Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Overhemden PARADE RUYS Walcheren Geenvrije5 rondvraag in raad Breskens CHOCOLATERIE Nieuw sportveld voor Nieuw- en St. Joosland Oljyetti Dagblad De Stem PIJN OF GRIEP! Chefarine.4 voor de vrouw. 39 49 29 V erkeer songe val 2 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 30 MAART 1960 2 Een wonderlijke inbraak Hoogwaterstanden Openbare les vakschool voor meisjes PIET VAN TILBURG 4 geneesmiddelen, «Ik afzonderlijk at wereldbaroamd. Tezamen in dén labiel verenigd, ondersteunen zij bovendien el- kaars werking, waardoor deze nóg krach tiger is dan kon worden verwacht. De combinatie Chelarine „4" doet werkelijk wonderen en brengt vaak baat waar andtra middelen falen I Straatverlichting wordt herzien Vragen voortaan alleen maar schriftelijk VROOM DREESMANIM Verschueren vierde in Stekene (B) Diefstal werd snel opgehelderd Jaarvergadering boerenleenbank EXAMENS slechts VROOM DREESMANN Nl&iWf Steradent reinigt en desinfecteert G.S. keuren plan industrieterrein Goese haven goed BEURS van AMSTERDAM Olies hoger in lagere markt AGENDA Vandaag Morgen MIDDELBURG Busje botste op aanhangwagen Gistermorgen reed in de Noord poortstraat om tien over elf een Volks wagenbusje tegen een aanhangwagen, waardoor het busje flinke averij op liep. De aanhangwagen werd licht be schadigd. De jeep met aanhangwagen, bestuurd door W. J. uit Serooskerke, reed uit een file en zag een tegen ligger te laat. Hij remde vrij plotse ling, waardoor het busje, bestuurd door W. v. d. W. uit St. Laurens, op de aanhanger botste. Benoeming Bij beschikking van de staatssecre taris van onderwijs, kunsten en we tenschappen is ir. H. de Lusanet de la Sablonière benoemd tot lid van de Voorlopige Monumentenraad. VLISSINGEN GEMEENTE VLISSINGEN Regeling openstelling gemeentel, bureaus voor het publiek. Burgemeester en wethouders van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat met ingrng van 1 april 1960: I. a. de gemeentesecretarie (met uitzondering van de afdeling bevol king, militaire zaken en verkiezin gen), b. het kantoor van de gemeente-ont vanger, c. de gemeentelijke dienst voor so ciale zaken, d. de volkskredietbank, voor het publiek geopend zullen zijn op maandag tot en met vrijdag van 9 00 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 17.30 uui, usmede op maan dag van 19.00 tot 2130 uur; II. de afdeling bevolking, militai re zaken en verkiezingen der secre tarie: voor het publiek geopend zal zijn op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 14.00 tot 15.00 uur, alsmede op maan dag van 19.00 uur tot 21.30 uur; III. het bureau voor de burgerlijke stand: voor het publiek geopend zal zijn op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur en van 14.00 uur tot 15.00 uur, alsmede op maandag van 19.00 uur tot 21.30 uur. Op zondag en op daarmede gelijkge stelde dagen, alsmede op werkdagen waarop de gemeentesecretarie voor het publiek is gesloten, is het bureau geopend van 11.00 uur tot 12.00 uur op verzoek van belanghebbende, in dien wordt aangetoond dat met de te verrichten werkzaamheden niet tot de eerstvolgende dag kan worden gewacht. IV. het kantoor van de administra tie van gemeentewerken, voor het pu'jliek zal zijn geopend op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur, alsmede op maandag van 19.00 uur tot 21.30 uur. Sclieepsbeweging Vlissingen aangekomen 28-3 Ned. Metropole, Ned. Peter Swenden, 29-3 Eng. Saint Gregory. Vlissingen ver trokken 28-3 Lib. Bodoro, Ned. Metro pole, 29-3 Ned. Peter Swenden, Eng. Saint Gregory. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 28-3 Progress. Aegis, Leuve- haven, Kon Tiki, Pericles (Rede), Trijntje. Sertan, Martenshoek, 29-3 Ci tadel (Terneuzen), Soli Deo Gloria. