BRABANT EN EISEN MEER ZEELAND AANDACHT j a-erhsirsïns'e^de?:feh'ed- j Radioboodschap was niet juist Van kiem tot kracht: trotse leus voor trotse FLORIADE K VP-woordvoer der in Tweede Kamer: Tot 30 juni gezamenlijk gezag in Kongo Universitaire marmotjes krijgen rauwe worteltjes Sportnota van regering Veertarieven W.-Schelde moeten weer omlaag Vechtpartij van R.-Lynn? ZO NODIG PROCES Yijf pCt suiker verwerkende industrie DELTARAAD Alleen gratie kan Chessman nu nog redden Jongetje onder bus, meisje onder auto Kapitein van Utrecht \Kostenruim\ i tien miljoen I Zoekgeraakt pool formulier: Zes employé s Shell vermoord DAGBLAD VOOR Veranderlijke bewolking 100e JAAEGANG No. 23295 Uitgave N.V. Uitg. Mfj. Neerlamfia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A, Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don- gen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. *t Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. Tel. 22341 (3 lijnenPostgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 18 FEBR. 1960 Abonnementsprijs 7.per kwar taal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan- rvaag. Losse nummers 15 et Advertentieprijs voor de gehele op lage 0.40 per mm. (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuws-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7. telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35 Minister Cals en zijn staats secretarissen Scholten en Stu benrouch hebben de lang ver beide „nota betreffende de licha melijke opvoeding en sport" bij de Staten-Generaal ingediend. Een uitvoerig uittreksel van deze nota is elders in dit blad opgenomen. De meest in het oog springende pun ten zijn: Iedere school dient een accommo- datie te hebben voor de lichame^ lijke vorming, wil deze school althans „compleet" zijn. 2 Financiële steun van de zijde der overheid dient in principe beperkt te blijven tot de sportbeoefening op amateuristische basis. Het wedstrijd wezen van de landelijke sportbonden wordt niet gesubsidieerd. 7 Het ligt op de weg van de gemeen- tebesturen een subsidieaanvrage van een plaatselijke sportvereniging al dan niet in te willigen. A Voor het Nederlands Olympisch Comité zal jaarlijks een nader vast te stellen bedrag op de begroting wor den uitgetrokken. C Nederland is niet achter met be- trekking tot de sportaccommoda ties ten opzichte van andere landen. C Er zal, na wijziging van de loterij- wet, aan één rechtspersoonlijkheid bezittende instelling op het gebied van de sport vergunning worden verleend tot het organiseren van sportprijsvra- gen onder personen, die als begunsti- gens door haar zijn geregistreerd. Tussen de werkgevers- en werkne mersorganisaties in de suikerver werkende industrie is overeenstem ming bereikt over een loonsverho ging van vijf procent met terugwer kende kracht van 1 januari 1960 af. Aan het college van rijksbemidde laars is verzocht aan deze verhoging goedkeuring te hechten. De suiker verwerkende industrie omvat cacao, de cacaobonen verwerkende indu strie, de chocolade- en suikerwerkin dustrie, alsmede de koek-, banket-, beschuit-, biscuit- en wafelfabrieken. JEV, die vandaag in Indonesië aankomt, wil verwelko men, mag daartoe gratis met bus sen en trams mee, heeft het militai re bestuur van Djakarta gezegd, VOLGENS EEN Duits witboek over de antisemitische incidenten is twee derde van alle narigheid te wijten ge weest aan nozems en straatschen ders. taINRo?wPRT W0.rden' nu de proef m. Botterdam geslaagd is, de vrij willige autokeuringen over het ge hele land uitgebreid. EEN JONGE Amsterdammer is ge arresteerd omdat hij, waarschijnlijk uit minnenijd, een 27-jarig meisie ernstig heeft mishandeld. PAUS JOHANNES en 28 kardinalen hebben gisteren in de St.