Ruilverkaveling verwekt veel rumoer Sunil wast stralend wit, STEM-FEUILLETON p Wit I Zwart o rein 16.50 lit strijkfaoog. y f SOMS TERECHT, VAAK TEN ONRECHTE: Minister oneens j met gratificatie Skiërs breken armen en benen BB. heeft bébé Btiwuale verbetering! CHEFAROX Capsule met radioactief poeder gevonden •RADI O'TVR ADIO'TV- Echtpaar (75) gedood door gasverstikking Parlevinker verloor boot dat kurkdroog KAPITEIN RiJKERS MAAKT SCHOON SCHIP DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 12 JANUARI 1960 BEGRIJPELIJK RADDRAAIERS en spaart uw linnenkast door Agatha Christie hi - II (Van een medewerker) Er is de laatste tijd hier en daar in het land nogal wat rumoer ge maakt rondom de ruilverkave lingen die aan de orde komen. In enkele gebieden hebben actie comités gewerkt om de ruilverkaveling tegen te houden. Een van deze comités stond onder leiding van een zeer bekwaam man een oud-landbouwconsulent in dat gebied. Zulke comités be ogen dan de tegenstanders hun stem te doen uitbrengen. Het activeren van de voorstanders is niet nodig, want wie niet naar de stemming komt, onverschillig om welke reden, wordt geacht voor de ruilverkaveling te zijn. De kans op aannemen van de ruilverkaveling is dus altijd groter dan de kans op afwijzen. genstanders dikwijls de eigenaar verpachter. En we kunnen ons af vragen of dit altijd wel ten onrechte is. In deze zelfde kringen ontmoeten we ook vaak de kleinere boer. De man, die een bedrijfje heeft, dat hem nauwelijks een bestaan ople vert. Hij móet er dikwijls een of ander werk bij deen om een enigs zins redelijk inkomen te krijgen. De ze boer heeft dikwijls de vrees, dat hij voor te zware lasten komt te zit ten. Met andere woorden, dat de verbetering van zijn bedrijf niet zo sterk zal zijn, dat hij daarvan de ruilverkaveling zal kunnen betalen. Maar sterker leeft nog de vrees, dat de ruilverkaveling zal worden gebruikt om hem eruit te werken en zijn bedrijfje op te doeken. Hij krijgt dan natuurlijk wel de nodige gelde lijke vergoeding, maar hij is bang dat hij tegen zijn zin gedwongen zal worden van zijn bedrijf te verdwij nen. Een van de argumenten, die we in zijn betoog dikwijls tegenkomen is, dat de overheid de subsidie voor de verplaatsing van boerderijen be perkt heeft tot bedrijven van 15 ha en groter. ,.Zie je wel", zo zegt hij, „dat de overheid er op uit is de kleine bedrijven v.eg te werken?" Nu kan men niet ontkennen, dat na de oorlog een streven heeft bestaan om te komen tot een zekere mini mum grootte van de bedrijven. Het landbouwbedrijfsleven heeft dit afge wezen en de boerenbonden hebben betoogd, dat wettelijke voorzieningen niet nodig zijn omdat de kleine be drijven in de loop van de jaren al sterk verminderd zijn. Toch is er In vele kringen heerst een zekere ontstemming over deze bepaling om- front de wegblijvers. Men acht deze wijze van stemmen tellen niet ele-1 gant. In zekere zin heeft men daar in gelijk en de afkeurende mening over deze vorm van stemmen kan men dan ook vinden, zowel bij voor standers als bij tegenstanders van dc ruilverkaveling. Er wordt al ge ruime tijd gezocht naar een betere oplossing, maar het zal niet eenvou dig zijn deze te vinden. Deze verandering van de manier van stemmen zal echter niet alle te genstellingen bij de ruilverkavelingen kunnen wegwerken. Als we in gro ve lijnen deze tegenstellingen moe ten weergeven, dan zouden we zeg gen: bij de tegenstanders vinden we vooral de eigenaren-verpachters en de kleinere boeren; bij de voor standers