Zuid-Beveland Gouden dag voor Y.Y. Zeelandia KOFFIE Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Omzet van hard fruit belangrijk toegenomen Caecilia te St.-Jansteen verbluffend veelzijdig i\nuiv KEELPIJN Dagblad De Slem vroom dreesmann BOSCH-OPTIEK Poldervergaderingen te Nieuw- en Sint Joosland DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 7 MAART 1960 Y.V.Y. jubileert Hoogwaterstanden neem bij het eerste sein van J aarvergadering Boerinnenbond Omgang met dieren Nieuw succes van ,Doe open ,.Doe Open" gestart Wal de bodem vertelt UITZETTENBOEKJE KODIJKO Zo liever niet Veiling Kapell'e-Bieselinge Plastic doosjes voor aardbeien onze bekende kwaliteit. Vol geurige aroma. Vers gebrand. Alléén jK H C 250 gram I B Haags optreden via de KRO. Yer keer sr amp in Korea Televisie Radio Terugblik EXAMENS AGENDA Vandaag Morgen MIDDELBURG In verband met de viering van het vijfentwintigjarig jubileum geeft de Vereniging voor Veilig Verkeer op woensdag 16 maart een feestavond voor haar leden in Schuttershof. Om acht uur start het Drie Traps Caba- rpt (met een vleugje veilig verkebr) met een twintigtal punten tellend programma. Aan het cabaret wer ken mee Julia van Laer, Jan de Kleyn, Jip Vogel en Wim Burger. VLISSINGEN Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen. 4-3. Ned. Lekkerkerk; 5-3 Ned. Steady. Zw. Mangarella, Ned. Progress, Noor Bos- phorus, Pool Kilinsky. 6-3 Lib. Ama- conte. Vlissingen vertrokken 4-3 Noor Eli Knudsen, Ned. Jonet, Ned. Jemjo 5-3 Ned. Lekkerkerk, Ned. Progress, Pool Kilinsky. 6-3 Noor Bosphorus. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen). 4-3 Meteoor (Gent), La Paloma. Neeltje-B, Alpha, Heems kerk. 5-3 Ceres (Terneuzen), Aarden burg, Fambo, Marco Polo, Meres-N. Holland, Hilda, Batavier, Goeree, Gronitas, Zeevaart, Greta (Gent), Rien Teekman, Schie, 6-3 Pacific, Sloterdijk, Fraternité, Celebes (Gent) Birmingham (Terneuzen), Senior, Eagle, Harm (Gent). Gepasseerd naar zee (Ned. sche pen) 4-3 Brinda, Jura. Leuvehaven, Ootmarsum, Nettie, Dinteldijk. 5-3 Margriet Anja, Frieda Blokzijl, Tau rus, Henja, Draco. Meidoorn. Bloem gracht, Zuiderzee, Fokke de Jong Sr, Pergamon. 6-3 Ceres. Merwe Lloyd, Aaltje, Ida-D, Aardenburgh, Holland. Bromfietser reed links In de Callenfelsstraat is zaterdag de bromfietser M. uit Vlissingen door eigen schuld, in aanrijding gekomen met een personenauto, bestuurd door L., eveneens uit Vlisingen. De brom fietser reed n.l. geheel aan de linker zijde van de straat, toen de auto juist die straat indraaide. Bij de aanrij ding. die hiervan het gevolg was, liep M. tamelijk ernstige verwondingen aan beide benen op. Per ambulance werd hij naar het ziekenhuis Bethes- da" gebracht. De auto en de brom fiets werden ernstig beschadigd. Morgen, dinsdag 8 maart, gelden (Advertentie) helpt snel en afdoende! een produkt van N.V. PHILIPS~DUPHAR Aardenburg Raadsvergadering Vanmiddag zal de raad vergaderen met als voornaamste punten op de agenda de wijziging van de overeen komst met het ziekenhuis te Oostburg betreffende de verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten, de subsidi ering van het beroepskeuzewerk en de invoering van de gepremieerde spaarregeling voor het gemeenteper- soneel. De r.