Walcheren mm ASPRO Zeeuwsch-Vlaanderen Ter neuzen 16000 Na dodelijk 200 gulden ongeval geëist en voorw. ontzegging GEVECHT OM DE BAL ZUID-BEVELAND AB renteboekje Dagblad De Slem Lectuur voor het Rode Kruis Lening voor schoolbouw Amsterdamsche Bank Joy-riders op vrijersvoeten Volleybal op Walcheren DAGSLAD DE STEM VAN MAANDAG 25 JANUARI 1960 „ONS BELANG" VERGADERDE TE BRESKENS Zilveren jubileum Boerenbond Raad keurt goed: Gevoelig verlies voor R. en T.C. Theo Middelkamp nfeboekje Rechtbank Middelburg Ernstig ongeval voor rechtbank behandeld Weer industrie in Kapelle Personeelssituatie op „Vrederust" precair Bonaventura sterk gespeeld door Goese Rederijekers Verrassende neder laag van Goes te Goes 2[ASPROs Televisie Radio Faillissementen Hoogwaterstanden Terugblik MARKTEN AGENDA Vandaag Morgen MIDDELBURG In deze stad zijn aan boeken en tijdschriften voor het Rode Kruis in 1957 5751 kilogram opgebracht, in 1958: 5639 kg en in 1959: 6524 kg. In 1956 was Middelburg nummer een op de ranglijst, in 1957 bekleedde de Zeeuwse hoofdstad de vijfde plaats, in 1958 de achtste en in 1959 de zes de. Er zijn in deze stad twee lec- tuurhuisjes, een op de Markt en een op de Kinderdijk. Vierde lustrum E.H.B.O. gevierd De plaatselijke afdeling van de E.H.B.O.-vereniging heeft in het Schuttershof het twintigjarig bestaan gevierd. Aanvankelijk leek het, dat het feest weinig vrolijk zou zijn. om dat dokter Frumau, de docent-arts, wegens ziekte afwezig was. Toen hij echter per brancard werd binnen gebracht en een geestig overzicht van de afgelopen jaren gaf, was de ge zelligheid volmaakt. Na een feestelijke hulde van mevrouw de Vries, het enige lid, dat van de oprichting al aan de E.H.B.O. was verbonden, vulde een genoeglijk cabaret en een dansje de avond verder. AANRIJDING Een personenauto is nogal ernstig beschadigd bij een aanrijding, die in het weekeinde plaats had. Een vracht auto, bestuurd door J. v. d. H. uit Middelburg wilde vanaf de Dampoort de Nederstraat inrijden; hij ramde daarbij echter de personenauto, die werd bestuurd door De L. uit St. Laurens. Zuiderkerk. 23-1 Nike, Leuvehaven, Korendijk, Maria, Wubbiena, Robox, Voorwaarts, Nijkerk, Kora, Metropole Myra, Eemsborg, Bevesier, Kerkedijk, Tromp. 24-1 Teun, Arnoudspolder, Mirfak-N, Arnedijk, Eagle. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 22-1 Mount Everest, Laarderkerk, Al- kes, 23-1 Michel Swenden, Interpide, Ellewoutsdijk, Timo Robox, Senang, Eenhoorn, Helena, Anna-Christina, Hydra, Lijnbaansgracht, Diana-V, Rijsbergen, Leopoldskerk 24-1 Peter Swenden. Aardijk. Pacific, Pax, Zui derkerk, Sporonia Algol. „SCALDiS" VERGEEFS UITGEVAREN De Belgische zeesleepboot Scaldis, op station liggend te Vlissingen is za terdagavond uitgevaren naar het En gelse vrachtschip ..Tennyson" (3894 ton), dat in het Engelse kanaal in moeilijkheden verkeerde. De Tennyson had met machineschade te kampen en verzocht om assistentie. De Scaldis spoedde zich naar de Engelsman. La ter in de nacht kwam het bericht door dat de Tennyson geen hulp meer no dig had. De Scaldis keerde daarop naar Vlissingen terug, waar men in de vroege zondagochtend weer afmeerde. (Van onze correspondent). Dc visserijvereniging Ons Belang heeft te Breskens een algemene le denvergadering gehouden. Verschil lende belangrijke zaken kwamen aan de orde. Zo werd aangedrongen op het sluiten van een collectieve ver zekering Breskens is de enige vis sersplaats in Nederland waar een dergelijke verzekering nog niet is ge