Tweede lustrum van w-Brabantse Aeroclub Korfbalhuwelijk Somber relaas van „vergeten" bokser Vliegfeest Tiende partij remise OVEZANDE ZEER INGENOMEN NIEUWE SPORTTERREIN MET Na jarenlange lijdensweg Biljartkam pioenschap te Ovezande Wales sterker dan N.-lerland WIELERSPATTEN .7 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 7 APRIL 1960 Handboogschutters vergaderen te Heinkenszand Zeehengelseizoen opent 2e paasdag Togo kan verder uitlopen in korfbalcompetitie Allonsius won prijs „Allonsius" GEEN SPORT VERGETEN Nat clubdamtitel Eervolle nederlaag Vlissingse D.I.D. MARKTEN WATERSTANDEN fc= De west-Brabantse Aeroclub gaat feest vieren en wel op Twee de Paasdag op de vliegbasis Woensdrecht, het gastvrijge home van de W.B.A.C. Het wordt een groots vliegfeest waaraan motor en zweeftoestellen te pas komen en waarop de jeugdleden (de groep modellenbouw) met door hen zelf gemaakte toestelletjes, demonstraties zullen geven. En dat alles ter gelegenheid van het tienjarig bestaan. Het feest begint 's morgens om 11 uur en zal om half zes besloten worden met een prijsuitreiking in het club huis van de basis Woensdrecht, die verricht wordt door de basis commandant, de kolonel Van Diebl. Aan de oprichting van de W.B.A. C., die plaatsvond in hotel De Draak te Bergen op Zoom op 13 november 1949, is een rijke west-Brabantse vlieghistorie voorafgeagan. In 1935 staken de heren Jac. Jansen, A. Ma- zairac, Frits Diepen en Poest Cle ment, de hoofden bij elkaar om in west-Brabant de motorvliegsport te gaan beoefenen. Dat hebben de he ren gedaan. Rijk aan belevenissen is die tijd, teveel om ze alle in deze kolommen prijs te geven. Het ging de west-Brabantse vliegers dan ook aan het hart. dat zij in mei 1940 de club moesten liquideren. Nauwe- lijks was de bezetter zelf geliqui deerd of opnieuw begon de grote promotor Jac. Jansen samen met de heer Harry Bruijs uit Bergen op Zoom de motorvliegsport in west- Brabant nieuw leven in te blazen. Hun onvermoeibaar werken kreeg zijn bekroning in de oprichting van de W.B.A.C. op 13 nov. 1949 in hotel De Draak. In snel tempo groeide de W.B.A.C. uit. Door de loyale houding van de militaire instanties werd de vereniging een unieke kans geboden om op het vliegveld Woensdrecht, destijds ,,De Eendenkooi" genaamd, tot ontplooiing te komen. Instruc teurs waren de luitenants Rokx en van Vorsselen. De successen voor diverse leden van de vereniging bleven niet uit. Harry Bruijs kon. zich in 1956 kam pioen van Nederland noemen, zijn dochter Gonny kan er prat op gaan de jongste sportvliegster te zijn. Sa men met haar vader won Gonny de rally van Calais. Dat was in 1959. In 1955 klasseerde de heer Bruijs zich in de rally boven Frankrijk in een 55 uren-vliegtocht met zijn Pi- percub op de tiende plaats. Els Ma- zairac kan zich er op beroemen, de eerste pilote te zijn geweest van de W.B.A.C. En dat vader Mazairac op 50-jarige leeftijd nog ,,even" zijn vliegbrevet behaalde mag ook als een eer voor de vereniging be schouwd worden. Demonstraties Indien de weersomstandigheden goed zijn wordt het tienjarig be staan op het vliegveld Woensdrecht herdacht. Zijn de weersomstandighe den niet goed, dan wordt het feest uitgesteld naar 24 april. Vanaf tien tot ongeveer één uur 's middags worden de wedstrijden (driehoeks vlucht) voor de zweeftoestellen ge houden. Deze wedstrijd is uitsluitend