Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen BELDEROK OASE Wc d. mc 60 Waardig toneelstuk van Sempre Avanti te Sluiskil ~Gh; Sch Daghlail De Slem ZUID BEVELAND OPRUIMING Coupons en enkel meubelen PROCENT KORTING ONDERWIJZERES of ONDERWIJZER Financiële misdragingen van Middelburgse tandarts m miërlo m zoom mi Prijshoudende markt Jeh clxcluMejs BOB WOLVENNE i Opi w Tkwm -natuurwacht Jeugd- FR1NCEV1LLE- MIBABEILE DEKENS Geldboete van f 3000 geëist Naar de missie van Afrika Faillissement Hengstenkeuring te Oostburg Goede kwaliteit BELEGGINGSADVIEZEN BEURS van AMSTERDAM OOSTERS TUINFEEST Doktersdiensten Dienst dierenartsen AGENDA Vandaag Morgen Maandag Wc Apart DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 23 JANUARI 1960 MIDDELBURG Huisje totaal uitgebrand Gistermorgen werd brand gemeld in het perceel Walensingel, bewoond door de familie Alleman. De brand weer, die snel ter plaatse was, kon niet voorkomen, dat het huisje, dat uit een verdieping plus zolder be stond, volledig uitbrandde; ook de inboedel ging totaal verloren. De heer Alleman, die in Vlissingen werk zaam is, werd van de brand verwittigd en vond bij zijn thuiskomst rokende muren. Er was totaal niets gered. Voorlopig werd de man met vrouw en kind ondergebracht bij de fami lie Joosse op het Armeniaans schuit- vlot. Gisteravond vond men een tij delijk adres bij de familie de Groot in de Ruyterstraat. De oorzaak van de brand is niet bekend. Men was niet verzekerd. VLISSINGEN Bincnkort zal deze stad een jeugd- natuurwacht rijk zijn. Uit een voor lopige raming is gebleken, dat de hoogste klassen van de lagere scholen ongeveer tweeduizend leerlingen tel len. Uit deze jeugd zal de natuur wacht worden gerekruteerd. Tc zijner tijd zal men de natuur- wachters officieel installeren. Men is van plan per school twintig leerlingen toe te laten. De stichting natuur en jeugd zal de mogelijke jeugdnatuurwachters van tevoren in strueren. Zo zullen maandag en dins dag in het herv. verenigingsgebouw aan de Noordstraat voor de leerlingen van de hoogste drie klassen van de lagere scholen causerieën worden gehouden. Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen: 21-1 Ned. Maartje. Spa. Rita Garcia, Rus Tha- russa. 22-1 Eng. Faience, Eng. Servic. Vlissingen vertrokken: 21-1 geen. 22- 1 Dts. Maria Both, Spa. Rita Garcia, Ned. Jura, Ned. Maartje. Gepasseerd naar Antwerpen: (Ned. schepen) 21- 1 Njord, Lijnbaansgracht (Gent). He lena, Anna Christina. Pacific, Eem- dijk. 22-1 Interpide, Stad Delft, Josef Swenden, Hebe Nobel, Ludo, Elle- woutsdijk (Gent), Sporania. Atys 'Re de). Nisse, Ivoorkust, Isis, Rijsber- gen, Egbert-S (Gent). Leopoldskerk. Gepasseerd naar zee: (Ned. schepen) 21-1 Cateli, Mount Everest, Eems. Themis, Maarsbergen, Fivel. 22-1 Zeevaart, Dongedijk, Silvretta, San- denburgh, Aurora, Rijnhaven, Rijn- kerk. Vijfdaagse werkweek voor gemeenteambtenaren Plannen om de zesdaagse werkweek van de gemeente-ambtenaren om te zetten in een vijfdaagse worden mo menteel ernstig overwogen. Hoewel de meningen nog verdeeld zijn over deze verandering, zal in februari toch een voorstel in die richting door het Georganiseerd Overleg behandeld worden. Indien het voorstel aange nomen wordt zal de zaterdagmorgen vervallen en moeten de ambtenaren deze uren op de woensdagavond in halen. Dinsdag a.s. zal Georganiseerd Overleg het voorstel behandelen om het personeel over de maanden ia- nuari, februari en maart een voor schot van 3 procent te geven op de komende loonsverhoging ingevolge de rijksregeling. Aanvaring met ernstige averij Vrijdagmorgen heeft zich op de bo- ven-Schelde een aanvaring voorge daan tussen het Engelse motorschip „Faience" en de Poolse kustvaarder „Ina". De Faience, onderweg van Antwerpen naar Dublin met een la ding kunstmest. liep aanzienlijke averij op en is Vlissingen haven bin nengelopen voor reparatie. Experts onderzoeken momenteel de schade. Het Poolse schip liep geen noemens waardige schade op en kon zijn reis naar Antwerpen vervolgen. Over de oorzaak van deze aanvaring zijn geen gegevens vrijgegeven. „Tharussa" bet tweede slachtoffer De Russische