Walcheren Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen De heer J. Neve veertig jaar „gasman in Hulst Dagblad lie Slem Raad van Kruiningen geeft subsidie aan „Eurosport G.S. stellen oud-wethouder Zeijler in het ongelijk Concerten en marsen Feestavond van b.v. „V Zand Oesterverzending in maart Hoogwaterstanden VROOM DREESMANN Oriëntatierit St. Philipsland Van het groene laken Meningen van raadsleden verdeeld Raadsmoeilijkheden te Oosterland VAN IIIfIIlil EN ZOOM N.V. EFFECTEN - COUPONS Doktersdiensten Dienst dierenartsen AGENDA Vandaag BEURS van AMSTERDAM Uiterst kalme markt Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 9 APRIL 1960 MIDDELBURG 55 De buurtvereniging ,,'t Zand'' hield feest in het Schuttershof. Onder lei ding van mevr. Van Verre, met pia nobegeleiding van Inneke Olieslager, werd het eerste gedeelte gevuld met de kinderoperette geheten ,,Tijl en de Toverfluit." Hieraan werkten zo wat vijftig kinderen uit de buurt mee. Het was verrassend te zien hoe be zield en vol overgave de kinderen deze operette op het toneel brachten. Na de pauze trad de eigen toneel- en cabaretgroep ,,De Zandkorrel" voor het voetlicht, waarbij een or kestje van drie accordeons en piano, door eigen krachten gevormd, de muzikale omlijsting verzorgde. De voorzitter, de heer Van Glerum, opende de avond en sprak ook een dankwoord. VLISSINGEN Morgenavond Sl. Paulus in Concertgebouw Morgenavond zal de r.-k. toneel groep St. Paulus uit Middelburg een opvoering geven in het Concertgebouw van het stuk „Een man genaamd Ju das". Dit spel, dat de persoon van Ju das belicht, krijgt in de passietijd wel bijzonder reliëf. Het is geschreven door Claude André Puget en Pierre Bost. Elise Hoomans vertaalde het uit het Frans in het Nederland. De regie is in handen van mevr. C. Borst-Aer- nout. Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen 7-4 Lib. S.G. Embericos. Vlissingen vertrokken 8-4 Lib. S.G. Embericos. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 7-4 Een hoorn, Democraat, St. Walburg, Ysel; 8-4 Triton, Procyon, Aspera, Alpha, Vcga, John-V. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 7-4 Velox, Ooster- burgh, Wedan, Senang, Wim II, Lotus. 8-4 Stalenlaan. Nieuwen Sint Joosland Raadsvergadering oyer Zuid-Sloe De gemeenteraad, die maandagavond 11 april bijeenkomt, zal onder meer de kwestie van het Zuid-Sloe bespre ken. Bij de stukken bevindt zich een brief aan G.S., waarin de instemming met de voorgstelde gemeentelijke her indeling van het gebied wordt betuigd Uiteraard wordt deze brief eerst ver zonden indien de raad zich met de inhoud ervan akkoord heeft verklaard. Men betreurt in de brief, dat de beste landbouwgronden in het land, zoals de zuidwestelijke rand van de Nieuwe St.-Joospolder wordt genoemd, ten of fer moeten vallen aan de uitbreiding (Advertentie) van Vlissingen, maar men wil de vooruitgang niet in de weg staan. Vooral niet, omdat nu ten oosten van de gemeente een gedeelte van Wel- zinge en de buurtschap Zaagmolen- dijk-Nieuwlandseweg wordt bijge trokken; hierdoor zal het inwontertal aanzienlijk stijgen. Oost- en West-Souburg GEMEENTE OOST- EN WEST-SOUBUEG. Het Gemeentebestuur van Oost- en West-Souburg maakt bekend, dat de ophokperiode voor postduiven voor 1960, in afwijking van het in de ver gunningen tot het houden van duiven vermelde tijdvak, is vastgesteld voor het tijdvak van 15 april t/m 31 mei 1960 Tegen het doen uitvliegen der dui ven na 18.00 uur bestaat geen be zwaar. Oost- en West-Souburg, 6 april 1960 De oesterverzending over de maand maart 1960 heeft bedragen als volgt. De tussen haakjes geplaatste cijfers betreft de verzending over de maand maart 1959 