MICHEL STOLKER: goede geest in Franse ploeg Venturelli ritwinnaar voor Carlesi; Desmet leidt in Genua-Rome Dieren kunnen wonderlijke vriendschappen sluiten ENGELSE VOETBALLERS VERLANGEN MEER GELD T.V.-reeks: Nederland in de wereldoorlog Eland en aap waren onafscheidelijk Totovergunning verlengd Krappe zege van Moskou op GVAV (3-4) Frans Künen in militair team Biljartfinale in Vlissingen Duitse ploeg in Ronde v. Ned. Engelsen tegen „voorlopigeiT' SPORT IN 'T KORT Wijzigingen in Ned. Elftal Bredanaar met hand tussen walsmachine DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 23 MAART 1960 Weer remise in schaaktweekamp Joe Brown geklopt door Ray Portilla Italiaan leidt Ned-Bulgarije Moore speelt niet tegen Nederland EENZAME LEEUW EXPERIMENT Eerste bosbrand van het jaar in Wouw se Plantage Hockey-interlaiul Belgisch B-team samengesteld AAARKTEN WATERSTANDEN (Van onze sportredacteur) ZEVEN JAAR geleden maakte hij een indrukwekkend debuut: tweede in de Ronde van Noord-Holland, de altijd slopende voorjaarsklassieker voor amateurs. Wij schreven: april 1953: de eerste keer dat de naam Mies (het is nu Michel, omdat zyn vrouw daar bijzonder veel prys op stelt) Stolker met vette koppen in de Nederlandse kranten verscheen. Als piepjong amateur had hij het gepresteerd met een vinnige spurt de destijds befaamde „Patsie" Willekes naar de derde plaats te wyzen om als tweede achter Wout Verhoeven te eindigen. Winden, slingerde hij het etenszakje tegen mün stuur". Ja, en toen was de koers gedaan voor de 26-jarige Bredanaar. Met een ontzet frame en kromme wielen moest hij de anderen laten gaan. Bijzonder triest En de toekomst Michel Stolker is een coureur met inzicht; een wielrenner met een om zo te zeggen zakelijk verstand, die de plannen voor de toekomst duide lijk heeft omlijnd. Met enkele woor den liggen ze op tafel. „Het is zeker dat ik de Ronde van Italië rijd, evenals ParijsRoubaix en de Ronde van Vlaanderen. Ik had ook graag ParijsBrussel gereden, maar dat mag niet vat: de KNWU, omdat op die dag de eerste rit om het kampi oenschap van Nederland wordt verre- prijzen. Is het niet om je dood te er geren? Met driftige gebaren haakt hij op dat laatste in zijn vrouw sust hem: rijd dan niet in Beek! Daar voelt hij veel voor. En op mijn vraag: „Voor de Tour de France heb ik weinig interesse en ik ben beslist niet van de partij als Büchli ploegleider is. Want er is voor mij maar één ploegbaas en dat is Kees Pellenaars!" Het komt er resoluut uit. En ook dat typeert deze slanke cou reur: hij heeft een eigen me ning, die hij niet voor zich houdt, hij is geen meeloper in de bete kenis van: meewaaien met alle winden, en hij zoekt met de juiste middelen zijn weg naar de top. De namen Willekes en Ver hoeven komen op de huidige wielerlijst niet meer voor. Zij hebben afgedaan, zoals dat in het wieier jargon heet. Maar Stolker niet. Anders nog: zeven jaar na die bewuste Noordhollandse klassieker spreekt het wielerpubliek met nog meer bewondering over de Utrechtse Bredanaar dan toen. In een nog vettere druk prijkt hij op de affiches. En zijn colle ga-beroepsrenners weten, dat hij „de stiel" verstaat, dat hij met een bewonderenswaardige regelmaat naar de top is „ge groeid". En ook: dat zijn ster nog hoger zal rijzen. Twee bruine ogen in een scherp gelaat, waarboven het haar licht- golvend naar achteren buigt; een slank figuur. Zo zit hij voor me in een luie stoel juist terug van een korte trainingsrit. Enbereid tot praten over zijn ervaringen in het oefenkamp aan