Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Dertien Sassenaren koninklijk geëerd Vragen over Britannia 's-Heerenhoek hoopt veel plannen te verwezenlijken ZUID-BEVELAND Melk op school Dagblad De Slem Raadsbesluiten Braakman- specialist vertrokken Internationals gevoelig lager 2 Tentoonstelling UNESCO WITTE KRUIS H.K.W. fel tegen geopende winkels op zondag PR1NCEY1LLE* MIRABELLE Weinig discussie in raadsvergadering Jubilea Glas- en Fosfaatfabriek Doktersdiensten Dienst dierenartsen De heer J. Reniers 25 jaar bij 's rijks belastingdienst m mierlo eh zoom y. EFFECTEN - COUPONS BEURS van AMSTERDAM Zeeuwsch Dagblad en de A.R. PIET VAN TILBURG AGENDA Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 30 JANUARI 1960 MIDDELBURG PUBLIKATIE Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis, dat de straatnaamborden aan de Prooijenseweg en het Baaijenompad zijn aangebracht en de daaraan gele gen panden zijn vernummerd en dat deze aanbrenging en vernummering is gecontroleerd. Middelburg, 26 januari 1960. Burgemeester en wethouders voornoemd, J.W, Kögeler, burgemeester lo. J. Hooij, secretaris. VLISSINGEN De burgemeester heeft in de raads vergadering van donderdagavond meegedeeld dat het gemeentebestuur schriftelijk zal antwoorden op de schriftelijke vragen van het raads lid J.J. Kempe (P. v.d. A.) over ho tel. Britannia. De heer Kempe had gevraagd of het het gemeentebestuur be kend was dat de N.V. een order had geplaatst bij dc N.V. Kon. Weverij van Dijk te Tilburg van 20.000 tot 30.000 gulden. Indien dit juist is, is dan bij deze order de Vlissingse middenstand betrokken? Zo niet, is deze handelwijze dan niet in strijd met de mededeling van de burge meester, tevens president-commissa ris van de N.V. Britannia, dat men bij de inrichting van het hotel reke ning zal houden met de midden stand? Handdoeken en tafellakens moeten van een afwijkende maat zijn en derhalve speciaal geweven worden. Is dit van invloed op de ex- ploitatiecijfers? Is inderdaad de overnachtingsprijs, die elf gulden zou zijn, al vastgesteld op 18,50. Het raadslid S. Joustra (P. v. d. A.) heeft bij de artikelsgewijze begro tingsbehandeling een lans gebroken voor de schoolmelkverstrekking. Melk betekent eiwit, zo betoogde hij. Veertien procent van de kinderen uit de lagere inkomensgroepen komen eiwit tekort. Hij betreurde het, dat een aantal bijzondere scholen aan het onderzoek naar de noodzaak van her invoering niet wilde meewerken. Slechts 56 procent van de ouders van de zes openbare en drie katholieke scholen was voor geweest, merkte de wethouder op. Hij zegde overigens toe de schoolarts, die voor de verstrek king van schoolmelk geen medische indicatie nodig achtte, om een uit voerig rapport te verzoeken. Zaterdag 6 februari zal in onze stad de tentoonstelling Water-Colours worden geopend in de voormalige Nutskleuterscbool op de hoek Paul Krugerstraat-Hobeinstraat. Deze tentoonstelling is een zgn. reizende" tentoonstelling, die door de UNESCO voor ons land ter be schikking is gesteld. De collectie be staat uit 72 kleurenreprodukties, naar aquarellen door kunstenaars uit verschillende perioden en van verschillende nationaliteit. De exposi tie geeft een duidelijk beeld van het geen men, door de eeuwen heen, door het schilderen met waterverf heeft bereikt en wil tevens de aan dacht vestigen op de mogelijkheden, die deze wijze van schilderen ook thans nog biedt. Dokter Detniar krijgt vanmiddag album Vanmiddag om drie uur zal dokter Detmar, die onlangs afscheid nam van zijn praktijk, het album met naamkaartjes van zijn vroegere pa tiënten worden aangeboden in Delta. Aanwezig bij deze plechtige overhan diging zullen de burgemeester zijn en wethouder M.A. van Popering. BENOEMING De heer J. P. van der Lelie is door de burgemeester met ingang van 1 februari benoemd tot hoofd van de Bescherming Bevolking. De heer van der Lelie werd in 1904 te Amsterdam geboren. Aanmerkingen De agendapunten die de raad naast de begroting te behandelen kreeg en waaronder de bedrijfsbegrotingen wa ren en het voorstel f 65.000 aan ma teriaal aan te schaffen voor de ge meentelijke reinigingsdienst, ontlokte de leden veel op- of aanmerkingen Baldadige matrozen Twee matrozen van de Kon. Marine hebben uit louter baldadigheid aan zienlijke schade aangericht aan auto's die geparkeerd stonden op de nieuwe dijk en in het Bellamypark. Onder meer werd een ruitewisser afgebro ken en een achteruitkijkspiegel afge rukt. Van een bromfiets werd de ont koppeling beschadigd en de benzine kraan opengezet, waardoor veel ben zine verloren ging. Beide mannen werden door de gemeentepolitie in hechtenis genomen en ter beschik king gesteld van de brigadecomman dant van de Kon. Marchaussee. