Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland keelpijn? Belangenvereniging te Sluiskil opgericht Herba Krabbendijke breidt bedrijf uit Dagblad De Stem Visserij-avond In memoriam I F. M. Janssen Avondverkoop van bloemen en meubels te Axel Twee Duitsers ontvlucht te Yught PAASVEETENTOONSTELLING EN- MARKT TE OOSTBURG Flauwe markt Chefarine 4 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Vervanging van Kanaalcomité Ruim 500 arbeidsplaatsen bij Op woensdag 30 maart a.s. Hoogwaterstanden Tuinbouwbond N.C.B. vergadert in Terneuzen BEURS van AMSTERDAM AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 27 JANUARI 1960 MIDDELBURG Diplomauitreiking E.H.I.O. In het rode kruisgebouw werd een bijeenkomst belegd in verband met de uitreiking van de diploma eerste hulp in oorlogstijd (e.h.i.o.). De leiding van de bijeenkomst was In handen van de colonnecomman dant dr. Simons. Voorts waren aan wezig de commandant Zeeland I, de heer Kapitz, dr. van Gelderen als examinator en de docent dr. Reyerse. Van de twintig cursisten waren de volgende zeventien geslaagd: de dames J. v. d. Roost-Geertse, W. Hollander-Rooseboom, Dividse-Collin, v. d. Weel-Vink, Houmes-Raaymakers. Overbeke-Verkerk en voorts de heren: G. Baljeu, E. Bakker, C. Cornelissen, J. Cornelissen, A. Flipse, A Kentin, P. Onderdijk, S. Paauwe. J. Tempel, J. de Wilde. P. J. Steynen. VERKEERSONGEVAL De wielrijder H. J. H. die op de Rouaanse kade onverwacht naar rechts reed werd aangereden door de motorrijder A. L. v. D. uit Souburg. Beiden kwamen te vallen en ver wondden hierbij hun handen. De fiets werd zwaar, de motor licht be- cchadigd. Pater Henri de Greeve voor aandachtig publiek In Schuttershof sprak op uitnodiging van de katholieke middenstandsbond, pater Henri de Greeve. Pater de Greeve belichtte het uit gestrekte terrein dat ligt tussen het koude zakelijke geldverdienen en de rust die het geloof ons schenkt. Hij opende voor zijn toehoorders hierbij een wereld van het goede boek. het gedicht, van de muziek en van vele andere dingen die werkelijk waarfie hebben voor het leven. Mevrouw Ex uit Nijmegen speelde op de piano bij tussenpozen wecken van Chopin, Mozart en Grieg. Na de pauze was het vooral de ge zonde humor die door spreker werd behandeld. Hij droeg hierbij voor uit een toneelstuk van Herman Heyer- mans. Tot slot bedankte de heer J. Westende pater de Greeve en mevrouw Ex, voor de bijzonder waardevolle en belangwekkende avond. Aanrijding Dinsdag had een aanrijding plaats tussen een personenauto. bestuurd door J. C. uit Westkapelle en een bromfiets met van B. aan het stuur op het kruispunt Olmenlaan en Park de Griffioen. De bromfietser verleen de geen voorrang. Beide voertuigen worden licht beschadigd. VLISSINGEN Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen: 25-1 Ned. Albia. 26-1 Eng. Baron Berwick, Spa, Monte Pagasari. Vlissingen vertrok ken 25-1 Ned. Kitty, Ned. Gre. 26-1 Eng. Baron Berwick. Spa. Monte Pa gasari. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen): 25-1 Pia (Gent), Henrica. Metropole (Tem.), Zuiderzee. 26-1 Titan, Herta (Hansweert), Curacao, Da Costa, Bantam, Helen, Antares (Tern.) Eemsmond. Isola, Hilda, Markab, Hispania (Sluiskil). Gepas seerd naar zee (Ned. schepen) 25-1: Josef Swenden, Prins J.W. Friso, Prins Alexander, Wubbiena, Nisse, Ludo, Egbert-S, 26-1: Tromp. Arne- dijk, Grootekerk, Kerkedijk. Koren dijk, Amsteldijk, Ivoorkust, Eagle, Maria. Biervliet BESTUURSMUTATIES BOERENORGANISATIES In het bestuur van de afdeling Biervliet van de N.C.B. werd on langs een nieuwe voorzitter gekozen. Dit was noodzakelijk geworden door het bedanken van de heer F. Cuele- naere als zodanig. In diens plaats werd de heer B. B. Ceelaert be noemd. Ook de afdeling Biervliet van de R.K.J.B. kende een bestuursmutatie. Hier was het de secretaris die ver vangen moest worden. De zittende secretaris de heer R. de Dobbelae- re moest nl. deze functie i.v.m. zijn opkomst in militaire dienst neerleg gen. In diens plaats werd als lid de heer P. Zeegers in het bestuur ge kozen. Toneelstuk in studie Door de actieve toneelclub van de afdeling Biervliet van de R.K.J.B.