SPOOK - DUIKBOOT ONTSNAPT? TOCH Eigenaar van in zee gestort vliegtuig in arrest Het was vast een zeiden Argentijnen nu Van R.'s verdedigers leggen politie vuur nu aan de schenen SJOUKJE neemt training serieus op Den Haag vraagt nu solide afspraken J.A. Koops geridderd Niet te identificeren lijk van kikvorsman gevonden Ï^TttD^RDE ,deo1 van het geheim van K atima zol olgens mgr. Borges te Fatima met gepubliceerd worden. KANONNEN EN DE ZUSTER DAGBLAD VOOR Franse A-klap: geruststellende metingen Negen gewonden bij kettingbotsing Mikojanalleen dode vissen Indonesië legt beslag op alle Ned. eigendom SOVJETBASES OP AMBON? Droogteschade Regeringshulp zeer beperkt INGETOFT na 9 maanden vrij Benelux en landbouw Zilveren N.R.K.M.-voomtter Gelukwens van Adenauer Plaatselijk buien Helikopter brengt kardinaal König naar Wenen Ruim tevaarders verongelukt 100e JAARGANG No. 23293 Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia Directeur: E. H. B. Brader. Hoofdredacteur: J. J. H. A_ Bruna. Bedactieraad: J. M. A. C. v. Don gen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rech ter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 1 Westende. Bureaus: Breda, Reigerstraat 16. TeL 22341 (3 lijnen) Postgiro 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DINSDAG 16 FEBR. I960 Abonnementsprijs 7.per kwar taal, 8.20 per post, 0.54 per week. Buitenlandse abonnementen op aan- rvaag. Losse nummers 15 ct Advertentieprijs voor de gehele op lage 0.40 per mm. (Ing. Med. 1.Bij contract aanzienlijke reductie. Volledige tarieven, ook voor de afzonderlijke edities en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt B,voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuws-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7. telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24, tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35 Hoewel de Franse atoomklap al lang is weggestorven, houdt Moskou de echo zo lang mogelijk vast: Gui nea, Ghana, Tunesië, Algerié en Ma rokko, delen van de v.a.r., de Soe- j)e onbekende duikboot, die al sedert 30 januari de Argen- üeveenneCTs°iag oTdoor^uahng^be- tijnse vloot in de Golfo Nuevo voor een raadsel stelt, is al in dreigd, aldus radio Moskou. 30 uur nje^. waargenomen en zou dus mogelijk ontsnapt zijn, zo De waarnemingen, o.a. op Sardinië b 3 J r J en Sicilië, maken echter melding van een slechts uiterst geringe toename van de radioactiviteit. Boven Egypte is nog geen enkele verhoging gecon stateerd. Volgens „Le Monde" heeft Frank rijk tot nu toe 945 miljoen gulden in het kernonderzoek gestoken. Marokko heeft gisteren, als pro test tegen de proef van zaterdag, zijn ambassadeur in Parijs terug geroepen en het verdrag van 1956 met Frankrijk, dat voorziet in over leg in politieke zaken van weder zijds belang, opgezegd. In Parijs weet men nog niet wat precies de betekenis is van het terug roepen van de Marokkaanse ambas sadeur. Hij kan voor overleg ontbo den zijn, maar het kan ook een af breken van de betrekkingen beteke nen. Parijse waarnemers geloven echter niet, dat dit laatste het geval is. Frankrijk treft voorbereidingen om een tactische atoombom te beproe ven, die men uit een vliegtuig wil la ten vallen, aldus militaire waarne mers in Parijs. Ook zou men met voorbereidend werk aan een eigen waterstofbom zijn begonnen. In Onstwedde heeft gisteren een ernstig verkeersongeval plaatsge had, waarbij de heren K. Kuipers uit Jipsinghuizen en J. Stam en P. Plaggenborg uit Musselkanaal ern stig gewond werden. Zes andere per sonen liepen lichte verwondingen op. K. bestuurde een bestelauto en wil de een groep fietsende schoolkinde ren inhalen. Terwijl hij hiermede be zig was kwam van tegenovergestelde richting een vrachtauto. Bij het af remmen begon de bestelauto