Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland Kleine verkeersovertredingen clement behandeld DAMPO Dagblad De Stem SUCROSA Taptoe Delft naar Goes Niels overtreft Zeeuws halfuur via de KRO „W erknemert je" Prov. Staten in buitengewone zitting bijeen Schip zinkend na aanvaring Oudermiddag Zeeuwse Visserij school DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 4 FEBRUARI 1960 Met reumatiek kan niemand werken Na auto-ongeval overleden PIET VAN TILBURG A. v. d. Walle zilveren jubilaris Carpano Vermouth Fa. D. F. v. d. Heyden KANTONRECHTER MIDDELBURG rn Hondeharen, Katteharen, Draadjes, Pluisjes.... ERRES JUMBO RADIO TAZELAAR In Nauw van Bath Hoogwaterstanden BEURS van AMSTERDAM Afbrokkeling na vaste opening agenda Vandaag Morgen MIDDELBURG Lustrumviering Nihil Sine Labore Op 4 en 5 maart zal de gymna siastenvereniging Nihil Sine Labore het negentiende lustrum vieren. Op" de eerste feestavond zal in de Schouwburg worden uitgevoerd het toneelstuk ..Iphigenia", in de verta ling van Nijhoff. De regie heeft F.S. v.d. Poel. Op de tweede dag wordt in hotel den Burg voor de leden, oud-leden leraren en curatoren, een thé-dan- sant georganiseerd. 's Avonds volgt de heropvoering van „Iphigenia"- Wallensteius Tod In de Schouwburg geeft het Thea ter der Jugend uit Remscheid don derdag 18 februari een opvoering van Schillers Wallensteins Tod. De voorstelling is bedoeld voor leerlin gen van de hoogste klassen van de middelbare scholen. Fiets tegen auto Mevrouw R. M. L. H. uit onze stad reed met haar fiets van de Vlas- markt richting Gravenstraat, toen zij op het kruispunt Markt een auto, be stuurd door J. J. O. B. uit Den Haag van rechts zag aankomen. Zij raakte door haar zenuwen de macht over het stuur kwijt en botste tegen de auto. Zij liep lichte verwondingen op; aan de auto was enige schade. VLISSINGEN Onderscheiding voor P. Meerman De heer P. Meerman is tijdens een geanimeerde bijeenkomst op het no tariaat. onderscheiden met de ere- mêdaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. De onder scheiding werd hem uitgereikt door burgemeester, mr. B. Kolff. De heer Meerman, die veertig jaar aan het notariskantoor verbonden was, werd hierna toegesproken door burge- meester Kolff en de heer J. Verha gen, die beiden hun waardering voor de prestaties van de heer Meerman uitspraken. Namens het personeel werd de jubilaris toegesproken door de waarnemend-notaris, de heer Bar- be. Na deze bijeenkomst volgde een druk bezochte receptie in restaurant Delta. i Scheepsheweging Vlissingen aangekomen 2-2 Ned. Friesland, Ned. Fram. 3-1 Ned. Frans van Seumeren. Ned. Expo. Vlissingen vertrokken 2-2 Ned. Fram. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 2-2 Ned. Da Costa Tern.), Alnati, Amyntas, Lireco (Tarn.) 32 Brandaris (Gent), Tau rus, Nederland, Eagle, Tidan. Re- gina, Eemshoorn. Gepasseerd naar zee (Ned. sche pen) 2-2 Diana-V, Spiegerborg, Ben- nekom, Cornelis Houtman. 32 Ida -D, Silvretta, .Hera, Michiel Swen- den. (Advertentie) De zorg voor Uw gezin vereist de inzet van al Uw kracht en energie. Alleen soepele spieren en lenige gewrichten zijn geschikt voor grote lichamelijke prestaties. Wrijf ze weg. Uw reumatiek. Uw spit. Uw lenden pijn; wrijf ze weg met Kloosterbalsem (Ak ker-Balsem), die diep in de weefsels door dringt en door de warmte die ze daar cp- wekt. Uw pijn verdrijft. Ook U zult zeggen: „Kloosterbalsem - geen goud zo goed." Na het gecompliceerde auto-onge val, dat plaatsvond op Allerheiligen op de rijksweg onder Rilland-Bath, waarbij negen personen gewond raak ten, is in het gasthuis te Middelburg nog aan de gevolgen hiervan over leden mevrouw L. Hogeboom-Frede- riksen uit Middelburg. Mevrouw H. was 42 jaar. Baarland, Vergadering van „De Nieuwe fP'eg" De buurtvereniging „De Nieuwe Weg" hield in het verenigingsgebouw haar jaarlijkse algemene vergadering onder voorzitterschap van de heer B. van Damme. In het jaarverslag maakte de heer C. de Vriend, secretaris, melding van een groei van het aantal leden met 12, terwijl uit het jaarverslag van de penningmeester, de heer J. de Vriend een batig saldo bleek. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende bestuurslid, de heer C. v. Weele, herkozen. De heer J. Melio stelde zich niet meer beschikbaar als bode, waarop de voorzitter hem namens de vereni ging hartelijk dank zei voor de ge durende vele jaren aan de dag geleg de accuratesse. Tot zijn opvolger werd benoemd de heer P. W. Smit. Besloten werd dit jaar een reis te maken naar de Floriade te Rotter dam, terwijl als de belangstelling vol doende blijkt ook een reis naar de Wiener Eisrevu te Antwerpen zal worden ondernomen. Voorts werd besloten om een keer meer een ontspanningsavond te orga niseren. Heinkenszand OPENING KLEUTERSCHOOL Met de bouw en inrichting van de nieuwe prot. chr. kleuterschool, die een plaats kreeg in het thans vol tooide uitbreidingsplan, is men zo ver gereedgekomen datde officiële opening begin maart kan worden te gemoet gezien. Ir, 't Hoofd heeft een architecto nisch fraai en zonnig complex ont worpen, geheel in de stijl van de ruim een jaar geleden in gebruik ge nomen r.-k. kleuterschool, die even eens in de van Cittersstraat een plaats kreeg. FEESTAVOND K.A.B. Tijdens de jaarlijkse feestavond van de KAB op 6 februari a.s. in zaal Hoondert, zal burgemeester Th- Andriessen een inleiding houden met (Advertentie) VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat - hoek Uindebaan BERGEN OP ZOOM Telefoon 5467 Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 7 tel. 2377. Rayonredacteur: W. de Leeuw Rayonbeheerder: L. K. M de lone Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes Westsingel 98 tel. 2236. Rayonredacteur: C. Bastianen Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Medeaelin gei" 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 0.00 elke regel meer f0.15 Bij plaatsing ook ln Brabantse oplage resp f l.oO en f 0.40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen le derde plaatsing tegen hall geld als onderwerp: „Man en vrouw in het gezin". Daarna is er een koffietafel, een verloting en dansmuziek van het duo Bordui. BOERENGEZINSDAG De jaarvergadering en gezinsdag van de r.-k. boerenbond St.-Antonius Abt, wordt gehouden op 10 februari in zaal Hoondert. Op de agenda van de vergadering staat o.m. een bestuursverkiezing (aftredend de heer P. v.d. Waard), onderwerpen voorjaarsvergadering en bespreking reisplan 1960. Na de gezamenlijke koffietafel is er een opvoering door de besturen van de r.-k. boeren- en boerinnen- bond van „Thomasvaer en Pieter nel", een muzikaal vraag en ant woordspel met medewerking van het ensemble Coppens. Aan het slot van deze dag wordt een balgeo rganiseerd, waarbij de CHV voor de verversingen zorgt. BENOEMING Met ingang van 1 februari werd de heer W. Brouwer uit Enkhuizen be noemd tot kantonnier van de provin ciale waterstaat met standplaat Hein- kenszand. s-Hqerenhoek Uitvoering „Symplionette" In de zaal Hoornick-Spelier, gaf de ondaccordeonvereniging „Sympho- nette" zijn jaarlijkse uitvoering voor de leden en donateurs. Voorzitter L- v.d. Linden opende met een toe passelijk woord deze avond. Nadat „Symphonette" onder leiding van de heer P. Bos enige muzieknummers ten gehore bracht, werd door enige leden van de mondaccordeonvereni- ging uit Wemeldinge