OP EERSTE MEI-DAG: VREEMDE „HAPJES" UIT VOETBALKEUKEN KNVB-toto Volendam doet NAC de das om BETAALD VOETBAL GVAV nieuw lid ere-divisie Minder buitenlandse voetballers in Italië? RBC door in laatste Heracles minuut geklopt CARITAS-pool Slechte beurt Ongelukken op Rozenoord Knappe krappe Baronie-zege BV Y-zege lag binnen bereik Herrera weg. Groots afscheid van Tom Finney WIELERSPATTEN Belg Proost Roubaix on in Zwart Wit (Breda) speelde puik Brussel in NOAD wint na 0-2 achterstand Olympisch wieier stadion (Rome) ging open Zege van Elliot in Prix Peugeot Delnoye tweede in Hannover DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 2 MEI 1960 Sparta-DWS/A 0-0 Elinkw.-Fortuna 2-4 Enschede-DOS 5-0 Moeilijkheden Zuid-Korea in BI. Wit-MVV 0-2 Rapid JC-PSV 3-0 Sittardia-F'noord 1-5 ADO-Ajax 2-1 VVV-Willem II 2-2 Feijenoord-Ronde Captein voor Ronde van Spanje Poblet snelste in kampioenen criterium (Milaan) Eredivisie Ie divisie A Ie divisie B 2e divisie HET WAS ME gisteren het (zon)dagje wel! De deelnemers aan de voetbalpools sullen tenminste vreemd hebben opgekeken bij het horen van die bizarre uitslagen soals in de ere-divisie werden geformeerd. Echter werden op deze eerse dag in mei nogal vreemde gerechten opgedragen uit onze voetbalkeuken Dat neemt echter niet weg, dat zij smakelijk waren. Vooral voor GVAV. De Groningers hapten gulzig van de brij, die het Vlaardingse Fortuna hen voorschotelde en zij accepteerden bovendien gratig de klapstuk BWVitesse. Want dit immers betekende promotie naar de ere-divisie. Ajax, PSV en DOS zullen met veel minder smaak hun zondagshapje hebben verteerd De heer Landa uit Bergen op Zoom heeft kans gezien in de Caritaspool 12 uitslagen goed in te vullen. Hij was hiermee tot giste-avond de enige, die aanspraken maakt op de eerste prijs van 8024. Voor de tweede prijs ad 4320 meldden zich 15 deelnemers. De totaal-inzet bedroeg 41.171; het aantal deelnemers 38058. Ook de KNVB-toto kende tot gister avond één winnaar met 15 punten. En wel de heer J. v. d. Leegte, Leeuwen straat 7, Eindhoven. Indien er zich nie mand meer met 15 punten meldt, heeft de heer Van der Leegte recht op de eer ste prijs van 114.420. Er waren verder 10 meldingen met 14 punten en 75 met 13. De tweede en derde prijs bedragen elk 57.210. De bruto-inzet bedroeg 653.823,—; het aantal deelnemers 439.463. Zeer matig voetbal van beide kanten. Voor de rust slechts tweemaal een op leving; één veroorzaakt door de Amster dammer Doorneveld, die juist over het Sparta-doel schoot en de andere door Daniëls, die de verkeerde kant van de paal zocht. De tweede helft leverde meer hache lijke situaties op, waarbij DWS de beste kansen kreeg. Maar Flinkeveugel miste eerst voor open doel en daarna schoot Schenkel tegen de lat. Gedoelpunt werd er niet. In een harde maar matige wedstrijd heeft Fortuna een vrij gemakkelijke ze ge behaald op Elinkwijk. De gasten heb ben daarvoor hun kanonniers met felle attaques ingezet tegen de niet bijster ste vige defensie der Zuilenaren. Het ging aanvankelijk niet best want na de tref fer van Kohn kwam Elinkwijk door een doelpunt van Westphal naast de Geleen- se ploeg. Door Beenen werd het echter 1-2, waarna Angement een fraai doel punt liet noteren. Met deze 