PRATEN ALS BRUGMAN WIJ LEVEN NIET OP VASTE BODEM Gaan Afrikaanse politiek ten aan dieren onder? ZWART WIT int. organiseert veteranen-toernooi Tonido kan ongeslagen record verliezen RUBIO Speer-visser Von Braun Bruidsmeisjes van prinses Margaret „M0DERNA" A. G. CORNET Jongeman door los werkman neergestoken Dieren in reservaten schuw mm-mi Zondag op Sportpark 18 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 26 MAART 1960 V KEURCOLLECTIE ZOMERSTOFFEN D U R FIN E-ede!staal KELTUM D*t is handi maakt Wildstand in ongunstige positie Nieuwe rubbersoorten Shell in Pernis NU v.a. f. 5995.- Y oorzitterskeuze, tere kwestie in Europees parlement Tien clubs Trefpunt Wisselprije bud.seat 5,-. Leeu- 44020 "te koop, versn. en taande st. JLO mo- Kerkhofw. 44018 "startklaar Breda. eden te tor Match- tr. 25,Bre- 43996 coop 65. reda. Ter- 43995 0 km i.pr. rontuurstr. den van Luxe '55- staat,prijs mprojector Koraal- r.park). 43993 koop a.g.b. awjaar '59. ilen voor it Opel. A. 23, Breda». iet mötor- •k Locomo- F. Leen- Zuiddorpe. 16550 jr., goed ame. Brie- wordt op Brieven zaterdag 26 isterom sta- 1.30 uur. ïgen al uw limonade- ater en He- ulst, Nieuw- 20619 rgen al uw ihilderwerk. 20617 verzilvering ïn glas enz. r.18. 20615 maart bij >erg. Tevens zaal Juliana Het Bestuur. Volksbank éntebijschrij- feren in het kerk, Goes. P. Frijhoff. 23489 'enda's en vlug en stencilin- ststrate.Rou- ddelburg. 23493 laande mu- met Schol- Verkrijgbaar Cortvriendt, cil, tel.01157- 21892 jeb. vergun- met ton- zonder wa- tel. 01150— 21882 noffelen en voor slechts voorzien van vet. Gemot. Lerickx-Smet, 21876 alleen Felix tehuis. Dui- 44070 ren van uw door glasrui- cstr. 7, Ter- el schoonma- Versloot, :en, tel. 2056. isteil en was- galvaniiseren. Versloot, tel. 2056. 21920 in tijdelijke iirect ter leen Br. ond, aauwse Poort zondag 27 Hulst. Be- Het Bestuur er. enz. ma twerk, circul., k enz. in 7 ter-Color Du- Geen inkt. Imonstr. Nola. ia. 44038 dag 27 maart inde wip. Be- 16613 vulcanisatie ;hoenreparatie Schoenmakerij luist. 16529 in alle kleu- Spitters vak- Elektrische ierkaaistr. 28. 16530 enen nog zo bij Spitters en t. Elektrische Bierkaaistraat 16531 atie maar één Wolbuis, Bon- Ist.16537 voor ieder e, Hulst.16540 ekkers tracte- n, er om ko- Laget, Htjlst. tten 5 voor 10 voor 1,20. maar. 16541 n. Kabeljauw, :ts. Iets heer- 2n goedkoper braadkuikens soepkippen en er een voor u ndag? Waar u dt. Alleen bij 1st.16542 roenten, verse e, sla, bloern- bij Frans La- 16543 Sinaasappelen ,-.! Nog steeds tten, Jonathan Winston list.16545 jkkende plastic rvan van Hels- 16551 REEMD eigenlijk! Er is geen De beeltenis van pater Brugman, „Onze Lieve Heer op Zolder" Nederlander die niet nu en dan de naam van pater Brug man in de mond neemt, terwijl 's mans. daden maar nauwelijks bekend meer zijn. De meesten van ons denken helemaal niet aan een pater als zij de woorden „praten als Brugman" gebrui ken. Laat staan dat zij beseffen, dat diezelfde Brugman vijf eeuwen geleden, aan het eind van de middeleeuwen dus, ge storven is. Wanneer hij precies geboren is en wie zijn ouders waren is onbekend. Wèl weten we dat hij ongeveer zeven tig jaar geworden is. Dat zijn werk belangrijk en zijn invloed, vooral op het volk. groot geweest moet zijn, is duidelijk. Hoe anders zou zijn naam nu nog zo