het toneelstuk „Zwarte kunst op de Dageraad" voor het voetlicht gebracht. Alle spelers zonder uitzondering bleken rolvast te zijn en alle verwikkelingen van zwar te kunst werden in dit stuk goed naar voren gebracht. De boerenzoon Cees Pot, speelde zijn rol als vrouwschu- we man, voortreffelijk. Hij liet het publiek dan ook herhaaldelijk lachen met zijn onnozele en bange uitdruk kingen. In de pauze werd een ver loting gehouden en brachten enige leden van de mondaccordeonvereni- ging eigen nummers ten gehore. AANRIJDING Toen mevr. B. uit Heinkenszand op do Molendijk uit de bus stapte, liep zij voor de bus om en wilde de Mo lendijk oversteken. Zij werd hierbij gegrepen door een luxeauto, be stuurd door A. v.d. B te 's-Heeren- hopk en tegen de grond gesmakt. Een arts verleende eerste hulp. Door de dokter werd een beenbreuk ge constateerd. CLUBBLAD Het eerste nummer van het club blad van de voetbalvereniging ,.de Patrijzen" is verschenen. Het blad maakt een verzorgde indruk. Vele le den hebben in dit blad een stukje ge schreven waaruit de spelers en pu bliek lering kunnen trekken. Biervliet TONEEL RKJB NAAR HOOFDPLAAT De toneelclub van de afdeling Bier vliet van de R.K.J.B. en B.J.B. trok deze week dinsdag naar Hoofdplaat om daar in de toneelzaal van café Martens een opvoering te geven van het toneelstuk „De Weg tot Elkan der'). Een en ander had plaats op verzoek van de afdeling Hoofdplaat van de N.C.B., die deze toneelvoor stelling in het programma van de jaarlijkse gezinsdag had opgenomen. Een verzoek -waaraan uiteraard gaarne gevolg werd gegeven. BRAAKMANBOERDERIJEN Vorige week vond de toewijzing plaats van een quantum der nieuwe boerderijen in de ingedijkte Braak manpolder. Ook ditmaal waren on der de Biervlietse landbouwers weer 'n paar gelukkigen die voor een boer derij in aanmerking kwamen. Het wa ren de heren A. Dieleman en G. Cuelenaere, die deze keer in hun schik konden zijn. FILMAVOND RODE KRUIS Maandag 15 februari organiseert ie afd. west-Zeeuwsch-Vlaanderen van het Nederlandsche Roode Kruis een filmavond voor de leden van het Ro de Kruis. Ook andere belangstellen den zullen hierbij welkom zijn. Als hoofdfilm staat op het programma de prachtige speelfilm „Meisjes in het wit." Boscbkapelle Veertig jaar bij de PTT Onder grote belangstelling vierde de heer J. Dobbelaar zijn 40-jarig ambtsjubileum als besteller bij het staatsbedrijf der PTT. Door de di recteur van het postkantoor te Hulst werd aan de jubilaris de ge bruikelijke oorkon de uitgereikt. Ook de directeur van het postdistrict uit Middelburg kwam de heer Dobbelaar gelukwensen. Het feest werd verder in intieme kring gevierd. Biljartzege voor Bosclikapelle In het café van P. Lambert vond een treffen plaats tussen de biljart clubs van Boschkapelle en Walsoor den. De thuisclub toonde zich over wegend sterker en wist dan ook een overwinning te behalen met 632 te gen 484 caramboles. De uitslag was als volgt: Bosch- kapelle-Walsoorden 632-484; G. Mang- nus-A. de Cock 108-81; P. Mangnus- F. van Hijfte 106-51: J. Dobbelaar- P. Linders 79-73: J. Mangnus-A Boo gaard 69-48; J. Mel-J. Broekaart 60- 43: E. Strooband-J, Ots 52-30; L. Lambert-J. Andriessen 50-31: L. de Bakker-L. Morcus 37-56: B Stroo- band-Fr Andriessen 23-44. Lamswaarde GOUDEN BRUILOFT Op maandag 8 februari zal het vijftig jaaé geleden zijn, dat het echtpaar P. v. Goethem-v. Swaal in het huwelijksbootje stapte. Voor deze gelegenheid heeft het buurtcomité te Hoefkensdijk de taak op zich genomen, van deze dag. voor h"t gouden bruidspaar, een onverge- teliike te maken. Door het muziekgezelschap „Vrij heid Eendracht" zal 's avonds een serenade gebracht worden aan de