Bij wijze van proef weer Ylissingse kermisborrel triomf MICHELIN W aterleidingkwestie weer in raad van Terneuzen Raad St. Jansteen akkoord met alle voorstellen Jaarvergadering te Yerseke van coöp. Raiffeisenbank Raad besloot na lang debat: DOET MEE! R. Vrieling verduidelijkte zijn kritische opmerkingen Ongenoegen iden DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 26 MAART 1960 ON M. ft ONS IRDAM voger ag Saneringsplan binnenstad komt spoedig Woningwetwoningen verdeeld Afscheid van J. Schipper Om het kind Kwestie Oosterland Bezwaar tegen toelating van nieuwe leden Nieuw plan gemeentehuis Arendskerke Michelin banden hebben hun "sporen" verdiend! Sentimenten PagMad 13 extern Grote steden MANTELCOSTUUMS „SPORTIEF" TV Vandaag en morgen RADIO Vandaag en morgen Irt, gelden |d de vol te Hans- te Ter- I uur en te 114.29 uur. j hoogwater 16.18 uur, 15.28 uur en 15.01 In deze week ligstelling de |erom op een was het in liternationale Iverband met lie ging het Itot winstne- de koersen lakt. Het bui- els verstek l'nileverwaar- Wall Street Jkant. In dit I:ijzen op het llsen gisteren In eergisteren ■aarden was Tij een kalme rliezen in de- 1 tot 2 pun- Ibij De Wits I eien op een Irden geadvi- |gen eergiste- 25/3 97 15/16 115/16 92 7/8 B/4 469 1/2 J/2 601 |L/2 852 3/4 772 3/8 156,75 (1/4 147 3/4 324 1/2 702 5EN Verkeer lOlie 156.00— ■2; Unilever Jiims 290294 g.l. Hier bin ich, I jeugd (toneel) Ifvastenbal. |7 en 9.15 uur: |j. Schouwburg an van de ma len 9 uur: Ge- pra 7 en 9 uur: u J- J3.30 uur: Schie- uurDe strijd j. uur: Meisjes, en 9 uur: Ooi uw 8 uur: Pief- Ico'mpagnie, a.l. ■s an die front, ■y 7.30 uur: B'al n die verdwij- et parochiehuis Maas-Kruisdorp ■schieting. .30 uur: Bal. Vlaamse Opera, uurMattheus- v 2.30, 5.15 en 8 G. Nijs 3 uur: i en 8 uur: Meis^- ympia 2.30 uur: >chemerle; 5 en 1.45 uur: On the »pm<ars naar de Lgebouw 8 uur: de comipagnie, e, de schrik van sn 8 uur: Bliito- 18 j. 15 uur: De man 14 j. Café Vic- otel Sanderse 7 Zandberg: Schie- ,e 3 uur: Grote Pluijm 3 uur: ie Guchtenelre: Dijk 3.30 uur: Burcht 8 uur: 3.30, 7 en 9.15 r. 18 j. Schouw- ;m, de superman it uur der wraak, in ich, hier bleib 7 en 9 uur: Ge- 3, 7 en 9 uur: St. Petrusschool: Vlaamse Opera, Carmen. uwburg 3 en 7.30 >uw 8 uur: The mpia 8 uur: The uur: Opmars 8 uur: Blitzma- ichiuttende werk- eg. 45 uur: De man 14 j. Raadsvergadering, lier bin ich, hier 8 uur: Puck met r*ker. o 7 en 9.15 uur: j. Schouwburg iman van de ma ler meisje weet Gebrandmerkt. 8 uur: Open- Geen punt op de lijvige agenda die de Vlissingse raad gister middag kreeg voorgelegd heeft zoveel tijd in beslag genomen als het voorstel van b. en w. tijdens de kermisweek het tapver- bod dit jaar bij wijze van proef af te schaffen. Na een uitvoe rige discussie, waarbij men zelfs tot replieken toekwam, waren er veertien voorstemmers. Wethouder M. A. van Popering en de heren J. J. Kempe, G. Geldof, W. J. Andriessen, de Priester, (allen PvdA) en F. van Sabben (CH) stemden tegen. De argumenten die b. en w. in hun voorstel nadden aangevoerd vonde.i de tegenstanders maar zwak. Is het verantwoordelijkheidsgevoel van de vergunninghouders in de ken..,sweek groter dan in de overige tijd van het jaar, zo vroeg de heer de Priester. Nog steeds wordt er op zaterdag avond dronkenschap geconstateerd in de stad. Eist de veiligheid van het verkeer niet juist in de kermisweek als zovelen met bromfietsen en an derszins naar Vlissingen komen, dat het tapverbod gehandhaafd blijft.? Lees de rechtbankverslagen, zei