-k. boerinnenbond hield in de zaal van de Roode Leeuw zijn jaar vergadering. De secretaresse, mej. G. Buysse gaf in haar verslag een over zicht van de activiteiten van het afge lopen jaar. Ook financieel bleek het goed te gaan, want er kon een ruim batig saldo worden geboekt. Bij de bestuursverkiezing werd tot nieuw bestuurslid gekozen voor de ouderen mevr. wed. M. Blondeel-de Paepe in de plaats van mevr. M. van Over loop-de Bruijckere, die zich niet her kiesbaar stelde. Bij de jongeren werd het aftredende bestuurslid mej. Ag nes Remijn herkozen. De dames Bea van Deursen en Agnes Ferket ver zorgden de declamatie. Het voor naamste punt na de pauze bestond uit een lezing door de huishoudconsulen- te van de streekverbetering, mej. W. Arts over het onderwerp .Huiselijke gezelligheid". Over dit probleem werd door de leden uitvoerig van gedachten gewisseld en vooral ook werd het probleem van de voor- en nadelen van de televisie ter sprake gebracht. Na deze lezing werden nog enkele aan gelegenheden besproken o.a. betref fende een te maken excursie. Breskens VOLKSONDERWIJS BOOD AVOND AAN De vereniging voor volksonderwijs voor de provincie Zeeland de volgen- afd. Breskens gaf in zaal „Casino" de hoogwaterstanden: te Hansweert een feestavond voor haar leden, om 11.22 uur, te erneuzen om 11.021 Ondanks de griep was de belang en 23.42 uur en te Vlissingen om stelling goed. Voorzitter J. Robijn 10.39 en 23.18 uur. heette alle aanwezigen hartelijk wel- GOES Woensdagavond om acht uur zal dr. A.F.J. Portielje in de Prins van Oranje spreken over Omgang met dieren, ook de gevaarlijke". De le zing met lichtbeelden gaat onder auspiciën van de ZVU. Willen we dieren, voorzover dat mo gelijk is althans, werkelijk leren ken nen, dan moeten we hun innerlijke roerselen leren begrijpen. Dit kan alleen door in direct contact met hen te komen. De omgang met dieren kan ons zelfs een inzicht geven in het geen van nature, aan de wortels van ons gedrag ligt. Wel moet daarbij voorop worden gesteld, dat de mens als redelijk wezen nooit met het dier op één lijn kan worden gesteld, al is een analogisch verband tussen beide organische wezens aanwijsbaar. De filmvoorstelling in het Grand Theater die zaterdagmiddag gehou den is, was een volledig succes voor de actie ,.Doe Open". Al om half twee stonden de kinderen voor de ingang te dringen. En bij de aan vang van de voorstelling om half drie werd het letterlijk en figuurlijk ,.Doe Open". Doordat èn biscoop èn film gratis waren beschikbaar gesteld bracht deze middag f 250.75 op! Voor de kerkenbouw De collecte voor de kerkenbouw die zondag gehouden is, heeft in onze parochie f 1150,opgebracht. FEESTAVOND BROMVLIEG Zaterdagavond heeft de bromfiets club „De Bromvlieg" een gezellige feestavond gehouden in de Prins van Oranje. Ter gelegenheid van deze bijeen komst trad de bekende cabaretgroep .Klaveren Vijf" uit Roosendaal op. De kolder en de grappige of min der grappige liedjes die met veel vaart gebracht werden vielen bijzon der in de smaak. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Z 'euwsch- Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 7 tel. 2377. Rayonredacteur: W. de Leeuw Rayonbeheerder: L K.. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes Westsingel 98 tel. 2236 Rayonredacteur: C. Bastianen Rayonbeheerder: J Fait Prijs voor losse advertenties bestemc voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm. "oor „Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder t U.tfO elke regel meer f0 15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp. f 1.50 en f 0.40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Hansweert Oranjevereniging besprak plannen In het dorpshuis „Kaj Munck' organiseerde de Oranjevereniging „Prinses Beatrix" haar jaarlijkse aigemene ledenvergadering. Van de 203 leden waren er 19 aan wezig. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Kuyper de taak van commis saris toebedeeld. Het volgende punt was de viering van de bevrijdingsdag 1960. De voor zitter vroeg de suggesties uit de vergadering, doch waarschuwde er voor met het programma niet in herhaling te treden. De kindertractatie baarde het eerst zorg. De gemeente heeft voor deze tractatie een post van 1,per kind uitgetrokken. Hope lijk, aldus spreker, wordt dit nu eens geen beker of herdenkingstegel. Er werd gesuggereerd de traktatie op de scholen te doen plaats vinden en hope lijk zal het onderwijzend personeel hieraan haar medewerking verlenen. Er is echter te weinig geld in kas om een groot dorpsfeest te organi seren, zodat de gedachte uitgegaan was naar een feestavond. De meer derheid van de vergadering zag ech ter liever een dorpsfeest. Hieraan zal door ieder bijgedragen moeten wor den. Een huis-aan-huis-collecte zal de enige oplossing zijn. Aan het bestuur werd de opdracht gegeven dit a.s. feest nader te organi seren. Het bestuur wordt daartoe aangevuld met de comitéleden Ver- schuure, Pouwes, Visser en de Fouw, die met het bestuur het organisa torisch werk voor deze dag op zich nemen. In de rondvraag werd geïnformeerd wat te doen valt met de leerplichtige kinderen die hier ter plaatse niet meer schoolgaand zijn. Er werd be sloten alleen de kinderen van de plaatselijke kleuterschool en lagere scholen te tracteren. Kloetinge De „Doe Open"-actie is hier zater dag gestart met een rondgang van de muziekvereniging „Excelsior", waarbij verkoop plaats vond van de bekende sleuteltjes door de junioren van de korfbalvereniging „Blauw wit" en de v.v. „Kloetinge". Zondagmorgen was er een jeugd dienst in het verenigingsgebouw en 's zondagsavonds een speciale instuif in hetzelfde gebouw. Rilland „SCAMPOLO" In het Patronaatsgebouw „De Ark" werd een film vertoond, getiteld: „Scampolo", met in de hoofdrol Ro my Schneider. Romantiek, humor, charme en vrolijkheid wisselden el kaar af, zodat er veel te genieten viel. Er was een flinke belangstelling. Yerseke TIEN JAAR BEDRIJFSBOND METAALNIJVERHEID Bij gelegenheid van het tienjarig bestaan van de afdeling Yerseke van de Algemene Ned. Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Electro- technische industrie werd in zaal No- let een bijeenkomst gehouden. Voor een stampvolle zaal sprak districts leider Leenmans uit Breda- Voor de vrolijke noot zorgde het gezelschap „Klaveren Vijf" uit Roosendaal met de revue „Lachen is leven". De afde ling kan op een zeer geslaagde avond terug zien. Muzikale medewerking werd verleend door de band Leon Pekaar. kom en sprak een propagandistisch woord voor volksonderwijs. Hierna volgde het optreden der to neelvereniging „Thalia" met het blij spel in 3 bedrijven „De grote schoon maak". Dat de aanwezigen van een goed en vlot spel genoten hebben was uit de reacties wel op te maken. KV.P.-ERS BLEVEN THUIS Zondagmorgen had een vergadering plaats van de K.V.P. De belangstel ling was zeer slecht. Er waren slechts enkele leden aanwezig. De bestuurs verkiezing moest dan ook tot de vol gende vergadering worden aangehou den. Voor het voeren van de financië le actie kon men niet besluiten daar hier geen belangstelling voor bestond. Ook het vormen van een werkgroep kon niet tot stand komen, daar hier geen belangstelling voor kon worden opgebracht. DE WOONRUIMTEWET In ons blad van 1 maart in het raadsverslag is een storende fout ge slopen. Men sprak hier vóór afschaffing van de woonruimtewet. B. en w. stel den echter voor tegen afschaffing van deze wet, hetgeen werd aangenomen