zeelichter „Tharussa" blijkt naast het Ned. m.s. Ritornel het tweede slachtoffer geworden te zijn van de proefvaarder „297" De Rus. die wegens het slechte weer op Vlissingen rede ten anker lag. blijkt door de „297" eveneens aangevaren te zijn, waardoor de lichter ernstige schade aan voorsteven en verschan sing opliep. De Tharussa, gesleept door de Russische zeesleepboot ,.Bur grino", is vrijdag Vlissingen haven (Advertentie) 'cafe-restaurants Onze bekende menu's a 6.50 Ook voor uw trouwpartijen - zakenlunches en diners. ZONDAG MUZIEK IN BEIDE ZAKEN Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort tel 2377. Rayonredacteur: W de Leeuw Rayonbeheerder: L K M de long Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes Westsingel tel. 2236 Rayonredacteur: C. Bastianen RayonbeheerderJ. Fait Prijs vooi losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland 0.15 per mm. Vooi ..Ingezonden Medeaehn ge"" ƒ0.37 per mm Bij contract aan zienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels ot minder f 0.90 elke regel meer 0.15 Bij plaatsing ook in Brabantse oplage resp f l.oO en 0.40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen te derde plaatsing tegen half geld. binnengesleept. De Russische sleep was op weg van Antwerpen naar Ri ga. De combinatie Tharussa-Burgrino vormt een unicum in de houtvaart van noord-Europa naar de westerse landen, daar de lichter steeds vanuit Russische havens beladen wordt met hout en dan naar de bestemming ge sleept! Hansuceert MISSIEAVOND In zaal Zeelandia zullen de Witte Zusters van Boxtel een missieavond verzorgen. Aan de hand van licht beelden zal een causerie worden ge houden over het leven in Afrika. s-Heerenhoek STROOMVOORZIENING ONDERGRONDS Dezer dagen is men begonnen met het opruimen van de bovengrondse elektriciteitsleidingen in de Werri- laan. De palen, die bij storm wel eens gevaar opleverden, kunnen thans ook verdwijnen. Uitvoering Symphonette Vrijdag a.s. zal de mondharmoni- kavereniging Symphonette in café Hoornick zijn jaarlijkse uitvoering ge ven. Na het concert zal door een to neelgroep uit Wemeldinge een klucht in drie bedrijven, ..Zwarte kunst op de dageraad" geheten, worden opge veerd. Met een bal besluit men de ze avond. Loterij K.A.J. Op het ogenblik organiseert de K. A.J. een originele loterij. Op 1 ja nuari is door deze organisatie een varken aangekocht en op 20 februa ri, wanneer de ontspanningsavond wordt gehouden zal het varken offi cieel gewogen worden. Intussen kan men er naar raden hoe zwaar het dier dan zal wegen. Men kan een lot kopen en de schatting daarop aantekenen. Degene die het dichtst bij het juiste gewicht is krijgt het varken. Rilland Lustrumviering De plaatselijke afdeling van de Ne derlandse bond van plattelandsvrou wen vierde in de zaal van het Wa pen van Rilland het tienjarig be staan. Een historisch overzicht over de afgelopen tien verenigingsjaren werd in de vorm van een gedicht voorgedragen door de presidente me vrouw Kakebeeke-Inckel. Leden van de zuster-afdeling uit Krabbendijke voerden een toneelstuk op dat „Miss Holland" heette en dat zeer werd ge waardeerd. Voorts werd een lezing gehouden over het onderwerp „de wijn". Tussendoor werden verfrissin gen en verversingen aangeboden. Een verloting bracht de gelukkige win naars in het bezit van een van de vijftig, door de leden zelf vervaar digde prijzen. Tot in de kleine uurtjes werd er daarna nog gedanst. FILMAVOND RODE KRUIS In het Wapen van Rilland werd door het Rode Kruis de film „Meis jes in het Wit" vertoond. De hoofd film werd voorafgegaan door de rol prent „Op zilveren vleugels door Er-opa". De voorzitter van de Rode Kruis-afdeling oost-Zuid-Beveland, burgemeester J. C. W. Jobse, open de de avond. In de namiddag was reeds een kin derprogramma vertoond. Biervliet Oprichting van ,,De Edelzang" In café Willem Beukelszoon kwa men een aantal liefhebbers en kwe kers van sier- en zangvogels bij el kaar om eens te praten over de op richting van een vereniging, die als promotor van deze mooie hobby in Biervliet zou kunnen fungeren. Algemeen voelden de opgekomen vogelliefhebbers voor