-Pieter een H. Mis van x«,equiem voor wijllen kardinaal Stepinac bijgewoond. AL ELF ZWEDEN zijn bezweken aan de griep, die het noorden van dit land in zijn greep houdt. Groot scheepse inentingsacties zijn ontwor pen. HALVERING van het aantal dode lijke ongevallen is het resultaat van inr? ^aar *ang maximumsnelheid van 100 km op de Duitse autobanen. avond°23.'l5OPuu"aakt woensdag" j Sy'k" burieJnkeAbewolking met plaat i 1 wind, iater' jlan,v,ankelijk weinig zuidwestelijk e ,ot matige t even boven LT""3' Temperaturen J Verwarm- "'espunt. Weerkundig fn,Ta(n ,het BeIgisch - met opklaring™ s" Bew°lht> J senhuien XL eeuw" of re" 6 graden.' mmratuur van 1 tot Morgen?'»?0" onder 17.58 uur. op 0.58 uur. °P 7,50 uur- Maan J (Van onze parlementaire verslaggever) Als kernpunten in de stroom van verlangens, die de Tweede Kamer bij de behandeling van de begroting van Verkeer en Waterstaat aan minister Korthals heeft voorgelegd, kwamen de problemen van Zeeland en west-Brabant opnieuw naar voren. Dr. v. d. Heuvel heeft namens de K.V.P. de minister verzocht de destijds verhoogde tarieven voor de veren over de Westerschelde wederom te verlagen. Hij vroeg of de integratie van Zeeuwsch-Vlaanderen, dat „zich zo gemakkelijk op het buitenland kan oriënteren", door de huidige situatie wel wordt gediend. De hogere opbrengst van de veren bedraagt over augustus '58 tot augustus '59 slechts 1,4 miljoen. Dat bedrag komt volgens de katholieke woordvoerder aan de gemeenschap toe en niet aan de schatkist. Hij was er trouwens van overtuigd, dat wanneer de tarieven weer op hun vroeger niveau zijn terugge bracht, het verkeer zal gaan toene men. Dan zal ook het bedrag van 1.4 miljoen minder inkomsten niet alleen als sneeuw voor de zon ver dwijnen, maar ook van de bijdragen in het exploitatietekort van het rijk aan de veren zal nog wel het nodige af kunnen gaan. Hij wees er op, dat het goederenvervoer steeds meer de Veren gaat vermijden, zoals uit de cijfers blijkt. De heer v. d. Heuvel vroeg voorts concreet, wanneer de eerste fase van het Sloeplan verwezenlijkt gaat wor den, bestaande uit de bedijking van het Zuid-Sloe en de vastlegging van de oever onder water, temeer om dat dit in feite een onderdeel van het Deltaplan vormt. Ook bij de ver wezenlijking van het Kreekrakplan mag volgens de woordvoerder van de K.V.P. de vraag worden gesteld, of de eerste fase de kustverkorting bij Bath, de inpoldering en de aan leg van het basiskanaal niet even zeer als bij het Sloeplan nu reeds ter hand kan worden genomen. Ook bij de uitvoering van deze eer ste fase kan van een niet onbelang rijke kustverkorting in het kader van het Deltaplan worden gesproken. Zeeland en Noordbrabant zien de verwezenlijking van beide projecten als een noodzakelijke voorwaarde -oor de verdere ontwikkeling van hun welvaart, aldus de heer v. d. Heu vel. Met waardering voor wat ter uit voering van het Deltaplan reeds is geschied zei dezelfde spreker, dat van eenzelfde voortvarendheid niet kan worden gesproken met betrek king tot de bijdragewetten en de schadevergoedingsregeiing, welke reeds bij de openbare behandeling van de Deltawet op zo kort moge lijke termijn in het vooruitzicht wa ren gesteld. Hij wees op het nog al tijd bestaan van onzekerheden voor waterschappen en ook voor burgers. Voorts vroeg hij of de minister als nog niet zou willen overgaan tot het in het leven roepen van een Delta- raad, die de coördinatie ter hand kan nemen van niet-technische vraagstukken, welke bij de Delta werken een rol spelen. Steeds weer blijkt, volgens dr. v. d. Heuvel, dat er onvoldoende planmatigheid en sa menwerking tussen allerlei over heidsinstanties en ook particulieren bestaat. „Droge tunnel Hij vroeg ook ol de Belgische rege ring het standpunt deelt, dat bij uit voering van de Deltawerken geen strijd met enig traktaat aanwezig is. Zo niet, dan wilde hij weten, of dit