voor wedstrijdtoestellen. De W.B.A. C. heeft ook zo'n toestel. Het zal aan de wedstrijd deelnemen. Voor de zweefvliegers, ook uit België komen er deelnemers, zijn fraaie prijzen be schikbaar. Tiger-Moths zullen de zweeftoestellen optrekken. Tussen de bedrijven door zullen diverse demon straties en stunts" te zien zijn. Na de wedstrijd zal de jeugd van de W.B.A.C. het terrein in beslag nemen voor een aantal demonstraties. Deze jeugdgroep doet het uitstekend en heeft zijn prestaties onder leiding van de heren van Tongerenen de Jong, twee leraren van de techni sche school uit Bergerj op Zoom, nog v-etéfi öjb.të voeren. '™~'- Luchtrally De jongste sportvliegster van Euro pa, mej. Gonny Bruijs, naast haar vader in de cockpit van de Auster. juiste tijd kunnen zij halen, als de rally zonder fouten wordt gevlogen. De deelnemers moeten op de basis twee ongeschonden enveloppen inle veren. Bestuur Het district 16 van de Nederlandse Bond van Handboogschutterijen houdt de algemene ledenvergadering op zondag, 10 april a.s. in het clublo kaal van de vereniging „Soranus II" te Heinkenszand. Het districtsbestuur draagt het vol gende districtsprogramma voor: vOór 15 mei 50 pijlen op eigen baan. 1 mei: 25 pijlen te Yerseke. 22 mei: 25 pijlen te Kwadendarome. 'Bovenstaande pijlen gelden voor de selectie van het Nederlands kam pioenschap.) 19 juni: Eerste wedstrijd voor de klassekampioenschappen tevens eer ste wedstrjjd voor het districtskam pioenschap der 6-tallen, Wedstrijd over 35 pijlen te Heinkenszand. 10 juli: tweede wedstrijd idem. Gaat over 35 pijlen en wordt gehouden in Yerseke. 24 juli: Kampioenschap van Zeeland over 30 pijlen te Kwaden- damme. 21 aug. Bekerschieten voor 6-tallen te Heinkenszand. 4 Sept.: Vriendenschieting te Kwadendamme; 2 okt.Idem te Yerseke. Het bondsprogramma omvat o.a. de volgende wedstrijden: 24 juli: Landenwedstrijd Nederland- België te Eysden. 7 aug.Neder landse jeugdkampioenschappen te Kwadendamme. 4 sept.Korpskam pioenschappen te Overhoven-Sittard. 11 sept.; Klassekampioenschappen klasse A, B. en C. te Hapert. Na de vergadering wordt, zoals ge bruikelijk een vriendschappelijke achieting gehouden. Sportmotorvliegers uit Nederland en België nemen vervolgens aan de jubileumrally deel. Zij krijgen tevo ren (thuis) een opdracht, waarin staat dat zij op een bepaalde tijd boven de Moerdijk moeten verschij nen. Daar zal een teken op de grond zijn aangebracht, dat de vliegers er attent op maakt welke van de drie enveloppen, die zijn toegezonden heb ben gekregen, geopend moeten wor den. Als zij de juiste enveloppe ope nen, dat treffen zij daarin de juiste vliegroute van de rally. De tijd, dat zij op de vliegbasis Woensdrecht moe ten landen is hen ook bekend. Deze Door de „Strijenvissers" uit Bergen op Zoom wordt op twee de paasdag het zeehengelseizoen met een grootse wedstrijd onder Gorishoek geopend. De vereniging heeft Gorishoek tot de plaats van het hengelsfestijn uit geroepen omdat men daar door de af sluiting van de ,,PIuimpot" in ver band met de Deltawerken een recratieoord heeft geschapen, dat ve le toeristen en vakantiegangers zal aantrekken. In het nieuwe café ,.De Zeester" zullen de Strijenvissers hun concours regelen. De inschrijving staat voor elke hengalaar open tot en met 15 april. De eerste prijs voor dit zeehengel- festijn bestaat uit een zeehengel met molen. Verder