de oprichting van een dergelijke vereniging Men zou daardoor in de gelegenheid ko men eens wat meer van gedachten te wisselen over de sport, terwijl het dan ook mogelijk zou zijn geregeld eens een vogeltentoonstelling te or ganiseren, wat ook erg aantrekkelijk werd gevonden. Het resultaat van de bijeenkomst was dan ook dat een sier- en zang vogelvereniging werd opgericht. Staande de bijeenkomst gaven zich reeds vijftien leden voor de nieuwe vereniging op. Als start absoluut niet slecht, terwijl toch verwacht mag worden dat zich nog een behoorlijk aantal plaatselijke vogelliefhebbers zal aanmelden, lijdens de bijeen komst werd ook reeds een bestuur gekozen. Hierin kregen zitting de he ren L. Bracke, A. de Krijger en M. Lecluijze. Voorts werd nog besloten om tij dens dit voorjaar nog een vogelten toonstelling voor de leden van de vereniging te organiseren. Tot dek king van de hieraan verbonden kos ten zal een verloting op touw wor den gezet. Men is dus kennelijk van plan om niet bij de pakken neer te blijven zitten. \an de nieuwe ver eniging werd de toepasselijke naam ,,De Edelzang" gegeven. Breskens EJSKZ won beker Door de plaatselijke biljartvereni gingen werd de indertijd geschonken wisselbeker verspeeld. Voor deze wed strijd bestond grote deelname van beide verenigingen. Ieder moest naar zijn gepiiddelde spelen, hetgeen voor ABC een grote opgave was omdat ze nu méér caramboles moesten maken Er werd zeer sportief gespeeld. ENZK kwam tenslotte als overwinnaar te voorschijn waardoor zij definitief in het bezit van de wisselbeker kwam. ABC ontving de troostprijs welke be stond uit een bekerstandaard. Na afloop spraken beide voorzitters nog een woord van dank en werden de prijzen overgedragen. De gemaakte caramboles waren' ABC 755, ENZK 649. De uitslag was tenslotte ENZK- ABC 10-7. Graaiiw MISSIEAVOND De witte zusters uit Boxtel hebben de Graauwenaars een aangename en leerzame avond bezotgd. Aan de hand van lichtbeelden vertelden ze over Kongo en de missionering al daar. In de namiddag hadden de schoolkinderen gelegenheid gehad al les te zien en te horen. De op komst was zeker niet slecht te noe men. Hoofdplaat V.V.V. OPGERICHT In het café M. Blaakman werd onder redelijke belangstelling de op richtingsvergadering gehouden voor een plaatselijke vereniging voor Vreemdelingenverkeer. In het bestuur werden gekozen: de heer J. de Hullu, voorzitter, de heer D.J. Herrebout, secretaris penningmeester en de heren M.G.J. Wijffels, A.C. de Ruysscher en G.J. Wijffels, bestuursleden. De statuten en het huishoudelijke reglement werden vastgesteld con form het model van de A.N.V.V., terwijl voorts besloten werd de ver eiste koninklijke goedkeuring voor de vereniging aan te vragen. De contributie werd vastgesteld op f 10,-- voor belanghebbende, en f 2,50 voor belangstellende leden. Van de rondvraag werd druk gebruik ge maakt. Lamstvaarde DANSEN TEN BATE VAN HET BEJAARDENCOMITé A.s. zondag wordt door het Perma nent Comité oen dansavond georga niseerd ten bate van de bejaarden zorg in onze parochie. Het comité zal met medewerking van het orkest „The jolly Boys" de ze avond verzorgen. Tijdens dit dans feest wordt voor hetzelfde doel een tombola gehouden, zodat het ook voor niet-dansers interessant kan worden. KONINGSCHIETING Tijdens de teeidag van de schut- terssociëtcit ..De Vrede" werd ook de jaarlijkse koningschieting gehou den. M. v.d. Doel wist reeds bij zijn eerste schot de koningsvogel te tref fen waardoor hij voor 1960 als ko ning van de sociëteit werd uitgeroe pen. i Advertentie) R.K. LAGERE MEISJESSCHOOL te IJZENDIJKE vraagt voor de tijd van 1 februari tot einde mei een eventueel gehuwd of Brieven aan het Koninginnestraat 5, met pensioen bestuur, IJzendijke Ossenisse MISSIE-AVOND Op zondag 24 januari organiseren de witte zusters van Boxtel in het parochiehuis een missie-avond. Aan de hand van lichtbeelden zal een voordracht worden gegeven over het leven in de missie van Afrika. De avondvoorstelling vangt aan om half zeven, terwijl de kinderen worden verwacht om drie uur. Philippine A. Roegiers ten grave gedragen Onder grote belangstelling