Het Amerikaanse hoogste ge rechtshof heeft gisteren het laatste beroep van Chessman tot uitstel van executie verworpen. zocht1 Yerdedigers had ver staat ta ft f veroordeelde in herzien)™, U en nieuw verzoek tot proces in te dienen. eehele hof hJhfï behandeld door het gehete hof behalve rechter Warren die zich als oud-gouverneur van Califnr nie met bevoegd achtte besluiten °fn deze zaak te nemen. ^.e, executie is, zoals bekend, be paald op vrijdag. Chessman schijnt nu nog slechts één mogelijkheid te resten: een verzoek om gratie aan gouverneur Brown van Californië. Eerder had hij verklaard dit niet te willen. Gisteren heeft Chessman voor 40 journalisten een persconferentie gehouden „waarschijnlijk mijn laatstezei hij), waarbij hij het telegram voorlas dat hij aan de gouverneur verzond. Het bevat geen verzoek om gratie, maar het is een hernieuwde onschuldbetui- ging. „Ik ben bereid te sterven merkte hij glimlachend op. van invloed kan zijn op de uitvoe ring. Hij achtte het volkomen juist, dat de Nederlandse regering, zoals minister Luns onlangs in de Kamer heeft meegedeeld, zich op het stand punt stelt, dat zij bereid is haar me dewerking te verlenen aan een ver betering van de Schelde-Rijn-verbin- ding, mits haar boreidheid niet wordt gezien als een consequentie van de uitvoering van de Deltawerken. De heer Aantjes (A.R.) bracht eveneens de Zeeuwse veren ter spra ke en zei, dat hij dit een trieste zaak vond. Burgemeesters, die voor vechters moeten zijn van het toeris me, -worden gedwongen om allerlei anti-toeristische maatregelen te ne men, aldus de A..R-woordvoerder. Hij vroeg de aandacht van de minister voor een vaste oever verbinding over de Wester-Schel- de. Htf wilde met name een stu die van de vraag, of het moge lijk is om niet ,,in den natte" maar „in den droge" een tunnel onder de Westerschelde te bou wen. In het laatste geval zou den de kosten dan aanzienlijk la ger zijn. De heer v. d. Heuvel bracht nog de verbetering van de vaarweg van Antwerpen naar de Rijn ter sprake. Deze dient, naar hij zei, op de kortst mogelijke termijn in een sfeer van goede nabuurschap te worden opge lost. Reeds vele jaren heeft dit vraagstuk een schaduw geworpen op de groeiende Benelux-verhoudingen, zo merkte hij op. De heer v. d. Heuvel vroeg mèt de heer Maenen (K.V.P.) aandacht voor de verbindingen van de zuidelijke provincies met name ook voor de spoorwegver bindingen met België. Hij vroeg de minister voorts om een nota over het zeehavenbeleid van de regering. De Kamer kan zich dan overtuigen, of de nieuwe mi nister de volledige benutting van de uitzonderlijk gunstige ligging van ons land aan de zeemonden verstaat. Ook het bedrijfsleven weet dan waar het aan toe is. De provincies Zeeland en Noord brabant hebben getoond hun verant woordelijkheid te verstaan bij het scheppen van werkgelegenheid door het indienen van het Sloe- en het Kreekrakplan. Dan mag van de rege ring verwacht worden, dat zij deze plannen ernstig beziet en erkent dat de waarde daarvan veel meer dan plaatselijk belang is. De heer Maenen verdedigde de po sitie van de arbeiders bij de spoor wegen en bij de busondernemingen. Hij constateerde, dat in beide be drijfstakken het personeel in niet ge ringe mate heeft bijgedragen tot de verbetering van de produktiviteit. De tweejarige Peter Groenewold uit Groningen is onder het recliter- achterwiel van ©en trolleybus geko men en op slag gedood. Bij een halte stapte een 70-jarige vrouw uit de bus. Zij droeg haar kleinzoontje Peter op de linkerarm en had voorts een tas in de hand. Bij het uitstappen hield de vrouw de stang bij de uitgang van de bus nog vast, toen zi: al buiten de bus stond. Op dat noment liet de chauf feur de deur dichtklappen en reed weg. De vrouw raakt bekneld en werd meegesleurd. Het kind viel op de grond