Zeeuwsch-Vlaanderen CHOCOLATERIE rrrr DEKLERKeZN Walcheren „Het spookt" in de Zak van Z.-Beveland ZUID-BEVELAND vj&ACfo. 69 45 35 Dagblad De Slem Burgemeester I. Dregmans ereburger van Koudekerke 13.' I7.90 Tm A. Elve te Terneuzen werd gehuldigd bij Aug. de Meyer Minder zeeschepen in haven van Vlissingen VROOM D REESMAN N Zeeuwse KVNT vergadert Nederlandse bemanningen op Liberiaanse schepen JJJL ÏT LLJL Russen rekenen op veel gasten Zaalhandbal te M'burg en Goes DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 6 JANUARI 1960 MIDDELBURG Botenhuis wordt geopend COES Traclor hotst op bestelauto slechts Nederlaagtoernooi H.B.C. rERNEUZEN Surséance van betaling Burgerij bood televisie-toestel aan Eén punt PARTIJENVERKOOP DEKENS BEURS van AMSTERDAM Herstel na lage Drukke schieting le Ovezande opening AGENDA Vandaag Morgen 2 Op zaterdag 9 januari om kwart over drie zal het botenhuis van de roei-afdeling Middelburg van de ver eniging voor watertoerisme „Schel de" te Vlissingen in gebruik worden genomen. Het botenhuis ligt aan de Havendijk. De opening zal verricht worden door burgemeester mr. Joh. de Widt. VLISSINGEN Scheepsbeweging Vlissingen aangekomen: 4-1 Ned. Admiraal Nelson. 5-1 Ned. Bevesier, Fin Thetis, Ned. Tasmanzee met sleep. Vlissingen vertrokken: 4-1 Ned. Speranza. 5-1 Ned. Neptunus, Ned. Lien. Ned. Bevesier. Ned. Admiraal Nelson. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen: (Ned. schepen) 4-1 Bor neo. Stad Gouda (rede). 5-1 Marie, Kora, Hendrik Holwerda, Saba, Maars- bergen. Gepasseerd naar zee (Ned. schepen) 4-1 Albatros. 5-1 Result, IJsel, Laarderkerk, Angeja. „Juliette'" naar de sloper Dinsdagmorgen arriveerde de Ned. zcesleepboot Tasmanzee met de Sheli- tanker „Juliette" op de rede van Vlis singen. De Tasmanzee heeft de oude tanker van Curagao naar Vlissingen gesleept, waar het schip door slopers van Simon's Metaalhande] tot schioot verwerkt zal worden. De Juliette meet circa 3000 ton en heeft gevaren op het traject Curasao-Venezuela. Rond negen uur is gisteren in de smalle Westerstraat een tractor op een bestelauto gebotst. De bestelauto, be stuurd door C. R. uit Goes, wachtte op een tegenligger, toen de tractor met twee aanhangwagens, bestuurd door D. F. uit Wolphaartsdijk, de botsing teweegbracht. De bestelauto werd beschadigd. Baarland Auto geslipt Maandagavond half elf werd het zich ter ruste begevende dorp opge schrikt door een harde knal. Dokter Kole jr. uit Hoedekenskerke reed met zijn auto in de richting Bakendorp en ter hoogte van de vate slipte de wa gen met het gevolg dat de auto na gedraaid te zijn eerst de lantaarnpaal velde, het schakelkastje van de PZEM ontwortelde en vervolgens opnieuw gedraaid door al die aanrakingen in de hoek van de vate terecht kwam. De dokter kwam met de schrik vrij. (Advertentie) 3) BONBON MARION zeer fijne en groots gesor- teerde BONBONS 150 gram ENGELSE CARAMELS in vanille en chocolade 200 gram (UDRO'S een echte winterversnapering met zachte dropvulling AO 200 gram Hlw KOFFIE KOEKJES 'n heerlijk bros koekje. Zeer licht in gewicht. JIA 250 gram 15? BRUSSELSE KERMIS met zachte cocossmaak 250 gram HARING in TOMATENSAUS groot blik, inhoud CQ 425 gram slechts vW (Levensmiddelenafd. Parterre) Breda - Bergen op Zoom Aardenburg MUTATIES BIJ DOUANE De grenskommies O. Vroege van de dienst der I. en A. werd overgeplaatst naar Nieuw-Namen. De tijdelijk hulp kommies A. H. W. van der Woude werd hier gestationeerd, komende van Nieuw-Namen. JAARFEEST S.J.E.F. In de zaal van De Roodc Leeuw werd de jaarlijkse feestelijke bijeen komst gehouden van de tennisclub SJEF. waarbij de prijzen