de heer van Popering, om te zien hoe vaak dronken lieden het verkeer in gevaar brengen De toeristen onder vinden van dat ene weekje niet zo veel hinder, laat staan de congressis ten als er die al zijn in juliHet voorstel wordt gebracht naar aanlei ding van een verzoek van de belang hebbende Horecabedrijven. De bur- gere heeft niets gevraagd, zo besloot hij. De heer Jansen (WD) vond dit laatste juist een sterk argument voor afschaffing van net verbod. Ir. J. H. Krietemeyer merkt op dat een tap verbod, dat alleen in de kermisweek van kracht s. een inconsequentie inhield. Is de kermis nu zo gevaarlijk, dat men gemakkelijker dronken wordt dan anders, of moet men eigem voor het hele jaar een verbod afkon digen ?De heer H. van Rooijen (CH) meende dat de kermis een totaal an der karakter gekregen had zodat er geen sprake meer was van groot scheepse dronkemanspartijen. Men moet de vrijheid een kans geven, zo merkte hij op. Daarbij komt dat het tapverbod zich beperkt tot s'.erk- alcoholische dranken en bier bijvoor beeld vrij getapt mag worden. De heer P Bikker (CH) wilde nog ver der gaan dan het voorstel. Tien on even goed de hele kermis afschaffen, (Advertentie) oordeelde hij, want zijn bestaans recht is thans toch verloren Saneringsplan Het saneringsplan voor de Vlis singse binnenstad, dat uitblijft en uit blijft komt in ieder geval. Dat bleek uit het antwoord van wethouder van Popering, die meedeelde dat het vol gende week op de PPD behandeld zal worden, waarna het spoedig ter visie zal worden Oosterhuis (VVD) naar bij de behand n® van het voor- I den voor de verlichting van de Hen stel tot het verlenen van een krediet' driksstraat van 4000 gulden voor het ontwerpen van een stedebouwkundig plan voor de Nieuwe Markt en omgeving. Verlichting Een hele discussie ontspon zich naar aanleiding van het vol stel f 1100.— uit te trekken voor een noodverlichting van Droogdok-Hout kade. urgent aldus b en w., nu het stadhuis per 1 april op de maan dagavonden geopend zal zijn Die urgentie zag ir. H. Kriete" yer niet Al jarenlang zijn de burgers en vreemdelingen in het duister over de kade getast. De heer Bikker ach te een verlichting van de Hendriks straat. war -ociale zaken is geves tigd, eveneens nodig. Uiteindelijk werd het krediet verleend met t•'•-', stemmen tegen, nadat b er be loofd hadden met De Schelde contact op te nemen die met haa* bedrijfs- verlichting het dr!~+?r op de kade gelegd. De heer' goeddeels zou kunnen verhelpen en vroeg er (weer) van de f 1100 ook een deel te beste- Bjj alle punten van de raadsagenda te St. Jansteen konden de raadsleden zich met de voorstellen van b. en w. verenigen. Zelfs werden de meeste punten zonder enige discussie met de hamerklop aangenomen. Zo werd een nieuw algemeen amb tenarenreglement vastgesteld. Een bijdrage van 200,zal worden gegeven aan het plaatselijke comité reis ouden van dagen. Samen met de gemeenten Hulst. Hontenisse Giaauw en Langendam, Clinge, Vogelwaarde en Koewacht zal aan het bestuur van de stichting St. Liduina ziekenhuis te Hulst bij ge legenheid van de opening van het nieuwe r.