Detailhandelsvakschool te Middelburg geopend PAS OP teweffiio} Chief Whip Aug. F. v. Dijck Bergen op Zoom overleden KASPORGOFEEST: VRIENDSCHAP op fcders Hp! ZANKER Invloedrijk werkgever Oostenrijkse brief aan Goesenaren Na de uitspraak DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 17 MAART 1960 Burgemeesterhet probleem wordt behartigd met ernst en voortvarendheid Opsomming om van te schrikken Schroef verloren in buitenhaven van Hansweert Schip liep vast bij Goese Sas voor De zevende maal Matthaus-Passion Aardenburg Labour ziet het nu anders Landbouwschap Geen vertraging landbouwbeleid in de E.E.G. U kent Uw geluk pas met een ZANIKER Intimat vol-automatische wascombinatie. INTIMATme£ afzonderlijk ingebouwde centrifuge J Geschiedenis van s-H. Arendskerke Binnenkort tweede deel neem keeltabletten Avontuur Vriendschap Rock-'n-roll Nieuwe raadsleden (met moeilijkheden) in Oosterland jPagMat) 13 c Slem Ontwapening Jongeman uit Prinsenbeek verongelukt Televisie Rad (Advertentie) (Van onze verslaggever) In de bovenzaal van de Schouwburg te Middelburg heeft gisterenmiddag het lid van Gedeputeerde Staten A. Schout de eerste detailhandelsvakschool in Zeeland officieel geopend. Dat dit niet in de school zelf gebeurde, vindt zijn verklaring in de bijzonder gebrekkige huisvesting, die w|j vorige week uitvoerig hebben beschreven. Het legioen van sprekers, dat gisteren in de Schouwburg het woord voerde, nog afgezien van de andere aanwezigen, zou in de school van drie lokalen in de Nederstraat onmogelijk te herbergen zijn geweest. Burgemeester mr. Joh. de Widt van Middelburg zei van deze opsom ming wel geschrokken te zijn. Wel- licht is huisvesting in een noodschool een gedachte die gedeputeerde Schout geopperd had een oplos sing. In ieder geval zal het gemeen tebestuur met ernst en voortvarend heid het probleem behartigen. De burgemeester vond het overi gens een hachelijk onderwerp, waar over hij als wethouder van onderwijs ad interim (de heer Kögeler heeft zich veilig gesteld, grapte hij, door zitting te nemen in het schoolbe stuur) wel moest spreken. Het huisvestingsprobleem, zo zei de voorzitter van het schoolbestuur, Joh. P. Ventevogel te Vlissingen, ver vult ons met grote zorg. De toestand is reeds nu onhoudbaar. Hoe het op 1 september moet, als wij vermoede lijk starten met 60 leerlingen, ver deeld over drie klassen, is een vraag waarop nog geen antwoord in zicht is. Nodig hebben we dan, zo somde hij op, 5 theorielokalen, 1 handenar- beidlokaal, 1 verkooplokaal, 1 eta leerlokaal, 1 gymnastieklokaal, 1 kantine, 1 magazijn, 1 directeurska mer, 1 lerarenkamer, 1 administra tielokaal, keukenruimte en meer toi letten. Van het gemeentebestuur, aldus de heer Ventevogel, hebben wij wel een verklaring, dat voor de nodige ruim te gezorgd zal worden. Het is ons echter een raadsel, hoe het deze be lofte gestand kan doen. Het Belgische m.s. „Umberto" heeft in de buitenhaven te Hansweert zijn schroef verloren. Hierdoor is dit 500 ton metende schip genoodzaakt zijn reis te onderbreken. Door het ber gingsvaartuig „Inktvis" zal getracht worden de schroef uit het water te diepen. De heer L. Polderman deel de mede, dat een en ander niet zo eenvoudig is. Er zal waarschijnlijk door hen hiernaar gedoken dienen te worden. Bij het binnenvaren van het Goese Sas is de zandzuiger van de fa. Faas se te Goes, de Paula F, in de buiten haven omhoog gelopen. 