Kardinaal Mindszentynog altijd Kadars gevangene ISIgrtzane. STEM-FEUILLETON Rond legatie van in Boedapest spieden de A.V.O.-agenten Massale verplaatsing bevolking in 24 uur SUCROSA Ruim drie jaar Paratyfus in rusthuis Dodelijk gif stroomde door Engels dorp KAPITEIN RIJKERS MAAKT SCHOON SCHIP T entoonstelling Deltaplan Ton verduisterd wJrein 16.50 Grootkruis voor Mexicaanse president Oesterverzending weer gestegen HANDCREME Directeur-generaal Veiligheid Twee bejaarden overleden Burgemeester overleed aan hartverlamming Maandelijkse colleges tot heroriëntering in belastingrecht door Agatha Christie m iT^Tl KRO gaat wensen van luisteraars peilen TV-R ADIO-TV-R ADIO'TV- DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 14 JANUARI 1960 Joseph kardinaal Mindszenty, aartsbisschop van Esztergom en primaat van Hongarije, is het vierde jaar van zijn vrijwillige gevangenschap in de Amerikaanse legatie in Boedapest ingegaan. De thans achtenzestig jarige prelaat, die „de vergeten man van de revolutie" genoemd wordt, werd in 1949 door het rode regime in Hongarije tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Elf jaren heeft hij in de gevangenis doorgebracht. De gevangenschap onder de nazi's meegerekend. Gedurende meer dan drie jaar bezet kardinaal Mindszenty thans de par ticuliere vertrekken van de Ameri kaanse gezant in Boedapest, een ge vangene van de communisten waar op het regime geen vat kan krijgen. Deze jaren zijn voor de kardninaal misschien de meest tragische. Er be staat weinig hoop dat hij in de nabije toekomst vrij man zal zijn. De laat ste poging daartoe werd op Ameri kaans initiatief genomen toen men de Hongaarse regering verzocht de kar dinaal de pauskeuze van oktober 1958 te laten bijwonen. De regering ant woordde met een reeks aanvallen op de kardinaal, die beurtelings werd uitgemaakt voor een ontsnapte mis dadiger en een verrader die zijn asiel in de legatie schendt door van daar uit zijn politieke activiteiten voort te zetten. Broze gezondheid Leidende communisten in de Hon gaarse regering als premier Ferenc Münnich en partijbaas Janos Kadar, hebben herhaaldelijk betoogd dat de kardinaal zou worden gearresteerd, zou hij zich vertonen buiten het ex territoriale gebied van het Ameri kaanse gezantschap aan de Szabadsag- ter. De vertaling daarvan luidt: „Vrijheidsplein" De perschef van de Hongaarse re gering, Laszlo Gyaros, beweerde on langs dat de Amerikanen graag van kardinaal Mindszenty af zouden wil len zijn omdat deze een „politiek ex plosieve" situatie schept. De primaat, broos van gezondheid, brengt zijn dagen door met het schrij ven van memoires. De weinige per sonen die toestemming verkrijgen tot het bezoeken van de tegenwoordige Amerikaanse zaakgelastigde in Boe dapest, de heer Garret Ackerson, worden vergezeld door een lid van zijn staf en moeten een zware ijzeren deur met geheim cijferslot passeren. Via een andere deur komt men in De oesterverzending over de maand december 1959 bedroeg als volgt. De tussen geplaatste cijfers betreft de verzending over de maand december 1958. Nederland 306.194 328.207) België 5.660.119 (5.566.911) Frankrijk 1.823.632 528.750) Duitsland 303.069 282.107) Engeland 257.000 220.150) Zwitserland 111.950 Andere landen 63.755 130.870) de appartementen waarin kardinaal Mindszenty leeft. Cham pagneglas Geen van de Hongaarse werknemers van het gezantschap en aan slechts enkele leden van de Amerikaanse staf is toegestaan zich op te houden op de etage waarop zich de kamers van de primaat bevinden. Westerse verslaggevers kregen nul op het rekest toen zij het ministerie van Buitenlandse Zaken in Washing ton om toestemming