1-3 kwam de rust. Kohn maakte er 4-1 van en Vonk benutte een penalty en hierdoor werd het 2-4. De Olympische voorwedstrijd tussen Zuid-Korea en Nationalistisch China, in de tweede voorronde van de Aziatisch Australische zone, is gestaakt omdat de referee werd lastig gevallen door spelers van Zuid-Korea. Dit gebeurde nadat de scheidsrechter John Patrick beslist had, dat een penalty, die hij aan Nationalis tisch China had toegekend, moest worden overgenomen omdat de Zuidkoreanen waren opgedrongen nog voordat de bal geraakt was. Hij tverd geduwd en met de ellebogen bewerkt, en moest onder be scherming van de Nationalistisch-Chinese politie het veld verlaten. Officials van Zuid-Korea boden verontschuldigingen aan, maar de heer Patrick weigerde door te gaan met de wedstrijd. Er was toen 35 minuten gespeeld en de stand was 1-0 voor Nationalistisch China. Het was de tweede wedstrijd tussen beide landen. Zuid-Korea had de eerste met 2-1 gewonnen. Met uitzondering van de winnaar in groep b in de tweede voorronde van de Aziatisch-Australische zone zijn thans alle ploegen die in Italië aan de Olympi sche eindronde mogen deelnemen, be kend. Het zijn Italië, Denemarken, Polen, Bulgarije, Zuid Slavië, Groot Brittannië, Frankrijk, Hongarije, Ver. Arabische Re publiek, Tunesië, Argentinië, Brazilië, Pe ru, India en Turkije. AVRO's sportkroniek liet gisteren de verzameling van de voetbaluitslagen en het voorlezen ervan weer eens over aan Marjolein van Rijn, een dochter van Dick van Rijn. De luisteraars hebben van een kennelijk bijzonder nerveus meiske moe ten horen, hoe zij zich bij haar toch al onduidelijke voordracht enkele malen schromelijk vergiste. KFC werd met niet te miskennen Amsterdams accent Kaaveezee genoemd, de eerste divisie B heette eerste divisie A, hetgeen na de derde uitslag in die afdeling ook al niet duidelijk gecorrigeerd werd. De uitslag van de poolwedstrijd EindhovenLim- burgia werd als 13 doorgegeven. Het moest 31 zijn. Gevolg: talloze boze telefoontjes. Het was geen beste beurt van de AVRO ,die dit werk beter kan overlaten aan vak mensen inplaats van aan een middelbare scholier. Het bestuur van de F.C. Barcelona heeft de trainer Helenio Herrera, wiens contract 30 juni afloopt, van zijn functie ontheven. In een heden gepubliceerd communiqué zegt het bestuur onder meer: „De verovering van de Europese beker was dit jaar een van de voornaamste doeleinden van de club en aangezien Real Ma drid woensdag j.l. Barcelona in de halve finale heeft uitgeschakeld, heeft de club bijgevolg „geen belang meer bij de diensten van de heer Herrera." Herrera zal voorlopig vervangen worden door de plaatsvervangende trainer Enrique Rabassa, die geassi steerd zal worden door de oudspeler Cesar. In het communiqué wordt nog mee gedeeld, dat de club onverwijld stap pen zal doen om een nieuwe trainer en nieuwe spelers te contracteren! Geen best nieuws is er te melden van het voetbalfront Rozenoord te Bergen op Zoom. Bij de wedstrijd RKFC IIVal Aan I kwam de RKFC-speler A. Franken zo ongelukkig terecht dat hij zijn rechter been brak. De Dosko-doelman Proost had in de wedstrijd tegen Cluzona (bekercompeti- tie) ook pech. Proost onderbrak, met een duik, een der aanvallen van de Clu zona