9 Geladen met 225 ton zand. die Paula juist op de Oosterschelde had gezogen, kwam het schip met val lend water op de oostelijke havendam vast te zitten. Pogingen om op eigen kracht, met behulp van een aan de overzijde van de haven uitgebrachte draad, vlot te komen mislukten. Met laag water bleek het schip niet ge vaarlijk te zitten, ofschoon de door vaart wel werd bemoeilijkt. Waar schijnlijk zal de schade tot enkele ge sprongen nagels en het roer beperkt blijven. Het schip kon met hoog wa ter op eigen kracht loskomen. (Advertentie) Enkele autoriteiten die de opening van de detailhandelsvakschool fe Middelburg bijwoonden. V.l.n.r. di recteur P. Geelhoed, gedeputeerde A. Schout en voorzitter Joh. P. Ventevogel. De jaarlijkse uitvoering van de Matthaus-Passion in de Sint Baafs- kerk te Aardenburg zal dit jaar plaatsvinden op zondag 3 april, Pas siezondag. Het is thans voor de ze vende maal dat dit evenement voor de liefhebbers van klassieke muziek en voor degenen die dit muzikaal lij densverhaal van Christus willen be leven in de grote Sint Baafskerk plaats vindt. En ieder jaar weer op nieuw tracht men de accommodatie in Aardenburg meer te vervolmaken en het publiek van dienst te zijn. Thans is voor het eerst de gehele kerk verwarmd, hetgeen voor een ge bouw waarin meer dan 1000 bezoe kers worden verwacht geen geringe opgave is. De leiding der uitvoering berust weer bij Piet van Egmond die meer dan 250 medewerkenden tot zijn be schikking heeft. Zoals ook vorige jaren werken weer mee het Amster dams Oratoriumkoor en het knapen koor der Vredesscholen uit Amster dam. Het Utrechts Stedelijk Orkest verleent zijn medewerking en ook dit goede orkest mocht men in Aar denburg reeds vroeger begroeten. Ook de twee hoofdvertolkers, de Bel- gische tenor Lode de Vos en de En gelse bas Bruce Boyce, gaven reeds vroeger hun medewerking aan de Aardenburgse uitvoering, evenals de bas Anton Eldering. Nieuw voor Aardenburg zijn de so praan Annette de la Bye, de alt Wil- helmina Matthes en de tenor Wiebe Drayer. De verdere solisten zijn Ma- rinus Me.z. orgel, Leny van der Lee klavecimbel, Louis Werner, viola da gamba en Dick de Reus en Bouw Lemkes, beiden viool. De uitvoering zal onverkort plaatsvinden, aanvang half twee met een pauze van een kwartier om ongeveer drie uur. (Advertentie) 20 stuks f. 1.- ,-Heel goecT De betekenis van dit onderwijs werd onderstreept door de heer Schout, die stelde dat in deze dyna mische tijd met de steden ook de detailhandel groeide en in gecompli ceerdheid toenam. Zinspelend op de plannen van de dubbelstad, opperde hij wat de huisvesting betreft de ge dachte aan een noodgebouw" van het soort waar te Vlissingen de u.t.s. in is ondergebracht. Veel lof had hij en andere sprekers voor de di recteur P. Geelhoed. Als echte Zeeuw was hij geneigd deze naam te ver basteren tot ,,Heel-goed", merkte hij op. Aan hem immers was voor een belangrijk deel te danken, dat de school op 1 september had kunnen starten. Hoezeer het werk van de heer Geel hoed werd gewaardeerd bleek ook uit heJ geschenk, dat de heer Vente vogel namens het bestuur mevrouw Geelhoed overhandigde. Voor de heer J. Allewijn, de eerste voorzitter van het schoolbestuur en thans leraar aan de school, was er een boekenbon. Ook hij heeft heel veel werk verzet, aldus de heer Ventevogel. Sprekers Aanwezig bij de openingszitting waren onder meer vertegenwoordi gers van de drie middenstandsbon den te Goes, Middelburg en Vlissin gen, de heer Vroom van de raad voor