de eigenaren-gebruikers en de grotere boeren. Maar we herha len dat dit een nogal grove indeling is. Een ruilverkaveling wordt, zoals bekend, uitgevoerd met geld van de grondbezitter en met subsidie van de overheid. Het geld dat de eige naar van de grond in het werk moet steken, kan hij bij wijze van voor schot krijgen van het Rijk. Hij moet dit terugbetalen in de vorm van een jaarlijkse rente en aflossing, de zgn. ruilverkavelingsrente, die meestal dertig jaar loopt. Door de cultuurtechnische werken de betere ontwatering en betere wa tervoorziening, de betere wegenaan leg wordt de grond voor de bewer ker meer waard. Hij kan betere en grotere oogsten krijgen. Door de be tere indeling van de percelen ver liest hij minder tijd dan vroeger als hij van zijn woning naar het land gaat. Op deze manier kan hij voor deliger werken. Voor de gebruiker van de grond brengt een ruilverka veling in de meeste gevallen niets dan voordeel. Maar de eigenaar moet de ruilver-r kavelingsrente betalen en in vele ge- 'J vallen ontstaat de vrees dat de pach-j aft ter meer zal profiteren en dat feluEyEnA verpachter alleen maar voor de las- i JeSj ten komt te zitten. Hij vreest dus.1 fji dat dc pacht niet voldoende ver-1X* hoogd kan worden of zal worden om j hem dc kosten te vergoeden en hem i daarenboven mee te laten profiteren j van de verbetering van de grond die toch zijn eigendom is Daarom ont moeten we in de kringen van de te- nog een aantal lieden die deze be- drijfsvergroting door dwang nastreeft en deze lieden zitten hier en daar op posten waar beslissingen geno men worden. In het midden laten de of zij gegrond is, kunnen we de vrees van een aantal van deze klei ne grondgebruikers toch wel begrij pen. De tegenstand tegen de ruilver' kaveling bij een aantal mensen is dus wel verklaarbaar, maar dat neemt niet weg dat er bij anderen ook een grote dosis bekrompenheid en verkeerde behoudzucht bijkomt. We zouden bijna zeggen: domheid. Er is een aantal boeren, die ener zijds willen blijven leven en werken op de oude en ouderwets gezapige manier, maar die anderzijds wel volledig willen profiteren van de garantieprijzen van de overheid. Als zij bijvoorbeeld niet uitkomen met de garantieprijs van de .nelk omdat hun kostprijs te hoog ligt. dan vragen zij zich niet af, of er iets mankeert aan hun bedrijf. Neen, dan lopen zij onmiddellijk te hoop om de regering te verwijten, dat de garantieprijs te laag is. Iedereen moet het recht hebben arm en tevreden te zijn als hij dat wil. Kenmerkend voor deze lieden is. dat ze door eigen schuld arm en zijn en ontevreden. Zij willen alles hebben. Zij willen wel een betere be heersing van het water en betere wegen, maar zij willen voor deze verbetering zelf niets uitgeven. Zij willen wel een beter bedrijf maar het mag hun geen cent kosten. Ze zien elke uitgave als overbodig, ook een uitgave voor investeringen. Ter voorkoming van misverstand willen we hier we] onmiddellijk bij verklaren, dat deze mentaliteit in onze omgeving heel wat minder voor komt dan in sommige andere stre ken. Het zijn de gebieden waar en kele raddraaiers misbruik maken van dit gebrek an inzicht en ac tiegroepen vormen die overal tegen zijn. Nadat het hun in het verleden niet gelukt is de Nederlandse boe ren de vrijheid van Hitier op te leg gen, roepen ze thans om vrijheid te gen de onderdrukking van de boe ren door ,,Den Haag". Voor som mige tegenstanders van ruilverkave ling kunnen we begrip hebben, maar deze agitatoren hebben alleen maar ten