i. Zeeuwse jeugd doet mee aan vluchtelingenactie Z3 Extra-zorg voor het Pentagon Burgerzaal Middelburg op 12 maart theater Ovezandse J.G. voor moeilijke beslissing Z.V.T.M. staakt niet Belangstelling voor stakers Vlissingse raad krijgt het druk vanavond Koop een sleutel en doe open Pelvii Kwart eeuw N.C.B. te Aardenburg gevierd J.G. of VKAJ Gouden kloosterfeest fr. Ernestinus Operati VLIEGENDE VLOERWRIJVER PagMaÜ ?3c Kern van de zaak Waarom bang? S.W.P. J DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 28 JANUARI 1960 FELISOL écht kleurecht Breda-Sluiskil reed normaal Zuster Marciana in het silver Frans stuk bij Ned. Comedie fijn FAAM fantastisch Onrustige Zenuwen? Televisie Radio 8 I 9 IBAND f. 0,52 f. 0,90 f. 1,60 ERBAND f. 0,47 f. 0,69 f. 1,35 (Van onze verslaggever) Met geestdrift wordt in Zeeland de actie DOE OPEN aangevat, de actie van de Nederlandse jeugd in het wereldvluchtelingen- jaar. Tot 27 februari zal men hoofdzakelijk binnenskamers wer ken om dan overal tegelijk de (papieren) sleuteltjes aan de man en de vrouw te brengen. Hoe Dat is de vraag waarop Zeeuwse jongeren in Sluis, in Westkapelle, in Baarland en Hoofdplaat en tal van andere plaatsen een meer of minder ingenieus antwoord aan het bedenken zijn. In Middelburg hebben ze dat antwoord al voor een groot deel gevonden. het voetlicht op zaterdag 12 maart. Tegelijk wordt in de hal een tentoon stelling gehouden. Het publiek (en tree: sleuteltje kopen) applaudisseert niet, maar gééft. De leus luidt: ,,Voor die geef ik een kwartje". Dat is niet alles. De Middelburgse schoolverenigingen smeden plannen voor schoolcollectes, men zet ver koopacties op touw. er wordt gedacht over een jazzfestival en een stermars met taptoe als slot en een volksdans- instuif.Op 4 maart gaat er in de Burgerzaal een film over het vluch telingenwerk onder auspiciën van de hervormde jeugdraad De Nederlandse Jeugd Gemecn- jchap te Amsterdam lanceert de Sleutelactie van de Nederlandse Jeugd in het Wereldvluchtelingen- jaar 1959-1960 onder het motto DOE OPEN. Het gaat om de verkoop van duizenden sleuteltjes. Met de op brengst zal men huizen bouwen en centra voor het verenigingsleven voor de Esten en Letten in het kamp Ohm stede en voor de Polen in het kamp Friedrichsfeld, beide bij Oldenburg. Er is een landelijke werkgroep ge vormd, het Nederlandse Jeugdcomite voor het vluchtelingenwerk, en daar in heeft voor Zeeland Lina Felius (zij heeft zelf de misère in de Duitse kampen gezien) te Baarland zitting. Via de provinciale jeugdraad is er een provinciale werkgroep gevormd uit jonge mensen van alle delen van Zeeland en van allerhand levensbe schouwing. De burgemeesters hebben een brief gekregen en samen tracht men nu plaatselijke actiecomités op te richten. Dat zouden er in Zeeland 101 moeten worden.... Het lukt wel, zegt Lina Felius, al tolt je hoofd er van om. Dc grote actie start dus op 27 fe bruari. Maar nu al wordt er in ver schillende Zeeuwse gemeenschappen meer gedaan dan alleen maar orga niseren en plannen maken. Wij weten bijvoorbeeld dat er op een paar scho len op Zuid-Beveland al gecollec teerd is. Concreet bleken de plannen in de Zeeuwse hoofdstad gisteren op een persconferentie van de Middelburgse jeugdraad. Deze had al ideeën ont wikkeld toen het gemeentebestuur het initiatief nam. Er werd een bijeen komst belegd met alle sportorgani saties en andere jeugdverenigingen. Er kwam