met de heren Cambier en Carels te gen. GEEN VOORRANG VERLEEND Op de Westhavendam had een aan rijding plaats tussen een truc met op legger, bestuurd door F. D. uit Ter neuzen en een personenauto, bestuurd door J. V. uit Kruiningen. De be stuurder van de personenauto gaf geen voorrang. De personenauto werd beschadigd. De rijkspolitie stelde een onderzoek in. TERNEUZEN Om ook de leden van Terneuzen en naaste omgeving ter wille te zijn or ganiseerde het bestuur van de Hul- sterse oudheidkundige kring „De Vier Ambachten" een avond in „Hotel Rotterdam". „Oudheidkundig Bodemonderzoek in Zeeland" was het onderwerp van jr. J. A. Trimpe Burger, die in dienst van het rijk voor oudheidkundig bo demonderzoek in Zeeland (ook in Aardenburg) heel wat heeft verricht. Ir. Trimpe Burger begon zijn inlei ding met te vertellen aan de hand van vaak zeer fraaie dia's over de vroegste tijden van onze geschiede nis. De tijden waarin voor het eerst sporen van leven in onze provincie voorkwamen. Sporen van waterwegen, van hui zen, van palen, soms een voetafdruk, een merkteken in een dakpan e.d. zijn voor de archeoloog dikwijls de enige aanwijzingen die hem in staat stellen levenswijze in deze oude tijden te re construeren. Het was bijzonder boei end wat ir. Trimpe Burger wist te vertellen over de vondsten in Aarden burg, op Walcheren op Goederede, bij Haamstede enz. Zijn verhaal ging van de oudste tij den over naar de Romeinse tijd tot in de middeleeuwen, waarvan uit ge vonden resten van burchten kan na gegaan worden hoe dit er allemaal heeft uitgezien. In Aardenburg begint men, na de opgravingen van enkele jaren geleden dit jaar weer opnieuw want de ar cheologen zijn er stellig van overtuigd dat in Zeelands bodem nog veel en veel meer moet te vinden zijn. Tijd en geld zijn nodig om al deze raadsels te ontsluieren. Brand door gas Zondagmorgen om half zes ont dekte de familie v. W. in de Marijke- straat brand. In de keuken was de slang van het gasstel losgeschoten en daar de muurkraan niet was dicht gedraaid kon het gas vrij de keuken instromen. Aan het eind van de losgeschoten gasslang was een steekvlam ontstaan door het vlammetje van de boven de aanrecht hangende gasgeiser. Toen de brand ontdekt werd waren de gordijnen al verbrand. De bewoners konden nog zelf de brand blussen. (Advertentie) A.S. BRU I DJ E I Het nieuwe Kodijko Is verschenen, met vele (oto's In zwart/wit en kleur. U vindt er prachtige degelijke uitzetten in, waaronder de nieuwe .Opbouw- uitzet". (Kopen in gedeelten). BOEKJE IS GRATIS VERKRIJGBAAR IN ONS FILIAAL. De bewoners van Zeeuwsch- Vlaanderen worden niet verwend met beroepstoneel. Wanneer o.a. de ZVU een gezelschap uitnodigt naar „over de Schelde" te komen zijn de liefhebbers van het werke lijk goede toneel alweer blij en dat was ook het geval toen, de leden van de Z.V.U. enige dagen geleden de aankondiging kregen dat bet Rotterdams toneel in Axel een voorstelling zou geven van ,,'n Hete Zomernacht" (Hot Summer Night), een toneelspel in drie bedrijven van Ted Willis. Namen als Enny Meunier, Pim f Dikkers, Trees van der Donck, f Donald Jones, Petra Verbeek, Wim Grelinger en Onno Molen kamp deden het beste hopen. De regie van Ton Lutz sterkte de Z.V.U.