populair kunnen zijn Wie wel eens de oude r,-k. schuil kerk op de Amsterdamse Oude Zijds Voorburgwal binnengewan deld is, het gebou» ,,Onze Lieve Heer op Zolder", waar een beeldje van Brugman' (op de kansel predi kend) hangt, zal daar verwonderde bezoekers naar zijn beeltenis heb ben zien staren: „Hé, is dat nou Brugman, die pater; de Brugman die zó goed spreken kon dat we dat nu nog niet vergeten zijn „Moderne devotie Pater Brugman was een volgeling van Geert Groote de man die voor de geschiedenis var. het Nederlandse culturele en godsdienstige leven zo belangrijke „broederschap des ge- meenen (gemeenschappelijke) le vens" had gesticht. Brugman was het aanvankelijk niet eens geweest met de aanhan- Advertentie) heeft weer een in alle PRIJSKLASSEN Ziet de etalage Halstraat 36, Breda, tel. 34135 gers van de nieuwe secte, die geen kloostergelofte aflegden, alvorens in een fraterhuis te worden opgenomen. Zij wilden immers, als ideaal, het godsdienstig leven in de wereld be trachten. Hun beweging, de „Moder ne devotie", bracht voor het eerst bijbelgedeelten in de Nederlandse taal uit. Men wenste het Boek der Boeken in handen van de gelovigen zelf. Men wenste een hernieuwde, herleefde vroomheid, als reactie te gen de spitsvondige woordenstrijd die in de kerk ontstaan was. Men wenste een zuivering van misstanden, een betere „navolging van Christus". Kanselredenaar Onder die titel was ook het werk van Thomas a Kempis verschenen, dat na de bijbel het meest gelezen boek onder christenen in alle delen der aarde werd. Het was met deze Thomas a Kempis dat pater Brug man in contact kwam. Een contact dat tot een vriendschap voor het le ven en tot Brugman's bekering tot de ideeën van de Moderne Devotie leidde. Hij was belezen, maar geen ge leerde. Een redenaar met een enor me invloed op het'volk. Predikend trok hij door het land; van de kan sels hamerde hij zijn veroordelin gen over de hoofden der gelovigen. Hij vocht tegen het bederf der kerk Hij trok van leer tegen gok-, dob bel- en drankzucht, tegen de ont heiliging van kerkelijke feestdagen tegen de vele bloedig uitgevochten veten in den lande Van 1450 tot 1470 trok hij overal door wat toen de Nederlanden waren. In het noorden, Groningen en Friesland in Kampen, Deventer, Arnhem en Nijmegen zag men hem de kansels bestijgen. Maar ook kwam hij naar Den Haag dan naar Zutfen en weer naar Am sterdam. Vooral in die stad was zijn invloed onder het volk groot. Daar werd zelfs door zijn toedoen, tegen de wil van de stedelijke overheid in, een nieuw klooster gesticht. Pater Brugman werd een begrip, zoals zijn predikaties dat waren. Dat zijn ze eigenlijk tot op de huidige dag gebleven, al beseffen we dat niet helemaal meer, wanneer we zeggen: „praten als Brugman". (Advertentie) Boschstraat 44 - Breda - Tel. 31724 (Van onze handbalmedewerker) Ongetwijfeld zal het morgen weer geducht gaan spannen op diver.se handbalvelden. Er kun nen dan ook resultaten ver wacht worden, die de huidige ranglijst een geheel ander aan zien gaan geven. Zo loopt bij de heren in de distr. Ie klasse de kersverse kampioen Tonido ernstig kans zijn trotse ongeslagen re cord te gaan verliezen. Want SOA, dat als gastheer fungeert, kan de punten best gebruiken om zich hierdoor in veiligheid te brengen. Afgaande op hun resultaten van de