Nederland 113.828 (105.775) stuks; België 1.378.244 (1.116.885) stuks; En geland 245.300 (183.500) stuks; Frank rijk 549.300 (12.600) stuks; Duitsland 166.000 (124.766) stuks; Zwitserland 37.900. Andere landen 40.000 (68.630) stuks. Totaal 2.530.572 (1.612.156) st. Morgen, zondag 10 april, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden; te Hansweert om 1.56 en 14 31 uur; te Terneuzen om 1.27 en 13.53 uur en te Vlissingen om 0.58 en 13.26 uur. Maandag 11 april is het hoogwater te Hansweert om 2.38 en 15.13 uur; te Terneuzen om 2.04 en 14.26 uur en te Vlissingen om 1.34 en 13.59 uur. GOES De harmonie Euphonia zal op 5, 14 en 28 mei marsen door de stad maken, evenals op 11 juni. Op 25 juni en 23 juli en 27 augustus geeft zij concerten. Op 20 augustus en 24 september wordt er weer gemarst. Hosanna concerceert op 30 april, 5 mei, 18 juni, 16 juli en 3 september. Dit muziekgezelschap zal een mars houden op 21 mei. 4 juni, 9 juli en 27 augustus. Excelsior marst op 5 mei, 18 juni, 25 juni, 16 juli en 3 september. De marsen worden gehouden van ongeveer drie uur tot vier uur. De routes zullen nog nader worden vast gesteld. De concerten vinden 's avonds om 8 uur plaats. AANRIJDING Gisteren werd in de Middelburgse straat de bromfietser P. G. uit 's-Heer Arendskerke aangereden door een truck met oplegger, bestuurd door J. F. uit Middelburg. De bromfiets werd beschadigd. De truck-chauffeur, die in de rich ting Middelburg reed, wilde linksaf de Scheldestraat in en heeft waar schijnlijk de bromfietser, die uit de richting Middelburg kwam, te laat gezien. Burgerlijke Stand Geboren: Pieter zv P. Polderman- Amperse te Rilland-Bath; Cornelis zv L. Faasse-Aarnoudse; Vicentia dv F. van den Bosch-v. Hooijdonk; Cor nelis zv C. Eckhardt-Murre; Gerar- dus zv A. van Steenbergen-Leenman; Victor zv J. Hopi ms-Stobbelaar; Elisabeth dv W. Haauebrink-Groene- OAMES JAPON jeugdig model in fijne glan zende katoen imprimé. Modern dessin in rood - koren - azuur en geel combinatie. Extra rui me rok, achter met royale strik-ceintuur. 1075 Maten 36-44 veld; Antonius zv H. Wolters-Wet- stein. Huwelijksaangiften: J. Krijger, 24 j. en E. Foudraine, 22 j.; M. de Vos, 30 j. en J. Vlaander, 26 j.; J. Korff, 24 j. en M. Gunst, 22 j.; A. Aartsen, 22 j. en E. Slabbekoorn, 18 jaar. Overleden: Aartje Bouterse, 89 j., wed. van G. Hollestelle; Jannetje Paauwe, 78 j., wed. van J. Nieuwen- huijse te Kruiningen; Adriaan van 't Westeinde, 3 j., zv J. van 't West einde-Rijk te Ovezande; Leintje Francke, 9 mn., dv J. Francke-de Puit te Kapelle; Cornelis Hoogstrate, 55 j., echtg. van E. Wons. (Advertentie) BREDA - BERCEN OP ZOOM Rayonkantoor Ï-Beveland: Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Z euwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7 tel. 2377. Rayonredacteur. W. de Leeuw RayonbeheerderL K.. M de Jong vooi W alcheren eD Goes Westsingei 48 tel. 2236 Rayonredacteur: C. Bastianen RayonbeheerderJ Fait Prijs voor losse advertenties Destemc voor de editie voor Zeeland 0 15 per mm. 'oor „IngezondeD Mededelm gen' 0.37 per mm Bit contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ol minder 0.90 elke regel meer f 0.15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp. f 1.50 en 10.40. Bil 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Op koninginnedag, 30 april a.s., or ganiseert de M.A.C. St. Philipsland voor automobielen motoren, scooters en bromfietsen een oriëntatierit over een afstand van ongeveer 48 km. Er wordt gereden onder de reglementen van de K.N.M.V. Op 28 mei, 9 juli en 7 augustus wor den door de M.A.C. St. Philipsland wederom oriëntatieritten georgani seerd. Het seizoen wordt besloten met de