KLANK BEELD D Duizenden „Drie is te vee voor M| issier ïdam lank Pech Kabouter Sl'wmll ippe Poes Naar school en TV-toneel bloeit ONZE GAST: Fie Carelsen Busdiensten in Nederland Bo/u ct DE GESCHIEDENIS VAN JAN Vriendinnetjes Moeder en vader Sneeuwpret Een reisje T Mijn zusje In de winter Inleid ing Hakenkruizen Brievenbus pnnó van Wend onia FLITSEN door Theo Luysterburg Genadeschot voor 5000 vogels rfstrooisel en of zonder :ep Dzn., tel. \inastraat 4, 6714 koop (vroe- en B van jf. J.J.Sjerps chement, tel. 16367 ;panningspro- )ureau ,.Dls- aat 76, Bre- 38579 palingschie- x bij P. Bau- Begin 3 uur genda's en vlug en stencilin- tstrate, Rou- ddelburg. gende wip op bij V. de Ca- Begin 3 uur. geschoten in 16351 schieting bij t. Hoogvogel 10 prijsvo- ■t f 2,-, 10 ?d met 1,-. 2,50. Be- 16353 uari prijsbil- uwe om wild. Jansteen. fiieting bij AT mswaarde. 16362 hieting bij A. aal, Zuiddor- ;ste gelegen- :hieting voor 16360 schieting bij 2xll50fr. Be- kieldrecht. Op 2x1150 fr. Be- 16359 ig op ZO. 31 Stwat" bij W. rborgd 80,- 5. Inieg 1,50 ;iis tritsen om 16366 it end groo+ S rkrijgbaar oei en ireen. •oorwaarden wachttijd. gen RKING* Leeuwarden. staurant ftORD" ^Zeeland) 186 - 215 t aanstaande ivcrkende akman a-an- waarden. de directie. Langen- tuis voor van de dselvoor- S7 en de :ing heb- opnieuw dappelen ten aan- nzij deze jetrokken e kaarten ngendam, Estuur. AGD gaarne dit blad. ZAKEN FFERS esti-ging tus- Koninkrijk, achtens een. kunnen ma- ïtingskosten, fdeling Re- ingediend, »sslachtoffer genheid ge- melden. behandeling legd. den gericht slachtoffers, kling van: an het oor- 'sslachtoffer datum van es. DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 30 JANUARI 1960 nu wint.Pv n wat. ppii fppst. Pr nine oon o po« innnpmnr). Tnpvi rririn h-ii nm po-n nrtrlor Het is nu winter, o wat een feest. En ik ben naar de wintersport geweest En we hebben daar lekker geschaatst En ook met ballen gekaatst. Toen mocht ik voor de eerste keer Skiën van papa, maar dat doe ik nooit meer. Want ik brak mijn been En nu lig ik in bed heel alleen. Naar school mag ik tot april niot meer Maar dan leer ik de natuurkunde weer. De kinderen zullen mij nu wel missen Maar als ik terug kom krijgen ze allemaal een lolly! Bram van Rij Nassausingel 5, Breda. Er was eens een jongeman Hij heette Jan Zijn ouders waren dood Maar dat was geen nood. Want 'an was al groot En verdiende zelf zijn brood Hij werkte op een boerderij Zijn ouderlijk huis verkocht hij Hij mocht ook op de boerderij slapen Hij moest op de koeien passen Op de geiten en de schapen Ook moest hij de varkens voer geven Maar Jan vond dat zo'n eentonig leven Hij ging naar de boeru En vroeg zijn ontslag Toen ging hij op een ander baantje af Zo kwam hij terecht op een fabriek Maar het bleek dat hij niet Geschikt ervoor was; hij werd ziek „Het komt van het zware fabriekswerk" Zei de dokter toen „Ga maar een ander baantje zoeken Dit werk kun je niet meer doen". Toen is hij maar weer Naar de boerderij teruggegaan Waar hij zijn verder leven Zonder brommen Zijn dagelijks werk heeft gedaan. Jos Perry Marietje lag nog heerlijk te dromen, toen haar moeder haar kwam roe pen. Ze zei: ,,Ik ben nog veel te moe." Moeder zei: ,,Je moet naar school. Je