doel rumoer te verwekken. Daar om nemen we hun verzet tegen de ruilverkaveling niet ernstig. Ze zijn alleen maar gevaarlijk. (Advertentie) In een vergadering van de gemeen teraad van Rotterdam hebben b. en w. zich bereid verklaard voor te stel len, aan het lagere gemeenteperso- neel, als blijk van waardering, over 1959 een gratificatie te verstrekken van één week loon met een mini mum van 60 gulden en een maxi mum van 100 gulden. De minister van binnenlandse za ken heeft intussen te kennen gegeven overwegend bezwaar tegen een der gelijke maatregel te hebben in ver band met de algemene loonpolitiek. Indien de raad van Rotterdam een dergelijk besluit zou nemen aldus gaf men ten departemente te kennen zou de minister niet aarzelen deze maatregel ongedaan te maken. Bijna 400 mensen hebben op heu vels in de omgeving van Wenen bij het skiën verwondingen opgelopen doordat de sneeuwlaag te dun was. Als gevolg van het breken van ar men en benen moesten er 94 in een ziekenhuis worden opgenomen. In Linz moesten ongeveer veertig skiërs naar het ziekenhuis. De autoriteiten hebben besloten over te gaan tot de vorming van een „ski-politie", zoals deze al se dert het begin van het seizoen in Tirol bestaat en welke tot taak heeft toe te zien op onvoorzichtige skiërs die niet voldoende hun snelheid kun nen regelen. (Advertentie) Stralend wit wordt uw wasgoed met Sunil. Bleken en blauwen mag u overslaan. U wast minder, u spoelt minder, u wringt minder. Uw wasgoed slijt dus minder! U - en hon derdduizenden andere huisvrouwen - merken direct dat het hemelsblauwe Sunil tegelijk het modernste en het degelijkste wasmiddel is. De mooiste witte geit verliest het van uw stralend witte was! tM Neem meteen het voordelige reuzenpak SUNSó.zkJOOa De Franse filmactrice Brigitte Bardot heeft maandagochtend in haar woning te Parijs het leven ge schonken aan een jongen, Nicolas. Brigitte Bardot is de echtgenote van de filmacteur Jacques Charrier (Advertentie) Maagzuur niet alleen tfjdeiyie verhelpen maar zorgen voor btytende verbetering I Het is zéér belangrijk dat bij maagklachten wordt gezorgd voor blijvende verbete ring, anders loopt men gevaar van kwaad tot erger te komen. MeteenChefarox-kuur leunt U inderdaad blijvende verbetering bereiken, daar zich een genezende laag op de maagwand vormt. Bovendien kunt U er voldoende van gebruiken - ook wan neer U erg veel last van zuur hebt - want bet bevat geen schadelijke bestanddelen. voor blijvende verbetering V»rmf cm genezende leeg op Je mugwind Bij de Haarlemse politie berust thans een capsule met als inhoud radioactief fosforescerend poeder. De capsule is door een voorbijganger op de Spaarndamseweg te Haarlem gevonden, en toen aan de politie overhandigd. Deze vermoedt dat de bezitter van de capsule, ontsteld ge raakt door de berichten over radio actieve horlogewijzers en -wijzerpla ten de capsule heeft weggeworpen. De keuringsdienst van waren te Haarlem stelde na onderzoek van de capsule vast, dat het fosforesce- rende poeder een hoeveelheid van 5 milliröntgen per uur uitstraalde, of 840 milliröntgen per week. De verliezer van de capsule Kan haar bij de politie terugkrijgen. 