-k. ziekenhuis een bedrag gegeven worden van vijf cent per inwoner. Medewerking zal worden verleend om te St. Jansteen de nieuwe vierklassige kleuterschool te bouwen Van de provincie Zeeland zal in gaande 1 januari 1961 worden over genomen eigendom, beheer en onder houd van de Vlasstraat een gedeelte van de Ellestraat en een gedeelte van de Schoolstraat waarbij wegens overdracht van de onderhoudsplicht door de provincie Zeeland aan de In zaal Nolet hield de Coöp. Raif feisenbank „Yerseke" de algemene jaarvergadering, welke, gezien het bijzondere karakter, buitengewoon druk bezocht was. Als lid van het be stuur, tevens voorzitter, had de heer J. Schipper zich niet meer beschik baar gesteld. Met 101 van de 157 aanwezige stemmen werd gekozen de heer Joz. de Koeyer Mz. Aangezien deze aftredend was als lid van de raad van toezicht werd in zijn plaats benoemd de heer J. M. Mol. Hierop nam de heer Van Schaik namens het bestuur afscheid van de heer Schip- Per. Hij bracht dank voor het vele en goede werk door de scheidende voorzitter gedaan in het belang van de bank. Gedurende 32 jaar heeft de heer Schipper als bestuurslid en lid van de raad van toezicht zijn beste krachten gegeven. Het was op 23 maart 1928 dat hij in het bestuur werd opgenomen. Onder algemene instemming werd hij benoemd tot erelid van de Raiffeisenbank. Namens de raad van toezicht sprak de heer Joz. de Koeyer onder aan bieding van een divan. De kassier, de heer D Padmos sloot zich hierbij aan met als geschenk een pijp. Als oud-lid raad van tozicht sprak de heer P. de Koeyer, terwijl de heer Oudkerk. inspecteur van de Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, namens de directie dank en felicitatie over bracht. onder aanbieding van een boekwerk. Namens de leden sprak de heer Joh. Koster Burgemeester Wil- lemsen bracht dank aan de heer Schipper namens de burgerlijke over heid en de ingezetenen. Met een toespraak dankte de heer Schipper voor de vele goede wensen en ^"Ti. Uit het jaarverslag kwamen de vol gende gegevens: aantal leden 381, voorschotnemers 113, rekeninghou ders 134, spaarrekeningen !408. De rekening over het boekjaar 1959 ver melde als ontvangsten en uitgaven f 6.989 692.25. In 1958 f 5.101.905.74. De balans per 31 1959 vermeldde aan bezittingen f 3.405 159.68 en schul den f 3 397.635.12 Saldo winst f 7.524.56. Vorig jaar f 3.591.58. gemeente St. Jansteen een bedrag van 31.977,zal worden uitbetaald. Aan de stichting katholieke maat schappelijke gezinszorg te St. Jan steen zal over het jaar 1960 een subsidie worden toegekend van 485,76 als bijdrage in de kosten van tewerkstelling van een bejaar denhelpster. Voor de viering van het bevrijdingsfeest op 5 mei a.s. zal een maximum bedrag van 1000 worden beschikbaar gesteld. In de rondvraag werd op voorstel van de heren van Acker en D'hooghe besloten om van het aantal aan de gemeente toegewezen woningen er vier te Heikant en zes te St Tansteen te bouwen. Wij herinneren nog eens aan de oproep, in ons blad van 19 maart geplaatst, betreffende het onderbrengen van Oostenrijkse, Poolse en andere kinderen uit vluchtelingenkampen in Neder landse gezinnen gedurende een periode in de zomermaanden. De Oostenrijkse kinderen worden verwacht van 5 juli tot 1 september, de Poolse en andere vluchtelingen kinderen van 19 juli tot 31 augustus of van 2 juli tot 5 augustus. Het zijn allen kinderen in de leef tijd van 5-13 jaar, moreel en medisch goedgekeurd. Indien men voorkeur heeft voor een jongen of een meisje wordt in principe aan die wens vol daan. De termijn van inschrijving is twee weken verruimd. Indien u een pleegkind wenst, kun nen pleegouders in de gemeente Breda dit alsnog vóór 15 april a.s. schriftelijk opgeven aan: Mevrouw J. v. Iersel-Frehe, Montenspark 6, Breda. Pleegouders buiten Breda gelieven dit rechtstreeks op te geven aan: Ne der]. B.-K. Huisvestingscomité, Cen traal Bureau, Hekellaan 6. 