laatste weken zijn ze beslist niet kansloos tegen Tonido. Terwijl in de 2e kl. Volharding ge makkelijk kan winnen van Marathon 2, krijgt Rapid een moeilijke tegen stander te overwinnen, nl. Tonido 2, dat blijkbaar in een uitstekende vorm verkeert. Niettemin houden we het op een (kleine) zege van Rapid. In de afd. Ie kl. moet Velocitas tegen Roosendaal danig op zijn tellen pas sen willen ze niet, door onderschat ting, de winst naar Roosendaal zien gaan. Juliana en Volt 2 gaan weer eens een prestige-duel uitvechten. Twee gelijkwaardige teams, die niet voor elkaar onderdoen, zodat terrein voordeel hoogstwaarschijnlijk de be slissing gaat brengen. Dit dan in het voordeel van Juliana. In 2A krijgt EBHV 2 in zijn voor laatste wedstrijd af te rekenen met kanshebber Dongen. Voorwaar geen eenvoudige taak, temeer daar Dongen een snelle voorhoede kan plaatsen tegen een ietwat trage EBHV-verde- diging. Een gelijk spel ligt hier echter het meest in de lijn der verwachtin gen. Het topduel in 2B is de wedstrijd Taxandria (16 pt. uit 9) tegen Den Bosch (13 pt. uit 9). Voor deze laatste De 36-jarige los werkman M.L. heeft op de hoek van de Tweede Goudsbloemdwarsstraat en de Lin- dengracht te Amsterdam de 17-jarige houtbewerker J. de B. met een mes een steek in de rug onder het linker schouderblad toegebracht. Een vriend van het slachtoffer, de 20-jarige W. van L. werd eveneens door de los werkman aangevallen. Hij liep echter geen verwondingen op. Wel werd zijn kleding vernield. De houtbewerker is naar het Wil- helmina Gasthuis overgebracht. Waarschijnlijk is de los werkman in woede ontstoken over een opmerking die echter niet hem, maar een juist passerend meisje gold. De los werk man is later aangehouden maar heeft geweigerd zich te laten verho ren. is winnen noodzakelijk, om nog een kleine kans op ed titel te behouden, terwijl Taxandria bij een eventuele zege de titel als het ware voor het grijpen heeft. Wie dit ongetwijfeld enerverende duel gaat winnen is dan ook niet te zeggen. Misschien wordt het Taxandria, dat zich door een zege tevens zou revancheren voor de des tijds geleden nederlaag. Bij de dames wederom een belang rijk duel in de distr. Ie kl. Ditmaal neemt Zeeland Sport het thuis op tegen Walcheren. En de mogelijkheid ook deze titelkandidate een nederlaag te bezorgen is niet uitgesloten. Were Di gaat hier verder naar Ma rathon, dat zich wel de meerdere zal tonen. Tachos kan in de 2e kl. tonen serieuze plannen te hebben. Ze moe ten nl. naar leider Hontenisse. Of het de Waalwijlcse dames zal lukken de leiding over te nemen dient afge wacht te worden. SIOS kan een punt veroveren op WSC. Hetzelfde is weg gelegd voor SOA tegen Tonido. In, de afd. Ie kl. komt Uno Animo tegen KSB voor een zware taak te staan. KSB speelt nl. haar beste wed strijden tegen een sterke tegenstand ster. Boveniden hebben ze niets meer te verliezen, zodat ze vrijuit kunnen spelen, terwijl Uno Animo moet win nen om haar theoretische kans te be houden. Blauw-Wit zal RKC wel met een forse nederlaag huiswaarts sturen. Rapid kan zegevieren over Aktief, terwijl Dongen en Roosenadal de winst wel eerlijk zullen delen. In de 2e kl. zijn LONGA en EmBcE de teams die zonder twijfel de volle buit voor zich zullen opeisen. (Advertentie) WATER DICHT en is onvergankelijk Verkrijgbaar