ARBITER moest op de vlucht Vreugde bij DOS-jeugd Slalom van Bouwmeester werd NAC's kans (0-2) Wint Cornells Jasper 116.925 poolguldens Vluchtend afgesloten Betaald voetbal Doelman Feijt in de knel RBC drong VSV ook in 2e helft terug BIJ WILLEM II ONTBRAK TEGEN AJAX DE BEKWAME SCHUTTER Sterker BW verloor (0-2) Vier spelers uit het veld DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 25 JANUARI 1960 Dillen blijft geschorst VVV-Blauw Wit 0-0 Sittardia-ADO 3-2 PSV-Feijenoord 0-2 DOS-Elinkwijk 3-2 Enschede-V'dam 3-2 Sparta-Rapid JC 0-1 DWS/A-Fortuna 2-1 55 55 kreeg Alkmaar puntje bij Trainers terug gewezen Twee scores in naastenliefde EREDIVISIE Longa verloor onverdiend Een goal was voldoende Ajax was beter Fortuintje De andere helft Viertandenturnen Nederland op derde plaats na Luxemburg EERSTE DIVISIE A EERSTE DIVISIE B TWEEDE DIVISIE A TWEEDE DIVISIE B (Van onze verslaggevers) Gaat Cornells Johannis Jasper van het Legmeerplein 30 te Am sterdam de eerste prijs van de jongste KNVB-tote winnen? Toen zondagavond op het bondsbureau voorlopig de poolzaken werden afgesloten was hij de enige man, die alle vijftien uitslagen goed bleek te hebben voorspeld. Komt er in de komende dagen geen concurrent meer opdagen, dan is vriend Jasper het respectabele bedrag van 116.925 meester. Voor de tweede prijs 58.462) dienden zich tot nu toe vijf per sonen aan. Voor de derde prijs, eveneens 58.462. kwamen reeds meer dan 100 meldingen binnen. Het aantal deelnemers aan de pool was 450.861. De inzet was 668.150— Het aantal deelnemers in de Caritas-pool was ditmaal 32917. De inzet 35.855. De eerste prijs werd gezet op 6.991, de tweede op 3.764. Vijf personen deelden mee elf uitslagen „goed" te hebben. Twintig personen vertelden tien wedstrijden juist te hebben voorspeld. De strafcommissie van de sec tie betaald voetbal van de KN VB heeft het door PSV inge diende protest naar aanleiding van de schorsing van Coen Dil- Geschiedenis werd er bij VW- Blauw Wit waarachtig niet gemaakt. Be tactiek van de Amsterdammers bestond hierin, dat zij met acht man in de verdediging kropen en dit vol hielden van de eerste tot de laatste minuut. Was op deze wijze VW altijd aan het woord, de Venlonaren zagen geen kans een opening te vinden. Dat de Amsterdammers tot geen enkele redelijke aanval kwamen, werd fei telijk reeds verklaard. Na negentig minuten voelden de toeschouwers zich echt bij de neus genomen. Een verdienstelijke zege verwierf Sittardia op ADO. In de eerste helft wogen de ploegen tegen elkaar op, hetgeen werd uitgedrukt in een doel punt voor de beide ploegen. Adang gaf Sittardia in de 30e min. de lei ding, maar Hoet stelde in de 43e min. gelijk. Toen in de 2e min. van de tweede helft Büler Sittardia opnieuw op een voorsprong schoot, kwamen de Lim burgers eerst echt los. Hun voortdu rend aanvallen werd beloond met een goal van Cruijzen in de 25e min. Uit een penalty maakte Rijnvis tenslotte in de 44e min. 3-2. Feijenoord won verdiend, ofschoon de PSV'ers in de eerste helft zeker niet de minderen waren van hun te genstanders. In de Eindhovense voor hoede werd Dillen echter gemist. Er zat onvoldoende stootkracht in. De Rotterdammers kwamen op een gelukkige manier aan een voor sprong. In de 25e min. loste van der Gijp een schot, dat Bekkering tot gro te ontsteltenis van de hele PSV-aan- hang eenvoudig liet glippen. Dezelfde van der Gijp knalde kort na de hervatting tegen de paal. Jan Klaassens deed het in de 20e min. iets beter. Van