het grootwinkelbedrijf, de hoofden van diverse scholen, de waarnemend directeur van de middenstandsbank te Middelburg, vertegenwoordigers van de beide handelsreizigersvc-i om gingen, directeuren van andere de tailhandelsscholen in den lande, het bestuur van de school te Apeldoorn, de directeur van het E.T.I. Zeeland, drs. M. C. Verburg, de rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland, de heer Korstanje, en de onderwijsin- specteur, de heer J. Leenhouts te Middelburg. Verschillende sprekers overhandigden het schoolbestuur een geschenk onder couvert, ter onder streping van hun gelukwensen. Het bestuur van de Britse socialis tische partij heeft zich woensdag uit gesproken voor een andere aanpak van het vraagstuk van de nationa lisatie. De bepaling, dat de partij streeft naar algehele nationalisatie, zou moeten worden teniet gedaan door een door de partijleider Gaitskell voorgestelde toevoeging, waarin wordt gewezen op de veranderde be hoeften van handel en industrie wat betreft de verschillende vormen van publiek eigendom. Sedert de nederlaag van de Britse socialisten in oktober jongstleden staan degenen die met Gaitskell van oordeel zijn dat het streven naar algemene nationalisatie vele kiezers huiverig heeft gemaakt voor de so- cialis ische partij, schrep tegenover degenen die willen blijven vasthou den aan de traditionele lijn. (Advertenties) Onzuiver bloed oorzaak van Rheumatische Pijnen. Kruschen Salts zuivert Uw bloed en zo voelt ge U al gauw weer een ander mens. DaaiOm wacht er niet mee. Begin ie weldadige Kruschenkuur liever vandaag dan morgen. Kruschen spoort uw bloedzuiverende organen aan tot krachtiger werking. Die worden als 't ware verjongd en herkrijgen zo de kracht om onzuiver heden uit het bloed te ja?en en daarmee de oorzaak van uw pijnen te verdrijven. Het bestuur van het Landbouw schap heeft besloten een brief te richten aan de minister van Land bouw en Visserij, waarin het uiting geeft aan zijn ernstige bezorgdheid over het tempo van de onderlinge vrijmaking van de handel in agrari sche produkten en de daarmede sa menhangende totstandkoming van het gemeenschappelijke landbouwbe leid in de E.E.G. De landbouw dient, naar de me ning *van het bestuur, als integre rend deel van de economie van de gemeenschap noodzakelijkerwijs be trokken te worden bij alle onderde len van de aanbevelingen tot alge mene versnelling van het verdrag. Het bestuur van het Landbouw schap kan zich daarom beslist niet verenigen met een ontwikkeling bin nen de gemeenschap waarbij de land bouw feitelijk uitgezonderd wordt van het algemene tempo van de tot standkoming van de E.E.G. Van was-dag tot was-minüüt! Zanker's Intimat denkt voor U en werkt voor U - alleen de knoppen behoeft U nog in te stellen. De veilige trommelwas-combinatie INTIMAT heeft zwenkwieltjes (geen aanslui- tingskosten), is trillingvrij en kan ook als keukentafel gebruikt wor- den. Alle met water in aanraking komende delen zijn van roestvrij volautomatisch f 1635, halfautomatisch1335,m En in deze trommelmachines krijgt U het beste wasresultaat met DiXAN. Het complete was middel met afgeremd schuim. product Te zijnen huize aan de Stationsstraat te Bergen op Zoom is vrij onverwacht overleden de heer Aug. F. C. M. van Dijck (76 jaar), grondlegger van de landelijk bekende N.V. Aug. van Dijck- Petit wegenbouwmij, mede-oprichter van de bouwmaterialen- handel „De Schelde", oprichter van de Fa. Aug. van Dijck-Petit