bekende „mosselrit". Z uiddorpe Uitleenbibliotheek gesloten Vanaf morgen is de uitleenbiblio theek weer voor het gehele zomersei zoen gesloten. Er is deze winter een druk gebruik van gemaakt, overwe gend door jeugdigen en zeer jeugdi gen. Hansweert OKG heeft in het door haar zelf georganiseerde nederlaagtoernooi een wedstrijd gespeeld tegen ONDA uit Krabbendijke. De uitslag luidt; OKG 438, ONDA 375. De stand is thans: OKGDOS (Ove zande) 426-775; OKG—OKK (Kwa- dendamme) 422-594; OKG—Luctor (Heinkenszand) 326-347; OKGKOT (Kapelle) 348-311; OKG—ONDA (Krabbendijke) 438-375; OKGOnder Ons (Goes) 473-353. A.s. woensdag zal de laatste wed strijd in dit toernooi gespeeld worden tussen OKG en Rilland. Passiespel voor Sleutelactie Vanmiddag zal de sleutelactie ge sloten worden met een poppenkast voorstelling voor de schoolgaande jeugd in het dorpshuis ,,Kaj Munk". Opgevoerd zal worden het poppen- kaststuk van Henk Zoutendijk geti teld „Jezus is toch verrezen." Deze middag zal verzorgd worden door de gidsengroep „Jeanne d'Arce." 's-/f eerenhoek W. Lucas Luyckx Secretaris Wit-Gele Kruis Tijdens de algemene vergadering van het Wit-Gele Kruis is W. Lucas- Luyckx tot bestuurslid gekozen en tot secretaris benoemd. Jaap de Jonge werd herkozen. Pastoor Douenburg hield een inlei ding over Zieke, Ziekte en Genees heer. Treffend zei hij onder meer, dat men om een zieke te kunnen be grijpen zelf ziek te bed moet hebben gelegen en de eenzaamheid van de ziekenkamer zelf moet hebben onder gaan. Tijdens de rondvraag werd het be lang van het bevolkingsonderzoek op t.b. nog eens onderstreept. Er werd gevraagd of dit onderzoek niet vaker kon plaats vinden. De opkomst van de leden was erg klein. Ovezande Jongeren-Gemeenschap De Ovezandse Jongerengemeenschap hield een groots opgezette bijeenkomst met een propagandistisch karakter. Het voornaamste doel was nl. om bij de katholieke meisjes belangstelling te kweken voor het verenigingsleven, belichaamd in de Jongcrengemeen- schap. Niet minder dan 35 meisjes, die qua leeftijd voor lidmaatschap in aan merking komen, waren voor deze avond op het „zoldertje" uitgenodigd. Het middelpunt van deze bijeenkomst vormde de door pater Lucius Roof uit Goes gehouden spreekbeurt, die om lijst werd met een gevarieerd pro gramma van muziek, voordracht, zang enz., een en ander onder het genot van een kopje koffie. Op de hem eigen uiterst deskundige wijze behandelde deze bekende spreker de verhouding tussen het lichamelijke en het gees telijke leven. Met deze bijeenkomst heeft de J.G. opnieuw getoond in het verenigings leven een geheel eigen plaats in te nemen. Op gezette tijden organiseert men lezingen over allerlei onderwer pen, die de meisjes een uitgebreide algemene vorming garanderen. Daar naast vormen de bijeenkomsten een prettige vrijetijdsbesteding, die een goede onderlinge saamhorigheid kweekt. Enigermate opvallend en voor de betrokkenen ietwat teleurstellend is het wel, te moeten constateren, dat slechts zeven nieuwe leden zich heb ben aangemeld. Temeer, waar er van uit de boerenjeugd zo weinig belang stelling bestaat voor deze vereniging, welke juist gebaseerd is op het prin cipe: toegang voor ieder. Overigens zijn de leidsters al blij met de aanwinst van zeven nieuwe leden, die een vruchtbare basis vormt voor toekomstige activiteiten. Breskens Viering 5 mei Het bestuur van de Oranjevereniging Prinses Marijke" heeft de uitvoering van het programma voor 30 april koninginnedag en 5 mei bevrijdings dag op zich genomen. Het programma is als volgt vast gesteld 30 april 19.3020.15 uur: Muziek door de plaatselijke muziek- ver. „Uit het Volk door het Volk". Na afloop hiervan muzikale rondwande ling. 4 mei 18.00 uur Vlaggen half stok; 19.20 uur Vertrek vanaf het Gemeentehuis met deputaties van alle verenigingen naar de begraafplaats Bij aankomst op de begraafplaats, waar door twee jongens de wacht bij het massagraf wordt betrokken, zal de zangvereniging „God is mijn lied" een toepasselijk lied zingen. Vervol gens wordt door een hoornblazer ,The last post" geblazen, waarna twee minuten stilte in acht zullen worden genomen. 