-leden nog in deze hoog gestemde verwachtingen. De voorstelling werd helaas een bittere teleurstelling. De bezoekers kregen al spoedig de indruk dat er iets scheef zat. Er waren er zelfs die zich verbeeld den, dat een paar artiesten dronken waren. In deze mening werd men gesterkt door het feit dat een bezoekster in de pauze naar de kleedkamer ging om enkele handtekeningen te ver zamelen. Daar zag zy tot haar verbazing dat een aantal der dames en heren op de vloer lagen met de nodige flessen sherry om zich heen. Verschillende keren hoorde het i publiek tijdens de opvoering eerst zeer duidelijk de souffleur en daarna (zeer onduidelijk) de actrices en de acteurs. Zij lachten (de acteurs n.l.) wanneer er niet 1 gelachen moest worden en z\j hadden blykbaar lak aan het publiek. Het waren vooral Enny Meunier en Pim Dikkers die op die avond meenden dat het voor Zeeuwsch-Vlaanderen niet z<> nauw moest genomen worden. De overige medewerken den vatten hun taak serieuzer op en kweten zich hiervan zeer be hoorlek. Zelfs by het slot, toen Enny Meunier nog een extra open doekje kreeg, was het duidelijk te zien dat zij haar spot moeilijk kon verbergen. De Zeeuwsch-Vlamingen heb ben veel respect voor de Neder landse toneelspelers. Zij zijn er van overtuigd dat „ons" toneel op een zeer hoog peil staat. En de Zeeuwsch-Vlaming heeft ge voel voor goed toneel. Maar zoLaten de actrices en acteurs dan maar liever boven de de rivieren blyven. Jammer voor de Z.V.U. die in I deze penibele geschiedenis vol komen vrijuit gaat. (Advertentie) Het afgelopen jaar is voor de vei- lingsvereniging „Kapelle-Biezelinge en omgeving" te Kapelle 'n alleszins gunstig jaar geweest. De omzet be droeg in de periode 1 april 1959 tot 4 maart 1960 f 9.595.967.-. Dat is ruim 2 miljoen gulden meer dan het vorig jaar in dezelfde periode. Vooral de omzetstijging van hard fruit was be langrijk. Aan appels en peren werd voor een totaal bedrag geveild van 5,5 miljoen gulden. Aan kleinfruit- produkten voor een totaal bedrag van 3 miljoen gulden en aan diverse produkten voor X miljoen gulden. Dit werd meegedeeld op de in de kantine van het veilinggebouw ge houden algemene jaarvergadering van de veilingsverenigeing „Kapelle- Biezelinge en omgeving" Bij de mededelingen zei voorzitter P. Dekker dat de aardbeiencommis sie van de veiling heeft besloten een proef te nemen met het aanbieden van aardbeien voor verse consump tie in plastic doosjes. Verder zal ook voor de levering van frambozen aan de industrie de plasticverpakking haar intrede doen. Verder zei de heer Bakker dat zo wel plaatselijk als in provinciaal ver band in Zeeland de mogelijkheid wordt onderzocht om de goede kwa liteit appels en peren op de West- duitse markt aan te bieden in eenma lig fust. Tegen de meermalige Nederlandse veilingkist, waarin thans het fruit naar West-Duitsland wordt geëxpor teerd, komt van Duitse zijde steeds meer verzet. Mutaties In een uitvoerig overzicht gaf de secretaris, de heer Joh. Schipper, de gebeurtenissen weer van het afgelo pen jaar. Daarin werd o.m. meegedeeld, dat aan de directeur van de veiling „Ka pelle-Biezelinge en omgeving", de heer A. D. Snoep, in verband met het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd, met ingang van 24 maart a.s. eervol ontslag als zodanig is verleend. In zijn plaats Is met ingang van die datum benoemd tot directeur de heer A. C. de Klerk te Biezelinge, thans administrateur-adjunct-direc teur der vereniging. In de plaats van de heer de Klerk werd de kas sier, de heer P. G. Vermaire, be noemd tot administrateur-adjunct- directeur. De hulp-kassier, de heer J. J. van Willegen. werd benoemd tot kassier, terwijl de heer J. P. H. Capello te Goes werd benoemd tot hulp-kassier. Uitbreiding Met algemene stemmen besloot de vergadering tot het aanbrengen van een overkapping tussen twee be staande fustloodsen. De kosten hier van zullen f 25.000.