bij verfwinkels, iizerzaken en drogisten IMP.: N.V. „COVENT", Tilburg Stuijvesantplein 13 Enige weken vóór de ramp van Agadir werd de aandacht gevestigd op het stijgen van de bodemtemperatuur van de Sa hara. De inheemsen in het zui den van dit woestijngebied vreesden „dat het vuur uit de diepte bezig was omhoog te ko men". Het is inet waarschijnlijk, dat dit voorteken iets te maken had met de aardbeving van Aga dir, maar het vestigt eens te meer de aandacht op het feit, dat de gehele wereldbevolking eigenlijk op één grote vulkaan leeft. Martinique (1902), San Francisco (1906), Sagami (Japan 1923), Kansoe (1932) en Quetta (1935) beide India) Erzindsjan (Turkije 1939), zijn slechts enkele voorbeelden uit onze eeuw van aardbevingen. Tienduizenden slachtoffers eisten deze aardbevingen in sommige gevallen zelfs meer dan honderdduizend. Agadir is de jong ste naam op deze lijst, maar zeker niet de laatste. Onze aarde is nog in afkoeling, van binnen is zij één kokende brij; als dit niet zo was, zou onze planeet één der levenloze, versteende hemellicha men zijn, die schijnbaar zinloos door het heelal rondsuizen. Er zijn op aarde ruim 400 ac tieve vulkanen, en duizenden malen per dag doen zich ergens trillingen in de aardkorst voor, soms hevig, soms niet. Deze aardkorst is eigenlijk een dun vlies, dat voortdurend rekt en krimpt, maar niet alle bevingen zijn het gevolg van die beweging. Er zijn ook de zogenaamde stof- bevingen, die ontstaan in reus achtige onderaardse holen, onder „overhangende landtongen". Japanse geleerden, die uit bittere er varing het èèn en ander over aard bevingen te weten zijn gekomen, ge loven dat de aardbeving van Agadir zo'n stofbeving was. Zij menen dat het kustland van Marokko, en grote delen van de Sahara, eigenlijk geen ondergrond hebben. Zij leiden dit af uit de oppervlakte-structuur. De on deraardse holen, op een diepte van 15 tot 28 kilometer, zijn met stof en gas gevuld en zijn met de vulkani sche diepte verbonden door nauwe kanalen. Meestal zijn deze kanalen verstopt door afgekoelde lava, maar als de vulkanische druk te hoog wordt kan het gebeuren dat gloeiend i vloeibaar gesteente naar boven dringt en in de holen geweldige explosies teweeg brengt. Onderaardse ketel Aardbevingen vallen nog niet te voorspellen, maar de ingenieurs van dc olievelden houden wel degelijk re kening met het koken van het binnen ste der aarde. Onlangs is in de Kaspische Zee met werkelijk infernaal iawaai een nieuwe eilandje ontstaan. De tech nici van de Russische olievelden heb ben daarin een bevestiging gezien van de theorie dat het gehele Kau- kasische kustgebied als een gigan tisch „balkon" hangt over een even gigantische „ketel" die gevuld is met aardgas. De diepte van deze ke tel zou variëren van 800 tot 2600 me ter. Seismografische metingen en bo ringen sinds 1934 hebben bewezen dat de druk in deze ketel toe neemt en dat zich op 350 tot 500 meter diepte onder de Kaspische Zee 'n soort „aardgasbrug" heeft gevormd. Russische geologen zijn van mening dat deze brug verantwoordelijk is voor het ontstaan van het nieuwe eiland. Zij geloven dat deze eruptie het begin is van een reeks uitbar stingen in het Kaukasische kustge bied en zij hebben dan ook hun col lega's, de olie-ingenieurs, gewaar schuwd om voorzorgsmaatregelen te nemen