werd de heer A. Roegiers ten grave ged-a- gen. De overledene was tijdens zijn leven een vooraanstaande figuur in het zakenleven. Ook op velerlei an der gebied was hij zeer actief. O.a. was hij sinds de oprichting voorzitter van de muziekvereniging. Naast de vele belangstellenden van eigen paro chie en de muziekvereniging met omfloerst vaandel zagen wij ook ve le zakenrelaties van alle richtingen. Een grote krans van de muziek vereniging sierde de baar. Sluiskil Lezing over Oostenrijk De georganiseerde christelijke jeugd bood de ouders f,en avond aan in het jeugdgebouw ,,De Ark". De heer Joh. de Vries, de nieuwe P.T.T.- directeur te Terneuzen vertelde'een avond lang over ziin reis naar Tirol en de Dolomieten. Zijn bijzonder vlot te en geestige tekst vulde hij aan met uitstekende kleurendia's en daaruit konden de toeschouwers con cluderen dat de heer de Vries een uitstekend amateur-fotograaf is. Hij vertelde daarbij ook nog m het bezit te zijn van een zeer groot aantal exemplaren van Terneuzens plaatselijke krant sedert 1850 waaruit hij gegevens put voor een brochure over Terneuzen. Hij is nu bezig aan 1880. Het zal dus nog wel enige tijd duren voor hij de belangrijkste feiten uit de daaropvolgende 80 jaren heeft verzameld en geordend. Sluis BENOEMING Tot tijdelijk onderwijzer aan de Neutraal Bijzondere School te Steen bergen is met ingang van 1 maart a.s. benoemd de heer P. Lako, thans tijdelijk onderwijzer aan de openba re lagere school, alhier. JAARVERGADERING Z.L.M. Donderdagavond wordt in café Lamminsvliet de jaarvergadering ge houden van de Z.L.M. De heer F. A Kolijn treedt af als secretaris. Mr. H. Schlingemann, alg. secretaris van de maatschappij, bespreekt verschil lende landbouwproblemen en er wordt een film vertoond over de laatste grote tentoonstelling van de Z.L.M. te Aardenburg. Medewerking in de vorm van zang en voordracht wordt voorts verleend door de Slui- se afdeling van de Bond voor Plat telandsvrouwen. (Advertentie) Stoppeldijk VOGELBESCHERMING De vogelbeschermingswacht O.Z. Vlaanderen belegde in café Compiet een propaganda-bijeenkomst, die ma tig werd bezocht. De verschillende films over het vogelleven in ons ge west werden mondeling toegelicht door de secretaris van de vogelwacht, de heer G. Sponselee. DANSAVOND Het plaatselijk comité voor bejaar denzorg organiseert op zondag 24 januari een dansavond in de bovenzaal van café Compiet. De jeugd krijgt hier dus volop gelegenheid om op ge zellige wijze steun te verlenen aan de diverse acties van het comité ten be hoeve van de bejaarden. OOSTBURG Ontspanningsavond R.K. Vrouwengilde Voor de ontspanningsavond van het r.-k. Vrouwengilde in de Katholieke Kring bestond een bevredigepde be langstelling. Het hoogtepunt van de avond was ongetwijfeld het optreden van de toneelclub van de r.-k. boe- rinnenbond uit Eede, die op voor treffelijke wijze het spel ,,Als de men sen wisten" van A. v. d. Lugt op voerde. De aanwezigen waren onder de in druk van het hoge peil, dat deze ama teurvereniging onder leiding van haar kundige regisseur E. Standaert heeft bereikt. Het dankbare applaus en de door de voorzitster aangeboden bloemen hulde waren zeker op hun plaats. Ook de verloting voor de universi- teisstudie van de Afrikaanse miss Basilla John werd een groot succes. Deken A, Lievegoed en kapelaan Adriaansen gaven door hun aanwe zigheid van hun belangstelling blijk. De verkenners onder leiding van hop man Ouwen-dijk hadden de zaal en het toneel keurig voor elkaar. Dixieland Pipers komen De leerlingenvereniging N.A.R. van het koningin Wilhelminalyceum is er 'in geslaagd het bekende radio- en televisieorkest de Dixieland Pi- pers te contracteren voor een uitvoe ring te Oostburg. In zijn voltallige bezetting zal dit or jest zaterdag 30 januari optreden in het Ledeltheater. De Dixieland Pipers verzorgen voorts 's avonds een bal in de Ko renbeurs op de Markt, dat gehouden wordt om de hoge kosten te dekken. (Advertentie) Halftvol 1-per s17.50 2-per s22.50 100 ivol 1-per s28. 2-pers. 35.