op het gladde wegdek te slippen en raakte een boom. Direct hierop schoot de vrachtauto, bestuurd door G. Meijer uit Stadskanaal, er bovenop. Een daar achter rijdend personenbusje kon ook niet meer afremmen en bot ste tegen de vrachtauto. De zes licht gewonden waren inzittenden van het busje. is maandagavond meegedeeld door Senor Justo Villar, de Argen tijnse minister van defensie. Kort nadat deze een onderhoud met president Frondizi had gehad vertelde hij aan journalisten: „We weten niet of de duikboot erin geslaagd is aan onze waakzaam heid te ontsnappen". Hij voegde eraan toe in de war te zijn gebracht door Mikojans uit spraak („het enige wat ze zullen do den is een hoop vis") en de verkla ring van de Russische ambassade over de afwezigheid van Russische oorlogsschepen bij Argentinië's kus ten. In Argentijnse marinekringen meende men er overigens zeker van te kunnen zijn dat de duik boot van Russische nationaliteit was. Het blad La Nacion betreurde gis teren het stilzwijgen van de Argen tijnse regering over de kwestie, waardoor de geruchten maar aange wakkerd worden e 1 men niet meer weet wat waar en wat overdreven is. Waar is in elk geval, aldus het blad, dat op de stranden van de golf gro te aantallen vissen en pinguins aan spoelen die door de dieptebommen gedood zijn. De Argentijnse marine had giste ren alle marineverloven ingetrokken. Alle officieren in Zuid-Argentinië moesten zich onmiddellijk melden te Puerto Madryn, de marinehaven aan de Golfo Nuevo. Schout bij nacht Benjamin Mortiz Colman had ver klaard: ,,Wij zullen binnen enkele uren aanvallen". Zondagavond zou een van de twee onderzeeërs, die zich in de golf op houden even boven water zijn geko men. Patrouillerende schepen open den onmiddellijk het vuur, echter zonder resultaat. De boot die boven kwam zou de beschadigde zijn, die op 2 en 4 februari ook aangevallen is. De tweede boot, tot dusver onbe schadigd, houdt zich schuil. Men zou ergens op het strand van de Golfo Nuevo het lijk ge vonden hebben van een onbeken de kikvorsman. Men vermoedt dat hij behoorde tot de beman ning van de geheimzinnige duik boot. Op het lijk en de uitrusting van de kikvorsman zou niets ge vonden zijn dat tot identificatie kon leiden. Zelfs de opschriften op de zuurstofhouders bleken zorgvuldig weggehaald te zijn. De Indonesische regering heeft gis teren nieuwe voorschriften uitge vaardigd met betrekking tot de eigendommen in Indonesië van Ne derlanders, die zich buiten Indonesië bevinden. Deze komen onder beheer van de Indonesische overheid. Alle onroerende goederen in Indo nesië, toebehorend aan Nederlanders, zullen binnen twee maanden onder beheer van de overheid worden ge steld, waarna ze zullen worden ver kocht aan Indonesiërs. Het gaat hier om onroerende eigen dommen als huizen, kleine onderne mingen enz. De kikvorsman zou gedood zijn door een dieptebom toen hij bezig was herstelwerkzaamheden uit te voeren aan de geheimzinnige duik boot. Gedurende de nacht wordt het wa ter van de Golfo Nuevo met para chutefakkels en lichtgranaten besche nen, en er patrouilleren nog steeds bommenwerpers, die order hebben elke onderzeeboot die zij signaleren zonder verwijl aan te vallen. Mohamad Rasjid, de voormalige ambassadeur van Indonesië te Ro me, heeft gezegd, dat Kroestjev bij zijn aanstaand bezoek aan Indonesië, ten behoeve van Rusland zee- en luchtbases zal pachten. Hij zei, dat de Russische premier deze bases zou willen vestigen op Ambon, op een afstand ongeveer van 1100 km ten noorden van Australië. Rasjid noemde het doel van Kroestjevs bezoek aan Ambon, zoge naamd om de eerste steen te leggen voor een universiteitsgebouw aldaar, camouflage. De woordvoerder van de Indonesi sche diplomatieke vertegenwoordi ging in Den Haag heeft desgevraagd gezegd