werden uit gereikt aan de kampioenen van de dit seizoen gehouden clubkampioenschap pen. De kampioenen waren: dames- enkelspel: mej. R. Jonckheerc; heren enkelspel: J. M. Paridaen. die elk de wisselbeker in ontvangst konden ne men. Damesdubbelspel: mej. R. Jonck heerc en mej. Chr. Cuelenaere; he rendubbelspel: J. M. Paridaen en R. Wylleman; junioren: damesenkelspel: Vera Paridaen en herenenkelspel: An- toine Braet. Ook de overige kampioe nen ontvingen een prijs in de vorm van een bekertje of lepeltje met in scriptie. Na afloop werden enkele films ver toond over tenniskampioenschappen en een film over de Zuidpoolexpeditie van Fuchs en Hillary. Tot besluit was er een gezellig samenzijn waarbij Jas per Anthonisse uit Biervliet voor de muziek zorgde. Bi or vliet Toneel R.K.J.B./B.J.B. De toneelclub van de afdeling Bier vliet van de RKJB-BJB komt zondag 10 januari en dinsdag 12 januari a.s. op de planken met het toneelspel „De weg tot elkander". Dit toneelstuk is van de hand van de bekende toneel schrijver Ko Keepers. Het stuk is ver deeld in vier bedrijven. Het laat ons het wel en wee van een modern hu welijk zien. Door allerlei kleine om standigheden dreigen twee gelukkig gehuwde mensen van elkaar te ver vreemden. Gelukkig komt aan het einde van het stuk, als de echtgeno ten hun dwalingen gaan inzien, alles goed. Het happy end ontbreekt dus niet. De uitvoeringen vinden plaats in de toneelzaal van hotel De Vriendschap bij H. v.d. Hemel. Op donderdag 14 januari zal de to neelclub van de RKJB-BJB „De weg tot elkander" opvoeren voor de ouden van dagen. Eede VEECURSUS Door de r.-k. jonge boerenstand, afd. Eede wordt een cursus georganiseerd in rundveekennis en rundvee-beoorde ling. De lessen zullen voornamelijk zijn afgestemd op de praktische ken nis en de exterieurbeoordeling en zul len toegankelijk zijn voor leden van de RKJB en de donateurs. Vooral nu de rundveehouderij de laatste jaren in Eede nogal is toegenomen, verwacht men, dat zowel bij de oudere als de jongere boeren voor de cursus veel belangstelling zal bestaan. De cursus omvat 8 af 12 lessen. HULST In het kader van het nederlaag- toernooi, t.g.v. het 25-jarig bestaan van de Hulsterse Biljart Club (H.B. C.) werden in de Bruijns restaurant biljartwedstrijden gehouden tussen H.B.C. en Lamswaarde. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: Hulst: P. Freijser 342, R. Lampo 182, F. Schelthout 204, L. Bosman 133, J. Taelman 83, F. van Jole 93, totaal 1037. Lamswaarde: Th. Platjouw 289, J. Fruijtier 168, B. Biesbroeck 96, R. Fruijtier 86, H. Platjouw 65, G. Ver- durmen 93, totaal 797. Zaterdag a.s. speelt H.B.C. tegen de biljartclub uit Heikant, terwijl zondag daarop de strijd tegen Koe wacht volgt. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort l tel. 2377. Rayonredacteur: W de Leeuw RayonbetieerderL K. M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes Weststngei 98 tel. 2236. Raynnredacteur. C. Bastianen RayonbetieerderJ Fait Prijs voor losse advertenties oeslema voor de editie vooi Zeeland i J.It pei mm. Vooi Ingezonden ivleriedeiln gen' t 0.31 pei mm Bij contract aan zientiike reductie „Kleintjes": 3 regels ol minder t 0.91 elke regei meet 0 16 Bij plaatsing ook In Brabantse oplage resp I 61 en 0.40 Bij 3 acbtei eenvolgend' ongewijzigde plaatsingen de derd' plaatsing Ipgrr halt geld Hoefkensdijk PRIJSKAARTING In café F. de Booij werd een prijs- kaarting om hazen gehouden, welke de volgende uitslag had: le prijs A. van Itegem, HulstC. de Waal, Lams waarde; 2e prijs R. de Waal, Lams waardeA. var. Dorselaer, Lamswaar de; 3e prijs E. Gijsel, HeikantJ. van