sloten. Een voorstel betreffende de territoriale zone werd afgewezen. In dit voorstel deed de voorzitter de suggestie aan de betrokken instanties een tussenvoorstel te zenden Dit zou dan inhouden de 3 mijls-grens te handhaven voor schepen beneden de 150 ton. In de toekomst zal een schippers- diploma op de schepen van 20 tot 80 ton verplicht worden gesteld. Ge tracht zal worden een zaterdagmid dag-cursus te creëeren voor oudere vissers die het diploma nodig heb ben. Verder was een brief ontvangen van de scheepvaartinspectie, waarin werd gewezen op de noodzaak van de aanschaf van plastic reddingsgordels en een z.g. Elliot-vlot. VLISSINGEN Jubileum-drive ,D«> Fles' Bij gelegenheid van het tienjarig bestaan van ,,Dc Fles" werd zater dagmiddag in het ..Strandhotel" een jubileumdrive gehouden. Aan deze buiten competitieverband gespee.de drive nam, behalve verschillende pa ren uit de provincie, ook een Belgi sche afvaardiging deel. De negen winnende paren, die tevens voor een prijs in aanmerking kwamen, waren: In groep A. Lauwereins-Drie, Vlissin gen 243 pnt.; B. Echtpaar Aarnoutse 235 pnt.; C. Mevr. de Schipper-dhr. de Schipper Arendskerke 256 pnt.; D. dames Nysinck-Scheepstra, Goes 218 pnt.; E. Mevr. Prang-dhr. Bouma 223 pnt.; F. Dames Polderman-Wol- tens Middelburg 256 pnt.; G. Mevr. de Munck-dhr. Labruyerc Middelburg 269 pnt.; H. Mevr. Labruyere-dhr. de Munck, Middelburg 233 pnt.; I. War rens-Joris, Antwerpen 238 pnt. Scheepsbew eging Vlissingen aangekomen 22-1 Rus Ze nit met sleep, Ned. Frieda Blokzijl. 23-1 Eng. Insistence, Eng. Salbritty, Zw, Suorva, Ned. Hebe Nobel, Ned. Elja, Ned. Grootekerk, Dts. Claus Bisscoff, Eng Cedai Hill, Ned. Kitty. Vlissingen vertrokken 22-1 Ned. Frie da Blokzijl. 23-1 Ned Tjoba, Rus Ze nit met sleep, Zw Suorva, Rus Bur- grino met sleep, 24-1 Ned. Grootekerk Gepasseerd naav Antwerpen (Nederl. schepen) 22-1 Jonet, Algol, Aardijk, Prins Alexander, Prins Fred. Hendr., Senang, Prins J.W. Friso, Beekbergen, Aardenburg De afdeling Aardenburg van de N. C.B. viert op dinsdag 26 januari haar zilveren jubileum. Tegelijk met de afdeling zijn er ook twee bestuursleden die hun zilveren jubileum vieren, nl. André Paridaen- Herrebout, die ook nog verscheidene jaren voorzitter der afdeling was en Gustaaf Buijsse. De feestdag zal worden begonnen met een plechtige H. Mis uit dank baarheid, die zal worden opgedragen door de geestelijk adviseur der afde ling, waarbij ook de dames van de leden zijn uitgenodigd. Daarna volgt er een algemene jaarvergadering in „Maris Stella", waarna de feestelij ke viering een aanvang neemt met een gezamenlijk diner, waaraan ook verschillende genodigden zullen aan zitten. 's Middags is er de bijzondere feestvergadering, waar door diverse personen het woord zal worden ge voerd. 's Avonds volgt een ontspan ningsprogramma dat verzorgd zal worden door het cabaretgezelschap van Han Bakker,. Breskens FLAMINGO-CABARET Een mudvolle zaal heeft zaterdag avond genoten van het optreden van het gezelschap Flamingo's, dat in de Uitkomst een cabaret-voorstelling heeft gegeven. Veel applaus was er voor de zingende broers A. en J. Heyboer. Graauw rijksoverheid deze last niet op zich neemt, de gemeente zich offers moet getroosten. In de raadsvergadering van donderdag zal dan ook worden voorgesteld de gevraagde bijdrage van f 10.179,te verlenen. De heer A. G. Verhulst zal per 1 februari a.s. zijn functie als voor zitter van de ren- en tourclub „Theo Middelkamp" beëindigen. De heer Verhulst heeft