tegen onvoorziene gebeurte nissen in dit olieproducerende ge bied. Niet deze eeuw ln Bakoe ziet men de jongste uit barsting in de Kaspische Zee als een geologisch bewijs voor de stel ling dat ongeveer 60 miljoen jaar geleden een verbinding heeft be staan tussen de Kaspische Zee en de Zwarte Zee. De technici en geleerden zijn na bestudering van de beschikbare gege vens toi de slotsom gekomen dat nóch in deze eeuw, nóch in de volgende, het tot gasexplosies van zulk een kracht zal Ifomen dat het kustgebied van de Kaspische Zee gevaar loopt. Wèl zullen bij de aardoliewinning nieuwe technische, methoden aange wend dienen te vrorden, om te voor komen dat het personeel en het kost bare materiaal geen gevaar lopen. Niet rustig Nog slechts enkele jaren geleden was de bemanning van een Ameri kaans vrachtschip, dat in de nabij heid van de Filippijnen voer, getuige van de geboorte van een nieuw eiland. De zee kolkte en er steeg een wolk van stoom en rook omhoog. De eilandjes die geregeld in de Stille Oceaan opduiken ontstaan door de werking van de zogenaam de magmakanalen ,die soms ouder dan 150 miljoen jaar zijn. Zo schijnt §r een vulkanische keten te bestaan die loopt van de Galapa- gos-eilanden naar Nieuw-Zeeland om zich vandaar voort te zetten via Nieuw Guinea naar Borneo. In dit enorme eilandengebied worden met grote regelmaat eilanden „naar bo ven geheven". Ongeveer 95 pet. daar van verzinkt echter weer na enige tijd, als bewijs dat het onder onze dunne aardkorst nog lang niet rustig is. Hoe het toekomstige en wetenschappelijke leven in Afrika zal worden, is nog steeds niet beslist. Steeds zijn er nieuwe span ningen, nu eens in Kameroen, dan weer in Kongo, dan weer in Zuid-Afrika. Binnenkort zal hier nog een probleem bijkomen, nl. de verhouding tussen de negers en hun dieren. Dit is, hoe won derlijk het ook klinkt, een zeer belangrijk politiek vraagstuk. Wanneer de regeringen eenmaal onafhankelijk zijn, zullen zij dan de natuurreservaten in stand houden? Deze vraag is door de Europese en Amerikaanse natuurbeschermers al verscheidene malen gesteld aan de regeringen van vroegere man daatgebieden die nu onafhankelijk ge worden zijn en ook aan die van die gebieden die nog zelfstandig moeten Twee van de acht bruidsmeisjes van Marilyn Willseen petekina van de rine Veseyeen nichtje van Tony prinses Margaret. Links de 12-jarige prinses; rechts de zesjarige Cathe- I Armstrong Jones worden. Het antwoord was steeds: neen. Als reden werd opgegeven: „Wat door de blanken tot stand is gebracht, zullen wij uit de weg rui men". Dit geldt zowel voor jacht- privileges als maatregelen ter be scherming van het wild. i In het Franse deel van Afrika is de wildstand na de politieke omwen teling in een zeer ongunstige positie komen te verkeren. Op vele plaatsen werden wapens aan de negers ver strekt. Gevolg: een ware afslachting van antilopen, gnoe's, zebra's, buf fels, nijlpaarden, olifanten en leeu wen. De jacht in deze gebieden is zeer gevaarlijk geworden, want vele dieren worden door het in 't wilde weg schieten niet dodelijk getroffen en doen daarna dikwijls woeste aan vallen op de mens. Bovendien zijn de dieren, ook in de reservaten, zeer schuw geworden. Enkele diersoorten, zoals de witte oryx-antilope en de addix-antilope, zijn al geheel uitgestorven, terwijl