grote afstand schoot hij naar doel. Bekkering viel over de bal en het was 0-2. Met Frans de Munck terug onder de lat won DOS van Elinkwijk. Het lag overigens niet aan de Munck, dat de Kanaries de zege behaalden, want het spel van de tegenstanders was heel povertjes. Het duurde toch tot in de 44e min. van de eerste helft alvorens Visser kans zag doelman Kraak te passeren. In de tweede helft werd de strijd snel beslist. Een slechte uittrap van Kraak leidde tot een goal van van der Linden. In de 21e minuut scoor de van der Linde opnieuw raak en was de wedstrijd praktisch gespeeld. Uit een corner kon Mijnals een te- genpunt scoren en in de allerlaatste minuut kopte Zweers nog in. Moeizaam was de zege van SC En schede over Volendam. Na uitstekend werk van linksbuiten Veerman had Tol zijn club de leiding gegeven. De actieve Kerkhoffs bracht echter voor de rust de stand op 1-1. it u »(*e hervatting bleek dat de Enschedeers de aanval maar moei lijk konden afronden. Tegen de ver houding in kon Volendam opnieuw de leiding nemen en wel door Veerman. i e jhter afgelopen met de wijdb roeken, die moesten zien hoe hfÈnschede Meld g0als de zege Het voorhoedespel van Sparta en Rapid was opmerkelijk onproduktief Kwam de eerstgenoemde ploeg maar zelden tot aardige combinaties, bij de Limburgers was dat anders' want zij combineerden uitstekend, in de eerste helft vielen er geen doel punten. Na de hervatting wijzigde het spelbeeld niet. Sparta bleef slordig spelen. Rapid secuur, maar, zoals ge" zegd, de voorhoede had geen schot in de benen. Dat er toch een doelpunt kwam dankte Sparta aan haar eigen speler Zaal. die Lens in de 14e min. een bal op een presenteerblad gaf, zodat deze man slechts had in te frappen. Groots spel zagen de weinige toe schouwers bij DWS A-Fortuna niet, maar wel was het aantrekkelijk voet bal. De Fortunezen voerden de mees te aanvallen uit. Het was Faas Wil kes, die de score na 10 minuten open de. Dank zij van Doorneveld werd gelijk gemaakt. In de tweede helft verviel Fortuna in zijn oude fout. Het spel werd te kort gehouden. DWS rook zegekansen en in de 9e minuut schoot Vonhoff raakt. 2-1. Dit tweede Amsterdamse doelpunt deprimeerde Fortuna volko men. len voor twee competitiewed strijden afgewezen. Coen blijft aldus geschorst en zal zondag tegen MVV niet kunnen aantre den. „Wegwezen" heeft de scheidsrechter (L. van Weelden uit Dieren) gedacht, toen de zaterdagvoetbalwedstrijd tus sen Apeldoorn en DOS hem uit de hand dreigde te lopen. Reeds voor de rust had de arbiter een DOS-speler (J. Meyers) uit het veld gestuurd, maar 17 minuten voor het einde, bij de stand 3-2 voor Apeldoorn, werd de toestand pas echt kritiek. Er ontstond een botsing tussen van Orden (Apeldoorn) en Play (DOS), waaruit een heftige woordenwisseling voortvloeide. Een andere DOS-speler (Nijkamp) vond het nodig zich met de leiding te bemoeien. Toen deze laatste ook nog een dreigende houding aannam, achtte de scheidsrechter het tijdstip aangebroken om zich in bij zonder hoog tempo naar de veilige be slotenheid van de kleedkamer te be geven. Tijdens zijn snelle aftocht floot hij het einde van de strijd. Hele korte metten maakte de scheidsrechter van de wedstrijd ZutphaniaWSV, in de vierde klas se oost, zondag gespeeld. Na de rust heerste er een rommelige stemming toen Zutphania met 2-0 de lei ding had, meende de scheidsrech ter er goed aan te doen vier WSV- spelers uit het veld te sturen. De wedstrijd werd toen gestaakt. Een druk weekeind