de Italiaanse en Franse Rivièra, waar hij met de ex- tra-sportieve groepering Helyett- Leroux/Vin Sec vier weken heeft getoefd. En ook over de verstand houding in deze heterogene groep, zijn belevenissen in de afgelopen wedstrijden. Welnu: over alles niets dan lof. „Het bevalt me bijzonder goed in deze Franse fabrieksploeg" zo stak Michel van wal. „In het begin be schouwden de meesten ons (dat zijn: Jo de Roo, Captein en Stolker) zo'n beetje als koekebakkers, maar nu zij gezien hebben, dat we kunnen fiet sen, accepteren ze ons. Ze weten, dat we niet te lui zijn om te „werken" en zijn op hun beurt ook bereid ons eens te helpen, indien we met brokken aan cie kant van de weg staan." Anquetil en Darrigade ook? vraag ik. „Nou, die nu direct niet, maar Graczyk (een heel aardige knaap) en Stablinsky bijvoorbeeld, hebben al een keer op me gewacht" is het ant woord. Beroemde namen Men heeft intussen begrepen, dat de ploeg, waarin Stolker met De Roo en Captein een plaats hebben gevonden, beroemde namen bevat. Hij noemt de bekendsten: Anquetil Darrigade (onafscheidelijke vrien den), Graczyk, Elliot, Stablinsky Forestier, Couvreur. Een goed stel dus, waarmee de Hollanders en dat is voor een beroepsrenner im mers het voornaamste veel geld kunnen verdienen. Het is namelijk zo, dat alle ver diensten, vergaard in etappenwedstrij den en klassiekers, verdeeld worden onder de renners, die daar aan heb ben deelgenomen. Dat is in elke ploeg, zo zal men zeggen. Inderdaad, maar in een ploeg, die bestaat uit louter renners van formaat liggen die verdiensten uiter aard hoger. En dat onze Hollandse drie die tot dit voorjaar toch zeker nog geen opzienbarende resulta ten hadden bereikt, evenveel uit die pot krijgen als „grootmees ter" Anquetil en wereldkampi oen Darrigade is zeker opmer kelijk te noemen. Goed verzorgd Terwijl zijn vrouw, die zich in de loop der (huwelijks)jar, n heeft op geworpen als een goed verzorgster, de tweede thee-citroen inschenkt, ver telt Michel over ParijsNice en Mi laanSan Remo. Michel Stolker: Na vier weken Frank rijk en Italië eindelijk weer eens ge zellig thuis De K.N.V.B. heeft van de Minister van Justitie toestemming gekregen ook na 18 april de voetbalpool voort te zetten. De nieuwe termijn loopt tot 30 juni 1960. De vierde partij uit de tweekamp tussen Botwinnik en diens uitdager Tal om het wereldkampioenschap schaken is na 41 zetten geëindigd in remise. Botwinnik speelde met wit. De stand is nu 2 1/2 1 1/2 in het voordeel van Tal. Het stedelijk elftal van Moskou, waarin verschillende Russische inter nationals speelden heeft dinsdagavond in het Oosterpark te Groningen voor 12.000 toeschouwers een minieme ze ge behaald op de eerste divisieclub GVAV. De eindscore was 34, nadat GVAV vier minuten voor tijd nog een 32 voorsprong had gehad. Bij de rust was de stand 12 in net voordeel der Russen. De doelpunten van GVAV werden gescoord door middenvoor Fransen (43ste en 75ste minuut) en invaller rechtsbuiten Klunder (51ste minuut), die de geblesseerde Groninger ver ving. Voor het team van Moskou scoor den middenvoor Kalojev (3e minuut) linksbuiten Masalov (29ste minuut) en rechtsbinnen Ivanov (86e en 89e mi nuut). „Ja, je weet, dat ik in de eerste etappe vierde werd. Ik reed toen erg goed, maar ik heb me toch waar schijnlijk iets geforceerd, want de volgende dag ging het minder. Ik moest toen trouwens ook in de buurt van Anquetil blijven, die pas op het laatst goed in forme kwam. In Mi laanSan Remo draaide ik weer op volle toeren. Door een