5 mei 8 uur Vlaggen uit. 8.30 uur klokgelui. 9.00 uur Koraal- muziek door leden van de plaatselijke muziekvereniging. 9.3010.50 uur Herdenkingsdienst in de Ned. Herv kerk. 13.00 uur Kinderen in optocht met de muziek naar het Oranjeplein 13.30 uur Aanvang kinderspelen. 16.00 uur; Aanvang volksspelen, w.o. ook damesvoetbal. 18.00 uur Einde middagprogramma. 19.15 uur Con cert op het Spuiplein door de muziek vereniging 20.00 uur Optreden zang vereniging „God is mijn lied". 21.00 uurFilmvertoning op het Oranje plein. Clinge Ouderavond van St. Bernardnsschool In de St. Bernardusschool had we derom een ouderavond plaats. De ouders konden naar het werk van hun kinderen in het afgelopen trimester komen kijken, terwijl de onderwijzer tevens in de klas aanwezig was om de nodige inlichtingen over de leer lingen te verschaffen. De belangstel ling van de ouders was groot. Vogelbewoners van Land van Saeftinge in klankbeeld Reeds geruime tijd bestaan er plan nen om eens een klankbeeld te maken over de dieren die huizen in het ver dronken Land van Saeftinge. Op 18 mei a.s. zal er door de KRO een klankbeeld worden opgenomen in de schorren. Hierbij zullen tegenwoordig zijn burgemeester P. Vercauteren met zijn beide wethouders en het bestuur van muziekschool Semper Gaudete. De gids, die hen door de schorren zal brengen, is de heer F. van der Zande van Nieuw-Namen. Op 28 mei a.s. zal in de rubriek de Wigwam het opgenomen klankbeeld ten gehore worden gebracht. Voor de muzikale omlijsting zal de muziek school Semper Gaudete zorg dragen. St.-Jansteen Bromfietser bij val gewond Bij het naar huis komen van de jaarmarkt te Koewacht wilde de vee handelaar Prud. de Meij met zijn bromfiets enkele paarden passeren, terwijl op hetzelfde moment een auto kwam aangereden.Hierdoor kwam hij even met een der paarden in aanra king en sloeg hij met zijn bromfiets tegen de straatstenen. Met een zwa re hersenschudding moest de heer M. naar zijn woonplaats te Heikant worden overgebracht. Jongeman viel hersenschudding Toen de 18-jarige Fr. veehandelaar uit Hontenisse met zijn bromfiets van de jaarmarkt te Koewacht huis waarts keerde kwam hij in de Prins Hendrikstraat met de trottoirband in aanraking en sloeg hierdoor over de kop. Bewusteloos werd hij opgeno men en naar het ziekenhuis te Hulst vervoerd waar eveneens een hersen schudding werd geconstateerd. Bekend café wordt afgebroken Door de Rijkswaterstaat werd het bekende café van de fam. Th. Flos van Helsland nabij het grenskantoor te Kapelleburg aangekocht. I.v.m. de verbreding van de Rijksweg vanaf de Roskam tot aan de Belgische grens zal dit café zeer binnenkort worden afgebroken. OOSTBURG Zwarte vrijdagmorgen Voor de bewoners van de Brede- straat en Brouwerijstraat stond de vrijdag in een zwart teken. Van een vrachtwagen van de firma Fieret, ge laden met losse antracietkolen, be stemd voor de kolenhandel Plas- schaert te Oostburg, raakte de ach terkant van de laadbak 's morgens om half acht, los. Alvorens de be stuurder een en ander bemerkte was de straat over een lengte van 300 meter bedekt met een grote laag an traciet. Met man en macht werden de kolen weer bijeen geveegd. De hulp die de vervoerder hierbij van de om wonenden ondervond was echter