29) Als je wat ouder wordt, weet u?En, natuurlijk, altijd maar een uiterst licht middagmaal.Ik moet me ir acht nemen." Nu richtte zij zich weer tot haar gastvrouw. ,,Wat woont u hier mooi. En wat hebt u een boel mooie dingen. Die bronzen beelden, weet u, doen me denken aan die welke mijn vader indertijd heeft gekocht op de wereldtentoon stelling in Parijs. Zo, zijn ze van uw grootvader? Ja, ze zijn klassiek yan lijn. Hee] mooi. Wat heerlijk voor u, U"' broers bij u te hebben. Je ziet zo vaak dat een gezin uit elkaar valt. naar India, hoewel dat is nu wel uit of naar Afrika daar aan de westkust is het zo'n miserabel kli maat." „Twee van mijn broers wonen in Londen." „Wat is dat verbazend prettig voor u!" „Maar mijn broer Cedric is schil der. Die woont op Iviza, een van de Balearen." „Schilders wonen altijd graag op 'n eiland, is 't niet?" vroeg juffrouw Marple. Chopin was dat niet Ma jorca? Nee, dat was een musicus. Maar ik bedoe] eigenlijk Gauguin. Wat 'n droevig ieven weggegooid, vind ik. Ik voor mij vind er niets aan, aan al die geschilderde Indische vrouwen., en al weet ik wel dat het erg mooi gevonden wordt ik moet niets van die vale mosterdkleur heb ben! Je krijgt heus last van de gal, als je ernaar kijkt." Ze zag Cedric een beetje afkeurend aan. Deze zei op zijn beurt: „Vertelt u ons eens wat uit de kin derjaren van Lucy, juffrouw Mar- ple Nu keek ze opeens verheugd, „O, Lucy is alfijd zo'n begaafd kind ge weest! Ja, kind, dat was je val me niet in de rede. Buitengewoon in rekenen bijvoorbeeld. Ja, ik her inner me nog best, toen de slager me eens het boekje helemaal ver keerd had opgeteld Juffrouw Marple begon op volle toeren allerlei zogenaamde herinne ringen uit Lucy's kinderjaren te ver tellen en ging daarna over op de bflevenissen in naar eigen dorpje. Daaraan kwam een onverwacht ein de door de binnenkomst van Bryan met de jongens, tamelijk nat en be smeurd, als gevolg van een geestdrif tig speuren naar aanwijzingen. Tege lijk met de thee verscheen ook dok ter Quimper, die, na aan de oude juffrouw te zijn voorgesteld, enigs zins vragend om zich heen keek. „Ik hoop niet dat je vader zich minder goed voelt, Emma?" ,.0, nee. dat niet., hij was alleen wat moe vanmiddag." ,,Hij ontvlucht het bezoek, denk ik," zei juffrouw Marple, met een ondeugend lachje. ..Dat weet ik nog heel goed van mijn eigen beste va der. ..Komt er een stel katjes?" vroeg hij dan aan mijn moeder. Breng de thee maar boven, ojd m'n studeerkamer". Ja. hij kon héél on deugend zijn." ,,0, maar denkt u vooral niet.." ving Emma aan, maar Cedric onder brak haar „Hij Iaat de thee altijd boven bren gen, wanneer zijn dierbare zoons eens overkomen. Psychologisch ver klaarbaar, niet, dokter?" Dokter Quimper, die zich aan sand wiches en mokka-cake tegoed deed met de openhartige waardering van iemand, die gewoonlijk weinig tijd aan tafel kan doorbrengen, antwoord de: „Psychologie is alleen maar goed voor psychologen. Het is 'n ramp, dat iedereen tegenwoordig aan psy chologie doet. Mijn patiënten weten me haarfijn te vertellen onder wel ke complexen en neurosen ze gebukt gaan. Ik kan mijn mond wel dicht houden. Graag nog een kopje Em ma. De lunch is er vandaag bij in geschoten." „Het leven van een dokter is vol zelfopoffering, vind ik altijd," verze kerde juffrouw Marple. „Volstrekt niet. En ik verveel me hier helemaal niet. Maar voor mij is het natuurlijk maar een tijdelijk ver- blijf." ..Ik heb eens op je gelet je bent een reuze bijdehand meisje, Lucy. Veel te intelligent om je tijd te ver doen aan koken en stoffen." „Dank je, maar dat doe ik toch liever dan achter een bureau op kan toor zitten." „O, maar er zijn ook nog andere levensmogelijkheden, waarbij je zo vrij bent als 'n vogel!" „Dat ben ik nu ook!" „Maar toch niet zo dat je je eigen baas bent, voor jezelf werkt, je scherpzinnigheid