hadden de spel regel- en protestcommissies. In Utrecht was er een büeenkomst naar aanlei ding van de 29 november gespeelde ontmoeting Scheveningen Holland SportAlkmaar. Was de uitslag van de match 2-2, de Alkmaarders hadden geprotesteerd, omdat hen in het begin van de wedstrijd een doelpunt was onthouden. Zij kregen het goaltje als nog toegewezen. Protesten van EBOH en HVC, res pectievelijk ingediend na de wedstrij den EBOH—Longa (4-4) en HVC—'t Gooi (1-2) werden afgewezen. In Zwolle werden protesten vernie tigd van Quick en WW. Het feit, dat RBC kort in het begin van de tweede helft tegen alle ver wachting in toch de leiding nam in de wedstrijd tegen VSV, werkte schijn baar op de zenuwen van de Velsener trainer. Hij ging op een gegeven mo ment langs de lijn wandelen om op deze wijze enkele richtlijnen te kun nen geven aan de aanvoerder. De uit stekend leidende scheidsrechter greep onmiddellijk in een wees de brave man terug naar het bankje. Terwijl VSV aan zijn slotoffensief begon, meende de RBC-trainer ook een stukje te moeten gaan wandelen. Maar ook deze man werd teruggewe zen. „En nou blijven zitten", zei de scheidsrechter, toen de beide heren weer op het spreekwoordelijke bankje broederlijk naast elkaar zaten. DE AMERIKAANParry O'Brein, hou der van het wereldrecord kogelsto ten (19.30 m) heeft tijdens indoor- wedstrijden te Los Angeles voor een prachtige prestatie gezorgd. Bij zijn derde worp, 19.22 meter, verbe terde hij het officieuze wereldrecord voor indoorwedstrijden. Het is niet de eerste keer, dat voet ballers in dienst treden van de naas tenliefde. Ten bate van het nationale rampenfonds en meer in het bijzon der ten bate van de slachtoffers van de overstromingsramp in Oostzaan tre den de teams van Amsterdam en Rot terdam 10 februari in het Olympisch stadion (gratis beschikbaar gesteld) aan. Feijenoord en Sparta gaan intussen ook een wedstrijd voor een goed doel inrichten. Zij spelen op donderdag 5 mei een match ten voordele van de financiële actie voor een verzetsmo- nument in de havenstad. Met de bereidheid van de beide clubs om deze wedstrijd te spelen is tevens een tussen hen bestaande con troverse opgelost. Een plaatje, dat voor zichzelf spreekt. UITSLAGEN WV—Blauw-Wit 0—0: Sparta— Rapid JC 0—1; Spel. Enschede Volendam 32; SittardiaAdo 3—2; DOS—Elinkwijk 3—2; DWA- AFortuna '54 21; Willem II Ajax 2—4; MW—NAC 0—2; PSV Feijenoord 02. (Van onze sportcorrespondent) Met het opvoeren van het tem- po als sterkste wapen wist NAC ook MVV tot een nederlaag te dwingen. Dat een Maastrichtse nederlaag pas in het laatste kwartier een feit werd, deed niets af aan de verdienstelijk heid daarvan. Het technisch be tere en het in hoger tempo spe lende NAC had het meeste recht op de punten. De eerste helft zag er voor de Bre- danaars overigens niet zo rooskleurig uit. Gesteund door een sterke wind, drukte MW voortdurend op het doel van Stan de Rijke. Bij de Maastrich tenaren ontbrak het echter aan de juiste pass en het goed gerichte schot. NAC mocht van geluk spre ken toen doelman de Rijk een bal losliet. Tussen de benen van de kee per door verdween het leer in de richting van de doelstreep, maar door een formidabele sprong zette de Rijk de situatie alsnog recht. Met een voorzet van Bergholtz had de Rijk ook geluk. De voorzet zwaai de af in de richting van het doel en met slechts grote moeite kon de ba naast de paal worden geslagen. Solo-rush In de tweede helft vond NAC vol maakt zijn dash terug. De reden