Leemput, Lamswaarde. Koeivacht IN BESLAG GENOMEN Ambtenaren van de dienst van In voerrechten en Accijnzen ontdekten tijdens een patrouille onder de buurtschap Heikant, dat er met een handkarretje handelingen werden gepleegd, die niet strookten met de voorschriften. Bij nader onderzoek bleek, dat hiermede 5 baaltjes Ame rikaanse patentbloem werden ge smokkeld van België naar ons land. Bij de bakker E. V. werd een nader onderz ck ingesteld en hier bleek dat er no vijf baaltjes lagen opgesla gen. Ook deze werden door de dou ane in beslag genomen. De waarde van 't in beslag genomene loopt rond f 300.-. De smokkelaars twee Belgen konden wel ontsnappen, maar wer den door de ambtenaren herkend, zodat ook tegen hen procesverbaal werd opgemaakt NIEUWE UNIFORMEN Onze plaatselijke leden van de brand weer zijn van nieuwe uniformen voor zien, welke doo' het gemeentebestuur zijn beschikbaai gesteld. Zeker geen overbodige luxe voor onze pompiers, aangezien de oude uniformen versle ten waren. (fssenisse Be jaardenmidflag Het comité voor bejaardenzorg be legde in 't parochiehuis een gezellige middag voor de ouden van dagen uit onze parochie. De bejaarden had den hier een prettige ontmoeting met de jeugd, want het waren de school kinderen. die onder leiding van het onderwijzend personeel het aanwezi ge gezelschap op aangename wijze met zang, muziek en voordracht wis ten te vermaken. De middag werd verder gevuld met een koffietafel, die de bejaarden alle eer aandeden. San van t.eni OVERGEPLAATST De opperwachtmeester der rijkspoli tie W. P. Visser uit Hoek is met in gang van 5 januari overgeplaatst naar deze gemeente. Sluiskil PAARDEN OP HOL De twee paarden voor de wagen van kolenhandelaar J. H. alhier sloegen op hol. Een knecht zat op de rug van een der dieren. Een Ter- neuzense collega-kolenhandelaar pro beerde de paarden tot stilstand te brengen maar dat mislukte. Op de Lelybrug reed de wagen tegen de brugleuning aan en daardoor kwa men de paarden tot stilstand. De knecht kwam er met een paar ge kneusde ribben af. Verkeersongeval len deden zich niet voor. Met auto geslipt De heer P de R. alhier kwam met zijn auto uit de Grenulaan ge reden. Nabij de brug aan Ribbens slipte de wagen, waardoor hij tegen de leuning terecht kwam. De auto weid flink beschadigd. Aanrijding Op het kruispunt Schoolweg-Noord- straat-Herengracht stopte de heer de B. alhier plotseling met zijn auto omdat hij meende dat een uit de Noordstraat komende auto hem geen voorrang zou verlenen. Een volgende auto, bestuurd door d_ heer P. de G. eveneens uit Ter- neuzen, kwam daardoor met hem in botsing waa door de laatste auto ernstige schade opliep. Op maandag 25 januari spreekt de directeur van de Provinciale Gezond heidsdienst voor dieren in Zeeland, dr. J. Tesink, tijdens de algemene vergadering te Goes van de afdeling Zeeland van de Kon. Ver. Het Neder- landsch Trekpaard over gezondheids dienst en trekpaardfokkerij. Aan de orde komen verder de be groting 1960 en de voorziening in vacatures in het hoofdbestuur, de afvaardiging naar de algemene ver gadering van de K.V.N.T., de jury voor stamboekmerrie-keuringen en de financiële commissie. Voorts zal men de verschillende keuringen en de nationale tentoonstelling bespreken. M. H. Boasson en Zonen N.V., Middelburg heeft een verzoekschrift ingediend om verlenging van sursé ance van betaling. Het verhoor js beoaald op maandag 7 maart 1960, n.m. 14.30 uur. Bewindvoerder is mr. A. J. van der Weel, Middelburg. Nederlandse ieder skringen hebben bijv. vaart met een Nederlandse be- vele malen geageerd tegen ae buiten- i manning. Ook de super-tankers „Sta- landers, die hun schepen onder de tue of Liberty en „Liberty Bell", ge- goedkope vlaggen van Liberia. Pana- registreerd in Liberia, varen met Ne- ma, Costa Rica etc. lieten registreren, derlandse bemanningen. Deze tankers Toen de crisis in de scheepsvracnten I zijn eigendom van Amerikaanse be hoed doorzette bleken echter de voor delen van de „goedkope" vlaggen niet zo groot, Onder de opgelegde schepen bevinden zich, zoals uit officiële cij fers blijkt, zeer veel goedkope vlag- schepen. De laatste tijd is het rumoer rond deze kwestie dan ook wat Se" luwd. Bevreemdend is het echter dat verschillende Nederlandse rederijen, ondanks hun gezamenlijke actie tegen de goedkope vlaggen, nauw betrokken zijn bij de goedkope-vlag rederijen In de eerste plaats is dit Phs. van Ommeren uit Rotterdam. Dit concern levert n.l. gehele bemanningen voor schepen, die onder een goedkope vlag varen. De enorme super-tanker W. Alton Jones, draagvermogen 68000 ton, Talrijke vlaggen hingen triest te wapperen, maar in het hartje van Koudekerke, in het gymnastieklokaal bij het gemeentehuis, heerste warmte en sfeer. Daar moest burgemeester Dregmans bij zijn zilveren ambtsjubileum een stortvloed van waarderen de woorden over zich heen laten gaan. Het bleef niet bij woorden, de sympathie voor de magistraat was in geschen ken omgezet. Een van die sur prises vormde het benoemen van de heer Dregmans tot ere burger van Koudekerke met de uitreiking van de bijbeho rende penning in goud. Daarnaast bood de burgerij bij monde van de heer J. Stoppels die met zijn vrouw P. Stoppels-Vader het eerste echtpaar vormde dat door de heer Dregmans in Koudekerke (toen nog met het dorp 't Zandl in de echt werd verbonden de jubileren de burgervader een TV-toestel aan. De turnzaal was tot de laatste plaats bezet toen wethouder J. Jasperse als loco-burgemeester een buitengewone raadsvergadering presi deerde. De familie Dregmans was hierbij niet tegenwoordig. Slechts één punt stond op de agenda: de be noeming van burgemeester Dregmans tot ereburger van de gemeente. Unaniem schaarde de raad zich ach ter w. zonder b. Een commissie van De laatste tijd doen hardnekkige geruch ten de ronde, als zou de Zak van Zuid- Beveland weer onvei lig gemaakt worden door één of meer spo ken. Bij voorkeur schijnen deze sinistere geestenzich op te houden op die plaat sen waar de wegen met veel beplanting omzoomd zijn, en waar het 's nachts dus extra donker is. Verschillende men sen, die overigens geenszins als fantas ten bekend staan, za gen, terwijl ze zich in hun auto tussen Hein- kenszand en Nisse be vonden, plotseling grillige witte gedaan ten tussen de bomen verschijnen. Na enige ogenblikken rond te hebben „gezweefd", waren deze gedaan ten dan weer even plotseling verdwenen. Bovengenoemde men sen kregen dan ook de schrik van hun le ven en vertelden na dien opgewonden ver halen over deze angst aanjagende spookver- schijnselen. Weer anderen ver telden, dat ze 's nachts op donkere plaatsen door menselijke ge daanten achtervolgd waren. Deze „spoken" waren echter niet in het wit, maar hulden zich in donkere gewa den. Zodra er nochtans iemand op uittrekt om poolshoogte te ne men, dan schijnen de spoken in alle moge lijke nevelen te zijn opgelost; net zolang tot weer een niets vermoedende nachte lijke reiziger door de spoken bespied wordt. Het behoeft geen betoog, dat al deze geruchten tot gevolg hebben, dat velen zich 's avonds niet meer naar buiten dur ven begeven. Vooral op afgelegen plaatsen. De spoken schijnen er alleen maar op uit. sommige mensen schrik aan te jagen, ever.als dat jaren ge leden het