verzochten voor een gesprek met kardinaal Minds zenty. Bij stukjes en beetjes uitgelekte mededelingen geven enigszins een beeld van de dagindeling van de pre laat. Hij staat vroeg op, celebreert de mis aan een geïmproviseerd altaai en gebruikt daarna het ontbijt, dat hem vanuit de keuken gebracht wordt. Toen een communistisch blad eens schreef dat de kardinaal voor zijn mis gebruik maakte van een champagneglas als noodkelk, reageerde het Vatieaan onmid dellijk met te zeggen dat dit on der de gegeven omstandigheden volkomen toelaatbaar was. W andeling De Amerikaanse legatie wordt dag en nacht in de gaten gehou den door ambtenaren van de Hon gaarse geheime politie. De enige verpozing die de kardinaal is gegund, is een dagelijkse wande ling in de ommuurde hof van het gebouw. Daarbij is hij steeds ver gezeld van een lid van de gezant schapsstaf, sinds men zich van omliggende gebouwen bespied wist. Kardinaal Mindszenty draagt nimmer de rode solideo. maar een gewone hoed. De wandelingen hebben de kar dinaal in goede gezondheid gehouden. De grootste vrees van zijn Ameri kaanse gastheren, dat de primaat ernstig ziek zou kunnen worden, is tot nu toe niet bewaarheid geworden. Indien zich deze omstandigheid zou voordoen, werpt zich een beangsti gend probleem op. De kardinaal zou medische hulp moeten hebben en mo gelijk zelfs in een ziekenhuis moeten worden opgenomen. De stuurs kijken de politiemannen van de ,,AVO" bui ten laten er weinig twijfel aan bestaan wat er dan zou gebeuren. (Advertentie) De minister van verkeer en water staat, drs. H. A. Korthals, zal op don derdag 21 januari in de Statenzaal van zijn ministerie aan het Binnenhof in Den Haag de officiële opening ver richten van de nieuwe onderwijsten toonstelling „Zuiderzeewerken en Del taplan" Nertzane is de ideale creme voor ruwe handen, .kloven en schrale huid. Nertzane is afkomstig van de edele nerts en maakt uw handen zacht en blank als nertsbont. aen mm fl. 2.40 per royale lube. voldoende voer een produkt van N.V. PHIL1PS-DUPHAR k"d' Mr. F. R. Mijnlieff, directeur-ge neraal voor openbare orde en veilig heid, acht het mogelijk, dat een mas sale evacuatie van grote steden in ten hoogste 24 uur zal kunnen worden voltooid. Hij staat voorts op het stand punt, dat evacuatie alleen mag plaats vinden wanneer dit volstrekt onver mijdelijk is. Dit laatste betekent voor ons land preventieve evacuatie, voor het uit breken van vijandelijkheden, van de naaste omgeving van de in Nederland (Advertentie) PAS OP KEELGEVAAR! NEEM ROTERSEPT! In het gemeentelijk tehuis voor ouden van dager te Berlikum (Fr.) zijn enkele gevallen van paratyfus ge constateerd. Twee inwoners van het rusthuis waren naai een ziekenhuis te Leeuwarden overgebracht en daar overleden. Zij waren beiden in een shocktoestand geraakt, die de dood tengevolge had. Hierdoor ontdekte men ook de besmetting met paratyfus. Zes andere inwoners van het tehuis, on dei- wie een vrouw van 90 jaar en enkele mannen van ruim 80 jaar, bleken even eens met paratyfus te zijn besmet. In het rusthuis zijn strenge isolatiemaat regelen gteroffen om uitbreiding van interne epidemie te voorkomen. De patiënten zijn geïsoleerd en nie mand mag het tehuis in of uit. Er hebben zich geen nieuwe gevallen van besmetting voorgedaan. De beide over leden inwoners waren twee mannen van 71 en 69 jaar. In de nacht van dinsdag op woens dag is de burgemeester van Horn en Beegden in Limburg, de heer L. M. Kirkels, in zijn woning te Horn aan een hartverlamming overleden. De heer Kirkels was 62 jaar oud. Hij is 27 jaar burgemeester van de genoem de gemeente geweest. In samenwerking met de fiscale op