daarvan lag op de eerste plaats bij de achterhoede, die de gevaarlijke MW-midvoor en goalgetter Rutten door een sterke bewaking uitschakel de. Op de tweede plaats voedde de defensie de aanval voortreffelijk en op deze wijze .kwam er vaart in de Bredase voorhoede. Voortdurend was nu het Maastrichtse doel in gevaar. Het ontsnapte tot tweemaal toe aan een doorboring, totdat de doorboring kwam. Linksbuiten Bouwmeester onder nam in de 30e minuut een solo-rush vanaf het middenveld. Met de bal aan de voet voerde hij een slalom uit langs drie tegenstanders. Aan het einde van deze operatie loste de kleine man een oerhard schot. Via de vingertoppen van doelman Vrijhof plofte de bal in het doel. Natuurlijk trachtte MVV middexs een offensief de stand te doen wijzi- Moedig is Willem ll-keeper Feijt de gevaarlijke Ajax-midvoor Groot tegemoet gelopen, ditmaal met suc ces. Met de rug naar de lens (5) spil Mertens, die een paar keer kostbare jouten maakte. gen. De voorhoede kreeg echter geen ;chijn van kans meer. Temidden van Ut offensief deed NAC een nieuwe uitval. Uit een keurige combinatie, >vaaraan de gehele voorhoede deel nam, belandde de bal bij Geraeds, die scoorde. Aldus leverde ook hij zijn aandeel om de Bredanaars naar de vierde plaats van de rangsehix- king te brengen. (Van onze sportcorrespondent) Dank zij het voortreffelijke werk van doelman Teun van den Berg handhaafde zich het leidende EDO door een 1-0 zege op Longa. Het spel was voor het grootste deel in handen van de gasten, die een onverdiende nederlaag leden. Het windvoordeel van de le helft kon Longa echter niet uitbuiten en in de 2e helft kwam EDO er iets meer aan te pas. Bij een verrassende, maar snelle uitval wist Koek in de 11e minuut EDO de leiding te geven. Longa bezat de kracht niet meer terug te slaan en dat werd de Tilburgers fataal. (Van onze verslaggever) Een hartelijk applaus kregen de elf R.B.C.-ers zondag. Een verdiend applaus, want buiten aller verwa en ting werd een der leidende clubs ge slagen, zij het dan slechts met een doelpunt. Voor de Roosendaalse elf was het méér dan een overwinning. Het' feit dat meteen de rode lantaarn kon worden overgegeven aan R.C.H., moet een geweldige morele steun zijn voor deze ploeg, die heel wat kritiek te verwerken kreeg. Slechts 2000 toe schouwers waren getuige van hun overwinning. Die rode lantaarn en het slechte weer waren de oorzaken. R.B.C. koos het windvoordeel. Dit had echter enkel tot gevolg dat het spel zich voor het overgrote deel op de V.S.V.-helft afspeelde. De straffe wind maakte een goede balcontrole onmogelijk. Vrijwel elke aangegeven bal kwam te hard bij de speler. Ver munt loste in de 15e minuut een ka nonschot op het heiligdom van Geer- lofs. De bal ging juist over de lat. Roks vuurde in de 35e minuut een schot, dat Geerlofs slechts met moei te kon stoppen. De sporadische aan vallen van V.S.V. waren iets geraffi neerder van opzet. Het blok Adan- Bruyninckx-Cools grendelde echter man in (Van onze sportredacteur) Een zeer belangrijk het voetbalteam is de kans schepper, maar als bepaald on misbaar staat de benutter van de kansen te boek, en nu wilde voor Willem II het ongelukkig toeval, dat deze figuur in zijn gelederen ontbrak. Hoe volkomen anders zou dit duel tegen Ajax zich waarschijnlijk hebben ontwikkeld, als bijvoorbeeld rechts buiten de Jong een paar jaar ge leden altijd goed voor minstens één doelpunt die twee opgelegde scoringskansen te gelde had gemaakt. De eerste werd hem al in de