in de jaren dat hij de voorzittershamer van de Zeeuwse club hanteerde, er voor een zeer groot gedeelte toe bijgedragen, dat zijn vereniging één der meest bekende in het land werd. Tevens is onder zijn leiding de wielersport in deze gewesten tot grote bloei geko men. Het is dus vanzelfsprekend dat de Zeeuwse wielersport in het al gemeen thans een geduchte aderla ting zal moeten ondergaan. De heer Verhulst heeft zijn besluit na rijp beraad genomen. Hij is van mening, dat hij te weinig actieve personen om zich heen verzamelen kan om het vele en belangrijke werk dat nu eenmaal in elke vereniging moet worden gedaan, met succes te verrichten. Hij is er n.l. de man niet naar om dat op een halve manier te doen. In de laatst gehouden jaarvergade ring van „Theo Middelkamp" had hij gehoopt, dat er meer personen zou den kunnen worden aangetrokken om een functie te gaan bekleden in het bestuur, sportcommissie e.d„ maar dit was niet het geval. In ieder geval blijft de heer Ver hulst adviserend lid van „Theo Mid delkamp" en het is tevens wel bijna zeker dat de organisatie van de „Ronde van Midden-Zeeland" voor een groot gedeelte op zijn schouders terecht komt. (Advertentie) Direct opvraagbaar tot f 2.000,- per kalendermaand; daarboven 30 dagen opzegging, uitgezonderd bij aankoop van effecten of eigen woning. 231 kantoren in 189 plaatsen Yerseke Jaarvergadering „Mozart" De muziekvereniging „Mozart" kwam in jaarvergadering bijeen on der voorzitterschap van de heer J. Glerum. De secretaris, de heer B. J. Korstanje, gaf in zijn jaarverslag een overzicht over het jaar 1959, waar uit bleek dat het ledental iets is voor uitgegaan en thans met drumband 50 personen telt. Het bleek dat 1959 voor Mozart een goed jaar is geweest getuige de eerste prijs op het con cours te 's-Heer Arendskerke, het optreden in Amsterdam voor Zeeland Presenteert en de vele malen dat me dewerking werd verleend aan plaat selijke festiviteiten. Uit het verslag van de penningmeester bleek dat men ook in 1959 is uitgekomen, doen dat waakzaamheid is geboden. Aan gezien men thans weer staat voor uit gaven in verband met de aanscnaf- fing van enige nieuwe uniformen, werd besloten een donateursactie te voeren en indien mogelijk ook dit jaar een openluchtbazaar te houden. Verder zal men nodig de muziektent op de Paardenmarkt, die eigendom van Mozart is a.s. zomer moeten la ten schilderen. Dit zijn extra-onkos- ten, die de vereniging uit de gewone middelen niet kan opbrengen. De af tredende bestuursleden B. J. Korstan je, secretaris, en P. Huijsse en A. A. v. d. Have, commissarissen, werden herkozen. Besloten werd dat men in dien mogelijk ook in 1960 weer aan een concours zal deelnemen en uitko men in de afdeling uitmuntendheid. Aan het slot van de vergadering bracht de heer Glerum dank aan de heer Huijsse, die ook in 1959 de ver eniging weer geheel belangeloos heeft geleid als directeur en de heer Joz. Korstanje als leider van de drum band voor al hetgeen zij voor de ver eniging hebben gedaan. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7 tel 2377. Rayonredacteur: W. de Leeuw Rayonbeheerder: L K.. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren Z.-Beveland: Goes Westsingel tel. 2236. Rayonredacteur: C. Bastianen Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0.15 per mm. Voor „Ingezonden Medeaeltn ge-i" 0.37 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder O.