een gecoördineerde com missie die op 5 februari weer bijeen zal komen. De Middelburgse Jeugdraad heeft intussen haar plan rond. In de Bur gerzaal van het stadhuis treden de Middelburgse jeugdverenigingen voor De Ovenzandse katholieke meisjesvereniging, en die van Kwadendamme en 's-Heeren- hoek, zijn door verschillende omstandigheden voor een moeilijke keus komen te staan. Als gevolg van de vroegere begrenzing der Nederlandse bisdommen werd er een tien tal jaren geleden volgens de in het bisdom Haarlem gel dende gewoonte, een vereni ging opgericht onder de naam Jongeren-Gemeenschap. De bedoeling was, dat hierin zo wel de meisjes uit de boeren stand als die uit de andere maatschappelijke groeperingen verenigd zouden zijn. Deze vorm van vereniging heeft al tijd goed voldaan en ze doet dat trouwens nog. Door de nieuwe con stellatie van de bisdommen echter, waardoor Zuid-Beveland tot het bis dom Breda ging behoren, is men enigszins in een geïsoleerde positie komen te verkeren. Men vraagt zich nu af, of men de huidige vereni- gingsvorm moet handhaven, of dat men moet overstappen op andere vormen, bijvoorbeeld V.K.A.J. V oordelen De Jongeren-Gemeenschap heeft in de loop der jaren mooie initia tieven genomen. Doordat zij voor alle maatschappelijke groeperingen aantrekkelijk is, kon zij in het Ove zandse verenigingsleven een grote plaats gaan innemen. Onder be kwame leiding heeft men er steeds ?aau- de meisjes iets moois te bieden in de vorm van lezingen op cultureel, godsdienstig en sociaal terrein of door het organiseren van kerstspelen, ouderavonden, enz Te vens werd voor de leden een EHB O.-cursus georganiseerd, waardoor de meesten onder hen onlanes hot E.H.B.O.-diploma konden behalen 's Zomers komen daar dan de wan del- en fietstochtjes nog bij, zodat de J.G. zich in de loop der jaren een prachtige staat van dienst heeft ver worven. Overgang Omdat het bisdom Brcd<. geoi. dio cesane J.G. heeft, zit men nu dus in een betrekkelijk isolement en ziet men zich voor de vraag geplaatst: Moet het V.K.A.J. worden? In dit verband wordt er dan op gewezen, dat de V.K.A.J. voor de meer stedelijke omgeving uitermate geschikt is. Daar liggen de maat schappelijke verhoudingen geheel anders. Doch men is er van over tuigd. dat het overstappen op V.K.A.J. m een landelijke parochie als Ove- zande eerder een achteruitgang dan een vooruitgang zou betekenen Ve ten zouden dan voor het lidmaat schap bedanken, want zij, die niet Ult de arbeidersmilieus stammen, zouden zich in de V.K.A.J. niet thuis- voelen. Voorkeur In de kringen van de Jongeren- gemeenschap te Ovezande en ook in de andere, genoemde parochies is men over het algemeen geporteerd voor behoud van de huidige organi satievorm. Hoezeer men de V.K.A.J, en zijn activiteiten ook respecteert, toch meent men, dat de J.G. de voorkeur verdient, omdat daarin alle groepe ringen zijn vertegenwoordigd, terwijl men door verandering een totale versnippering van de zo zorgvuldig bewaarde eenheid vreest. Daarbij zouden allerlei organisaties naast en tegenover elkaar komen te staan, die als gevolg van de geringe omvang van de parochie geen van alle tot ontplooiing zouden kunnen komen. Deze organisaties zouden dan meer het karakter van een vak- of stands organisatie krijgen dan van een jeugd vereniging, aldus de mening van vele J.G.