voor enkele niet geheel en al liefdadig heid, aangezien sommige van de om standigheden profiteerden om hun eigen kolenvoorraad weer aan te vul len. De Oranjevereniging Reeds het vorige jaar besloot een groot gedeelte van het bestuur van de oranjevereniging en bloc af te tre den om te trachten jonge krachten met nieuwe ideeën voor de vereniging aan te trekken. Daar deze manoeuvre grotendeels mislukte, besloten de zit tinghebbende leden alsnog de viering van de vijftigste verjaardag van H.M. de Koningin in handen te nemen, het geen een geslaagd feest tengevolge had. Thans, nu weer feestvieringen a.s. zijn, hebben wij van bevoegde zij de vernomen, dat van de oranjever eniging geen activiteiten te verwach ten zijn voor feestviering op 30 april en 5 mei a.s. De voorzitter, de heer J. v.d. Tempel, heeft als zodanig be dankt, terwijl ook de secretaris van de oranjevereniging, de heer P. A. Bril, het bijltje er bij heeft neerge legd. Van het ophalen van de contributie is het vorige jaar ook niets gekomen, zodat wel gezegd kan worden dat de vereniging een kwijnend bestaan leidt. Zouden er nu in Oostbu'rg niet en kele personen te vinden zijn, die zich daadwerkelijk willen beschikbaar stel len om de oranjevereniging nieuw le ven in te blazen? Het is toch werke lijk beschamend, dat er in Oostburg op de nationale feestdagen niets zou gebeuren. LERAAR ENGELS H.B.S. EN MMS. Aan de katholieke hbs en mms St.- Eloy is met ingang van 1 september 1960 benoemd tot leraar Engels drs. K. de Wit. Sas van Gent Tentoonstellng In de r.-k. Huishoudschool aan de Noordstraat wordt een tentoonstel ling gehouden van produkten door de leerlingen vervaardigd. Men krijgt hierbij een indruk van wat er zoal bij het nijverheidsonderwijs wordt geleerd en tot welke resultaten dit leidt. De tentoonstelling wordt vanmid dag geopend. Ook morgenmiddag is ze te bezichtigen. TERNEUZEN Geen voorrang verleend Een auto, bestuurd door de heer W. A. de F. uit Zaamslag, reed vanaf de Axelsestraat de Dokweg in, zonder daarbij voorrang te verlenen aan de heer P. de R., die per fiets in de richting Axel reed. Daardoor ontstond een aanrijding waarbij beide voertui gen werden beschadigd. Jongetje onder auto Toen de 58-jarige melkhandelaar J. de K. met zijn auto in de Rozenstraat- weg reed voelde hij plotseling een paar schokken. Nadai. hij zijn wagen tot stilstand had gebracht zag hij een vier jarig jongetje. F. de L„ hevig bloe dend op straat liggen. Dokter Nij sten constateerde ernstige schaafwonden aan beentjes en rug en een hoofd wonde. Op welke wijze het kind onder de auto is gekomen, kon niet worden vastgesteld. BROMFIETSER AANGEREDEN De 72-jarige heer R. S. van hier kwam per bromfiets van Axel. Op de Oudelandseweg kwamen hem twee jongens, eveneens per bromfiets, te gemoet, die een meisje op de fiets voortduwden. De eerste bromfietsbe rijder raakte in het voorbijrijden de heer S., die daardoor kwam te vallen en verwondingen aan het gezicht op liep. De bromfiets werd beschadigd. Zonder zich om het slachtoffer te be kommeren zijn de anderen doorge reden. Dinsdag 12 april jubileert de bedrijfsleider van de gasfabriek in Hulst. De heer Jo Neve heeft dan sinds veertig jaar een func tie in dit bedrijf. Hij zal op die dag zeker door zijn kennissen en vrienden in de bloemetjes wor den gezet. Want de heer Neve is een sympathiek man, die vele vrienden heeft. De heer Jo Neve is een ras-echte Zeeuwsch-Vlaming Hij is afkomstig van Boschkapelle maar sinds 1917 woont hij in Hulst. Na drie jaar am bachtschool kwam hij op 12 april 1920 op de gasfabriek in Hulst, waar hij als leerling-fitter was aangenomen. Na twee jaar werd hij fitter. Jo Neve is een