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 28-3 Ysel, Fambo, Fen. 29-3 Catharina, Regina Ida, Soestdijk, Cadans, Dinkel. (Advertentie) Toen dinsdagmorgen het echtpaar O. te Vlissingen zich naar de woon kamer begaf, bleek dat zekere per sonen 's nachts hun woning met een ongewenst bezoek vereerd hadden. Dit feit kwam al heel snel aan het licht, daar het stom verbaasde echt paar tot de ontdekking kwam dat hun nog geen week geleden aangeschafte bankstel verdwenen was. Bij nader onderzoek bleek dat verder niets vermist werd. Tot op heden zvjn de daders nog spoorloos. Bovenstaande is geen werkelijkheid, doch het zou kunnen gebeuren wan neer het bankstel bij woninginrichting Jacobs gekocht was, want meubelen van Jacobs wekken ieders begeerte op. Wanneer U al die verantwoorde modellen ziet en die verfijnde stoffen in de juiste op de moderne woningen afgestemde tinten, dan zult ook U zeggen „om te stelen". Toch is dit niet nodig want de prijzen zijn zodanig; dat voor iedere beurs keus in overvloed is. Er zijn bankstellen van 239, maar ook van 1500,eethoekstoelen van 24,maar ook van 115,en ga zo maar door. Bent U de drie grote toonzalen vol moderne en gematigd moderne meu belen al eens wezen bezichtigen? Nee....? Dan moet U dat beslist zo spoedig mogelijk doen. Wilt U advies Onze binnenhuis architect staat geheel tot uw dienst en dat kost U geen cent. Weet U het adres nog niet Lange Kerkstraat 11-17, Goes, telefoon 2684. Morgen, donderdag 31 maart, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 5.26 en 17.54 uur, te Ter- neuzen om 4-49 en 17.14 uur en te Vlissingen om 4.19 en 16.44 uur. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Z 'euwsch- Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 7 tel 2377. Rayonredacteur: W. de Leeuw Rayonbeheerder: L. K_ M de Jona Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes. West» in gel 98 teL 2236. Rayonredacteur: C. Bastianen Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemt) voo>- de editie voor Zeeland t 0.15 pei mm. "oor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm. Bjj contract aan- zienlijke reductie. .Kleintjes": 3 regels of minder 1 0.90 elke regel meer ƒ0.19. Bij plaatsing ook ln Brabantse oplage resp. 1.S0 en 0.40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. GOES Vele ouders hebben gistermiddag een indruk opgedaan van de vakschool voor meisjes, waar een openbare les werd gegeven. Nog altijd is het zo. dat vele ouders niet weten wat zich achter de gevel van de imposante school aan de Bergweg afspeelt. Dat de opleiding, die de meisjes hier ge nieten, „all-round" is zal velen, die een rondgang door de leslokalen maakten, duidelijk geworden zijn. De school geeft een voorbereiding op een beroepsopleiding of een beroeps opleiding zelf. Het onderwijs dat er gegeven wordt ressorteert onder het lager nijverheidsonderwijs, het voor bereidend lager nijverheidsonderwijs en het middelbaar nijverheidsonder wijs. Het l.n.o. is afgestemd op het praktische werk in de huishoudelijke beroepen. Van de mogelijkheden zijn te noemen kostuumnaaister, bejaar denverzorgster (INAS), beroepen dus, die een verzorgend karakter dragen. Het u.l.n.o. resulteert in beroepen als kleuterleidster, apothekers-assistente, verpleegster e.d., waarvoor een ge degen vooropleiding gegeven wordt Sinds september 1959 wordt aan de school ook een cursus gegeven ter op leiding van landbouwhuishoudschool- leraressen en naaldvakken (m.n.o.). Het doel van de openbare les was te laten zien welke plaats dit onder wijs inneemt in het geheel van het v.g.l.o. Dat de opleiding veelzijdig is zal vele ouders duidelijk geworden zijn bij het bezoek aan de klassen. Niet enkel wordt aandacht besteed aan de vorming van het intellect van de meisjes, ruimschoots komen ook de praktische vaardigheid en de sociaal- culturele vorming tot haar recht. Op de rijksweg op het kruispunt bij het Ceresbeeld ontstond gisteravond een verkeersongeval, waarbij de 23- jarige motorrijder C. H. uit 's-Heer Abtskerke werd gewond. Het ongeval gebeurde, toen de personenauto van P J. 