vriendinnetje Annie is al hier geweest. Ik zei, ga maar door want ze ligt nog te slapen." „Dat had je niet moeten doen, stoute moe!" Toen begon Marietje te huilen. ,,Ik kan er niets aan doen schat. Het is je eigen schuld, hè kinderen?" Ja, nu was ze te laat opgestaan. DIE LAAT OPSTAAT KRIJGT ALTIJD STRAF. George Luyten •Ui-cu^ezTL -Yrwf Rini van Beduf B.W. Gommerstraat 29, Rysbergen Geen mens is mij zo nader Dan mijn moeder en mijn vader Ik houd veel van bei Zij houden van mij. Alles op aarde Heeft niet zoveel waarde Als die twee van mij! Huub Haanen, 13 jaar Het is weer winter. Het heeft ge sneeuwd. De jongens zijn blij, maar moeder zegt: Hè, die akelige sneeuw! Maar de kinderen zijn heel blij. Ze pakken de sleeën van de vlie ring en gaan dan sleetje rijden. Tony van Opdorp, 8 jaar Boulevard 26, IJzendijke. Mooi gedaan Tonny! Rudi Maerman Kruisdorpsedijk 5, Kloostcrzande We gingen naar Den Haag Daar vulden we onze maag Ook gingen we naar 't Binnenhof De deuren waren zo maar dof I We gingen ook naar de Gevangenpoort Daar heb je toch ivel eens van gehoord? „Daar zat Johan de Wit gevangen Vertelde ons ,,de Langen". Van Den Haag gingen we naar zee Vader en moeder gingen ook mee We gingen een zeekasteel maken Bestrooid met kunstsneeuw, zo wit als een laken. Tenslotte gingen we naar Rotterdam We waren toen zo tam als een lam Want we zouden mogen gaan varen Helemaal tot Zuid-Laren. Jackie Wildehagen Julianastraat 60, Hoeven STIPPELTJE liep in het bos en zong het liedje van „Klein, klein kleuter tje", toen plotseling fee Irma met een lelijk gezicht tussen de bos paadjes rondliep. Stippeltje was erg verwonderd en zei: „Maar lieve fee wat heb je toch, je kijkt zo lelijk". De fee aarzelde om de boze geschiede nis te vertellen maar eindelijk zei ze toch: „De boze tovenaar Sterrebink heeft mijn elfjes omgetoverd in een grote rat". Stippeltje was erg ge schrokken en zei met een droevig stemmetje: „Ik wil je helpen". Maar de fee zei: „Hoe kan jij dat nu." Stippeltje dacht even na.... en toen had hij het gevonden en vertelde hij zijn plan aan fee Irma. „De tovenaar gaat dikwijls naar het bos, als ik nu achter een boom ga liggen en wacht tot hij weg is dan kan ik stiekem het toverboek wegpakken en de rat weer omtoveren in elfjes." Het plan van Stippeltje lukte en Sterrebink werd door de koning uit het rijk verbannen en de elfjes leefden, door het plan netje van Stippeltje, nog lang en gelukkig met hun fee Irma. Ansje van Dun, 9 jaar Tramsingel 84, Bredr. Ik heb een heel lief zusje, Ik heb er nog wel meer. Maar toch is dat de liefstt Vindt u niet meneer? Ik ga vaak wandelen met mijn zusje Naar het park of naar het bos We voeren dan de eendjes Of gaan zitten op het mos. Dan gaan we weer naar huis toe. We spelen daar weer fijn. Tot moeder roept: „Kom dan kinderen klein." Lucie van Straatcn, 9 jaar Polluxstraat 10, B. op Zoom Mijn poesje klein, Wat zal het zijn? Een beetje suiker Of een mooie ruiker? Myn poesje klein, Wat zal het zyn? Een heel klein worstje Of een kaaskorstje? Mijn poesje klein, Wat zal het zijn? Een stukje vlees Of een mees? José en Corry Maas Bredaseweg 173, Leur G. van Da mme Westsingel 96, Goes Loesje, je moet naar school toe gaan. Het is al negen uur