jubilarissen. UITSLAG SCHIETING Aan de door de schutterssoeiëteit „De Vrede" georganiseerde schie ting, werd door 40 schutters deelge nomen. De uitslag hiervan was als volgt: Hoogvogel Th. Staal, le zij vogel H. van Waterschoot, 2e zijvo gel Jos Lauwers. De meeste kleine vogels werden ge schoten door L. Claessens en J. Ne ve. Op dinsdag 9 februari aanstaande verzorgt de KRO van 6.30 tot 7 uur in de namiddag via de zender Hil versum 2 (298 meter) een program ma over Zeeland onder de titel „Zeeuws Halfuur". Daarin kan men luisteren naar een reportageklank beeld over de Abdij van Middelburg, samengesteld door Jan Naaykens met bijdragen van Jaap Sinninghe. Medewerkenden zijn Jeanne Ver- straete, de organist Jan Rijn. ir. De Luttanet de la Sablonière. H. J. Pieters, Cruys Voorbergh, Louis de Bree. Steye van Brandenberg, Leo Derijks en Harrie Sevenstern. Pro ducer en verslaggever is Frans Evers. (Advertentie) Voor dt slanke fijn I de nieuw* - in Amerika ontdekte - zoetstof, waarover men in de hele wereld enthousiast is I HULST Op 11 februari zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Aug. P. A. v. d. Walle als boekhouder in dienst kwdm van de brouwerij A. J. van Gassen. Momenteel vervult de heer v. d. Walle de functie van procura tiehouder. Ofsclroon deze functionaris een belangrijke positie inneemt in dit brouwerijbedrijf is de zilveren jubila ris een zeer be scheiden persoon gebleven. Dit is een van de ken merken, die deze stille, maar harde werker sieren en mede hierom is zijn 25- - jarig dienstjubileum een reden te meer om de heer v. d. Walle op 11 februari eens in de bloemen te zetten. Niet alleen voor zijn dagelijkse ar beid treedt de heer v. d. Walle niet op de voorgrond. Ook in het vereni gingsleven valt hij als het ware niet op. Maar toch is het een wer ker op sociaal-charitatief terrein. Ver meldenswaard is in dit verband zeer zeker zijn ruim 30-jarig penning meesterschap van de Vint-Vincen- tiusvereniging, hetgeen zonder over drijven een belangrijke post is in de gemeenschap. Ook op het gebied van de vakbond-activiteiten heeft de ju bilaris zich steeds zij het weer achter de schermen bewogen. (Advertentie) PUXT EN MES deze is speciaal gekruid, echt iets voor de kenner, per literfles 9.35 WIJNHANDEL HULST. OOSTBURG N.C.B. vierde 25-jarig bestaan Onder grote belangstelling van de leden met hun echtgenoten werd het zilveren bestaansfecst van de N.C.B. gevierd. Begonnen werd met een H. Mis uit dankbaarheid. De feestvergade- ring vond plaats in hotel „du Com merce". Voorzitter A.P. Modde kon daar met vele anderen, ook begroe ten de oprichter van de N.C.B., de tachtigjarige Plasschaert, de bestu ren van boerinnenbond, jonge boe ren en boerinnen, de kringvoorzit ter van de N.C.B., C. van Belle- gem uit Ede. Verschillende sprekers voerden het woord, w.o. deken Lievegoed, mejuf frouw J- Noë, de heer van Bellegem en mevrouw Modde-de Milliano. Door de boerenleenbank werden bloe men aangeboden. De feestrede werd uitgesproken door de technisch adviseur de heer E. 'Lansen. Hij haalde in zijn rede feiten aan uit de historie van de N.C.B. en sprak over het grote be lang van deze bond. Daarbij bracht hij hulde aan de christelijke boeren bond voor het baanbrekend werk dat deze verrichtte. Na een warme maaltijd werd het feest voortgezet dn de katholieke kring. Daar werd het toneelstuk .Schoonmama komt logeren" opge voerd door de jonge boeren en boe rinnen. Ook trad nog een goochelaar op. BOTSING Op de langzamerhand berucht ge worden hoek tussen het Eenhoorn- Plantsoen en de Volderstraat, kwam de bestelauto van A. v. R. uit Oost burg in botsing met de gereedschap- penwagen van de PZ.E.M., die