't H. uit Goes plotseling de rijks weg overstak. Hoewel de motorrijder nog ruimte had om ongehinderd te passeren schrok hij door de onverwach te manoeuvre. Hij remde sterk af, verloor de macht over het stuur en kwam tegen de afscheiding voor de voetgangers rechts van de weg te recht. H. liep een kniefractuur op. De motor werd beschadigd. Hansiveert Moeilijkheden rondom biljart Het bilart, dat toebehoort aan de vereniging van „Ouden van Dagen" en sinds kort in het dorpsgebouw ,,Tay Munk" geplaatst werd, is dus danig verzegeld, dat hiervan door an dere verenigingen geen gebruik kan worden gemaakt. Voorheen konden de ouden van dagen steeds gebruik maken van een biljartje, dat inder tijd door de pastoor van de parochie daar primair geplaatst is voor de r.-k. organisaties, doch waarop even eens gebiljart mocht worden door o. a de vereniging van ouden van da gen. Nu laatstgenoemd biljartje heeft moeten ruimen voor het ongetwijfeld heel wat fraaiere en grotere exem plaar van de ouden van dagen, zijn door de angstvallige afsluiting van dit biljart de andere verenigingen van dit spel verstoken. Met enige goede wil kan toch ook hier naar een op lossing gestreefd worden, zodat jong en oud op een gepaste manier van dit biljart gebruik kunnen maken. Sluis gerepareerd De reparatie van de bovendeur der „grote sluis" heeft zijn beslag ge kregen. De noodbrug die men i.v.m. de verhoging van het havenplateau dat gelijk diende te worden aan de hoogte van de aangrenzende zeedijken, heeft moeten leggen is daardoor weer opgeruimd. Door de montage van deze wandel- brug is een verbetering en onge twijfeld ook een verfraaiing bewerk stelligd. Deze werkzaamheden noopten de Rijkswaterstaat bedoelde sluis voor een aantal uren buiten gebruik te stellen. De scheepvaart heeft hierdoor geen noemenswaardige stagnatie onder vonden. Ovezande Propaganda-avond Jongeren Gemeenschap De Jongeren Gemeenschap houdt vanavond een bijzondere propaganda- avond voor de nieuwe leden. Er zal aan dans, declamatie, voordracht, her sengymnastiek enz. worden gedaan en tevens zal pater J. M. Roof s.s.c.c. uit Goes een korte uiteenzetting geven. Deze laatste is geen onbekende, aan gezien hij jarenlang op de avonden van de Jongeren Gemeenschap gespro ken heeft over de zelfvorming van het opgroeiende meisje. Voor de meisjes van de parochie Ovezande is het uiterst belangrijk om kennis te nemen van deze ontwikke lingsmogelijkheid, terwijl het tegelijk een zinvolle gezelligheid en activiteit met zich mee brengt. (Advertentie) VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat - hoek Llndebaao BERGEN OP ZOOM Telefoon 5487 Vier werkelijk belrouwbere middelen helpen elkser en.doen wonderen I Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maeg, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chetaroi. 20tebl. 10.80.Voordelige gezinsverpakking!00tabl. f3.60 Clinge Nieuwe secretaris R.-K. Boerenbond Bij de r.-k. Boerenbond kwam de functie van secretaris vacant, doordat de heer F. van Putte wegens drukke werkzaamheden bedankte. In zijn plaats is benoemd de heer F. van der Zande, voorheen adjudant bij de Rijkspolitie. Hengstdijk ONBEWOOND HUIS AFGEBRAND. Een aan de Sint-Josephstraat alhier gelegen woning, die al jaren onbe woond was, is een prooi der vlammen geworden. De brandweer werd 's nachts gealarmeerd, maar men kon niet meer verhinderen, dat het bouw vallige huis geheel afbrandde. De oorzaak van de brand is onbekend. Sas van Gent Wegens ziekte van de burgemeester werd de raadsvergadering gisteravond voorgezeten door wethouder Scheffer. Met algemene stemmen werd besloten toe te treden