VOORRANG SL0EPLAN VOOR Winnend poolformulier nog niet terecht Vijf pCt en nog wat voor ambtenaren Miljard dollar meer voor hulp aan buitenland Da Vinei op vliegveld Niet méér spijtoptanten naar Nederland Zeeuwse stem in Tweede Kamer: Uitstel voor Lauwerszee Eisenhower vraagt: Waar blijft nader nieuws kanaal Gent-Terneusen? Tito vecht niet tegen de Kerk schilder zelf met Jan Visser wacht in spanning Onderzoek zaak Algiers in Parijs BEZWAREND GETUIGENIS Broer vond bruiloft een sof DAGBLAD VOOR ZEELAND Nu twee jaar niets meer vragen Vragen grensarbeiders Motie kwam niet sikkens-tjallema produkt Minder wind ARKA: spoed inzake g epensioneerden NIET NAGETELD TWEE ANDEREN Zaak van R. toet... Ie lijst 51 400 7220 970 2073 2317 r71 8217 8352 1 19495 19664 386 405 446 877 499 628 635 J 511 531 558 987 I 409 522 569 S 624 633 647 504 524 636 1 645 745 758 2 093 095 109 0 371 373 387 3 622 651 664 5 834 841 844 8 212 286 296 6 443 472 514 7 696 699 711 9 295 304 306 3 444 526 533 1 833 839 844 9 400 431 438 8 589 652 685 1 157 175 181 15 375 383 390 2 658 659 660 3 835 838 841 18 5 175 189 222 !0 385 407 500 6 669 691 698 10 868 884 888 8 156 187 194 19 406 428 436 11 668 688 719 >8 848 915 937 i9 356 431 434 59 652 714 739 '2 882 892 893 :9 147 156 205 !3 326 337 365 1 619 633 641 19 884 929 940 •2 231 278 295 iO 691 828 843 rijzen van f 80.^ 100e JAARGANG No. 23294 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. *t Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. TeL 22341 (3 Lijnen) Postgiro 278841 Voor GodKoningin en Vaderland WOENSDAG 17 FEBR. 1-960 Abonnementsprijs 7.per kwar taal, 8.20 per post, 0.54 per weak. Buitenlandse abonnementen op aan- rvaag. Losse nummers 15 et. Advertentieprijs voor de gehele op lage 0.40 per mm. (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities «n Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuws-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7. telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35 (Van onze parlementaire verslaggever) De woordvoerder van de C.H.U., de heer v. d. Peijl, heeft gisterenavond in de Tweede Kamer de aandacht gevraagd voor de uitvoering van het Sloeplan en er op gewezen, dat na afslui ting van het Zuid-Sloe tussen Walcheren en Zuid-Beveland het voordeel ontstaat van verkorting van de bedijking. Hij zei, dat met het oog op de komst van supertankers de rentabiliteit van de plannen voor de ontwikkeling van een industriegebied in het Sloe optimistisch bekeken kan worden. Hij vroeg een hoge voor rang op de prioriteitenlijst. Het gevaar bestaat nu, dat de gro te bedrijven, die voor vestiging ter plaatse in aanmerking komen, een ander terrein gaan kiezen wanneer de beslissing te lang uitblijft. In En geland wordt zelfs al over het Slow- plan" gesproken, aldus de heer v. d. Peyl. („Slow" is langzaam). Het kwam hem wenselijk voor aan dat woord zo weinig mogelijk inhoud te geven. Verder wees hij op de grote betekenis, zowel voor de Westerschel- de als voor de westkust van Noord brabant van het Kreekrakplan in verband met een betere ontplooiing van de Brabantse vaarwegen. De heer v. d. Peyl vroeg ook nadere mededelingen over de gang van za ken in de Kanaalzone in Zeeuwsch- Vlaanderen, nadat besloten is tot ver breding van het kanaal Gent-Terneu- zen. De aan dit kanaal gevestigde in dustrieën dienen zo spoedig mogelijk inzicht te krijgen in tal van regelin gen, o.a. de spoorweg- en haventarie ven en onteigeningen van gronden. Hij betreurde, dat nog steeds geen beslissing is genomen over de inpol dering van het Land van Saeftinge en vroeg of dit alleen een kwestie is van prioriteit of dat ook Belgische belangen zich hiertegen verzetten. Er is grote verontrusting bij polders en waterschappen en provinciaal be stuur over een eventueel temporise ren van de verhoging van de water keringen