sporingsdienst te Amsterdam heeft de politie van Velsen een inwoner van die gemeente, H. J. M., aangehouden, op verdenking dat deze zich schuldig heeft gemaakt aan verduisteringen, diefstal en vervalsing ten nadele van een elders gevestigde firma. Het totale bedrag, dat hij zich zou hebben toe geëigend. beloopt ruim 100.000. De man is ingesloten. primaire atoomdoelen (vliegvelden etc.) en van de te inunderen of dooi water in te sluiten gebieden. Preven tieve evacuatie van grote steden wordt niet nodig geacht, de voorbereidingen er van echter wel. Men wil met dit laatste bereiken, dat een spontane massale vlucht, bijvoorbeeld uit de a- kring Rotterdam (Rotterdam, Schie dam en Vlaardingen), de a-kring Den Haag (Den Haag, Voorburg en Rijs wijk) en Amsterdam uit angst voor aanvallen met kernwapens, terstond en adequaat kan v/orden opgevangen. Voorts dient de evacuatie van dakloos gewordenen tengevolge van conventio nele bombardementen te worden voor bereid. De heer Mijnlieff poneert dat een evacuatie in vier fasen verloopt. Deze zijn: ontruiming, verplaatsing, eerste onderbrenging en verdere verzorging. Mr. Mijnlieff geeft als stelling dat van evacuatie steeds de voor- en na delen zorgvuldig dienen te worden overwogen. Evacuatie schijnt op het eerste gezicht geïndiceerd bij ernstige dreiging van vernietigend oorlogsge weld en bij inundaties. Een en ander zal door de heer Mijn lieff op 21 januari in sociëteit De Witte te Den Haag. voor de leden van de vereniging ter beoefening van krijgswetenschap in een lezing, geti teld „Verplaatsing van de bevolking" nader worden toegelicht. (Advertentie) Totaal.... 8.525.719 (7.056.995)1 Ter voldoening aan daartoe strek kende verzoeken zullen voortaan op een donderdagavond in elke maand voor het eerst op 21 januari a.s. aan de Katholieke Economische Hoge school te Tilburg heroriënteringscol leges in het belastingrecht worden gegeven. Zij zijn in de eerste plaats bedoeld voor hen, die aan de post doctorale opleiding tot belastingdes kundige hebben deelgenomen; ook andere belangstellenden kunnen deze colleges volgen. (Advertentie) BESCHERM UW KEEL MET ROTERSEPT! Het dorp Ashby-Parva in Leices tershire dat 135 bewoners telt, is door het optreden van de overheid aan een groot gevaar ontsnapt Drie vaten met kaliumcyanide, voldoende om een mil joen mensen te doden waren van een vrachtauto gevallen en in de hoofd straat van het dorp opengesprongen, waardoor de vloeistof wegstroomde De dorpelingen namen de vlucht. Brandweerlieden en politiemannen met gasmaskers op maakten de straten schoon. Er was een hele dag nodig om, met behulp van chemici, de stra ten en velden te desinfecteren. De bewoners mogen voorlopig geen pomp water drinken. (Advertentie) 31) Madame Joliet interesseerde dat veel minder, „ea se peut Zulke dingen komen voor. Nou ja, ze was goed katholiek. Ze ging 's zondags naar de mis." „Heeft ze u wel eens laten merken dat ze een zoontje had?" „Dacht u dat ze een kind had? Dat lijkt me hoogst onwaarschijnlijk. Monsieur Dessin weet net zo goed als ik, dat die balletmeisjes..." „Zij kan best een kind hebben ge kregen voor ze aan het ballet kwam," opperde Craddock. „In de oorlog, bijvoorbeeld." „Ah, dans la guerre! Dat is na tuurlijk best mogelijk. Maar daar weet ik niets van." „Wie had ze onder haar collega's als beste vriendinnen?" „Ik kan u twee of drie namen opgeven... maar ze was met niemand erg intiem." Dit laatste werd hun bevestigd bij het onderhoud dat de inspecteurs ver volgens met de vriendinnen hadden. „O, ze hield ervan op te snijden," werd hun verzekerd. „Zij beweerde het vriendinnetje /an een groother tog te zijn