AUTOMONTEUR PIK'S Garagebedrijf - Goes Aspirant-arbeidsanalist ROOSENDAALS BEDRIJF LOOPT OP RUBBER Plaats van de landbouw in de EEG Van Gend Loos PERKINS FOUR/99 G.A.M. Vermeulen D. DE COCK Sittardia ontslaat trainer WBÊSBSS DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 23 JANUARI 1960 Grondstoffen Vormgeving Binnenland Afdelingen Merkwaardige industrieën 9 Schulte-Post vierde in Kopenhagen Bokskampioenschap (militair) te Breda Veiling Winkelinventaris Notaris B. A. van Verre AUGUSTINUS. MAES Josephine Maria Mannens AFWEZIG Steen I-Koewacht J. Meijling t Hypotheken Vakantie SCHOENFABRIEK IN MIDDEN-BRABANT (Van onze redacteur). Aan de rand van Roosen- «aai, langs de rijksweg in de richting Breda, ligt een jong, fels en levenskrachtig bedrijf, de rubberfabriek Indiana n.v. Het is het enige in dit genre in het westen van Brabant en Zeeland en het werd nauwe lijks vijfentwintig jaar gele den gesticht door de heer C. W. Bastiaansen, een man met een verre blik. Want aanvan kelijk was de heer C. W. Bas tiaansen, die de grondlegger zou worden van een bedrijf, dat nu maar liefst driehon derd arbeidskrachten telt, leerlooier. Hij was echter de mening toegedaan, dat er in rubber een veel grotere toe komst zat en daarom scha kelde hij over. De tijd heeft hem in het gelijk gesteld, want al is het niet zo dat er in het leder geen toekomst meer zou zijn, de rubber neemt een on miskenbaar belangrijke plaats in en het is die plaats, die mede door de stichter werd veroverd. Het feit, dat de Indiana n.v. een rubberfabriek is, zegt de argeloze lezer waarschijnlijk niet veel. Uit rubber worden immers zoveel ar tikelen geproduceerd. Het is daarom interessant te vernemen wat er ach ter die fraaie architectonische gevel van de Roosendaalse fabriek alle maal wordt gemaakt. Voordat de directeur, de heer J. H. Ruijters, vertelt wat er allemaal door het bedrijf wordt gemaakt en voordat hij toont hoe de produktie tot stand komt, zegt hij eerst in het algemeen iets over rubber. Rubber is uiteraard de belangrijk ste grondstof, welke door het bedrijf wordt aangewend. Er zijn echter twee belangrijke soorten rubber, na melijk de natuurrubber, die hoofd zakelijk afkomstig is van Indonesië, Malakka en Afrika en de syntheti sche rubber, die nu ook in Nederland en wel door een Arnhems bedrijf wordt geproduceerd. Amerika, Duits land, Frankrijk en Italië blijven echter voorlopig de grootste leveran ciers van laatstgenoemde soort, die meer en meer door de rubberfabrie ken wordt aangewend. De syntheti sche rubber immers bezit een con stante kwaliteit (hetgeen van de natuurrubber niet kan worden gezegd en in dit verband is de teruggang in kwaliteit van de Indonesische rubber spreekwoordc "Jk voor de vakmen sen!) en bovendien is deze rubber- soort niet zo aan prijsschommelingen onderhevig als de natuurrubber, die een produkt is van de wereldmarkt. „Heb ik met rubber de be langrijkste grondstof ge noemd", zo vervolgt de direc teur: „er zijn nog andere be langrijke grondstoffen, die ik De tweede vormgeving is daarom zo belangrijk, omdat er nu aan het produkt niets meer veranderd kan worden. Is het mengsel wat in de machine is gegaan iets te weinig geweest dan zal de schoenzool hier of daar een hiaat vertonen en moet zij worden weggeworpen. Is de zaal echter perfect (en dat is natuurlijk bijna altijd het geval) dan verhuist 'zij naar de afdeling afwer king. Handige handen snijden daal de randen van de zolen bij en is dit gebeurd dan komt eindelijk de ex peditie-afdeling in actie. „De belangrijkste bewerkingen heb ik daarmee wel gegeven", zegt