goede gasman ge worden. Hij maakte vooral in de ja- ïen van 1940 tot 1950 moeilijke perio- den door. Er waren te weinig kolen en de weinige waren vaak slecht. Bo vendien moest er gewerkt worden met zeer verouderde toestellen en ovens. Op die manier was het bijna onmogelijk de gasvoorziening in Hulst 55 De gemeenteraad van Kruiningen heeft besloten aan de stichting ^Euro sport" te Amsterdam een subsidie te verlenen van 750. Deze stichting die de Ronde van Nederland organiseert, heeft het plan, Kruiningen aan te wij zen als startplaats voor de belangrij ke tijdrit naar Steenbergen op 16 mei. Kruiningen ligt daarvoor bijzonder gunstig. Zondags daarvoor is Vlissin gen de aankomstplaats, waarna de renners maandagmorgen. 16 mei, ge neutraliseerd op Kruiningen komen. Als dan de tijdrit in Kruiningen be gint behoeft men niet bang te zijn voor een mogelijke hindernis in de vorm van een geopende brug over het kanaal door Zuid-Beveland. Boven dien is de afstand van de tijdrit van uit Kruiningen meer gewenst dan vanuit Goes. Vrijwel alle raadsleden hebben hun mening over het voorstel uitgespro ken. De heer W. J. Wouwer vindt dit een belangrijke sportgebeurtenis en heeft hiervan grote verwachtingen. De heer J. Bitte was niet zo geest driftig. Hij heeft slechte ervaringen met gemeentelijke bijdragen, die als garanties worden voorgesteld. De heer Z. J. Jansen wees op de grote consequenties van de beslissing die de Raad nu te nemen heeft. Immers, als Kruiningen het gevraagd bedrag niet toestaat, is er grote kans, dat de ron de voor geheel Zeeland verloren gaat. De heer J. Griep zag weinig voorde len voor de gemeente Kruiningen, doch wilde zijn stem er niet aan ont houden. De heer G. Willemse vond het jammer, dat men hiervoor bij de ge meente aanklopt. Hij is tegen derge lijke subsidies. Wanneer men hier mee begint is het hek van de dam. De heer J. Hoogstrate was om prin cipiële redenen tegen omdat de ron de ook op zondag wordt verreden, waarbij de heer G. van Iwaarten zich aansloot. De heren A. Weststrate en J. van Ballegooien toonden zich war me voorstanders. Remtoc", de ver eniging die ieder jaar in Kruiningen een wielerronde organiseert, zou bij de organisatie van dit evenement wor den Ingeschakeld. Men mag verwach- Het beroepschrift, dat oudwethou der Zeijler heeft ingediend tegen het bsluit van de raad der gemeente Oosterland om de nieuwbenoemde raadsleden toe te laten, is door Ge deputeerde Staten van Zeeland onge grond verklaard. De heer Zeijler had bezwaar ge maakt tegen het feit, dat het onder zoek van de geloofsbrieven van de nieuw-benoemde leden was gebeurd door een commissie van onderzoek, bestaande uit de twee aanwezige S.G.P.-raadsleden, in plaats van door een commissie van drie leden, zoals het reglement van orde voor de raad voorschrijft. Gedeputeerde Staten merken in hun beslissing op, dat de gemeenteraad, indien hem dit om de een of andere reden gewenst voor komt, de bevoegdheid heeft van het reglement van orde af te wijken en dat hier bovendien sprake is van een afwijking, waartoe de omstandighe den dwongen, en die derhalve geens zins van willekeur getuigt. In het beroepschrift was door de heer Zeijler ook gesteld dat zijns in ziens niet was gehandeld overeen komstig de geest van de kieswet, door mensen van andere partijen als raadslid te benoemen. Gedeputeerde Staten stellen echter, dat de kieswet op de juiste wijze is nagelaefd en dat de bepaling (mede met het oog op exceptionele geval len) in de wet is opgenomen en dat het college geen steun kan vinden in de wet voor de mening van de heer Zeijler, dat de kieswet niet over eenkomstig dc bedoeling is uitge voerd. Voor de heer Zeijler bestaat