geweestof van een Engelse bankier.... en dat ze in de oorlog groot werk in de ondergrond se had gedaan. Zelfs zou ze in Hol lywood bij de film zijn opgetreden!" Een ander meisje vertelde: „Ik ge loof dat ze eigenlijk een klein burg- gerlijk leventje leidde. Ze was ro mantisch van aard en wou daarom graag bij het ballet, maar zij was geen echte danseres... „Ook in Londen nog," vulde het eerste meisje aan, „zinspeelde ze op een hele rijke meneer, die haar in zijn jacht de hele wereld rond wilde laten reizen, omdat ze hem aan zijn overleden dochter deed den ken. Quelle blague!" „Mij heeft ze verteld dat ze bij een rijke lord in Schotland ging logeren." vervolgde het tweede meisje. „Daar zou ze mee gaan op de hertenjacht." Dit alles bracht de zaak niets ver der. Er bleek uit dat Anna Stravin- ska kon liegen of het gedrukt stond, maar dat het niet waarschijnlijk was dat zij haar einde in de sarcofaag op Rutherford Hall had gevonden. Het enige wat was komen vast te staan was dat Anna Stravinska op de 19de december besloten had niet mee naar Frankrijk terug te ke ren en dat op de 20ste een vrouw die enigszins aan haar deed denken, in de trein van 16 uur 33 naar Brackhampton gewurgd was. Als de vrouw in de sarcofaag niet Anna Stravinska was, waar was ze dan op het ogenblik wèl? Hierop luidde madame Joliets ant woord eenvoudigweg: „Bij 'n man!" Waarschijnlijk was dat ook wel het enige juiste antwoord, overdacht Craddock spijtig. Maar die losse op merking over een eventuele Engel se echtgenoot? Zou dat Edmund Crackenthorpe misschien geweest kunnen zijn? Heel waarschijnlijk leek dat toch weer niet, gelet op de karakter schets, die van Anna was gegeven. Eerder zou Anna iemand geweest kunnen zijn, die te eniger tijd het meisje Martine gekend had en van haar de nodige bijzonderheden te we ten was gekomen. Het zou dus best Anna kunnen zijn die dat briefje aan Emma Crackenthorpe had geschre ven. Anna zou, dat sprak vanzelf, bang zijn geweest voor mogelijke na speuringen en daarom haar relatie met het Maritski-ballet verbroken kunnen hebben. Maar steeds kwam de vraag weer naar voren: waar was ze op het ogenblik? Ja, dan leek het antwoord van ma dame Joliet weer het meest waar schijnlijk: bij een man... leden brieven was komen afhalen. Ze kregen daar zoveel verschillende gezichten te zien. Het is meer een studentenpension, zo gezegd. Ook hebben we alle hotels nagegaan, maar nergens stond 'n Martine Crac kenthorpe ingeschreven. Toen u uit Parijs getelefoneerd had, hebben we ook de gangen van Anna Stravinska nagegaan. Zij stond met de andere leden van het gezelschap ingeschre ven in een hotelletje in Brook Green, waar meestal zulke toneelgezelschap pen zijn ondergebracht. Ze is daar in de nacht van de 19de, na de voor stelling, verdwenen. Verder spoor ontbreekt." Craddock knikte. Hij stelde een verder plan de campagne voor al had hij weinig fiducie in het resul taat der nasporingen. Na enig na denken belde hij het advocatenkan toor van Wimborne, Henderson en Carstairs op, om met mr. Wilborne een afspraak te maken. Op de afgesproken tijd werd de Voor Craddock uit Parijs wegging, besprak hij met Dessin de kwestie van de vrouw, die alleen als Mar tine bekend stond. Dessin was ge neigd het met zijn Engelse collega eens te zijn dat er vermoedelijk geen enkel verband tussen haar en het in de sarcofaag gevonden slacht offer zou bestaan. Maar niettemin be hoorde het geval verder te worden uitgezocht. De Sureté zou trachten na te gaan of er ook een officieel bewijs bestond van het huwelijk van luitenant Ed mund Crackenthorpe van het 4de Southshire regiment met een Frans meisj-e, wier voornaam