Walcheren Zuid-Beveland GO Zeeuwsch-Vlaanderen HUL Dagblad De Stem Voor wie veel wil doen in weinig tijd.... RUITHEMD Honde Stemtc Kredieten voor waterleiding Directeur Moll verlaat gemeentedienst Grond voor nieuwe h.t.s. Diepvries op groot industrieterrein Plan Nieuwe Markt Subsidie voor r.-k. Gezinsvoogdij Hoek van Holland-Harwich Kinderfeest voor de sleutelactie JONGENS 615 a ROOM A DREESMANN Geslaagd concert van Euterpe Jaarvergadering KAB SPAAR VEILIG - SPAAR VOORDELIG NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ Marie-Cecile Moerdijk Borstbeeld voor professor Krul 8EURS van AMSTERDAM Stille markt AGENDA Vandaag Morgen mi AANBESTE! DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 23 FEBRUARI 1960 MIDDELBURG De watertoren heeft blijkens een schrijven van b. en w. aan de raad heel hard een opknapbeurt nodig. De zinken dakbedekking en de af- voergoten moeten vernieuw worden. De natuurstenen afdekbanden en het metselwerk moeten gerestaureerd worden. De ijzeren kapconstructie en het houtwerk hebben verf nodig. Het plaatijzeren hoogreservoir waar in het reine water uit het laag re servoir wordt gepompt om de ge wenste stadsdruk te krijgen is nog van het open type. Volgens de hui dige eisen moet dit reservoir stof- dicht zijn afgesloten. Een houtcon structie lijkt het meest doelmatig. Verder zijn er nog enige zaken die vernieuwing behoeven. Gemakkelijk en goedkoop is het werk niet aan gezien de watervoorziening tijdens het werk niet mag stagneren en allerhande voorzieningen moeten worden getroffen om besmetting van het water te voorkomen. B en w. vragen de raad een krediet van 11.500 gulden. Voor het waterleiding bedrijf verzoeken b. en w. ook voor een krediet van 10.800 gulden ter vernieuwing van transportleiding van Oranjezon naar de stad. Gebleken is dat met name in de Lijdyk de vijftig jaar oude leiding zwak is. zo dat herhaaldelijk breuken optreden. De N.V- Vita Diepvriesbedrijven heeft b. en w. verzocht een perceel grond te mogen kopen op het groot industrieterrein. Het is bedoeling daarop een diepvriesdepot met een kantoor te stichten. B. en w. stellen de raad. die maandagmiddag bijeen komt, voor het verzoek in te willi gen. VLISSINGEN De directeur van gemeentewerken, de heer J. Moll, zal deze dienst per 1 maart verlaten, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De gemeenteraad zal officieel af scheid nemen van de heer Moll, na het afhandelen van de gewone agenda op 29 februari. Het gemeentepersoneel zal diezelfde avond afscheid van de heer Moll nemen in Britannia. Een stuk grond van 14.950 vierkan te meter aan de Prins Hendrikweg- Edisonweg wil het bestuur van de vereniging voor nijverheidsonderwijs kopen van de gemeente voor de bouw van de definitieve hogere technische school. De minister is akkoord met de prijs van 8,84 per meter. De heer C. Plasse verzoekt om een perceel tuingrond aan de Pres. Rooseveltlaan van 28 vierkante me ter voor 4 per meter. De heer A.H. Oort te Utrecht wil een per ceel van 163 vierkante meter kopen aan de Tobagolaan voor eveneens 4. De heer J.N. Adriaansen kan als de raad akkoord gaat een stuk grond kopen van ongeveer 550 vier kante meter aan de St. Eustatius- laan voor dezelfde prijs en de heer M.L. Koets een perceel bouwgrond van 494 vierkante meter aan de Van der Helstlaan voor 2285 gulden. Het raadslid E.T. Oosterhuis heeft b. en w. gevraagd enige gedeelten van de ten westen van de Leeuwen- trap gelegen garage te mogen hu ren voor 430 per jaar In verband met de bouw van het nieuwe stadhuis achten b. en w. het gewenst dat voor de Nieuwe Markt en omgeving spoedig een stedebouw kundig plan wordt ontworpen. Het al eerder door de Stichting Herbouw Walcheren ontworpen Basisplan N.euwe Markt is slechts een schets- plan. B en w. vragen de raad een krediet van 4000 gulden om een Haags architectenbureau een op dracht te kunnen geven. Meer vakantie voor gemeentepersoneel De personeelsorganisaties hebben er in de commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken op aan gedrongen, de regeling tot toeken ning van extra verlofdagen uit te breiden. Zij stellen voor respectieve lijk een, twee, of drie dagen extra vakantie te verlenen bij 15, 25 of 35 dienstjaren in overheidsdienst of bij het bereiken van de 35-, 45,- of 55- jarige leeftijd. B. en w. stellen de raad voor op deze suggesties in te gaan. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen Hulst. Dubbele Poort 7 tel. 2377. Rayonredacteur: W de Leeuw RayonbeheerderL K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes. Westsinael 98. tel. 2236 Rayonredacteur: C. Bastianen Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland t 0.15 per mm Voor Ingezonden Mededelin gen" 0.37 per mm Bij contrac, aan zienllike reductie „Kleintjes"3 regels of minder f U.UU elke regel meer f 0.15 Bi) plaatsing oo't !n Brabantse oplage reap, f 1.50 en 0.40 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. De vereniging r.-k. gezinsvoogdij en patronage in Zeeland krijgt van de gemeente een subsidie van 0,001 percent per inwoner, als de raad althans het voorstel van b. en w. goedkeurt. De vereniging houdt zich speciaal bezig met die gezinnen waar zich zulke moeilijkheden voor doen dat ontheffing of ontzetting uit de ouderlijke macht dreigt, met als gevolg „uithuisplaatsing" van de kinderen. De vereniging heeft de zorg over ongeveer dertig Vlissing- se kinderen. De rijkssubsidie is on voldoende. nu het preventieve werk steeds in omvang toeneemt. Woonruimtewet nog handhaven B. en w. zijn van oordeel dat thans nog niet het ogenblik is aan gebroken om voor onze stad de woon ruimtewet 1947 buiten werking te stellen. Het college adviseert de raad die maandagmiddag bijeen komt dan ook afwijzend te beschik ken op het verzoek van de minis ter. Halve ton voor bluswater De brandbluswatervoorziening in onze stad is onvoldoende, schrijven b. en w- de raad. Het college heeft een urgentieplan opgesteld van te treffen voorzieningen. Het plan om vat werken die terstond ter hand dienen te worden genomen en wer ken die met het oog op oorlogsge vaar gewenst zijn, maar waarvan de uitvoering over een langere perio de kan worden uitgesmeerd. Begon nen dient te worden aan het repa reren en geschikt maken van het bestaande reservoir aan het Bella- mypark voor berging van 300 kubie ke meter water, het treffen van voorzieningen aan de riolering in de „oude villawijk" om deze te kun nen gebruiken voor het transport van bluswater, en het uitbaggeren en aanbrengen van zuigputten aan de Spuikom. Dit laatste project is verreweg het duurste. Een deel van de kosten wordt vergoed door het rijk. B. en w. hebben de minister verzocht om een extra bijdrage. Veel heil ziet het college echter niet in het verzoek. Elektrotechniek aan l.t.s. De gemeentelijke l.t.s. kent mo menteel twee vakrichtingen, metaal- bewerken en houtbewerken. Het on derwijs wordt gevolgd door 250 leer lingen. Een leerplan met twee vak richtingen biedt echter te weinig keuzemogelijkheden, zodat vaak ad- spirantleerlingen met andere aspira ties teleurgesteld moeten worden. B. en w., de organisaties van patroons en werklieden en de commissie van toezicht op het nijverheidsonderwijs en de inspec teur zijn van mening dat de huidige twee mogelijkheden voor een indu striestad als Vlissingen een te smal le basis ia. Gezien het feit dat mag worden verwacht dat binnenkort ook de u.t.s. en de h.t.s. een cursus elektrotechniek krijgen, stellen b. en w. de raad voor ook aan de l.t.s. een afdeling elektrotechniek nodig te oordelen. Gastanker komt proefvaren Een schip van bijzonder allure, de Liberiaanse gastanker Fred. H. Bil- lups (2550 brt.) zal vandaag (dinsdag) op de rede van Vlissingen komen proefvaren, waarbij o.a. de ge meten mijl gevaren zal worden om de snelheid, die gecontracteerd werd bij de bouw van het schip, vast te stellen. De Fred, H. Billups is ge bouwd bij de dochtermaatschappij van de „De Schelde", Bijkers Aan nemingsbedrijf in Gorinchem. Van het type gastanker bestaan er slechts zeer weinig. Deze schepen vervoeren gas in vloeibare vorm. Onlangs heeft de eerste overtocht over de Atlan tische Oceaan plaats gehad met vloei baar gas, waarbij van een dergelijk speciaal voor dit doel gebouwd schip gebruik werd gemaakt. Dit schip was de „Methan Pioneer". Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen. 21-2 Dts. Louise Block. Costaricaan, Menehy, Noor Norse Commander. Vlissingen vertrokken 21-2 Dts. Louise Block. 22-2 Cost. Menehy. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 21-2 Henja, Meerdrecht, Annekerk, Stad Utrecht. 22-2 Oberon Alpherat, Konny-M., Eenhoorn. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 21-2 geen. 22-2 Abbedijk. (Advertentie) Ja, voor hen en dus in het bijzon der voor de zakenman - is het reis plan „dagboot heen - nachtboot terug" wel bijzonder aantrekkelijk. Ziet U maar, hoe vlot uw zakenreis naar Londen dan verloopt Is er 's morgens op uw kantoor nog iets te regelen? Hebt u nog instruc ties te geven? Daar hebt u ruim schoots tijd voor. Daarna stapt u in Hoek v Holland op de boot naar Harwich. De uren aan boord kunt u plezierig doorbrengen. Iets eten. wel licht iets drinken aan de moderne bar of in de gerieflijke conversatie zaal uw plannen voor morgen over wegen. De nacht brengt u rustig door in een Londens hotel, opdat u zich de volgende dag vol energie aan uw za ken kunt wijden. Aan het eind van die dag stapt u weer aan boord om na een goede nachtrust in uw slaap- cabine in Holland voet aan wal te zetten. Zó reist u rustig en toch snel. Zó maakt u een zakenreis met maximum comfort en minimum verlies aan tijd. Vraag eens inlichtingen bij uw reis bureau. (Advertenties) Borssele VERKEERSCURSUS Wmr. Polderman der rijkspolitie heeft deze winter een verkeerscursus gegeven in het verenigingsgebouw. Deze cursus was °doeld voor brom fietsers. Dezer dagen werden de exa mens afgenomen, waaraan 45 cursis ten deelnamen die allen slaagden, waarvan 9 met lof. De cursus werd gegeven onder aus piciën van het Verbond voor Veilig Verkeer, waarvoor velen zich als lid opgaven. De heer M. van Sabben sprak namens de cursisten een dank woord. De heer Polderman werd door de cursisten een huiskamerlamp aangeboden als blijk van waardering. Hansiveert De Ned. Herw. Meisjesvereniging en de gidsengroep Jeanne d'Arc heb ben voor de kleuters van de beide kleuterscholen een bijzonder geslaagd feest georganiseerd. Ruim 130 kinde ren bevolkten die middag het dorps gebouw Kaj Munch. De entree bedroeg 0.25 waarvoor deze kleuters een aantal fiches kreeg. In het gebouw waren stands ingericht. Daar kon men een feestmuts kopen, vissen ophenge len limonade drinken en grabbelen in de grabbelton en zelfs was er een tentje waar de jonge bezoekers en bezoeksters de plaat van hun wens konden laten draaien. Tot slot van deze middag was er poppenkast. Jan Klaassen vertelde de kinderen dat er nog vele jongens en meisjes waren, vluchtelinge «kinder tjes, die nog geen huisje hadden. Hij zou op beide kleuterscholen een huis je plaatsen waar zij hun snoepcentjes ten bate van dit doel in konden de poneren. De kinderen leefden zó mee dat ze Jan Klaassen spontaan beloof den de spaarhuisjes vol te stoppen De verwachting van de leidster van de gidsen, mejuffrouw Annie Simons werd deze middag verre overtroffen. biljartvereniging okg In het kader van het door OKG ge organiseerde nederlaagtoernooi kwam de biljartvereniging Onder Ons op be zoek. Zij moesten een nederlaag in casseren. De stand is op het moment als volgt: OKG—DOS (Ovezande) 426—775, OKG—KOT (Kapelle) 348—311; OKG —Onder Ons (Goes) 473353. Er zullen nog vijf wedstrijden ge speeld worden. s-Heerenhoek Feestavond K.A.J. De plaatselijke KAJ heeft in de Jeugdhoeve een feestavond gege ven, waarop ook de ouders van de jongens waren uitgenodigd. Nadat voorzitter P. Martens de bijeenkomst had geopend met een toespraak over het jeugdprobleem, volgde een aller- vrolijkst programma. Het teenager kwartet compleet met theekistbas oogste veel succes, evenals de opvoering van een tweetal kluchten. De voordracht van het verhaal „Varkensstaartje" door de heer Li- monard was een voortreffelijke