de mogelijkheid van deze beslissing binnen veertien dagen in beroep te komen bij de Kroon. Of hij van de ze mogelijkheid gebruik zal maken, is nog niet bekend. ten dat door de verkoop van program ma's enz. de onkosten voor een groot gedeelte gedekt zullen kunnen wor den, zodat de toegestane subsidie van de gemeente meer als garantie dan als een subsidie kan worden gezien. Voor de Kerklaan te Hansweert werd eenrichtingverkeer ingevoerd. Bovendien werd deze straat geslo ten voor het zware verkeer. Aan de heer A. A. W. Koop te Hansweert werd op zijn verzoek eer vol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare lagere school te Hansweert i.v.m. zijn benoeming als onderwijzer aan de openbare uloschool te Rolde. (Advertentie) De Bank voor Brabant en Sint Jansteen in stand te houden. Toen in 1945 directeur Monchen het gasbedrijf in Hulst verliet. kwam de volle verantwoordelijkheid op de schouders van de heer Jo Neve te rusten. Maar hoe zwaar dat ook was, het was hem wel toevertrouwd. Had hij niet reeds jaren lang zijn grote kundigheid ais gasman getoond? En was hij het niet, die dag en nacht voor het gasbedrijf klaar stond steeds? Als chef-fitter kreeg de heer Ne ve het zeker weer niet gemakkelijk. Maar hij maakte toch een grote ver betering mee, want in 1950 werd de fabricage van gas in Hulst stop gezet en ging men over tot het betrekken van gas van Sluiskil. In 1956 is de heer Neve benoemd tot bedrijfsleider van de gasfabriek in Hulst. Dat was een goede beloning voor zijn prestaties in vele moeilijke jaren. Nu de heer Neve zijn veertig jarig ambtsjubileum viert, zal men hem zeker ook op andere wijze we ten te waarderen. Op de Zeeuwse eilanden hebben dit weekeinde dienst: Te Goes: dokter Griep; te Middel burg: mevrouw Pel; te Vlissingen: dokter Bil; te Rilland, Krabbendijke, Kruiningen en Hansweert: dokter Al- lewijn te Kruiningen; te Wolphaarts- dijk, Heinkenszand en Arendskerke: dokter Vos te Wolphaartsdijk; te 's- Heerenhoek en Driewegen: dokter Luickx te 's-Heerenhoek; te Kwaden- damme en Hoedekenskerke: dokter Kole te Hoedekenskerke; te Borssele en Nieuwdorp: dokter Kiviet te Bors sele; te Oostburg en Aardenburg: dokter Loose, Oostburg; te Breskens, Groede en Schoondijke, dokter Jan sen, Groede; te Cadzand, Sluis en Zuidzande: dokter Meijer, Sluis en te Biervliet en IJzendijke: dokter Kalk man, Biervliet. Te Axel neemt waar dokter Boor en te Terneuzen dokter Bos. Op Zuid-Beveland hebben dienst: de heren Elzerman te Goes, Bone- schanser te Kruiningen en Noorden bos te Heinkenszand. Te Oostburg, Sluis en Groede neemt waar de heer W. Kapsenberg te Sluis. Voor Hulst en Nieuw-Namen neemt waar de heer E. F. de Nijs te Hulst en voor Zaamslag en Sas van Gent de heer F. v. Roon, tel. 588, te Sas van Gent. Voor Axel neemt waar de heer de Putter. In een zeer kalme markt onder gingen de internationale waarden bij de opening een vrij gevoelige koers- reactie. Deze reactie werd meren deels veroorzaakt doordat Wall Street eergisteren lager sloot en dat ook de Nederlandse hoofdfondsen als Philips, Unilever en Kon Olie er ver laten in de markt lagen. Dit was voor Amsterdam blijkbaar aanleiding om, mede in verband met het naderende weekeinde, tot verkopen over te gaan om zodoende de winst te incasseren. Het publiek was dan ook over de gehele linie met stukken aan de markt en tegenover dit aanbod stond aanvankelijk heel weinig vraag. In het begin kon de abitrage heel weinig uitrichten, doch toen bleek dat de markt zeer laag geopend was, kwamen kooporders voor buitenlandse rekening, waardoor de koersen over de gehele linie konden aantrekken en de verliezen werden gereduceerd. Philips steeg van 863 