tot de gemeenschappe lijke regeling voor de afvoer van af valwater naar de Westerschelde. Alvo rens de raad hierop het fiat gaf wer den harde woorden gesproken aan het adres van de wethouders Vos en De Meyer van de gemeente Terneuzen, die in een openbare vergadering te kennen hebben gegeven, dat deze ge meente haar medewerking verleent, hoewel zij zich daartoe niet verplicht acht. Sas van Gent wilde hier een waar schuwend geluid laten horen en zal niet schromen zich terug te trekken, wanneer blijkt, dat een zware finan ciële last op de schouders wordt ge legd. De raad zal niet akkoord kunnen gaan met dezelfde verdeelsleutel, zo als die is opgesteld voor de voorbe reidende kosten van het werk. Besloten werd tot algehele herzie ning van de verlichting ln de kom der gemeente en hiervoor een bedrag uit te trekken van f65.000. Voor een vier tal lichtpunten in de Zandstraat werd f390 gevoteerd. Op verzoek van de heer Colsen werd aan de burgemees ter en het lid De Braai, die beiden wegens ziekte verhinderd waren de vergadering bij te wonen, door de le den uit eigen middelen een attentie bereid. St.-Jansteen Voorlopig geen diepvries Het voorlopig bestuur tot stichting van een diepvrieskluis heeft haar werkzaamheden gestaakt, daar zij geen geschikte grond of een geschikt gebouw konden aankopen. Verschillende gegadigden hebben (Advertenties) Van onze verslaggever) Het vragen van inlichtingen (door raadsleden) over een onderwerp, vreemd aan de orde van de dag, dient (voortaan) schriftelijk bij de voorzitter te geschieden. Die vragen worden beantwoord in de eerstvol gende vergadering, doch als b. of w. of b. en w. menen, dat dit niet mo gelijk is, kunnen ze ook nog hun antwoord uitstellen tot de daarop volgende raadsvergadering. De vra gen en antwoorden worden in de raadsstukken en op de agenda on der de „ingekomen stukken" en Gedurende 3 dagen pre senteren wij U DAMES BLOUSES welke ver vaardigd zijn van zeer fijne Engelse poplin. No-iron (dus niet strij ken). Perfecte pasvorm. Italiaanse kraag, welke open- en gesloten ge dragen kan worden. Kleuren: wit - zwart - lila - champagne - geel - carotte en linde. Maten 34 t/m 50. O OVERHEMD BLOUSES A 40 zonder mouw 0 met dubbele korte AM] ingezette mouw t 0 met mouw 5®® Deze prijzen gelden slechts 3 dagen. BREDA - BERGEN OP ZOOM mededelingenopgenomen. Zo is dat in Breskens geregeld in het re glement van orde voor de gemeen teraad. Mevr. A. Niermans-Gosseye en de heren F. Goethals en A. Ka reis stemden tegen het voorstel van b. en' w. om het reglement in deze zin te wijzigen. Mevrouw Niermans: Zo'n voorstel is 3 of 4 jaar geleden ook al in de raad geweest en toen is het niet goed gekeurd. Waarom komt men er nu weer mee terug? Vragen staat toch vrij? En dat in de vorige vergadering de rondvraag zo lang heeft geduurd (tot na middernacht. Red.), ja, dat hoefde ook niet. Men kan wel zakelijk met vragen komen in de rondvraag. Als huisvrouw kan ik niet altijd alles op papier gaan zetten. Het wordt op de duur een heel administratie-kan toor. We mogen dit niet en dat niet; ons wordt maar alle vrijheid ont nomen. De heer Goethals: Ik vond de gang van zaken tot op heden best goed. Je kunt toch gerust zomaar vragen stellen. Maar we mogen geen open lijke kritiek geven op het beleid van b. en w. 