öt) elke regel meer 0.15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp f 1.50 en f 0.40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen le derde plaatsing tegen half geld. Een geldboete van 250 en een on voorwaardelijke ontzetting uit de rij bevoegdheid voor de tijd van zes maanden eiste de officier van justitie bij de Middelburgse rechtbank, mr. J. L. Andreae, vrijdag tegen de land bouwer C. H.. G. uit 's-Gravenpolder, die op 6 november van het vorig jaar met zijn tractor en aanhangwagen de bromfietser v. d. L. had aangereden, waarbij deze ernstig lichamelijk letsel opliep. Het ongeluk gebeurde op de 's-Gra- venpolderseweg, nadat G- naar rechts het Bunzingvalsewegje wilde inrijden. De officier kenschetste G.'s rijden als hoogst roekeloos en onvoorzichtig G. werd bijgestaan door mr. J. A. Fijn van Draat. Uitspraak 5 februari. De bouw van de nieuwe lagere school is thans officieel binnen af zienbare tjjd te verwachten, nu de raad het college van burgemeester en wethouders machtigde de daarvoor benodigde geldlening te sluiten. De aanbesteding zal nu niet lang meer op zich laten wachten. De voltallige vergadering werkte in korte tijd een niet erg uitgebreide agenda af. Voordat men hiermede be gon sprak de burgemeester zijn ge bruikelijke nieuwjaarsrede uit. Hij memoreerde, hoe 1959 wel een uit zonderlijk jaar moet worden genoemd tengevolge van de langdurige droog te. Dit was de oorzaak van een ver raderlijke bosbrand op het Jagertje, brand, die door kordaat ingrijpen ge lukkig tot kleine proporties kon be perkt blijven. Mede tengevolge van de aanhouden de droogte bleek eens te meer, hoe noodzakelijk de aansluiting van alle panden in de gemeente op het water leidingnet wel is. Vele bewoners hebben veel tijd moet spenderen om in het nijpend gebrek te voorzien. Gelukkig ziet het er naar uit, dat in dit jaar het grootste deel der gemeen te zal zijn aangesloten. De aansluiting op het P.Z.E.M.-net ziet er minder rooskleurig uit. Dit jaar zal de weg door de Van Alsteinpolder worden verbeterd en ook de verbetering in westelijke richting nadert gelukkig. Dit jaar zal ook de nieuwe lagere school verrijzen. De rijpere jeugd krijgt een kleed lokaal op het sportterrein. In het uitbreidingsplan zijn momen teel 3 nieuwe woningen in aanbouw. De begroting 1960 voor de Dienst Maatschappelijke Zorg werd goed gekeurd. De ambtenaren kregen een voorschot van 3% van hun salaris over het eerste kwartaal van 1960. Het r.-k. schoolbestuur kreeg het gevraagde voorschot op de vastge stelde vergoeding voor I960. Ook de afrekening van het r.-k. Kerkbestuur over de Kleuterschool was in orde. Hierna kwam het kardinale punt aan de orde het beschikbaar stellen van gelden aan de r.-k. Schoolbestuur voor de bouw en inrichting van een nieuwe lagere school. Voorgesteld werd een geldlening aan te gaan tot een bedrag van 200.000 t.w. 150.000 voor de bouwkosten en 50.000 voor de inrichting er van en andere te maken onkosten. Aan het college van b. en w. werd machtiging verleend de lening te sluiten. De heer Fr. de Nijs kreeg eervol ontslag als secretaris-ontvanger van het Burgerlijk Armbestuur, waarna zijn benoeming volgde als secretaris ontvanger van de Dienst van Maat schappelijke Zorg. Sluiskil Elektriciteit in Pierssenspolder Voor de bewoners van de Piers senspolder te Sluiskil gaat waar schijnlijk een lang gekoesterde wens in vervulling. De P.Z.E.M. te Middel burg heeft aan het gemeentebestuur van Terneuzen medewerking ge vraagd voor aansluiting van 16 per-[0.18 en 12.44 uur celen. B. en W. menen dat zolang del om 