-leden Mede om deze reden zal men vermoedelijk de huidige ver- enigingsvorm handhaven. (Advertentie) Textiel stoffen met het FELlSOL-etiket zijn kleurechtl Let U dus voortaan op FELISOL. (Van onze verslaggever) z Het is niet, zoals de geruchten gisteren in Zeeuwsch-Vlaande- ren wilden. Het personeel van de Zeeuwsch-Vlaamse Tram- wegmaatschappi] N.V. staakt niet Gisteravond vertelde men ons nog: „Bij ons is alles rustig, en we verwachten ook helemaal geen onrust. Gisteren heeft de Z.V.T.M. zelfs met één bus meer gereden dan nor maal. Doordat de Brabenabus, die vanuit Breda eenmaal per dag een retour maakt naar Sluiskil, uitviel wegens de staking bij de B.B.A. te Breda, zou de busdienst van giste renmiddag naar Sluiskil en van gis terenavond naar Breda uitgevallen zijn. Kost wat kost wil de Z.V.T.M echter deze uitstekende verbinding, die zij doorgaans tweemaal per dag onderhoudt en die men in 1953 ver kregen heeft, handhaven. En de Zeeuwsch-Vlaamse maat schappij schakelde dan ook meteen een ^«V.T.M.-bus in, die in de plaats reed van de zog-enaa-mde „blauwe bus Zodoende bleef de busverbin ding Brabant - Zeeuwsch-Vïaanderen ondanks de staking in Brabant toch volledig gehandhaafd. De reizigers in Breda hebben er overigens gisterenmiddag ontstellend weinig vertrouwen in gehad. Want de Z.V.T.M.-bus, die omstreeks kwart over drie in Hulst arriveerde, bracht uit Breda zegge en schrijve een passagier mee. Naar Breda nam de bus gisterenavond om zeven uur in Hulst wel meer mensen mee, maar de bezetting was toch maar i slapjes. Frater M. Ernestinus, thans om gezondheidsredenen verblijvend te Loon op Zand, zal op 2 februari in het Moederhuis aan de Gasthuisstraat te Tilburg zijn gouden klooster jubi leum vieren tezamen met vele vrien den en familieleden. Fr. Ernestinus, in de wereld Cornelis Mutsaerts, werd geboren op 28 november 1891, na zijn intrede in het klooster wijdde hij zich voornamelijk aan het onder wijs. B. en w. stellen de raad vanavond voor de stichting Eurosport een bij drage te geven in de kosten van de Ronde van Nederland, groot f 3.000. Eurosport is voornemens in Vlissin- gen de finish van de vijfde en de start van de zesde etappe te doen plaats vinden. Tussen half zes en half zeven zal de karavaan op zon dag 15 mei in onze stad arriveren. De belastingopbrengst van de door een plaatselijk comité te organiseren voor wedstrijden zal deze uitgave compenseren memen b. «n w- De re~ clamekaravaan van de ronde zal een show geven, waarbij vuurwerk wordt ontstoken. Het toerisme in onze stad zal door de publiciteit rond dit eve nement in het begin van het seizoen direct of indirect zeker baat vinden, aldus het college. Geisers Vanavond krijgt dc raad te beslis sen over een voorstel de r. k. wo ningbouwvereniging St. Willibrord een geldlening te verstrekken van maximaal f 3200.—. Eerder leende de gemeente f 11.460.voor aan schaffing en plaatsing van geisers in een complex van 60 woningen. Die geisers blijken nu versleten, terwijl 7 nieuwe aanvragen zijn binnengeko men. De bewoners gaat dit weke lijks zestig cent kosten. Huisvuil Het is nodig vinden b. en w. dat de gemeente voor de gemeentelijke reinigingsdienst 1000 huisvuilnisem mers aankoopt, hetgeen 1 10.000, kost Voorts moet er een vrachtwa gen met kraan en laadkisten komen voor f 42.000,een vuilwaterpomp met slangen voor f 2100,een twee de zandstrooier voor f 2.000,twee bromfietsen voor f 900.en een luchtcompressor voor f 3K)00,ter wijl het aanbrengen van een