'Dat is in bepaalde zin in de vorige vergadering gebeurd. Red.), dat is het hem. In elk geval begin ik er niet aan om alles op schrift te stellen. Van mij hoeft u dus geen rondvraag meer te verwachten. De heer Kareis: Dit geeft de raads leden weer extra werk. Er zijn na tuurlijk zaken, waarop b. en w. niet direct antwoord kunnen geven, maar dan kunnen ze dat toch wel in de volgende vergadering doen. De ben tegen. Zeven tegen drie De heer J. de Nooijer was het in zoverre met mevrouw Niermans eens, dat ook hij meende, dat er meer vragen gesteld werden in de rond vraag dan nodig was, terwijl men ook korter en zakelijker kon zijn. De voor zitter, burgemeester J. Eekhout, merkte eveneens op, dat er soms vra gen worden gesteld, die eigenlijk niet gesteld behoeven te worden. Maar hij stelde het nog anders. „Eigenlijk is er helemaal geen recht op een rond vraag", meende hij. „Artikel 216 van de gemeenteraad zegt alleen, dat b. en w. inlichtingen moeten geven als die gevraagd worden. De gebruikelijke rondvraag is in feite een toegift van het college". Burgemeester J. Eek hout merkte in dit verband ook nog op, dat men b. en w. niet mag ver gelijken met een regering. Het college is slechts een vooruitgeschoven post van de raad, die uitvoert wat de raad besloten heeft. „Wij zijn eigenlijk uw vertrouwensmensen", zei burgemees ter Eekhout. Hij meende, dat het toch het beste was, als alle vragen voortaan schriftelijk worden inge diend. „Alles wat b. en w. te zeggen hebben wordt immers ook op papier gezet". Hij achtte het billijk en juist als b. en w. ook op papier krijgen te zien, waarop zij moeten antwoor den. Hij merkte voorts nog op, dat de raad van Breskens „op het ver keerde pad" is, als men een rond vraag gaat houden, zoals dat in de vorige vergadering was gebeurd. Hij meende, dat deze wijziging niet in strijd is met de openbaarheid, omdat zowel de vragen als de antwoorden in de raadsstukken te lezen zijn (ook door de pers). En er kan over de zaken worden gepraat, wanneer de antwoorden als het punt „mededelin gen" in de raadsagenda zijn opgeno men. Met 1 tegen 3 stemmen werd het voorstel aangenomen. zich nu voor een diepvriesbox ge wend tot de stichting in Heikant waar wel alle 28 boxen zijn verhuurd, maar waar men zeer binnenkort tot uit breiding zal overgaan. In een wegwedstrijd voor nieuwe lingen te Stekene 1Bover een af stand van 80 km wist Theo Verschue ren de 4e prijs te behalen. De afstand werd afgelegd in 2 uur en 3 minuten Er waren 94 vertrekkers. Brand in bed Bij F.I. in de Julianastraat te Hei kant brak brand uit in een ledikant op een slaapkamer. Toen de gealar meerde brandweer arriveerde, bleek dat zi.i geen hulp meer moest bieden daar de brand door omwonenden reeds was geblust. OOSTBURG Raadsvergadering Vanavond om 8 uur komt de raad in openbare vergadering bijeen. Als voornaamste punt van de agen da kan genoemd worden het voorstel tot het bouwen van 6 woningwetwo ningen van het contingent 1960. Verder is er een voorstel tot vast stelling van een premie-spaarrege ling voor het gemeente-personeel en de kostenverdeling in de aanleg van het rijwielpad Oostburg - Waterland kerkje. Ook komen nog aan de orde het eervol ontslag aan de heer M, Ka- boord, als onderwijzer aan de open bare lagere school en de vaststel ling van de gemeentelijke vergoe ding over het dienstjaar 1959 voor de diverse bijzondere scholen. TERNEUZEN Een Belgische schipper die met zijn binnenvaarttanker in de midden haven lag kwam bij de Terneuzense politie om aangifte te doen van de vermissing van 140 Belgische franken die hij in een portefeuille bij zich droeg. De schipper vertelde daarbij reeds eerder een portemonnaie te hebben vermist met o.a. een briefje waarop de nummers van de vermiste bank biljetten stonden genoteerd. De schip per verdacht een 17-jarige knecht, R. de P. uit Antwerpen. Bü het onmiddellijk daarop inge stelde onderzoek bleek dat de schip persknecht de vorige avond in een café zijn consumpties had betaald met de door de schipper genoteerde bankbiljetten. De jongen werd aan gehouden en legde een gedeeltelijke bekentenis af. Verkoping woonhuizen Op verzoek van de erven van wijlen C. Hamelink werd in café „Du Commerce" te Terneuzen in het open baar geveild het woonhuis met erf en tuin staande Scheldekade 10, groot 1 a 17 ca. Koper werd de heer P. A. de Bruijn