Martine was. even voor de val van Duinkerken. Dessin waarschuwde Craddock evenwel dat het zeer de vraag zou zijn of hierop wei een afdoend ant woord te geven viel. Het gebied in kwestie was namelijk niet alleen bij na tezelfder tijd door de Duitsers be zet, maar had in de daarop volgen de jaren juist enorm te lijden ge had van oorlogshandelingen, met na me bij dc invasie der Geallieerden. Gehele stadswijken en archiefgebou wen waren toen' verwoest. „Maar houdt u verzekerd, waarde collega, we zullen ons uiterste best doen." Met deze troost had Dessin af scheid van Craddock genomen. 3 Toen Craddock terugkwam ver scheen brigadier Wetherall met een ietwat somber voorgedragen rapport. „Op 16 Elvers Crescent houden ze er een vrij fatsoenlijke logeergele- genheid op na. Maar geen mens kon van de foto zeggen of dat nu de vrouw was, die daar een maand ge- inspecteur in een vreselijk bedompt vertrek ontvangen, waar mr. Wim borne achter een ouderwets groot bureau gezeten was, dat met stapels dossiers en stoffig uitziende paperas sen was beladen. De heer Wimborne bezag de inspecteur een beetje ach terdochtig, zoals de raadsman van een familie meestal de politie be kijkt. „Waarmede kan ik u van dienst zijn. inspecteur?" „Deze biref..." Craddock schoof hem de brief van Martine over de tafel toe. Mr Wimborne nam de brief niet op. Er verscheen wat meer kleur op zijn gezicht en hij kneep zijn lippen even op elkaar. „Juist!" sprak hij. „Ik heb giste ren een brief van juffrouw Emma Crackenthorpe ontvangen, waarin zij m'j van haar bezoek aan Scotland Yard op de hoogte bracht en-ne... alle verdere bijzonderenheden. Ik moet zeggen dat ik niet begrijp waarom ik indertijd, toen die brief werd ontvangen, niet ben geraad pleegd. Hoogst ongewoon! Men had mij terstond behoren te waarschu wen..." Op kalmerende toon lanceerde in specteur Craddock enkele gemeen plaatsen teneinde mr. Wimborne wat toeschietelijker te maken. „Ik heb nooit geweten dat er spra ke zoi. kunnen zijn van een huwe lijk van Edmund," verklaarde mr. Wimborne op verongelijkte toon. Inspecteur Craddock zei vaagweg iets over de oorlogsdagen.... Maar mr. Wimborne sprak vinnig: „Oor logstijd! Wij zaten in Lincoln's Inn Fields toen de oorlog uitbrak en kre gen een voltreffer vlak naast ons, waardoor een dee] van onze archief stukken verloren is gegaan. Maar de belangrijkste documenten hadden we al in veiligheid gebracht in de pro vincie De zaken van de familie Crackenthorpe waren in die tijd nog in mijn vaders handen. Die is zes jaar geleden gestorven. Het is dus denkbaar dat hem wel iets is me degedeeld omtrent dat mogelijke hu welijk van Edmund.... maar zo op het oog ziet het er uit, dat dit hu welijk. als er al over gesproken is, nimmer tot stand is gekomen. Daar om zal mijn vader de hele geschie denis waarschijnlijk onbelangrijk hebben gevonden. Eerlijk gezegd lijkt me dit verhaal ook vrij ver dacht. Ik bedoel, dit na jaren van zwijgen plotseling tevoorschijn ko men met 'n huwelijk en een wettige zoon. Daar zit 'n sterk luchtje aan. Wat voor bewijzen had ze daarvoor dat zou ik wel eens willen weten!" „Juist precies," beaamde Craddock „Welke positie zouden zij en haar zoon innemen?" (Wordt vervolgd) i Radio Peking heeft heerlijk op geschept met de communistische modelarbeider Wei Kao-Hoe, eens riksjatrekkernu bankwerker en naar blijkt een bijzonder handige Chinees. Niet alleen omdat hij vo rig jaar 651 beste ideeën in de ideeënbus stopte, zoals de radio geestdriftig vertelde, maar vooral omdat hij kans heeft gezien op 1 januari in een achturige werk dag zijn taak voor het gehele nieu we jaar af te krijgen. Nu ben ik er echter