zijn er tal van ande re waardevolle prijzen. De Strijen vissers hebben voor een aantal fraaie bekers gezorgd. Gezien de zeer goede vangresulta- ten van de laatste tijd, waarschijnlijk veroorzaakt door de milde winter, belooft het op 2e paasdag een best hengelfeest te worden. Door de pri ma, in verband met de herverkave ling, aangelegde wegen, is Gorishoek momenteel gemakkelijk te bereiken. Het wedstrijdparcours is gelegen aan de Scherpenisse-Zedijk. Te Ovezande werden in café Doene de eerste Wedstrijden gespeeld in het toernooi om het kampioenschap le klasse bandstoten van het district Walcheren Zuid-Beveland. De stand van deze eerste wed strijden is als volgt 1. E. de Nooyer 2. P. Oostdijk 3. C. de Jonge 4. Jac. de Jonge 5. L. Doene 6. P. de Winter 7. P. Doene 8. J. Knopjes 9. Jac. Westdorp Merk heeft bij dit toernooi verstek laten gaan. De W.B.A.C. heeft momenteel als voorzitter dokter W. G. M. v.d. Valk. De heer Harry Bruijs is vice-voorzit- ter. De heer en mevr. Meeus verzor gen het secretariaat. Drs. E. van Dooren zijn de penningen van de W. B.A.C. toevertrouwd. Instructeurs van de W.B.A.C. zijn de heren Mi- chielsen uit Tilburg, de lt. van Bree en de sergeant Frishert. Voor de jeugdafdeling van de vereniging is aan het bestuur toegevoegd mej. P. Adriaansen. De jeugdluchtvaartbri- gade zal, o.l.v. de heer van Steijn, medewerking aan het vliegfeest ge ven. Het vliegfeest zal voor het kijklus tige publiek te volgen zijn vanaf de weg die van Hoogerheidc naar Hui bergen leidt, daar waar de gemeente Woensdrecht industrieterrein gaat aanleggen. Daar kan men tot aan „de rand van het vliegveld komen. Op het vliegveld zelf mogen alleen ge nodigden komen, De tiende partij in de tweekamp om het wereldkampioenschap schaak tussen Botwinnik (titelhouder) en Tal eindigde bij de 60e zet in remise. Na tien partijen heeft Tal met 5M i'A pnt de leiding. In de eerste klasse van de Z.K.B. komt jammer genoeg Tjoba I weer niet in het veld. Hierdoor kan Togo verder uitlopen, indien althans in Middelburg van Swift 2 wordt ge wonnen hetgeen overigens nog lang niet zeker is. Elto 1 staat bij Animo 1 voor een lastige opgave. Van veel belang is in 2a de wedstrijd tussen het leidende duo Swift 3 en Vopo. In de winnaar van dit duel zien wij de a.s. kam pioen. In 2b gaan eveneens twee lei dende ploegen met elkaar duelleren: Volharding en Luctor 1. WKV kan thuis de eerste puntjes binnenhalen l tegen Scampolo. Het programma voor a.s. zaterdag met de verwachtingen, uitgedrukt in cijfers, luidt als volgt: 1: Animo 1—Elto 1 (2); Zuidw. 1 Olympia 1 (1); Swift 2—Togo 2 (2); Vios 1—Blauw Wit 1 (1). 2a: Animo 2Vedo 1 (1); Ondo Topo (2); Swift 3Vopo (2); Atlas Elto 2 (2); 2b: Volharding-Luctor 1 <3); WKV- Scampolo (1); Tjoba 2de Poel (1); 3a: Vedo 2Dos '55 (2); Swift 6 Zuidw. 2 (2); AKCStormvogels (2); 3b: VZODTogo 3 (1); Zeelandia 2- Blauw Wit 2 (1). j§j VIA HET VLAAMSE zender-g net zal zondag een rechtstreekse H televisie-reportage worden ge- jg geven van ParijsRoubaix. De Hf g reportage wordt uitgezonden j| g tussen 4.10 en 4.45 uur. DE INTERNATIONALE jeugd- g ronde we komen er nader op g terug wordt dit jaar voor de |fj vijfde maal georganiseerd. En gH wel van 8 tot en met 15 augus- g tus, met als centraal puntg g Roosendaal. In verband met het g eerste lustrum zal het aantal g g deelnemende buitenlandse