natuursteenhandel en van de betonmortelcentrale te Bergen op Zoom. Daarnaast bekleedde de heer van Dijck diverse plaatselijke en landelijke functies. vraag folders en inlichtingen N.V. EXIMPORT Handelscompagnie J. W. Brouwersplein 13, A'dam-Z., Tel. 729810 - 732S59 Met Aug. van Dijck verliest Bergen op Zoom een belangrijke figuur. Niet alleen als invloedrijk werkgever in de wegenbouw, ook als sociaal mens. On der leiding van de .heer yan Dijck heeft de N.V. diverse grote wegen- en waterwerken in Nederland tot Binnenkort verschijnt het tweede deel van de geschiedschrijving van 's Heer Arenclskerke. Het werk is van de hand va*1 de heer A. de Smit te Eindhoven, geboortig uit 's Heer Arendskerke. In 1957 is het eerste deeltje verschenen dat de burger lijke en kerkelijke geschiedenis tot omstreeks 1600 tot onderwerp heeft. Het boekje was na enkele maanden uitverkocht. Het tweede deel dat ruimer van opzet is heeft eveneens weer de bur gerlijke en kerkelijke geschiedenis tot belangrijkste onderwerpen. In het bijzonder wordt nu aandacht besteed aan de geschiedenis van de „jonge re dorpen" Nieuwdorp en Lewedorp. Het werk bevat tevens naamlijsten van predikanten, pastoors, gemeen teraadsleden, burgemeesters, onder wijzers etc. Enkele foto's geven een beeld uit vroeger dagen en aan de hand van afdrukken van oude kadasterkaarten kan men zich een goede voorstelling maken van de ongeveer 150 jaar ge leden bestaande situatie. Als bijzon dere onderwerpen worden nog ver meld de aanleg van de Sloedam en de daarmee verband houdende spoor wegverbinding naar Vlissingen, de bewogen kerkgeschiedenis van Nieuwdorp, de stichting van de r.-k. parochie Lewedorp en de wordings geschiedenissen van de verschillende scholen in de gemeente. Het werk wordt uitgegeven door het gemeentebestuur van 's Heer Arendskerke. stand gebracht. Voor rijkswaterstaat en de provincie Noordbrabant heeft de N.V. Aug. van Dijck-Petit veel en goed werk verzet. Naast het veel om vattende werk van wegenbouwer had de heer van Dijck nog tijd om een functie te bekleden in het hoofdbe stuur van de Nederlandse vereniging van wegenbouwers. Sociaal werk De heer Aug. van Dijck heeft jaren zijn beste krachten gegeven aan het parochiële armbestuur van St.-Jo seph. In zijn functie van voorzitter van „Huize St.-Geertrudis" te Ber gen op Zoom heeft hij belangrijk werk gedaan. Een van zijn laatste werk zaamheden, die hij voor de bewoners van dit huis mocht verrichten, was de vernieuwing van de woningen voor de bejaarden. Daarnaast mag niet vergeten worden de inrichting van het recreatiezaaltje in dit tehuis, waar ae bewoners geen enkele televisie-uitzen ding missen. Bovendien heeft de heer van Dijck jarenlang zijn* beste krachten aan het ambachtsonderwijs gegeven als be stuurslid van de ambachtsschool van Bergen op Zoom en omgeving. De uit vaart van de heer Aug. van Dijck zal plaatsvinden op zaterdag 19 maart op het r.-k. kerkhof te Bergen op Zoom. doosje met 60 tabletten N.V. PHILIPS-DUPHAR Dc internationale feestweek, die de r.