langs de Westerschelde, al dus de heer v. d. Peyl. De heer Zegering Hadders (V.V.D.) legde de minister het probleem van de toenemende watervervuiling voor. Hij had berekend, dat per dag 38.000 ton onopgeloste afvalstoffen bij Lo- bith voorbij trekken. Van vele zijden is aangedrongen op maatregelen om onze nationale luchtvaart althans in eigen land te- gemoe te komen door uitbreiding van de luchthaven Schiphol. De heer Diepenhorst (C.H.U.) zei in verband met het mislukken van de onderhandelingen met de Amerikanen, waarover hij nader wilde worden ingelicht: Neder land heeft met zijn K.L.M. ge toond waarin een klein land groot kan zijn maar de V.S. hebben la ten zien, waarin een groot land klein kan zijn". De heer De Ruiter liet kritiek ho ren op de houding van Frankrijk te genover het N Tderlandse vrachtver voer. Hij noemde de Fransen slechte partners in de E.E.G. Deze C.H.-af gevaardigde vroeg verder de instel ling van een rijbewijs voor brom fietsers. Met een flinke meerderheid van 81 tegen 52 stemmen heeft de Tweede Kamer besloten de minister van Ver keer en Waterstaat tegemoet te ko men en de beslissing van de rege ring af te wachten, alvorens de mo tie-Burger over de Lauwerszee, die al enige maanden geleden is inge diend, in behandeling te nemen. Ook de nota over deze kwestie is voor enige maanden uitgesteld. te voeren tot een vaak heftige woor denwisseling, waarbij de heer Burger vooral zich heeft opgewonden over vermeende schending van parlemen taire rechten. De voorzitter van de vaste com missie van Verkeer en Waterstaat, de heer J. Maenen (K.V.P.), zette uiteen, dat het alleszins redelijk is, wanneer een minister enige maan den uitstel vraagt omdat hij nog niet over alle gegevens beschikt om te kunnen beslissen. Prof. Oud (V.V.D.) betoogde, dat de heter Burger geheel ten onrechte van rechtsschending had gesproken. De materie immers staat bij deze be groting wel degelijk ter discussie. Het gaat de regering om veel meer dan om een detailkwestie. Voor haar is de volgorde aan de orde van een groot complex van investeringen. Hij was van oordeel, dat inderdaad de Lauwerszeekwestie zo spoedig moge lijk zal moeten worden opgelost. De heer Tilanus vond, dat het ka binet in deze kwestie, evenals bij de salarissen van de buschauffeurs, ge brek aan psychologisch inzicht toon de door zulke zaken, die diep in het sentiment van het volk leven, zo lang slepende te houden. Door het uitvoerige debat over de Lauwerszee zal het grootste aantal sprekers over de begroting van Ver keer en Waterstaat pas vandaag aan het woord komen. De eerste K.V.P.- er, de heer Maenen, komt ook pas vandaag aan het woord. De minister van Binnenlandse Zaken heeft het voornemen maatregelen te bevorderen, die ten doel hebben de salarissen van de volwassen ambtenaren met 5 procent te verhogen en het overige deel der rechtspositie van de ambtenaren te verbete ren tot een bedrag, overeenko mende met ten hoogste 1,2 pro cent van de salarissen. Bij de verhoging van 5 procent zal een minimum in acht worden genomen van 18,25. waarvan de kosten in min dering zullen komen van het bedrag, dat wordt aangewend ten behoeve van bedoeld overige deel der rechtspositie. Deze verbeteringen zullen ingaan op 1 januari 1960, tenzij zou blijken, dat de gemiddelde ingangsdatum van de loonsverhoging in het bedrijfsleven vóór die datum ligt. In dat geval zal die vroegere datum bepalend worden voor de maand, waarin de verbete ringen zullen ingaan. Het geheel van bovengenoemde maat regelen zal de maximale verbetering der rechtspositie voor het overheids personeel inhouden gedurende een President Eisenhower heeft het Congres verzocht om voor het nieuwe begrotingsjaar voor de Amerikaanse hulpverlening aan het buitenland één miljard dol lar meer toe te staan dan voor tikte ïiicidiiueii luiecoiciu. De P.v.d.A. heeft deze