12.18 uur. Toen zaterdagmorgen om half elf Jelte Kwint (25) schipper op de binnenvaart (wal-adres: Azaleastraat 9, Terneuzen) op het gemeentehuis de geboorte van zijn tweede kind, Willem Adrianus, ging aangeven, werd hij eerst een ogenblik aan het lyntje gehouden door de anders zo vlotte ambtenaar om even later te worden ontvangen door burgemees ter mr. Ph. Tellegen die hem feli citeerde met de geboorte van deze zoon, de 16,0C9ste inwoner van Ter neuzen. Burgemeester Teilegen sprak daarbij van de bloeiende en zich steeds uitbreidende gemeente Ter neuzen; 'n bloei waarover allerwegen blijken van verheugenis zijn Voor de jong-geborene had mr. Teilegen een verrassing in de vorm van een spaar bankboekje. Mevrouw Maartjc Suzanna Jozina Kwint-Wieland schonk het leven aan Terneuzens 16 000ste burger op vrij dagavond vyf minuten voor zeven in het Julianaziekenhuis. (Van onze correspondent). Burgemeester Van Suyle- kom van Kapelle heeft in de raadsvergadering meegedeeld, dat wanneer er niets tussen komt nog dit jaar een twee de nieuwe fruitverwerkende industrie in Kapelle zal wor den gevestigd. In het begin kunnen daar 124 personen gaan werken, welk aantal spoedig kan worden uitgebreid tot 250. Het wordt een diepvries-industrie voor de verwerking van groenten en kleinfruit. De industrie heeft reeds fabrieken in Nederland, België en West-Duitsland. Men heeft in verband met deze kwestie een stuk bouwgrond aangekocht. Hierop is plaats voor 120 woningen. Een gelukwens van burgemeester mr. Ph. Tellegen aan de vader van Terneuzens 16.000e inwonerde heer J. Kwint (rechts). De buschauffeur W. K. uit Krui- niugen maakte op 17 oktober van het vorig jaar met zijn vervoermiddel op het havenplan in zijn woonplaats een ongelukkige manoeuvre, waardoor een motorrijder, die van de veerboot af kwam, dodelijk verongelukte. Voor dit feit hoorde K. voor de Middel burgse rechtbank een geldboete van 200 tegen zich eisen, alsmede een voorwaardelijke ontzegging uit de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden met een proeftijd van twee jaar. De chauffeur zou hoogst roeke loos hebben gereden. K. was die dag erg teneergeslagen. Zijn schoonmoeder was stervende en Op de psychiatrische inrichting Vre derust te Bergen op Zoom kampt men met een ernstig gebrek* aan vrouwe lijk personeel. De personeelssituatie is momenteel zelfs zo precair, vooral in de vrouwenpaviljoenen, dat indien niet op korte termijn verbetering in deze toestand intreedt, ernstig met de mogelijkheid van de sluiting van een vrouwenpaviljoen rekening gehouden moet worden. Het bestuur van Vrede rust heeft in verband met deze nood een dringend beroep gedaan op alle prêdikanten in Zeeland en west-Bra bant. Aldus lezen wij in „Rond de Kerk", orgaan van de hervormde ge meenten Bergen op Zoom, Ossen- dreqht, Nieuw-Vossemeer en Halsteren. Dat by het creëren van een thril- In de bijrollen bleef de eer even- Ier alles geoorloofd is, werd de tal- eens overwegend aan de dames, rijke bezoekers tijdens de opvoering Eugenia Schmidt als de pittige ex- door de Rederyckers te Goes van pressieve zr. Brent en Lia Roose, haar serieuze wat scrupule collega, vormden een zeer verdienstelijk ver pleegstersduo. Minder verdienstelijk was het andere duo, inspecteur Mel- ling en zijn assistente, die al te sterk overhelden naar het begrip „ambte naar in functie". Jan van Stee tenslotte, als de im beciel Willy, kon zijn veelbelovende inzet niet tot het einde toe hand haven. Aan het -slot kreeg de