voor waartsen, waarbij hij onzacht in aanraking kwam met een der voorhoede spelers van de gasten. Proost liep daar bij een hersenschudding op en moest, na nog even in het doel te hebben gestaan, het veld verlaten. Tom Finney, een van Engelands beste voetballers, heeft afscheid genomen. De 38-jarige voorhoede-speler van Preston North End had te kennen gegeven, dit seizoen als zijn laatste te beschouwen. Zaterdag was het de laatste wedstrijd voor Preston North End. Voor de aanvang van de ontmoeting tegen Luton Town kreeg Finney van het bijna 30.000 man sterke publiek een grootse ovatie, en terwijl spelers en of ficials zich rond de scheidende schaar den, klonk het welbekende „Auld Lang Syne" uit duizenden kelen. In de wedstrijd, die daarop volgde, kwam Finney, die 20 jaar als professio nal is uitgekomen, niet tot scoren. Door zijn uitstekend werk als spelverdeler en als opbouwer van de aanvallen, had hij echter een groot aandeel in de 20-zege. Het was Finney's 570ste wedstrijd in de eerste divisie. Nooit in zijn lange carrière is hij teruggewezen naar de reserves van Preston North End. Het Italiaanse Olympische Comité heeft zich uitgesproken tegen de vrije import van buitenlandse voetballers. Dit „ad vies" werd gegeven in verband met het feit, dat verscheidene grote clubs uit de eerste divisie aan het bestuur van de Ita liaanse voetbalbond verzocht hadden een eind te maken aan het verbod voor prof clubs uit de eerste en tweede divisie om nieuwe buitenlandse spelers aan te trek ken. Volgens het thans van kracht zijnde reglement mogen de Italiaanse clubs slechts beschikken over één buitenland se speler en twee buitenlandse spelers van Italiaanse afkomst. Hiertegen hebben de belangrijkste clubs een krachtig ver zet aangetekend, omdat zij de bepaling te streng achten en omdat de spelkwali- teit er ernstig door zou lijden. In sportkringen wijst men er op, dat het hier slechts gaat om een aanbeveling van het Italiaanse Olympische Comité dat niet bevoegd is om problemen van de beroepssport te behandelen. Gezien echter het prestige en het gezag van het comité zal het advies, zo oordeelt men, toch wel terdege invloed hebben op de door de Italiaanse voetbalbond te nemen beslissing. DOS is er in Enschede niet aan te pas gekomen. Met twee fraaie doelpunten en twee goede passes aan Brousec was Abe de grondlegger van deze zege. Voor rust benutte hij een pass van Brousec en na de rust een voorzet van Kerk- hoffs. Deze 2-0 gaf Enschede moed om door te gaan. Brousec benutte twee I fraaie passes van Abe om er 4-0 van te maken en toen kon Kerkhoffs een snelle rush afronden met een goed doelpunt. In een matige wedstrijd heeft MW een verdiende zege behaald op een vol komen falende Blauw Wit-ploeg. Met goede aanvallen werd het doel van Van Heeswijk onder vuur genomen. Met rust was het nog 0-0 en toen na 27 minuten spelen Toennaer Rutten de kans bood was het 0-1. Blauw Wit gooide zijn gehele ploeg om en kon toen niet meer verhinderen dat de snelle uitvallen van MVV werden be- i nut door een treffer van Ummels. Bijna was het nog 3-0 als niet de staander: een schuiver van Rutten had gekeerd in de laatste minuut Dubbel pech voor PSV. Niet alleen door de forse 3-0 nederlaag, maar voor al