stofvrij beladingssysteem op de tweede auto f 5.000.kost. Het college vraagt de raad een krediet van totaal f 65.000.Dit be drag vermeerdert dan het tekort van de gemeentelijke kapitaaldienst. (Advertentie) Deze drukte is niet de gewone druk te op het stationsemplacement van de BBA te Oosterhout. Stakende chauffeurs bespreken de toestand, daarbij omringd van een aantal be langstellenden. De ouden van dagen van huize St. Elisabeth te Halsteren, die het vorig jaar het zilveren feest van Moeder Praxedes feestelijk hebben herdacht, krijgen op 2 februari weer een mooie gelegenheid om een der kloosterlin gen te huldigen. Op die datum is na melijk zuster Marciana, in de wereld Cato Bastiaansen uit Prinsenbeek. 25 jaar in het klooster. Na haar profes sie is zuster Marciana vijf jaar in Etten geweest, waarna ze naar Hal steren ging. Zij is dus ongeveer 20 jaar in huize St. Elisabeth werkzaam. Zuster Marciana blijkt heel wat mans te zijn. Dat kan ook, want zowel in Etten als in Halsteren werkte zij op de afdeling „mannen". Op 4 fe bruari zullen de bewoners van het huis en vooral dus de mannen, dit zilveren feest op waardige wijze vie ren. Vooral omdat de zuster zoveel in het belang van de ouden van da gen heeft gedaan. Op 3 februari vie ren de zusters het feest, en op 10 fe bruari zal de familie van zuster Marciana het feest vieren. Dc Nederlandse Comedie zal over enige tijd een uitvoering geven van „La voleuse de Londres" (de dievegge van Londen) van George Neveux. De regie zal Johan de Meester voeren. Momenteel yvordt het stuk in Parijs gerepeteerd door het Theatre de Fran ce onder leiding van Jean Louis Bar- rault. die lekkere drop heet KLAROPI Over ruim twee weken zal zoals gemeld Elvis Pres ley aan het eind van zijn diensttijd komen, en moet het Amerikaanse leger in West- Duitsland deze jongeman te rugvoeren naar de Verenigde Staten. Men werkt hard aan de voorbereiding van deze „Operatie-Pelvis", want het leger verwacht bij de terugkeer van de rock 'n roll-zanger nog grotere moeilijkheden dan bij zijn aankomst in West-Duits- land, anderhalf jaar geleden. Bij die gelegenheid verdrongen Duitse bakvissen zich om een glimp op te vangen van de jongen met de bakkebaardjes die het van gemeen soldaat zou opboksen tot korporaal- dienstdoend sergeant. In Bremerha ven, waar Elvis van de boot op een militaire trein stapte, braken relletjes uit en in het kazernedorp waar de zanger tenslotte arriveer de, heeft men dagen achtereen uit alle hoeken en gaten halfbezwijm- de bakvissen opgevist. Een handte kening, een kus, een foto of (o, hoe heerlijk) een haarlok van Elvis waren de trofeeën waarvoor de vrouwelijke jeugd van Duitsland schildwachten met geladen geweren trotseerde. Het Amerikaanse leger heeft er even onwennig tegenaan gekeken, maar na een week had het, met de dienstvoorschriften en uitzonde ringstoestanden in de hand, een ..Presley-beleid" geformuleerd, waar 's mans commandant en voor al de perschef van Presley's on derdeel, zich aan hadden te houden. Zelfs het Pentagon te Washington werd er in gemoeid. Slechts als dc pers er om vroeg zou het leger mededelingen doen over de militaire activiteit van sol daat Presley. Wie informaties van persoonlijke aard wilde hebben moest maar zien dat hij ze van Prestley kreeg. En om niet teveel lastig gevallen te worden, had Presley al gauw een paar potige dienstmakkers en zelfs enkele krachtpatsers van