inzet tegen. „Tegen wat?" „De gestelde machten! Alle dwaze bedillerige voorschriften, die je te genwoordig het leven onmogelijk dreigen te maken. Het interessantst van alles is juist, dat er altijd wel een uitweg te ontdekken valt om er aan te ontkomen. Als je maar han- „Dan kent u toch niet veel dok ters," gaf dokter Quimper ten ant woord. „Ze heetten bloedzuigers vroeger, en dat zijn ze nog vaak. In elk geval, nu zorgt de staat voor ons. Er is geen sprake meer van on betaald gebleven rekeningen. Het is alleen zo jammer dat je patiënten nu het alleruiterste zogenaamd „van de staat" willen hebben, maar dat be tekent dat ze vóór elk wissewasje de dokter uit z'n bed bellen. Maar en fin! Heerlijke cake, Emma. Dat kun je!" „Ik niet. Die is van juffrouw Eye- lesbarrow." „Nou, maar die van jou zijn net zo lekker," zei dokter Quimper har telijk. „Wilt u nu even meegaan om naar vader te kijken?" Emma stond op en de dokter ging met haar het ver trek uit. 2 Lucy had juffrouw Marple weer thuisgebracht. Op haar terugrit trad een gestalte uit het donker naar vo ren, die in het licht van haar kop lampen bleef staan, juist toen zij de achterweg wilde indraaien. Lucy her kende Alfred Crackenthorpe, die zijn hand opstak. „Hier is het beter," merkte hij op, toen hij naast haar zat. „Brr,'wat is 't koud! Ik had zin in een fiks wandelingetje, maar dat viel niet mee. De oude dame weer veilig thuisgebracht?" „Ja, ze had het erg gezellig gevon den." „Dat kon je haar aanzien. Grappig dat oude dames nog zo gesteld zijn op gezelschap, hoe vervelend ook. Heus je kunt je niets vervelenders indenken dan Rutherford Hall. Mees tal houd ik het niet langer dan ten hoogte twee dagen uit. Ik begrijp niet dat jij het volhoudt, Lucy! Je vindt het toch niet erg, als ik je Lucy noem?" dig bent. En jij lijkt me verbazend handig. Zeg eens, staat dat je aan?" „Dat hangt ervan af!" Lucy stuurde haar wagen de gara ge in. „Je laat je er liever niet over uit?" „Ik zou er eerst wat meer van moeten weten." „Eerlijk gezegd, lieve kind, ik zou je best kunnen gebruiken. Je be schikt over 'n manier van optreden, die onschatbaar is.... je wekt ver trouwen. „Wou je dat ik je een handje hielp bij dubieuze zaakjes?" „Niets riskants! Alleen een beetje door de mazen van de wet heenkrui pen, meer niet." Hij stak zijn arm door de hare. „Je bent 'n verdraaid aantrekkelijk meisje. Lucy. Ik zou je dolgraag als compagnon hebbn." „Ik voel me gevleid!" „Je bedoelt dat je er niets in ziet? Denk er toch eens over. Over de pret en het plezier, slimmer te zijn dan al die stijve Klazen. De moei lijkheid is alleen aan voldoende ka pitaal te komen." „Het spijt me, maar dat heb ik niet." „O, daar viste ik niet naar. Ik krijg binnenkort wel kapitaal in han den. Mijn hooggeachte vader heeft waarachtig het eeuwige leven niet, de ouwe gierigaard. Zodra hij er tussenuit is, krijg ik een behoorlijke duit. Wat denk je ervan, Lucy?" „Wat zijn de condities?" „Trouwen, als je daarop gesteld bent. Dat schijnen de meeste vrou wen te willen, onverschillig hoe pro gressief en onafhankelijk ze ook mo gen zijn. Bovendien, getrouwde vrou wen behoeven nooit als getuigen te gen hun echtegenoten op te treden." „Dat is minder vleiend!" „Lucy, laat die houding nu eens even varen. Begrijp je niet dat ik verliefd op je ben?" Enigszins tot haar eigen verwon dering bezorgde dit haar een eigen aardige gewaarwording. Alfred had werkelijk iets charmant over zich, ofschoon dit wellicht uitsluitend van fysieke aard was. Ze lachte