dat het pachten van zee- en luchtbases, als zijnde in strijd met de Indonesische buitenlandse actieve onafhankelijkheidspolitiek, volkomen ondenkbaar is. De Stichting Hulpfonds droogte- schade landbouw heeft als haar me ning te kennen gegeven dat de hulp die de regering aan de door de droog te van vorig jaar getroffen boeren zal verstrekken „van zeer beperkte omvang" zal zijn en geen oplossing zal bieden voor de ernstig getroffen bedrijven. Het fonds zamelt gelden in om in die gevallen hulp te verschaf fen. Daartoe is o.a. een beroep ge daan op het produktschap voor vee en vlees. Er zal ook een actie wor den georganiseerd tijdens de slotuit- kering op de melkprijsgarantie en ook de produktschappen, coöperaties en boerenleenbanken zal men om bij dragen vragen. VOLGENS ,.Der Spiegel" houdt Or tiz, de voortvluchtige leider van de revolte in Algiers, zich in Duitsland schuil. IN ALLE katholieke kerken in Kroa tië werden gisteren H. Missen gele zen voor de zielerust van kardinaal Stepinac. In Zagreb luidden de kerk klokken de gehele voormiddag. Mor gen wordt in de St.-Pieter te Rome een Mis voor de overleden kardinaal opgedragen, waarbij de H. Vader aanwezig zal :ijn. DE KAMERMOTIE inzake de gewei gerde landingsrechten is gisteren ™?or de Nederlandse ambassadeur in Washington per oonlijk aan minister lie.ter overhandigd. TOEN DE POMP waarmee een En- geIS^ monteur een gerepareerde autoband oppompte, weigerde af te slaan, ontplofte de band met zoveel geweld dat de man, John Barefoot in Hanworth, gedood werd. TWINTIG LEDEN van het Europese parlement gaan begin maart een stu diereis naar de Sahara maken, o.a, naar olieinstallaties. BEVROREN WISSELS en seinen hebben gisteren ir. enkele delen van ons land treinvertraging tot gevolg gehad. OP 1 JANUARI telde Nederland 11.416.700 inwoners, tegen 11.278.700 op de eerste dag 'an het jaar daar voor. Sergeant Peter Burlingham en agent Walter van Logue, beiden lid van de Bostonse havenpolitie, heb ben gisteren voor het gerechtshof, dat de zaak Van R. behandelt, ver klaard, dat Lynn Kaufmann een snee over haar linkeroog had, toen haar lichaam werd gevonden. Een andere getuige, Joseph Smith, zei, dat hij het lichaam voor het eerst ontwaar de vanaf een heuveltje op Spectacle Island. Het was toen half twee 's middags op de negentiende sep tember van het vorig jaar. Tijdens deze getuigenissen wissel den Van R. en zijn vrouw vertrouwe lijke glimlachjes uit. Ook de loods van de Utrecht. Charles Collins, werd verhoord. De openbare aankla ger. MacAuliffe, ging diep op de bij zonderheden in over de plaats van de touwladder, waarmee Collins weer van boord ging. Toen Collins het schip verliet bleef de kapitein van dc Utrecht, S. de Bruyn, in de stuur hut. Twee andere getuigen, die giste ren nog werden gehoord, waren An thony Amatucci en Walter Murray, twee rechercheurs uit Brooklyn. Zij vertelden, dat ze in de hut van Lynn Kaufmann een jas hadden gevonden, waarvan Van R. toegaf, dat het de zijne was. ,,Die heb ik haar in Port Said gegeven, omdat zij het zo koud had", aldus had Van R. tegenover de rechercheurs verklaard. Onder een kruisverhoor van de verdediger Langdon Powers ga ven de rechercheurs toe, dat de hut in ordelijke toestand was, toen zij er voor onderzoek moes ten zijn. Het bed was opgemaakt en de dekens waren keurig op gevouwen. Zij waren de eersten, die de hut na de verdwijning van Lynn Kaufmann betraden. Er werd hun een politiefoto ge toond van de hut, die drie dagen la ter was genomen en waarop de hut in wanordelijke toestand is te zien. De rechercheurs verklaarden, dat na hun onderzoek voorwerpen moesten zijn verplaatst en weggehaald. Mur ray zei ook. dat Van R. in minder dan geen tijd in de hut was, toen hem werd gevraagd zijn jas te iden tificeren. Onder