het Eenhoornplantsoen vanuit de rich ting Kroonwijksingel naderde. Beide auto's werden aan de voor zijde beschadigd terwijl de bestuur ders er met de schrik afkwamen. Philippine Raad deelde subsidies uit Tijdens de eerste vergadering van de gemeenteraad van dit jaar was de voorzitter optimistisch gestemd, hetgeen vooral te danken was aan het feit, dat de begroting voor 1960 sluitend gemaakt kon worden. Een verzoek van één winkelier om het uur van winkelsluiting te stellen op zeven uur werd geweigerd. De voorlopige gemeenterekening en de rekening over 1958 van het Burger lijk Armbestuur werden goedge keurd. De r.-k. school en de kleu terschool kregen de gebruikelijke subsidie. Verder werden subsidies verleend aan de christelijke stichting voor beroepskeuze, het r.-k. zieken huis te Sluiskil en het Julianazieken- huis te Terneuzen. De gemeenteraad verleende verder financiële bijdragen aan het christelijk maatschappelijk werk en gezinszorg, het r.-k. maat schappelijk werk, de provinciale bond van het Wit-Gele Kruis, de plaatselijke afdeling van het Wit-Ge le Kruis en de u.t.s., die gevraagde 0,5 cent per inwoner ontvangt. Dc B.M.O. te Oostburg ontvangt f 100, Oudenbosch 50 en de An- dré de Taeye-groep 250 De parochiële bibliotheek kreeg voor de eerste maal een bijdrage van 50. Aan het eifide van deze vergadering werden de geloofsbrieven onderzocht van de heer J.F.A. Rammeloo, die als I'd in de raad werd opgenomen. De heer R. Barbé nam afscheid als lid van de raad. Hij mocht van de aanwezigen een hulde in ontvangst nemen, voor zijn vele goede werken. Desgevraagd verklaarde de voorzit ter t.a.v. het marktplein, dat de bo men daar gerooid zullen worden, wanneer de toestemming van G.S. afkomt. Sas van Gent „Twee mensen" Door de filmcentrale van de KAIL wordt vrijdagavond om 7 uur in zaai Flora voor de afdeling Sas van Gent een film vertoond onder de titel „Twee mensen". De film verhaalt de tragische lief de tussen twee jonge mensen in het Tyroler bergland, die voor elkaar be stemd lijken, maar over wier levens loop God anders beschikt. Siuis Gymnastiekvereniging belegde jaarvergadering De gymnastiekvereniging „Het Vrije van Sluis" hield in zaal „Lam- mensvliet" haar jaarvergadering on der leiding van de heer W.H. Kap- senberg. Deze herdacht in zijn ope ningswoord de plotseling overleden voorzitter J. Witte. Doordat de ver eniging de laatste maanden over des kundige leiding beschikt groeit de interesse bij dc bevolking vooral bij de schoolgaande jeugd. Dit laatste is zeer verheugend. Het bestuur werd daarna als volgt samenge steld: W.H. Kapsenberg voorzitter. A. Batselaere secretaris, mej. A. Ohms penningmeesteresse en mevr. C.E. van Oorschot-Weber en de heer H. Lokerse leden. Het bestuursvoorstel i om aan te sluiten bij het K.N.G.V. werd aanvaard. Enkele leden zullen op een aparte cursus worden opge leid als voortumer. Nog dit jaar hoopt men enig nieuw materiaal aan te schaffen, waarbij in de eerste plaats gedacht is aan enige Zweed se banken, knotsen, hoepels en een paard. De leider de heer R- Fraan- je deed enige turntechnische mede delingen. Het eerste optreden in het openbaar is een groot succes ge weest en men hoopt dit ook in 1960 te kunnen doen met name op de verjaardag van H.M. de Koningin (in samenwerking met het Oranje comité) en tijdens de feesten ter ge legenheid van de opening van het nieuwe stadhuis. Om dit alles te kunnen realiseren zal een groot scheepse donateursactie gevoerd worden. Tot leden van de kascom- missie werden de heren F. Murijn en F. de Krijger benoemd. Stoppeldijk WONINGBOUW Te Rapenburg is een aanvang ge. maakt met de bouw van twee wo ningwetwoningen. Met