voor 16.500, Vervolgens werd geveild het woon huis met erf en tuin staande Schelde kade 3, groot 91 ca. Koper werd de heer L. A Bracke voor 7.900. MISTIC MARCO VOOR „ORANJEKWARTIER" Voor de kinderen tot 16 jaar van de leden van het „Oranjekwartier" nodigde het bestuur de bekende amateur-goochelaar en illusionist, Mistic Marco uit. Een paar honderd kinderen vulden het Jeugdgebouw aan de Kerkhoflaan om naar de wonder lijke manipulaties van de heer Mistic Marco te kijken. Zij hebben een boeiende middag gehad en vielen van de ene verbazing in de andere door de sterke trucs die deze goochelaar verrichtte. Westdorpe Lezing voor K.V.P. Morgen organiseert de plaatselijke afdeling van de KVP een bijeenkomst in het verenigingsgebouw, waar een lezing zal worden gehouden door de heer Dikötter, over „Streekplan Ka naalzone". De bijeenkomst begint om half acht. (Advertentie) Zuiddorpe De vergadering van de boerenleen bank, die gehouden werd in het parochiehuis werd bezocht door 119 van de 174 leden. Uit het jaarverslag van de kassier, de heer Alph. van Haelst bleek dat 1959 voor de bank weer een jaar van vooruitgang was en steeds toenemende bloei. Op de 649 in omloop zijnde spaar boekjes was in totaal ingelegd 2.590.223,59. Er was 311.820.84 meer ingelegd als terugbetaald. Door de spaarders gezamenlijk was 72.736,43 aan rente verdiend. Aan voorschotten waren verstrekt op 31 december 186.707.81, verdeeld over 47 verschillende voorschotten. Van de voorschotnemers was in totaal ontvangen 8.216,05 rente. In lopende rekening had de bank te goed in totaal 2.532.465,32. En een schuld van 151.584,71. De bank had in totaal ontvangen aan rente 85.753,58. In totaal had de bank betaald in lopende rekening 1.659,75. De gemaakte winst bij de bank in 1959 bedroeg 6.008,86. Totaal ver handelde bedrag over 1959 bedroeg 6.044.180,33, terwijl het reserve fonds steeg tot 81.704,64. Wegens periodiek aftreden werden herkozen: burgemeester Puylaert als voorzitter van he raad van toezicht en de heer Adh. van Waes als lid van het bestuur. RIJN- EN BINNENVAART Voor het examen matroos op Rijn en binnenvaart slaagde te Rotterdam W. Hartman Pz. uit Dinteloord. (Advertentie) 3 o'age^ MOCCA-STICKS per pakje GESUIKERDE TOPjES of KANEEL WAFELTJES overheerlijke koekjes, 39 per zakje PAAS HAASJES schuim, 200 gram CHOCOLADE EITJES melk en puur, verpakt in fleurig staniool. QO 150 gram Ou Plastic eierdop met CHOCOI.ADF EI Breda - Bergen op Zoom De raad van Nieuw- en Sint Joos land kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van bur gemeester mr. F. S. K. graaf van Randwijck. Van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat was bericht ontvangen, dat de oude Rijksweg in de kom met een gedeelte van de uitvalsweg bij koninklijk besluit in beheer was overgedragen aan de gemeente voor een definitieve afkoopsom van 54.000.Het onderhoud van deze weg zal t.z.t. worden aanbesteed en in de volgende raadsvergadering zul len hieromtrent nadere mededelingen volgen. Ook voor 1960 zal de gemeente geen toewijzing ontvangen voor de bouw van woningwetwoningen. Een voorstel van b. en w. stedebouwkun- dige maatregelen te treffen voor de bebouwde, speciaal voor de bebou wing van de Molendijk en Oudeedijk, zodat hier in de toekomst verbouwin gen en afgravingen kunnen plaats hebben, werd door de raad aangeno men. Een verzoek om subsidie door de verenigingen van ouden van dagen werd ingewilligd door een bedrag van 150.ineens gevolgd door een jaarlijkse tegemoetkoming van 250. Een erfpachtsrecht van een perceel gemeentegrond van de bromfietshan- del van de heer J- Knuijt werd over gedragen aan de firma Joh. Joosse. De gemeenterekening 1958 werd voor lopig vastgesteld als volgt: Gewone dienst: Inkomsten/ 221.818.uitga ven: 217.453.Batig saldo 4365. Kapitaaldienst: Inkomsten 347.271; Uitgaven: t 427.249.en een nade lig slot van I 79.978.