kruisverhoor deelde hij mee, dat hij niets ongewoons" had opgemerkt aan de hand van Van R. toen deze hem de jas overhandigde. Dat was op de eerste dag van het onderzoek, vlak nadat Van R. Lynn Kauf mann zou hebben geslagen (waardoor hij een verwonding aan de hand had kunnen oplo pen). De rechercheurs zeiden, dat er ge praat werd over het feit, dat Lynn Kaufmann de kleren van verschil lende scheepsofficieren zou hebben gestreken. Purser getuigt Andreas van Oosten getuigde, dat Lynn Kaufmann „levendig en nor maal" was geweest tijdens het ver jaardagspartijtje, dat aan boord .35 Het Deense vrachtschip „Inge Toft", dat sedert vorig jaar mei in Egypte werd vastgehouden, is giste ren uit Port Said vertrokken. Het schip werd vorig jaar vastge houden omdat het het Suezkanaal wilde passeren met een Israëlische lading aan boord. Nadat de vorige week deze lading was gelost, kreeg het schip toestemming om te vertrek ken. werd gegeven aan de vooravond van haar verdwijning. Dat partijtje werd gegeven ter ere van mevr. Stanley Spector, de vrouw van de hoogleraar aan de Washingtonse universiteit, bij wie Lynn Kaufmann als assistente in dienst was. Van Oosten zei, dat hij en ander scheepspersoneel met inbegrip van Van R. in de hut van de steward waren, voordat hij samen met mevr. Spector naar de hut van Lynn Kauf mann ging, die zij leeg aantroffen. Hij zei, dat beide partijspoorten van haar hut aan stuurboordzijde open- FOTO BOVEN: Verdachte Van R. in gesprek met enkele autoriteiten van het gerechtshof van Suffolk, waar zijn zaak dient FOTO LINKS: Rechter Frank Murray, die het proces inzake de dood van Lynn Kaufmann leidt stonden en dat er twee sigarette» peukjes in de asbak lagen. De purser van Oosten deelde ook nog mee, dat hij om tien uur 's avonds naar de hut van mej. Kauf mann was gegaan, maar men vroeg hem niet waarom. De purser ver klaarde, dat de deur op slot was en dat hij terugging om een sleutel te zoeken. Toen hij weer bij de hut kwam, kwam hij tot de ontdekking, dat mevr. Spector de deur had ont sloten en in de hut was. Volgens hem was het bed van Lynn Kauf mann onbeslapen. „Wanneer op de conferentie van Benelux-ministers, zaterdag a.s., opnieuw een échec zou worden geleden ten aanzien van de land bouwpolitiek, vreest de Neder landse regering daarvan ernsti ge consequenties voor de ont wikkeling van de onderlinge sa menwerking en voor de bete kenis van de Benelux naar bui ten". Aldus een nota die de Nederlandse regering aan Brussel heeft doen toe komen naar aanleiding van het ko mende overleg der ministers. Er gaat in Squaw Valley geen dag voorbij of de Nederlandse „sportam- bassadeurs" bereiden zich intensief vaor op de komende Olympische ont moetingen. Sjoukje Dijkstra en haar oefenmeester Arnold Gerschwiler, maken zich gereed voor een stevig stukje training. Gisteren heeft de heer J. A. Koops, de zilveren voorzitter van de Neder landse r.-k. middenstandsbond, in het Scheveningse Kurhaus een grootse huldiging moeten ondergaan. Dr. G. Veldkamp, de staatssecretaris van 4 4 4 4 K.N. Weersverwachting van het tot vanavond, opge- maakt, gisterenavond 23.15 uur: 4 f Opklaringen, m ar plaatselijk J sneeuwbuien. Matige tot J 4 ïraS 'an£s de kust af en toe 4 j harde of stormachtige wind tus- 4 sen zuidwest en noordwest Tem- graden boven J 4 Belgisch J 4 peraturen enkele 4 het vriespunt. Verwachting van het weerkundig instituut- Zwaar bewolkt, af en toe opkla- J ringen, enkele regen- of sneeuw- t buien. Temperatuur van 0 tot t f plus 4 graden. 