- bedragen en hier door wordt een belangrijke opslag ruimte voor fust verkregen. Verder besloot de vergadering tot uitbreiding van het bestaande los- en laadperron aan de westzijde van het veilinggebouw. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden B. Leys i te Kruiningen, A. J. van Liere te Kapelle en H. Zuidweg te Biezelinge herkozen. GOUDMERK deze week T 1 J Breda - Bergen op Zoom Het Caeciliakoor uit St. Jansteen merken, dat het koor niet regelmatig heeft zondag j.l. onder leiding van voor de microfoon optreedt, maar dat Willem Bartz in Diiigentia te Den deed aan de totaal-indruk van deze Haag gezongen. Een half uur van dit middag niets af. Het koor demonstreerde deze mid dag bovendien een veelzijdigheid, die men verbluffend mag noemen. Het was een programma van alle tijden en van alle stijlen. Persoonlijk zijn wij daar geen liefhebber van, maar van de andere kant bood het een Unieke kans met de veelzijdigheid van het Sint Jansteense Caecilia kennis te ma ken. De uitnemende zangtechniek maakte het dit koor echter gemakke lijk de daarbij opdoemende artistieke hindernissen zonder al te veel stoornis te nemen. concert was te beluisteren voor de KRO-microfoon. Naar aanleiding van dit microfoon optreden tekent onze radio- en tele visie-medewerker aan: Insiders is het bekend, dat van de vijf omroepen de KRO muzikaal al sinds jaren aan de spits staat. Deze omroep stelt zeer bijzondere eisen en als een koor dus voor deze omroep in staat gesteld wordt voor een uitzen ding te zingen, moet de kwaliteit van hetgeen geboden wordt, al buitenge woon excellent zijn. Zo is dus het op treden van het Caeciliakoor uit St.- Jansteen, dat zondagmiddag te beluis teren viel, al een uitverkiezing op zich. Zo hoog konden de eisen niet zijn of naar ons gevoelen heeft het koor aan de verwachtingen van de KRO vol daan. Het klankvolume was uitstekend de directie van Willem Bartz perfect en afdoende. Insiders konden wellicht (Advertentie) Bij een autobus-ongeluk in Zuid- fCorea, ten noordoosten van Seoel, zijn zaterdag 22 mensen gedood en 13 ge wond, van wie twee zwaar. De auto bus raakte in de buurt van de gede militariseerde zone tussen Noord- en Zuid-Korea van de weg en stortte in een ravijn. HULST Tel. 2327 nifMi De jubilerende Middelburg- Bij de foto: Voorzitter Westerweel se voetbalvereniging „Zeelan dia" begon zaterdag de daar aan verbonden feestelijkheden wordt door de voorzitter van de poolcommissie, de heer C. A. Beu ker, gefeliciteerd. Geheel links de heer Wim Gabriëlse die vijftig jaar met een druk bezochte recep- gleden een der op 1 ichters van Zee- lanaia was. tie m het clubgebouw Gillis- sen. Achter de bestuurstafel had eveneens plaats genomen de heer W. Gabrielse, één der oprichters, die 50 jaar geleden samen met de heer A. Roda het initiatief nam om van het jongensclubje op het Molen water een „echte" vereniging te '•"o ken. Tijdens de receptie bracht voor- zitie. w' es terweel hem daarvoor hulde onder aanbieding van een ets van het Middelburgse stadhuis. De In café „De Roode Leeuw" te Nieuw en St. Joosland vergaderden de In gelanden van diverse polders. De Middelburgse polder vergaderde onder voorzitterschap van de dijk graaf E. Verlare. Deze drukte in zijn openingswoord zijn vreugde er over uit dat ondanks de meerdere werkzaamheden die deze zomer verricht moeten worden, de polderlasten drastisch kunnen worden verlaagd en wel met 25 pet. Een en ander in schrille tegenstel ling met de geconcentreerde water schappen, waar de lasten steeds stij gen. De voorzitter benadrukte