sympathieke Goese toneelgroep, naast de bloe men, een minutenlange ovatie. En deze waardering gold te recht in niet mindere mate voor hun al even sym pathieke als kundige regisseur, pater G. Hellwig. Charlotte Hastings „Bonaventura' op ondubbelzinnige wijze duidelijk. Het is een merkwaardige, sterke de- tective-story. De keuze van dit stuk, rechtstreeks uit het beroepsrepertoire stammend, bleek een gelukkige keuze en de en tourage waarin de Rederijekers het bracht, zoals decors, grime en kos tumering, voor dit laatste onder deel verdienen de zusters van het St.- Joannaziekenhuis een rechtstreeks compliment was van een zodanig gehalte dat het menig beroepsen semble zou hebben gesierd. Behoudens een wat te sterk door gevoerde articulatie bleek Babs Ausems het ideaal dat menige re gisseur voor ogen moet staan bij de vertolking van zr. Mary, de intelli gente hoofdrolspeelster. In één adem dient echter Ireen Schmidt te wor den genoemd. In deze begaafde ama teur kreeg dr. Jeffereys uitstekend gestalte en mede daardoor groeide de slotscène van het derde bedrijf naar een beklemmend hoogtepunt. Een toonbeeld van praktische hu mor en beminnelijkheid was Tilly de Kok als zr. Josephine. Miep Baars De Terneuzense gemeentepolitie heeft drie 19-jarige jongens uit Heer len aangehouden. Zij waren er met een bakker uit hun Marathon scheen in de wedstrijd tegen MVC in de twee eerste sets naar een regelrechte overwinning te wandelen, doch in de derde set kwam de weerslag en kon MVC ten slotte nog een gelijkspel afdwingen. Uitslagen Nevobo: Overgangsklasse: MVCMarathon 22. Eerste klasse: Zuidwesters Jong Ambon 1—3, MatadorZuid westers 3—0. EWC 3-EWC 2 1—3. Tweede klasse: EWC 4Michiel de Ruyter 2 30, HTS 2Marathon 2 deze wetenschap hield hem de gehele o_3. Dames: Marathon—EWC 2 2-2. dag bezig. Bij de wegkruising op het veerplein merkte hij de motorrijder, |VDanripnf 733 KOrlm die op zijn eentje een eind voor de '-'p''111UC1IU ^adlIVUl IDdl file auto's uitreed, niet op, met het reeds vermelde gevolg. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae. daarentegen stelde, dat de buschauffeur de motorrijder had moeten en kunnen zien. Nooit is echter gebleken, dat K.. die al dertig jaar chauffeur is, roekeloos heeft ge reden, aldus de officier, daarom acht te hij een vrijheidsstraf niet juist. In zijn pleidooi zei mr. Drion. dat er te weinig getuigen waren en dus te weinig bewijs was om verdachte schuldig te verklaren. Naar zijn mening had K. al genoeg straf ge kregen hij was zonder werk gekomen rn zijn schoonmoeder was overleden. De geëiste straf noemde pleiter on evenredig zwaar. Hij concludeerde tot vrijspraak of zo niet dan een beschei den geldboete. Uitspraak 5 februari. (Zeeuwse Schaakcompetitie) Vorig jaar winnaar heeft de Goese schaakclub ditmaal tot veler verras sing tegen Zierikzee een nederlaag geleden. Reeds het begin was voor Goes weinig fortuinlijk doordat de eerste bordspeler Dr. Scheffer ver hinderd was. De wedstrijden waien in het algemeen zeer spannend terwijl vooral bij de eerste partijen bijzonder hardnekkig gestreden werd. De totaaluitslag was 3.5-05. De gedetailleerde uitslagen: A. Nordlogne-J. v. d. Ende 0-1, J. dc Lange-J, Hulzerman 0-1, P. Duvekot Dr. J. Westendorp Boerma 0,5-0,5, L. Pietersen-M. Enzlin 0-1, J. Kegge-A. Schele 0,5-0,5, H. Verbeek-O Vlees houwer 0,5-0,5, P. Vahl-P. Toi 0,5-0,5, J. v. Zweden-R. Huneman 0-1, K. Flipse-H. Sinck 0,5-0,5, A. v. d. Logt- R. Hogerheyde 1-0. Voor een hoogtepunt in klasse la