de directeur, intussen weer terugge keerd in een werkkamer, waarin talrijke instrumenten staan, waar mee niet alleen proeven worden ge nomen, maar waarmee ook het rub ber-resultaat wordt getest. Zo is de sterkte van een rubberzooi te meten. Zo ook de sterkte van de grote stal- tegels. Dit alles is nodig om een goed produkt te kunnen brengen, dat zijn weg door Europa moet kunnen vinden. Twee mannen aan cle rubberwais» weliswaar niet allemaal kan noemen, maar waarvan de voornaamste zijn: de verster kende grondstoffen (die door slaggevend zijn voor de uitein delijke kwaliteit van het pro dukt aluminium-cylicaten, kiezelzuren en chemicaliën, waarvan weer de voornaamste zijn het zinkwit, zwavel en de vulcaniseermiddelen". „Door een mengsel (en een nauw keurig mengsel) van al deze grond stoffen tot stand te brengen en door diverse bewerkingen uit te voeren, komt de Indiana n.v. aan de pro duktie van het complete onderwerk voor schoenen toe, alsmede aan de produktie van rubberzolen en rubber- hakken. De fabriek draait grotendeels op deze produktie, maar maakt daar naast ook de bekende rubber—stal- vloeren, alsmede enige andere klein- nere artikelen. Achter de mooie fabrieksfaeade gaan niet minder dan negen afde lingen schuil. De heer J. H. Ruijters vraagt op de eerste plaats de aan dacht voor de grondstoffen. In pak ken van vijftig kilo ligt de rubber opgeslagen. In zakken, kisten en vaten bevinden zich de andere pro- dukten, die op een gegeven moment allemaal in de mengkamer terecht komen. De mengkamer Is wel het hart van het bedrijf. Wordt door de laboran ten aangegeven welke mengsels moeten worden samengesteld voor de vervaardiging van een bepaald produkt (er worden nogal wat varië teiten gemaakt?) in de mengkamer komen de mengsels tot stand en dat dit een buitengewoon gewichtig werk is valt af te leiden uit de talrijke aanwezige weegschalen, die tot op een gram nauwkeurig het gewicht aangeven van een bepaald mengsel. Zijn de grondstoffen gemengd dan verhuizen zij naar de kneedmachine, een indrukwekkend geval. Het meng sel gaat de machine in en door een verhittingsproces wordt de ruwe rub ber geplasticeerd en zacht gemaakt. Uit de machine komt een witte, bruine of zware rubbermassa; dit al naar gelang de samenstelling van het mengsel. De massa wordt over geheveld naar de walsafdeling. Ook hier staan opnieuw indrukwekkende machines opgesteld. Zij „kneden" de ruwe rubber tot wat een tapijtzou kunnen worden genoemd. Het tapijt- of misschien nog beter gezegd de loper verlaat ook weer deze'af deling m een eerste vormgeving te krijgen. De handelingen, die daarbij worden verricht, zijn opnieuw be langrijk, want uit de loper worden nu stukken rubber geponst, die straks precies voldoende moeten zijn voor bijvoorbeeld één complete schoen zool. Na ai deze bewerkingen komt ein delijk het grote ogenblik in de twee de afdeling van vormgeving. De rubber, die feitelijk nog altijd ruw is, ondergaat nu zijn vulcanisatie. Dat gebeurt onder een verhitting van 145 graden Celsius. Uit de machine komt de schoenzool, die precies de vorm heeft aangenomen, die op de machine is gemonteerd. Indiana n.v. immer produceert wel iswaar voor een belangrijk deel voor de binnenlandse industrie: de schoen onderdelen verhuizen naar praktisch elk land van West-Europa. De stal- vloeren gaan naar alle landen van de wereld. Zij zijn in IJsland, maar evenzeer in Canada te vinen. „Op één bewerking wil ik nog eens wijzen", besluit de heer Ruij ters. „En wel op het persen en wal sen van de staltegels. De machine, die daarvoor wordt ingeschakeld ontwikkelt