ge weest. Je komt te laat. En dan is de juffrouw boos. En dan krijg je straf. En dan is je moeder ook boos. En dan kun je niet spelen. Met je vriendinnetje. Ellie Janssen, 7 jaar Baarschotsestraat 16 Dorst De vakantie is er. o, wat een pret. Maar ik, ik lig hier ziek in bed. Ik zie er de anderen heel vrolijk spelen. En ik, ik lig me maar te vervelen. Ik ben erg jaloers op mijn zusje klein, Dat (zij) zich kostelijk amuseert. Maar hier op bed is 't heel niet fijn. Wat men er ook probeert. En buiten schijnt de zon zo fijn. Soms ook plenst de regen neer. Schijnt de zon, dan wandelt mijn zusje klein. Regent 't, amuseert zij zich binnen weer. Dan lees ik wat, dan brei ik wat. Nu eens doe ik dit, en dan weer dat. En dan verveel ik me maar eens weer. Maar echt amuseren doe ik mij geen enkele keer. Carlie Stijnen Lekker warmpjes aangedaan Met een wollen jasje aan Een bonte muts over de oren Dat hij bijna niet kan horen Met een neusje bont en blauw Zo loopt Keesje door de kou. Kees Maas Middellaan 32, Breda Kees is bij dit versje toch wel ge holpen, denken wij. Maar het is leuk. DUIZENDEN brieven van tevreden kijkers zijn bij de KRO bin nengekomen naar aanleiding van de vorige week zaterdag uitgezonden klucht „Drie is te veel": een populair stuk zonder enige pretentie van Johan Blaaser, maar dat als volksvermaak uitstekend geschikt was. Reden waarom het een kleine groep kijkers uitermate ergerde, maar het merendeel groot plezier deed. De KRO heeft Jan Blaaser gevraagd ilit te zien naar meer van dergelijke spelen, die niet in de plaats zullen treden van de dra matische produkties van deze TV-sectie, maar wel in die van andere amusementsprogramma's. Men bcschouwe de uitzending van dat soort spelen niet als een bijdrage tot verspreiding van toneelkunst, maar als een middel om de kijkers eens ongedwon gen te laten lachen. maal Ko van Dijk als gast had. zal op zaterdag 20 februari Conny Stuart optreden. Naar Garmisch 20 winnaars en winnaressen van de uitzending van Een heel ander doel hebben de ^et seriehoorspel ,,Paul Vlaanderen j m en hct Conrad-my ster ie'vertrekken donderdagavond-programma's, die in tegenstelling tot enkele jaren geleden doorgaans goed kunnen worden gere aliseerd. Dat is niet alleen een bewijs dat toneelcoördinator Fred Sterne- berg een heleboel moeilijkheden uit de weg heeft geruimd, het geeft er tevens blijk van, dat vele acteurs en actrices minder kopschuw zijn ge worden voor het medium als zoda nig. Dat alles resulteerde in een toe nemende bloei en groei van het tv- toneel, zeer tot ongenoegen naar men moet aannemen van „Ons lekenspel", dat deze vorm van cultuurspreiding een duivelse zaak acht. Maar toch ontbreekt er iets. De grote gevarieerdheid van de stukken in zeven dagen worden sprongen van eeuwen en duizenden kilometers gemaakt vraagt van de kijker verandering van instel ling. De ervaren schouwburgbezoe ker zal daar weinig moeite mee hebben nadat hij van de inhoud te voren goed heeft kennisgenomen. Maar de (zeer vele) anderen val len met hun neus in de toneelbo- ter zonder tevoren even te hebben mogen ruiken. En dat leidt tot situaties als de veelgehoorde, dat men een stuk pas na de eerste helft gaat doorzien en soms zelfs eerst aan het