andere soorten in betrekkelijk korte tijd zullen volgen. Eigen aandeel Toch dient men wel enig begrip te hebben voor de houding van de zwarte politieke leiders. Vanuit hun standpunt bekeken, hebben zij geen ongelijk wanneer zij zeggen dat de blanken eeuwenlang de on voorstelbaar grote massa Afrikaans wild hebben uitgedund en dat nu voor de inboorlingen zelf het tijd stip gekomen is om hier hun aan deel in te hebben. Wanneer men de hevige gevoelens van haat tegenover de blanken in aanmerking neemt, lijkt het alsof de negers in hun volste recht staan. En toch is het duidelijk hoe kortzichtig zij zijn. Er kan zelfs een gevaar voor henzelf in schuilen. Hoe de politieke situatie in Afrika ook wordt: altijd zullen ër blanke toeristen naar toe trekken. Zolang Afrika het land der wilde dieren blijft waar men 's nachts het brullen van de leeuw en het trompetten van de olifant kan horen, zal het de blanken blijven trekken. Als er echter geen kuddes wilde dieren meer te zien zijn, omdat de dieren al op zeer verre afstand voor de mens vluchten, dan hebben de blanken er geen reis van duizenden kilometers voor over. Blank toerisme Alleen het Krügerpark en de na tuurreservaten van Zuid-Afrika zullen hiervan profiteren. Maar de rest van het continent wordt dan voor de blan ken oninteressant. Daarom is het voor de negers van levensbelang dat hun wildstand op peil blijft, want het „blanke toerisme" is voor iedere Afrikaanse staat van buitengewoon grote betekenis, ook al wordt dit nu nog niet ingezien. De Franse Jachtcommissie voor groot wild is thans bezig om met de inheemse regeringen te onderhande len en begrip voor het beschermen van het wild te kweken. Zal men hierbij succes hebben Bij de grote massa zal men wel op moeilijkheden stuiten, maar het in heemse intellect kan op de duur niet ontoegankelijk blijven voor dit in zicht, een inzicht dat voor het toe komstige Afrika van groter beteke nis voor de negers dan voor de blanken is. Shell Nederland N.V. heeft bekend gemaakt, dat haar fabriek te Pernis voor de vervaardiging van syntheti sche rubber van het stryeen butadieen type, met een capaciteit van 60.000 ton per jaar, binnenkort in bedrijf zal worden gesteld. Ook andere synthetische rubbers zullen eerlang in het fabricagepro- gramma van Shell Nederland Chemi sche Fabrieken N.V, te Pernis worden opgenomen: plannen voor de bouw van een fabriek voor de fabricage van nieuwe rubbers van het polydieen- type zijn in een vergevorderd stadium. Voor vele eindtoepassingen zijn de nieuwe rubbersoorten gelijkwaardig (Advertentie) Zei '111 naar uw hand.... -ftborrvoLsi 300 ZQ Jbk. ZO ZUINIG - ZO SNEL ZO RUIM - ZO GEWILLIG tvlpemstraat 7a BREDA - TEL. 306117 Laat de ruimtevaartspecialist dr. Wernher von Braun zich met een ro.ket op de rug naar de maan schie ten? Neen, dat is zelfs de wetenschap te kras. De raketdeskund>ge brengt zijn vakantie door in Miami en maakt vp de 'foto aanstalten om in het water te duiken, ten einde zich aan het speer-vissen te wijden. aan de beste kwaliteit natuurrubber en zij zijn in bepaalde opzichten daar aan zelfs superieur. De jaarlijkse voorzitterskeuze voor het Europees parlement, die boven aan de agenda staat van de zitting, die vandaag begint en tot 2 april duurt en die tc Straatsburg wordt gehouden, is dit keer een