's-Bosch. Bij opgave s.v.p. vermelden uit welke groep u een kind wenst op te nemen. We behoeven er niet veel woorden aan toe te voegen. West-Brabant en Zeeland hebben zich ten opzichte van deze verschoppelingen der grote poli tiek meermalen edelmoedig getoond. Het moet nu ook een klinkend succes worden. De heer M. 3. Zeijler, oud-wet houder van Oosterland, heeft beroep aangetekend tegen het besluit van de raad om de nieuwe raadsleden M. Stouten, J- P. van der Maas en J. op 't Hof toe te laten als lid van de raad der gemeente Ooster land. De heer Zeijler grondt zijn bezwaren op het feit, dat in de raads vergadering van 18 maart, waarin over de toelating werd beslist niet is gehandeld overeenkomstig het reglement van orde voor de raad. Volgens dit reglement moet voor het onderzoek van de geloofsbrieven van nieuw-benoemde raadsleden een commissie van onderzoek worden benoemd bestaande uit drie leden, In deze vergadering waren slechts de twee aangebleven S.G.P.-raads leden aanwezig. De commissie van onderzoek werd dan ook gevormd door deze twee leden. Bovendien is volgens de heei Zeijler niet ge handeld overeenkomstig de geest van de kieswet. Volgens deze wet is het formeel mogelijk, dat opengevallen plaatsen worden toegekend aan andere partijen, zoals nu in Ooster land gebeurd is. Doch het kan niet de bedoeling van de wet zijn, die in het leven is geroepen om een even redige vertegenwoordiging, dus een democratisch bestel te krijgen, dat „maar een aantal mensen bij elkaar wordt gezocht, die bereid zijn lid van de raad te worden" ,,Van een vertegenwoordiging van de bevolking is op die manier geen sprakeIn Oosterland wordt op deze wijze de democratie vermoord met de kieswet in de hand", aldus de heer Zeijler. die gisteren zijn bezwaarschrift heeft ingediend. De laatste tijd bestaat er bij het gemeentebestuur van 's Heer Arends kerke grote belangstelling voor de verwezenlijking van de bouwplannen voor 'n nieuw gemeentehuis. Dit heeft er onder meer toe geleid dat enige tijd geleden alle beschikbare reserves werden samengevoegd om de reserve voor de bouw van het raadhuis zo groot mogelijk te maken. Bovendien is door het college van b. en w met Gedeputeerde Staten van Zeeland een bespreking gevoerd over de mogelijk heden van de bouwplannen. Een en ander is aanleiding geweest, i aidus schrijven burgemeester en wet- houders aan de raad. om de plannen die er reeds enige jaren bestaan, i nog eens nader tp bekijken. Hierbij is het college tot de con clusie gekomen dat het gewenst is een nieuw althans gewijzigd plan te laten maken De architect heef! geadviseerd om het nieuwe gebouw zo in te richten en op te zetten dat door enkele voor zieningen een toekomstige uitbreiding mogelijk wordt zonder dat het nu te bouwen gedeelte wordt geschaad. De wenselijkheid kan zich namelijk voor doen dat in de toekomst behoefte bestaat om enkele administratieve diensten splitsen over afdelingen, of om een scherpere scheiding tussen de werkruimten door te voeren. Deze opzet vraagt echter een ge heel ingrijpende wijziging in de be staande plannen. Burgemeester en wethouders delen de opvatting van de ontwerper ir. 't Hooft en stellen aan de raad voor om voor een nieuw ontwerp een krediet van 10.000.