zijn platenmaat schappij bij de hand als hij zo nu en dan uit rijden ging. Twee generaals van het Ameri kaanse hoofdkwartier in Heidelberg hebben het Presley-beleid"- op pa pier gezet. Zij zullen ook preside ren over de conferentie van pers chefs en andere militairen waar het „retour-beleid" zal worden ge formuleerd. Kapitein Mawn, de perSchef van de 3e pantserdivisie voorspelde dezer dagen: ,,Het le ger denkt aan alles". Niets zal ongeregeld zijn als Pres ley naar God's own country terug keert als de verloren zoon, het ge weigerde exportartikel of het ver loren gewaande platenkapitaal. Er zal met name worden gezorgd voor een strenge bewaking op de plaat sen waar duizenden bakvissen an derhalf jar.r terug en masse tot Presley trachtten door te dringen. Voor kapitein Mawn werd het trou wens tijd. Hij heeft een brief van een Duitse bakvis die hem schreef: ,,Ik wil een foto vail u hebben, want u bent geloof ik Elvis' comman dant. Ik zal uw foto hangen naast mijn foto's van president Eisenho wer, generaal Grucnther, generaal Norstad en Elvis". Ze kreeg geen foto. Niet omdat dc kapitein zijn beeltenis niet naast Ike of Norstad wil hebben, maar gewoon omdat Mawn geen foto's uitdeelt. Telefoontjes Peinzend gaan Mawns gedachten terug naar de vreselijke uren die hij een jaar geleden doormaakte, toen het bericht gelanceerd was dat Elvis om het leven was geko men. De kapitein is in die tijd thuis uit zijn bed gebeld door kran ten in Oslo, Stockholm, Brussel, Londen, Parijs, Rome, New York, Madrid en Dallas, het stadje in Texas, waar Elvis Presley het le venslicht waagde te aanschouwen. En toen op die redacties het te lefoonnummer van de arme kapi tein eenmaal bekend was, is daar naderhand nog wel eens gebruik van gemaakt. Midden in de nacht dikwijls omdat geen enkele Ameri kaan zich schijnt te realiseren dat de klok op de redactie in ,,The States'' een heel andere tijd aan- wijst dan een klok in Frankfort. Kapitein Mawn bereidt met onge kende energie de regeling van Pres ley's terugkeer voor. Hij legt zijn ziel erin. Onder grote belangstelling van de leden vierde de afdeling Aardenbur*g van de N.C.B. haar zilveren jubileum. Pastoor J. Dierick droeg een plechtige H. Mis op. Daarna kwam men in Maris Stelia bijeen voor de gewone jaarvergadering, waar diverse onder werpen ter sprake kwamen. Bij de bestuursverkiezing werden J. de Rijcke en G. Bonte herkozen. Als af gevaardigde naar de algemene ver gadering werd aangewezen P. Dhont, met als plaatsvervanger A. Ver- craeije. De feestelijke viering van het vijf entwintigjarig bestaan beigon 's mid dags met e»en maaltijd in De Rode Leeuw, waarbij ook de dames van de leden aanwezig waren. De voor zitter van de jubilerende afdeling, de heer A. Buysse, leidde de feest versiering in met een openings woord, waarna E. Lansu de feest rede hield. In een boeiende toespraak liet hij het wel en wee van de afde ling in de afgelopen jaar de revue passeren en vestigde ook speciaal de aandacht op het werk van de bond in de tegenwoordige tijd. Met name bracht hij het werk van de streek- verbetering, die in deze omgeving reeds zoveel goeds heeft gedaan, tei sprake. De Bell-helikoptermaatschap- pij in Texas heeft haar laatste creatie aan het publiek getoond: een scooter zonder wielen, die zich met een snelheid van 40 km per uur verplaatst op een kussen van samengeperste lucht. Het voertuig weegt 73 kilo en ziet er