en raakte onder het rech- terachterwiel van de bus en was op slag dood. Toen de heer J. Moesbergen in Woudenberg gisteren zijn auto ach teruit de garage naast de woning uitreed, merkte hij niet dat zijn vierjarig dochtertje Joke achter de auto speelde. Het meisje werd overreden en was op slag dood. In de reeks van getuigen in het proces tegen de Nederlandse marconist Van R. kwam giste ren de kapitein van de „Utrecht" Albert de Bruijn in de getuigen bank. De Bruijn verklaarde dat Van R. op de avond dat Lynn Kauffman verdwenen was naar hem toe was gekomen en ge vraagd had of hij contact zou opnemen met de kustwacht. De kapitein had hem toen opgedra gen een boodschap samen te stel len en uit te zenden. De Bruijn getuigde dat toen de boodschap hem werd voorgelegd, hij correcties aan had moeten brengen wat de richting van het schip, de af stand die het had afgelegd en de koers betreft. Eerder op de dag werd geweigerd om de vader van de om het leven ge komen Lynn te laten getuigen over de toekomstplannen van zijn dochter. De kapitein werd nauwkeurig on dervraagd wie de laatste zin van de radioboodschap had geschreven. In die laatste zin werd namelijk gezegd dat mevrouw Kauffmann „zich niet goed voelde vandaag". Aan kapitein de Bruijn werd gevraagd of hij of Van R. die laatste zin had opgesteld. „Ik geloof dat ik het heb gedaan", aldus de Bruijn, maar later gaf hij toe „niet zeker" te zijn. Vraag: Bent u zeker dat de marco nist het niet deed? Antwoord: Nee ,ik geloof dat ik het heb gedaan. Prinses Irene heeft gisteren ge toond, dat zij wel een auto kan tanken, zelfs zo'n kraakoude Cal- cott uit 1918. De prinses verrichte deze daad als openingsritueel bij het benzinestation „Kriterion" in Amsterdam, een instelling van de Stichting Onderlinge Studenten Steun, het derde „bedrijf" van deze SOSS, waar werkstudenten hun eigen inkomsten kunnen ver dienen. De andere twee zijn een bioscoop en een oppascentrale. In het gisteren geopende tank station kunnen twaalf studenten waaronder één vrouwelijke, bij toerbeurt 18 uur per week werken. De passagier vai. de wagen die de prinses tankte, was burge meester Van Hall van Amsterdam, die voor de drie bestelde liters een rijksdaalder gaf. De rest was fooi. Op de ronde-tafelconferentie in Brussel is gisteren besloten, dat het gezag in Kongo, dat op 3(1 juni onafhankelijk zal worden, tot aan die datum gezamenlijk door het Belgische bestuur en Kongolezen zal worden uitgeoefend. RAI EN BOVAG hebben gevraagd de ontstoringsverpliching voor mo torrijtuigen op te schorten. Er komt t.z.t. een internationale regeling, waarbij de adressanten de Neder landse maatregelen aangesloten zou den willen zien. In plaats van een voorlopig en vol ledig Kongolees bewind, zoals door verscheidene groeperingen uit Kongo tijdens de besprekingen was geëist, zal een permanente Kongolese delegatie van zes leden in volledige gelijkheid met de Belgische gouverneur-generaal het bestuur uitoefenen in de periode tot de 30e juni. Ook de Belgische provinciale gouverneurs zullen elk drie Kongolezen naast zich krijgen. De Kongolese afgevaardigden op de RTC hebben zich bereid verklaard een oproep tot het Kongolese volk te rich ten om tijdens de overgangsperiode de orde' en rust te bewaren. (Van onze verslaggever) j jy Op 25 maart begint de Flo riade: olympiade van de flora, feest van de bloemen. Een half jaar duurt ze. In het hart van het harde, za kelijke Rotterdam zijn veertig hectaren ingeruimd voor het meest poëtische dat de mens kent: de natuur. Ge kent Rotterdam van zijn Maastunnel, ge kent het van zijn E '55. En zoals de schuimspettende streep van de sleepboot op het zilveren water van Neerlands grootste haven een vertrouwd beeld voor honderdduizenden is, zo zal straks het spoor, dat de driftig gravende mol onder de grond