ploe-g g gen deze keer groter zijn dan g g andere jaren. g DE ACHTSTE Ronde vang Stampersgat wordt dit jaar opg tweede pinksterdag verreden. g Er komen amateurs, nieuwe-g g lingen en adspiranten aan de g g start. De strijd gaat over het bekende parcours, dat voor een g groot gedeelte door de polder g loopt. Wales heeft woensdagavond te Wrexham (Nrd. Wales) met 32 ge wonnen van het voetbalteam van Noord-Ierland. Het was een wedstrijd voor de competitie van de „Home- Countries". Bij de rüst leidde Wales, door een doelpunt van Medwin met 10. De zelfde speler bracht 12 min. na de hervatting de stand op 20. En het werd zelfs, nadat Jones een strafschop had benut 30. In de laatste fase van de strijd verkleinde Noord-Ierland Troost, A. S. Rieme; door doepunten van Bingham en merman, A.S. Rieme. Blanchflower de achterstand tot 3—2. kers.) g OLYMPIA'S TOUR is zo goed g g als „rond". De aankomst- fH plaatsen zijn bekend en ook g Breda zal als zodanig fungeren: g aan het einde van de eerste g etappe. De renners zullen ech- g ter niet in Breda overnachten; H jjj zij worden ondergebracht in een g vakantiekolonie te Ulvenhout. g En terwijl de coureurs dan ge- g g nieten van hun rust, maakt uit g gaand Breda zich op voor eens g grootse show op de Grote Markt, waarvoor onderhandeld wordt gi met Willy Alberti, het Cocktail g Trio en Rita Huyskens om g enkele namen te noemen. Ill Onder zeer grote belangstelling werd voor de vijfde maal de „Gro te Prijs Allonsius" te Westdorpe be twist. In totaal waren ongeveer 100 atleten verdeeld over de verschillen de klassen, opgekomen. De suppor tersclub „Allonsius" mag zeker op een geslaagde wedstrijd terugzien. De uitslagen: Schooljongens (800 meter) 1. F. van Poecke; 2. F. Wuytinck; 3. R. Haak; 4. B. Geijsels; 5. F. v. Acker. Er waren 25 vertrekkers. Jnnioren C. (800 m): 1. J. Mussche, A.S. Rieme; 2. T. van Troost, A.S. Rieme; 3. A. War rens, Hulst; 4. P. Morcus, Hulst; 5. A. Simpelaar, Swin. (15 vertrekkers). Junioren B (1600 m): 1. M. Cocquyt, Gantoise; 2. R. de Roo, St. Niklaas; 3. M. de Roo, A. S. Rieme; 4. L. Hamerlinck, A.S. Rieme; 5. W. Inghels, A.S. Rieme, (20 vertrekkers). Junioren A (4800 m): 1. L. de Bruijn, Hulst; 2. Carlo Al lonsius, A.S. Rieme; 3. D. Coppens, Gantoise; 4. L. Vereecke, A. S. Rie me; 5. A. Vernaeve, A.S. Rieme. Senioren (7200 m): 1. Eugène Allonsius, A.S. Rieme, 24.47.4; 2. R. Verheuen, Audenaerde; 3. F. Hermans, Gantoise; 4. M. van 5. A. Term (20 vertrek- De befvolkine van Ovezande schillende lokalen is verdeeld en van alle comfort is voorzien. maakt zich op, om op feestelijke wijze het nieuwe gemeentelijk sportterrein in gebruik te gaan nemen. Na een jarenlange lij densweg van behelpen en elders emplooi zoeken, beschikt deze plaats dan eindelijk over een sportterrein, dat zonder enige overdrijving het beste en mooi ste van de „Zak van Zuid-Beve land" mag heten. Het werk, dat om en naby een ton heeft gekost en dat grotendeels in DACW-verband werd uitgevoerd, heeft enige jaren in beslag genomen, waarbij de droogte van 1959 nog voor een flinke vertraging zorgde. Echt n sportpark Met de prachtige grasmat, die zelfs niet de minste oneffenheid vertoont, en met de sierlijke beplanting van heesters en andere sierstruiken heeft het geheel meer het aanzien van een sportpark dan van de in deze omge ving meer gebruikelijke eenvoudige sportweide. Juist