in leiding op de verloting van het var ken dat door mevrouw de wed. Tak'x-de Pauw uit Vlissingen werd gewonnen. voorlichting over ziektebestrijding In het café van de heer Verhoe ven werd op initiatief van de heer P. Verdonck een voorlichtingsavond van 'n zeer fijne kwaliteit sterke katoen. Met lange mouwen en borst zakje. Mooi ruitdessin in 3 verschil- lende kleurencombinaties. Weekend boordmodel. Kan in- en over de pantalon gedragen worden. Maat 28 voor leeftijd 6 jaar stijging per maat. Grootste maat voor leeftijd 15 jaar Deze speciale VoorDeetprijs is illeen morgen woensdag geldig BREDA - BERGEN OP ZOOM gehouden over de bestrijding van ziekten in de landbouw. Spreker was de heer Rijsten uit Arnhem. Boven dien werd de film „De mens zaait" van de firma Bayer vertoond s-Heer Arendskerke Vergadering Oranjevereniging Deze week vergaderde het alge meen bestuur van de plaatselijke Oranjevereniging onder voorzitter schap van de heer J. Pik. Door de penningmeester werd rekening en verantwoording gedaan; de vereni ging beschikt over een bescheiden kassaldo. Met het oog op de aan staande bijzondere herdenking van de bevrijding werden mogelijkheden van een feestprogramma onder het oog gezien. Op de algemene vergade ring zullen hierover voorstellen wor den gedaan. 's-H.-Hendrikskinderen jeugdactie doe open De jeugdcommissie van de korfbal club Tjoba heeft zich bereid verklaard op te treden als plaatselijke commis sie voor de jeugdactie „Doe Open", een inzameling onder de jongeren ten behoeve van het vluchtelingenwerk Als secretaresse van de commissie treedt op mevrouw L. Fokke-Schip- per. Heinkenszand „Euterpe" bracht o.l.v. Jac. den Toonder in zaal Hoondert een muziek avond, die ondanks de te geringe be langstelling Uitstekend slaagde. Het is daarom terecht dat derge lijke avonden in de toekomst her haald zullen worden. Secretaris S. Dekker sprak in zijn slotwoord van een experiment dat moet groeien en dat evenals de traditionele buitencoh- certen een plaats zal veroveren in de vaste reeks van muziekuitvoerin gen. Het programma dat Euterpe deze avond ten gehore bracht was een mu zikale caleidoscoop van Tschaikov- ski's zwaar romantisch getinte ouver ture 1812 tot een charmant peelse en tintelende compositie van Jos Cleber. Zelfs de toegift in de vorm van een marspotpourri „Carnaval in Lim burg", waarmee de aangevangen car navalsstemming werd geaccentueerd, viel niet uit de toon omdat het zorg vuldig samengestelde repertoire van serieuze muziek naar het lichtere gen re, vloeiend verliep. Een gewaarderde vertolking kreeg o.a. het door Fr. Jakma gecompo neerde Sancta Lucia met een voor treffelijke pistonsolo van C. Rijk. De hooggestemde werken van César Frank en G. Bizet vóór de pauze wa ren de tegenhangers van von Suppé's sprankelende ouverture. Flotte Bur- sche en het temperamentvolle Espana van Waldteufel, die vrijwel vlekkeloos werden uitgevoerd. Van enkele wer ken gaf .directeur den Toonder te voren een uiteenzetting. Toneelvoorstelling Kunst naar Kracht" Met muzikale omlijsting door de muziekvereniging Euterpe brengt de toneelvereniging Kunst naar Kracht op 23 april a.s. het toneelwerk van Arnaud D'Usseau en James Gow „Van ander ras". Dit werk heeft als thema de strijd tussen blanken en kleurlingen in de Nieuwe Wereld jaarvergadering „st.-deusdedit" Morgen is in zaal Knuit de jaar vergadering van de r.-k. landarbei- dersbond „St.-Deusdedit". Op de agenda staat o.m. een bestuursver kiezing De aftredende voorzitter de heer B. Raas is niet herkiesbaar. Na de vergadering zal een hoofdbestuur der van de bond een spreekbeurt ver vullen. ontspanning voor bejaarden Voor de bejaarden geeft het comité ouden van dagen morgen in zaal Hoondert een ontspanningsmiddag. Kloetinge Feestavond van Oranjevereniging De Oranjevereniging te 's-Heer Abtskerke hield een feestavond in „Irene" die bijzonder geslaagd mag heten. De avond werd gevuld met een vrolijk gevarieerd programma onder het motto „Van alles wat". De medewerkenden waren „De More- cj's" uit Goes en verder de