— OOSTBURG Drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van twee jaar en een onvoorwaardelijke geldboete van ƒ3000 subs. 100 dagen hechtenis eiste de officier van justtiie bij de Mid delburgse rechtbank, mr. G.J.B. v.d. Dussen tegen de Middelburg se tandarts K.E. v.d. V. In de periode van september 1957 tot juni 1959 zou de tandheelkundige bij drie Zeeuwse ziekenfondsen, het Algemeen Middelburgs Ziekenfonds, het Ziekenfonds Walcheren te Vlissin gen en het Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland te Goes, valse decla raties hebben ingediend. De financië le misdragingen zouden zijn begonnen toen het zogenaamde tandartsencon flict met de ziekenfondsen afliep Tegenover de rechtbank, die gepre sideerd werd door mr. B, S. Sieperda, gaf verdachte het tenlastegelegde toe. Hij zei opzettelijk, maar ook wel uit slordigheid te hebben gehandeld. De president vond de houding van verdachte nogal vreemd. „Men gaat toch geen strafbare handelingen ple gen als men het ergens niet mee eens is? Ik begrijp nu wel hoe u er toe gekomen bent, maar aan de andere kant moest een man van uw positie toch wel beter weten!" De tenlastelegging bevatte slechts drie gevallen van het aantal onjuist bevonden declaraties. Twee ervan hadden betrekking op het Algemeen Middelburgs Ziekenfonds en een op het Ziekenfonds Walcheren. Ook de afdelingsraad van de Maat schappij voor Tandheelkunde ging zich daarna met de affaire bemoeien. Er volgde voor de tandarts een schor sing voor drie maanden als lid, ter wij] hem een boete werd opgelegd van 1.000.onvoorwaardelijk en 4.000.voorwaardelijk. „Heeft u verder nog meer ge knoeid?", vroeg de president. Ver dachte antwoordde, dat hij behalve de ziekenfondsen ook cliënten had be nadeeld door hen teveel te laten be talen bg het verstrekken van nieuwe gebitten. Hij had fondspatiënten niet bepaald op fondsprotheses gewezen, maar meer reclame gemaakt voor duurdere gebitten. Dit deed hij niet alleen in Middelburg, ook in Kam perland. waar zijn arbeid dus viel onder het Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland. Mr. Sieperda vond het een goed gebaar van v. d. V., dat hij aan de drie ziekenfondsen in totaal reeds een bedrag van 12.000 gulden had terugbetaald. „Niettemin hebt u in ernstige mate geknoeid", merkte hij op, ..u had zich moeten onderwerpen aan de regeling, zoals die door het Centraal Bestuur van de Ziekenfondsraad is opgesteld. Eigen rechter spelen is altijd fout!" Mr. v. d. Dussen begreep niet hoe een academisch gevormd man tot dergelijke manipulaties was gekomen, waarbij het voor de tandarts toch om betrekkelijk luttele bedragen ging. Overigens voerde de officier aan, dat v. d. V. enorm hard werkt en nog steeds een grote praktijk be zit, „Een groot bedrag is verder te rugbetaald en verdachte heeft niet alleen zijn eigen belangen op het oog gehad". De raadsman, mr. J. J. v. d. Weel, herinnerde eraan, dat de tandarts openhartig zijn fouten had erkend. „Hij gaat zich niet te buiten aan luxe, leeft voor zijn gezin en heeft er zelfs nog een paar Hongaarse kinderen bij genomen. Zijn werk heeft hem waar schijnlijk parten gespeeld. Mijn cliënt heeft een drukke praktijk". Pleiter meende, dat een onvoorwaardelijke gevangenisstraf niet nodig zou zijn; hij wilde dan ook volstaan met een geldboete. Uitspraak 3 februari. In de kerk van de paters kapucij nen te Tilburg, zijn door de provin ciale overste de missiekruizen uitge reikt aan de paters Emmanuel van 's-Hertogenbosch, Cantinus van Don gen en Marinius van St.-Oedenrode. Dezelfde middag vertrokken deze missionarissen naar Afrika. In de loop der jaren zijn de Sluis- kilse toneelbezoekers, in het bijzon der diegenen die hun r.