een druk van maar liefst twee miljoen kilo". In een notedop getekend is dit het Roosendaalse rubberbedrijf. Wijlen C. W. Bastiaansen, de fabriek is er het levend bewijs van, zag in rub ber terecht een toekomst. Die toekomst is er nog altijd, want steeds openen zich nog meer per- spectieves in de toepassing van het produkt. «11111111111 Ten behoeve van eigen voedsel voorziening is de produktie van de landbouw in de EEG-landen totaal niet voldoende. De graanproduktie levert slechts 86 pet. van de consumptie. De vlees- produktie is vrij goed. Het totaal van 97 pet. is samengesteld uit 95 pet. rundvlees en zelfs 102 pet. var kensvlees. De toestand van olie en vetten is bijna bedenkelijk en hier voor zijn dan ook grote importen noodzakelijk. De produktie van bo- tér en kaas is ongeveer 100 pet. maar b.v. de benodigde sla-olie wordt maat nor— 40 pet. uit eigen produktie verkregen. Wanneer men de voedingsmidde len totaal neemt komt men tot een produktie van 87 pet. van de con sumptie. De Nederlandse wielrenners Sehul- te en Post zijn donderdag in Kopen hagen in een koppelwedstrijd over 100 km op de vierde plaats geëin digd. De wedstrijd werd gewonnen door de Italiaans-Australische com binatie Terruzzi-Arnold in 1 uur 53 min. 37 sec. Op de tweede en der de plaats eindigden respectievelijk de Belgen van Steenbergen-Seve reyns en de D^nen Nielsen-Lykke De finale van de nationale mili taire bokskampioenschappen voor nieuwelingen en C-klassers zal don derdag 4 februari in de Chassé-ka- zerne te Breda worden gehouden. De wedstrijden beginnen om half was het die Sittardia een jaar ge acht. leden in de eredivisie bracht. Het bestuur van Sittardia heeft zijn .ner Nick Heyenrath om speltech- u che redenen plotseling aan de kant ;czet. Heyenrath heeft eerst de Sittardse Boys getraind in de jaren 1942-1947. De club behaalde toen driemaal het kampioenschap en promoveerde later naar de eerste klasse. Bij de fusie tussen Sittardse Boys en v.v. Sittard in 1955, waaruit Sit tardia ontstond, werd andermaal een beroep gedaan op Heyenrath en hij te MIDDELBURG is voornemens op woensdag 27 januari 1960 des morgens 10 uur in het perceel Lange Delft 33 (N V. Wiener en Co.) in het openbaar a contant te verkopen: de winkelinventaris, w.o. winkelopstanden, toonban ken, vitrines, verchroomde rekken, stalen stoelen, glazen kasten, glazen toonbank, passpiegels met tafels, krukjes, 'etalagemateriaal, wasfiguren, spie gels, verchroomde rokmeter, papierrollenstandaard. papierbakken, 'spanen dozen, dozen, wikkelplankjes, textielrestanten, 25 t.l.-garnituren, t.l.-buizen, schrijf machine, kachels, deur met kozijnen, bureau, gas kacheltje, klok (Biedermeyer), strijkplank, evt. naai machines enz. enz. Geen inbreng Alles in prima staat Te bezichtigen 26 januari 9-12 en 2.30-4 uur. Heden, overleed plotseling tot onze diepe droef heid, nog voorzien van het H. Oliesel, onze dier bare echtgenoot, vader en oom de weled. heer echtgenoot van mevrouw in de leeftijd van 51 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in uwe godvruchtige gebeden aan. St.-Jansteen: J. M. Maes-Mannens Terzy Lyda Guust Paul St.-Jansteen: Joh. Maes Pr. Maes-de Block Koewacht: Hyp. Mannens H. Mannens-Huyghens Familie Maes Familie Mannens St.