en trok vlug haar arm uit de zijne. „Het is nu geen tijd om te vrijen! Ik moet naar de keuken, anders krijgen we niets te eten." „Gelijk heb je en je kunt verruk kelijk koken, Lucy. Wat krijgen we vandaag?" „Wacht maar tot straks. Je bent al net zo nieuwsgierig als de jon gens!" Nu traden zij het huis binnen en Lucy haastte zich naar de keuken. Het verbaasde haar bij haar bezig heden te worden gestoord door Ha rold Crackenthorpe. „Juffrouw Eyelesbarrow, heeft u misschien een ogenblikje voor me?" „Kan het straks ook, meneer Crackenthorpe? Ik moet nu werkelijk opschieten." „Zeker. Zeker. Na de tafel dan? „Ja, dat is goed." Het eten kwam op tijd ter tafel en vond bij allen waardering. Toen Lucy had afgewassen en weer in de hal verscheen vond zij daar Harold Crackenthorpe op haar staan wach ten. „Ja, meneer Crackenthorpe?" (Wordt vervolgd) j SLANG 5 In Hialeah waren een aantal J dames bezig handtasjes te ma- t ken van slangeleer. In pani- sche angst schopten ze het t produktieschema in de war J toen een slang losbrak uit een t J der kooitjes. J de rekeninghouder niet bekwaam was om te disponeren. Geldnood In Zürich werd de heer Werner Zumbach tot een strenge straf ver oordeeld omdat hij zijn duim had afgesneden om zo in aanmerking te komen voor de uitkering van zijn verzekeringsmaatschappij. Het was f 100.000, dus wel de pijn waard zal hij gedacht hebben. Eindelijk Al uren lang stond de directeur met een staf van employés van de dierentuin in Birmingham te wach ten op een antilope die zou arri veren. Het was het 1000e dier dat de dierentuin zou kinnenkomen. Vandaar de plechtigheid. Eindelijk kwam het dan. Maar tot schrik van de verzamelde menigte was het dier geslacht, gevild en verpakt in ijs. Smoesje Een handelaar in verdovende mid delen in New York werd betrapt. Naar hg zei verkocht hij het spul om met het geld dat hij er mee verdiende zijn theologische studies te kunnen betalen. Ongeschikt Een rekeninghouder van de Bank of America in San Francisco kwam luid zingend geld opnemen. Terwijl hij wachtte trommelde hij met een wijnfles op de balie. De gewaar schuwde politie was van oordeel dat „Toen ze mijn bod voor over name hadden geaccepteerd verdiende ik nog eens vier miljoenVerveel ik U soms?" WOENSDAG 13 JANUARI HILVERSUM I 402 m VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. en rep. 8,00 Nws. 8,18 Gram. en act. 8,55 V. d. vrouw 9,00 Gym. v. d. vrouw 9,10 Oram. (9.35- 9,40 Waterst.). VPRO: 10,00 Schoolradio., VARA: 10,20 V. d. vrouw 11,00 Gevar. progr. 12,00 Lichte muz. 12,30 Land en tuinb. meded. 12,33 V. h. platteland 12,38 Gram. 13,00 Nws. en tentoonstel- 1 lingsagenda 13,20 Lichte muz. 13,45 Ge sproken portret 14,00 Gram. 15,00 V. d. kind. 17,00 Oude muz. 17.15 Dansmuz. 17,50 Regeringsuitz.: Emiigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk 18,00 Nws. en comm. 18,20 Regeringsuitz.: De leerplicht en het schoolgeld van uw kind, door O. Bottinga, v. h. Ministerie van Onderw., Kunsten en Wetensch. 18,30 Radio-Volksuniversiteit: Letterkunde als strijdperk der overtuigingen, door dr. A. Saalborn, 2e lezing: De intellectuelen 19,00 V. d. kind. 19,10 De toekomst in spiegelschrift, toespr. 19,25 VARA-varia. VPRO: 19,30 V. d. jeugd. VARA: 20,00 Nws. 20,05 Gram. 20,20 Een meisje met rood haar. hoorsp. 