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zpeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7 tel 2377. Rayonredacteur: W de Leeuw Rayonbe'ieerder: L. K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes Westsingei 98 tel. 2236. RayonredacteurC. Bastianen Rayonbeheerder: J. Fait Prijs vooi losse advertenties Destemd voor de editie voot Zeeland 0 15 oer mm. Voor „Ingezonden Medeaelin ge 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 0 90 elke regel meer f 0.15 Bij plaatsing ook tn Brabantse oplage resp f l.oO en 10.40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen le derde plaatsing tegen half geld. Sociale werkplaats De loodsen aan de Edisonweg zijn niet geschikt om te dienen als sociale werkplaats voor minder-validen. Dit antwoordde Ch. J. Gillissen Verschage op een vraag van de heer S. J. Adriaansen (K.V.P.). Men zoekt naar een geschikte ruimte. Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen 28-1: Deen Peter Nielsen, Deen Thorkil Lund, Ned. Helen. 28-1 Eng. Greeenfinch, Be. Scaldis met Katendrecht, Lib. Naess Falcon, Lib. Colorado Star, Ned. Vanessa. Deen Dorthe Danielsen, Ned. Quo Vadis, Ned. Hispania. Vlissingen vertrokken. 28-1 Deen Peter Nielsen, Deen Thorkil Lund. Gepasseerd naar Antwerpen: (Ned. schepen) 28-1 Oranje, Harold, Tubo. 28-1. Oosterburgh, Eagle, Frieda Blokzijl, Gepasseerd naar zee. (Ned. sche pen) 28-1 Dita Smits, Pandora, Isola. 28-1 Nassauhaven. Westerschelde, Martha. Akkrumdijk, Diemerdijk, Bernina. VEERTIG JAAR IN DIENST Dinsdagmiddag hoopt de heer P. Meerman zijn veertigjarig jubileum bij het notariaat te herdenken. Supe rieuren en collega's van het notaris kantoor Barbe zullen hem een pas sende hulde brengen. Oost- en West-Souburg BEKENDMAKING Zij, die na 1 januari 1959 houder zijn geworden van één of meer honden, of thans meer honden houden dan op 1 januari 1959 en zij, die sedert die da tum één of meei honden minder hou den. zijn verplicht hiervan aangifte te doen vóór 15 maart 1960 ten gemeente huize. Zij die na laatstgenoemde datum houder van een hond worden moeten hiervan binnen veertien dagen bericht doen. Oost- en West-Souburg, 26 januri 1060. GOES Propaganda-avond Herw. Levenskracht Ongeveer honderd KAB-ers hebben gisteravond in De Landbouw geluis terd naar een propaganda-toespraak van dc heer Ashman uit Utrecht. Voor de pauze werden verder nog twee films over de kankerbestrijding vertoond en na de pauze de hoofdfilm „Jongens vermist". Kloetinge W. NIEUWDORP ERELID BUURTVERENIGING De enige buurtvereniging die er in Kloetinge nog bestaat „Koningin Ju liana", hield een ledenvergadering bij Nomm. Hier werd de 84-jarige, maar nog altijd vitale, heer W. Nieuwdorp tot erelid benoemd. Hij was reeds 25 jaar lang penningmees ter. Verder werd o.a. besloten om op 18 februari a.s. in de zaal van de heer Nomm een feestavond te hou den. PRIJS VOOR PRAALWAGEN De praalwagen van de gemeente Kloetinge heeft op het laatste fruit- corso in Goes een prijs verworven van 1000 gulden, welk bedrag be stemd is voor het organiseren van een dorpsfeest. Het comité dat zich hiermee bezig houdt besloot het feest te houden op 30 april a.s. Er zijn subcommissies gevormd en een reeks van evenementen staan op het voorlopige programma. Rilland LEZING Voor de SG.P.-kiesvereniging werd een lezing gehouden, door de heer Vlasblom uit Delft, over het onderwerp „Onze gedragslijn". BINNENBRANDJE In de Wilhelminastraat woedde een binnenbrandje. Bij mevrouw Hol ten, was in de keuken, de vloerbe dekking aan het branden gegaan. Toen ze na haar buiten-werkzaam heden in de keuken kwam, bemerk te ze dit. Met behulp van buren kon erger voorkomen worden. (Advertentie) Biervliet ONTSPANNINGSAVONDEN Z.P.M.