slot. V' WIJ HEBBEN vijf mooie parkieten ZIJ FLUITEN en krabbelen de Daar doen wij heel veel van hele dag genieten Dat het toch goed weer zijn mag. Tonny Arnold Wolvering 68, Breda Horizontaal: 1. Meisjesspeelgoed, 3. dier, 5. voorzetsel, 6. slee, 7. uitroep van pyn, 9. letter, 10. van het alfa bet, 10. jongensnaam. Verticaal: 1. Rivier in Italië, 2. grootvader, 3. jongensnaam, 4. hoofddeksel, 8. persoonlijk voor naamwoord. F. de Hoog Halstraat 9, Breda. Jaen van Waes Boulevard 13, IJzendijke Heel de wereld vol met hakenkruizen Op joodse kerken en huizen Waarom dit allemaal gedaan Wat heeft de joodse mens misdaan Waar moet het joodse volk dan leven Als je het de rust niet eens wilt geven Mensen zet liever niets op die huizen Wat heb je aan die hakenkruizen Sluit vriendschap, nu en voor altyd Dan ben je ook gelukkig in de eeuwigheid. Ieder mens heeft recht op zyn doen en laten Wil liever dit "uile werk dan ook staken Geef rust aan de medemens Dat is misschien zijn enige wens Weg met die slonzige brieven Die de mensen grieven En denk even goed na Geef vrede aan elkaar. A. v.d. Biggelaar, 15 jaar Tilburgseweg 80, Breda A is het Aapje, dat zit in een boom B is het Beertje, dat snoept van de room C is de Chimpansee, met 'n hele grote mond D is de Das, die kruipt op de grond E is de Eekhoorn, hij knabbelt 'n noot F is de Flamingo, hij is zo zwaar als lood G is t Geitje, zij geeft lekkere melk II is 't Haasje, hij plukt gras voor elk 1 is de Inktvis, 'n heel lastig dier J is de Jakhals, zo wild als 'n stier K is de Kangoeroe, met 'n buidel van voor L is de Leeuwerik, hij zingt mee in het koor M is 't Marmotje, 'n eerste klas knaagdier N is de Neushoorn, iets groter dan 'n mier O is de Ooievaar, hij brengt de kindertjes rond P is het Paard, het rolt van ieuk op de grond Q is de Quagga, 'n uitgestorven paard met strepen R is de Rat, die houdt van lekker eten S is de Slang, die sluipt in het gras r is de Tijger, hij is van 'n hardnekkig ras U is ae Uil, die ziet in de nacht V is het Veulen, als 't geboren is heeft het geen kracht W ls de Wolf, die peuzelt de biggetjes op X daar is niets voor, dat is 'n mop IJ is 'n IJsbeer, die zit in 't ijs Z is het Zeepaardje, dat houdt van radijs. Ingrid de Jong en Yvonne de Ruyter BESTE JONGENS EN MEISJES Zoals je ziet, we zijn weer thuis van de reis. We hebben het zo fijn gehad dat het ons moeite kostte om weer op de trein naar huis te stappen! Maar tante Thea is weer beter en daarom is het ons toch te doen geweest. Het is geen wonder dat zij opgeknapt is. De sneeuw is in de bergen zo droog en de zon zo stralend dat je lange wandelingen kunt maken zonder koud te worden of natte voeten te krijgen. En het dikke pak sneeuw dempt geluiden. Daar door is het rustig en stil. We hebben samen ge wandeld en samen in een arreslee gereden. Maar skiën durfde Tante Thea niet. Dat heb ik alleen gedaan terwyl zij in een stoel lag te zonnen. Dat hadden jullie allemaal al begrepen. Want uit de tekeningen en versjes die al op ons te wachten lagen, kunnen we dat precies zijn. Ja, al die leuke brieven hebben ons hartelijk laten lachen. Het maakte onze thuiskomst met een gezellig. Deze week komt er nog een gewone kinderkrant. Maar de volgende week gaan