anderhalf het huidige begrotingsjaar. uur in een debat van orde weten op DE RAAD der organisatie van Ame rikaanse staten heeft met grote meerderheid van stemmen besloten zijn inter-Amerikaanse vredescom- missie een onderzoek te laten instel len naar aantijgingen, dat de Domi nicaanse Republiek de rechten van de mens zou schenden. EEN BENDE van 35 man in Algerije heeft de vier bewoners van een af gelegen boerderij op afschuwelijke wijze vermoord. DE PRINSESSEN Beatrix en Irene zijn gisteren van hun wintersportva kantie in Oostenrijk per trein in Ne derland terugg keerd. EEN TWEEJARIG meisje is te Am sterdam uit het raam van een vier de etage van een woning aan de Beu kenweg gevallen. Later is het kind aan de gevolgen van die val over leden. DE EGYPTISCHE autoriteiten heb ben de gezagvoerder van de „Inge Toft" geprest geen gebruik te maken van het Suezkanaal, hoewel de Is raëlische lading was gelost, zo is te Jeruzalem meegedeeld. EEN HAAGSE zeeman heeft bekend, onlangs te hebben ingebroken in het kantoor van de Eiffeltoren te Parijs, waar hij een aanzienlijk bedrag had buitgemaakt. Hij is in Den Haag aan gehouden. Voor het lopende belastingjaar was 3.390 miljoen dollar gevraagd, het Con gres stond uiteindelijk 3.226 miljoen dollar toe. Het gevraagde bedrag van thans bedraagt 4.175 miljoen dollar voor het begrotingsjaar, dat 1 juli be gint. In zijn begeleidende boodschap verklaarde de president, dat het pro gramma tot wederzijdse hulpverlening van groot belang is voor het handha ven van de vrede. Het baart daarom nauwelijks ver wondering, dat van het aangevraagde bedrag twee miljard dollar bestemd is voor militaire uitgaven ten behoeve van het bevriende buitenland. Voor technische hulpverlening in het kader van de V.N. vroeg de president 33.5 miljoen aan en voor het ontwikke lingsfonds der V.N. 700 miljoen. Post onverwachte uitgaven: 175 miljoen dol lar en tenslotte wenste de president de beschikking over ruim 100 miljoen dollar voor de voortzetting van een aantal kleinere, doch door hem be langrijk geachte programma's, zoals o.m. steunverlening aan vluchtelingen. In zijn begeleidende boodschap haalt de president tal van bekende feiten aan aangaande de Russische dreiging. Hij zegt daarin onder meer: „Met het oog op deze steeds aanwezige commu nistische dreiging moeten wij, zowel in het belang der V.S. als dat van de andere vrije landen, ons programma voor militaire hulpverlening aan het buitenland via de daartoe gesloten overeenkomsten tot wederzijdse hulp verlening voortzetten". (Van onze parlementaire verslaggever) Vandaag zal de heer Andriessen de regering mondeling vragen stellen over de tewerkstelling van bouwvak arbeiders in het grensgebied. periode van twee jaar. bijzondere om standigheden voorbehouden (hieron der o.m. te verstaan de aanstaande algemene huurcompensatie). Omtrent de overwegingen van de minister vernemen wij van de zijde van het departement nog, dat deze aldus kunnen worden samengevat: ,,De verantwoordelijkheid der regering voor haar ambtenaren brengt mede, dat ook wanneer er geen overeen stemming is in de centrale commissie, doorvoering behoort te worden ge geven aan die maatregelen, welke naar de mening van de regering verant woord en gewenst zijn in het belang van de ambtenaren". Er kan nog op gewezen worden, dat deze beslissing overeenstemt met het laatste voorstel der regering, in het overleg gedaan, plus een verbetering, in het laatste overleg overeengeko men. Het overleg is hiermede geëin digd. Een Zuidslavische communistische leider, president Bakari van de Kroa tische deelrepubliek, heeft op een partijvergadering in Zagreb gezegd dat het regime-Tito zal blijven vech ten tegen „politiek in de rooms-ka- tholieke kerk", maar geen oorlog tegen de Kerk zelf voert. Bakari's verklaring wordt als ver zoenend beschouwd. (Van onze