-k. toneelver eniging een warm hart toedragen, in eigen patronaat danig verwend. Sempre Avanti" zelf weet dit maar al te goed en daarom hebben zü voor de opvoeringen van ,,Van ander ras" maandenlang met de grootste zorg alle voorbereidingen getroffen om niet alleen hun trouwe bezoekers maar ook hun even trou we en zeer gewaardeerde donateurs het beste te geven wat zij in hun mars hebben. De vóóruitvoering die zij gaven voor hen die zo trouw en zo belangrijk steunen hield een belofte van goed toneel in wanneer zij zondag 24 en 31 januari weer voor het voetlicht zullen komen. Stuk ,,Van ander ras" is een spel van strijd en eerzucht tussen blanken en kleurlingen in de nieuwe wereld". Dit is de summiere beschrijving van de inhoud van het toneelspel van A. d'Usseau en J. Gow. Daar de in houd van het stuk zeker nog niet aan ieder in Sluiskil bekend is zou den wij hierover niet meer willen zeg gen dan dat het uitstekend is ge schreven en een onderwerp waar ieder zich druk mee bezig houdt op een waardige wijze behandelt. De dialogen zijn zeer vlot (het stuk werd ook door het beroepstoneel gespeeld) en de gehele handeling voert naar een logische climax die iedere aan dachtige toeschouwer tot nadenken zal stemmen. Kwaliteiten Heeft „Sempre Avanti" destijds en kele zeer bruikbare krachten verlo ren, deze opengevallen plaatsen zijn zo langzamerhand wel weer aange vuld, al ontbreekt bij de nieuwko mers misschien nog enige routine. Een speelster met opvallende kwa liteiten meenden wij te mogen zien in mej. M. Jurriëns die een uitste kende Genevra vertolkte. Een kleine maar zeer goed gespeelde rol van eveneens naar wij menen een nieuwe aanwinst was die van mej. N. Bruins. Daarnaast zagen wij met genoegen de „oude getrouwen" van „Sempre Avanti". Een prachtig volgehouden rol van R. van Cleemputte en van H. Gregoire, twee spelers die „Sem pre Avanti" zeker niet zou kunnen missen. De dames van Opdorp en Waelput vulden de mannelijke hoofd rollen zeer goed aan. De kleinere rol len vielen niet uit de toon zodat de opvoering op een zeer goed peil stond. Adviezen De regie was in handen van An- dré de Buck. Hij heeft oog voor een goede regie en de kleine rol die hij daarbij op zich had genomen kwam uitstekend tot uitbeelding. Hij gaf aan het geheel een rustig verloop en heelt er kennelijk voor gewaakt de teugels strak te houden. Een waardevolle assistentie heeft de regisseur van de heer en mevrouw Marvin die ook nu weer de artistieke leiding op zich hadden genomen. Een leiding die al leen maar veel lof verdient. Het de cor is op de juiste wijze aan het stuk aangepast en nergens was ook maar enig spoor van overdrijving van ver waarlozing te bespeuren. Vooral aan de verlichting die op rekening van A. Bleijenberg staat, werd ook nu veel aandscht besteed en zelfs met de telefoon wist men een verrassend effect te bereiken. Op de meeste punten kon men voor wat de grime betreft tevreden zijn. Deze staat op naam van A. van He- cke die van enkele blanken vrij aan nemelijke kleurlingen wist te maken. Daarbij genomen de aan het begin van ieder bedrijf ten gehore gebrach te negro-spiritual op grammofoon plaat gezongen door de neger-bas Paul Robeson krijgen de bewoners van Sluiskil (en hopenlijk ver daar buiten) de gelegenheid een uitsteken de opvoering van een goed stuk door eigen mensen te zien. De laatste zon dag wordt gespeeld voor het Zeeuws Landjuweel. weg (N.Holl.). Cecar van de Ronduit, eig. S. van Vooren-van Besien en zo nen te Heille-Sluis. Frits van Reigers hoeve, eig. G. Doens te IJzendijke. Union, eig. A. Catseman te Biervliet. Quibus, eig. C. Rammelaere te Heille- Sluis. Maurits van Geneind, eig. C. den Hamer en zn., de Schoondijke. Bombardier de la vieille cour, eig. A. Temmerman te Hoofdplaat. Opgeheven is het faillissement van J. Heikönig, Geslechte Dijk 8, St. Jansteen, wegens gebrek aan actief. (Advertentie) Op de Markt tc Oostburg vond gis teren de verplichte hengstenkeuring plaats van de koninklijke vereniging „Het Nederlandse Trekpaard". Voor de keuring bestond een goede belang stelling, ook van veel liefhebbers van boven de rivieren. Over de kwaliteit van de aangevoerde hengsten was de jury zeer tevreden. Van de 25 inge schreven hengsten werden er 24 voor gebracht. Afgekeurd werden er acht. De zestien goedgekeurde hengsten zijn: Nico. eig. H. de Putter Czn. te Axel en G. de Badts te Schoondijke. Fifils van Steeg, eig. M. d'Hoore te Sluis, A. Temmerman te Hoofdplaat en R. de Milliano te Oostburg. Toon, eig. C. den Hamer jr. te Aardenburg. Matador d'Ahea, eig. gebr. Aernoudts A Xzns. te Sluis. Solon van de Blin- deweg, eig. A. Catseman te Biervliet