van over tuigd dat deze modelwerker de handigste lijntrekker van heel China is. Hij heeft zich nu, nog altijd volgens de rode radio, tot doel gesteld dit jaar de produktie van negen arbeiders af te leveren. Even rekenen: dat kan hij in negen dagen fiksen, als hij het tempo van nieuwjaarsdag even aanhoudt. In zijn vrije tijd stu deert Wei mechanica. Als hij zijn graad heeft, levert hij natuurlijk de hele jaarproduktie van de hele Chinese industrie even in een schaftuurtje. Dat is voor die Wei niets. Ja, die Wei is een handig heer. Alleen de jongens van de radio in Peking vind ik stommerds. Het zal heel wat moeite kosten om nu weer iets te verzinnen dat nóg sterker is dan dit stoere verhaal. U moet beslist eens vaker naar de Pekinese radio luisteren. De Tierelantijnen zijn er niets bij. PRAET-MAECKER Amateur In Cueno, Italië, werd Bernardino Lerda van zijn receptie weggehaald door de politie en opgesloten. Me neer Lerda vierde juist zijn tweede lustrum als tandarts. Hij werd gearresteerd omdat hij nooit een artsen- of tandartsen diploma had behaald, zelfs nauwe lijks een opleiding had gehad daar voor. Goede vaagst In het Engelse Braintree werd Claude Grimwood beboet met 60 voor het stropen van vos sen. Niet dat ze dat daar zo erg vinden maar toevallig was de gemeenteveldwachter in een van de vallen terechtge komen en dat namen ze niet meer van Claude. Te veel gezien In Kingston-on-Thames, Engeland, werd de warenhuis-detective mevr. Winifred Langridge veroordeeld tot een boete van f450 wegens winkel diefstallen in een nabijgelegen win kel. Zoals reeds gezegd: te veel ge zien en geleerd. Vaste klant In Miami, de curieuze Amerikaanse badplaats werd een dame aangehou den die in een zelfbedieningswinkel (zonder betalen) had gegeten van verschillende uitgestalde waren. Toen de rechter haar vroeg of zij honger had zei ze: niets bijzonders, ik „lunch" daar al meer dan vijf jaar. „Ik hoop dat er gauw iemand komt voor een haarwassing. Ik heb toch zulke vuile handen-" Binnenkort gaat de KRO door mid del vgn kijk- en luisterrapporten de mening peilen van de Nederlandse be volking. Dit reeds enkele weken gele den in ons blad voorspelde onderzoek zal tot doel hebben het programma beleid en de programmasamenstelling in gunstige zin te beïnvloeden. Het onderzoek zal streng wetenschappelijk worden verricht en de uitslag mag dan ook werkelijk representatief worden geacht voor de meningen van de kij kers en luisteraars. Dit bleek uit een rede van drs. E. van Waesberghe voorzitter van de KRO, over de plannen voor het pas begonnen jaar. In deze toespraak heeft drs. Van Waesberghe betoogd, dat de KRO zich sterk zal verzetten tegen commerciële televisie in verzorging door een on afhankelijke maatschappij. Een oor deel over het onderwerp „commerciële TV" als zodanig wilde hij niet geven alvorens het zorgvuldig is bestudeerd. (Advertentie) ALS U KEELPIJN HEBT... ROTERSEPT! Prins Bernhard die, zoals gemeld, een bezoek van tien dagen aan Mexico brengt, heeft president Adolfo Lopez Mateos de versierselen van het groot kruis in de Orde van de Nederlandse Leeuw uitgereikt. Hij zei dat de on derscheiding werd verleend „als bewijs van Nederlands vriendschap voor Mexico". (Advertentie) Voor de slanke lijnt de nieuwe - in Amerika ontdekte - zoetstof, waarover men in de hele wereld enthousiast is I VRIJDAG 15 JANUARI HILVERSUM I 402 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. en rep. 8,00 Nws. 8,18 Gram. en act. 9.00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 Schoolradio. VPRO: 10,00 Vrouwen in het Nederlandse zakenleven, praatje 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 V. d. kleuters 11,15 Viool en piano 11,35 Gram. AVRO: 12,00 Lichte muz. 12,20 Regeringsuitz.Landbouwrubriek. Prijsvraag voor veehouders, onder het motto: Goed voeren noodzakelijk 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Sport en prognose 12,50 Pianospel 13,00 Nws. 13,15 Meded. of gram. 13,25 Metropole ork. 13,55 Koersen 14,00 Kinderkoor 14,25 Boekbespr. 