geval was, toen soortgelijke ge ruchten over spoken en ontvoeringen de ronde deden. Vele mensen uit de omgeving van Ove- zande en Nisse herin neren zich nop. hoe in die tijd een gedaante in lange witte gewa den de omgeving on veilig maakte en er plezier in scheen te hebben, de mensen de schrik op het lijf te jagen. De spoken, die nu hun luguber bedrijf uitoefenen, schijnen nu eens hier, dan weer op een heel an dere plaats op te dui ken. Het schijnt een merkwaardig soort hobby te zijn; een hob by dan, waarvoor waarschijnlijk geen weldenkend mens enige waardering zal kunnen opbrengen. Hoe het ook zij, het gevolg van al deze (wellicht overdreven) geruchten is, dat vele vrouwen en meisjes na het invallen van de duisternis niet meer de straat op durven gaan. ontvangst leidde daarna de jubileren de familie binnen. Na opheffing van de schorsing sprak de heer Jasperse een lange rede uit. De loco-burgemeester schetste de heer Dregmans als een krachtig en openhartig bestuursambtenaar. „U hebt zich als voorzitter van de raad steeds een waar democraat getoond, maar u ook doen kennen ais een ge moedelijk bestuurder, die niettemin precies wist wat hij wilde. Uw in zicht in zaken van gemeentebeleid was een waarborg voor een doel treffende besluitvorming. De heer Jasperse tekende de jubilaris ook als een man van regelmaat en orde. Energiek ,,U kwam in Koudekerke 1 januari 1935 in een moeilijke tijd van crisis en werkloosheid", aldus de wethouder, „maar onder uw ener gieke leiding werd al gauw een begin gemaakt met een ontwerp van een aantal uitbreidingsplannen. Vooral op 't Zand werd er flink gebouwd en als gevolg daarvan steeg het inwonertal snel. Helaas kwam aan deze ont wikkeling een einde toen 't Zand in 1941 bij Middelburg werd gevoegd." De heer Jasperse ging verder: „Uw krachtige houding tegen de Duitse bezetters bracht in 1942 helaas een tijdelijke scheiding, teweeg tussen burgerij en burgervader. U kwam in een gijzelaarskamp, maar na uw vrijlating was Zeeland voor u ver boden gebied. Tot aan de bevrijding hebt u als evacué in Bergen op Zoom moeten verblijven." Agressief De wethouder gewaagde van de grote vreugde onder de inwoners, toen de heer Dregmans op 8 november 1944 letterlijk en figuurlijk weer in Koudekerke voet aan wal zette. „Uw devies was: het water moet gekeerd worden!" Sprekende over de na oorlogse toestanden zei de heer Jasperse, dat onder Dregmans' agressieve leiding vele hindernissen tot behoud van de natuurlijke recrea tiemogelijkheden werden genomen. „Het rapport van de zgn. snel- commissie Walcheren wilde Koude kerke als badplaats van de kaart vegen. Men moet nu maar eens aan de duinen gaan kijken, wat er van dit fabeltje terecht is gekomen....!" De heer Jasperse bracht de burge meester ten slotte in kennis van het zojuist genomen raadsbesluit, waarbij de heer Dregmans tot ereburger werd benoemd. Na hem spraken o.a. nog de heren K. v. Sparrentak namens de AR-fractie uit de raad, de heer P. Flipse namens de fractie-Gemeente Belangen en de heer L. A. v. Splunder, gemeente-secretaris. In zijn dankwoord noemde de heer Dregmans het ere-burgerschap de grootste onderscheiding, die hem ten deel kon vallen. De afgelopen 25 jaar waren bijzonder moeilijk geweest Feitelijk kon slechts een gering deel ervan worden benut voor de opbouw van Koudekerke. Veel sprekers wijdden daarna woor den van waardering aan het adres van Koudekerkes eerste burger, o a. de heren W. Roose namens de burgerij, J. Stoppels 'die het TV- toestel overhandigde!, Geelhoed na mens het gemeente-personeel, H. A. Mosselman als hoofd van de open bare school, dokter L. Sloos