deze wonin gen zal de laatste opening binnen de bebouwde kom van het dorp ge vuld worden. Westdorpe BENOEMING Met ingang van 1 februari is be noemd tot hulpbesteller bij de pos terijen de heer Roger Verschelden. „U moet u niet verlaten op wat kinderen zeggen", raadde de Middel burgse kantonrechter, mr. J. Moolcn- burgh, de exploitant schoonmaak dienst, C. J. D. uit Middelburg, aan die voor het hekje stond, omdat hij zich op 16 december van het vorig jaar bij zijn dagelijks werk liet assis teren door een jongeman die de leef tijd van veertien jaar nog niet had bereikt. Verdachte zei te goeder trouw te zijn geweest omdat de jongen hem had verteld veertien jaar te zijn. De officier van justitie, mj. J. L. An- dreae, meende toch dat verdachte te lichtvaardig wa's geweest. ,.U blijft aahsprakelijk", zei hij hem en vor derde een boete van tien gulden of twee dagen. De kantonrechter maak te er vier gulden of twee dagen van. Trekker Onbewust van een hele serie over tredingen reed de landbouwer P. W. uit Kloetinge op 26 november van het vorig jaar op zijn trekker met twee aanhangwagens door Kapelle. Nauwelijks was het vroege winter- donker ingevallen of het bleek dat de achterste wagen niet van achterlich ten was voorzien. Richtingaanwijzers ontbraken eveneens en de aanhang wagens die breder dan de trekker waren voerden geen zijlichten. Dat leverde conform de eis de respectie ve boetes van vijftien guldien of drie dagen, vijf gulden of een dag en vier gulden of een dag op. Verlichting De landbouwer J. K. uit 's-Heer Arendskerke( reed in het donker met zijn personenauto. Omdat de accu zo goed als leeg was achtte hij het raad zaam in plaats van groot licht te voeren met stadslichten op de rijks weg te rijden. Mr. Moolenburgh meende echter dat K. een groot ge vaar op de rijksweg had gevormd en vonniste conform met 25 gulden boe te of vijf dagen. „Hoe had ik dit kunnen voor komen?", vroeg de kantoorbediende A. F. S. uit Middelburg, die voor het hekje stond omdat hij op de rijksweg met een personenauto had gereden terwijl het lampje van de kenteken verlichting was doorgebrand. „Door niet meer achter het stuur te zitten", meende de kantonrechter, „dan loopt men geen risico meer". Bovendien raadde de kantonrechter verdachte aan maar niet meer bij avond te rij den als de boete hem te zwaar viel. „De chauffeur is verantwoordelijk voor de auto". Conform de eis luid de de boete drie gulden of een dag. Op 9 januari zette de jeugdige M. K. zijn auto in het donkere St.-Lau rens aan de kant. maar schakelde de parkeeriichten niet in. „Ik dachi dat ik mijn auto op een parkeerplaats zette", verklaarde hij indertijd tegen de verbalisant. Ter zitting luidde het anders: „Ik had een zwakke accu". Mr. Moolenburgh meende hier met twqe totaal verschillende verweren te doen te hebben. Hij vonniste conform de eis: tien gulden boete of twee da gen. Bromfietsen „Die voertuigen Zijn niet op derge lijke snelheden berekend", zei de of ficier tegen de Vlissingse kok G. L. P. R„ die op zijn bromfiets buiten de bebouwde kom met een snelheid van vijftig km per uur gereden zou hebben. Voor het pverschrijden van de limiet van veertig km per uur kreeg de kok een boete van tien gulden of twee dagen conform de eis. „Het is altijd in Vlissingen en al tijd op de Paul Krugerstraat waar de bromfietsen te hard rijden" zei de officier van justitie, „dit moet uit zijn". Het ging tegen de technisch hoofdambtenaar C, van K. uit Krui- ningen die op 7 januari met een bromfiets met veertig kilometer per uur over de Paul Krugerstraat in Vlissingen reed. Verdachte zei niets van een limiet af te weten omdat hij nooit op een bromfiets reed. Deze rit was een uitzondering geweest. De of ficier vorderde een boete van twintig gulden of vier dagen. De kanton rechter maakte er vijftien gulden of drie dagen van. Op veertien oktober verleende de Goese pakhuisknecht C. J. van der W. in Goes geen voorrang aan een personenauto, wat een aanrijding tus sen die auto en zijn bromfiets ten gevolge had Het kostte hem een boe te van vijfentwintig gulden of vijf dagen. De officier van juistitie had dertig gulden of zes dagen gevorderd. VIERING ST.