humorist Rien de Jonge uit Kloetinge en de accordeonist Billy Rix. De voorzitter der vereniging de heer Q.A. v.d. Vrie sprak een kort openings- en slotwoord. De secretaris, de heer p. Deurloo wekte de leden op om van het a.s. Oranjefeest dat gehouden wordt op 7 mei iets groots te maken. De her denking op 4 mei zal zeer waar schijnlijk o.a. bestaan uit het verto nen van de Anne Frank film. ledenvergadering „ziekenhuisverpleging" De afdeling Kloetinge van de ver eniging voor ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland hield een ledenvergadering in „Amicltia". Het aantal leden bedroeg per 1 januari 1960 1929 dat is vier minder dan vorig jaar. Het aftredende bestuurslid de heer J. Minaar werd herkozen. In de fi nanciële commissie werd gekozen de heer W. van Lierc. Bij de rondvraag werd nog gesproken over medische controle, over de tarieven van poli klinische hulp en over de ledenwer ving. Ovezande In café Doene hield de K.A.B. de jaarvergadering, waarbij de voorzit ter, K, van Steenbergen, ook bur gemeester Andriessen van harte wel kom kon heten. Met betrekking tot de financiële positie van Herwonnen Levenskracht klonken de berichten niet erg opti mistisch. De voorzitter wees er op, dat men het belang van dit werk nog niet voldoende inziet en spoor de de jongeren aan, ook hun steun te verlenen. Overigens bleek duide lijk dat men in deze kringen zeer wel oog heeft voor het maatschap pelijk werk, dat in Zeeland ten op zichte van andere streken nog een achterstand vertoont. Een voorstel om dit werk, met een bijdrage van 50 te steunen vond dan ook alge mene bijval. Bij de bestuursverkiezingen wer den de heren L. de Jonge en F. Koo- le gekozen, waarmee nu ook de me taalbewerkers in het afdelingsbestuur vertegenwoordigd zijn, In de avonduren kwam men in de zaal van mej. van Gessel opnieuw bijeen om getuige te zijn van het optreden van het KAB-toneélgroepje dat de aanwezigen met de klucht „De Trekpleister" enige tijd van ongedwongen plezier verschafte. Met grote rolvastheid werd deze pretentieloze klucht ten tonele ge bracht, waarbij vooral het gezellig- komische spel van mevr. de Mey- van Steenbergen opviel door zijn ori ginaliteit. Ook de anderen deden, het behoudens enkele krampachtige spelmomenten, stellig goed en toon den, over een goed uitbceldingsver- mogen te beschikken. Met een geani meerd bal werd dit avondprogram ma besloten. Financiële regeling NCB Op de onlangs gehouden jaarver gadering van de NCB deelde de se cretaris mee, dat er met het oog op de droogte van de voorbije zomer en de daarmee gepaard gaande slech te inkomsten, in bepaalde gevallen gelegenheid zal worden gegeven, kre dieten op te nemen bij de boeren leenbank, ook wanneer men reeds aan zijn maximum toe is. Tevens deelde hij nog mede, dat degenen die van de CHV mengvoe ders hebben betrokken, een klein be drag gerestitueerd zullen krijgen. (Advertentie) Stort In contanten bij een van onze kantoren of op de postgiro-rekening van dat kantoor onder vermelding „spaarrekening" minimaal een bedrag van f 250.-. U ontvangt 3 '/a rente tot f 30.000.- Wij zenden u een folder op uw verzoek of bij ontvangst van de eerste storting. Betaling van belastingaanslagen in termijnen ten laste van uw spaarrekening. W olph aartsdijk Concert Advendo Het fanfarekorps Advendo gaf on der leiding van Jan Simonse een concert in het dorpshuis en heeft bewezen, dat het in het dilettanten- muziekwereldje zijn plaats zeer ze ker waard is. m technisch opzicht kwam men meermalen tot uitste kende prestaties. Klank en stem ming waren tijdens deze uitvoering verdienstelijk en er werd individueel mooi werk geleverd. Onder meer werden uitgevoerd de ouverture „Aliette" van Delbecq en de „Postkoets" van Jos Cleber, waar bij de karakteristieke sfeer op de juiste wijze werd weergegeven. Een knappe prestatie leverde het korps met de ouverture „Mignonnette" van J. Bouwman, waarin de bugel- groep een mooie klank bereikte. Over het geheel mag gezegd worden dat er op beschaafde wijze is ge musieeerd. De Hunter-mars van Ton Kotter