als be stuurslid van het Rode Kruis, ds A. Elshout namens de Geref. Kerk en alle Chr. verenigingen, ds J. H J. Hoffman namens de Hervormde ge meente, C. Meijer namens de Stich ting Vebenabos, adjudant Geelhoed namens de Rijkspolitie, oud-wethou der A. J. Stoppels en vertegenwoor digers van Maatschappelijke Zorg. de Brandweer. Bouw- en Woningtoezicht, de kruisverenigingen en de Chr. kleuterschool. De familie Dregmans recipieerde ten slotte nog enige tijd in restaurant „Walcheren". langen. Een andere vooraanstaande Ned. rederij heeft reeds jaren een Li- beriaans vrachtschip in time-charter, waarmede dus ook een goedkope vlag- reder gesteund wordt. Enkele maan den geleden kocht een Amsterdamse ertsmaatschappij een libertyschip in Italië en bracht het onder de naam ..Amali-B2" in de vaart. Niet onder Nederlandse vlag doch ook weer de Liberiaanse. Ook de KNSM heeft vast staande plannen om een deel van haar vloot onder een andere vlag te bren gen: dit wordt de Surinaamse. In de zo hecht lijkende Nederlandse reders gemeenschap blijken dan toch wel zwakke plekken te zitten, wanneer men althans naar buiten wil doen geloven, dat de goedkope vlaggen voor Nederlandse schepen taboe zijn. Ver geleken bij andere landen, als Grie kenland en de V.S., zijn het echter incidentele gevallen. Een massale re gistratie van Ned. schepen onder goedkope vlag lijkt dan ook uitgeslo ten. (Advertentie! ONGELOOFLIJK VOORDELIGE Een fabriekspartij ZWAAR WOLLEN In moderne dessins en kleuren 1 persoons ■9 90 200 x 150 2 persoons 220 x 170 Een fabriekspartij WOL-MOQUETTE KARPETTEN In verschillende moderne des sins en kleuren 160 x ioo 2L9#80 200 x 135 54^90 280 x 200 <g)g#80 60 stuks SCHUIMRUBBER MATRASSEN van bekend merk, beslist eerste keusf 10 cm. hoog. Warmte isolerend, stofvrij en hygiënisch. Overtrokken met zeer exclusieve meerkleurige damast. 1 persoons 190 x 80, vèr beneden A ca de waarde. jL% Ook leverbaar in 2 persoons. Een partij ENKELE VELOURS voor overgordijnen (B-keus) met zeer kleine weeffoutjes, 120 br. Verschillende kleuren. Prachtige velours van 12.90 en 14.25 p. mtr. A 95 6. BEI.LAMYPARK VLISSINGEN ROTTERDAM Van onze adverteerders Hoogwaterstanden Morgen, donderdag 7 januari, gel den voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 9.16 en 22..08 uur; te Ter- neuzen om 8.55 en 21.48 uur en te Vlissingen om 8.27 en 21.17 uur. AUTOSHOW TE GOES De firma Louisse showt tot zaterdag in de Korenbeurs te Goes de „com pacte" Amerikaanse wagen, de Che vrolet corvair, zonder meer een droom van een wagen. Naar Amerikaanse begrippen een klein wagentje, maar in Europa, waar we in zoveel kleiner formaat denken, altijd nog een zes- persoons slee. Wat de buitenkant betreft: de vol maakte lijn en het ruime uitzicht laat weinig wensen. De 6 cilinder alumi nium boxer motor met geforceerde luchtkoeling ligt achterin, waardoor in het interieur ruimte gewonnen wordt. De benzinetank ligt voorin. De vloer is vlak. De auto ligt vast op de weg en heeft de kwaliteiten van een grote wagen. DEN HAAG - UTRECHT - VLISSINGEN De regering van de Sovjet-Unie verwacht in dit j^aar ongeveer 42.000 toeristen en zij bouwt daarom hotels en motels, pensions en kampeer plaatsen om die 42.000 gasten een goede accommodatie te bieden, al dus heeft het Russische persagent schap Tass gemeld. De gewone en kixe accommodaties zullen in Lenin grad, Tasjkent, Stalingrad, Alma Ata, Wladimir, Novgorod, Irkoetsk en Tiflis worden gebouwd. Tass zegt ook dat speciale vliegtuigen zullen worden ingeschakeld voor buitenland se groepen om deze tegen geredu ceerde prijs naar de vakantieoorden aan de