trekt, een even vertrouwd beeld voor talloos velen zijn. Dank zij de Rotterdamse Flo- riade. Bluf van onze boven-Moer- dijkse vrienden? In de orde an miljoenen gul dens uw verslaggever weet dat echt niet zo precies, omdat hij zich meestal maar met kwartjes occupeert kijkt men schijnbaar niet op een miljoen- tje. Tien d elf miljoen zijn de totale kosten die aan deze Ne derlandse manifestatie (alles wat Rotterdam onderneemt, schijnt nu eenmaal een natio nale en internationale allure te krijgenworden besteed. De ge meente neemt daarvan 3,8 mil joen voor haar rekening. De organisatoren rekenen er niet op dit hele bedrag terug te krijgen. Maar tja, een feest kost nu eenmaal centen de Kon. Alg. Ver. voor Bloembollencultuur viert haar 100- jarig bestaan, in de tuinbouw zijn er een stuk of wat jubilea. En beter ten hele gefeest dan een halve ka ter. Vandaar de grootse opzet. Nog klinkt de hamerslag. Nog staat er, ergens verloren op het ter rein. een Frans bestelautpotje, dat iets met de bloemisterij te maken heeft: Pepinière, A. Bonnet Père uit Nantes staat erop. Het is een stille getuige, een stil monument welhaast, van de draden, die Rotterdam ook voor de Floriade naar tal van lan den heeft gesponnen. Twee miljoen bollen Twee miljoen bollen dromen waak zaam in de grond. Duizenden daar van hebben schuchter de koppen al boven de grond gestoken. Het eerste, tere, prille groen in de met turfmolm bedekte bedden en de gigantische broeikassen hier en daar al volop verwarmd en met planten erin, el ders nog in ruw-houten geraamte zon der glas ademen de sfeer van iets groots, iets majestueus. Duizenden buitenlanders worden verwacht. In oktober hebben zich al de eerste groepen gemeld. En lekker link zijn die jongens van Rotterdam ook in ander opzicht: want behalve de Euromast, waarover we al zo vaak hebben geschreven, houden ze er nog iets van over: een rosarium, een blijvende aanwinst voor de stad en straks (hoe kan het anders) het toneel van een internationale rozen- wedstrijd. Koningshof Behalve alles, waarover we in het verleden reeds schreven, zoals een Bijbelse tuin, de tuin van Churchill, komt er een tropische kas, met plan ten vooral uit Nieuw-Guinea en Su riname. Er komt „een koningshof". Uit tuinen van Europese vor stenhuizen (Nederland, België, Luxemburg, Zweden, Monaco en Griekenland) komen planten naar deze hof, die vier afdelingen om vat: een terras-buiten voor de oranjerie-planten, een koele kas, een grote gematigde kas voor mediterrane planten en een klei nere kas voor tropische planten. Er is in dit Floriade-halfjaar ook nog een van mei tot september du rende expositie „Heelal en Aarde", waarop men de bezoeker o.m. enig inzicht wil verschaffen in zonne-ener- gie en kiemkracht, zodat men ver trouwd raakt met wat in de grond leeft. Seizoenexposities En dan er nog negen wisselende seizoenexposities, waarvan de eerste „het feest der bolbloemen" is. Deze duurt van 25 maart t.m. 3 april. Exo tica. „internationale bloembind- kunst' „gladiolen-palet" en „de dahlia" zijn enkele van die negen exposities, die in de loop der ko mende maanden het oog verkwikken. Dit alles wordt gehouden onder het thema der Floriade: „Van kiem tot kracht". De „kracht" weerspiegelt zich in de tuinbouw- produkten, in een weergaloze bloemenpracht. Dc „kiem" is de aandacht voor het allerkleinste. Het is een trotse leus der Floriade. Het zou de stadsspreuk van het van leven zinderende Rotterdam kunnen zijn, dat nu ook de kiemkracht van Gods eigen schepping wil tonen. Koning Boudewijn zal vandaag een zitting van de Kroonraad voorzitten, die alle vraagstukken, voortvloeiende uit de overdracht van de soevereiniteit aan Kongo, zal bespreken. De Kroon raad bestaat uit de koning, de minis terraad en alle ministers van staat. Het bijeenroepen van de Kroonraad in