door de hersenschudding, die onze nationale back Roel Wlersma bij een doelworsteling opliep. De PSV-doelman Bekkering raakte tijdens het gevecht om de bal met zijn vuist zodanig het hoofd van Wiersma, dat deze groggy ging en in het ziekenhuis te Heerlen eerst bij kwam. Voor de rust was de strijd feitelijk al beslist. Rapid had zich toen middels Bisschops en Haenen van een 2-0 voor sprong verzekerd en toen in de eerste minuut na de hervatting de stand door Hanneman op 3-0 werd gebracht, was voor PSV alle kans op succes verkeken. Gave treffers van Rijvers, Van der Gijp en Bennaars (2x) bezorgden Feij- enoord vóór rust reeds een veilige 0-4 voorsprong. In de twaalfde minuut na de hervatting bracht Schmeitz de stand op 1-4 en acht minuten later was het weer Van der Gijp, die de Rotterdam mers de 1-5 zege bezorgde. De Hagenaars verdienden in deze felle, harde wedstrijd de zege volkomen. Want hun inzet was beter ADO nam in de laatste minuut van de eerste helft de leiding toen Timmer mans een voorzet van Clavan doeltref fend afrondde. Bij Ajax liet het zuiver schjeten veel te wensen over. Na 27 min. in de tweede helft 2-0 voor ADO door een treffer van Schuur man.Acht minuten voor het einde red de Ajax de eer middels een door Henk Groot benutte strafschop. Willem II heeft geen kans gezien zijn Voor rust verkregen 0-2 voorsprong tot het einde te handhaven. Zij waren aan die voorsprong gekomen door twee goe de doelpunten van Timmermans- Na rust verzetten de Venlonaren echter de bakens. Zij kwamen gevaarlijker voor het Tilburgse doel en het was Teeuwen, die met twee goed gemikte schoten de balans in evenwicht en de eindstand op 2-2 bracht. Na afloop van de wedstrijd Preston North EndLuton Town (20) heeft de Pres ton-speler Tom Finney (midden) op En gelse wijze afscheid genomen van de voetbalsport. Hand in hand met mede spelers, scheidsrechter en grensrechtera zingt hij „Auld Lang Syne". De Amsterdamse wielrenner Joop Cap tein heeft zaterdag de ronde van Feye- noord voor profs en onafhankeljjken ge wonnen. Hij zegevierde in de sprint van deze rit, die tevens gold als eerste wedstrijd voor de Grote Locomotief-prijs, over een kop groep van 16 man. Bij de amateurs, die 100 km reden de profs moesten 140 km afleggen zege vierde de Rotterdammer Bravenboer. De uitslagen waren: Profs en onafhankelijken: 1 Joop Cap tein de 140 km in 3 uur 20 min 38 sec; 2 van der Putten. Den Haag; 3 Bastelaar, R'dam; 4 Sijthof, R'dam. 5 Damen, Lies hout. 6 Rol. Alksmaar. 7 Swanevcld, Zwijndrecht. 8 Coone, Eindhoven. 8 Ma- rinus. A'dam. 10 Verhoef, R'dam, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Amateurs: 1 Bravenboed, R'dam de 100 km in 2 uur 22 min 17 sec. 2 van Gent, Leiden. 3 Mesters, Den Haag. 4 Schuling. Den Haag. 5 Bezemer, Zwijndrecht. 