—L.J.G. De afdelingen Biervliet en IJzen- dijke van de ZPM en LJG organiseren volgende week weer haar jaarlijkse ontspanningsavonden, en wel op vrij dag 5 en zaterdag 6 februari a.s. Vrijdags is de avond bestemd voor leden en donateurs, terwijl de zater dagavond het betalend publiek terecht kan. Als vanouds zullen de avonden weer gevuld worden met toneel, decla matie en zang. Het toneelgedeelte van deze avonden wordt verzorgd door de toneelclub van de ZPM-LJG, afdelingen Biervlieten IJzendijke. Men komt dit jaar op de planken met een klucht en een meer ernstig toneelspel. De klucht luistert naar de titel „Hij is onschuldig" en is geschreven door P. Gerdas. Het an dere spel is van de hand van H. Turnhout en B. Peets en het is geti teld „Waarom zweeg je zo lang". MISSIE BEËINDIGD De tiendaagse missie van de Bier- vlietse parochie behoort weer tot het verleden. Deze missie werd verzorgd door de paters Redemptoristen J. Schaper en J, Verbeek van Tilburg. Deze hebben er op een voortreffelijke manier voor gezorgd, dat in deze tien dagen de missiegeest werkelijk over de Biervlietse parochianen vaardig werd. Hierdoor kon deze missie dan ook werkelijk slagen. Vooral de dag aan Maria gewijd viel bijzonder op. De beide paters gaven op de slotdag dan ook blijk v^n hun tevredenheid. WONINGWETWONINGEN ONDER DAK De beide aan de Singel in aanbouw zijnde woningwetwoningen zijn deze week onder dak gegaan. Deze bouw vlot wel bijzonder goed. Behoudens dan de stagnatie in de vorstperiode is alles in een snel tempo gegaan. Clinge Konijnenplaag Gedurende enige tijl is men druk bezig met het terrein in de omge ving van het gemeentelijk sportter rein te beplanten met jonge canada bomen en kleine kerstbomen. Het schijnt, dat de wilde konijnen een ware plaag vormen en zowel aan de jonge bomen als aan de dennen kna gen. Hierdoor dreigen deze dood te gaan, waarloor veel schade veroor zaakt kan worden. Op een terrein, toebehorende aan de gemeente Clinge, heeft men dit euvel trachten te voorkomen door om het terrein ongeveer vier en honderd meter gaasdraad te plaat sen. Het overige terrein blijft ech ter onbeschermd. Indien men de aanplantingen wil beschermen, zullen er toch afdoende maatregelen genomen dienen te wor- len. Semper Gaudette De muziekschool Semper Gaudete zal op 13 februari a.s. haar jaar lijkse ouderavond organiseren. De laatste tijd is er door de muziek school hard gewerkt, want reeds driemaal werd opgetreden voor de radio. En nu komt de jaarlijkse o deravond. Ook hiervoor zal weer iets aparts geboden worden dlor de dilettanten. Naast het repertoire, dat door Semper Gaudete verzorgd wordt, z Hen de aanwezigen kunnen mee maken het optreden van één van de meest succesvolle mondharmonika- trio's ..The Adlers". Verder zal er nog het een en an der aan de aanwezigen worden aan geboden. zodat het weer een gezellig- ge avond belooft te worden. V.V. CLINGE VERGADERDE Hoewel de bijeenkomsten van de plaatselijke voetbalvereniging over het algemeen niet druk bezocht wor den, mocht deze vergadering een zeer bevredigende belangstelling genieten. Tot lid van de kascommissie werden benoemd Jos. Mariman, F. de Wilde en H. van Cauteren. Tenslotte werden nog mededelingen gedaan betreffende het bedrijfsvoetbal, de zomeravondcompetitie, het huur contract met de gemeente Clinge in zake het gemeentelijk sportterrein en enige overschrijvingsbepalingen van i spelers. Hontenisse DE £Ckte PIJNSTILLER Hoofdpijnmaar ook andere plagende pijnen verjaagt u prompt met WITTE KRUIS. Tabletten, poederi of cachets! Het nieuwe raadslid, de heer G. van Leuven, die tijdens de raads vergadering werd beëdigd, is door de raad meteen al in een commissie benoemd. In de plaats die openviel door het vertrek van de heer R. Vermorken werd hy benoemd als lid van de havencommissie. De raad besloot tot het doen op nemen van straatverlichtings-aders in de kabels voor Grootmoedersdijk e,o. De kosten zijn 192, De raad besloot geruime tijd ge leden tot vernieuwing van de straat verlichting te Kloosterzande. De kosten waren destijds geraamd op 14.000,De raad moest een nieuw besluit nemen, omdat