— beschikbaar te stellen. Bovendien leeft de gedachte, aldus b. en- w. in het pre-advies bij dit voorstel, om in de naaste toekomst een gedeelte van het nieuwe plan te verwezenlijken en dus alvast een z.g. „werkgedeelte" te bouwen. Dit zou ook uit financieel oogpunt uitvoer baar zijn, omdat er reeds reserves voor dit doel bestaan. (Advertentie) met gestabiliseerd loopvlak VOLMAAKTE VEILIGHEID VEEL MEER KILOMETERS BUITENGEWOON SOEPEL De Nederlandse Kwaliteitsband gefabriceerd te 's-Hertogenbosch Weer is het beleid van de N.V. Waterleidingmaatschappij „Zeeuwsch-Vlaanderen" een punt van uitvoerige discussie ge weest in de laatste raadsvergadering van de gemeente Terneu zen. Wat de voorzitter, burgemeester mr. P. Teilegen vurig hoopte, n.l. dat er nu eindelijk eens een punt achter deze ge schiedenis zou gezet worden is niet verwezenlijkt. Verscheidene raadsleden hadden nog wel enkele opmerkingen en de heer R. Vrieling, die in de raadsvergadering van 1 oktober de ernstige kritiek uitte heeft nogmaals enkele punten moeten verduide lijken De manier waarop de heer Vrie ling zijn kritiek heeft geuit kon niet de goedkeuring van verschillende raadsleden krijgen. Men was het er over eens, wethouder de Vos zei dit uitdrukkelijk, dat er nogal eens din gen in gezegd werden, die op de sentimenten van de mensen werkten. Dat er kritiek was geuit vond men juist, want over het algemeen vindt men toch, dat er al te gemakkelijk geld wordt uitgegeven bij de water leidingmaatschappij. Dat naarnaast cijfers niet worden bekend gemaakt zat de meeste raadsleden erg hoog. Men vond, dat een semi-overheidsin- stelling moet bekend maken hoe de gang van zaken is. Drie punten De gehele kritiek wilde de heer J. Huijbrechts in drie punten onderver delen. De wijze van notulering, het financieringsbeleid en de geldlenings poli tiek. Spreker achtte het voor de toekomst beter, dat de vertegenwoordiger van de raad bij de waterleidingmij. eerst rapport zou uitbrengen aan de fi nanciële commissie. Dit zou de raad. volgens hem veel werk besparen De heer Huijbregts tekende verder ook aan. dat hij graag een en ander zou willen horen over de kosten van de de directeurswoning (en de waterto ren) en het gebruik van de dienst auto door de President-Commissaris Overschreden De heer Vrieling zou bij de Pen sioenraad inlichtingen vragen over de kwestie „ambtenaren in vaste dienst" naar aanleiding van het feit, dat de commissarissen een vaste jaarlijkse bezoldiging krijgen van f400 Hij heeft hierop tot nu toe geen ant woord gek 'gen maar hij was er toch van overtuigd, dat deze vaste toelage niet nodig en veel te hoog is. Hij meende, dat dit werd gedaan met de vooropgezette bedoeling een lagere pensionering aan een hogere (die zij reeds uit anderen hoofde genieten vast te koppelen In waterleidingver- band wordt hier een zaak geregeld, aldus de heer Vrieling, die met de waterleiding niets te maken heeft. Geheimzinnig Uit hetgeen de heer Vrieling verder opmerkte betreffende de bouw van de watertoren en directeurswoning, merkte hij op. dat volgens het afbc iw- plan 1952 het gehele complex met grond en machines inbegrepen, op f 870.000,— was geraamd. Uiteindelijk kwam men tot een totaalbedrag van f 1.322.000.Het oorspronkelijke bedrag werd dus met 52 pet. over schreden en dat vond de heer Vrie ling bepaald te gortig. De directeurs woning zou naar raming van de één f 120.000.