eerste minuut van de door 10.000 toeschou wers bezochte ontmoeting op een presenteerblaadje geserveerd. Hij zag echter alléén voor het Amsterdam se doel staand en op slechts enkele meters daarvandaan kans, de bal hoog over de lat te kanjeren In de 27e minuut voor de thee gaf de Jong daarvan nogmaals een „reprise". Zeker, de weersomstandigheden én het speelveld waren niet besthet heeft voortdurend geregend en de grasmat was op de duur zeer mod derig bovendien speelde de straffe wind (van doel tot doel) als nadelige factor mee. Maar juist dergelijke situaties komt de werkelijke kracht van een elftal snelheid, techniek èn bal behandeling, pas goed naar voren. Welnu, over de gehele wedstrijdduur gerekend, valt een beoordeling dezer dezer factoren ten gunste der hoofd stedelingen uit. Toegeven, dat scheidsrechter van Leeuwen op geen briljante middag kon bogen en wellicht te veel door de vingers zag, toen de verhoudingen in het veld soms „bar en boos" werden, de slotsom behoort niettemin deze te zijn Ajax voetbalde beter en. had schutters van formaat in zijn midden: Cees en Henk Groot, respectievelijk midvoor en rechtsbinnen. Zij namen elk twee goals voor hun rekening en daar waren zeer fraaie onder, in hoofdzaak tot stand ge komen, uit de inleidende aanvallen, die met grote snelheid waren uit gevoerd. Een onbetaalbaar onderdeel van het spel. De Tilburgers, hoewel hardnekkig volhoudend, konden de hoogte hunner gasten niet bereiken en tenslotte werd dit de kranige Willem Il-defensie err middenlinie noodlottig. Bovendien hield men te weinig rekening met de wind, die soms verradelijke capriolen met het leder 'van begin af een witte bal maakte. Desondanks speelde Ajax zich niet bepaald onfortuinlijk naar de leiding. Kort nadat rechtshalf de Wit wegens, ongetwijfeld onbehoorlijk, aanvallen door, Ajax-linksbinnen Prins met een geblesseerde knieschijf vervangen was moeten worden (door Frans van der Luijtgaarden), bemachtigde Henk Groot de bal, die uit de achterhoede in het Tilburgse doelgebied terecht was gekomen. Voor de neus van keeper Feijt ontstond veel geharrewar en velen meenden, dat Groot de bal in off-side-positie bemachtigde en had ingeschoten. Scheidsr. van Leeuwen wuifde echter alle Tilburgse protesten weg en kende het doelpunt toe (01). De ontmoeting, welke vanaf dat moment niet zo'n vriendschappelijk aanzien had, was een half uur oud, toen Cees Groot nummer twee in het Willem II-net deponeerde. Het was een magnifieke goal, gescoord uit een voorzet van de naar rechts geswitchte linksbuiten Feldmann, van even voor de cornerlijn (0—2).. Met deze stand werd thee gedronken. Het herbegin van de thuisclub was hoopgevend. Met onstuimige aanval len werd keer op keer het doel der Amsterdammers onder druk gezet. In de 9e minuut kreeg Willem II net buiten strafschopgebied een vrije trap toegewezen. Koopal tikte de bal listig naar Zaro en tussen tal van benen door verdween het leer achter reserve-doelman Hoogelant (12). De vreugde voor de gastheren was van korte duur, want ternauwernood een minuut later kopte Cees Groot, 'n voorzet van Feldmann over de hoof den van Mertens en Feijt in het ver laten doel (13). Broer Henk Groot bracht in de 25ste minuut met een briljant doelpunt de voorsprong op 14. Tien minuten voor slot kon in valler Frans v. d. Luijtgaarden na fraai voorbereidend werk van Brooy- mans en Koopal de verliespost op 24 laten noteren. (Van onze sportcorrespondent) BW is er niet in geslaagd een groot