6 van Leeuwen. Wassenaar, allen in dezelfde tijd als de winnaar. De Spanjaard Barrutia heeft de derde etappe van de Ronde van Spanje, van La Coruna naar Vigo, gewonnen. Hij reed de 187 kilometer in 5 uur 15 min 4 sec. Tweede werd Manzaneque in dezelfde tijd, derde Galdeano in 5.15.06. vierde Mas in 5.16.0 en vijfde Quardaglini (Ita lië) in dezelfde tijd. Na deze etappe leidt Barrutia in het algemene klassement. HUP GVAV! Een dichte menigte suppor ters „droeg" gistermiddag het Groningse GVAV naar de ere-divisie, na een 2rl- zege op Fortuna uit Vlaardingen. Tijdens het grote int. hockey-toernooi, zaterdag in Brussel gehouden, heeft Zwart Wit (Breda) in de finale van het toernooi om de „Coupe des Pioneers" met 0-0 gelijkgespeeld tegen de Belgi sche club Dragons. Dragons won echter na het nemen van strafcorners- Voordien had Zwart Wit een „onbeslist" bereikt tegen Ukkel Sport (0-0). Toen waren de Bredase spe lers echter beter op dreef bij het nemen van de strafcorners. In het toernooi om de „Coupe du 30me anniversiare" speelde de Nederlandse eerste klasser Tilburg tweemaal met 0-0 gelijk. De eerste maal tegen Racing CB de tweede maal tegen Herakles. Beide keren verloor Tilburg na strafcorners. Baronie is door een verdiende maar moeizame zege op ONA in de running gebleven in de beslissingscompetitie van de tweede divisie. Het werd een 0-1 ze ge, doordat het doelpunt van Van den Broek (voor rust gescoord) het enige van de wedstrijd zou blijven. Of liever: omdat een tweede doelpunt van Van den Broek door de scheidsrechter niet werd geteld ondanks het feit, dat de ONA- doelman toegaf, dat de bal de doellijn was gepasseerdHet spel van beide teams was niet groots, maar wel hard. Vooral na rust werd er stevig gevoet bald. En wel omdat Baronie zijn 0-1 voorsprong wilde consolideren en ONA met man en macht probeerde de achter stand weg te werken. De Bredase defensie won uiteindelijk het pleit. En verdiend De 2000 toeschouwers bij NOADHel mond hebben een raar verloop van deze wedstrijd gezien. Het begon met een technisch beter Helmond, dat vaak met haar driemans-voorhoede verwarring kon stichten in de NOAD-defensie. Na 11 minuten wist de ex-NOAD-spe- Ier Van Leeuwen, die bij Helmond als i linksbinnen opereert uit een doelworste- j ling Helmond de leiding te geven 0-1. Vooral Van Osch, de NOAD-aanvals- I leider kon zijn goede schot maar niet j vinden. Tal van corners kwamen er voor NOAD, maar geen succes, j Kort voor rust (41e min.) kwam een I mooie voorzet van Van Leeuwen en het was een kopbal van Manders die NOAD j tegen een 02 achterstand deed op-1 kijken. 1 Er waren blijkbaar tijdens de rust in de NOAD-kleedkamers rake woorden gesproken, want na de hervatting ging het plotseling heel wat beter. De bal werd snel afgegeven, terwijl het positie- kiezen goed verzorgd was. Succes kon dan niet uitblijven. Na 7 minuten werd het 12 door Van Osch en in de 11e minuut maakte Lou- er uit een voorzet van Wilborts de stand gelijk. Spanning volop dus. Na keurig samen spel met technicus Louer, kon Van Osch na 13 min. de stand op 32 brengen. Louer knalde hierna nog tegen de paai en ook de sporadische uitvallen van Helmond waren nog niet van gevaar ontbloot. Na 28 minuten uit een voorzet van Wilborts was het Van Osch die verras send inschoot: 42. Tien minuten voor tijd was het Van Osch die een keurige voorzet lanceerde, waaruit Wilborts kon inkoppen: 52, De Belg Proost heeft de wedstrijd Rou baixCasselRoubaix gewonnen, die zondag voor de 8e maal werd gereden. Zijn tijd voor de 169 km was 4 uur 21 min 6 sec. Tweede werd Devise (B.) op 10 sec, derde van Tournout (B.) op 20 sec, vierde Blavier (B.) op 30 sec en vijf de Platei (Fr.) Het