— hebben gekost, een ander schatte hem op zeker f 150.000. maar de directeur kon op deze vraag geen antwoord geven, omdat er een gecomprimeerde aannemingssom is. Spreker verwonderde zich er over, dat in de jaarrekening 1956 vermeld staat, dat er geen verandering in het woningbezit is gekomen en dat toch de directeurswoning in gebruik werd genomen. Auto's De auto, die in één .aar 33.000 km .it eft afgelegd was die welke ter be schikking van de president-commis saris staat. De heer Vrieling heeft nagerekend, dat deze afstand vol doende is om gedurende de 280 werk dagen per jaar, dagelijks Terneuzen Antwerpen v.v. af te leggen. Hij was van nening, dat de president-com missaris geen auto nodig heeft en dat dit geld verspillen zonder meer is, daar dit een uitgave van f 4.700. pér jaar betekent. In de jaren '57 en '58 is er méér aan auto's geïnves teerd dan van '57 tot '64 werd voor zien, aldus de heer Vrieling. Goede trouw Burgemeester mr. Teilegen stelde als voornaamste punt, dat de water leidingmij. een semi-overheidsinstel- ling is, die met de gemeenten moet samenwerken. Men dient dus uit te gaan van goeder trouw. Hij betreurde het ten zeerste, dat de heer Vrieling ook deze keer weer zaken ter sprake brengt, die hij naar voren had kun nen brengen op de samenspraak van 4 maart tussen het gemeentebestuur en de raad van commissarissen. Dit werd door de heer Vrieling echter bestreden. Burgemeester Tellegen vroeg zich af in hoeverre het ge meentebelang hierbij is betrokken. wonderd over hetgeen hij onlangs in de pers had gelezen over de plannen der waterleidingmij. „Tenminste als het allemaal juist is wat er in de kranten heeft gestaan", aldus spre ker,, waarmee hij een duidelijke de monstratie van zijn wantrouwen te genover de pers gaf. Er wordt nu een proef spaarbekken aangelegd, dat nog veel groter gaat worden; men spreekt over een duiker door de Westerschelde, waarmee wa ter van de Brabantse wal kan wor den betrokken; er komt water'-ve ring door België. Hij achtte zich op dit gebied „maar een leek" en dit vooral stelde hij meerdere malen en nadrukkelijk, maar dat vond hij van het goede toch wel een beetje te veel. In plaats van waternood zou het dan wel eens watersnood kunnen worden, zo besloot de wethouder zijn over peinzingen. Hij vond het ook vreemd dat men, tenminste als men de pers mag geloven, eerst water van St. Jansteen in het proefspaarbekken gaat pompen. Hij vond dit wel een aardig spelletje, maar dat gaat toch veel geld kosten. CR zijn cijfers bekend geworden over het vertrek uit de grote steden, die dr. Luning Prak wel pijn zullen doen. Hij vindt immers, dat onze steden nog lang niet groot ge noeg zijn. Welnu, in 1958 hebben meer mensen de drie grote steden in het westen des lands verlaten dan er zich hebben gevestigd. Dit ver- trekoverschot bedroeg voor Am sterdam 7,3 van elke 1000 inwoners, voor Den Haag 6,2 en voor Rotter dam 2,8. Voor Amsterdam zijn ook de cij fers uit 1959 bekend en daaruit blijkt, dat het vertrekoverschot niet eens meer door het geboorteover schot wordt gecompenseerd. Daar door daalde het inwonertal van Am sterdam in 1959 met 2826 van 872.428 op 31 december 1.958 tot 869.602 pre cies een jaar later. Nu houdt een kwart deel van de vertrokkenen nog relaties met Am sterdam: ze zijn forens geworden. Doch ook zij laten blijken, dat het wonen in de grote stad niet die aantrekkelijkheid bezit, welke dr. Luning Prak zo geestdriftig schil derde. Zij zijn meer geporteerd voor de spreiding. En geef ze eens on gelijk' J-JET is in de Tweede Kamer don derdag nogal een wilde bedoe ning geweest. Daar werd bij de stemming over een motie de zonder linge coalitie vertoond van KVP, communisten en staatkundig-gere formeerden (plus dan nog wat en kelingen uit andere partijen). De PvdA was zo regeringsgetrouw als het maar zijn kon en door een paar amendementen verfraaide ze het