overwicht in doelpunten tot uit drukking te brengen. De Bosschena ren konden zelfs niet eenmaal sco ren en doordat NOAD van de weinige kansen er twee wist te benutten ging de volle winst mee naar Tilburg. De thuisclub ging hoopvol van start met goed uitgevoerde combinaties, maar de afwerking liet alles te wensen over. De Bossche verdediging, met Stopper Schuijt als uitblinker, had m deze periode weinig moeite met de zwakke NOAD-aanval, maar nadat Heijmans en v. d. Dungen een prach tige scoringskans onbenut hadden ge laten, kreeg Louer 3 minuten voor rust toch een kahs, die hij prompt benutte 0-1. BW heeft daarna bijna 45 minuten gevochten voor de gelijk maker en is daar tweemaal heel dicht bij geweest. Maar eenmaal kon doel man Huisman nog op het nippertje redding brengen terwijl Rombout de bal nog kon wegwerken toen de Til burgse doelman al verslagen was. Maar tot grote teleurstelling van de 6000 toeschouwers kwam er een doel punt aan de andere kant toen geheel BW, met uitzondering dan van de doelman, op de NOAD-helft stond en Louer aan Lammers de kans gaf de eindstand op 0-2 te brengen. (Advertentie) elke opmars in de richting van Mer tens af. Met de enkele eindschoten wist deze wel raad. Meteen na de thee nam R.B.C. op nieuw het initiatief. Er kwam in de 2e minuut al een doelpunt: echter in buitenspelpositie. R.B.C. bleef aan dringen. Bij een door Vermunt geno men corner werd onvoldoende weg gewerkt. De ver naar voren gekomen Cools schoot op doel, de bal stompte af op een de V.S.V.-spelers, Roovers stormde toe en schoot in de 6e mi nuut meteen hard in. V.S.V. ant woordde direct met een fel offensief, forceerde een zestal corners en schiep enkele gevaarlijke situaties. Daar bleef het echter bij. Ook de gasten konden het windvoordeel niet uitbuiten. R.B.C. vocht dapper dooi en kwam zelfs nog enkele keren voor Geerlofs. Een hinkende Bruyninckx ging mee naar voren. De verzwakte defensie wist echter de kostbare puntjes thuis te houden. Met een puntentotaal van 132.30 is Nederland (met Jaegers, Boot en van der Sande) op de derde plaats ge ëindigd in de zaterdagavond te Am sterdam gehouden vierlanden-keur turnwedstrijddie de Amsterdamse gymnastiekvereniging Simson ter gelegenheid van haar 50-jarig be staan organiseerde. Ondanks een invaller voor Armand Huberty,- die ziek is en werd vervan gen door Hubert Erang, behaalde Luxemburg bijna zonder concurren tie met 137.10 punten de eerste prijs; tweede werd Rijnland met 133.75 pun ten, vierde en laatste Denemarken, dat zonder zijn zieke kampioen Hans Madsen aantrad en 129.10 punten be haalde. Voor Jaap van der Sande werd het een minder prettige avond. Niet al leen eindigde hij met 41.05 punten op de laatste plaats, maar bovendien was zijn misgreep aan het rek, waar door hij bijna ten val kwam, er de oorzaak van, dat Nederland op de valreep nog juist door Rijnland van de tweede plaats werd verdrongen. De jury kende hem aan het rek slechts 7 punten toe, de laagste waar dering van de hele avond. Indien hij 8.50 had gehaald, zou ons land als tweede zijn geëindigd. Met kop en schouders stak de Lu xemburger Jos Stoffel boven zijn 11 andere deelnemers uit. Er was nie mand die hem benaderde bij de vrije oefeningen waarin hij o.a. een ge strekte scnroefsalto uitvoerde, noch op het paard of aan het rek. Ajax PSV Feijenoord NAC WV Willem II DOS ADO Blauw Wit Rapid JC DWS-A Volendam Elinkw. MW Sparta SC Ensch. Sittardia Fort. '54 STAND 20 14 2 4 21 11 21 21 21 21 8 21 10 21 10 20 8 7 9 9 9 7 8 8 8 7 21 21 21 21 21 20 21 21 20 2 2 4 8 6 8 2 10 2 11 6 9 2 11 3 10 2 12 4 12 5 12 30 59—25 29 43—25 27 49—23 25 35—29 24 34—35 23 41—37 22 50—38 22 41—38 20 31-40 20 25—25 20 38—42 18 40—45 19—23 36—53 17 23—31 16 41—50 14 29—51 11 27—50 18 18 PROGRAMMA 31 JAN. Feüenoord-Blauw Wit; Rapid JC- VVV; Volendam-Sparta; ADO-Sp. Enschede; Elinkwijk-Sittardia; Fortuna '54-DOS: Ajax - DWS-A; NAC-Willem H; PSV-MVV. UITSLAGEN Excelsior—KFC 6—1; BW—NOAD 0—2; Fortuno (VI.)