—. Een paar wij zigingen der begrotingen 1959 en 1960 werden goedgekeurd. Besloten werd op 1 januari 1961 tot invoering van een rioleringsbelasting over te gaan werd aangenomen-Voor elk aansluitbaar perceel is een belas ting verschuldigd van 7,50 per jaar. Besloten werd tot aanleg van een nieuw sportveld in de gemeente over te gaan, dat aan de vastgestelde eisen voldoet. Hiervoor zal volgens het vastgestelde uitbreidingsplan tot grondaankoop worden overgegaan, bestaande uit 'n voetbalterrein en een speelweide voor de kinderen van de beide scholen. Deh eer Knuijt sr. is van mening om aan de K.N.V.B. te verzoeken gelden hiervoor beschikbaar te stel len uit de toto, terwijl de heer Lu- kasse tegen sport op zondag is, daar Koning Voetbal des zondags regeert en de totoformuliertjes hem tegemoet nu ook in handige tabletten gemakkelijk M"«TENV00lH£Tj tEINlGEN VAN uw KUNSTGEBIT altijd de juiste dosis kantoormachines waaien. Er volgde een uitvoerige be spreking inzake de bouw van een ver enigingsgebouw annex gymnastieklo kaal en werd hiervoor het vastgestel de uitbreidingsplan gewijzigd, omdat er voor de schoolkinderen en school jeugd geen gelegenheid is om gym nastiek te beoefenen. Een besluit van wijziging uitbreidingsplan is hiervoor in voorbereiding. Tenslotte werd door de gemeentesecretaris een overzicht gegeven van door de gemeente ge dane investeringen over het tijdvak van 1 jan. 1945 tot en met 31 de cember 1959. Informeel is te Goes vernomen, dat G.S. gisteren de plannen voor de aan leg van het haven-industrieterrein in de opzet, waaraan de raad vorige week zijn fiat gaf, hebben goedge keurd. Dit houdt in, dat de n.v. We genbouw Joh. de Kroon donderdag morgen met het grondwerk begint. Bij een tamelijk levendige handel was de stemming vanmiddag voor de internationale waarden verdeeld, waarbij de meeste fondsen niet onbe langrijk onder het vorige slotniveau noteerden. Philips en Unilever waren bij de opening circa tien punten lager en AKU drie punten beneden eergis teren. Kon. Olies echter, in verhou ding tot de overige internationals, aan de vaste kant op 161.50, tegen eergisteren als slotprijs 159. Wall- street was ongeanimeerd, maar voor de Nederlandse hoofdfondsen aan de vaste kant. Aandelen Kon. Olie no teerden 1 1/4 dollar hoger. Er vonden ruilingen plaats door verkopen van hoogovens, Unilevers en in mindere mate aandelen Philips en aankopen aandelen Kon. Olie. Daarnaast was er in de oliehoek wat middenkoersvraag. De arbitrage kon in dit fonds inter nationaal niet veel uitrichten. Scheep vaarten waren uiterst rustig met ge ringe koersveranderingen ten opzich te van maandag. Ned. '59 4 1/4 Ned. '47 3 1/2 AKU A Hoogovens cA Philips GBA Unilever cA Kon. Olie A Scheepvaart Unie A A'dam Bk A Kon. Zout cA NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 474 1/2—477; Kon. Olie 161.20 —163.00 g.l.Philips 846—855 g.l.; Unilever 753—763; Claims Hoogovens 286—290 g.l. 28/3 29/3 92 3/4 98 103 3/8 477 3/4 475 3/4 609 1/2 600 3/4 858 3/4 849 1/4 769 3/4 758 1/2 159 162 147 3/8 145 7/8 322 323 698 7011/2 HULST Bioscoopgebouw 8 uur The big circus, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur Het schandaal van Clochemerle. AXEL Het Centrum 8 uur Opmars naar de galg, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur Der Stern von Santa Clara, a.l. HEINKENSZAND Raadsvergadering. OVEZANDE 2 uur Raadsvergadering. SAS VAN GENT Olympia 8 uur Vrij heren van het woud. VLISSINGEN Britannia 4 uur Veertig jaar goed wonen. MIDDELBURG Ned. Koffiehuis 8 uur Alg. vergadering Handelsbelang. HANSWEERT Thalia 8 uur Parochie avond. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20.00 uur De macht van het noodlot. GENT Kon. Ned. Schouwburg 19,30 uur Suiker.

de Stem | 1960 | | pagina 2