we de inzendingen uitzoeken en bestuderen om de prijzen te kunnen geven. Dat zal even moeilyk worden Want de een is even leuk als de ander. Nou, wens ons maar sterkte toe. Tot de volgende week, dan komt de uitslag. OOM JAN eine - Misschien hebt u gelijk... Arme jongen Zijne koninklijke hoogheid prins Rudolf was'in ongenade gevallen. Hij was om zever uur opge staan, had gebaad, zich gekleed en had ontbeten 't Was een ontbijt jeweest met fruit, havermout en 'n ei. Om acht uur waren de lessen begonnen Tijdens de hele voormiddag kwamen en gingen de gouverneurs en hij werkte vlijtig, maar tóch was hij nog in ongenade. De hele morgen had hij opgelet of miss Brown niet naar hem kijken wilde. Maar behalve de keren dat ze moest, wan neer ze hem boos berispte had ze gedaan of hij niet bestond Nu zat ze een opstel van hem na te zien. Hier en daar zette ze een komma, want het paleis van de sjah Rcné van den Berg tan Voorst tot Voorststraat 27, Breda dat vergat de jonge prins noga] eens 'n keertj-e. foen ze klaar was legde ze de vellen op elkaar en senreei er iets op, maar de ionge prins kon niet zien of ze „goed" of „slecht" schreef. Om de aandacht van miss Brown te trekken brak hij moedwillig de punt van z'n potlood en ging naar naar toe, vragend of hij er 'n nieuwe aan mocm slijpen. Alweer zei ze kortaf. Ja, miss; het is zo'n zacht potlood, ziet u. Als ik 'n beetje hard druk dan knalt-ie. -- Dan wat Knalt-ie eh breekt-ie. Hij gluurde even naar de vellen waarop miss Brown iets had neergepend. Er stond „slecht" op. Wat gemeen 'lij had zo z'n best gedaan en voor gisteren had ie excuus gevraagd en die komma's och, wat kwam dat erop aan, 'n komma min of meer... Maar ze wilde hem natuurlijk geen goed punt geven.... wacht maar, als hij later koning van Mendonia zou zijn, liet hij haar óók strafwerk maken: 't moest 'n op stel worden over achtergestelde prinsen en owee als ze er één komma in vergat; dan ging ze op water en brood, voor tien dagen, wat Tien? Twintig I. Ja, hij zou 'r wel krijgen. En hij zou er ook niet op letten als ze 't goed wilde maken, want dat deed ze zelf evenmin. Er kwam iemand de kamer binnen 't Was mon sieur Frangois, de '«'ranse gouverneur. De kleine prins hield niet van hem. Als hy mn Franse thema's nakijkt, draait hij met z ti ogen els n wilde kat, zei hij altijd tegen Rosaline, z'n nichtje. Brrrr... helemaal geen aardige man. En nu moest er natuurlijk Frans gemaakt worden en daar had hij nu écht geen zin in. Nu hij van Daarom pleiten wij voor een gedegen inleiding op ieder stuk. Een voorbe spreking en toelichting in eenvoudige termen, zoals dat een enkele keer, maar lang, lang niet regelmatig ook wel eens gebeurt. In zo'n toe lichting kan de ervaren spreker de auteur „plaatsen", de tijd, waarin het stuk ontstond en speelt karakte riseren en eventueel zelfs via een ge sprekje met de regisseur de strek king weergeven. Dat kan allemaal zonder dat aan het vaak in een spel verweven verrassingselement wordt getornd. En het zal vele kijkers een steun zijn bij het interpreteren van teksten en karakters, decors en kos tuums. Interview met ministers In de KRO-jeugduitzending „Kompas" op zaterdag 13 februari zullen de excel lenties prof. dr. J.E. de Quay en