-Jansteen, 21 januari 1960. De plechtige uitvaart met assistentie, gevolgd door de begrafenis, waarbij U beleefd wordt uit genodigd zal plaats hebben op maandag 25 ja nuari a.s. om 10 uur in de parochiekerk van de H. Theresia van het Kindje Jezus te Heikant. Rozenkransgebed zondagmiddag 2 uur in de kerk. Zij, die bij vergetelheid, geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te be schouwen. Dank aan de Directie van het Dagblad De Stem voor de bij zonder aangename verrassing welke mij door het winnen van dc prijs uit de puzzelpot 1, 2 of 3 ten deel viel. Ir. F. Wieland Wilhelminasingel 28 Breda FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Marion, d. v. de heer en mevr. P. Smolders- Molenschot, Tilburg. Overleden: L. van Mol, 45 jaar, Moergestel. A. Auer- back-Pijnenburg, 52 jaar, Til burg. TANDARTS Maandag 25 januari Bezoekt ZONDAG 24 JANUARI de competitie voetbalwed n om 3 uur Op het Gem. Sportterrein ifl ST. JANSTEEN DEZE WEEK VéGé-Haver- mout pak 57 cent nu met 29 geldzegels. Alleen bij Uw Vé-Gé-kruidenier! NOTARIS te AXEL, zal op donderdag 4 februari 1980. des namiddags 2 uur te Sas van Gent in hotel „Rot terdam", Westkade 69, ten verzoeke van de heer E S. de Smit, publiek verkopen: RUIME BERGPLAATS, (voor velerlei doeleinden ge schikt) met bovenwoning te Sas van Gent, Noordstraat J groot 1.13 are. Vrj van huur te aanvaarden de bergplaats onmiddellijk na betaling der koopsom en het woonhuis op 1 april 1960 of zoveel eerder als het door de bewoner zal zijn ont ruimd. Bezichtiging elke namiddaj op aanvraag bij de bewoner, R aling: onkosten binnen 6 lagen, koopsom uiterlijk 5 taart 1960. 'ere inlichtingen te beko- n ten kantore van ge jerade notaris. UURWERKEN GOUD en ZILVER JULST TEL. 2335 Voor direct een hulp-monteur gevraagd. Automobiel en gara gebedrijf S. Cerpentier, Bees tenmarkt 19, Hulst. Tel. 01140- 2344. 16328 Dienstbode gevr. bij Neder lands gezin in omgeving Ant werpen, goed loon. Inlichtingen bij: H.H. de Vlieger, Platten- dijk 11, Absdale (post Hulst) Agenten gevraagd voor huis aan huis verkoop, ook als bij verdienste, van een goed ver koopbaar artikel op huishoude lijk gebied. Nieuw. Hoge provi sie. Vraagt inlichtingen bij N. N. Kristallo, Apeldoornsestr. 10c, Arnhem. Gevr. meisje voor dag of v. d. e. n. Mevr. Koulen, Jac. Catsstraat 16, Terneuzen. Tel. 01150-2629. Moeder, heeft U een dochter van 17 j. of ouder, met inte resse voor de huishouding? Wij zoeken degelijk meisje in r.-k. gezin met kinderen. Huiselijk verkeer. Vertrouwde omgeving Schrijft U 'n briefje, wij komen persoonlijk met U kennisma ken. J.L. Bakker, Weimarstr. 362, tel. 330945, Den Haag. Ruime bijverdienste aangebo den voor bezorgers van kran ten en tijdschriften. Brieven no. 8038 Advert. Bur Jac. Duits. Dordrecht. Bijverdienste gevraagd voor middag- en of avonduren Brie ven onder no. 40159 R.-k. jongeman, 27 jaar. zag zich gaarne geplaatst als lei der in kindertehuis of iets oer gelijks of daarvoor te worden opgeleid. Br. ond. no. 40162. Dames! 2000 bontjasjes, kort en lang, met 5 jaar garantie, reeds vanaf f 2 p.w. Geen incasso, betaling per giro. Vraagt vrij blijvend bezoek met enorme collectie bij u thuis. Geheim houding gegarandeerd. Brieven onder no. 39418 van dit blad. Een in goede staat zijnde keu- kenfornuis te koop. Te bevra gen: Hulsterweg zande. Een salonwagen te koop, 9 x 2,5 m., bestaande uit keuken, woonkamer, 2 slaapkamers,ge deeltelijk gemeubileerd. Te be- vr. A. v. Venrooy, Achterstr. 