Olympisch wielerstadion is zater dag officieel geopend. Het heeft een ca paciteit van ongeveer 20.000 plaatsen waarvan 5000 staanplaatsen. De baan is 400 meter lang en 7 -/5 meter breed. Het middenterrein is geschikt voor voetbal en hockeywedstrijden. De Ier Elliott heeft zondag de wegwed strijd van Rennes naar Brest over 253 km, om de Grand Prix Peugeot gewon nen, in 6 uur en 7 seconden. De Belg Hoe- venaars en de Fransman Privat eindigden met een seconde achterstand op de twee de en derde plaats. De verdere uitslag luidt: 4 Graczyk (Fr.) 6.00.12, 5 Groussard (Fr.) 6.01.20, 6 Walkowiak (Fr.) 6.01.22, 8 Bobet (Fr.) 6.01.41. Jo de Roo en Michel Stolker eindigden respectievelijk op de 50ste en 55ste plaats in 6 uur 4 min 45 sec en 6 uur 7 min NAC heeft niet geprofiteerd van de misstap van PSV en DOS! Want de Bredanaars stapten in Volendam zelf naast de plankJammer; te meer daar zij in feite slechts door één man in het water werden ge duwd. En wel door de Volendam-doelman Keizer, die onder de aan- moedigingskreten van duizenden fanatieke wijdbroeken de ene fraaie save na de andere verrichtte. Het is Volendam dus na weken van nederlagen eindelijk weer eens gelukt een overwinning te boeken. En daar van werd NAC de dupe Toch dient gezegd, dat de gasten een serie goede kansen hebben gehad. Het ontbrak hen echter aan de goede af werking en aangezien keeper Keizer bo vendien in een uitzonderlijk goede vorm verkeerde, bleef succes voor de Bre danaars achterwege. Overbeeke kreeg gelegenheid de score te openen. Dat was kort na het begin. Zijn harde en bijzonder mooie schot werd door de Volendam-doel man echter over de lat getikt. Even later had Stan de Rijk de grootste moeite met een schuiver van Kras en ook een schot van Vlak dwong hem tot manmoedige redding. Met de rust was het nog 0-0. En NAC had tot dit moment het beste van het Ispel gehad. Ongeveer een half uur na de hervat- 'ting scoorde Gerit Vlak het enige doel punt in deze wedstrijd. Stan de Rijk was uit zijn doel gekomen en Vlak had toen weinig moeite de bal in het Bre dase doel te deponeren. (1-0). De gast heren trokken hierna een stevig verde- digingsblok op, dat door de fel aanval lende NAC'ers niet verbroken kon wor den. Onze landgenoot Joep Delnoye is za terdag bij int. atletiekwedstrijden in Hannover tweede geworden op de 3000 meter achter de Duitser Ludwig Mól- ler. Muller liep de afstand in 8 minuten en 24,4 seconde. De Kimbria-atleet had er een halve seconde langer voor nodig. 55 sec. De Spanjaard Miguel Poblet heeft zon dag het internationale criterium der kam pioenen, een wedstrijd, die in de omge ving van Milaan werd gehouden, gewon- Poblet won de sprint van een groep je van vjjf man. De uitslag was: 1 Miguel Poblet de 115 km in 3 uur 14 min 5 sec. (gem. snel heid 34,709 km p. uur), 2 Nino Defilippis z.t. 3 Imerio Massagnan z.t. 4 Alfredo Sabbadini z.t. 5 Romeo Venturelli z.t. 6 Guido Carlesi allen Italië, op 2 min 12 sec. Op de Wageningse wielerbaan is zater dagmiddag een drie landenomnium ge houden voor profs. Voor Nederland start ten Post en Koch, voor Duitsland Giese- ler en Vadder en voor België Proost en Verachtert. Nederland won met 20 punten vór de Duitsers met 29 en de Belgen met 29 punten. B.V.V. heeft