tegen de kom van het dorp aan de nieuwe weg naar Oudelande gelegen, is het terrein een welkome verfraaiing van dit deel der gemeente. Het complex bestaat uit het offi ciële speelveld met daarnaast nog een oefenveld, het geheel omzoomd door de eerder genoemde beplanting en van de weg gescheiden door een soort grasdijkje. Dit en de vrij dichte begroeiing zullen er in de toekomst voor zorgen, dat men vanaf de weg geen gratis genoegen zal kunnen be leven aan de sportwedstrijden. Wat het oefenveld betreft dient te worden vermeld dat dit nog niet officieel voor gebruik is vrijgegeven, omdat hier de grasmat nog niet van die aard is, dat ze kan worden bespeeld. Ver wacht wordt, dat dit echter vrij spoe dig zal kunnen geschieden en spe ciaal de scholen zullen daar gre tig gebruik van maken. Alle comfort Dit alles wordt dan gecompleteerd door het kleedgeböuw, dat in ver- Een opmerkelijk feit hierbij is wel, dat de bouw er van geheel is geschied door de leden van de RKVV „Volhar ding", van wie enkelen een groot deel van hnn vrije tijd voor dit doel be schikbaar stelden. Niet alleen is dit een bewijs van idealisme, maar tevens konden daar door de bouwkosten aanmerkelijk worden verlaagd. Lijdensweg Als dit nieuwe sportterrein in ge bruik zal zijn genomen heeft Ovezan de op sportgebied een lange weg van moeilijkheden achter de rug, daar deze plaats nooit eerder in het bezit is geweest van een dergelijk terrein. Door de welwillende medewerking van de familie Goense heeft „Volhar ding", dat de voornaamste gebruiker is van de plaatselijke sportaccommo datie, jarenlang gebruik kunnen ma ken van een hooggelegen stuk gras land achter de „Blauwe Hoeve". Daaraan moest echter een vijftal jaren geleden een einde komen, toen i.v.m. de herverkavelingswerkzaam heden zand nodig was en het toen malige voetbalveld als leverancier van zand werd uitverkoren. Op de plaats, waar eertijds het voetbalveld had gelegen, ontstond nu een grote, diepe put, waarin op de diepste plaat sen 10 tot 12 meter water kwam te staan. Terstond werd deze put tot zwembad verheven, waarbij men door de aanwezigheid van grote hopen zand er omheen het idee kreeg aan het strand te zijn. Gretig werd van dit tijdelijke zwem bad gebruik gemaakt en bijkans de hele Ovezandse schooljeugd heeft hier in 1955 zwemmen geleerd, ter wijl het de daaropvolgende strenge winter als een prachtige, beschutte ijsbaan dienst deed. Deze pret duurde echter slechts een jaar en het kon de omstandig heid, dat de veldsporten geen em plooi meer konden vinden, niet ver doezelen. Men zat met de handen in het haar en er zat dus niets anders op dan de blik te richten op de omlig gende plaatsen om daar de thuiswed strijden te spelen. De keuze viel op Kwadendamme. ahvaar men in de moeilijkheden van de Ovezandse sportverenigingen op prijzenswaardige wijze tegemoet is gekomen. 