val bij de ver zorging, na 190 km, moest ik echter opgeven. Een tikkeltje weemoedig vertelt hij hoe liet kwam. .Darrigade, die een dag later zou rijden in NiceGenua, was niet vertrokken en zou ons verzorgen. By mij liep dat echter niet zoals het moest, want in plaats van in mijn Joe Brown, de wereldkampioen lichtgewicht, heeft maandagavond te San Antonio op verrassende wijze verloren van Ray Portilla, een vol komen onbekende bokser. Joe Brown, die zijn titel sinds 1956 reeds achtmaal met succes verdedigde vroeg na de zesde ronde de scheids rechter het gevecht te staken, omdat hij veel last ondervond van een stoot tegen zijn linkerzijde. De wereld kampioen zei, dat hij in de vierde ronde gewond was geraakt en het op 10 ronden vastgestelde gevecht, waarin de titel niet op het spel stond, niet zou kunnen beëindigen. De scheidsrechter stemde er in toe en kende de overwinning toe aan Portilla, die hoogst verbaasd scheen toen hij tot winnaar werd uitgeroepen. Brown heeft zich na de bewuste stoot nog twee ronden lang staande gehouden, maar kon tenslotte niet meer. Een dokter, die hem onder zocht, stelde als diagnose, dat de wereldkampioen verwondingen aan de ribben had opgelopen en tenminste zes weken niet in de ring zou kunnen verschijnen. Nederland zal een ploeg van zes atleten afvaardigen naar het internationale militaire cross- countrykampioenschap, dat op 2 april in Brussel zal worden ge houden. De zes Nederlandse deelnemers zijn: Hein Cujé, Frans Künen, Anton Jonkers, Hein Christ, Klomp en Heydens. Dertien landen hebben voor dit cross-countrykampioenschap inge schreven. Er wordt zowel om een individueel als om een ploegen kampioenschap gestreden. Van 27 maart tot en met 3 april wordt in café Verhulst te Vlissingen de finale gehouden van het derde klas kader-kampioenschap van Walcheren en Zuid-Beveland. Aan dit kampioenschap nemen deel: J. Harting, J. v. d. Velde en J. R. Claessens, lid van A.B.C., Vlissingen. Chr. Gabrielse, P. Verhage en F. G Melse van A.L.M., Middelburg M. C. Reijnhoudt van A.B.V., Vlissingen en J Passenier van V.E.G., Oost- Souburg. De Italiaan Romeo Venturelli heeft dinsdag de tweede etappe van de wielerwedstrijd GenuaRome gewonnen. Hij legde de 172 km van Viareggio naar Reggio en Emilie af in 4 uur 36 min. 55 sec. Tweede werd de Italiaan Guido Carlesi, derde de Belg Jean Brankart en vierde de Italiaan Giorgio Tinazzi. Een groep van 19 renners ging in dezelfde tijd als deze vier door de finish. De Belg Gilbert Desmet behield de leiding in het algemeen klassement. de winnaar: 4.36.56; 24 Nino Defilippis It. 4.40.27; 29 Coen Niesten, Ned. z.t. 42 Ab Geldermans, Ncd. 4.43.28; 46 Darrigade, Fr. z.t. 49 Anglade, Fr. z.t. 54 Graczyk, Fr. z.t. 58 Gaul, Lux. z.t. 60 Jo de Roo, Ned. z.t., 65 Jo de Haan Ned. 4.46.36. Onze landgenoot Piet Damen heeft in de tweede etappe de strijd gestaakt. Het algemeen klassement luidt als volgt: 1 Gilbert Desmet 8.44.36, 2 Frangois Mahé 8.44.39, 3 Tommy Simpson z.t. 4 Jean Bonifassi, Fr. 8.45.23; 5 Jacques Anquetil z.t. 6 Gui do Carlesi z.t. 7 Gastone Nencini z.t. 8 Vito Favero z.t. 9 Arnaldo Pambi- anco. It. z.t. 10 Carlo Brugnami z.t. 15 Jean Brankart z.t. 18 Romeo Ven turelli 8.49.40; 28 de Roo 8.52.12; 33 Niesten 8.53.17; 41 Darrigade 8.56.18; 46 Geldermans z.t. 51 Anglade z.t. 54 Gaul z.t. 56 de Haan 8.59.26. Voor de ronde van Nederland, die van 10 tot en met 17 mei wordt ge houden, heeft een Duitse wielerploeg ingeschreven, bestaande uit de ren ners Altweck, Debusman, Ommer, Jaroszewicz, Pommer, Reinecke