zorgden Elto 1 en Olympia 1 in een wedstrijd zo spannend en sensatio neel ais er tot nu toe deze winter niet werd gespeeld. Bovendien was het spelpeil tot het eind toe buiten gewoon goed. Beide ploegen speel den uiterst snel cn vertoonden een uitstekende balbehandeling. Drie mi nuten voor tijd leidde Olympia 1 met 2-1. Elto maakte gelijk maar direct liep Olympia weer uit tot 3-2. In de laatste minuut kwam echter nog de gelijkmaker van Elto (3-3). De ande re wedstrijd in la tussen Togo 1 en Vios 1 was aanmerkelijk minder snel. Verder dan tot 3-2 kwam het achttal uit Krabbendijke niet. In deze afd. behoeft Togo thans nog maar gelijk te spelen tegen Elto 1 om als eerste te eindigen. In 2a kwam Volharding andermaal heel wat te kort tegen Tjoba 2 (1-6). Tjoba 2 leidt in deze afd. met 4 uit 2 voor Zeelandia 1 met 3 uit 2. In 3a deed Olympia 2 het prima door met 2-0 van Togo 2 te winnen. In 3b kwam Tjoba 4 met een onverwacht grote zege tegen Vedo 2 uit de bus (7-1). In klasse 2c was de uitslag van Blauw Wit 2-Top 1 (0-2) precies in de kaait van Vitesse. (Advertentie) -en Utiéntttfeek fit.' Belgie: Na twee korte films geeft de Vlaamse televisie vanavond een wetenschappelijke medische documen taire vanuit de Rijksuniversiteit te Gent. was een verdienstelijke moederover-, ste, maar miste, met name aan het slot van het tweede bedrijf, wat te ~°°"?laats vand.°?r gegaan om drie veel aan waardige overtuigings-eiIjeu^nSe meisjes, die zij vroeger kracht. hadden leren kennen te ontmoeten. Nell Hopmans heeft als actrice on- Jf1 Terneuzen hadden zij ook een miskenbaar talent. Haar creatie als bchte aanrijding. De jongens worden de artieste Sarat Carn was sterk door vandaag terug naar Heerlen overge- leefd maar vertoonde toch ook zwak- bracht. Daar zal de politie verder ke momenten. een en ander met hen regelen. (Advertentie) "CSSS Verkoudheid? Keelpijn? LOCARBITS Groene kruis hoestbonbons helpen probaat en smaken heerlijk! W" Uitgesproken is het faillissement van A.I. Vermeulen, opkoper van oude materialen en afvalstoffen v.h. Zweedsestraat 77, thans Hoogstraat 33 Sluis. R.C. mr. A.W. Thöne. Cur. mr. H.A.R. de Mul, Oostburg. Morgen, dinsdag 26 januari gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 0.50 en 13.21 uur, te Terneuzen om en te Vlissingen In het NCRV-programma kan men vanavond kijken naar een van de be kroonde hoorspelen uit de open ju- bileumhoorspelprijsvraag, namelijk „Majoor Carla" van Henk Backer. Het verhaal gaat over een bitse hoofdver pleegster, die vanwege allerlei botsin gen met haar jonge discipelen rust moet gaan nemen, terecht komt in een modern huishouden, daar ook weer moeilijkheden ondervindt, maar ten slotte gaat twijfelen aan zichzelf. Via de Vara kan men luisteren naar het cabaretprogramma „Hij en zij" en de steeds populairder wordende ac tualiteitenrubriek „Marimba". Deze foto toont een gevaarlijk ogen- uan de Vlissiugers in duel met de blik uit de ontmoeting Zeeland keeper van Sas van Gent, SportCorn. Boys. De voorhoede Onverzorgd en rommelig, dat zijn de bijvoeglijke naamwoorden, waar mee men de Avro-televisieuitzending van zaterdagavond kan kenschetsen. Rommelig: dat gold vooral de nieu we rubriek, waarin een bekende film- •ster wordt besproken. Doris Day had de primeur. De heer van Schaick gaf niets dan een dorre opsomming van feiten, die zonder enig verband wa ren gerangschikt. De vertoonde film scènes waren wel aardig, maar gaven onzes inziens toch een vertekend beeld va i de werkelijke