6 10 1.92 6 10 1.85 5 8 2,29 6 8 2.20 6 6 1.66 6 5 1.68 6 3 1.71 3 0 1.53 6 0 1.45 „Het boksen heeft me één ding gegeven; acht dode jaren John Nilsson (34) is verbit terd wanneer hij over zijn car rière in de ring praat. Eens een succesvolle pugilist, die het te gen de beste halfzwaar- en zwaargewichten van Europa op nam, werd hij punch drunk toen hij 22 was. Hij was donker en knap, een lieveling van het pu bliek, die zijn meeste tegenstan ders knock-out sloeg. Maar zijn grote fout was, dat hij verme tel was. Hij „nam" drie of vier stoten als dat de kans opleverde er zelf ook een te plaatsen en toen hij vier jaar beroepsbokser was, dwong de Zweedse boksbond hem in 1947 de ring te verlaten. Hij was punch drunk en niet zo zuinig ook. „Boksen heeft niets met sport uit staande", zegt Nilsson, „het is geld, al leen maar geld. Sommige boksers, zo als Ingemar Johansson, verdienen veel. Voor hen is boksen een lucratieve be zigheid. Maar andere moeten er voor betalen met hun gezondheid. Toen ik in 1947 mijn laatste wedstrijd bokste, trilden mijn armen en benen en kon ik mijn hoofd niet stil houden. Is het zo'n hoge prijs waard. Mijn antwoord is een zeer beslist neen". Nilsson was een dappere bokser, ook in zijn laatste partijen. Tot het laatst bleef hij een sprankje hoop koesteren dat het allemaal nog goed zou komen. Maar de boksbond kwam tussenbeide, hoewel hij zijn laatste twee partijen op knock-out had gewonnen. „Ik wilde het tegenover mezelf niet toegeven dat ik punch drunk was. Het kostte me acht jaar, acht dode jaren, om weer een normaal mens te worden. Die jaren zal ik nooit vergeten. Het begin was vreselijk. Ik huilde toen een dokter me vertelde, dat ik niet meer zou herstellen. En op straat hoorde ik mensen zeggen: kijk, daar gaat John Nilsson. Met hem is het gebeurd Ik had een bloemenzaak, maar ik was niet tot werken in staat. Ik ver loor al mijn geld. Het was inderdaad met me gebeurd en niet alleen in het boksen". Nilsson verdiende 50.000 Zweedse kronen in de vier jaar dat hij beroeps bokser was niet veel meer dan een gemiddelde Zweedse arbeider. Hij zegt dat zijn „zogenaamde vrienden" hem vergaten. Een bokser die „fini" is, heeft geen enkele waarde meer. „Ik begon kranten te verkopen op straat. Dat was een baantje waar voor ik me niet behoefde te scha men. Velen geloven dat ik het zwaarst geblesseerd raakte tegen de Engelsman Freddie Mills, de wereld kampioen halfzwaargewicbt. Maar dat is niet waar. Neen, het was al afgelopen met me toen ik naar Lon den kwam voor die wedstrijd. Mijn hele lichaam beefde tijdens de we ging. maar het waren geen zenu wen. Ik had het al zwaar te pak ken". John Nilsson zegt dat zijn partij te gen Olie Tandberg, de vroegere Euro pese kampioen uit Zweden, hem de das om deed. Het was een verschrik kelijk gevecht dat door Tandberg werd gewonnen door k.o., nadat hij vroeg in de partij door de touwen was ge slagen. „Vijf ronden lang wist ik niet waar ik was, tot mijn helpers de hand doek in de ring gooiden. Dat was een partij die ik nooit op mij had moeten nemen. En ik was zo dwaas dat ik nog met boksen verder ging. Ik was pas 22 jaar en ik droomde van een grote carrière". John Nilsson woont thans in Malmö. Hij voorziet in zijn levensonderhoud door met boeken te colporteren. „Ik voel me nu weer gelukkig hoewel ik weet dat ik nooit meer volledig zal herstellen", «egt hij. Twee leden van de Middelburgse korfbalvereniging Swift zijn gister middag op het stadhuis in de Zeeuwse hoofdstad in het huwelijk getreden. In de flanken geschraagd door talrijke korf bal juniores, die ijverig korven torsten, schreden Mop de Voogd en Jan Maljaars als het echtpaar Maljaars naar de wachtende auto's. In de demi-finale om het clubkam pioenschap van Nederland werd te Dordrecht een wedstrijd gespeeld tus sen de Dordtse damvereniging DDV en de Vlissingse damvereniging