mr. J. Cals herinneringen ophalen uit de tijd, dat zij nog een actieve rol speel den in de katholieke verkennersbe weging, die dit jaar 50 jaar bestaat. Songfestival De Avro zal proberen morgen om 12.35 uur een uitzending te verzorgen, waarin Willy Alberti begeleid door het „Cocktail trio" enige liedjes zal zingen, die vanavond worden bekroond op de Italiaanse fi nale van het Eurovisie Songfestival. Conny Stuart in hoofdrol In het tv-programma „In de hoofdrol, zon der voetlicht en zonder schmink", waarin Mies Bouwman de eerste vanmiddag met het vliegtuig van Schiphol naar Garmisch-Partenkir- chen, waar zij tijdens een week ver- lingen krijgen geen gelegenheid om in te leren. Men heeft er dringend behoefte aan een opleidingscentrum en aan mogelijkheden om de sollici tanten hogere salarissen in het voor uitzicht te kunnen stellen. Bussuni - Hilversum In een pas aangekochte villa in de Emmastraat te Hilversum zullen wederom enkele afdelingen van de NTS die nu nog in Bussum huizen, worden onderge bracht. Binnenkort zal de gehele NTS naar de radiostad overgaan in af wachting van de definitieve verhui zing naar het nog te bouwen tv- complex. TV-portretten Vara en Avro gaan meer aandacht schenken aan leven en werk van Nederlanders die op een of ander gebied bijzondere verdien sten hebben. Voor de Vara gaat dit gebeuren door Bert Garthoff. wiens geslaagd gesprek met prof. v.d. Bergh aanleiding was tot het idee. Film en tv Een Engelse tv-maat- schappij heeft 55 na-oorlogse films aangekocht met alle rechten voor vertoning op de beeldbuis. Dit ge schiedde ondanks felle tegenwerking van de bioscoopbond, die ernstige ge volgen van deze aankoop vreest. In Duitsland is inmiddels een tweede alliantie tv-film gesloten tussen de Noordduitse omroep en „ReaT'-film. Daar is de verhouding dus heel wat beter. Reisfonds De belangstelling voor het door de heer Reckman via de blijf o.a. een" bezoek zullen brengen radio gelanceerde idee tot het stich- aan de Europese kampioenschappen ten van een reisfonds voor ouders kunstrijden. I van emigranten is zeer groot. Er kwamen al 5000 adhesiebetuigingen Personeelstekort De NTS heeft 'n binnen. Er werd ook gratis kantoor tekort aan cameralieden en nieuwe- ruimte aangeboden. (Advertentie) 3 000. Opbr. i. len. v. d. geest, en stolt, noden z'n vrijheid genoten had, was hij me' z'n ge dachten bij de Achtbaan en bij Robbie. Zou die óók zulke saaie dingen moeten doen de hele dag? Bah. waarom moest hü koning worden Ja, waarom hij Grootvadei zei.... oja, wat zei hij ook weer „Voor die hoge post moet je nu leren. Een prins moet z'n plichten weten tegenover z'n land. Een koning is dienaar van z'n volk." Allemaal heel aardig, maar is 't volk ook die naar van de koning Puh, larie Neem nu bijvoorbeeld monsieur Francois... waarom juist vandaag zo'n akelig saaie thema Dat deed hij zeker niet om 'e dienen Je moest er wat voor overhebben om koning L. worden.... Hier -at hij nu aan de grote tafe! die van z'n vader was geweest. Alles in de ka mer was te groot voor hem. Niemand had er aan gedacht rekening te houden met zijn lengte. (Wordt vervolgd) 1 gulden pi betalen Ij f. 2 5.0 O O.- II halen II SUS-LOTEN •:Sï hebben 5 coupons. Voor f. 1.