de kosten op nieuw geraamd zijn en nu uitkomen op 22.000,plus nog eens 3.000, voor het Hof te Zandeplein. Dat deed de raad. De woning Boudeloodijk 3 van J. Verschuren werd onbewoond ver klaard. De raad reserveerde een strook grond in het uitbreidingsplan ten be hoeve van het vrachtrijdersbedrijf J. Tieleman. Dan zal straks het over laden in de Cloosterstraat niet meer nodig zijn. De bijdrage van 500,aan plaat selijke industrieën voor de aansluiting op waterleiding en elektriciteit werd verhoogd tot 750,Hiervan zal als eerste de Coöp. Zuivelfabriek profi teren. De raad ging in op een voorstel van rijkswaterstaat om de Kruisweg te verbeteren. In dit plan wordt de weg naar Walsoorden gedeeltelijk verlegd en wordt de Groenendijk gedeeltelijk uitgebreid, HULST Tijdens de algemene vergadering van de afdeling Hulst van dc HKW is de districtsbestuurder, de heer G de Heus, fel van leer getrokken tegen de onlangs door het gemeentebestuur genomen beslissing om op zondagen de winkels open te stellen van twee tot zes uur 's namiddags. Zonder meer verklaarde de heer de Heus dat de HKW als vakorganisatie zich tegen dit besluit uitsprak. Zijns inziens was de door het ge meentebestuur gestelde „toeristische behoefte" in het geheel geen argu ment, maar naar zijn mening wilde het gemeentebestuur een toeristisch centrum scheppen. Hij noemde dit zelfs het paard achter de wagen span nen. Een vergelijking met bijvoor beeld Sluis ging volgens de districts bestuurder niet op. Ten eerste ligt deze gemeente vlak tegen de grens en vlak bij de kust. Daarenboven ko men de Belgen niet alleen op zondag naar Sluis, maar op elke werkdag in het seizoen wemelt het er van onze zuiderburen. De heer de Heus ge loofde niet dat Hulst 's zondags zou overspoeld worden door Belgen. Een zeer belangrijke factor vond spreker de mening van andersdenkenden om trent deze openstelling. Aan de andere kant stelde de heer de Heus dat het argument „toeris tisch centrum" met evenveel recht zou gelden voor plaatsen als Bergen op Zoom, Roosendaal Eindhoven e.a., maar in deze centra zijn de winkels 's zondags niet open. Tot slot zei de heer de Heus dat de HKW nooit zal toestemmen in een openstelling van de winkels in Hulst en dat de bond hiertegen steeds zal blijven ageren. Zelfs als de Kroon zijn goedkeuring aan het desbetreffend raadsbesluit zou geven, dan nog zal de HKW stap pen ondernemen om dit besluit on geldig te kunnen verklaren. Koewacht BILJARTPRIJSKAMP Aan de biljartprijskamp, georgani- seerd door de plaatselijke vereniging „De Ivoren bal" bij G van Rumste alhier, namen veertig spelers deel. De uitslag was als volgt1. L. Verstraeten. St. Niklaas en C. Baert Koewacht;2. L. Bosman, St. Jansteen en C. van de Velde, St. Jansteen; 3. G. Inghels, Heikant en A. Braem, St. Jansteen; 4. Om. d.Herdt, Over slag en P- de Waele, Koewacht; 5. J. Herman. Koewacht en R. Buijs, Koewacht; 6. R. de Maeijer. Stekene en R. Wauters, Koewacht. Philippine Dondedagmorgen is uit onze ge meente vertrokken de heer Akker man, die ruim 7 jaar de technische ambtenaar geweest is in de Braak manpolder. Maandag vertrekt de heer Akkerman naar Turkije waar hij grootscheeps zal beginnen om daar onrendabele gebieden tot vruchtbaar land te maken. Zulk werk is de heer Akkerman zeker toevertrouwd, want hij heeft zich hier doen kennen als een grote spe cialist op dat gebied. Naast de grote technische kennis op ontginningsgebied heeft de heer Akkerman zich ook doen kennen als een man die met iedereen kon om gaan. Sluis SERENADE De muziekvereniging Apollo" bracht een serenade aan de heer J. van de Bussche ter gelegenheid van zijn 70ste verjaardag. Het was voor het eerst, dat de muzikanten en de leden van de jeugddrumband de nieuwe uniformen konden bescher men door een doelmatige regenkle ding, zodat in de toekomst de mu ziekvereniging gewapend is tegen slechte weersomstandigheden. „Jantje van Sluis" naar Oostburg De r.-k. toneelvereniging „Jantje van Sluis" heeft met de laatste op voering van „De Vrek" door E. Mo lière wel succes gehad. Het was voor de r.