DID. Het DDV-tiental was volledig, terwijl DID met één invaller op het toneel ver scheen. Met een eervolle 12-8 nederlaag moest DID zich tevreden stellen. Dordrecht had vrij spoedig reeds een 6-0 voorsprong. De gedetailleerde uitslag luidt: (de eerstgenoemde spelers zijn die van Dordrecht) A. Bax-W. Heydra 1-1, F. van Vloten-Joh. Lere 0-2, L, den Hartog-C. van Rijswijk 2-0, C. v. d. Ven-E. Schuitema 2-0, M. van Dijk-J. de Smet 2-0, C. de Wit-P. Goedbloed 1-1, D. Meijers-H. de Vlieger 1-1, J. Huizer-L. Goedbloed 0-2, A. Romijn- L. van Hove 2-0, L. v. d. Sluis-P. van Oorschot 1-1, DDV te Dordrecht won deze wedstrijd met 12-8. Wederom is bewezen, dat clubs van boven de grote rivieren technisch be ter zijn onderlegd dan de Zeeuwse, want het is wel opmerkelijk, hetgeen in deze wedstrijd maar al te duidelijk is gedemonstreerd, dat na 40 zetten, juist bij die spelers de technische vaar digheid ontbreekt, welke van doorslag gevend belang kan zijn voor de eind uitslag. In de kringen van „Volharding*' denkt men dan ook met dankbaar heid terug aan al die jaren, dat het terrein van Kwadendamme hun „ho me" ia geweest en waar men steed# de grootst mogelijke medewerking kreeg. Geheel vervreemd Kon er nu dus toch geregeld wor den gevoetbald, ideaal was de toe stand allerminst, want door de jaren lange uithuizigheid kwam „Volhar ding", dat vanouds het middelpunt van het Ovezandse sportleven was geweest, meer en meer buiten de be langstelling van de Ovezandse bevol king te liggen. Velen wisten zelfs niet eens meer, of de vereniging nog wel bestond. Het ontbreken van elke mo gelijkheid tot beoefening van veld- sport heeft het sportleven op Ove zande aidus veel schade berokkend. De handbalvereniging was slechts een kort bestaan beschoren, aangezien door dit alles het enthousiasme spoe dig was geluwd. Het zag er op de duur zelfs naar uit, dat ook het bijna dertigjarig be staan van „Volharding" moest wor den opgeheven, doch door het moedig volhouden en de stimulans van een behaald kampioenschap kon de ver eniging voor liquidatie worden be hoed. Men hield de blik gericht op het toekomstige sportterrein en met het aantrekken van enkele bekwame spelers is de vereniging de laatste tijd weer volop in de running geko men. Festiviteiten Al heeft „Volharding" de inge bruikname dan tenslotte niet met een kampioenschap kunnen omlijsten, de feestvreugde is er niet minder om. Op zaterdag 9 april vindt om twee uur een ontvangst ten gemeentehuize plaats, waarna het terrein In tegen woordigheid van gemeentebestuur en Grondmjj., die het werk uitvoerde, officieel sal worden geopend. Het programma vermeldt dan een wedstrijd van „Volharding" tegen de buurvereniging „SVD" te Driewegen. Op zondag 10 april zal men dan nog eens de oude voetbalglorie van Ove zande aan het werk kunnen zien in een wedstrijd tegen het tweede elftal, waarna het eerste elftal een wedstrijd tegen „Kwadendamme" speelt. Moge lijk moet in dit wedstrijdprogramma nog enige wijziging worden gebracht i.v.m. de bekercompetitie van de KNVB, doch vaststaat, dat vooral de wedstrijd tegen de veteranen een ge zellige boel gaat worden. De erva ringen uit het verleden met dit soort evenementen staan daar borg voor. Als sluitstuk van de feestelijkheden rondom de opening volgt dan op za terdag 16 april de „kleine interland". Want ook Ovezande zal van de En gelse