en Ziegler. Ook in deze tweede etappe is er veel strijd geleverd. De eerste ont snappingspogingen kwamen al na twee kilometer; de eerste aanval van bete kenis echter pas bij de beklimming van de Col de Cereto. Daar scheidde zich een groep van 14 renners af, waarbij de beide animators uit de eerste rit, Gilbert Desmet en Tommy Simpson. In de afdaling groeide deze kopgroep aan tot 23 man. Op twee minuten volgde een groepje met onze landgenoot De Roo, dat ver geefs trachtte aansluiting te krijgen. De Italiaan Venturelli demarreerde na 157 km uit de kopgroep. Tezamen met zijn landgenoten Brugnami en Nencini nam hij een voorsprong, maar ruim zes kilometer voor de finish werd dit drietal teruggehaald. Venturelli zou echter toch als over winnaar in Reggio en Emilie gehuldigd worden. In de sprint toonde de Ita liaan zich namelijk de snelste, mede omdat zijn grootste concurrent voor de rit-overwinning, de Fransman Darri gade, door een lekke band in de slot fase naar de tweede groep terugviel. De officiële uitslag was: 1 Romeo Venturelli, It. 172 km in 4 uur 36 min. 56 sec.; 2 Guido Carlesi, It.; 3 Vito Favero, It. 4 Giorgio Tinazzi, It. 5 Imerio Massignan, It. 6 Jean Bran kart, België; 7 Carlo Brugnami, It. 8 Gilbert Desmet, België; 9 Tommy Simpson, Eng. 10 Gastone Nencini, It. 11 Frangois Mahé, Fr. 12 Jacques An quetil, Fr., allen in dezelfde tijd als De interlandwedstrijd Nederland Bulgarije, die zondag 3 april in het Olympisch Stadion te Amsterdam wordt gespeeld, zal geleid worden door de Italiaan G. Campanati. Zijn landgenoten R. Righetti en G. Genei fungeren als grensrechters. Scheidsrechter voor de wedstrijd voorlopig Nederlands elftalFootball Combination, vanavond in het Olym pisch Stadion, is de heer W. Beltman uit Deventer. Hij wordt geassisteerd door de heren J. N. Mondeel en G. Florin uit Amsterdam. Het elftal van de Football Combi nation, dat vanavond tegen het Voor lopig Nederlands elftal speelt, is als volgt samengesteld doelReynolds (Southampton) achter Bond en Cantwell (beiden van West Ham United); middenAnderton (Chelsea), Nor man (Tottenham Hotspur) en Apple- ton (Leicester) voor Paine (Southampton), Woos- nam (West Ham United), Tindall (Chelsea), Dunmore (West Ham United) en Sydenman (Southampton) Reserves Cakebread (Brentford), Foster (Leyton Oriënt) en Byrne (Crystal Palace). Graham Moore, de middenvoor van Cardiff City en international van Wales, staat niet opgesteld in de En gelse combinatie die vandaag in Ne derland speelt. Moore werd zaterdag in een wedstrijd tegen Portsmouth, aan de linkerknie geblesseerd. Zijn plaats wordt ingenomen door Ron Rindill van Chelsea. DE WERELD- en Olympische kampioene kunstrijden Carol Heiss heeft zich dinsdag officieel ver loofd met Hayes Alan Jenkins, de Olympisch kampioen kunstrijden 1956. Het huwelijk zal op 30 april te New-York worden gesloten. Carol Heiss heeft op de persconfe rentie tevens te kennen gegeven, dat zij er over denkt haar amateur-sta tus als kunstrijdster op te geven. DE SCHERMWEDSTRIJD tussen de militaire teams van Nederland en België, die donderdag 24 maart was vastgesteld doch geen doorgang kon vinden op die datum is nader bepaald op zaterdag 23 april. De ontmoeting wordt te Breda gehou den. HET NEDERLANDSE militaire hoe keyteam zal op donderdag 28 april op het sportpark Te. Werve (Rijs wijk) een wedstrijd spelen tegen het militaire elftal van België. Voor dinsdag 17 mei staat voorts een wedstrijd NederlandFrankrijk op het programma. De ontmoeting wordt