België is een uitzonderlijke ge beurtenis. De laatste bijeenkomst da teert van de nacht van drie op vier augustus 1914, toen. Duitsland België de oorlog had verklaard. Aangenomen- wordt, dat de Kroon raad behalve de resultaten van de ronde-tafelconferentie ook de verdere plaats van het Belgische koningshuis in het onafhankelijke Kongo zal be spreken. Slechts Kongolezen De drie Europese ministers in de regering van de republiek Kongo ma ken na een regeringswijziging geen deel meer uit van het kabinet, dat thans nog uitsluitend uit Kongolezen bestaat. Volgens wgarnemérs in Braz zaville betekent dit geen discrimine rende maatregel jegens peanen. Vraag: Is er enige twijfel bij u of u het heeft gedaan? Antwoord: Niet veel. Later herinnerde MacAuliffe de Bruijn eraan dat hij had gezegd cor recties in de boodschap te hebben aan gebracht die alleen maar richting, af standen en koers betroffen. De Bruijn zei toen: „Ik herschreef de hele bood schap". De boodschap was om 00.19 uur klaar en een tweede boodschap was om 00.22 uur afgesloten. In de tweede boodschap stond: „Vrouwelijke passa gier vermist tussen boei nummer 5 en Cape Cod Canal. Let scherp op s.v.p." De Bruijn verklaarde dat Van R. had gevraagd om de boodschappen uit te zenden en dat hij er zijn toe stemming voor had gegeven, maar de tweede boodschap niet van te vo ren te hebben gelezen. MacAuliffe ging diep op die twee de boodschap in en vroeg de Bruijn of hij tegenover de Bostonse politie had verklaard dat hij niets van die tweede boodschap afwist. De Bruijn deelde mee dat hij van het bestaan van die boodschap wel afwist, maar niet van de inhoud er van. Hij verklaarde dat de eerste boodschap een boodschap voor de kustwacht was, maar dat de tweede een noodbericht voor alle schepen op zee was geweest. Viermaal naar brug Tijdens zijn getuigenis heeft de ka pitein ook verklaard, dat Van R. hem had verteld „intiem" te zijn geweest met Lynn Kauffman. De kapitein zei ook dat Van R. tegenover hem had verklaard dat hij „een vechtpartij" met haar had gehad. MacAuliffe vroeg vervolgens of Van R. hem had verteld in de hut van Lynn te zijn geweest. De Bruijn bevestigde zulks en voegde er aan toe dat „hij een vechtpartij met haar had gehad". De Bruijn verklaarde verder nog dat Van R. op de bewuste avond viermaal bij hem op de brug ver schenen was in verband met de po gingen om weerrapporten op te vra gen. In die tijd zou het dochtertje van prof. Spector, zoals zij verklaar de Van R. (of althans diens benen) gezien hebben, haastig over het schip lopend. De KNVB erkent de aanspraken van de heren Visser en Joosten uit Oost huizen niet, zo weet het Algemeen Handelsblad te melden. Op de lijst zal vermeld worden dat de heren Kolk te Genemuiden en Raaymakers te Amstenrade in aanmerking ko men voor de eerste prijs. De recla metermijn sluit maandag a.s. om 24 uur en daarna wordt de definitieve uitslag bekendgemaakt. De heer Visser heeft laten weten dat hij inderdaad tegen de prijstoeken ning zal reclameren en dat hjj zo nodig een civiele procedure zal be ginnen. Begin dezer maand zijn zes werk nemers van de „Shell" in Zuid-Kali- mantan (Borneo) in een hinderlaag gelokt en gedood. Deze arbeiders de Euro-I werkten aan de nieuwe oliepijpleiding van Balikpapan naar Tandjong. Twee 1 anderen wisten te ontkomen. Morgen zal mgr. Beltrami, pauselijk internuntius in Nederland, de offi ciële opening verrichten van het voor West-Europa unieke centrale dierenlaboratorium van de r.-k. universiteit te Nijmegen. Foto: In de voorraadstallen worden o.m. vele marmotten gehouden, die bij vele onderzoekingen gebruikt worden. De diertjes vragen niet alleen een goede algemene verzorging, maar zijn bovendien erg gesteld op hun dagelijkse portie groente. Zij krij gen heir rauwe wortelen.

de Stem | 1960 | | pagina 1