en Iz. de Buck te Griipskerke. Victor van Elshof, eig. M. d'Hoore te Sluis, A. Temmerman te Hoofdplaat en R. de Milliano te Oostburg. Robert van Rika. eig. A. Catseman te Biervliet en stallen de Dobbelaere te IJzen dijke. Herseur van Hersa, eig. gebr. A. en J. Haverbeke te Biervliet en A. v. d. Meulen-Becu en E. van Dam me te IJzendijke. Karei van Bottema- heerd, eig. gebr. Hendrix te Heel L.) en A .Catseman te Biervliet. Co ud van de nieuwe stal, eig. R. de lil- liano te Oostburg en P. Vos te rialf- De Bank voor Brabant Bij kalme handel waren de inter nationale waarden gisteren bij de ope ning van de markt goed prijshoudend en bij het sluiten van de markt aan de vaste kant. Na de disconto-verhoging in Londen was men van mening, dat Wall Street zou volgen. Niettegenstaande deze mening in Amerika waren de slot- koersen in New York eergisteren toch iets vriendelijker. Na beurs werd al daar bekend, dat het disconto op vier pet. ongewijzigd werd gehandhaafd. De iets betere stemming in Wall Street was een stimulans voor het Damrak en hierdoor boekten alle in ternationale waarden gisteren enige punten winst, vergeleken bij de vorige slotprijzen. In verband met de onze kerheden ten aanzien van een even tuele discontoverhoging in Frankrijk en Amerika bleef men in Amsterdam liever dicht bij huis. Dientengevolge was de affaire minimaal. De scheepvaarten waren goed prijs houdend. 21-1-60 22-1-60 Ned. '59 4 1/4 97 3/4 Ned. '47 3 1'2 91 3/4 91 13/16 AKU A 517 1/2 519 3/4 Hoogovens cA 795 812 Philips GBA 781 1/2 788 1/4 Unilever cA 762 1/2 765 3'4 Kon. Olie A 163,55 164.55 Scheepv. Unie A 161 1/2 164 A'dam Bk A 336 340 Kon. Zout cA 676 1/2 677 RESTAURANT NABEURSKOERSEN AKU 518—522; Kon. Olie 164.50— 165.40; Philips 787—791; Unilever 763 1/2—768 g.l. brengt u een vanaf 23 t.m. 31 JANUARI U waant zich in de geheimzinnigheid van het Oosten Een keur van Oosterse gerechten. Dagelijks muziek vanaf 16 uur door de Internationale Bar-Entertainer Eigenaar J. DREIJER-SEELEN Rijksweg 110 Rijen De doktersdienst te Terneuzen wordt dit weekend waargenomen door dok ter v, d. Griek. Te Oostburg-Aarden burg neemt waar dokter Hage te Aar denburg. Te Breskens-Groede-Schoon- dijke dokter v. d. Maas te Breskens. Te Cadzand-Sluis-Zuidzande dokter Beek te Zuidzande, en te Biervliet- IJzendijke dokter Lievens te IJzen dijke. Te Goes neemt waar dokter Griep; te Middelburg dokter Feikema; te Vlissingen dokter Vader; te Rilland- Krabbendijke-Kruiningen en Hans- weert dokter G.J. Noome te Krabben dijke; te Wolfaartsdijk-Arenskerke- dokter Zonnevylle te Arendskerke; te 's-Heerenhoek-Driewegen dokter Luyckx te 's-Heerenhoek; te Borssele- Nieuwdorp dokter Kiviet te Borssele. Te Axel neemt waar dokter Boor (tel. 555). Deze dienst zal het komend week end voor Axel-Sas van Gent en Zaam- slag worden waargenomen door de heer J. F. de Haas te Zaamslag (tel. 366). Te Oostburg-Sluis-Groede neemt waar de heer J Risseeuw te Groede. Te Heinkenszand nemen waar de he ren A. C. Noordenbosch (tel. 0116-290) M. Gaakeer te Ovezande en A.A. El- zerman te Goes. Voor Hulst en Nieuw-Namen neemt waar de heer E. F de Nijs, Wilhel- minalaan 11, tel 3004, te Hulst. VLISSINGEN Alliambra 19 en 21 uur Zij zochten het geluk. Luxor 19 en 21 uur Helden van de woestijn. MIDDELBURG Electro 19 en 21,15 uur Hier bin ich, hier bleib ich. Schouw burg 20 uur Place Pigalle (Plein der zonde). Schuttershof 8-12 uur Dansen; 15.15 uur Alg. vergadering ZKB. 't Trefpunt 8 uur Instuif met dansen. GOES Grand IV en 21 uur De levens roman van Joseph Schmidt. BRESKENS Casino Districtsvogelshow. HEINKENSZAND Zaal Hoondert Solistenconcours. NIEUW-NAMEN KAB-vergadering. SCHOONDIJKE Zaal Wijffels Jaar lijkse uitvoering KAB. STOPPELDIJK - Verenigingsgebouw 18.30 uur Missie-avond. TERNEUZEN Concertgebouw Geen ge nade voor Tom Dooley. Luxor Les tri- cheurs, 18 j. IJZENDIJKE Hofzicht Hier bin ich, hier bleib ich, a.l. AXEL Centrum Zondaars in spijker broek, 18 j. OOSTBURG Ledel De zwarte orchidee, 14 jaar. HULST Bioscoopgebouw Les tricheurs, 18 jaar. SAS VAN GENT Olympia Tarzan en de verloren safari. KOEWACHT G. van Rumste 7 uur Bil jartdemonstratie. KLINGE Cinema van Dijck 7,30 uur De wraak van Frankenstein. SLUISKIL Krijger Groot bal. WESTDORPE Opening Wit-Gele KruiS- gebouw. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 20 uur Rijngoud. HULST Bioscoopgebouw 2.30 uur Zet je zorgen op zij, 5,15 en 8 uur Zondaars in spijkerbroek. Tonny van Oosterom 3 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 2 uur Geen ge nade voor Tom Dooley, 4,30 en 8 uur Zondaars in spijkerbroek Concertge bouw 8 uur Geen genade voor Tom Dooley. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur Hier bin ich, hier bleib ich. AXEL Het Centrum 3,'45 uur Und Abends in die Scala, 8 uur Zondaars in spiikerbroek. STOPPELDIJK P. Compiet Dansen. OOSTBURG Ledel 2 uur Professor Cupido, 4.30 en 7,45 uur De zwarte orchidee. KLINGE Cinema van Dijck 3 uur Tar zan. 7.30 uur De wraak van Franken stein. KOEWACHT P. van Hove 10 uur Seriekaarting ABSDALE G. van Overloop 6 uur Prijskaarting. VLISSINGEN Luxor 3 uur Pechvogels, 7 en 9 uur Helden van dc woestijn. MIDDELBURG Electro 3,30, 19 en 21,15 uur Hier bin ich, hier bleib ich. Schouwburg 2,30 en 8 uur Place Pigalle Plein der zonde. GOES Grand 3 uur De laatste storm loop, 19 en 21 uur De levensroman van Joseph Schmidt. OVERSLAG Parochiezaal Ballet op d« boerderij. BRESKENS Casino Districtsvogelshow LAMSWAARDE Zaal Claessens 17 uur Dansen. TFRHOLE J. de Schrijver 5,30 uur Open ingspriiskaarting. SAS VAN GENT Olympia 5 en 8 uur Les tricheurs, 18 j. KOEWACHT G. van Rumste 5 uur Biljartprijskamp. Alb. Wouters 3 uur Schieting ZUIDDORPE A. Apers 7 uur Dansen. ZNDBFRG P. Leeraert 2,30 uur Schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 14,30 uur De Toverfluit. 20 uur Tosca. GOES P. v. O. Alg. vergadering KVNT Grand 8 uur De levensroman van Jo seph Schmidt. MIDDELBURG Electro 19 en 21,15 uur Hier bin ich. hier bleib ich. Schouw burg 20 uur Place Pigalle (Plein der zonde) Schuttershof De deur op een kier (toneel). OOSTBURG Ledel 7,45 uur De zwarte orchidee De Eenhoorn Voorlichtingsavond van de EVO VLISSINGEN Luxor 8 uur Helden van de woestijn. TERNEUZEN Luxor Les tricheurs. 18 j. AXET, Centrum Zondaars in spijker broek, 18 j. HULST Bioscoopgebouw Les tricheurg 18 jaar, SAS VAN GENT Olympia Les tri cheurs. 18 j. HANSWEERT Zeelandia 8 uur Missie avond. KLINGE Cinema van Dijck 7,30 uur De wraak van Frankenstein. BRESKENS Gemeentehuis 7,30 uur Raadsvergadering. In het ra] richt gaven, Maatschapp dige „opmei bij zijn de si Daaruit bli. nog veel te v dat dit nog e rapport is vt er rekening nu men toch breidingsplan. een „nieuw" ding van het Maar vooral koesteren, da wordt voorbij eenmaal aan begint. De belangr het rapport ze gens niet alle bestuur. Die ste plaats de vinciaal bestu als volgt gel gezien de me woningtoewijz van oorsprong althans niet len bü Sluisk In het rap aangetekend, tegenover di structuurschet naalzone, wel planologische ven. Men ov in de kanaalz krachten het worden gehui woonkernen, afstand van e terreinen zijn lag daarbij ot rapport is daa gisch aan he van het gem agrarische dot In de struc zo ook op een 20.000 inwoner wordt gesteld, is of, gezien bevolking, die goed zal kunr hangt nog af voldoende wer industrieën za „Doch men i zien beter prefereren in wonen en daa en stedebouwk na kan men t Westdorpe bet het rapport o] Van het hui nog gezegd, d woonbuurt om worden opgeri re termijn de dient te wore nog meer moet worden j Het grootste migranten in liek. Daarom de groeiende i king voorzieni De kerk is t chiehuis biedt Vooral in verl ming wordt e in de leiding verdergaande mijn noemt rr de dekenaatsg .Misschien Aium, naast la apart dekenai belangrijk dai voor de kanaa port. „Het m naat voor Vlaanderen a suggereert, di <A I>e regerin Schelde" te V vaardyschepen Krulden. Naast frvee by de I «veneens naar Alle de we meten van óre schepen worden 1961-""J V-Ul regering minister ue sche Schelde- schepen Tn en droge Schelde Hupkes De s bij de Star-line kwamen Star-line schepen ~,J^-Sui _i zu en gesc ge iad moete De re '1962. con tr acte van G Krobo door schepen staatsri Eerst alle a in bez

de Stem | 1960 | | pagina 2