parlementaire verslaggever) Minister Beerman heeft de Eerste Kamer geen enkele toezegging wil len doen, dat hij het toelatingsbeleid voor de spijtoptanten uit Indonesië zal verruimen. De aandrang van de gehele senaat heeft daaraan niets kunnen veranderen. De minister vroeg zich af, of de senatoren, die voor zeer ruime toelating hadden ge pleit, wel wisten waar het eigenlijk om ging. Onder degenen, die een visum heb ben aangevraagd, zijn er velen die nauwelijks enige binding met Neder land hebben en zelfs de taal niet spre ken. Mr. Beerman stelde daar tegen over, dat Nederland gedwongen is ieder jaar weer vele landgenoten te laten emigreren, omdat er voor hen geen plaats is, dat ons land de hoog ste belastingen heeft van West-Euro- (Advertentie) Tijdens zijn verblijf in New- Delhi heeft de Russische premier Nikita Kroestjev, samen met premier Nehroe, ©en bezoek ge bracht aan het Russische pavil joen op de grote internationale landbouwbeurs. De foto laat zien hoe hier het glas (melk) werd geheven op de goede betrekkingen. Het vertrek van Kroestjev uit India ging gepaard met een ge meenschappelijke verklaring, waarin o.a. gezegd werd dat de vriendschap tussen India en Rus land nog nooit zo stevig is ge weest als thans. Kroestjev brengt thans een be zoek van twee dagen aan Birma en vandaar gaat hy door naar Indonesië. DE VERF VOOR HET SCHILDERFEEST Weersverwachting, meegedeeld J door het KNMI, geldig tot heden- avond, opgemaakt dinsdagavond 23.15 uur: Wisselende bewolking met enkele hagel- of sneeuwbuien. Zwakke tot matige wind uit westelijke rich- Z tingen. Temperaturen overal enige 5 graden boven het vriespunt. Z Verwachting van het Belgisch J Weerkundig Instituut: Bewolkte J hemel met opklaringen. Ook re- gen- en sneeuwbuien mogelijk. Maximum-temperaturen van 0 tot 5 graden. Z Automobilisten kunnen gehinderd worden door sneeuwval en in mid- l den- en hoog-België door ysplak- Z ken. Windstoten van 60 km per Z uur kunnen het verkeer bovendien J <>ok enigszins hinderen. Z Vandaag: zon onder 17.56 uur. J Maan op 23.45 uur. J Morgen: zon op 7.52 uur. Maan Z °nder 10.21 uur. Z Het hoofdbestuur van de algemene r.-k Ambtenarenvereniging (ARKA) heeft op een gisteren in Utrecht ge houden vergadering in een resolutie besloten aan de r.-k. Centrale van Overheidspersoneel te verzoeken er bij de regering op aan te dringen dat op de kortst mogelijke termijn een beslis sing wordt genomen inzake de positie der gepensioneerden. Het verzoek aan de r.-k. Centrale omvat verder de re gering te vragen een standpunt te bepalen omtrent de hoogte van de achterstand in de bezoldiging van de lagere en middelbare ambtenaren en de in overeenstemming daarmede te treffen maatregelen. Ook moet aan gedrongen worden op spoed bij de onderhandelingen over verscheidene afzonderlijke groepen overheidsperso neel (onder andere belastingpersoneel en verplegend personeel). (Van onze redacteur) Waar is het totoformulier van Jan Visser? Ook dinsdagavond was dat nog volop een vraag. Als deze vraag niet wordt be antwoord, blijft de K.N.V.B. met een vervelend mysterie zitten en verspelen de heer Visser, secre taris van de V.V. Oosthuizen in Noord-Holland en de heer Joos- ten, voorzitter van die vereni ging, maar liefst 89000 gulden, namelijk het derde gedeelte van de pot. Visser had tezamen met Joosten een formulier ingevuld. Het dupli- kaat, gezegeld en wel, heeft hij in zijn bezit. Maar het formulier dat hem de prijs in handen had moeten spelen is spoorloos. Het zat niet in de enveloppe uit Oosthuizen die op het bureau van de K.N.V.B. in Den Haag is binnengekomen. Die enveloppe was open tegen de voorschriften in en er bleken vier formulieren uit verdwenen te zijn. Jan Visser heeft al te kennen ge geven dat hij het in geen geval zal nemen. „Ik heb het formulier ingele verd", zegt hij, „en het duplicaat kan