-k. h.b.s. St. Eloy uit Oostburg de aanleiding om deze vereniging uit te nodigen voor een uitvoering in Oostburg wat natuurlijk door de spe lers werd gewaardeerd. (Advertentie) cafe - re staurants lunch en diner v.a. fl. 6.50 aparte zalen voor recepties en partijen zondag muziek in beide zaken TERNEUZEN De agenda van de eerste in 1960 gehou-len raadsvergadering gaf wei nig aanleiding tot discussie. De P.Z.E.M. vroeg medewerking voor aansluiting op het elektriciteits net van 16 percelen in de Pierssens- polder te Sluiskil. Voorgesteld werd het gevraagde bedrag ad 10.179 te verlenen. Voor de heer Hol (P. v.d. A.) was dit aanleiding te vragen of er bij de P.Z.E.M. even als dit bij de Waterleidingsmij het g°val is, een 100 procent-plan be staat. Men wilde graag inzage van de kosten en dit werd door de voor zitter toegezegd. Het voorstel tot onteigening van gronden in de Serlippenspolder was voor de heer van Langevelde (AR.) aanleiding om erop te wijzen, dat de door de gemeente aangewezen taxa teur te laks is geweest. Hij meende, dat betrokkenen niet onwillig zijn, maar dat zij nog geen voorstel van de gemeente over de grondprijs heb ben ontvangen. Na enige discussie, waarbij wethouder de Meijer er op wees, dat spoed in dit geval ver eist was, kwam tot uiting, dat de grondeigenaars wel reeds een voor stel der gemeente in hun bezit had den, maar dat zij daarop nog geen antwoord hebben gegeven, Dit voor stel tot onteigening moest dan eigen lijk meer dienen om hen tot spoed te manen. Het werd zonder stem ming aangenomen. Toen de heer van Langevelde vroeg hoeveel kinderen de schippersschool nu bezoeken, was dit voor de heer Hol aanleiding om op te merken, da', het niet paste bij iedere raads vergadering hiernaar te informeren. Hij vond dit erg kinderachtig. De raad besloot twee percelen res- p ctievelijk in de Dekkerstraat en in de Kazernestraat aan te kopen. Ook werd besloten enkele percelen grond te verkopen, waarbij gevraagd werd welk deel de firma Jos. Voet in Kloosterzande in eigendom zou krij gen voor het bouwen van een gara ge. De heer Henry (P. v.d. A) her innerde er aan. dat destijds de heer Schippers was toegezegd, dat daar geen andere benzinepomp zou ko men. Mr. Tellegen ontkende dat dit ook het geval zou zijn en wees er op, dat dit een principebesluit was Voor het openbaar lager onderwijs en het bijzonder voortgezet gewoon lager onderwijs werd het bedrag per leerling vastgesteld evenals het aan tal wekelijkse lesuren voor het vak onderwijs (eveneens voor 1960) voor het openbaar gewoon lager onderwijs en voor het openbaar uitgebreid la ger onderwijs. Westdorpe E.H.B.O. oefende voor wedstrijden De plaatselijke afdeling van de E.H.B.O., die zondag a.s. een groot aantal E.H.B.O.-ers verwacht op de districtswedstrijden, die in het Ver enigingsgebouw Concordia worden houden, heeft ook zelf deze wedstrij den goed voorbereid. Na de vele lessen van dokter Van Looij uit Sas van Gent oefenden onze E.H.B.O.-ers onder leiding van de heer Sarneel teneinde tenminste een prijsje in Westdorpe te kunnen houden. Men oefende uitsluitend op praktijkgeval len en de heer Sarneel was daarbij een uitstekend leider, temeer aange zien hij als zodanig zijn beroep uit oefent in de stikstoffabriek te Sluis kil. De afdeling Westdorpe zal met niet minder dan drie ploegen aan de districtswedstrijden deelnemen, o.idanks het feit. dat de afdeling slechts 23 leden telt. Het bestuur rekent niet alleen op veel E.H.B.O.- ers, die deelnemen aan de wedstrij den a.s. zondag, maar ook op veel belangstelling. DAMESKOOR VOOR N.I.R. Het Westdorpse dameskoor Crescen do heeft van het Belgisch Nationaal Instituut voor Radio-omroep een uit nodiging ontvangen, om op zondag 7 februari a.s. in de studio te Gent op namen te maken voor een radio-uit zending. IJzendijke „Zanglust" gaf uitvoering Door de plaatselijke zangvereni ging werd in het „Hofzichttheater" de jaarlijkse uitvoering gegeven. Het programma bevatte voor elk v.