tot 867. tegen eergisteren als slotprijs 882 3/4. Uni levers liepen op van 789 tot 796, tegen de vorige dag 802 1/2 als slotprijs. Kon. Olie waren circa 3 gulden lager op 155,40. Scheepvaarten kalm met koers verliezen van 1 tot 2 punten. Van de cultures lagen aanvanldelijk certifi caten Deli lager in de markt, doch tegen het slot kon ook hier de koers aantrekken waardoor het koersverlies 7/ 4 8/4 Ned. '59 4 1/4 98 1/4 98 1/8 Ned. '47 3 1/2 93 93 AKU A 489 3/4 493 3/4 Hoogovens cA 660 1/2 663 Philips GBA 882 3/4 866 1 /4 Unilever cA 802 1/2 796 3/4 Kon. Olie A 158 50 155.60 Scheepvaart Unie A 150 3/4 147 1/2 A'dam Bk A 330 333 3/4 Kon. Zout cA 708 694 HULST K^in-patronaat: KAB-leden- vergadering. Bioscoopgcbouw 8 uur: Romarei, het meisje met de groene ogen, 14 j. de Bruijns-restaurant: Biljartwedstrijden. OVEZANDE Zaal Doene: Biljartkam- pioenschappen. 15.00 uur: Opening sport terrein. GOES Landbouw 3 uur: LJG. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: De macht van het noodlot. MIDDELBURG Concert- en gehoorzaal: Concert door vier muziekverenigingen, 't Trefpunt 2 uur: Kinderfilms. KLINGE Cinema van Dijck 7.30 uur: De 39 treden. Bijfilm: Het syndicaat van de moord. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Vergeet mij nooit, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Een vrouw wist te veel. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: De dag der geweldenaars, 14 j. Luxor 8 uur: Jeugd in de nacht, 18 j. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: 5 poorten naar de hel, 18 j. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: De hel van Noord-Afrika. KEMZEKE-HOEK B. v. Stevendaal 6.30 uur: Prijsbiljarten. ZUIDDORPE Art. de Block 3 uur: Schietinig op de liggende wip. KLINGE Cinema van Dijck 3 en 7.30 uur: De 39 treden. Bijfilm: Het syn dicaat van de moord. HULST W. van Swaal 3 uur: Sohie- ting. Bioscoopgebouw 2.30 uur: Kluch tig en luchtig, a.l. 5.15 uur: Romarei, het meisje met de groene ogen, 14 j. 8 uur: Alle Sünden dieser Erde, 18 j. De Bruijns-restaurant: Biljartwedstrij den. TERHOLE Zaal de Lindeboom 3.30 uur: Schieting. KOEWACHT Alf. de Nijs 3 uur: Schie ting. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Vergeet mij nooit, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Met bloed geschreven: 5 en 8 uur: De vrolijke vagebond. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: De dag der geweldenaars, 14 j. Luxor 2 uur: De dag der geweldenaars, 14 j. 4.30 en 8 uur; Jeugd in de nacht, 18 J. OOSTBURG Ledel 2 uur: Op de plaats rust, a.l. 4.30 en 7.45 uur: 5 poorten naar de hel, 18 j. AXEL Het Centrum 3.45 uur: De hel van Noord-Afrika, 14 j. 8 uur: Rififi onder dc vrouwen, 18 j. HEIKANT A. Vonck-Neve 3 uur: Paas- eieren-schieting. MOERBEKE-KOEWACHT René Ver in ei re: Groot bal. VLISSINGEN Concertgebouw 8 uur: St. Paulus met ,,Een man, genaamd Judas". ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 2.30 uur: Ballet. 8 uur: Don Giovanni. GENT Kon. Ned. Schouwburg 3 en 7.30 uur: George en Margaret. NABEURSKOEKSEN Telefonisch avnndverkeer AKU 493—499 g.I.Kon, Olie 155,50 —156.50; Philips 863—868: Unilever 793795 g.I.; Hoogovens nieuwe 644 g.b.—649 g.I. KLINGE Cinema van Dijck 7.30 uur: De 39 treden. Bijfilm: Het syndicaat van de moord. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De vrolijke vagebond. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Jeugd in de nacht, 18 j. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: 5 poorten naar de hel, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: AM» Sünden dieser Erde, 18 j. AXEL Het Centrum 8 uur: Rififi <Mr der de vrouwen, 18 j.

de Stem | 1960 | | pagina 2