- B.J.B. is het toneelstuk „Poiverien- tje wint de laatste slag" in studie genomen. Dit stuk is een komisch to neelspel in drie bedrijven van de hand van J. Spit. Men hoopt met dit stuk eind februari, dus net voor de vasten, op de planken te komen. Dit zal dan de tweede maal zijn dat dit toneelclubje in dit toneelseizoen voor het voetlicht komt. BELG ZEGEVIERDE De schuttersmaatschappij ,,De Ge trouwe Broeders" organiseerde een prijsschieting op de liggende wip in haar clublokaal hotel De Vriend schap bij H. van de Hemel. Door een 27-tal schutters werd dit maal de boog ter hand genomen om het elkaar in een sportieve strijd lastig te maken. Een strijd die door de Belgische schutter J. Verdegem van Watervliet in zijn voordeel werd beslist. Deze nam nl. met een goed gemikt schot de hoogvogel voor zijn rekening. P. van Vooren van Bier vliet en A. de Paauw van Biervliet lieten met ware voltreffers de eer ste en tweede zijvogel neertuimelen. Tenslotte was het onze zuiderbuur A. Deveneijns van Watervliet die de meeste kleine vogels liet sneuvelen. BILJARTONTMOETING In „Het Wapen van Biervliet" bij P. Doens werd een prijskamp op het biljart gehouden. Het puikje van de Biervlietse bil jarters was hiervoor aangetreden. Het waren tenslotte de volgende koppels die met de hoofdprijzen gingen strijken: 1. M. Onggnae - H. van den Hemel; 2. G. Bracke - M. Lecluijze; 3. M. Engels - C. van Vooren. De hoogste series werden bijeen gescoord door I. de Ruysscher en C. van Vooren. HULST KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN Burgemeester en wethouders van Hulst vestigen er de aandacht op dat op donderdag 28 januari a.s.' des na middags 2,30 uur in het consultatie bureau voor zuigelingen en kleuters, Lange Bellingstraat 44, de gelegenheid zal zijn opengesteld tot kosteloze inenting of herinenting tegen pokken, zulks voor kinderen beneden de leef tijd van 2 jaar. Bij twijfel omtrent de gezondheids toestand van een in te enten kind raadplege men vooraf de huisarts. Hulst, 25 januari 1960. Burgemeester en wethouders van Hulst, A.L.S. Lockefeer, burgem. J. F. van Denderen, secr. 58261-0 Kwadendamme DANSAVONDEN Het dansorkest „The Orpheans" heeft met de exploitatiecommissie van „De Burcht" een contract ge sloten hetwelk voorlopig tot augus tus I960 is opgesteld. De data van de dansavonden zijn als volgt: 31 augustus, 21 februari, 27 maart, 1 mei, 29 mei, 26 juni en 24 juli. Dus zondag 31 januari om 7.30 uur weer dansen in „De Burcht" met muzikale medewerking van ..The Orpheans". Condities zijn bekend: Alleen voor katholieke jongeren van af 17 jaar. Om 9 uur wordt de deur gesloten. Om 11 uur taptoe. Witte Zusters voor Vrouwengilde De Witte Zusters van Lavigerie zul len donderdagavond om zeven uur in De Burcht de leden van het Vrouwengilde iets vertellen en laten zien over haar werk in de Afrikaan se missie. Ovezande Debating-club kwam weer bijeen De gecombineerde gespreksgroep Kwadendamme - Ovezande hield weer haar maandelijkse bijeenkomst. Deze groep, die gevormd wordt door een tiental jonge mensen uit Kwa dendamme en Ovezande, houdt elke maand een discussie-avond, waarop allerlei problemen worden besproken. Gewoonlijk onder leiding van de ka pelaan van Kwadendamme tracht Dagblad uoor Zeeland Rayonkantoor voor Zpeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Hoort l tel 2377. Rayonredacteur: W de Leeuw Rayonbeheerder; L K M de long Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes Westsinge) 98 tel. 2236. RayonredacteurC. Bastianen Rayonbeheerder-. J. Fait Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Medeoelin