Zwarte Zee te brengen. De directie en het personeel van Aug. de Meyer Zonen's Scheepvaart Expeditie en Agentuurmij te Terneu zen hebben de heer A. B. Elve bij zonder hartelijk gehuldigd, omdat hij veertig jaar bij de maatschappij in dienst was. De jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote w«r?l door de direc teur toegesproken, waarbij hem dank werd gebracht voor de wijze waar op hij gedurende al deze jaren zijn krachten aan dé zaak heeft gewijd. Daarna werd hem de gebruikelijke er elop met inhoud overhandigd, terwijl mevrouw Elve een fraai en waardevol geschenk werd aangebo den. Reeds op zeventienjarige leeftijd werkte de jubilaris met tussenpozen bij de firma de Meyer. Toen hij 19 was kwam hij in vaste dienst als jong havenarbeider eerst, daarna als kadebaas en tenslotte als chef tim merwerkplaats en magazijnmeester van het stuwadoorsmateriaal. Van de diensten van deze uiterst pientere en handige timmerman maakte vroeger de spoorwegmaat schappij Mechelen-Terneuzen en la ter de Nederlandse Spoorwegen dik wijls gebruik omdat hij niet alleen Door Spes Nostra te Ovezande werd een concours gegeven op de liggende wip, waaraan door 60 schutters werd deelgenomen. De uitslag was: hoofdvogel: A. de JongeRijk, (Willem Teil, Ovezande) eerste zijvogel: P. Daalman (ADLM, Kwadendamme); tweede zijvogel: J. Rijke, Axel (bij loting); eerste boven- kal: P. Timmerman (Vrije Schutters, 's-Heerenhoek); tweede bovenkal: H. Drijdijk (Soranus, Heinkenszand); eerste onderkal: J. de Beste (Edele Handboog, Oudelande, bij loting); tweede onderka!' P. Drijdijk (Soranus Heinkenszand, bij loting); eerste klep: C. Lous (Edele Handboog, Oudelan de); tweede klep: C. Raas, (Willem Teil, Ovezande); derde klep: P. Ver- mue (Jacoba van Beieren, Goes). als timmerman zeer bekwaam was, maar ook omdat hij een kei was in het splitsen van de kabels voor de kranen. Voor het bedrijf is de heer Elve een manusje-van-alles van wiens diensten ieder op zijn tijd ge bruik maakt. Op het kantoor volgde, na de officiële huldiging, een gezel lig samenzijn waarbij vele herinne ringen uit vervlogen jaren werden op gehaald. 's Middags was er bij de jubilaris thuis een drukbezochte receptie waarvan ook zakenrelaties gebruik maakten. Het programma der zaalhandbal competitie te Middelburg cn Goes voor het aanstaande weekeinde luidt als volgt: Middelburg: meisjespupillen: Wal cheren 1Walcheren 2; meisjes adsp. C: Zeeland Sport 2Walcheren 4; meisjes adsp. A: Zeeland Sport 2 ODI; jongens adsp. A: OlympusODI; dames jun. 2e klas A: Olympus 2— Neptunes; heren jun. 2e klas: Mara thon 2ODI; dames jun. le klas: Olympus 1Zeeland Sport; dames 3e klas: Walcheren 2Zeeland Sport 2; heren jun. le klas: EMMMarathon 1; dames le klas: Walcheren 1Zeeland Sport 1; dames le klas: Marathon 1 Hellas; heren le klas: EMMVolhar ding; heren le klas: Walcheren 1 Marathon 1. Goes: Vrijdagavond 8 jan.: dames jun. 2e klas: LuctorVolharding; jon gens adsp. A: Hellas 1—Tonido 1; heren jun. 2e klas: ODITonido 2; heren jun. 2e klas: VolhardingHel las 2. Zaterdag 9 jan.: dames jun. le klas Hellas 1—Walcheren 1; heren jun. le klas: Hellas 1Olympus; dames 3e klas: NeptunesVolharding; dames le klas: HontenisseTonido; heren 3e klas A: ONOEMM 2; heren 2e klas: Neptunes 1Tonido 2; heren le klas: Hellas 1Tonido 1. In 1959 hebben 248 zeeschepen min der de haven van Vlissingen aange daan dan in 1958. Hoofdzakelijk is dit te wijten aan het geringer aantal schepen dat olie en kolen bunkerde. In totaal bunkerden 1159 schepen olie tegen het jaar daarvoor 1351; 48 schepen bunkerden kolen tegen 81 in 1958. De binnenscheepvaart nam