ik overleggen. Ik heb dus recht op de prijs. Als ik hem niet krijg ga ik procederen". Op het bureau in Den Haag echter is men er geenszins van overtuigd dat Visser zo'n proces ook zal winnen. Voordat 's zondags de wedstrijden be ginnen gaat de kluis op slot, zei men ons daar, en alleen de formulieren die er later door de notaris worden uit gehaald kunnen voor een prijs in aan merking komen. Maar met dat al is het een bijzonder vervelende affaire. Toen Visser zich meldde meende men hem te kunnen feliciteren, maar onmiddellijk daarna kreeg hij de teleurstellende medede ling dat er geen kolommetje van hem was ontvangen. Wel een formulier van zijn zoon, maar die had slechts zes uit slagen goed. Toen gebleken was dat er ergens iets was misgegaan, heeft men in Den Haag onmiddellijk de recherche in de arm genomen en die is nu volop met het onderzoek bezig. In Noord-Holland heeft men ver schillende centra voor het inleveren van de pool-formulieren. Een daarvan is in Hoorn gevestigd. Vrijdagavond had de heer Visser, samen met een lid van zijn club in Oosthuizen, de zaak gecontroleerd. Men telde 137 formulieren met het bijbehorende geld: 130 gulden. De pa piertjes en het geld gingen in een enveloppe en deze enveloppe werd, zoals gebruikelijk, dichtgeplakt. Een inwoner van Oosthuizen nam ze mee naar Hoorn, waar een zekere heer Koeman de zaak in ontvangst nam en voor ontvangst tekende. Maar hier zit nu juist de moeilijk heid: de heer Koeman heeft de formu lieren niet nageteld. Hij heeft het geld eruit ge nomen (inderdaad voor 137 formu lieren) en de enveloppe niet opnieuw dichtgeplakt. Toen ze met de vele an dere enveloppen in Den Haag arri veerde, zaten er maar 133 formulieren in. Wie zal het waterdichte bewijs le veren dat de vier ontbrekende papier tjes er inderdaad geweest zijn? Nadat, in Den Haag bekend was ge worden 'dat er een winnend formulier moest ontbreken, heeft men daar on middellijk alle enveloppen gecontro leerd van de zending Alkmaar. Zon der succes. Desnoods echter, zo deelde men ons gisteren op het K.N.V.B.-bu- reau mee, zullen alle zakken van de afdeling Noord-Holland worden nage zien. Behalve de heer Visser, die nu maar moet afwachten of hij iets van de prijs in handen krijgt, hebben zich twee andere poolers gemeld met fout loze kolommetjes. Het zijn Harm Kolk uit Genemuiden en Piet Ramakers uit Amstenrade. Het bericht als zou ook een heer uit Tudderen een foutloos kolommetje hebben, bleek op een „grap" te berusten. Onbekenden had den buiten zijn medeweten en volko men ten onrechte zijn naam aan Den Haag doorgegeven! Voorlopig zijn er dus twee ge.gadig- den voor de bijna 268.000 gulden. De prijs wordt uiteraard niet uitgekeerd voor men zekerheid heeft over het zoekgeraakte kolommetje van de heer Visser. pa en dat wij voortdurend nieuwe ar beidsplaatsen voor de eigen bevol king moeten maken. Er zijn natuurlijk veel noodgeval len, voor wie in Indonesië het leven onmogelijk wordt gemaakt, zo gaf ook de minister toe. Maar hij bleef erbij, dat de regering niet verder kan gaan dan de toch reeds verruim de jaarlijkse toelating van meer dan tweeduizend personen. Scherp verweer Over de gratie aan de vier reste rende oorlogsmisdadigers kon de mi nister ook niets meer meedelen, dan dat hij de mogelijkheid van voor waardelijke invrijheidstelling niet ab soluut wil uitsluiten. Hij vroeg de Kamer om hem de toch al moeilijke beslissing niet nog moeilijker te ma ken. De minister was soms zeer scherp in zijn verweer. Tegen de verwijten van de socialist mr. Cammelbeeek over het niet vervol gen van hen die niet hebben vol daan aan de huurblokkering zei mr. Beerman, dat de vroegere so cialistische ministers van Justitie ook niets hebben gedaan tegen de veelvuldige overtreding van het toen nog bestaande crematiever bod. Ook zijn (eveneens socialisti sche) voorganger