8, Den Hout. 14018 Neem geen risico met het aanschaffen van een rijwiel, de kwaliteit en prijs moet voor u van groot belang zijn. De Ben zo Rijwielfabrielc brengt u de grootste verrassing in de maanden januari en februari 60. Dames en heren Benzorij wielen met terugtrapremnaaf en lamp geheel compleet min de korting f 118 netto. Dames en heren sport Super de Luxe met 3 versnellingsnaaf en handremmen met lamp geheel compleet min de korting f 148 netto, ook leverbaar in de nieuwste tweekleur combinatie dit kost f 4 extra. Het lieve lingsrijwiel van de jeugd. Te bezichtigen in ons eigen Ver koop Filiaal: Mgr. Nolensplein 15, Heuvelkwartier te Breda. Vraagt gratis prijskrant. Ben zo Rijwielfabriek te Vlaardin- gen. 39191 'n Nieuwe kofferschrijfmachine gratis op proef tegen zeer la ge prijs. Bij aankoop gaat u pas betalen: 3 p.w. of in 24 maanden. Geen incasso, beta ling per giro. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder no. 39522 bur. blad. Prachtige Duitse herdershond te koop, teef, 20 maanden,waak zaam en trouw. Te bevr. Reyns Churchillweg 6, Hulst. 16337. Attentie... de gehele maand ja nuari extra, extra koopjes en op alle andere textielgoederen 10 pet. korting in speciaalzaak 't Interlockhuis en Viola, Lan ge Vorststraat 45-47, Goes. Onbeperkte kredieten voor aankoop van meubelen en wo ningtextiel van eigen fabrieken dus lage prijzen en volledige garantie. Bovenstaande kredie ten geheel renteloos. Uiterste geheimhouding. Inlichtingen geh. vrijblijvend. Postbus 87, R'dam. S.G.A. plastic luierbroekjes blijven zo zacht als zijde. Kleurkan-" ten, pat ril i Oranjepl. 21, Gou, 579. "isfazan- -■ vogels, iel. 04247- Schrijfmachines. Nw. koffer schrijfmachines v. a. 137,50. Diverse gereviseerde machines o.a. Remington, Underwood enz. v.a. 75 met volle garan tie, reeds vanaf 10 per mnd. Betaling in 6 maanden zonder rente. „Wilson", Utrechtsestr 133, Amsterdam C, tel. 38395- 729154. Vrijblijvend demonstra ties door geheel Nederland. 4eer zonnige, gezellige zit- slaapkamer met alle comfort 1 Ook geschikt voor echtparen (met keuken) in het centrum I van Bergen op Zoom. Br. o.n. 12144 Byk. B. o. Zoom. Woonhuis met erf, tuin en dijk te koop aangeb. Te bevr. bij J. A. Compiet, Roversbergse- Nieuwbouw Etten van 13.500 af. Breda, Ulvenhout.Vrije ves tiging. Makelaars v.d. Berg en Co., Nwe Ginnekenstr. 43 Bre da, tel. 24421.11073 Café met volledige vergunning te koop, annex zuivel- en krui denierswaren. Br. onder no. 020044. Huis te koop. Achillesstr. Bre da. Juni vrijkomend. Br. ond. no. 40034. le hypotheek gevraagd 25000 en 100 procent overwaarde liefst van particulier. Br. met opgaaf van rente onder no. 40213 Volkswagen combi kleinbus ori gineel 1958 t.k. aangeb., 32000 km gel., als nieuw. Jacobus v. Peer, Asterstraat 8, St. Wille brord. 6679 Luxe wagens: Ford Fairline 57 (plaatschade), Ford Custom- line 54, 6 cyl. 50000 km, Ford Customline 54, 8 cyl., Ford Versailles 57, radio enz, Ford Versailles 55, Chevrolet 55, se dan de luxe, Chevrolet 54, se dan radio enz., Opel Rekord 57, Borgward 56, Buick Speci aal 54, Opel Olympia 52, Mer cedes Diesel 52. Terheijdense- weg 316, Breda, tel. 36777. Onderdelen voor V.W., oud en nieuw. Gerev. inruilmot. 295 Synchron. versn.bakken. Nwe. bumpers 48 per stel. Van Hamersveld, Haarlem, tel. 10562, 12764 en 12976. Nieuwe autobanken te koop voor V.W. en alle andere soor ten busjes 300 compleet. L. Reyntjes, Bredaseweg 86, Oos terhout, tel. 01620-3382. Prettig i.vpen leren op mót.ur ne schrijfmachines. Elke dag kunt u met uw cursus begin nen. Lesgeld lp. avond. Opl. praktijkex. 130 en 165 aansl. p. m. volgens 10-vingerssysteem o.l.v. staatsbevoegd leraar. Vo rig jaar 1146 geslaagden in ge heel Nederland. Schoolcursus- sen speciale tarieven. Aanm. en inl. gratis Instituut St.-Jo zef kant. Breda, Piet Avon- tuurstraat 45. 39187 Autobanden. Juist ontvangen: j grote partij autobanden keuze uit 400 stuks. Prima kwaliteit. Monteren gratis. Autobedrijf: C.P. v.d. Mast, Terheijdense- weg 316, Breda, tel. 36777. Bestel tijdig uw turfstrooisel en draineerbuizen met of zonder kraag bij J.C. Sneep Dzn., tel. 380, Kon. Wilhelminastraat 4, Willemstad. 