het belangrijke duel te gen Vitesse, ondanks een groot over wicht en technisch beter spel, niet tot een volledig succes kunnen maken en met een gelijkspel 2-2 genoegen moeten nemen. Reeds na tien minuten keken de Bos schenaren, door een misverstand in de verdediging, tegen een 0-1 achterstand omdat Theunisse die fout afstrafte. Toch kregen zij daarna enkele goede kansen om de balans weer in evenwicht te brengen, maar zowel Van Overbeek als Heijmans faalden. Na de hervatting, toen Vitesse de straffe wind in de rug kreeg, kwam BW even in de verdrukking, maar door stuwend werk van Netten en Burgerhof kwam er toch meer vaart in de aanval. Na 26 minuten schoot Heijmans uit moeilijke positie hard in: 1-1 en dat doelpunt en de aanmoedigingskreten van het overgrote deel van de 16000 toe schouwers stimuleerde de ploeg derma te. dat van Bergen 9 minuten voor het einde BW op winst kon brengen. Maar Vitesse gaf zich niet gewonnen en drie minuten later kopte spil Beek man, die wegens unfair spel door de uitstekend leidende scheidsrechter werd opgeschreven, de onverdiende gelijkma ker in 2-2. Doelman van Pelt geraakte even later nog gewond en werd door van de Burgt vervangen. UITSLAGEN Elinkwijk Fortuna '54 24 AD O - Ajax 21 Volendam - NAC 10 Rapid JC - PSV 3—0 Blauw Wit - MW 02 VW - Willem II 2—2 Sparta - DWS/A 0—0 SC Enschede - DOS 50 Sittardia - Feijenoord 15 STAND 32 21 5 5 47 101-38 31 17 10 4 44 80-31 31 15 9 7 39 64-44 31 16 4 11 36 69-52 31 14 8 9 36 52-46 31 11 11 9 33 53-56 31 13 6 12 32 48-46 31 13 4 14 30 58-62 31 10 9 12 29 59-64 31 9 11 11 29 42-49 31 12 4 15 28 68-70 31 11) 8 13 28 59-66 31 11 6 14 28 47-57 31 12 4 15 28 49-75 31 9 9 13 27 35-44 31 11 4 16 26 53-67 31 10 3 18 23 50-80 31 5 5 21 15 36-76 Ajax Feijenoord PSV DOS NAC VW Sparta ADO Willem II Rapid JC SC Enschede Fortuna '54 DWS/A Blauw Wit Elinkwijk MW Volendam Sittardia PROGRAMMA Feijenoord - Fortuna '54, Ajax-Elink- wijk, NAC - ADO, PSV - Volendam, MW - Rapid JC. Willem II - Blauw W:t, DWS/A - WV, DOS - Sparta, Sittardia - Spel. Enschede. UITSLAGEN Wageningen - Volewijckers HVC - Rigtersbleek SW - 't Gooi NOAD - Helmond KFC - Stormvogels Excelsior - Veendam BW - Vitesse GVAV - Fortuna 4—1 3—2 2—1 5—2 0—1 2—0 2—2 2—1 (GVAV kamp.) STAND 29 20 5 4 45 60-26 29 16 9 4 41 57-31 29 16 7 6 39 53-27 29 16 7 6 39 56-36 29 11 10 8 32 50-46 29 12 8 9 32 50-46 29 12 5 12 29 49-41 29 11 6 12 28 38-42 29 10 7 12 27 36-39 29 .8 10 11 26 32-43 29 7 10 12 24 38-46 29 8 7 14 23 34-48 29 9 3 17 21 39-50 29 8 5 16 21 37-52 29 6 7 16 19 39-53 29 5 8 16 18 35-77 GVAV Vitesse BW NOAD Stormvogels Wageningen Volewijckers HVC KFC Helmond Excelsior SW Fortuna VI. Veendam 't Gooi Rigtersbleek PROGRAMMA De Volewijckers - GVAV, Rigters bleek - Wageningen, 't Gooi - HVC, Helmond - SW, Stormvogels - NOAD Veendam - KFC. Vitesse - Excelsior, Fortuna VI. - BW. UITSLAGEN Leeuwarden - Graafschap 61 VSV Go Ahead 0—0 Helmondia '55 - RCH 30 Eindhoven - Limburgia 31 DHC - Hermes DVS 3—0 Alkmaar - SHS 5—1 DFC - AGOW 3—1 RBC - Heracles 12 t STAND DFC 29 17 VSV 29 17 Alkmaar 29 16 Heracles 29 15 Leeuwarden 29 16 DHC 29 14 ZFC 29 13 SHS 30 13 AGOW 29 14 Go Ahead 29 12 Eindhoven 29 10 Hermes DVS 30 11 Helmondia '55 29 7 RBC 29 9 De