-at wils, zang, toneel en muziek. Gedurende de pauze werd een ver loting gehouden, die door de vele prijzen een groot succes werd. Het toneelstukje „Een eeuw ach ter" werd vlot opgevoerd en werd beloond met een daverend applaus. Aan het einde van de zeer ge slaagde avond dankte de voorzitster mevrouw Dees-Risseeuw de aanwe zigen voor de grote belangstelling, en bracht zij dank aan de dirigen- te mevrouw v. Sorgen-Broere voor haar grote toewijding voor de ver eniging. Zuiddorpe BONTE AVOND JONGE BOERENSTAND De bonte avond die de plaatselijke jonge boerenstand jaarlijks aan de le den van NCB en een aantal genodig den aanbiedt, begint hoe langer hoe meer de betekenis te krijgen vaneen zeer gewaardeerd amusement. Het feestelijk aangeklede parochiehuis was geheel bezet. Opgevoerd werden, af gewisseld door muziek van het eigen orkestje: „Papa strijkt de vlag", een blijspel dat gerust een succesnummer mag genoemd worden, en „Schoon mama komt logeren", een eenakter, die het deed. De regie berustte bij de heer Jos. Gerres, die ook de grime voor zijn rekening nam. De heer O. van de Walle had de leiding van het uit drie accordeons, mandoline en slagwerk bestaande orkest. De avond, die algemene bijval genoot, werd be sloten met een bal. In aanwezigheid van de directie en de ondernemingsraden van de Glas- en Fosfaatfabriek te Sas van Gent reikte burgemeester R. den Boer aan dertien werknemers van deze fabriek e»en koninklijke onderscheiding uit. De burgemeester legde in zijn toe spraak de nadruk op de vooruitstre vendheid van de fabrieksdirectie. Het pleit voor haar, zo zei hij o.a., dat zovelen zoveel jaren aan de fa briek verbonden zyn. Hij vond het jammer dat deze on derscheidingen niet konden worden uitgereikt bij de huldiging van de jubilarissen op 30 december j.l. Om ambtelijke redenen ontbrak op deze dag de climax van de feestviering. Hierna speldde hij de onderschei dingen op. De heer A. P. F. Kindt dankte mede namens zijn collega's voor de onderscheidingen. De heer Neeteson, die uit naam van de directie sprak, gewaagde van de grote gemeenschapszin op de fa- Dit week-end wordt de dokters- dienst waargenomen te Oostburg en Aardenburg door dokter De Bruyc- kere te Oostburg; te Breskens, Groe- de en Schoondijke door dokter Fol- mer te Schoondijke; te Cadzand, Sluis en Zuidzande door dokter Bom te Cadzand en te Biervliet en IJzen dijke door dokter Rozemeyer te IJzendijke. Te Axel wordt waargeno men door dokter Kats en te Tcrneu- zen door dokter Bos. Te Goes: dokter v. d. Feen; te Middelburg.: dokter Reyerse; te Vlissingen: dokter Bil; te Rilland, Krabbendijke, Kruiningen en Hansweert dokter Donker te Krabbendijke; te Wolphaartsdijk, Heinkenszand, 's Heer Arendskerke: dokter van Maaren te Heinkenszand; te 's-Heerenhoek en Driewegen: dok ter Folmer te Driewegen; te Bors- sele en Nieuwdorp: dokter Gelder blom te Nieuwdorp; te Hoedekens- kerke en Kwadendamme: dokter Kole te Hoedekenskerke. De dienst der dierenartsen wordt dit week-end waargenomen voor de gemeenten Hulst en Nieuw-Namen door de heren P. J- Borm, Hombacht- straat 38, tel. 227 te Nieuw-Namen. Voor de gemeenten Oostburg, Sluis en Groede neemt waar de heer W. van Veen te Oostburg. Voor Axel, Sas van Gent en Zaamslag wordt waargenomen door de heer D. de Putter te Axel, tel. 488. Op de Bevelanden de heer A. Noor denbos te Heinkenszand. Op Zuid- Beveland wordt waargenomen door de heren N. Gakeer te Ovezande en G. Boneschanser te Kruiningen. Burgemeester Waelput van 's Hee- renhoek hield voor de gemeenteraad zijn jaarrede. Hij wees onder meer op de nood zaak over te gaan op de bouw van woningwetwoningen. Een gelukkige omstandigheid is, meende hij, dat reeds vele van de woninzgoeken- den het initiatief nemen om zelf te bouwen. Verder hoopte hij, dat vele plannen in 1960 zullen worden ver wezenlijkt zoals de scholenbouw, de bouw van een zusterklooster en een pastorie, alsmede de aanleg van de beplantingen en plantsoenen. Dit, zo zeide hij, zal er mede toe bijdragen, om het uitbreidingsplan oost, als woonwijk aantrekkelijk te maken. Dit achtte hij zeer noodzakelijk, voor de gemeente, omdat er buitenaf veel belangstelling bestaat voor 's Hee- renhoek als woongemeente en niet als werkgemeente. Verder sprak burgemeester Waelput zijn teleurstel ling uit over de houding van de mid denstand, die niet zijn doorgegaan op het in 1958 ingeslagen pad van samenwerkin.g. Volgens hem zou ook het gemeentebestuur in 1960 veel aandacht moeten besteden aan het onderwijs en de scholing