ge-" ƒ0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 0 dt1 elke regel meer 0.15 Bij plaatsing ook tn Brabantse oplage resp f l.aO en 0.40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaa.singen le derde plaatsing tegen half geld. men de zin van vele dingen, die he den ten dage de wereld beroeren, te doorgronden. Op openhartige wijze wordt men op deze bijeenkomsten geconfronteerd met de denkwijze van de hedendaag se jeugd ten aanzien van onderwer pen als de bijbel, de gezagsverhou dingen in de kerk, de biecht enz. En ook aan de problemen op maat schappelijk terrein wordt aandacht besteed. Daarmee wordt de veronder stelling, als zou de tegenwoordige jeugd geen oog meer hebben voor de diepere zin van vele onderwerpen, terdege gelogenstraft. St. Genesius-gesellen hielden feestavond Nadat door allerlei omstandighe den telkenjare van een feestavond moest worden afgezien, heeft de to neelvereniging St. Genesius-gesellen thans de schade ingehaald. Ter vie ring van haar succesvolle uitvoerin gen te Ovezande, 's-Heerenhoek en Lewedorp werd in café Verbeek een grootse feestavond gehouden. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer J. Koens, leden en genodigden van harte welkom en hij sprak daarbij de hoop uit, dat het een onvergetelijke avond zou worden. En deze hoop ging volledig in ver vulling. Voor een door de heer Ri- nus Rentmeester vervaardigd decor werd een grote show gepresenteerd, bestaande uit voordrachten, sketches en muziek, afgewisseld door ge- meenschapsspel en dans. We zagen een grappige, Russisch getinte voordracht, waarbij iedereen de wodka als het ware kon proeven. Verder de dames Lodiers in een aardig gespeelde huilscène en mej. Jo Boonman met een prachtige schets over het wei en wee van de St. Genesius-gesellen. Dit alles werd gecompleteerd door gezellige muzi kale voordrachten van mej. Magda de Jonge en de heren Bas Rent meester en Jan Menheere. Advertentie) lij pijn* griip «I „landing" gmil zorgt ma m kei HbUt dit U Mir mit plezier Uw wark kunt dom! Mt*.LMMMnili|t|u;nMrptikin| lOOiHUMt Boschkapelle ONTWIKKELINGSAVOND KAB De plaatselijke afdeling van de K.A.B. belegde in het kader van het winterprogramma een ontwikkelings avond, die goed bezocht werd. Óp deze avond werd het woord gevoerd door de secretaris van de diocesa ne bond, de heer C. v.d. Eeden. Het onderwerp van zijn causerie luidde ,,De staat en ik". Breskens ONTSLAG KLEUTERLEIDSTER Mejuffrouw de Vin.leidster aan de openbare kleuterschool had een ver zoek om ontslag ingediend bij b. en w. Dit college verzocht de raad maandag dit ontslag op een door b. en w. nader te bepalen datum te verlenen. Hiermede kon de raad ak koord gaan. Zaterdag zal de jaarlijkse ont spanningsavond voor de visserij wor den gehouden. Naar aanleiding van het 15-jarrg bestaan van de haring visserij te Breskens zal de traditio nele wimpeluitreiking vrijdag 29 januari plaats vinden door jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, commis saris der Koningin. Burgemeester van Dongen zal een causerie met lichtbeelden over Spits berg: i houden. Verder zullen nog hun medewerking verlenen de zangver eniging „God is mijn lied" en de accordeonvereniging „Flandria". Zaterdagavond zal „Klaveren Vijf" de revue „Lachen is leven" voor het voetlicht brengen. Beide avonden worden gehouden in zaal Casino. Heikant BEGRAFENISPLECHTIGHEID Onder grote belangstelling werd te Heikant de heer A. Maes begraven. De heer Maes werd door een hart verlamming getroffen en is hieraan overleden in de leeftijd van 51 ja ren. Hij was een bekend autobus ondernemer die in de oorlogsjaren 1940-1945 in Engeland in de Prinses Irenebrigade heeft gediend nadat hij met zijn autobus in de meidagen naar Engeland was gevlucht. IJzendijke Succes vogels Op de districtstentoonsteliing te Breskens, uitgaande van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers, wisten