20,50 La cambiale di Het alleen wonende, bejaarde echt paar Van den Herik-van Es te Slie- drecht, is door 'asverstikking om het leven gekomen. Toen buren van het echtpaar gis teren een sterke gaslucht roken, gin gen zij op onderzoek uit. Zij vonden de man en de -rouw in de huis kamer. Het ongeluk is ontstaan door dat in de keuken de slang van de gaskraan is losgeraakt. De beide echtlieden waren 75 jaar oud. Een schade van minstens f 5000,- heeft de Rotterdamse parlevinker Beiksloot, doordat zijn bootje ,,An- grid" in de Maashaven na een aan varing is gezonken. Zijn twee ton metend vaartuigje was op dat ogenblik bemand door een vijftienjarige jongen. Toen de aanvaring gebeurde kon de jongen net op tijd op het tweede bij de bot sing betrokken schip, het 235 ton me tende ms. Hendie", worden getrok ken. matr:monio, opera 21,45 Pianorecital 22,20 Keuren en kiezen, comm. 22,30 Nws. 22,40 Oi-geLspel en zang 23.00 Tussen mens en nevelvlek, lezing 23,15 Jazzmuz. 23,40 Gr. 23,55-24,00 Nws. HILVERSUM II 298 m NCRV: 7,00 Nws. en SOS-ber. 7,10 Gram. 7,30 Een woord voor de dag 7,40 Gewijde muz. 8 00 Nws 8.15 R- ieranP 35 Gr?m. 9.00 V. d. zieken 9,30 Gram. 9,40 V. d. vrou wen 10,15 Gram. 10,3u Morgendienst U,u0 Gram. 11,15 Pastorale, hoorsp. 12,30 Land en tuinb. meded. 12,33 Orgelspel 12,53 Oram, of act. 13,00 Nws. 13,15 15 jaar geleden. nraatje 13,20 Met Pit op pad, praatje 13,25 Lichte muz. 13.50 Gram. io. 00 jeuguconc. 15,45 Pianospel 16,00 V d. jeugd 17,20 Gram17,40 Beursber. 17,45 Kamermuz. 18,15 Boekbespr. 18,30 Leger des Heilskwartier 18,45 Boekbespr. 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Op de man af, praatje 19,15 Gram. 19,30 Radiokrant 19,50 Omr. ork. 20,55 Het evangelie van Thomas, lez. 21.15 Samenzang 21,45 Afri kaners stellen hun eise" rep ^2 00 Gr. 22,10 Meisjeskoor 22,30 Nws. 22,40 Zaal- sportuitsl. 22,45 Avondovet.deining zo,00 Nwe. gram. 23,55-24,00 Nws. RADIO VATICANA 31,10, 41,21, 48,47 en 196 m 22,15 Drieikoningen-octaaf in Sant Andrea delle Valle te Rome. BRUSSEL 324 m 12,00 Lichte m<uz. (om 12.30 Weerber.) 12,52 Koersen 13.00 Nws. 13,11 C'evar. muz 14,00 Schoolradio 14,45 Kamermuz. 15,00 Les adieux (Isa- belle), radiofonische opera 15,50 Viool en piano 16,00 Koersen 16,06 Engelse les 16,21 Liederen 16,30 Omr. ork. 17,00 Nws. 1740 Kamermuz. 17,50 Boekbespr. 18,00 Leken- moraal en filosofie 18,20 V. d. sold. 18.50 Sportkron. 19,00 Nws. 19,40 Vlaamse lie deren 20,00 Jazzmuz. en comm. 20,30 Gr. 21,30 Omr. ork. 22,00 Nws. 22,15 Praatje 22,25 Spaanse folkloremuz. 22,55-23,00 Nws. 1 I BRUSSEL 484 m 12,02 Lichte muz. i 12,45 Gram. 13,00 Nws. 14,18 Gram. 15,30 en 16,07 Gram. 17,00 Nws. 17,10 Gram. I 18,30 jazzmuz. 19,30 Nws. 20,00 Hoorspel 22,10 Gevar. muz 22,55 Nws. Televisie WOENSDAG 13 JANUARI VPRO: 17,00 V. d. kind. 17,25-17,30 V. d. kleuters. NTS: Intern, jeugdjourn. (17,30-17,40). NTS: 20,00 Journ. en weer- overz. AVRO- 20,20 Sportact. 20,50 Lichte muz. 21,35 TV-documentaire 22,00-22,20 Film. FRANS BELG. 17,00-18,00 V. d. jeugd 19,00 Film 19,30 Le jeu des métiers 20.00 Journ. 20,30 La Bohème, opera 21,35 En direct d'une mystérieuse sirène 22,05 Lit. progr. 22,50 Journ. VLAAMS BELG. 19,00 Het vrije wooru. le&en..» en t. j*ws. 20,00 Rep. 20,30 Speelfilm 22,00 V. d. vrouw 22,30 Nws. en journ. (Advertentie) PM terwijl u er op wacht met de AUTODRY elcctrische wasdroger Standaard-uitvoering 495.- Luxe uitvoering 1 625.- Capaciteit 2^2 - 3 kg droge was. Vraag gratis brochure bij Uw handelaar of bij N.V. Handelmij. Gebr. Timmermans, Kessel bij Venlo. 'als ze Nier meedogenloos !opt repen te&en ieder, die niet samenwerkt, pan z'jn ze verloren daarom heb ik johan aangeraden om new york te verlaten.

de Stem | 1960 | | pagina 7