ver dwenen, in het bezit van O. gekomen? De vraag is niet opgelost, maar het be zoek van de fotograaf V. in de gevan genis en hetgeen medegevangenen tij dens zijn bezoek hebben gezien, zeggen voldoende. V. en O. zijn kort na elkaar naar het toilet gegaan. Dat wekt de ge dachte, dat op dat moment O. in het bezit is gekomen van de cyaankali. Ook dient er rekening mee te worden gehou den, dat ontslagen medegevangenen die wisten hoe men clandestien briefjes de gevangenis binnen kan krijgen, O. be hulpzaam zijn geweest. De persoon van O., aldus de officier, zie ik als een man, die geen criminele fantasie te groot, geen leugen te grof en geen verraad te gemeen is. Hü is een sluipmoordenaar die eerst zün vrouw om het leven heeft gebracht en daarna zün medegedetineerde, tegenover wie hü ontvankelijke vriendschap huichelde, vermoordde, omdat diens dood voor hem van belang was. Zün misdadige nukken en sluwheid hebben hem ten gronde gericht. Hij zal tot zyn laatste ademtocht in de gevan genis moeten blijven. Hy heeft zich zelf tot een verloren en onbereikbaar mens gemaakt, die de weg naar een normaal bestaan definitief geblokkeerd heeft. Van vijf tot ruim zeven uur gisteren avond heeft de toegevoegde raadsman, mr H. Schootstra, uit Leeuwarden be toogd, dat de bewijsconstructie van de (Vervolg op pag. 3) In de tweede wereldoorlog hielp hij mee by de verdediging van Moskou en Stalingrad. Hij was bevelhebber van d# troepen die het eerst Berlijn binnen rukten. Na de blokkade van Berlyn werd Sokolovski naar Moskou terugge roepen en werd hy vice-minister van defensie. Sokolovski heeft zeven Lenin-orden, Is sedert 1946 afgevaardigde naar de Opperste Sovjet (parlement) en lid van het centrale comité van de communis tische party sinds 1952. De besturen van de Nederlandse Radio- Unie en de Nederlandse Televisie Stich ting hebben ter zake van het gecombi neerde radio- en televisieprogramma van 5 mei „Schouder aan schouder", zich unaniem gesteld achter de beslissing, ge nomen door de nationaal-programma- commissie, de waarnemend programma- commissaris NRU en de programmacom missaris NTS. Aldus wordt door NRU en NTS meegedeeld. „Dientengevolge blijft de produktie van dit programma opge dragen aan de heren Schifferstein en Rol en zullen de niet-aanvaarde liedjes in dit programma niet worden opgenomen. De besturen betreuren het, dat enige arties ten hun medewerking aan de uitzending afhankelijk hebben gesteld van het op nemen van de desbetreffende liedjes. Een comité van kardinalen heeft zes Italiaanse beeldhouwers uitgenodigd ont werpen in te sturen van een monument voor wijlen Paus Pius XII. Het monument zal geplaatst worden in de kapel van St. Sebastiaan in de basiliek van St. Pieter, aan de linkerzijde van het monument van Pius XI. De beeldhouwers aan wie de opdracht is gezonden, zyn Giacomo Manzu ,die op het ogenblik werkt aan een nieuwe bron zen deur voor de St. Pieter, Francesco Messina, Enrico Manfrini, Mandato, Nag- ni en Ponzi. Zij moeten hun ontwerpen vóór het eind van dit jaar inzenden. In verband met Bevrijdings dag (donderdag 5 mei), op welke' dag ons blad niet zal verschijnen, verzoeken wij onze adverteerders hun ad vertentie-opdracht voor onze uitgave van vrijdag 6 mei a.s. uiterlijk op woensdag 4 mei, 's middags om 12 uur in ons bezit te stellen. Voor advertentieopdrachten, welke ons na dit tijdstip be reiken, kunnen wij niet in staan dat opname in onze uit gave van vrijdag 6 mei kan worden bewerkstelligd. Dagblad De Stem Afd. Verkoop

de Stem | 1960 | | pagina 1