-k. gymnastiek vereniging Kasporgo van 29 juli tot 6 augustus weer organiseert, heeft in het buitenland een heel goede naam. I)aL bleek ons uit een brief, die wij ontvingen van Friedrich Teichmann jr., een zoon van de leider van de volksdanscursus der Salz- burger Volkshochschule en die bestemd is voor alle Goesenaren. De feestweek van deze zomer is de vijfde in de Ganzenstad, en men mag verwachten dat zij een bijzonder karakter krijgt vanwege dit lustrum. Onder de leden van de zeven buitenlandse groepen, waarover wij al eerder be richtten. zullen ook twee Oostenrijkse jodelaresjes zijn, meisjes van negen en elf jaar. Friedrich Teichmann is met de Salzburger volks dansgroep al in 1956, 1957 en 1958 in Goes geweest. Deze zomer laat hij niet verstek gaan. Wat de brief betreft de passages die wij hieronder in vertaling afdrukken, spre ken voor zich. „Precies vier jaar geleden kreeg ik een uitnodiging voor de feestelijkheden te Goes ter tafel. Ik zelf en wij allen vroegen ons af wat is dat, wat zijn dat voor feesten Niemand kon ons een antwoord geven. Een ding trok ons aan de verte, het avontuur. Nu vraag ik wat is eruit gegroeid?" Friedrich beschrijft dan hoe de vierentwintig jonge Salzburgers in 1956 naar Goes zijn gereisd. De douane controle op het Venlose station verliep allerprettigst. „Toen kwam het laatste deel van de tocht. „Wanneer moeten we eruit In Goes, merkte iemand heel slim op. Maar wanneer ben je in Goes Niemand weet het. Dan klinkt er ineens Aussteigen Iedereen is klaar. Wat toen volgde, be grepen de meesten pas toen we weer thuis waren. We werden toen nog ontvangen in de kleine veranda van hotel Tivoli, in de volgende jaren in hotel De Koren beurs op de Grote Markt. We werden voorgesteld en gingen meteen met onze pleegouders mee. Het was als een droom. De huizen, het landschap, de mensen en vooral die vriendschap, waarmee ons de hele stad begroette. Ieder praatte graag met ons, nam ons mee naar huis en gaf ons een gastvrij onthaal. Misschien kan ik het ook nu nog niet goed begrijpen, omdat ik uit een grote stad komt. De vriendschapsbanden, die in Goes werden aange knoopt. maakten het voor ons, Salzburgers, mogelijk vorig jaar naar Folkestone en Temse te gaan en dit jaar naar het midzomerfeest in Solleftea in Zweden te reizen. De Folkestone Natio nal Folkedancegroup komt met Pasen naar Salzburg, de Nicholson Pipe Band heeft beloofd volgend jaar te komen, Luxemburg gaat "nu ook naar Zweden. We zien dus dat we vrienden gekregen hebben, die ons langer dan veertien dagen trouw zijn. En ik wil nog iets vermelden. De afgelopen herfst hebben we in Salzburg een waters nood gehad. Nog voor het water afging, hadden we brieven gekregen van, baast alle deelnemers aan de feestelijkheden te Goes, die ons wilden helpen. Hoewel de leden van onze groep het geluk hadden geen schade te lijden, kan dit gelden als het duidelijkste bewijs van inter nationale vriendschap, van ware vriendschap! „De reizen naar Goes heb ben ons laten zien. wat vaderland en volksgebruiken waard zijn. Volksdansen en volksliederen zijn geen tovermiddelen tegen blue- jeans en jazzmuziek. Dat willen wij ook niet. Ik zelf kan ook modern dansen, ik kan ook de boogie en de rock-'n-roll, maar een expressieve volksdans heeft voor mij meer betekenis. Veel volksdansen heb ik in Goes gezien, ik heb me in gespannen de Oostenrijkse te vergelijken met de andere, die ik heb leren waarderen. Er is nog een ding, dat in de voorbije jaren in Goes dichter bij een oplossing werd gebracht; de vorming van de jeugd. Iedere groeps leider is tenslotte in zekere mate ook opvoeder van de jonge deelnemers. Iedere leider nu heeft de kans tijdens deze feesten van zijn collega's te leren, en" voor zo ver ik kan overzien, hebben dat de meeste ook gedaan. Zo hopen wij dan dit jaar weer naar Goes te komen, naar het -feest van de vriend schap en