—SW 3—0; VitesseHVC 31Veendam Wageningen 62; Stormvogels Volewijckers 10; HelmondRig- tersbleek 1—2; 't Gooi—GVAV 1-1. GVAV Vitesse BW NOAD Wageningen KFC Stormvogels HVC Helmond Veendam Volecwijkers Excelsior 't Gooi SW Rigtersbleek Fortuna VI. STAND 19 13 5 19 13 3 19 12 4 19 10 5 19 9 6 19 18 18 18 19 19 19 19 19 19 18 7 6 6 6 7 3 5 6 7 2 7 1 5 4 4 5 4 5 3 5 4 2 I 31 3 29 3 28 4 25 4 24 6 20 6 18 8 17 7 16 7 16 II 15 10 15 10 13 10 13 11 11 12 10 44—17 40—18 39—14 37—26 33—25 25—25 26—28 28—28 23—30 23—30 32—32 32—32 25—36 19—34 19—65 20—32 PROGRAMMA 31 JAN. GVAV-KFC; NOAD - Excelsior; SW-BW; HVC-Fortuna VI.; Wa- geningen-Vitesse; Volewijckers- Veendam; Rigtersbleek-Stormvo- gels; 't Gooi-Helmond. UITSLAGEN DHC—Eindhoven 5—3; DFC Helmóndia '55 6—1; RBC—VSV 10; AGOW—Leeuwarden 26; SHSde Graafschap 11; Hermies- DVSGo Ahead 11; Limburgia RCH 41; ZFCHeracles 14 Alkmaar Leeuwarden VSV ZFC DFC DHC AGOW Heracles Hermes DVS Go Ahead Eindhoven S.H.S. 20 De Graafschap 20 Helmóndia '55 20 Limburgia 18 RBC 18 RCH 19 STAND 19 11 5 20 13 1 20 12 2 20 10 4 19 10 3 20 9 5 19 10 2 20 9 4 20 8 4 20 8 4 3 27 44—28 6 27 49—31 6 26 38—29 6 24 42—26 6 23 43—31 6 23 46—38 7 22 47—33 7 22 40—32 8 20 31—28 8 20 38—42 - 8 19 38—36 7 3 10 17 35—48 5 5 10 15 28—51 3 7 10 13 28—44 4 5 9 11*27—37 4 3 11 11 19—37 2 6 11 10 25—47 7 5 Aan Limburgia zijn twee winst punten in mindering gebracht naar aanleiding van de op 13 september gespeelde wedstrijd RCH—Lim burgia die bij de stand 2—2 werd gestaakt. Deze wedstrijd is niet in de standenlij st opgenomen. PROGRAMMA 31 JAN. Heracles-Eindhoven; Helmóndia 55-Alkmaar; VSV-DFC; Leeuwar- den-RBC; de Graafschap-AGOVV. Go Ahead-Schev. Holl. Sport; RCH—Hermes DVS; ZFC—Limbur gia. UITSLAGEN De ValkHaarlem 13; ONA Wilhelmina 4—2; NEC—Xerxes 4—2; EDO—Longa 1—0; Roda SportUVS 31. EDO Roda Sport Haarlem EBOH Wilhelmina De Valk UVS NEC Longa ONA De Baronie Xerxes STAND 17 11 2 16 24 29—27 21 24—15 21 20—25 19 30—25 18 29—20 18 26—30 16 25—22 16 27—24 15 37—37 12 27—36 9 20—27 5 17—33 gespeelde die bij de is niet in 5 18 8 5 15 7 5 16 8 2 17 8 2 15 6 4 17 7 2 17 4 7 17 5 2 14 3 3 15 2 1 12 De op 11 oktober 1959 wedstrijd UVS—Xerxes stand 11 is gestaakt, de standenlijst verwerkt PROGRAMMA 31 JAN. Wilhelmina-NEC; Xerxes-UVS; LONGA-Roda Sport; EDO-De Valk; EBOH-Baronie. UITSLAGEN Heerenveen—Oldenzaal 40. Ve- locitasVelox 31. Zwartemeer Enschedese Boys 2—3, PEC—Tu- bantia 52, RhedenZeist 12', Be QuickHilversum 23. Be Quick Velox Ensch. Boys Zeist Hilversum PEC Oldenzaal Velocitas Heerenveen Rheden Tubantia Zwolse Boys Zwartemeer STAND 16 8 5 3 17 8 4 5 18 7 5 6 18 7 5 6 16 6 6 4 17 7 4 6 18 6 5 7 16 7 2 7 16 7 2 7 18 4 8 6 17 5 5 7 16 5 3 8 17 4 4 9 21 24—15 20 28—26 19 34—27 19 27—35 18 2119 m 18 27—25 17 30—37 16 29—23 16 32—25 16 22—25 15 27—30 I 13 24—32 12 29—35 PROGRAMMA 1 JANUARI Zwolse Boys-Hilversum; Velox- Be Quick; Ensched. Boys-Veloci- tas; Oldenzaal-Zwartemeer; Tu- bantia-Heerenveen; Rheden-PEC

de Stem | 1960 | | pagina 5