-CECILIA De muziekvereniging „Eikels wor den bomen" houdt zaterdag zijn jaar lijks Cecilia-feest. In afwijking van vorige jaren wordt de algemene ledenvergadering niet voor. doch in de week na het Cecilia- feest gehouden. Zaterdagmiddag zal de muziekver eniging een muzikale rondwandeling maken door de gemeente. BEZICHTIGING NIEUWE WIJKGEBOUW Het bestuur van het Wit-Gele Kruis- gebouw heeft gemeend de leden in de gelegenheid te moeten stellen, om het nieuwe wijkgebouw te bezichti gen. Deze gelegenheid wordt geboden zaterdag van 3 tot 5 uur. POLDERVERGADERING De jaarlijkse vergadering van stem bevoegde ingelanden van de Canis- vlietpolder zal dit jaar worden ge houden op dinsdag 16 februari in het lokaal bij de heer J. Gijsel. IJzendijke K.A.B. HOUDT JAARLIJKS E VERGADERING De K.A.B. zal vrijdagavond om half acht in het jeugdgebouw de jaar lijkse vergadering houden. Na de pauze wordt door de heer Benders van de transportbond een spreekbeurt gegeven. Door onverwachte omstandig heden heeft de V.V.V. te Goes het grootse plan opgevat de tap toe Delft in Goes te brengen. Omdat deze musici toch het plan hadden naar Zeeland te komen ter gelegenheid van het in mei te openen provinciegebouw te Middelburg, onderzoekt de Goese V.V.V. nu de mogelijkheid om de volledige taptoe hier.te laten optreden, daar van het be zoek aan Middelburg moest wor den afgezien wegens in hoofd zaak financiële moeilijkheden. De complete taptoe bestaat uit zeven verschillende muziek korpsen. Uit Delft is reeds toezegging gedaan een taptoe te komen bla zen op de Grote Markt te Goes. Er zullen tribunes gebouwd worden en men verwacht onge veer vijfduizend bezoekers. Wanneer het plan door de ge meenteraad wordt goedgekeurd zal het evenement ongeveer rond mei plaatshebben. (Advertentie) Dampo bij Verkoudheden van Vader, Moeder en Kind Subsidie abdijverlichting De Commissaris van de Koningin heeft de Provinciale Staten bijeenge roepen voor een buitengewone zit ting op dinsdagmiddag. De Staten zal een voorstel worden voorgelegd voor zeven jaar een jaarlijkse bij drage te geven van maximaal 3500 gulden in dc kosten van de ver lichting van de Abdijgebouwen te Middelburg. Zoals wij al eerder berichtten heeft de VW Middelburg het initiatief ge nomen de verlichting rond de Abdij uit te breiden. Een commissie waar in vertegenwoordigers van particulie re Middelburgse organisaties zitting hadden van het Middelburgse ge meentebestuur en de provincie heeft in overleg met Philips te Eindhoven een plan uitgewerkt. Men hoopt de kosten te kunnen dekken wanneer burgerij, gemeente en provincie ieder 3500 gulden bijdragen. Voor 17 mei, de dag waarop Koningin Ju liana de nieuwe griffie officieel zal openen, wil men het plan gereali seerd hebben. (Advertentie) ALLEEN de (de enige die zijn naam eer aandoet) ziet kans dat nare vuil in de kortst mogelijke tijd v^n Uw 'kostbare vloer bedekking te verwijderen. Vraag een ERRES-JUMBO 5 dagen gratis op proef. Wij ruilen Uw oude stofzuiger in Noordstraat 21 TERNEUZEN Tel. K 1150-2361 heeft de ERRES JUMBO in voorraad en staat steeds voor U klaar voor nadere inlichtingen. Het Belgische schip „Santiago" uit Brugge (1300 