14,45 Gram. 15,00 Gevar. progr. VARA: 16,00 M>uz. lezing 16,32 V. d. zie ken 17,02 V. d. jeugd 17,55 Act. 18,00 Nws. 18,15 Pol. praatje 18,25 Lichte rnqz. 18,50 De puntjes op de i, praatje 19,00 V. d. kind. 19,10 Lichte muz. VPRO: 19.30 Technische bijstand aan minder ontwik kelde gebieden, lezing 19,45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20,05 Ons geloof in de prak tijk van het leven, toespr. 20,20 Piano recital 20.40 Gewoon en ongewoon op reis, praatje 20,50 Europa één, lezing. VARA: 21,00 Quizprogr. 21,50 De naakte aarde, kl'ankb. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22,30 Nws. VPRO: 22,40 Zorg om de mens, lezing. VARA23,00 Soc. nws. in Espe ranto 23,10 Brievenbeantw. 23,55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m 7.00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,30 Een woord voor de dag 7,40 Gram. 8,00 Nws. 8,15 Radio krant 8,35 Gram. 9,00 V. d. zieken 9,30 Gram. 9.40 V, d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgendienst 11,00 G-ram. 11,15 V. d. oudere luisteraars 12,00 Cello en piano 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 12,53 Gram. of act. 13,00 Nws. 13,15 15 jaar geleden, praatje 13.20 Ork. conc. en zang 13,45 Gram. 14,05 Schoolradio (Advertentie) ROTERSEPT BESCHERMT UW KEEL! 14,25 Kamerork. en solist 15,05 Gram. 15,15 Voordr. 15,35 Gevar. muz. 16,00 Wen ken v. d. tuin 16,15 Filharm. sextet 16,45 Gram. 17,00 Voordr. 17,20 Lichte muz. 17,40 Beursber. 17,45 Jazzmuz. 18,00 Koor zang 18,20 Gevar. progr. 18,50 Regerings uitz.: Uitzending voor de middenstand (III) 19.00 Nws. en weerber. 1.9,10 Op de man af, praatje 19,15 Gram. 19,30 Radio- krant. 19,50 Gram. 20,00 Avondrust, hoor spel 20,30 Klass muz. 21,50 Ter introduc tie 22,10 Pianorecital 22,30 Nws. 22.40 Gr. 22,45 Avondoverdenking 23,00 Langs we gen van kunst en schoonheid, lezing 23,20 Gram. 23,55-24,00 Nws. RADIO VATIC ANA 22.15 Wat denfet de H. Stoel over BRUSSEL 324 m 12,00 Omr. ork. 12,30 Weerber. 12.35 Lichte muz. 12.52 Koersen 13,00 Nws. 13,15 Orgelrecital 14,00 Schoolradio 15,45 Vioolsolo 16,00 Koersen 16,06 Lichte muz. 17,00 Nws. 17,10 Samenzang 17,45 Duitse les 18,00 Omr. ork. 18,10 Voordr. 18,20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19.00 Nws. 19,30 Praatje 19,40 Lichte muz. 20,00 Ork. conc. 20,30 Kunst- kaleidoscoop 20,45 Ork. conc. (verv.) 21,35 Moderne koorwerken 22,00 Nws. 22,15 Operafragm. 22,45-23,00 Pianomuz. BRUSSEL 484 m 12,02 Lichte muz. 13,00 Nws. 13,15 Ork. conc. 15,00 Gram. 16,07 Snegourotchka, opera 17,00 Nws. 17.10 Verv. opera 18,38 Gr. 19,30 Nws. 20,00 Liedjes 20,30 Ork. conc. 22,10 Discografie 22,55 Nws. T elevisie VRIJDAG 15 JANUARI NTS: 20,00 Weekoverz. VARA: 20,30 Act. 20,40 Filmdocumentaire 21,00 TV- biografie. FRANS BELG. 19,00 Kath. uitz 19,30 Spiegel v. Wallonië 20,00 Journ. 20.35 TV_ spel 22,05 Wetensch. uitz. daarna journ. VLAAMS BELG. 19,00 Reizen zonder paspoort 19,30 Nws. 20,00 Psychologische thriller 21,30 Fllmkron. 22,15 Nws. en journ. /JOHAN IS NIET DE ENI&E MAN OP DE WERELD, DIN/W... EN 1 JE SENT NOC, JON&-... 1 IK HOUD HEM, VADER- IK WEET NIET WAT H'J VOOR VOELT- MAAR ALS D\E..t 6ANÖSTERS HEM DODEN, PAN. PAN 7DU IK OOK MAAR WILLEN STERVEN.... NU HET KEEL-WEER IS... ROTERSEPT!

de Stem | 1960 | | pagina 5