4 t Vandaag: Zon onder 17.54 uur. Maan op 22.33 uur J Morgen: Zon op 7!54 uur. Maan 4 onder 9.50 uur. 4 f 4 De verwondingen van kardinaal o -»ou I\.cti CJ Konig en van dr. Kratzl blijken min der gevaarlijk te zijn dan aanvanke- r,?etnginn0imen Werd' De kardinaal is niet m levensgevaar, al is zijn geheugen licht gestoord. Ook dr. Kratzl, wiens toestand zich aanvan kelijk levensgevaarlijk liet aanzien in verband met zijn schedelbasisfrac- tuur, is buiten levensgevaar. Een helikopter van het Oostenrijk se bondsleger staat gereeci om zodra de toestand van de kardinaal en zijn secretaris het toestaat hen van het ziekenhuis van Varasdin in Joegosla vië naar Wenen terug te vliegen. Verwacht wordt, dat het transport einde deze week mogelijk zal zijn. Het stoffelijk overschot van de chauffeur, die bij het auto-ongeluk om het leven kwam, wordt naar We nen overgebracht. De Joegoslavische politie heeft het reeds vrijgegeven. Op last van de officier van justitie is de 42-jarige eige naar van een luchtreclamebe- drijf, J. H. S. te Maastricht, door de dienst luchtvaart van de rijkspolitie aangehouden, op vermoeden van het doen verongelukken van de P.H.- SIK, de eenmotorige Fokker S.-ll, die met de 23-jarige vlie ger B.K. aan de stuurknuppel op 22 januari j.l. in het Ka naal is gestort, waarbij de pi loot om het leven kwam. Eerst thans is bekend geworden wat zich op Hen zeemijlen oost zuidoost van Dover, waar zich op die dag om 15.15 uur Ned. tijd het Noorse schip „Sagona" bevond, heeft afgespeeld. Een bootsman van het Noorse schip had de Fok ker S-ll, waarvan de motor vol gens zijn zeggen regelmatig liep, op zeven meter boven de zeespie gel zien aankomen. Plotseling trok de vlieger het toe stel op, beschreef een bocht, waar na het toestel weer daalde. Rook was niet geconstateerd. De Fok- ker S-ll kwam terug en vloog op nieuw zeer laag boven de golven. Plotseling trok de piloot het toe stel opnieuw op, nu tot veertig me ter hoogte, waarna de Fokker in duikvlucht in zee terechtkwam, nadat de motor om een of andere reden was gestopt. Op'drie honderd reden was gestopt. Op driehonderd in de golven terecht. Toen de bemanning met een snel uitgezette boot op de aangegeven plaats kwam, was het toestel reeds gezonken. Een grote olievlek wees de plaats aan, waar de Fokker in zee was neergekomen. Vlak daar bij lag een „dinghy" met de regis- tratieletters van het toestel, een bootje, dat vlak voor het neerko men in zee uit het vliegtuig was geworpen. Ook had men op het Noorse schip gezien, dat de vlieger een klein pakje uit de cockpit had gegooid. Tien minuten na het ongeluk was de boot van de Sagona reeds op de plaats aanwezig, maar hulp mocht niet meer baten. Waarschijnlijk is de vlieger bij zijn poging het toe stel na het „ditchen" te verlaten, ergens aan blijven haken, zodat hij met zijn vliegtuig in de diepte verdween. Over deze zaak, waarin vele vraagtekens zijn, doen in de om geving van Maastricht talloze ge ruchten de ronde. Het onderzoek is in volle gang. Zo is onder andere sprake van de geheimzinnige verdwijning van een brief, die de piloot vóór zijn noodlottige vliegtocht naar Enge land in zijn pension te Maastricht zou hebben achtergelaten. De po litie vond geen spoor van zo'n brief. De thans aangehouden directeur zou hebben bekend in dit pension de persoonlijke bezittingen van de piloot te hebben afgehaald en daar bij een enveloppe gezonden te heb ben, welke slechts als adres droeg: „Aan de heer B. Kleijn". Bij ope ning van de enveloppe ontdekte men een blanco velletje papier, dat met de enveloppe verbrand werd. Later, toen de rijkspolitie naar deze brief een onderzoek in stelde kwam de mededeling van verdachte de politieautoriteiten zeer twijfelachtig voor. Economische Zaken, deelde de jubi laris mee dat de koningin hem had benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Een grote menigte autoriteiten was bijeengekomen om de heer Koops te huldigen, niet alleen uit ons land, maar ook uit België en Duitsland. Talrijke sprekers brachten de zilveren voorzit ter hulde. Deken W. Bokeloh deed dat namens het Nederlandse episco paat, staatssecretaris Veldkamp na mens de regering, de heer F. Czempas, voorzitter van de r.