ton) is zinkende in het Nauw van Bath (Schelde) na een aanvaring met het Engelse vracht schip Filleigh. De aanvaring gebeurde in de na bijheid van boei 75, een ijsboei. Sleepboten uit Terneuzen en Vlissin gen zijn onderweg om hulp te bieden bij het zinkende schip. Het andere schip is voor anker gegaan. Later vernamen we, dat de bemanning van het zinkende Belgische schip in de sloepen is gegaan. Aan boord bevin den zich nog de kapitein en een loods. Het Engelse vrachtschip „Filleigh" zal vermoedelijk zijn reis van Ant werpen naar Rotterdam voortzetten. Dc kapitein van de „Santiago" is er in geslaagd zijn schip aart de grond te zetten. Na deze maatregel verliet de bemanning het schip. Zij zal door een sleepboot naar Antwerpen ge bracht worden. De loods die ook aan boord van de „Santiago" is ge bleven, is van de Belgische rivier- loodsdienst. Het was op het moment dat het schip aan de grond werd ge zet bij boei 75 laag water. Morgen vrijdag 5 februari gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 8.27 en 21.06 uur, te Terneuzen om 8.06 en 20.44 tiur en te Vlissingen om 7 39 en 20.18 uur. Zaterdag, 20 februari, houdt de Zeeuwse visserijschool te Vlissingen een oudermiddag. Deze bijeenkomst vindt plaats om half twee in het schoolgebouw aan de Badhuisstraat. Omstreeks drie uur zal in een lokaal van de „De Ruyter- school" een lezing worden gehouden door de heer J. M, A. C. van Don gen. Deze zal spreken over „Een bezoek aan Spitsbergen". Bij een middelmatige affaire wa ren de koersen van de internationale waarden bij de opening over de ge hele linie aan de vaste kant. Na de kleine aanlooppoging tot hogere koer sen in Wall Street van maandag j.l„ lukte nu de sprong naar omhoog en sloot de markt aldaar in een vaste stemming. De hoogste koersstijging sedert twee jaar in New York werd bereikt met toenemende handel. Dit gaf de burger op het Damrak vol doende moed om tot aankopen over te gaan. Hierbij werd de steun on dervonden van het buitenland. De vraag leidde tot niet onbelangrijk ho gere koersen, vergeleken bij die van het vorige slot. Gedurende de offi ciële beurs konden de hoogste prij zen uit de niet-officiële ochtendhan- del echter niet worden gehaald. Niet temin vertoonden de openingskoer sen voor de internationale waarden door elkaar een koerswinst van cir ca zeven punten. Gedurende het ver dere beursverloop nam het aanbod de overhand waardoor de fcoersen af brokkelden. Hierdoor ging een groot gedeelte van de behaalde winst ver loren. De scheepvaarten zetten de gunsti ge stemming van de vorige dagen i verder voort. 2-2-'60 3-2-'60 Ned. '59 4 1/4 96 3/8 96 3/8 Ned. '47 3 1/2 91 1/8 91 3/16 AKU A 495 498 3/8 Hoogovens cA 785 780 Philips GBA 785 1/4 791 Unilever cA 767 1/8 766 3/4 Kon. Olie A 161.50 16L60 Schp. Unie A 159 5/8 162 1/4 A'dam Bk. A 340 1/2 341 Kon. Zout cA 679 690 1/2 NABEURSKOERSEN TELEF. AVONDVERKEER AKU 488—495: Kon. Olie 158.00g.b. —161.70; Philips 780—789; Unilever 756—766. GOES Grand 8 uur De graaf van Luxemburg. MIDDELBURG Electro 8 uur The old man and the sea. VLISSINGEN Alhambra 8 uur Vrou wenarts dr. Bertram. Luxor 8 uur Goud dorst. OOSTBURG Kath. Kring De duivel in het klooster-. OVEZANDE Openbare raadsvergadering ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur De tóverfluit. HULST Aula St. Janseniuslyceum 8 u. Gezelschap Voetlicht met Facetten, voor r.-k. Kunstkring. AARDENBURG Maris Stella 7 uur Streekverbeteringscomimissie: M. Wattel over teelt van asperges en schorseneren. GOES P. v. O. 10 uur Zeeuwse spuitdag Krijger 8 uur Vrijere loonpolitiek, le zing voor KAB. SINT-KRUIS (gem. Aardenburg) Meis jes in het wit.

de Stem | 1960 | | pagina 2