van de jeugd, zodat deze later als volwaar dige leden hun plaats in de maat schappij kunnen innemen. Tot slot pleitte hij voor een goede verstand houding van de burgers onderling en ook ten opzichte van het open baar gezag, om gezamenlijk van 's Heerenhoek een prettige woonge meente te maken. Wachtverbod Besloten werd tot aankoop van uni forme vuilnisemmers. Een voorschot regeling van 3 procent werd vastge steld voor het personeel van de ge meente in verband met de komende salarisverhoging. Een aantal vergoe dingen voor het kleuteronderwijs werden vastgesteld, alsmede een voorschot voor het lager onderwijs voor 1960. Voor de Werrilaan werd aan de noordzijde een wachtverbod ingesteld. Een voorstel tot beperking van het verkeer op de Molendijk en de daarlangs liggende Onderweg werd door burgemeester en wethou ders teruggenomen om nader te wor den bestudeerd. Ter bescherming van de aange legde plantsoenen en perken werd de algemene politieverordening aan gevuld met bepalingen daaromtrent. Naar aanleiding van een, in de vo rige vergadering gedane suggestie om te komen tot een gemeentelijke premieregeling voor particulieren, die in hun woning een douchecel wil- De heer J. Reniers te Breda hoopt 1 februari het feit te herdenken, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad van 's rijks belastingdienst. De prettige wijze, waarop hij reeds 13 jaar zijn taak aan de afdeling per soneelszaken van de directie van 's rijks belastingen in Zeeland en Bra bant vervult en zijn bereidheid om de ambtenaren in verre omtrek steeds met raad en daad bij te staan, hebben hem in de dienst tot een ge ziene figuur gemaakt. len inrichten, in plaats van het bou wen van een badhuis, betuigden burgemeester en wethouders in een uitvoerig voorstel dat, hoe aantrek kelijk een premieregeling ook was, in verband met financiële en prak tische moeilijkheden, daarvan moest worden afgezien. Na een uitvoerige discussie, waarin de heren P. Raas K.V.P. en P. Bos van Gemeentebe langen zich voorstanders toonden voor een premieregeling, besloot de raad zonder hoofdelijke stemming voort te gaan met de voorbereiding van de bouw van een badhuis. (Advertentie) De Bank voor Brabant De laatste dag van deze beursweek bracht voor de internationale waar den vrij gevoelig lagere koersen. De ze dienen hoofdzakelijk te worden toegeschreven aan de aanhoudende zwakke tendentie in Wall Street. Ook eergisteren was de markt in New York lager en bereikte een nieuw dieptepunt voor de lopende maand. Kon. Olies noteerden er een halve dollar lager, daarentegen waren aan delen Philips een weinig hoger. De handel was gistermiddag op het Damrak zeer gering. Het naderende weekeinde was hieraan schuld. De arbitrage kon weinig uitrichten. AKU's misten de steun van de Westduitse vraag. De scheepvaartaandelen konden het gisteren ook niet houden en lagen zwak in de markt. Over de gehele linie bedroegen de koersverliezen in de scheepvaartaf deling een tot vijf punten. De han del was kalm. 28-1 '60 29-1 '60 Ned. '59 4 1/4 96 1/2 96 1/2 Ned. '47 3 1/2 91 1/2 91 1/2 AKU A 509 3/8 496 1/4 Hoogovens cA 796 785 Philips GBA 792 779 Unilever cA 765 1/4 755 1/2 Kon. Olie A 163 05 160 95 Scheepvaart Unie A 161 3/4 157 1/4 A'dam Bk A 338 338 Kon, Zout cA 682 671 NABEURSKOERSEN TELEFONISCH t VONDVERKEER AKU 492—499 g.l.; Kon. Olie 161.30 —161.80; Philips 779—786 1/2; Unile ver 756 1/4—764. briek. Hij vond dat het uitreiken van de onderscheidingen nergens beter kon geschieden dan in de raadzaal, het huis der gemeenschap. Het harmoniegezelschap „De Ver enigde Vrienden" bracht na de offi ciële plechtigheid voor het stadhuis een serenade. De volgende personen ontvingen de eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau: in goud: A. P. F. Kindt, chef in koper en magazijn en A. A. Tack, chef laboratorium; in zilver: R. A. de la Ruelle, chef loonadministra- teur en D. de Looze, glassnijder; in brons; E. van de Velde, le monteur, C. L. C. Snoeck, kraanmachinist, C. L. Helderweirt, le monteur, E. Nee- tesonne, le glascontroleur, J. de Rijcke, glascontroleur, G. de Smet, onderhoudsman, L. C. L. Snoeck, voorman slijperij en polijsterij, F. L. de Stobbeleere, voorman