-k. Duitse Midden standsbond namens de Internationale Katholieke Middenstandsbeweging (door de heer Koops' initiatief tot stand gekomen) en onder de vele an dere sprekers waren afgevaardigden van alle andere Nederlandse midden standsbonden, en van vele organisa ties en instanties. De heer Veldkamp wees op de krach tige wijze waarop de heer Koops heeft bijgedragen tot het ontwikkelen van de juiste middenstandspolitiek in Ne derland. De heer Czempas herinnerde er aan dat de jubilaris ondanks zijn eigen verschrikkelijke oorlogserva ringen, naar de Duitse Bondsrepu bliek is gegaan om er de Duitse Katholieke Middenstandsbond te hernieuwen. Dit heeft in dit land grote indruk gemaakt, aldus de heer Czempas. Een persoonlijke schriftelijke geluk wens van dr. Adenauer onderlijnde dit op treffende wijze. De heer Koops ontving talrijke ge schenken. Reeds jaren lang, aldus deze nota, stagneert de samenwerking op dit ge bied. Nadat immers in mei 1955 door de drie regeringen een overeenkomst was gesloten om de harmonisa- tie der landbouwpolitiek in een pe riode van zeven jaar te doen plaats vinden, is er sedertdien in feite niets gebeurd, dat ons nader tot dit doel heeft gebracht. De landbouw maakt in Nederland een belangrijk deel uit van de econo mie des lands. Ongeveer één derde van de Nederlandse export bestaat uit landbouwprodukten. In het intra-Be- neluxhandelsverkeer vormt de agra rische export naar België een onmis baar element. Het onvolledig blijven der unie zal verlammend werken op de activiteit op tal van gebieden, waardoor har monisatie der wetgeving en andere maatregelen de integratie kan worden vervolledigd. Stilstand betekent in dit opzicht achteruitgang. De regeling, die de Nederlandse re gering om de bovengenoemde redenen noodzakelijk acht, zou na de voorge schiedenis een zo concreet mogelijk karakter moeten hebben, wil het ver trouwen in de wens der regeringen de landbouw in de Benelux te incorpo reren, worden hersteld. Zy zou haan» inziens uit drie punten moeten be staan. In Be eerste plaats zou zij een con crete. aanstonds te effectueren uit spraak moeten bevatten met betrek king tot het Benelux verkeer in groen ten en fruit. In de tweede plaats zou zij een tijdschema moeten inhouden, volgens hetwelk liberalisatie en har monisatie voor concrete goederengroe- pen zou moeten worden uitgewerkt en aan het Benelux Ministerscomité aangeboden. In de derde plaats zou een duidelijke afspraak dienen te worden gemaakt omtrent de wijze, waarop in de E.E.G. zal moeten wor den samengewerkt. Volgens het Amerikaanse week blad „U.S. News and World Report" hebben niet met name genoemde „inlichtingenbronnen" verklaard dat Rusland vier pogingen heeft ge daan om vanaf de Sovjet-raketbasis bij het Aralmeer een mens in de ruimte te brengen". Doch „één der lanceerraketten is ontploft, één is verdwenen in de ruimte en de andere twee misluk ten. De mensen gingen verloren." Allemaal volgens het weekblad dan. Weer hebben kanonschoten vele mensen doen denken dat het derde Engelse koningskind ge boren was: in Auckland deze keer. Het waren echter slechts twee oorlogsschepen die elkaar tegenkwamen en die per kanon elkaar goeiendag wensten. In Londen ontstond opwinding omdat zuster Rowe die de ko ningin ook bijstond bij de ge boorte der beide vorige kinde ren. naar Buckingham Palace ging. De breisters wachtende dames die de tijd korten met een kous of een sjaal zijn nu helemaal niet meer weg te slaan. Omdat het vaak hard regent staan ze in portieken. Maar weggaan? Nooit. Ook al zegt de hof correspondent dat het nog wel dagen kan duren.

de Stem | 1960 | | pagina 1