uit als een grote vloer- wrijver. Door een tweetaktmo- tor wordt een ventilator aange dreven. die lucht in de richting van de grond perst. Op die wijze wordt een luchtkussen van vijf centimeter dikte gevormd. De bestuurder behoeft niets anders te doen dan zich in de richting te buigen waarin hij wil gaan. De jubilerende afdeling had ook twee bestuursleden in haar midden die een kwart eeuw als bestuurslid van de afdeling in functie zijn ge weest. Beiden, A. ParidaenHerre- bout, die ook enige tijd voorzitter is geweest, en G. Buysse werden ge huldigd. Zij ontvingen ieder een wandbord. Verscheidene sprekers voerden nog het woord, onder meer ir. J. A. H, Haenen, rijkslandbouw- consulent te Axel, pastoor J, Dierick en kapelaan J. Lockefeer, alsmede de voorzitter van de kring Oostburg van de N.C.B., C. van Bellegem uit Eede. Des avonds werd in de Rode Leeuw een uitvoering gegeven door het cabaret van H. Bakker. TEISTEREN zijn in feite de bespre kingen over de arbeidsvoor waarden in het vervoersbedrijf weer geopend. Leden van de rege ring hebben aan één tafel gezeten met de voorzitters van de werk gevers- en werknemersorganisaties. Doel van het gesprek was na te gaan, of „het klimaat" goed is voor een voortzetting van de onderhan delingen. Het is de regering in de Kamer wel gebleken, hoe zeer haar emotionele houding ten aanzien van de wilde stakingen algemeen afge keurd werd. Een goed regerings gezind blad als „Trouw" spreekt zelfs van „de zwartste dag van dit kabinet tot dusverre". Doorredene. rend op het regeringsstandpunt had men gisteren eigenlijk moeten con stateren: Het klimaat is niet ver beterd. Wel besloot het personeel van de n.v. Citora te Boskoop een voorgenomen staking op te schor ten. maar het enorme BBA-bedrijf lag gisteren ook voor een belang rijk deel plat. Toch moest de regering met het voortzetten der onderhandelingen instemmen. Het prestigeverlies, dat ze vreesde, is nu nog groter geworden. Het zou goed zijn, als men van beide zijden nu maar eens een heel dikke streep zette onder het gebeurde en los van alle emotie haast maakte met een overeenkomst, waarin aan gerecht vaardigde verlangens van deze groep werknemers recht wordt ge daan. Dat blijft toch de kern van de zaak. >l pRINS Bernhard heeft bij zijn terugkeer van een Mexicaanse reis op Schiphol harde taal gespro ken aan het adres van de grote Amerikaanse luchtvaartmaatschap- pi) Pan American Airways. Hij uitte de beschuldiging, dat het alleen haar verzet is, dat verhindert aan de KLM landingsrechten te verle nen in Los Angeles, De prins weet dit aan concurrentievrees. De PAA is beducht, dat zij door de service, die de KLM biedt, minder passa giers te vervoeren zal krijgen. „La ten zij zelf maar betere service ge ven," voegde de prins er aan toe. Een woordvoerder van de PAA heeft hierop nogal zonderling ge reageerd. Hij verzekerde, dat zijn maatschappij de meeste ervaring ter wereld heeft, dat zij het straal- tijdperk opende. Maar als men dan zo van eigen voortreffelijkheid overtuigd is. waarom dan bang voor een dienst van de KLM op Los Angeles? En waarom niet bang voor andere Europese maatschap pijen? De PAA heeft met haar reactie het Nederlandse standpunt slechts versterkt. yuSSEN CPN en PvdA is dan een nieuw sterrenbeeld aan het politiek firmament opgegaan. Reeds straalde daar de Pacifistisch Socia listische Partij, die militaire verde diging geheel uit den