was prima van uitvoering en een uitstekend slot van dit concert. Tijdens de pauze was er gelegen heid tot bezichtiging van het instru mentarium voor de op te richten drumband. Hierna volgde een opvoe ring van het blijspel „Pensionperike- lenj', waarmede "eel succes werd ge oogst. Al met al een avond van aangenaam kunstgenot. D. K. DE ROOY Yerseke FEESTAVOND „NEPTUNUS" Bij gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de sportvereniging „Nep- tunus" werd in zaal Nolet een feest avond gehouden. Medewerking ver leende het Rotterdams gezelschap „Amstel-cabaret" met een program ma getiteld „Kolder - cocktail - revue". Het gezelschap werkte een en ander zeer vlot af en het gebodene viel bij de aanwezigen dan ook zeer in de smaak. Jammer dat het aan tal bezoekers niet zo groot was als het bestuur had verwacht. Nadat in de pauze een verloting was gehouden werden na afloop van de revue nog enkele uurtjes doorgebracht met een zeer geanimeerd bal. Biervliet Feestavonden van de Koninklijke Harmonie De jaarlijkse feestavonden van de Koninklijke Harmonie zijn weer ach ter de rug. Traditiegetrouw werden de avonden gevuld met muziek en to neel. Het eerste programmagedeelte werd verzorgd door de Koninklijke Harmonie zelf. Onder de kundige lei ding van dirigent van den Bussche werd een prima verzorgd concert ge geven, dat uitstekend bij het publiek in de smaak viei. Het toneelgedeelte van deze avonden nam de toneelclub van de RKJB/BJB afd. Biervliet voor haar rekening. Aanvankelijk zou de Rederijkerskamer uit Sluis op de plan ken gekomen zijn. Door ziekte van enige spelers kon dit niet doorgaan. Hierdoor werd het bestuur van de muziekvereniging kort voor de feest avonden geconfronteerd met het feit, dat naar een geschikte remplagant moest worden omgezien. Gelukkig was de RKJB/BJB bereid in te vallen voor de Rederijkerskamer. En hét dient gezegd, dat het zich een bij zonder goede vervanger getoond heeft. Men kwam voor het voetlicht met het reeds eerder opgevoerde to neelspel „De Weg tot Elkander" van K. Keepers. Op bijzonder vlotte wijze werd dit aangrijpende toneelstuk ge bracht. De spelers en speelsters van dit Biervlietse toneelclubjê, t.w de dames A. Goossens, I. Doens, M. Lip pens en R. van Vooren en de heren J. Bracke, J. Vermue, H. v. d. He mel, C. Buysse en F. de Winne zorg den elk voor zich voor goede vertol kingen van hun rollen, waarin ze zich zichtbaar hadden ingeleefd. Ze oogst ten dan ook zeer veel bijval bij het dankbare publiek. De avonden werden gehouden in de toneelzaal, beide malen goed bezet, van het café van de heer J. v. d. Sande. ehbo-avond De toneelclub van de RKJB/BJB afd. Kloosterzande verzorgde in hotel De Vriendschap te Biervliet een to neelavond ten bate van de plaatse lijke EHBO. Voor een volle toneelzaal kwam men voor het voetlicht met het toneelstuk „De Onbekende We reld". Voor de EHBO werd deze avond een volledig succes. De aan zienlijk geslonken kas kon nj. met een flink bedrag gevoed worden, zo dat men financieel weer een stootje kan velen. Graamc Toneel RKJB Morgenavond om half acht zullen de leden van de RKJB en Jonge Boe rinnen bond het toneelstuk „De doch ters van de Baas" voor de tweede maal opvoeren, nu voor de jury De uitvoering is voor het publiek toe gankelijk. aanbesteding sciioolbouw Men wil nu kennelijk haast maken met de bouw van de nieuwe lagere school. Pas vorige week besloot de raad tot de benodigde geldlening over te gaan en nu reeds is bekend gemaakt, dat men op maandag 29 februari de bouw zal trachten aan te besteden. Schoondijke autodiefstal In de nacht van zondag op maandag werd alhier een Volkswagen ont vreemd. De Volkswagen behoorde aan onze plaatsgenoot de heer J. B. Van de dader(s) ontbreekt elk spoor. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. Breskens GRIEPEPIDEMIE Ook onze plaats heeft te lijden van de griepepidemie. In totaal zijn nu reeds 600 gevallen van griep gecon stateerd. Koeivacht fanfare naar carnaval Onze plaatselijke fanfare EMM zal op zondag 28 februari deelnemen aan de Carnavalsoptocht te Sas van Gent. Dit op uitnodiging van het Sasse carnavalscomité. (Advertentie) J ZINGT Liederen, opera- en volkslie- deren, begeleiding Jo Iven» j woensdag 24 februari te 7.30 uur in de Aula van het Jan- senlus Lyceum. Toegang Leden Jeugd en Muziek gratis Leden Kunstkring f 1.50 Niet-leden f 2. Sluis VERGADERING KAB De Sluise KAB hield in het paro chiehuis haar jaarlijkse vergadering. De voorzitter sprak bij de opening zijn tevredenheid uit over het aan wezig zijn van de geestelijk adviseur, pater J. van Elderen, burgemeester P. F. van Hootegem en het groot aan tal leden. Uit het verslag van de se cretaris bleek, dat er dit jaar meer activiteit is besteed om onderling contact te krijgen met de leden. Bur gmeester van Hootegem hield een «espreking over het onderwerp: de arbeider in het maatschappelijk werk. Hierbij kwam vooral ter sprake het probleem van de werkloosheid in het algemeen. IJzendijke Uitvoering R.K.J.B. Voor een goed bezette zaal gaf de RKJB in het Jeugdgebouw een zeer geslaagde uitvoering. In zijn ope ningswoord heette de geestelijk advi seur kapelaan Vervaet allen har telijk welkom, met name de jury leden en daar dit stuk voor het con cours gespeeld werd wees hij er op, dat enkele leden van het gezelschap met griep en hoge koorts toch nog de wil konden opbrengen om op deze avond aanwezig te zijn. Opgevoerd werd de klucht in drie bedrijven ..De Onbekende Wereld" van Annemarie de Kok en Joh. Blaaser. Dit stuk werd vlot voor het voetlicht gebracht onder de bekwame leiding van regis seur J. Marteyn. Dat het bij het aan wezige publiek in de smaak viel be wezen de talrijke ovaties, die de spe lers na elk bedrijf in ontvangst moch ten nemen. Zuiddorpe POLIO-INENTING Op 24 februari a.s. wordt in de r.-k. school ingeënt tegen polio: voor kinderen geboren in 1945 t.m. 1949 en in 1958. Hiervoor komen ln aanmer king 59 kinderen De kinderen gebo ren in 1945 t.m. 1949 worden inge ënt om 15.30 de kinderen geboren in 1958 om 16.00 uur. De inenting geschiedt door dr. Melchers uit Koe wacht. De genoemde jaarklassen ko men in aanmerking voor de 3e prik. TERNELZEN Zonder dat hieraan enige rucht baarheid was gegeven is door pro fessor W. F. J. M. Krul een borst beeld van hemzelf onthuld voor het kantoor van de N.V. Waterleidingmij „Zeeuwsch-Vlaanderen" te Terneuzen. Commissarissen en directie van de maatschappij waren hierbij tegen woordig. Professor Krul was van 1922 tot 1958 directeur van het Rijksinstituut voor de drinkwatervoorziening in Nederland en had een belangrijk aan deel in de totstandkoming van de waterleidingmaatschappij in Zeeuwsch Vlaanderen. Het beeld dat in brons is uitgevoerd werd door mevrouw J. Riemsdijk uit Den Haag ontworpen. J aarvergadering bejaardencomité Het Terneuzense comité „Reis ouden van dagen" vergaderde in „Hotei Rotterdam" onder voorzitter schap van de heer P.F. Standaert. Het belangrijkste agendapunt was de reis voor de a.s. zomer. Het da gelijks bestuur beraamde reeds plan nen die slechts de goedkeuring van alle bestuursleden behoeven. Begin april zal de heer Standaert film en Concertgebouw beschikbaar stellen om de reiskas te versterken en la ter zal weer een collecte worden gehouden. Ook al gaan de reizen niet zo ver meer van huis, toch kost het heel wat om de ongeveer 300 bejaarden een onvergetelijke dag aan te kunnen bieden. De gedachte aan de steun van de Terneuzena- ren geeft het comité de nodige moed om met veel enthousiasme de plannen voor de 28e reis uit te werken. Vijftien miljoen bij Boerenleenbank overschreden Een geldstorting op de coöperatieve boerenleenbank door de heer J. van Doeselaar deed het inleggerstegoed bij de spaarbank Terneuzen van deze bank de vijftien miljoen gulden over schrijden. De heer Van Doeselaar werd een g-atis-inleg van 100 en enkele andere geschenken aangeboden. In 1943 werd een inleggerstegoed van 5 miljoen gulden bereikt; de 10 miljoen gulden kwam vol in 1956 en op 15 februari 1960 de vijftien mil joen. Bovendien komt bij de bank nog een tegoed in rekening-courant van ruim 6 miljoen