Graafschap 29 6 Limburgia 29 7 RCH 28 5 Aan Limburgia zijn in mindering gebracht, ding van de wedstrijd RCH - Limbur gia, die bij de stand 22 werd ge staakt. Deze wedstrijd is niet in de i standenlijst opgenomen. PROGRAMMA Heracles - de Graafschap, Go Ahead- Leeuwarden, RCH - VSV, ZFC - Hel mondia '55, Hermes DVS - Eindho ven, SHS - DHC, AGOW - Alkmaar, RBC - DFC. Promotiewedstrijd Heerenveen - Roda Sport 40 Beslissingscompetitie 2e divisie UITSLAGEN Rheden Xerxes UVS - Velocitas ONA - Baronie Zwolse Boys - Zwartemeer 7 39 68-43 8 38 58-40 7 38 65-47 9 35 61-50 11 34 72-56 9 34 61-50 11 31 57-42 12 31 61-67 13 30 66-56 12 29 56-56 12 27 52-53 15 26 39-48 8 14 22 40-60 3 17 21 40-59 9 14 21 39-76 7 15 19 43-58 7 16 17 46-66 twee punten naar aanlei- 2-0 4-1' 0—1 1—1 UVS Zwolse Boys Baronie Zwartemeer Velocitas ONA Rheden Xerxes STAND 5 3 0 8 0 6 2 6 1 5 2 4 3 4 2 4 3 3 9—1 4—3 8—7 2—2 6—8 4—6 3—6 2—5 Xerxes - nie, UVS se Boys. PROGRAMMA Velocitas, Rheden - Baro- - Zwartemeer, ONA - Zwol- (Van onze verslaggever) Een corner in de 44ste minuut is RBC noodlottig geworden na een periode, waarin zeer aardig voetbal werd vertoond. In de 15e minuut was RBC met een strafschop aan de leiding geko men. Pas in de 27ste minuut kwam de gelijkmaker na subliem verde digen van de voorsprong. Het ene winstpuntje was voor RBC niet onverdiend, maar Vrouwe Fortuna die beslist aan de zijde van de thuisclub was, liet deze juist voor het eindsignaal even in de steek! R.B.C. had de wind in de rug geko zen. Jammer was, dat vele daarop ge baseerde passes niet op juiste maat wer den aangegeven. Heracles bouwde haar aanvallen meer in de breedte op. Het eindschot faalde echter. In de 15e mi nuut maakte midhalf Dhlomo hands in het beruchte gebied. De scheidsrechter wees naar de witte stip en Cools vol trok het vonnis (1-0). Flitsende spelmomenten vielen voor beide doelen waar te nemen. Bij één daarvan kon Fusveld nog juist de bal uit de doelmond koppen, nadat keeper Koers reeds door Rokx geslagen was. Aan de andere zijde wist Mertens soms op de meest vreemde manieren zijn doel schoon te houden. Hij plukte de bal in de 39e minuut juist voor het eindschot van de schoen van Sehuman. Koers bleek na de rust vervangen door de Becker. Een krachtig offensief van de gas ten resulteerde in een vijftal corners, die konden worden gekeerd. Zelfs wist R.BC. het initiatief over te nemen. Goede combinaties brachten het hei ligdom van de Becker enkele malen in gevaar. Vermunt schoot in de 19e minuut kei hard binnen de palen maar Roks lag als gevolg van een duel met de Becker nog juist vóór de doellijn en scheidsrech ter Tientjes constateerde daarop terecht buitenspel. Een wat traag wegwerken bij een Heracles-aanval bood Sehuman een schietkans. Mertens dook tever geefs naar het harde schot 1-1. De gasten kwamen herhaaldelijk ge vaarlijk opzetten en weer moest enkele malen ten koste van een corner worden gered. Van Haperen kon bij een daar van nog juist redden, nadat Mertens ge slagen was. In 4de 44e minuut kwam de laatste corner scherp voor doel en het heen van Sehuman kon er net bjj 1-2. De zekerheid van tenminste één punt je uit deze zware ontmoeting thuis te houden was vervlogen....

de Stem | 1960 | | pagina 5