on ze dorpsgenoten een bijzonder fraai resultaat te behalen. J. v. d. Bunder behaalde met een oranje-rood-agaat man kanarie het kampioenschap Eigen Kweek van het district Zeeland. Eveneens wist hij met zijn stam van vier vogels de kampioenstitel in de wacht te slepen. Met haar oranje-brons man kanarie wist mevrouw J. Dekker-de Lijser beslag te leggen op de titel: kam pioen O.K. Ook L. Jaumotte eiste een kam pioenstitel voor zich op: hij werd n.l. met een bastaard kampioen in de O.K. Exoten. Lamstvaarde Geslaagd bal Ondanks de gure weersomstandig heden kan het, door het permanent comité georganiseerd bal ten bate van de bejaardenzorg in onze paro chie toch geslaagd genoemd worden. Van heinde en ver was een behoorlijk aantal danslustigen opgekomen, om hun rondjes te maken. De tombola had een prettig verloop en velen kon den met een prijsje huiswaarts ke ren. Zo werd de kas van het comité weer wat gesterkt en kan men de bejaarden in de a.s. zomer weer wat plezier bezorgen. Nieutv-Namen TERUG NAAR BELGISCH KONGO Na een verblijf van ruim zeven maanden in deze parochie is pater A. Vercauteren, vicaris-generaal van Belgisch Kongo, naar zijn missiege bied teruggekeerd. Pater Vercaute ren, die hier was met ziekteverlof, heeft bij zijn vertrek nog een af scheidspreek gehouden, waarin hij zijn oud-parochianen bedankte voor de hoogachting en vriendschap, die ze tijdens zijn verblijf betoonden. Aangezien deze plaats geen kapelaan heeft, betekende de aanwezigheid van pater Vercauteren een grote steun voor de pastoor. De schaalcol- lecte voor de missie van pater Ver cauteren bracht zeshonderd gulden op. K.A.B.-VERGADERING De leden van de plaatselijke afde ling van de K.A.B. zijn bijeen ge weest voor hun tweede winterwerk vergadering. Voorzitter P. van Roey en nam tijdens deze bijeenkomst af scheid. Hij moest woorden van dank en waardering aanhoren. De voorzit ter kon meedelen, dat aan het ka nunnik van Schaickfonds 100.was afgedragen. De deelname aan te hou den retraites kwam ook nog ter sprake. Geestelijk adviseur, pastoor Mangnus, sprak nog over „Is ons ge loof ouderwets?", waarna er gele genheid was tot het stellen van vra gen. Philippine VERMOEID VAN VERRE REIS De landbouwer v.d. V. zag op zijn land een reiger zitten. De vogel deed geen enkele poging om weg te vlie gen toen hij benaderd werd. Bij na der onderzoek bleek dat het beest oververmoeid was. Dit was geen wonder ook, want op de ring die het dier droeg stond op „Tiergarten Hel goland". De vogel had dus al een verre reis achter de rug, vandaar dat een kleine rust wel verdiend was. Sas van Gent Minder bezoek aan badhuis In het afgelopen jaar brachten 19161 personen een bezoek aan het gemeentelijk badhuis hetgeen 954 minder is dan 1958. Vermoedelijk is de uitzonderlijk mooie zomer voor velen een reden geweest zich te gaan verfrissen in het zwembad, welke in richting een recordjaar boekte. PRIJS Onze plaatsgenoot Aug. van Moor ten heeft bij de algemene ledenwerf actie voor de K.A.B. een driedaagse reis naar Echternach gewonnen. Schoondijke Raadsvergadering De gemeenteraad komt morgen avond bijeen om te beraadslagen over een voorstel van burgemeester en wethouders tot aankoop van nieuw brandweermateriaal. Het betreft de aankoop van een nieuwe spuit met manschappenwagen. RODE KRUIS AVOND Op donderdag 18 februari a.s. or ganiseert het Nederlandse Rode Kruis afdeling W.Z. Vlaanderen een filmavond in hotel De Zwaan. Ver toond wordt de zeer mooie en boei ende film „Meisjes in het Wit". K.A.B.