produktie van deze kunstenares van het witte doek. Onverzorgd was de nieuwe rubriek van Willem Duys. Met zijn babbeltje over het stralingsgevaar maakte hij meer kwaad dan goed, want na de ge ruststellende berichten van de laatste weken liet hij een professor opkomen, die beweerde, dat men aan het stra lingsgevaar haast niet kan ontkomen. Interessant was natuurlijk wel het babbeltje over het komende Songfes tival, vooral, omdat de Avro hier de primeur van een Varaman kreeg. Eén keer vertelde Duys zich in een moei lijke positie te bevinden, maar waar om hoorde niemand En om ten slot te een moeder voor de camera's te ha len, die het goed vond, dat haar dochter in een dansgroep naar Parijs en Milaan vertrok zonder meerderja rig te zijn, leek ons zeer onpedago gisch. Van de „Weekendshow" valt weinig te zeggen. Het leek op een mislukte feestavond. En met de „toffe jongens onder elkaar"-sfeer daalde Johnny Kraaykamp af naa; een niveau, dat de Nederlandse televisie onwaardig is. Na een voor de meeste kijkers on aantrekkelijk NCRV-programma, waarvan ons alleen de documentaire over de adoptie van kinderen kon boeien vanwege de afgeronde pro bleemstelling kwam de NTS gis teravond op het scherm met een ex tra uitzending. Deze bevatte een aan tal nieuwsberichten over de gespan nen toestand in Algerije. Het was de eerste maal, dat de nieuwslezer op zondagavond op de beeldbuis kwam en het smaakte naar meer. In „Sport in Beeld" zag men, na flitsen van PSV Feyenoord Frans de Munck op het scherm. Vee' te vertellen had hij na de eerste wedstrijdervaring tegen Elinkwijk nog niet, maar uit het door hem toegelichte trainingsschema bleek dat hij nog een serieuze gooi gaat doen naar het doelmanschap in het Oranjeteam.. De sportuitzending be vatte voorts veel wintersport, met na me flitsen van ski- en schaatswedstrij den, die overal in de wereld gehou den worden ter voorbereiding op de Olympische Spelen in Squaw Valley. MIDDELBURG, 22 jan. Goudrei- nette 1 en 2 75-85 58—64, 65-70 56—59, grof 3953; laxt. superbe 1 en 2 70-75 56, 65-70 45—54, 60-65 44. grof 45; jo nathan 1 en 2 75-80 64, 70-75 58—70, 65-70 55—68, 60-65 44—53, grof 57—63; Winston 1 en 2 65-75 59, 55-65 45; ap pels kroet 1729; st. remy 1 en 2 85 en op 32—35, 75-85 30—35, 65-75 30—32; gieser wildeman 60-70 6165, 55-65 57—59. Groenten: and glas 49-78, veld sla glas 176, witlof 31-49, prei 31-58, waspeen 45, br.peen 14-25, r.kool 21- 35, sav.kool 13-36, w.kool 18-20, boe renkool 13-15, spruiten ongesch. 20- 56, gesch. 46-84. GOES P. v. O. Alg. vergadering KVNT Grand 8 uur De levensroman van Jo seph Schmidt. MIDDELBURG Electro 19 en 21,15 uur Hier bin ich. hier bleib ich. Schouw burg 20 uur Place Pigalle (Plein cler zonde). Schuttershof De deur op een kier (toneel). OOSTBURG Ledel 7,45 uur De zwarte orchidee. De Eenhoorn Voorlichtingsavond van de EVO. VLISSINGEN Luxor 8 uur Helden van de woestijn. TERNEUZEN Lux0r Les trlcheurs. 18 J. AXEL Centrum Zondaars in spijker broek, 18 j. HULST Bioscoopgebouw Les tricheurs 18 jaar. SAS VAN GENT Olympia Les tri cheurs, 18 j. HANSWEERT Zeeiandia 8 uur Missie avond. KLINGE Cinema van Dijck 7,30 uur De wraak van Frankenstein. BRESKENS Gemeentehuis 7,30 uur Raadsvergadering. GOES P. v. O 8 uur: Cursus Jelle Troelstra. OOSTBURG Zaal De Eenhoorn: Jaar bijeenkomst oud-leerlingen der land bouwschoolte Schoondijke. SLUIS Lustrumuitvoering D"e Vrek. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Tweede balletavond.

de Stem | 1960 | | pagina 2