minister Samkal- den heeft de nalatige huiseigena ren niet laten vervolgen. Moest de ze regering dan ineens hals over kop gaan vervolgen, terwijl ze had besloten de huurblokkering zo gauw mogelijk ongedaan te ma ken?, zo vroeg de minister aan mr. Cammelbeeek. Tegen de liberale mr. baron de Vos van Steenwijk, die het toelatingsbe leid voor spijtoptanten zeer scherp had gekritiseerd, zei mr. Beerman, dat het „noblesse oblige", het „adel verplicht" toch ook moet gelden in de politiek. Mr. Beerman deelde nog mee, dat hij ter tegemoetkoming aan het personeelstekort bij de rijkspoli tie overweegt om de toelatingsleef tijd te verlagen en de aspiranten vrij te stellen van eerste militaire oefe ning. De begroting van Justitie werd ten slotte toch zonder hoofdelijke stem ming aangenomen en de door velen verwachte motie over de spijtoptan ten bleef uit. Het onderzoek naar de recente re volte in Algiers en de berechting van verdachten zal „om redenen van openbare orde" niet in Algiers, maar in Parijs plaatsvinden. De openbare aanklager, Besson. had verklaard, dat de sfeer in Algiers „mogelijk het normale verloop van het recht zou kunnen hinderen". Men verwacht dat de personen die in Algiers in voorarrest verkeren op besehuldiging van aanslag op de staatsveiligheid, aan het eind van de week naar Parijs zullen worden over gebracht. De in Burgarije geboren beeld houwer Assen Peikov werkt te Pistoia in Italië aan de kop van een negen meter hoog klei- standbeeld van Leonardo da Vinei, dat in de Micheluci-giete- rijen bij Florence in brons zal worden gegoten. Het enorme beeld, dat nog op een voetstuk van drie meter hoog komt, krijgt een plaats op het nieuwe vlieg veld van Rome bij Fiumicina. Het vliegveld, dat op 2 juni van dit jaar in dienst moet worden genomen, draagt de naam van Leonardo da Vinei, een van de „voorvaderen" van de lucht vaart. Het beeld wijst met een hand in de lucht. Gisteren zijn in het proces Lynn Kaufmann weer verscheidene ge tuigen gehoord. Nadere verklarin gen van de purser duiden erop dat Van R. zou hebben geïnformeerd naar de verschillen in bestraffing wegens moord of doodslag, kort voordat hij werd gearresteerd. De verklaring van een 12-jarig meis je, passagiere van de „Utrecht", was van bezwarende aard, Van R. zou haar gezegd hebben dat hij „van zichzelf walgde". Zij zou ge zien hebben dat hij de appel, die later in Lynns hut werd gevonden, in zijn zak stak. Haar verklaringen werden bevestigd door de door de Spectors geadopteerde Pat Lee. Toen het meisje evenwel verklaarde dat zij, kort nadat de moord moet zijn gepleegd als het moord was haastige voetstappen had ge hoord die van Van R. bleken te zijn, dwong de verdediging haar te erkennen dat zij alleen de benen van de haastige schepeling gezien had. Mevrouw Spector, die ook werd on dervraagd, zakte in elkaar en be gon te huilen toen zij moest be schrijven hoe het lichaam van Lynn Kaufmann er uitzag nadat het op Spectacle Island was aangetroffen. Zij moest antwoorden op vragen over de kleding van Lynn Kauf mann, waarop zij verklaarde dat het slachtoffer de jas van de chef steward had gedragen. (Advertentie) Een veertienjarige jongen in Rotterdam, wiens broer trouw de, vond het hele bruiloftsfeest maar een sof. Hij had er lang naar uitgezien, maar toen het zover was bleken er aanzienlijk minder heerlijkheden aanwezig te zijn dan hij gedroomd had. Uit balorigheid over de tekort komingen van het bruiloftsmaal en de zijns inziens te geringe hoeveelheden versnaperingen ging hij de straat op, zag een winkelruit van een bakkerij die ernstig gebarsten was en dacht: „Wat let me?" En hij pakte wat hij pakken kon, voor tachtig gulden aan gebak en snoep. Toen de kinderpolitie zich er mee bemoeide, voerde hij het verhaal over de sofbruiloft als ter zake dienende verontschul diging aan.

de Stem | 1960 | | pagina 1