-avond Voor een volle zaal werd door de KAB in café Wijffels een bont pro gramma gepresenteerd. Namens de Bond van ouden van dagen sprak de heer Rookus aan het plaatselijk bestuur zijn oprechte dank uit voor het feit dat de ouden van dagen van alle gezindten en ook de weduwen gratis toegang was verleend. Vele oudjes hadden het aanbod aanvaard en genoten ruimschoots van het wis selende programma dat hen gebo den werd. De KAB heeft blijk gege ven de kunst van het organiseren van bonte avonden te verstaan. Het programma van zang, muziek en toneel was goed opgezet en verliep bijzonder vlot en geestig. Ook de zang door mej. Corvelijn geboden kon de toets der kritiek zeker door staan. De toneelstukjes No. 333 en „Een eeuw achter" die door jonge krachten werden gebracht hielden perspectief in voor de toekomst. De muzikale leiding was bij Frans Del- nad in goede handen. St.'Jansteen NIEUWE OVERWINNING VAN LEO DE BRUYN. De 16-jarige veldloper Leo de Bruyn gaat op de overwinningsweg verder: nu weer wist hij te Wichelen <B.) onbedreigd de le prijs te be halen. Theo Verschueren derde te Antwerpen In het sportpaleis te Antwerpen wist Theo Verschueren in een punten- rit over 5 km voor nieuwelingen- abonnenten een derde prijs te beha len. Van de 4 te verrijden klassemen ten wist hij zich eenmaal eerste en eenmaal derde te plaatsen. LOTERIJ T.B.V. REIS OUDEN VAN DAGEN Ten bate van de reis voor ouden van dagen werd door het comité een loterij op touw gezet. De trekking van deze loterij zal op 13 februari a.s. in het r.-k. patronaat plaats vin den. Sluiskil FIETS ONTVREEMD Terwijl een jongeman gedurende enkele minuten met een paar vrien den in een café vertoefde, werd zijn gloednieuwe fiets, die hij onbeheerd tegen de gevel had gezet, ontvreemd. Er werd onmiddellijk aangifte ge daan bij de politie, die nog steeds ijverig naar de dader zoekt, Stoppeldijk DANSAVOND VOOR DE BEJAARDEN Het plaatselijk comité voor be jaardenzorg organiseerde in café Compiet een dansavond ter verster king van de kasmiddelen. De jeugd was op deze avond goed vertegen woordigd en in de beste stemming werd een mooi bedrag voor de be jaarden bijeen gedanst. Vogelwaarde MISSIE-AVONDEN De Witte Zusters van Boxtel ver zorgden in de parochies Stoppeldijk en Ossenisse missie-avonden, waar op aan de hand van lichtbeelden een indruk werd gegeven van het mis siewerk in Kongo. In beide parochies was de belangstelling bevredigend. Vooral de jeugdvoorstellingen wer den druk bezocht. (Van onze verslaggever) In zaal Krijger in Sluiskil heeft gisteravond het „comité ter behartiging der belangen van de bij de verbreding van het kanaal GentTerneuzen be trokkenen" plaats gemaakt voor een Algemene Belangenvereni ging Sluiskil. De oprichting van de belangenvereniging geschied de in een vergadering van voor namelijk de middenstand, die door het vroeger Kanaalcomité was opgeroepen om tot een vaste vorm van samenwerking te komen. Voorzitter Ch. Vermeulen sprak de hartgrondige wens uit, dat iedereen in Sluiskil zich bij deze nieuwe vereni ging zou aansluiten. Het gaat om onze toekomst, waarmee miljoenen gemoeid zijn, zo zei hij. Het Kanaalcomité is aangewezen als voorlopig bestuur van de Belangen vereniging. In het definitieve bestuur zullen ook vertegenwoordigers uit alle sectoren van de bevolking een plaats krijgen. Als kandidaten werden reeds met name voorgesteld M. J. M. van Nispen en J. F. de Meurichy. Als belangrijkste streven werd ge noemd het weer op gang brengen van de woningbouw in Sluiskil. Secre ,ris J. A. Bleyenberg deelde nog mee, dat het nieuwe bestuur zich nog aan het gemeentebestuur zal presenteren. Maandagnamiddag overleed de heer J. F. M. Janssen, Diocesaan Commis saris van de Katholieke Jeugd beweging voor jongens beneden 17 jaar. Commissaris Janssen was een man met een typisch eigen levensstijl. Een zekere mate van autoriteit gaf zijn woorden en zijn optreden een gezag, dat als iets vanzelfsprekends aanvaard werd. Temeer omdat degenen die hem leerden kennen in hem ontdekten een man met een groot respect voor zijn medemensen. Correct tot het uiterste, steeds be dacht op de kleinste attenties. Dit heeft hij volgehouden, zelfs toen zijn ziekte hem alle recht gegeven