6676 In Breskens vlak aan zee een bungalow te huur: 3 slaapka mers, woonkamer en keuken. Per week of per maand: mei. juni, juli. Jo v. Loon, Halstr. 40, Breda. 11067 In Cadzand aan zee stenen bungalow te huur, maanden mei, juni: ook sept. Per week of maand. Op het kampeerter rein: grote 4-pers. caravan, ge heel compl. Nog vrij juni, juli, aug. Jo v. Loon, Halstr. 40, tel. 32481 Breda. 11066 Hillman Minx te koop, bouwj. 1950, billijke prijs, in prima staat, wil ook ruilen tegen Volkswagen '50-'51. Kerkstraat 57, Sprang. Vrachtwagens en bestelwagens Ford F 600, 5 ton met gasin stallatie, Bedford 53, frontstuur 7 ton, met bak, Ford Thames 53 met driezijdige Netamkipper 5 ton, Dodge 53 met achterover kipper 4,5 ton, Chevrolet 50 m. driezijdige Netamkipper (tel.), Caunus Pick-up 56, Ford 53, gesloten bestel 600 kg, jeep m. zeil. Dodge (Engelse) 5 ton, (koopje). Terheij dense weg 316, Breda, tel. 36777. Een goede raad. Bij hardnek kige hoest, kramp en prikkel- hoest verslijming en heesheid. Bronchicum Elixir geeft on middellijk verlichting. Flacon f 2. bii elke drogist Voor al uw ontspanningspro gramma's theaterbureau „Dis- pra", Veemarktstraat 76, Bre da, tel. 01600-34174. 38579 Voor al Uw rep. aan lederkle- ding Tramsingel 92, Breda. Eerste klas lederkleding 2,50 per week. Postbus 258 Breda. Jaarverslagen, agenda's en convocaties worden vlug en vlot geleverd door stencilin richting J.A. Weststrate, Rou- aanse Kaai 21, Middelburg. Schieting bij P. Leeraert Graauw. op zondag 24 jan. i zaal Juliana-Vilder. Teve puntenschieting om 2.30 u. N.V. Algemene Transport- en Expeditie Onderneming vraagt Aanstelling in vaste dienst met tevens promotiemogelijk heden; Dienstkleding. Persoonlijke of schriftelijke sollicitaties aan ons kantoor: BELCRUMWEG 12 - Breda - Tel. 22499. U BETAALT JAARLIJKS EEN GROOT BEDRAG VOOR BENZINE IN UW PERSONEN- OF BESTELWAGEN. VERMINDER DIE KOSTEN met 80 door inbouw van de nieuwe, snelle en pasklare Perkins Four/99 baby- dieselmotor. is opvallend stil, pittig en soepel. Deze zuinige motor (gasoliever'bruik pl.m. 1 cent per km!) is direct in te bouwen in o.a.: OPEL REKORD en KAPITaN FORD TAUNUS 17M VAUXHALL VELOX en CRESTA FORD CONSUL en ZEPHYR RENAULT FREGATE en DOMAINE SIMCA ARIANE en BEAULIEU en vele andere, ook bestelwagenstot 11/2 ton. Hoofdvertegenwoordiging: Agent voor W.Z.-Vlaanderen: Garage Vervaet, Biervliet. Demonstratiewagen beschikbaar. vraagt: Jonge, energieke personen welke aanleg en belangstelling hebben voor arbeidsanalyse en in deze richting wensen te worden opgeleid, kunnen reflecteren. Zij, die op dit gebied reeds enige of meer ervaring hebben, kunnen voorkeur genieten. Geboden wordt een vrij zelfstandige positie met vol doende gelegenheid om zich zelf en zijn inkomen verder te ontwikkelen. Iet de hand geschreven volledige sollicitaties met pasfoto richten aan: ADVIESBUREAU VOOR BEDRIJFSORGANISATIE EN EFFICIENCY - A. W. F. DISSELTOFF (iiinginneweg 19 Hilversum 'poen hel J de At nek, voor we voor sperring, meter vai ringde. E: enige toe, sperring Was hetl Was de deed zijn en stak houw volf zeer beho Het gir verscheidq in front (flambouw! in blikken plaatst en1 bendeleide In he weer ges ma veld ven die hun gadi Ja, dj schrijft c woord o derdaad vraag rij kunnen hier paa In ove) voorlicht vele pre seizoen, strooid, schadelijj roeken, Nu moi dat zich gevallen Ue moeil rjng te br zich finai de grote akkers v maaltijd met de

de Stem | 1960 | | pagina 4