de vrede, waar alle persoonlijk, politiek en godsdienstig onderscheid naar de achtergrond ver dwijnt. Bij voorbaat al wil ik alle medewerkenden en in het bijzonder alle pleeg ouders hartelijk danken voor het feit dat zjj het ons mogelijk maken aan dit blije feest deel te nemen. FRIEDRICH TEICHMANN Jr. In drie van de vijf in de gemeen teraad van Oosterland bestaande va catures zijn thans kandidaten be noemd, maar hun installatie als raadslid ondervindt nog moeilijkhe den. Gistermiddag te 14 00 uur werd een raadsvergadering gehouden ten- eine de geloofsbrieven te onderzoe ken van de nieuw-benoemde raadsle den, die alle drie hun benoeming hebben aangenomen, doch het ver eiste quorum was niet aanwezig. Geen van de vijf raadsleden, die als lid bedankten wegens de terugkeer van burgemeester S. W. A. Lauren- se verscheen op de vergadering. De nieuwe raadsleden zijn M. Stou ten (S.G.P.) in de vacature A. Stout- jesdijk (C.H.U.), J. P. van der Maas (Gemeentebelang) in de vacatu re A. Bal (C.HU.) en J. op 't Hof (A.R.) in de vacature J. van der Zande (P. v.d. A). Volgens de bepalingen van de ge meentewet kan nu eerst na verloop van 24 uur een volgende vergadering worden belegd, doch wanneer de vereiste meerderheid dan weer niet aanwezig is kan een derde vergade ring altijd doorgang vinden, onge acht het aantal opgekomen leden. De tweede vergadering wordt vandaag te 17.00 uur gehouden. PR is dan weer een ontwapenings conferentie begonnen. Men mag het de mensheid niet kwalijk ne men, dat ze er met skepticisme ken nis van neemt. Eerst onder auspi ciën van de Volkenbond, later in het kader van de Verenigde Naties is er al zo veel over geconfereerd, ge. rapporteerd, georeerd zonder re sultaten, dat deze hernieuwde po ging geen golven van geestdrift op roept. Toch is het vraagstuk steeds urgenter geworden. De oorlog 1940- 1945 met al zijn verschrikkingen i« nog maar een tam gedoe in verge lijking met de massa-vernietiging, waartoe de moderne bewapening met kernwapens en lange-afstands. raketten in staat is. Het onderscheid tussen combat tanten en non-combattanten zal hierbij geheel wegvallen. Het wordt een a''emene razernij, waarbij gro te gebieden en streken worden uit gemoord. En de schaarse overleven den zullen zijn aangetast door sle pende kwalen, die hen voor het le ven ongelukkig maken. Het voorko men van oorlog eist nu dus meer dan ooit de uiterste inspanning van vernuft en goede wil. Met deze overtuiging is men nu dan weer aan de conferentietafel gaan zitten. Helaas echter zit ook het wantrouwen mee aan tafel. Een wantrouwen, dat gevoed wordt door de van communistische zijde telkens weer gedemonstreerde afkeer van effectieve controle-maatregelen. Het is er alweer mee begonnen. Het Westen had een nlan ingediend, vol gens hetwelk iedere ontwapenings- stap zou worden vergezeld van een bijpassend controle-systeem. Dat is controle zonder ontwapening, hoont Tass. Neen, dan Kroestjev, die wil in vier jaren tijds alle bewapening afschaffen. Dat is pas een plan! Maar in dat olan is van effectieve controle op hetgeen er in de onme telijkheid van de Sovjet-Unie gaan de is. geen sprake. Men kan het de Westersen in redelijkheid niet kwa lijk nemen, dat ze voor zulke sim plistische oplossingen werkelijk niets voelen. Te meer, omdat de ideologie van het communisme nu eenmaal agressief is en altijd op verovering (het liefst natuurlijk zonder oorlog) uit is. We willen desondanks alle hoop Liet