gulden en reserves van bijna een miljoen. Het balansto taal overschrijdt nu dus de 22 mil joen gulden. De Unileverpapieren zetten giste ren de eerste d; g van de nieuwe beursweek in met een vaste tenden tie. Deze stukken lagen, evenals de Philipsaandelen, vrijdag j.l. in New York vast in de markt. Dit was van zelfsprekend een goede stimulans voor de koersvorming van deze stuk ken op het Damrak, waar de marga rinewaarden opliepen van 754% tot 757%, tegen een slotkoers van 745Ü op vrijdag j.l. De handel was, mede doordat Wall Street gisteren gesloten bleef wegens „Washington's birth day", gering. Dit was ook het geval in de overige hoeken van de inter nationale waarden. Het buitenland liet merendeels verstek gaan, de be- roepshandel wilde liever een dagje wachten en het publiek deed ook heel weinig. Met spanning wordt uitge zien naar de jaarcijfers van het Uni- lever-concern die, aldus de beurs, donderdag a.s. worden verwacht. Aandelen Philips stegen van 753 tot 757% en boekten op deze prijs een winst van circa zes punten. 19/2 22/2 Ned. '59 414 96 15/16 96 7/8 Ned. '47 3% 91 3/8 91 1/2 AKU A 464 464 3/4 Hoogovens cA 783 1/2 796 Philips GBA 751 1/8 757 1/2 Unilever cA 745 1/2 756 3/4 Kon. Olie A 155,70 156,85 Schpv. Unie A 151 7/8 153 1/2 A'dam Bk. A 322 323 Kon. Zout cA 650 660 Het telefonisch avondverkeer was gisteren i.v.m. „Washington's birth day" gesloten. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: 5 poor ten naar de hel, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Een droom schip van een woonschip, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Riva len der manege, 14 j. VLISSINGEN Britannia: Orpheus daalt af. Alhambra: Opmars naar de galg, 18 J. Luxor: Ik ben schuldig, 14 j. WESTDORPE Verenigingsgebouw: Feestavond Samen Sterk. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: La Traviata. GOES Grand 8 uur: Hercules, 14 J. MIDDELBURG Electro 8 uur: De bendt ronder genade, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Een droom schip van een woonschip, a.l. OOSTBURG Ledel 7.43 uur: Dwar* door de bloedvailei. 14 J. AXEL Het Centrum 8 uur Zij sloegen en zij kusten hem, 18 J. sas van gent Olympia 8 uur: Geelt genade voor bandieten. GOES Grand 8 uur: Hercules. 14 J. Vlissingen Alhambra: opmars naar de galg 18 j. Luxor: Tk ben schuldig. 14 jaar. MIDDELBURG Electro 8 uur: De bend« ronder genade, 18 j, WESTDORPE Zaal Gijsel: Polderver gadering. Ite Het uitgraven oude Kelderman] gaat gestadig voo Tat dat in het bolv n nu de re: ngspoorten n is. Niet mini m3 grond is er rc arbeiders afgegra terie van o. k, weer subsidie vei conserveren van verdedigingswerke er niet voldoem aanwezig, zodat e moet worden rr Ysselsteentjes. O maanden hoopt m< ontdekkingen te do de stadszijde beg met het uitgraven de twee toegangsp waterpoort. ONDERHOUD KA ZUID-BEV^ Voqr het jaar 1960 derhoud van het ka Beveland het laagst ii de fa. Th. Swets uit fa. v.d. Straeten ui; reeds vele jaren het het kanaal verzorgde meer ingeschreven Het blijkt de v( om de gevraagde er uitslagen bij c 't hem juist in di tussen is de STEI derd gulden). Een winnaar (s) voora kunnen komen. geducht gestegen sterk voortzetten. De voorwaarden: Zoals U weet worden: 1 als thuisclub wint; 2 bij gelijk spel 1. ledei kan aan i deelnemen 2. De deelneming is 3. Men kan het hie Toto-formulier op een briefk echter is het de wedstrijden i kaart over te s per brief! 4. Frankering van die op een van adressen worden niet nodig Dit n we) met Oriefka den, die per p worden 5 De inzendingen lijk a.s vrijdagr uur op een dei adressen aanwezi binnengekomen fo den terzijde gelegc 6 Over -)e uitslag den geeorrespondei 7. Indien twee weds komende op he lier, worden a het bedrag, dat t staan tot de da week 8 Er kan maar één briefkaart worden Op de uitslag be morgen in onze krai De adressen vi worden ingeleverd z Hoofdkantoor DAGU Bijkantoor ROOSEN Bijkantoor BERGEN Bijkantoor WAALWI Bijkantoor OOSTEK! Bijkantoor GOES, W Bijkantoor HULST, 1 Bijbureau OOSTBUP Bijbureau TERNEU

de Stem | 1960 | | pagina 2