zou hebben, meer op zichzelf betrokken te zijn dan op zijn omgeving. Hij waardeerde de belangstelling die hij gedurende zijn ziekte ontving, maar hij wilde niemand tot last zijn door te klagen. Commissaris Janssen heeft zijn diocesane functie in de Katholieke Jeugdbeweging gedurende tien jaar vervuld. Zijn drukke werkzaamheden be letten hem niet de weinige vrije tijd dienstbaar te maken voor zijn mede mensen, de jeugd. Het ging hem niet om een organisatie, het ging hem op de eerste plaats om de jongen, die door middel van het spel geholpen moest worden in zijn lichamelijke en geestelijke groei. Herhaaldelijk werd zijn tussenkomst gevraagd bij moeilijkheden en meningsverschillen en telkens werd zijn mening bepaald door de vraag met welke oplossing de jeugd en de opvoeding van de jeugd het meest gediend zou zijn. Als dit doel van het jeugdwerk over het hoofd gezien werd was hij resoluut en onwrikbaar. Commissaris Janssen was iemand uit de eerste dagen van de Verkenne rij. Toen echter na de oorlog de bredere opzet van de Katholieke Jeugdbeweging ontstond, werd hij bereid gevonden functies in dit bredere verband te aanvaarden, eerst als Districts Commissaris, daar na als Commissaris over het hele diocees. Het moet veel voor hem betekend hebben, toen hij nog vóór zijn ziekte er op uit ging om iemand te zoeken die zijn top-functie in het verkennen wilde overnemen. Hij behield voor zichzelf de meest ondankbare taak, Diocesaan Commissaris van de Katholieke Jeugdbeweging, maar hij was er de man niet naar om er veel over te praten. Een goed mens is heengegaan. Een man, die zijn lijden heldhaftig ge dragen heeft. De Heer moge zijn eeuwige vreugde zijn. (Advertentie) helpt snel en afdoende PHILIPS-DUPHAR NEDERLAND n.v. Ingevolge het reglement van orde, welk reglement in de laatste verga-| dering van het vorig jaar van de raad van Axel werd vastgesteld, werd door B. en W. een tweede waarne mend secretaris aangewezen in de persoon van de heer C Smies, hoofd commies ter secretarie. De heer Smies legde tijdens de vergadering in handen van de voorzitter de ver eiste eed af. Aan de Terneuzense Muziekschool werd een subsidie toegekend van f 230.02. Dit bedrag werd berekend naar het aantal leerlingen uit Axel dat muzieklessen aan de school volgt en het soort van onderwijs dat deze leerlingen genieten. Bovendien werd bij deze subsidiever lening overwogen, dat er naar ge streefd wordt een nauwere samen werking te onderhouden met de Zeeuwse Muziekschool. Een koopavond werd ingesteld voor de Axelse bloemen- en meubelwin keliers. Afwijzend werd beschikt op het verzoek van de beide Axelse drogisten om vergunning te verlenen op werkdagen hun winkels tot 22.00 uur te mogen openhouden. Vanwege de Kon. Ned, Toeristen bond was bericht ontvangen, dat het gemeentelijk kampeerterrein in aan merking komt voor een erkenning als bondskampeerplaats. De Ned. Kampeerraad uitte zijn waardering voor de goede outillage van dit terrein en vestigde in ver- (Van onze verslaggever) De conseryeniridustrie Herba te Krabbendijke zal een geheel nieuw fabriekscomplex stich ten, los van het bestaande. Het is de bedoeling, dat men in 1961 met de produktie kan beginnen. Bovendien zal men nog dit jaar het huidige complex met vijftig procent uitbreiden. (2000 vier kante meter). Alles bijeen be tekent dit werkgelegenheid voor 500 tot 600 mensen. Tegen het einde van 1960 zullen in het uitgebreide bedrijf aan de Jan Willem Frisostraat tweehonderd ar beiders werk vinden. Thans werken er 85 personen. Het nieuwe bedrijf zal na verloop van tijd 300 tot 400 men sen werk verschaffen. Voor de nieuwe fabriek zullen twee of drie hallen worden gebouwd in de omgeving van de rijksweg. Deze zul len een oppervlakte beslaan van 6000 tot 7000 vierkante meter. Ook de nieuwe fabriek zal zich concentreren op het verwerken van zacht fruit, appels en peren. Een