verliezen, dat eenvoudig ge zond verstand per slot toch tot eni ge methode van ontwapening zal leiden. Maar het begin van deze conferentie stemt al niet tot ge rustheid. QE president van de Haagse recht bank heeft door zijn uitspraak in kort geding een pijler onder het standpunt van de aannemersbonden weggeslagen. Er is natuurlijk nog hoger beroep mogelijk. Het zou best kunnen gebeuren, dat het geval tot aan de Hoge Raad gaat spelen In dit stadium echter behoeft de re gering niet te grijpen naar het mid del van een spoed-wetgeving, om haar standpunt rechtsgeldig te ma ken. Dit vergemakkelijkt de situa tie. om thans weer ernstige pogin gen aan te wenden het conflict uit de wereld te helpen. Het moet nu toch ook tot de hard nekkigste nredikers van „het bit tere einde" doordringen, dat het niet langer verantwoord is zich te gen de algemene opinie te keren. De schade voor de nationale bouw- produktie wordt per week geschat op 15 miljoen. Tweeduizend huizen worden er per week aan de woning zoekenden onthouden. Kan dat alles opwegen tegen het handhaven van het eigen, thans ook juridisch twij felachtig „gelijk"? Het is nu de tijd voor bezinning. Niemand wordt er geringer door, als hij een onhoudbaar geworden stand punt opgeeft. (Nadat dit artikeltje geschreven was, werd een uitlating van de heer Dura bekend, die hoop geeft dat het conflict toch nog vrij snel naar een eind kan worden gebracht.) Gistermiddag is de 23-jarige onge huwde J- de Grauw uit Prinsenbeek in de Limburgse plaats Hoensbroek om het leven gekomen. De jongeman, die als bijrijder werkte bij De Etna te Breda, verrichtte werk in Hoens broek. De wagen, waarin hij mee reed, stond op de Heisterberg aldaar geparkeerd. Het slachtoffer was uit gestapt. Bij het ontkoppelen van aan hangwagen en trekker, rolde de eer ste plotseling vooruit, waarbij de jon geman met het hoofd bekneld raakte tussen trekker en aanhangwagen. Hij was op slag dood. De uitzending van het toneelstuk „De vuile handen" van Sartre, dat na reeds enige malen te zijn uitge steld vanavond door de VARA op het scherm zou worden gebracht, is op nieuw naar een later tijdstip ver schoven. De VARA zal nu de uitgestelde quiz „Je neemt er wat van mee" uit zenden onder leiding van Theo Eerd- mans. Daaraan gaan vooraf het poli tieke praatje door dr. L. de Jong en enkele gedeelten uit het reeds meer op de beeldbuis gebrachte cabaret „Alle gekken kijken" Na beëindiging van het Vara- programma wordt in een extra-uit zending een twintig minuten durend filmverslagje gegeven van de Euro pa-cupwedstrijd Glasgow Rangers - Sparta met commentaar van Bep Backhuis. Belgic: Na een speciaal programma ter gelegenheid van St.-Patricks day en een korte speelfilm, waarvan de vertoning om half 9 begint, gaat de Vlaamse TV met de camera's langs kunstwerken, o.a. die van Vincent van Gogh zoals die geëxposeerd zijn in Parijs. io NCRV-radio geeft zoals gebruike lijk op donderdagavond een uitzen ding van ruim twee uur van het jubi leumprogramma „Vlag in top". Jan van Ees, Jo Spiers en Aukje Karse- meyer zijn de gasten van de week. Via de AVRO kan men om half 8 afstemmen op de avonturen van de familie de Koning, die ochtendhumeu ren aan de ontbijttafel verdrijft en later op de avond op een concert, dat wordt verzorgd door het Radio Filharmonisch Orkest, dat onder lei ding van Bernard Haitlnk werken uit voert van Hendrik Andriessen, Hans Henkemans en Gustav Mahler.

de Stem | 1960 | | pagina 3