de soepele en veel goedkopere werking van de kleine polders en waterschap pen, waar het onderling contact tus sen bestuur en ingelanden volledig blijft bestaan, en hij drukte de hoop uit dat concentratie aan de Nieuw- landse polders mag voorbijgaan. De rekening over 1959 werd daarop goedgekeurd en vastgesteld op 12.148,19 in ontvangst en 9228,18 in uitgaaf, batig saldo van 2920,01. De begroting voor 1960 werd goed gekeurd en vastgesteld op 9033,61 in ontvangst en uitgaaf. De polderlasten werden verlaagd tot 20 per h.a. Een voorstel uit de vergadering om ook de gebouwde eigendommen aan te slaan, werd verworpen. Daarna dankte de waarnemend dijk graaf C. A. Polderdijk de dijkgraaf E. Verlare voor de uitnemende en actie ve wijze waarop hij thans 25 jaar als polderbestuurder de belangen van de Middelburgse polder heeft behartigd en voorgestaan. De heer Verlare die daarna enige episoden uit zijn loop baan naar voren bracht werd namens bestuur en ingelanden een geschenk aangeboden. De polderlasten van de Bijleveldpol- der werden onveranderd vastgesteld op 6.per ha. De Suzannapolder vergaderde onder voorzitterschap van de dijkgraaf de heer C. A. Polderdijk. Deze drukte er eveneens zijn vreugde over uit, dat de lasten kunnen worden verlaagd. De rekening over 1959 werd goedgekeurd en vastgesteld op 2510,92 in ont vangst en 1752,79 in uitgaaf. De begroting 1960 werd vastgesteld op 2532.11 in ontvangst en uitgaaf. De lasten werden teruggebracht tot 22 per ha. heer J. Onderdijk. die 20 jaar onaf gebroken als pehningmeester heeft gefungeerd, kreeg het speldje van verdienste.' Namens het gemeente bestuur kwam burgemeester Joh. de Widt van Middelburg de gelukwen sen overbrengen. De gebruikelijke bondswinmepl werd, door verhinde ring van de bondsvoorzitter, uitge reikt door de heer L. Luchtenberg uit Breda. Voorzitter I. Bakker ver tolkte de gevoelens van de afdeling j Zeeland, terwijl vele voetbalvereni gingen en andere plaatselijke sport verenigingen, de meeste onder aan bieding van bloemen of geschenken, hun opwachting kwamen maken. De plaatselijke muziekvereniging Excelsior deed dit vanzelfsprekend op muzikale wijze. De bestuursvrou- wen boden bij monde van mevr. van der Heide ecu tweetal vlaggen aan en de eerste elftalspelers overhandigden een foto van het elftal. Ook de jeugd commissie en de poolcommissie kwa men met geschenken. Ook enkele oud-bestuursleden boden hun geluk wensen aan, evenals de sportadvies- commissie, de tribunecommissie, de Landelijke Bond van Amateurs en „Sport steunt Zonneveld". (Advertentie) Pejeha-stoffen voor maatwerk naar Uw hart! vraag uw kleermaker In een extra uitzending geeft de NTS vanavond een rechtstreekse re portage van de gala-uitvoering van het Nederlands Ballet van Sonia Gas- kell, dat in Den Haag wordt gereali seerd voor de president van de re publiek Peru, dr. Pra-do, diens vrouw en gastvrouwé Koningin Juliana met haar gemaal Prins Bernhard en hun dochter Prinses Irene. Uitgevoerd worden balletwerken van Bellini, Saint-Saëns en Tsjaikowsky. Deze extra uitzending begint na het extra journaal van het Peruaanse bezoek dat om kwart over 9 aanvangt de nieuwe kardinaal. Na een filmpje over diens levensloop, onderbroken o.a. door vraaggesprekken met de twee broers van Zijne Eminentie sprak mgr Nierman een gelukwens uit als klas genoot, vriend en bisschop van kar dinaal Alfrink. Dit vond plaats vanuit de studio, waar monseigneur zich een van nature bedreven t.v:-spreker toonde. Joop Siemons verplaatste de kijkers daarna naar Parijs voor een wat flits- matige