bij zonder gunstig aspect is wel, dat door de fabricage van „bijprodukten" de werknemers het hele jaar vast werk zullen hebben. De Herba streeft er naar zoveel mogelijk mannelijk per soneel in dienst te nemen. Niet alleen, zo verklaarde gister avond burgemeester L. Cnossen in de raadsvergadering, wordt zo verdere afvloeiing van de bevolking tegenge gaan, maar men mag zelfs op een toename rekenen. Ter huisvesting van het kader zal men immers een beroep doen op het gemeentebestuur om .25- woqjngen. krabbendijke telt dan 2800 inwoners. In 1959 groeide de bevol king met 36 personen. De grondeigenaars hebben zich be reid verklaard in beginsel aan de uit voering van de plannen mede te wer ken. Zoals bekend zullen zich ook in Kapelle Biezelinge. evenals Krab bendijke een centrum van fruitteelt in Zuid-Beveland, twee nieuwe con- serven-industrieën vestigen. Gisterochtend om zes uur is in de gevangenis Nieuw-Vosseveld te Vught ontdekt, dat twee delinquen ten ontvlucht waren. Een door de Vughtse politie ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat zij omstreeks drie uur in de nacht ontvlucht moe ten zijn, daarna in het dorp gesigna leerd zijn en zich in de richting van Limburg bewogen. Beiden waren we gens diefstal en inbraak tot gevange nisstraffen veroordeeld. De ene ont snapte is de 21-jarrge Duitser W. H. P., wonende te Aken. De andere ontvluchte was de even eens 21-jarige Duitser J. H., wonen de te Herzogenratb. Verwacht wordt, dat zij zullen trachten naar Duitsland uit te wijken band hiermede de aandacht op het zeer lage kampéertarief. De gemeenteraad besloot dan ook, om het tarief van f 0-25 per persoon per dag te brengen op f 0.50. Op verzoek van het bestuur van de r.-k. lagere school werd financiële medewerking verleend aan de uit breiding van het speelterrein gele gen achter het schoolgebouw. Het betreft hier een terrein van van f 470 m2, waarvan de kosten ge schat worden op ongeveer f 3760. Aan de aannemer R. Wiemeers, werden enkele percelen bouwgrond verkocht gelegen aan de Robertstra&t en de Olivierstraat. De heer Wiemeers wenst op deze grond woningen te bouwen, n.l. vier aan de Olivierstraat en twee blokken van negen woningen aan de Robert- straat. De heer M. IJsebaert toonde zich tijdens de voorlaatste vergadering on gerust over de gas- water- en elek triciteitsvoorziening, alsmede de rio lering van de nieuwe woningen aan de Te Waterstraat en een gedeelte van de Olivierstraat. B. en W. deelden thans echter mee, dat de hoofdleiding voor gas ter plaatse is aangebracht. De waterlei ding en de kabels voor de elektrici teitsvoorziening zijn of zullen binnen kort worden gelegd, terwijl met de aanleg van de riolering en verdere bestrating reeds een begin is ge maakt. Na afloop der openbare vergade ring werd een besloten vergadering gehouden, ter vaststelling van de no tulen der besloten vergadering van 18 december j.L Morgen, donderdag 28 januari, gel den voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 2.52 en 15.19 uur, te Ter- neuzen om 2.06 en 14.29 en te Vlis singen om 1.33 en 13.58 uur. (Advertentie) U HEEFT HET ZO TE PAKKEN! Kriebelhoest, keelpijn, opkomende ver koudheid, verdrijf ze snel met Potter's Linia. Duizenden vinden er dagelijks baat bij P07J.& De paasveetentoonstelling en -markt te Oostburg, welke dit jaar op woens dag 30 maart a.s. voor de zevende achtereenvolgende maal wordt georga niseerd door de commissie 'er bevor dering van het marktwezen, zal met ingang van 1960 zeer aan belangrijk heid winnen, vooral wat de mesters betreft, en wel door de aantrekking van kopers uit diverse streken van Nederland. Het was tot nu toe altijd zo, dat de inzenders hun beste of op zijn hoogst eens twee beste dieren van hun stal naar de paasveetentoonstel ling brachten, uitsluitend en allen om op sportieve wijze mee te dingen naar de kampioensprijs of wel naar