boze acht. Het nieuwe beeld is dat van de SWP, de socialistische werkers partij, maar we zien er oude he kenden: Gerben Wagenaar, Henk Gortzak en Rie Lips-Odinot, om ons tot dc parlementariërs te be perken. De partij noemt zich Marxistisch, doch wil de weg naar het socialisme op parlementaire wijze inslaan. Wordt die weg ech ter afgesneden, dan maar de revo lutie, welke evenwel van democra tische makelij zal zijn. Principieel pacifistisch is de partij niet, maar in de activiteit van pacifistische zijde ziet zij wel een bijdrage tot de strijd voor vrede en ontwapening. De CPN krijgt er verschrikkelijk van langs omwille van haar valse be richtgeving, bureaucratisme, dog matisme, sektarisme, persoonsver heerlijking, onderdrukking van vrije meningsuiting... Zo gaat dat nog wat door tegen ex-kameraad Pau] de Groot en consorten. Alles bii elkaar hebben we in deze SWP weer zo'n typisch Drodukt van grote woorden en geringe aanhang, welke aan alle streken van het politiek firmament plesen op te duiken, nm dan weer spoedig achter de horizon te verzinken. De geschied schrijving zal er niet veel over te vertellen hebben. Advertentie) Mljnhardt's Zenuwtabletten In de rubriek „Vademecum", die de KRO-televisie vanavond uitzendt, zal Jan Willem Hofstra een gesprek voeren met prof. dr. Fcrd. de VVae- lc, hoogleraar aan de r.-k. Univer siteit te Nijmegen. Het gesprek heeft tot onderwerp het veelomstreden gebied Cyprus, dat ondanks alles een christelijk bastillon is gebleven. Om kwart voor 9 komt de toneel groep „Theater" voor de camera's met een stuk van Hendrik Ibsen: ..De vrouw van de zee". Nel Bak ker vertaalde dit in Nederland zeer weinig gespeelde stuk, waarin Eiise Homans de hoofdrol van Ellida gaat spelen. Ellida is dc tweede vrouw van een arts in Skandinavië. die twee dochters heeft. Hij en zijn twee grotere kinderen kunnen niet wennen aan Ellida, die een vreemde trek naar de zee heeft. De arts weet dat niet, maar die trek naar de zee vindt zijn oorzaak in het feit, dat de vrouw aan de kust eenmaal een verbond voor eeuwig sloot met een man, die ze daarna nooit meer terugzag. De situatie lijkt onhoudbaar, maai de vreemde man zelf brengt de op lossing. Want als hij plotseling in het leven van Ellida terugkeert, be seft zij, dat haar trek naar zee een valse droom is en haar ware be stemming op het land ligt, bij haar man en stiefdochters. Via' de Vlaamse televisie kan men kijken naar het spel „Kleermaker voor dames." Om 10 uur beginnen de van Doomes weer met hun dansles sen. Vanavond verbindt de Avro de luisteraars van kwart over 8 tot half 11 met het Concertgebouw te Am sterdam. waar concerteren het or kest van die naam onder leiding van Bernard Haitink met Jehudi Mcnu- h:n als solist. Het programma ver meldt Mozarts symfonie nr. 36, Bachs vioolconcert, Richard Strauss' symfonisch gedicht „Don Juan" en de eerste uitvoering in Nederland van Bartoks eerste vioolconcert, dat vorig jaar in de nalatenschap van de componist werd gevonden en vrij gegeven voor openbare uitvoering. Jehudi Menuhin heeft het alleenuit- voeringsrecht van dit werk tot eind maart van dit jaar. De uitzending van dit dus zeer belangrijke concert wordt rechtstreeks overgenomen door de zender RIAS te Berlijn. De NCRV komt o.a. in de ether met het jubileumprogramma „De vlag in top" met als gast de Ame- rikaanse zanger Richard Prince. Aanvang 8 uur.

de Stem | 1960 | | pagina 5