tocht langs beroemde arties ten. Bijzonder interessant was de ont moeting met Edith Piaf die men in een van haar beklemmende optreden zag. Jan Willem Hofstra ging daarna op visite bij Caro van Eyck, toekom- België: Na een korte komedie j stig draagster van de Else Maus- (,,De diensttrap") geeft ook de Bouwmeester-ring. In het korte vraag Vlaamse tv een balletuitvoering. gesprek liet hij dadelijk blijken van de intervieuw-techniek niets te ken nen. In bepaalde ogenblikken tij dens Caro van Eycks betoog over Chessman bijvoorbeeld kapte hij De NCRV begint vanavond met een een interessant onderdeel abrupt af. serie-luisterspel, dat door C. Heeck is vervaardigd naar gegevens uit Dickens beroemde boek „Dombey en zoon". De Vara heeft in haar avondpro gramma de bekende programma's „Schering en inslag", „Hij en zij" en „Marimba". Staatsbezoek Peruaanse president: Hilversum 1: 18.50 uur: reportage bezoek Amsterdam: 22.25 uur: repor- tage balletvoorstelling. Hilversum 2: 12.45 uur: reportage kranslegging Amsterdam en 20 uur: toespraken Koningin en President tij dens galadiner. Allemaal bijrollen en geen hoofdfi guur. In toneeltermen denkende zou men het zaterdagavondprogramma van de VPRO-televisie kunnen om schrijven: alle onderdelen variërend van saai lot wel aardig, maar een ge heel. dat het rare gevoel gaf wel soep en pudding te hebben gegeten, maar met een lege maag van tafel te zijn gegaan, omdat de hoofdschotel werd vergeten. Het tweede filmbezoek aan Kalahari was interessant, al is het eeuwige geportretteer van Laurens van der Post onuitstaanbaar. Simon van Collem en Johan Fabri- cius deden echt hun best om wat on benullige shots uit „Het meisje met de blauwe hoed" karakter te geven (wat mislukte); de dames zullen zich van Holthaus' collectie hebben afge vraagd die dat nu weer zal gaan dra gen (dames: het antwoord luidt: op de duur allemaal) en geknipt voor her haling tenslotte bleek een onsmakelij ke hors d'oeuvre. Conclusie: tussen wit en zwart verschrikkelijk grijs: al les en dus: saai. En dat notabene op een zaterdagavond. Heus, we zijn het van de VPRO beter gewend. De KRO had gisterenavond haar programma gewijzigd om in de gele genheid te zijn een korte documentai re te wijden aan leven en werken van Jammer voor deze actrice, die een vakbekwaam onderhoud had ver diend. Martie Verdenius' cabaret-terugblik maakte bij ons veel goed. Meer om Marties babbeltjes zelf als om de sket ches waarvan we alleen die van Yoka Beretti en Dorien Myksenaar konden waarderen. Sport in beeld tenslotte gaf veel voetbal naast het blijkbaar onvermijdelijke paardenrennen en autorijden. X. H. DELFT Voor het ingenieursexamen bouw kundig ingenieur slaagde de heer F. C. M. Calon te IJzendijke. HULST Bioscoopgebouw 8 uur Imita tion of life, 14 j. OOSTBURG Ledel 7,45 uur De liefdes nachten van Lucretia Borgia, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur Tarzan d« aapmens, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur Teenager melodie, a.l. AXEL Het Centrum 8 uur Eiland der liefde, 18 j. KLINGE Cinema van Dijck 7,30 uur De drie charels. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Imi tation of life, 14 j. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Albert Schweitzer, a.l. Luxor 8 uur: Ongewenst huwelijk, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Andem dan jij en ik, 18 j. OVEZANDE Zaal Verbeek 19.30 uur: Vergadering Oranjevereniging. SOUBURG Openbare raadsvergadering ANTWERPEN Kon. Vlaamse Oper», 8 uur: De macht van het noodlot.

de Stem | 1960 | | pagina 2