een van de vele andere ereprijzen. Handel was er altijd weinig te be speuren, zodat het alleen de echte mesters waren die hun moeite van het kweken van beste dieren in meer dere of mindere mate zagen beloond door het winnen van prijzen. Een enkel dier werd wel verkocht aan een slager uit de streek, maar van een echte levendige handel was toch geen sprake. Dit moet dan ook zeker als reden gezocht worden voor het feit, dat de aanvoer nooit groot te noemen was. Nu er dus door de com missie getracht zal worden meer afzet gebied voor het aan te voeren vee zowel dus in de afdelingen vetvee, vette schapen als vette varkens te krijgen, zal het voor de mesters in het gebied meer aantrekkelijkheid krijgen met zoveel mogelijk beesten naar deze paasveemarkt te komen, omdat ze dan grote kans hebben dat hun voor verkoop bestemd vee ook daadwerkelijk verkocht kan worden. De commissie vertrouwt er dan ook gaarne op. dat west-Zeeuwsch-Vlaan- deren deze kans zal aangrijpen om overig Nederland te laten zien wat wij hier op veeteeltgebied in het al gemeen en op de mesterij in het bij zonder te bieden hebben. Naast de mogelijkheid van het win nen van geld- en ereprijzen, dus door meer vraag naar het artikel, nog een goede kans tot aantrekkelijke ver koop. „De Tuinbouwbond N.C.B." kring Zeeland houdt de algemene jaarver gadering op vrijdag 29 januari in Hotel „Pays-Bas" te Terneuzen. Bij de keuze van de voordrachten, die de jaar-dag zullen vullen, heeft het b< tuur rekening gehouden met de interesse voor de fruittelers, de kleinfruit- en groentetelers. Ir. J. Butijn spreekt over ..Wa tervoorziening in de Tuinbouw" en de heer A. de Vries, assistent R.T. V.D. verzorgt een voordracht over „Mechanisatie van fruitteeltbedrij- ven". In de ochtenduren worden de jaar stukken behandeld en vindt een be stuursverkiezing plaats. Periodiek aftredend is de heer A. de Milliano, die herkiesbaar is. Aftredend is de heer M. Nijsten. Kandidaten voor deze vacature zijn 1. J. Rijk, Oude- lande, 2. P. Dobbelaer, Quarlespolder Lewedorp. In handig platte doosjes a SS cent IIKIl N.V. NllYilllIN Het Damrak was gistermiddag voor de internationale waarden bij de ope ning over de gehele linie, bij een minimale affaire, aan de lage kant, vergeleken bij de slotkoersen van eergisteren. Ook de staatsfondsen- markt was zwak. De ongunstige ten dentie voor de internationale waar den werd mede veroorzaakt door de lager afgekomen slotkoersen uit New York. Niettegenstaande het vele gun stige bedrijfsnieuws, waarmede de markt wordt overstroomd, alsmede de goede vooruitzichten voor 1960, blijven de koersen in Wall Street zeer teleurstellen. Op het lagere niveau werd door het buitenland enige steun geboden. Lon den kocht wat aandelen Kon. Olie, terwijl West-Duitsland Unilevers en AKU's uit de markt nam. De scheepvaartwaarden vielen te rug en noteerden, eveneens bij een geringe affaire, door elkaar 2 tot 4 punten beneden de slotkoersen van maandag. Ned. '59 4 1/4 Ned. '47 3 1/2 AKU A Hoogovens cA Philips GBA Unilever cA Kon. Olie A Scheepvaart Unie A A'dam Bk A Kon. Zout cA NABEURSKOERSEN TELEFONISCH AVONDVERKEER AKU 502—511; Kon. Olie 162.00— 163.80; Philips 777785; Unilever 756—764. 25/1 '60 26/1 '60 97 7/16 97 92 913/4 515 503 1/2 815 795 786 3/8 776 1/4 765 3/4 757 164.55 162.45 164 161 1/2 341 1/2 340 685 671 HULST Bioscoopgebouw 8 UUT Zondaars in spijkerbroek. TERNEUZEN Luxor 8 uur Zondaar# in spijkerbroek. OOSTBLTRG Ledel 7 45 uur „Professor Cupido". SAS VAN GENT Olympia 7.30 en uur Bezoek van H.K.H. Prinses Beatrix aan Amerika. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Een kat op een zinken dak. SLUIS Café Lamminsvliet: jaarverga dering Z1M. VLISSINGEN 8 uur: Raadsvergadering MIDDELBURG Sociëteit De Vergenoe ging 8 uur: Verlichtingsappel. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Rijngoud.

de Stem | 1960 | | pagina 2