tere kwes tie. De huidige voorzitter is de Fran se Christen-Democraat Robert Schu- man, de „vader" van de EGKS. Ve len zouden echter aan een andere voorzitter de voorkeur geven. Men heeft nl. op de laatste vergaderingen van het parlement kunnen constate ren, dat de nu 73-jarige Schuman door zijn zwakke gezondheid soms zeer belemmerd wordt in zijn werk. Bij de leiding van de vergadering moest zijn secretaris hem soms woord voor woord souffleren. Naar verluidt is de meerderheid van de CD-fractie voorstander van vervan ging van Schuman door de Duitser Furler. De liberalen zullen mogelijk met een eigen kandidaat komen, de vroe gere Italiaanse minister Martino. De Bredase hockey- en Vrien denclub Zwart-Wit, welke reeds jaren achtereen op succesvolle wijze een kersttoernooi organi seert, heeft ditmaal haar ogen gericht naar de spelers, die uit puur genoegen in een vetera- nenelftal door het slaan van een balletje hun lichamen in bepaal de conditie trachten te houden. Waarom ook niet eens voor DIE elftallen een toernooi georgani seerd, kwam in het brein van de vereniging op en mede op aan dringen van diverse clubs, orga niseert zij nu zondag a.s. een groot internationaal veteranen-toernooi. Naar gelang dit toernooi in de smaak zal vallen wil Zwart-Wit in de toekomst proberen dit toernooi voor de „rode mannetjes" jaarlijks te doen terugkeren. Dat Zwart-Wit binnen en buiten de grenzen talrijke vrienden heeft, komt ook ditmaal duidelijk tot uitdrukking want liefst tien veteranen-elftallen zullen aan dit hockey-feest deelne men. Uit België zullen Antwerp H.C. en Uccle Sport (Brussel) van de par tij zijn, terwijl de Nederlandse deel name zal bestaan uit: „Kieviten" (Den Haag), HBS (Bloemendaal), „Wageningen", „Oosterbeek", „s'Hertogenbosch", „Breda", Push en Zwart-Wit. Deze tien elftallen zijn in 2 poules van 5 ploegen ingedeeld. Na een hal ve competitie, welke in elke poule verspeeld zal worden, zullen de no.'s 1 van iedere poule tegen elkaar uit komen in de finale. Natuurlijk wordt sportpark „Gin neken" het trefpunt van deze vete ranen. De eerste wedstrijden zullen om elf uur aanvangen en de finale is om half drie. Na afloop zal in het paviljoen van het Sportpark de prijs uitreiking, bij monde van Zwart-Wit's voorzitter Ed. Schul, plaatsvinden, waarna de vermoeide leden gestrekt zullen worden in hotel ..Dennenoord" waar het sluitstuk gevierd zal wor den. Een viering, welke uitsluitend bestemd zal zijn voor de veteranen want zij willen buiten het wakend oog van zoonlief of dochter, die avond graag eens de dagelijkse zor gen vergeten. Voor de winnaar van dit toernooi heeft Zwart-Wit een originele prijs bedacht, welke definitief in zijn bezit komt. Blijkt h*et organiseren van een der gelijk toernooi voor herhaling vat baar (wie twijfelt hier nog aan?), dan zal er een wisselprijs ingesteld worden,een prijs, waarvan we de originaliteit nog niet willen prijs geven Mocht het lentezonnetje schijnen, het zal de oude botten goed doen, dan gaat menig hockey-enthousiast de wandeling naar het Sportpark „Gin neken' wagen omdat hij ervan over tuigd kan zijn, dat deze veteranen nog zoveel enthousiasme, gepaard met de nodige techniek, zullen weten op te brengen, dat bij voorbaat van een geslaagd toernooi gesproken kan worden.

de Stem | 1960 | | pagina 13