aanhangige regeringsontwerp. Met dat al is de tweede daad van dit Kabinet op fiscaal gebied een belastingverhoging. (De eerste was een verlaging voor de vrijgezellen.) En daarbij werd tot groot ongenoe gen van professor Romme nog w 1 met de portefeuilles gerammeld. Een ongenoegen, dat zich tijdens het bewind van de brede-basiskabinet- ten herhaaldelijk moest vertonen, maar dat zich in deze periode-De Quay nog niet had behoeven te ma nifesteren. Men vraagt zich af, waarom minister Zijlstra zo "ebrand was op de 38 milioen van een ver hoogde grondbelasting en waarom hii beslist niet kon wachten tot het geheel van fiscale noodzakelijkhe den en mogelijkheden voor 1961 ter tafel ligt. De minister zelf gaf slechts als argument, dat dit bedrag „psycho logisch" nu wel op de huiseigenaren te verhalen is. nu ze toch twintig procent huurverhoging krijgen. Een sterk motief lijkt ons dit niet. Zou er niet meer achter zitten? Hebben de eerste verzamelde gegevens voor de begroting van het volgende jaar hem pessimistisch gestemd? Komt een verlichting van de inkomsten belasting in gevaar? Het zou ons niet verwonderen, als de Eerste- Kamerleden bii de behandeling van deze belastingverhoging nader ge ïnformeerd willen worden. (Advertentie) U ZEGT IEDER ZEGT (JAN ELICH) Lievevrouwestr. 9 - Bergen op Zoom Begroting Ook de heer van Lengevelde be wonderde de wijze van kritiseren niet. Hij stelde voor, dat door de waterleiding-mij. een begroting zal worden opgesteld, zodat men meer houvast heeft voor de toekomst. De heer Vrieling ging daarin echter veel verder, zodanig zelfs dat de raad daar niet zo maar aan durfde begin nen. Hij wilde n.l. de ongelimiteerde garantie intrekken met een principi ële bereidverklaring deze garantie terug te geven als tusssen de ge meente Terneuzen en de Waterlei dingmij, zal zijn overeengekomen hoe de jaarrekening in het vervolg zal worden samengesteld. Daar was men wel wat huiverig voor. Men wilde liever (en dit kwam in principe uit de koker van dhr Huijbregts) even de jaarrekening 1959 afwachten. Als deze voldoende gegeven verstrekt zal de raad er genoegen mee nemen. In het tegenovergestelde geval zal het voorstel, zoals wij dat gisteren reeds formuleerden, in behandeling worden genomen. Watersnood Wethouder de Vos had in de aan deelhoudersvergadering van 14 de cember 1.1. felle debatten verwacht. Volgens de heer van Waes moesten de gestelde vragen niet beantwoord worden, aldus de heer de Vos en dat noemde hij dom vertrouwen. Juist deze zaken brengen de waterleiding bij het publiek in opspraak. Overigens was de heer de Vos ver- De zanger Frans Vroons zal van avond optreden in NCRV's tv-gasten- kwartiertje „Van grote naar kleine k". Na zijn kleinkunst-uitzending wordt een documentaire uitgezonden over het Nederlands Christelijk Gym nastiek Verbond, dat dezer dagen 50 jaar bestaat. Om kwart voor 9 be gint de NCRV met haar amusements gedeelte van deze avond. Dat begint met 20 minuten cabaret door Ina van Faassen, Ton van Duinhoven en de arts oud-medewerker aan het stu dentencabaret Paul van Wely. „scherzo" staat ditmaal geheel in het teken van de schoonmaak. Enny Mols-de Leeuwe zal het er in vier gezichten over hebben in haar kwar tetspel en Ans en Jaap Daniëls zullen er over zingen. Als gast treedt de zanger Stan Haag op naast de gebrui kelijke medewerkers als Henk Elsink Herbert Joeks, Noortje de Vries, Bueno de Mesquita, Joekie van der Valk eii de „vocals" van Frits van Breemen. In een extra Eurovisie-uitzending kan