te Breda gespeeld. De Britse beroepsvoetballers heb ben maandag een stap gezet in de richting van hun confraters op het Europese vasteland. Op een vergadering in Manchester heeft hun bond aanbevelingen gedaan voor hogere beloning der spelers, af schaffing van het minimumloon en uitkering van een percentage van transfersommen aan de leden. De bond zal deze punten vandaag voor leggen aan de League. Weigert deze erover te discussiëren, dan zal de bond bemiddeling zoeken bij het Ministerie van Arbeid. De League is eerder onvermurwbaar gebleken om over de betrokken voorstellen met de bond in discussie te treden. Op een vraag van verslaggevers of het wapen van de staking eventueel gehanteerd zou worden, antwoordde voorzitter Jimmy Hill van de bond van beroepsvoetballers: „Dat is iets wat mij niet aangaat. We zullen de brug nemen als we er voor staan". De Britse professionals voelen zich gekwetst door de kritiek die zij in de afgelopen jaren hebben ge kregen wegens de talrijke tekort komingen van het nationale elftal en topclubs in wedstrijden als die om de Wereld- en Europabekers. De Engelse voetbalsterren verdie nen tweehonderd gulden per week in het speelseizoen en 170 gulden per week wanneer het voetbalseizoen ge sloten is. Voorts ontvangen zij 200 gulden bij de ondertekening van een transfercontract. Dezelfde condities gelden voor spelers in de lage klassen van de League. Op het continent verdienen sterspelers tienduizenden gul lens wanneer zij zich aan een club verbinden, en wanneer er sprake is van prestigewedstrij- den belopen hun bonussen hon derdduizenden guldens. De En gelse Bond van Beroepsvoetbal lers wil zijn leden op dezelfde voet behandeld zien. Hun moti vering is dat eerst dan het peil van het Engelse voetbal zal ver beteren omdat de spelers met In het Voorlopig Nederlands elftal, dat vanavond in het Olympisch Stadion tegen het team van London Combination speelt, zijn twee wijzi gingen aangebracht. Eddy Pietérs Graafland (Feijenoord) zal de DOS- doelman Frans de Munck vervangen, aangezien De Munck wegens een blessure niet kan spelen. De plaats van de Feijenoorder Jan Klaassens (linkshalf) zal worden ingenomen door de Ajacied Bennie Mulder, die oorspronkelijk rechtshalf zou spelen. Rechtshalf is nu geworden Villerius (Sparta). Hans de Koning (Sparta) en de DWS-doelman Jongbloed zijn aan de reserves toegevoegd. De Nederlandse Televisie Stichting heeft besloten onder de verzameltitel „De Bezetting" in de periode mei 1960 tot mei 1965 een reeks programma's uit te zenden over de geschiedenis van Nederland in de tweede we reldoorlog. Het accent zal daarbij vallen op de Duitse bezetting van Nederland en de Japanse bezetting van Indië. Vier maal per jaar zal een uitzending van tenminste een uur besteed worden, het zij aan een bepaald aspect van de be zetting, hetzij aan de gebeurtenissen, die zich op de dag van uitzending 20 jaar geleden afgespeeld hebben. Op uitnodiging van de NTS heeft „Leven als kat en hond" is wel een staande uit drukking geworden, maar zo bijzonder is het toch niet als hond en kat in één gezin een reedzame coëxistentie vieren. Waarom zouden ze trou wens niet? Als ze van jongsaf samen zijn opge groeid hebben ze meer gemeenschappelijke dan strijdige belangen. Gek ker wordt het natuurlijk, zoals op de Veluwe, waar een boer een egel heeft, die vredig pleegt te sla pen tussen de bescher mende poten van de kat. Nog vreemder; een kat, die tussen veertig duiven in een duiventil leeft en een vos, die speelt met de ganzen