- 5 maal een kans. ZONDAGMORGEN. .pip: NA DE H.H MISSEN, ppp? LOTEN VERKRIJGBAAR 'SjSp (Zolang de voorraad «trekt.) Joke van Schendel Parallelweg 24, Wagenberg Circa 5.000 zeevogels zijn in de af gelopen week voor de kust van de Zweedse provincie Gottland doodge schoten. De dieren dreven hulpeloos op het water met verlamde vleugels, die door olie waren aangetast. Op 5 april aan staande wordt één van de voor- aanstaandste ar tiesten die de Ne derlandse toneel wereld heeft ge kend, 70 jaar. Het is Fie Carel sen, die bij gele- -tenheid van haar vijjtigjarig to neeljubileum in 1958 door minis ter Cals namens H.M. de Koningin werd onderschei den met het Rid derschap in de Orde van Oranje- Nassau. Twee maal per veertien iagen kan men haar tegenwoor dig via dr radio beluisteren. In haar eigen ru briek „Herinne ringen..." waar van zondag jl. het achtste deel werd uitgezonden en in de rubriek „Dagboek van 'n grootvader"die nen aanstaande dinsdag weer kan beluisteren in het kader van Avro's amusementspro gramma ,,Uit ben je". Fie Carelsen werd in 1890 geboren als dochter van een joodse actrice, die in de laatste wereldoorlog overleed. Al heel vroeg voelde zij zich tot grote schrik van haar moeder, tot het toneel aangetrokken en juist voor haar 16e verjaardag deed zij toelatingsexamen voor de Am sterdamse toneelschool. Erg grote vorderingen maakte ze daar niet. Ze had wel aanleg en zelfs in zekere zin talent, maar ze was te on stuimig en ook niet altijd ijverig genoeg. Dat laatste wijzigde zich al spoedig en dat was mede de oorzaak, dat ze zulk een mooi getuig schrift meekreeg, toen ze in 1908 de toneelschool verliet om haar moeder te volgen, die op tournee ging naar Indië. In Indië debuteerde de kleine Fietje in het gezelschap van Anton Kimmel en Henri Chrispijn. Ze maakte er kennis met Jean-Louis Pi- suissedie deel uitmaakte van een cabaretgroep, waaraan ook Max Blokzijl medewerkte. Ze werd verliefd op Jean, ging bij hem werken en huwde hem in 1913. Zeven jaar duurde het huwelijk. Toen gingen ze uit elkaar, maar Pisuisse bleef Fie's grote liefde en ze voelde zich dan ook ellendig van verdriet, toen haar ex-echtgenoot in 1927 op het Amsterdamse Rembrandt plein door een jaloerse Belgische werd dood geschoten. Fie Carelsen ging met haar tijd mee. Ze speelde grote rollen in mo derne spelen, was het middelpunt van het Haagse mondaine society- leven en reed als eerste actrice een auto. In 1953 ging ze met Cor Ruys op tournee naar Indië. In de oorlog begon ze aan eigen werk, zoals „Een vrouw telefoneert"waarin ze ook zelf speelde (zie foto). In 1948 werd ze ernstig ziek en om de gevolgen van die ziekte te vergeten ging ze reiden: naar Azië, Afrika en Amerika. In 1951 verwierf Fie Carelsen. die ook enkele malen optrad in toneel spelen voor de Nederlandse tv, de Academieprijs van de Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag. In februari 1958 nam ze afscheid van het toneel met een rol in het spel „Toontje heeft een paard ge tekend". /VENLO N-A.cf WËtÈ&?$iMÜSÜÜSSiül wfi» Bovenstaand kaartje geeft een overzicht van de gebieden die door de interlokale busdiensten in Nederland worden bestreken. Zoals men ziet is het gebied van de BBA het meest uitgestrekt

de Stem | 1960 | | pagina 5