men vanmiddag van 4 tot half 5 kijken naar een rechtstreekse re portage van de „Grand National" de wereldvermaarde steeple-chase voor paarden te Aintree bij Liver pool in Engeland. België: Om half 12 vanochtend komt de Vlaamse televisie al in de lucht met een verslag van skiwed strijden te Planica in Zuidslavië. Om half 5 begint vanmiddag een verslag van de rugbywedstrijd Wales-Frank- rijk. Het avondprogramma begint met de éénacter Bezoek" (overge nomen van de NCRV) en besluit na een Perry Como-show met de ru briek „Autorama". Het avondprogramma van de Vara bevat niets nieuws. Zoals gewoonlijk wordt begonnen met een toeristische reisdocumentaire an dr. L. v. Ege- raat, die dit keer zal spreken over Frankrijk. Na „Filmvenster" en de actualiteitenrubriek .Mensen, dingen nu presenteert Wim lbo „Ar tiestencafé" met o.a. een gastoptre den van het Spaanse danspaar Su- sana y José met de gitarist Paco Hernandez en de flamencozanger Ma nuel Marrena. Er zijn vandaag twee sportuitzen- dingen Behalve „Sport in beeld", na melijk. dat op de gebruikelijke tijd wordt uitgezonden en waarin men o.a. een rechtstreeks verslag zal zien van een deel van de turninterland Zwit serland - Duitsland kan men van middag vanaf 5 uur getuige zijn van wedstrijden om het Nederlands kam pioenschap le klasse sabel. België: In het middagprogramma van de Vlaamse televisie is van 4 uur tot half 5 een autowedstrijdrepor- tage opgenomen. De avonduitzending begint met „De muziekkampioen", o.a. naar ideeën van Lou van Burg en wordt besloten met drie korte films, die alle bekroond zijn. Van de bijeenkomst van de partij raad der KVP zal de KRO vanmid dag van 12.45 tot 13 uur een repor tage uitzenden. In het kader van de Boekenweek zendt de KRO vanavond een door Leo Nelissen samengesteld radio cabaret uit, „Gepakt en gezakt". In de teksten zal het boek op de hak worden genomen dooi Maya Bouma, Yoka Beretty, Steye van Branden berg en Leo Nelissen. Tevoren kan men in „Pophlaire Klassieken" luisteren naar een con cert. dat onlangs in Concordia te Breda werd uitgevoerd door het Om roeporkest. Men speelt Sheherazade van Rimsky-Korsakow. Om half 9 begint het vierde deel van het luis terspel „God aan de grens". In „Piccolo" dat vanmiddag van half 4 tot 4 uur in de ether komt, wordt medegewerk door de groep uit Oudenbosch met een klankbeeld over de Boekenweek. De Vara zendt vanavond het amu sementsprogramma „Week uit - week in" uit, o.a. met medewerking van Corry Brokken en Tom Manders. In het middagprogramma van de Avro spreekt Jan Brusse vanuit Pa rijs over het bezoek van Kroestjev aan Frankrijk (12.55 uur). Het avonddeel van genoemde omroepver eniging bevat, behalve de liedjesuit zending „Scherzando" het twaalfde deel van het luisterspel „Karenina". Via de KRO kan men vanavond eerst luisteren naar een causerie over de katholiek in zijn gemeenschap. Daarna komt het cabaret „De halve maan(d)" in de ether, gevolgd door een toespraak van de heer J.M. Pe ters. Na de première van Andries- sens Missa Cogitationes Cordis, ge componeerd in opdracht van de KRO kan men afstemmen op het avon tuurlijke luisterspel „Zaakwaarne mers", waarvan het laatste deel wordt uitgezonden. Sport: Hilversum 1: 9 uur: mede delingen; 12.30 uur: sportspiegel; 4.30 uur: verslagen en uitslagen; 6 uur: standen en commentaren; 11.10 uur: laatste uitslagen. Hilversum 2: 4 uur»: reportage laat ste deel Elinkwijk - Volendam, nabe schouwing Heerenveen - Be Quick en pooluitslqgen.

de Stem | 1960 | | pagina 3