op het erf van de boer, die hem als we'p ving. We hebben nog meei van die merkwaardige sa menlevingen in de dieren wereld opgetekend. Op een Oostenrijks boerenerf wan delt een gevangen reegeit rond met op zijn rug meest al een haan, die vanaf die hoge zetel zijn hennen in het oog houdt. In Fichtel- berg in Duitsland sloot een hert een hartroerende vriendschap met een ezel In een Parijse dierentuin voelde een eland zich on weerstaanbaar aangetrok ken tot een gibbon De eland was door een vijver gescheiden van het eiland, waar de slingeraap mocht ronddollen, en ln het begin schrokken de bewakers als de eland de oversteek naar de gibbon weer had ge maakt. Maar de twee ble ken erg op elkaar gesteld te zijn en toen liet men het maar zo, vooral toen bleek dat de eland zijn vriend ging ophalen nadat hij een paar maal met har de hand van het gibbon eiland was verdreven. Dan sprong de aap namelijk op de rug van de eland, die terugzwom naar zijn wei tje, dat niet van een „aap- dichte" afrastering was voorzien. De aap maakte van die gelegenheid ge bruik de dierentuin verder te verkennen, een kunstje dat hij zo aardig begon te vinden, dat men de aap en de eland tenslotte een heel eind van elkaar af plaatste, tot zichtbaar verdriet van de eland. Die had maan den nodig om over zijn heimwee heen te komen. Een apart hoofdstuk vor men de hondenvriendschap pen. Vriendschappen met katten, maar ook met apen, met marmotten, met mui zen, ja zelfs met leeuwen. Dat laatste geval doet zich voor in de dierentuin van Hagenbeek. Men had daar van de keizer van Abessi- nië een leeuw cadeau ge kregen. Het was een moei lijk geval. Had men het dier tussen de andere leeu wen gezet, dan zou hij daar niet zijn aanvaard, wat hem waarschijnlijk het le ven zou hebben gekost. Maar het dier eenzaam in een kooi opsluiten zou, zo niet de dood van het dier, een dusdanige psychi sche storing bij de leeuw hebben veroorzaakt, dat hij onhoudbaar zou zijn ge worden. De leeuw kreeg daarom een hond als gezelschap en dat boterde best. Zo best. dat als de hond de kooi mocht verlaten, de leeuw onrustig werd en zo klage lijk te keer ging, dat men de hond maar weer snel ir de leeuwekooi liet. Ove rigens waren de uitstapjes die de hond buiten de koo maakte, niet zonder gevol gen gebleven: de hond moest jongen. Dat schiep weer een nieuw probleem waarvoor men een oplos sing vond door aan de kooi een kist te bouwen, waar de hond zich in kon terug trekken, zonder dat de leeuw er bij kon. De hond verkoos echter haar jongen te werpen in de leeuwe kooi en de leeuw bleek zelfs bezorgder voor het welzijn van de jongen dan de bloedeigen moeder. De jongen kunnen zich alles veroorloven met de leeuw: ze mogen zijn voedsel weg kapen, in zijn manen han gen en zelfs in zijn staart bijten. Dat zo'n samenleving Vissen verschillende dier soorten niet maar toevallig is. blijkt ook wel uit het experiment in de dieren tuin te Moskou, waar men een speelweitje heeft voor jonge beren, ijsberen, leeu wen en tijgers. Er lopen ook jonge jaguars bij. Meestal gaan de jongen var de verschillende diersoor ten elkaar de eerste dagen een beetje uit de weg, maar al spoedig pappen ze met elkaar aan. Maar ja, u weet hoe dat gaat met kinderen, ze hebben ook wel eens herrie. En als ze dan wat groter worden dan komen de klappen hard aan. Daar om moet men in de Mos- kouse dierentuin de ver schillende diersoorten na wat langere tijd meestal wel scheiden. Een enkele maal hoeft dat niet en dan krijgt men merkwaardige vriendschappen zoals tus sen die leeuw en die hond. dr. L. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie zich met de samenstelling van deze programma's belast. Produktie en regie zijn toevertrouwd aan Milo Anstadt en ds. J. A. van Nieuwenhuij- zen draagt namens de NTS de verant woordelijkheid voor de uitzendingen. Voor de samenstelling van de pro gramma's zal in ruime mate gebruik worden gemaakt van authentiek do- cumentatie-materiaal als films en fo to's. Het eerste programma, dat op vrij dagavond 6 mei a.s. zal worden uitge zonden, handelt over de opkomst van het nationaal socialisme en de Duitse invasie van mei 1940. De Bredanaar B. K.e die te Bergen op Zoom werkzaam is in een suiker- werkfabriek, is gistermiddag met zijn hand tussen twee ijzeren rollen van een walsmachine terecht gekomen. Tussen deze twee rollen wordt suiker siroop gedraaid. De man moet in een moment van onoplettendheid niet ge merkt hebben, dat zijn hand reeds te dichtbij de draaiende rollen gekomen was. Nadat een arts uit Bergen op Zoom eerste hulp had verleend werd K., die ernstig aan zijn hand we'd gewond, in een ziekenhuis te Breda opgenomen. Gistermiddag omstreeks kwart voor twee is brand uontstaan in de Wouw- se Plantage, in de omgeving van „Trapke Op". Een oppervlakte van ongeveer 1 ha zesjarige den ging ver loren. De brandweer uit Wouw, geassis teerd door een aantal particulieren, belastte zich met de blussing. De oor zaak is onbekend, al gaan de vermoe dens wel uit naar het beruchte peuk je, daar de brand vlak aan de grote weg is ontstaan. De schade wordt ge raamd op 3000. Het afgebrande per ceel maakt deel uit van het grondge bied. toebehorende aan de neer Jan sen de Limpens te Wouwse Plantage de wetenschap dat zij de maxi mum salarisgrens hebben be reikt gestimuleerd zullen worden in hun spel. Voorzitter Hill sprak nog even over de transfer van Denis Law van Huddersfield Town naar Manchester City voor 530.000 gulden. Law kreeg er de toegestane tweehonderd gulden van, niet meer dan wat een speler in de laagste klasse van de League zou hebben ontvangen. Het Belgische B-team dames-hoc key. dat zaterdag te Antwerpen tegen, het Nederlandse Belftal uitkomt, is als volgt samen - 'eld: Doel: Berghmans (Park Voluwe). Achter: Jos Demaret (Country), Sergant (Daring) en Maas (Antwerp). Voor: Moucq (Racing), Carion (Ra sante), De Graeve (Antwerp) Ver- beke (Rasante) en De Clercq (Coun try). Reserves: Govaerts (Antwerp), Musch (Ukkel Sport) Heylen (Ant werp) en Smeets (Ukkel Sport). GOES, 22 maart Granen, zaden en peulvruchten: tarwe, basis 17 pet. vocht, boerenschoon af boerderij per 100 kg 28,50-32,30; kleine groene erw ten idem 33-38; schokkers, idem 34- 40; bruine bonen, idem 100-145; blauw- maanzaad. idem 90-105. Aardappelen, bintje, 35 mm opw., binnenlandse sortering 12-14.50; bintje, 35 mm opw., exportsortering 13,50- 14,50; Furore, 35 mm opw., binnen landse sortering 15-17: alpha, 35 mm opw., exportsortering 7-8. Deze prijzen gelden per 100 kg, geleverd aan de sorteerinrichting, sorteerkosten voor rekening van koper. Voederaardappe- len noteerden 3,75 per 100 kg. Lucernehooi, geperst af boerderij deed f 120 per ton. Gerstestro 60 per ton, geperst af be drijf; tarwestro 55 idem; erwtenstro 90 idem: schokkerstro 85 idem. De prijs van uien bedroeg 17-18 cent per kg, veldgewas. Voor de eieren kan een prijs wor den gemaakt van 1,36-1,40 per kg. GOES. 22 maart Export- en in dustrieveiling: gold, delicious kl 80-85 96-101, 75-80 94—105, 70-75 93—105, 65- 70 92—96, 60-65 80—88, 2D 65-67, k2 80-85 91. 