reparatie werkplaats en A. K. de Wulf, smeer der. Het bestuur der Statencentrale Middelburg van de Antirevolutionai re Partij heeft verklaard, dat het verstrekken aan de pers van een com muniqué inzake „Het Zeeuwsch Dag blad", zonder overleg daarover met de directie van dit dagblad en zon der de reactie van „Het Zeeuwsch Dagblad" daarop, door het bestuur wordt betreurd. In een bespreking met de directeur van dit blad, de heer J. dc Smit, heeft het bestuur daarover zijn leedwezen betuigd. Het verwacht, dat uit de gehouden bespreking het goede voor de chris telijke pers in Zeeland zal worden geboren. (Advertentie) VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat - hoek Uindebaan BERGEN OP ZOOM Telefoon 5467 IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Duin kerken. GOES Grand 7 en 9 uur: Hunde wollt ihr ewig leben. Zaal Krijger 8 uur: Instuif Jong Goes. VLISSINGEN Alhambra 7 en 9 uur: Les Tricheurs. Luxor 7 en 9 uur: De laatste stormloop. Concertgebouw 8 uur: Feestavond BAB MIDDELBURG Schouwburg 8 uur: Van het westelijk front geen nieuws. Elec tro 7 en 9.15 uur: E/e boom der gehan genen. Scheldekwartier: Muziek- en zangavond. SCHOONDIJKE Hotel De Zwaan: Uit voering herv. meisjesvereniging. STOPPELDIJK Verenigingsgebouw: De filosoof. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Santa Lucia. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Met de dood voor ogen. TERHOLE Café Rustwat 6 uur: Prijs- kaarting. Zaal De Lindeboom: Konings- schieting. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: De levensroman van Joseph Schmidt. KLINGE Cinema van Dijk 7.30 uur: Het spionagenet. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Vuur over de Yang Tse. TERNEUZEN Luxor: Tarzan en zijn vijanden. Concertgebouw 8 uur: Aan randing. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Nabucco. HEINKENSZAND Zaal Hoondert; Bea- trixibal. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en S uur: Duinkerken. ST. JANSTEEN Zaal Beatrix 3 uur: Palingschieting. J. Baert 3.30 uur: Schie ting. HULST Bioscoopgebouw 2.30 uur: Met de dood voor ogen: 5.15 en 8 uur: Tiger bay. Oscar Neefs 3 uur: Sehieting. KLINGE Cinema van Dijk 3 en 7.30 uur: Het spionagenet. WESTDORPE Concordia: E«strict«wed- strijden EHBO. TERHOLE Zaal de Lindeboom 3 uur: Schieting. Café Rustwat 6 uur: Prijs- kaarting. AXEL Het Centrum 3.45 uur: De le vensroman van Joseph Schmidt; 8 uur: De marteling van de nacht. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Vuur over de Yang Tse; 5 en 8 uur: jantjes op Tahiti. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Aanranding. Luxor 2 uur: Aanranding; 4.30 en 8 uur: Tarzan en zijn vijanden. OOSTBURG Ledel 2 uur: Symphonie in goud; 4.30 en 7.45 uur: Santa Lucia. KOEWACHT J. de Guchteneire 3 uur: Schieting. v. Overloop 7 uur: Hanen- kaarting. LAMSWAARDE A. van Dr lessen 3 uur: Schieting ZUIDDORPE A. Apers 3 uur Schie ting. KIELDRECHT Th. Middelkamp 3 uur: Schieting. GRAAUW V. de Caluwe 3 uur: Schie ting. STOPPELDIJK Ver.gebouw 7.30 uur: De filosoof van Hagem. Wed. A. de Meyer 6 uur: Prijskaarting. GOES Grand 7 en 9 uur: Hunde wollt ihr ewig leben; 3 uur: Bloedig conflict. VLISSINGEN AJhambra 3, 7 en 9 uur Les Tricheurs. Luxor 7 en 9 uur: De laatste stormloop; 3 uur: Hamaii Calls en Zonen der woestijn. MIDDELBURG Schouwburg 2 30 en 8 uur: Van het westelijk front geen nieuws. Electro 3.30, 7 en 9 uur: De boom der gehangenen. NW. NAMEN Jaarlijkse feestavond KAB. CLINGE St. Aloysiuspatronaat: De fa kir en de toverring (film) ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera. 14.30 uur; Rijngoud; 20 uur: Nabucco. GOES Grand 8 uur: Hunde wolK Ihr ewig leben. VLISSINGEN Alhambra 7 en 9 uur:: Les Tricheurs Luxor 8 uur: De laatste stormloop MIDDELBURG Schouwburg 8 uur: Van het westelijk front geen nieuws. Electro 7 en 9.15 uur: D-e boom der gehange nen. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Tiger bay. AXEL Het Centrum 8 uur: De marte ling van de nacht. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Jan tjes op Tahiti. TERNEUZEN Luxor 8 uur Tarzan en zijn viianden KLINGE Cinema van Dijk 7.30 uur; Het spionagenet.

de Stem | 1960 | | pagina 2