voetbalinvasie zijn deel krijgen. Volharding speelt dan om drie uur tegen de „Meredew Social Club" uit Letchworth. De Ovezandse bevolking,, en daar van vooral de jeugd, hoopt nu maar, dat dit prachtige sportterrein een sti mulans moge zijn tot vergroting van de sportieve activiteiten. GOES, 6 april Groenten: per st. kropsla 1 14-18 Cl 12-14 C2 10, bl.kool BI 68 Cl 52 C2 34-35 D2 23; per bos: radijs 17-21, seld. 8; per kg: witlof A2 63-83 BI 71 B2 67 afw. 38-46, prei 1 62, 2 54-61, uien 11, peen 18-19, spin. 1 103, rabarber 1 55-66, stoofsla 41. 's-HERTOGENBOSCH, 6 april Op de markt van heden werden aange voerd 9617 stuks vee, zijnde: 4110 run deren, 358 graskalveren, 901 vette kal veren, 915 nucht. kalveren, 251 scha pen, 19 geiten, 139 lammeren, 48 fok- zeugen, 576 slachtvarkens, 23 lopers, 2277 biggen. De prijzen waren, be houdens uitzonderingen voor dieren van buitengewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 675-1300 p. st., guste koeien 625-950, kalfvaarzen 860- 1275, klamvaarzen 675-875, guste vaar zen 600-835, pinken 400-650, graskalve ren 270-415, nucht. kalveren voor fok- of mesterij 70-225, weideschapen 45-80, ooien met lammeren 105-155, dracht, zeugen 195-300, lopers 55-68, biggen 34- 52, alles per stuk. Slachtrunderen: aan voer 722 stuks. Extra kW. 3,30-3,45 per kg gesl. gew., le kw. 3,05-3,25, 2e kw. 2,70-2,90, 3e kw. 2,50-2,65; vette stieren 2,80-3,15, worstkoeien 2,45-2,55, vette kalveren le kw. 2,60-3,00 p. kg lev. gew., 2e kw, 2,25-2,55, 3e kw. 1,90-2,10; nucht. slachtkalveren 1,30-1,55, slacht varkens 1,44-1,50, slaehtzeugen le kw. 1,24-1,32, 2e kw. 1.15-1,22; vette scha pen 90-120 p. st., vette lammeren 85- 120, nucht. slachtkalveren 40-70. Verdere mededelingen: Melk- en kalf koeien aanvoer ruim. handel redelijk, prijzen stijf duur. Guste koeien aan voer zeer groot, handel matig, staan de prijzen. Jongvee aanvoer groot, han del vrij goed. prijzen onveranderd. Vette kalveren aanvoer ruim, handel prijshoudend, prijzen gedrukt. Nucht. slachtkalveren aanvoer groter, handel werd goed ingezet, prijzen flauwer. Schapen en lammeren aanvoer iets ruimer, handel vrij vlot, prijzen prijs houdend. Fokzeugen aanvoer minder, handel levendiger, prijzen vaster. Lo pers en biggen aanvoer groter, handel vrij goed, prijzen niet hoger. Slacht vee aanvoer ruim, handel kalm, prij zen gehandhaafd. Slaehtzeugen aan voer gewoon, handel redelijk, prijs houdend. TERNEUZEN, 6 april Sla 1 16.10- 18.6, 2 13.1-13.4, bl.kool B2 40-65 afw. 5-33, C2 11-41. gr. komk. B2 65-71 C2 45. knolseld. C 8. seld. 5-8, peen 2 7.90, radijs 1 20-26, 2 23-24, peterselie 14-16, and. 1 102, 2 90-100, br.peen B 26-28, B2 23. prei A2 58-65 B 35-50 B2 57-65, rabarber 1 72, uien 1 22-26, 2 10-20, witlof A2 77-83 B 70-80 B2 66-77 B afw. 30-62, aardapp. furore 12.5-14, rekord 1 15.10, winter banana 2 65 63—77, fijn 5570, kroet 33, st. remy 2D 50. Konstanz 282 (onv.), Rheinfelden 205 (+3), Ottenheim 257 (-4), Straatsburg 200 (-2), Maxau 375 (-7), Mannheim 21) (+1), Mainz 219 (+1), Bingen 139 (-3), Kaub 149 (-2), Trier 168 (-8), Koblenz 169 (-6), Keulen 128 (-5), Ruhrort 309 (-7), Lobith 920 (-4), Nij megen 901 (onv.), Arnhem 740 (-3), Eefde IJssel 257 (+7), Deventer 164 (+5), Monsin 5530 (-10), Visé 4992 (-26), Borgharen 3933 (-27). Belfeld 1103 (-34), Grave beneden de sluis 431 (+21).

de Stem | 1960 | | pagina 15