75-80 90—98, 70-75 87—97. 65- 70 87—91, 60-65 73—81: goudreinette k! 85-95 81, 75-85 81—83, 65-75 69—73, 2D 58—60, k2 85-95.J5. 73-85 74^82, 65- 75 7071; jonathan kl 80-85 8081, 75-80 31— 86.' 70-75 81—88. 65-70 81—85. 60-65 75—78. 2D 56—67, k2 75-80 65—71, 70-75 66—73. 65-70 62—71. 60-65 61—67: winston kl 75-85 83, 65-75 80—82, 55-65 6571, 2D 5355; ingrid marie kl 75- 80 75; st. remy k2 75-85 39—40. Op monster: st. remy k2 65 en op 4042. Gewone veiling: gold, delicious grof 73-83, fijn 63-67: goudreinette grof 67- 73, fijn 55-65; jonathan grof 68-73. fijn 57-64; winston grof 62-69, fijn 48-57; ingrid marie grof 62, fijn 55; st. remy grof 38-39, fijn 35-36: conference 2D 50-51, grof 69-74, fijn 48-62. GOES, 22 maart Bericht van han delaren, kippe-eieren 8, kleine 7, een- de-eieren 7 en grote ganze-eieren 30. KAPELLE, 22 maart Jonathan 1 80-85 73—74, 75-80 76—82, 70-75 80— 85 65-70 75—82, 60-65 73—77, 2 80-85 70—71, 75-80 73—78, 70-75 71—82, 65-70 69—76, 60-65 68—72. 2D 62—69, 3 grof 6372, 3 fijn 54—64; gold, delicious 1 80-85 100—102, 75-80 100—105, 65-70 103—108, 65-70 93—97, 60-65 79—83, 2 80-85 95, 75-80 99—101, 70-75 93—104, 65-70 82—95, 60-65 68—79, 2D 64—69, 3 grof 7379, 3 fijn 5070; goudrei nette 2 75-85 74, 65-75 70, 2D 58, 3 grof 60-61, 3 fijn 42; winston ex 80-85 82, 75-80 85, 70-75 89, 65-70 85, 1 60-65 76, 3 grof 5565, 3 fijn 44; zoete erm- gaard 3 grof 61; kroetappelen 3042, rotvlekappelen 2645; st. remy 1 75-85 41. 65-75 40—41, 2 75-85 37—38, 65-75 38, 2D 38, 3 grof 36—40, 3 fijn 35; aardb. p. st. 58, aardapp. 1 9-12, 2 8. Groenten: spinazie 63. radijs 25-28. prei 65, uien 6,5-8,5, r.kool 42. ROTTERDAM, veemarkt 22 maart. Aanvoer in totaal 5276. Weektotaal 7146. Vette koeien en ossen 350. Ge- bruiksvee 1607. Vette kalveren 620. Graskalveren 269. Nuchtere kalveren 1976, Lopers 14. Biggen 76. Paarden 92. Veulens 9. Schapen en lammeren 205. Weide-zuiglammeren 45. Bokken of geiten 13. Vette koeien 295—320. 280—295, 255- 275. Vette kalveren 275—300, 250—275, 220250. Graskalveren 430370270. Nuchtere kalveren 604838. Lopers 80—70—60. Biggen 50—40—36. Slacht- paarden 250190180. Schapen 125— 9565. Lammeren 1309570. Kalf- koeien 12601100900. Melkkoeien 1260—1100—900. Varekoeien 880—760— 680. Vaarzen 925760600. Pinken 570—500—400. Vette koeien aanvoer wat groter, handel flauw, niet geheel prijshou dend. Vette kalveren aanvoer als vo rige week, handel goed, prijzen on veranderd. prima's boven notering. Graskalveren aanvoer ruimer, handel stroef, prijshoudend. Nuchtere kalve ren aanvoer iets minder, handel ta melijk, prijshoudend. Lopers aanvoer ruimer, handel lui, prijzen vooral niet hoger. Biggen aanvoer ruimer, handel lui, prijzen vooral niet hoger. Slacht- paarden aanvoer als vorige week, han del stroef, prijzen vooral niet lager. Schapen en lammeren aanvoer even ruimer, handel goed, prijshoudend. Kalf- en melkkoeien aanvoer aanmer kelijk ruimer, handel kalm, prijshou dend. Vaarzen en pinken aanvoer ge woon, handel stil, prijzen als vorige week. Konstanz 285 (onveranderd), Rhein- felden 206 (—7). Offenheim 268 (—4), Straatsburg 215 (—10), Maxau 396 4), Mannheim 234 12), Mainz 246 (—9). Bingen 167 (—7), Kaub 181 8), Trier 172 5), Koblenz 198 10), Keulen 169 9), Ruhrort 361 8), Lobith 975 (—10), Nijmegen 759 (—11), Arnhem 788 (—10), Eefde IJssel 306 10), Deventer 210 7), Monsin 5530 (onveranderd), Visé 4988 1) Borgharen 3910 (onveranderd), Belfeld 1108 7, Grave beneden de sluis 459 17).

de Stem | 1960 | | pagina 3