daar entegen toe: er kwamen 1197 sche pen tegen 958 in het jaar daarvoor Ook het aantal ladende en lossen de schepen nam toe, namelijk van 47 tot 63. Er waren 17 reparatiesche pen meer dan in 1958 (29), terwijl er 15 schepen, dit is 3 meer dan in 1958, werden schoongemaakt. Een lichte stijging gaf ook het aantal vis sersschepen te zien. Passagierssche pen daarentegen kwamen er in 1959 geen. Het toeristenverkeer met België was groter. Tegen de 61 reizen met in totaal 11.551 passagiers in ,1958, werden er het vorige jaar 76 reizen gemaakt met 24.575 passagiers. Zo al- wij al eerder meldden zal dit jaar en wel in maart een tweede mobiele torenkraan in bedrijf komen met een hefvermogen van max. maal 25 ton. De tankinstallatic werd in het be gin van 1959 met 7 tanks uitgebreid. Thans heeft men dus 19 tanks met een totale inhoud van 41.000 kubieke meter. Het stuwadoorsbedrijf van de N.V. Haven verwerkte 40.698 ton meer dan in 1958? De aanlegplaatsen ten oosten van het spoorwegstation werden ook in 1959 door het rijk niet hersteld. Bij kalme handel ondergingen alle internationale waarden bij de opening een lichte koersreactie na de scherpe prijsstijgingen van eergisteren. De on zekere factor, waarmede Wall Street steeds rekening had te houden, name lijk dat deze maand de staalstaking in Amerika door 500.000 werknemers zou kunnen worden hervat, werd weg genomen. Toch vielen de slotkoersen in Wall Street, na een zeer vaste ten dentie, voor het Damrak tegen. Hier door vond in Amsterdam bij de ope ning een koerscorrectie plaats, die als normaal werd gekwalificeerd. Kon. Olies echter moesten de helft van de eergisteren behaalde winst afstaan. Gedurende het verdere beursver- loop kwam er voor de internationale waarden vraag los uit het buitenland waardoor de koersen snel stegen en uiteindelijk rond de vorige slotkoer sen kwamen te liggen. Een uitzonde ring vormden Kon. Olies. AKU's ste gen van 508 1/2 tot 513, Philips steeg van 827 1/2 tot 829 en Unilevers van 803 1/2 tot 808 1/2. Ook de scheepvaarten trokken, na een lagere opening, aan doch konden niet verhinderen dat door elkaar klei ne verliezen moesten worden geboekt. h 4 jan.'60 5 jan.'60 Ncd. '59 4 1/4 97 15/16 98 Ned. '47 3 1/2 92 7/8 92 1/2 AKU A 513 1/2 513 1/2 Hoogovens cA 900 890 Philips GBA 833 3/4 827 3/4 Unilever cA 808 1/4 809 3/4 Kon. Olie A 178.75 174.95 Scheepvaart Unie A 1813/4 183 A'dam Bk A 340 346 1/2 Kon. Zout cA 741 720 NABEURSKOERSEN AKU 511 1/2—523 slot 522 1/2; Kon. Olie 173.00—175.70 slot 175.30; Phi lips 828834 g.l. slot 833 1/2; Uni lever 807—813 g.l. slot 812 1/2. VLISSINGEN Alhambra 8 uur Zolang er mensen zijn. GOES Grand 8 uur Zolang er mensen zijn. De Korenbeurs 10 tot 21 uur Che- vroletshow Louisse (t.m. zaterdag): 10,30 uur K. v. K. Zeeuwse Eilanden. OOSTBURG De Eenhoorn 2 uur Kring vergadering Kon. Ver. Het Nederlandse Trekpaard. Ledel 7,45 uur Blitzmëdels an die Front. TERNEUZEN Luxor 8 uur Hey boys hey girls. SAS VAN GENT Olympia 8 uur Jerry als babysitter. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur De vierkante rekruut. HULST Bioscoopgebouw 8 uur Propa. ganda-avond anwb. MIDDELBURG Veiling Wakkeren 10 uur Jaar vergader :ng ZVG. 'S-GRAVENPOLDER Ons Dorpshuis 14 uur B'ejaardensociëteit. MIDDELBURG Statenzaal 9.45 uur Prov. Staten. Ncd. Koffiehuis 14 uur Alg. kringvergadering 1960. KORTGENE Stadswijnkelder 10 uur Alg. kringvergadering 1960. ZIERIKZEE Huis van Nassau 10,30 uur Alg kringvergadering 1960. VLISSINGEN Alhambra 8 uur Zolang er mensen zijn. GOES Grand 8 uur Zolang er mensen zijn. ANTWERPEN Kon. Vlaamse opera 19,30 uur Lohengrin. GENT Kon. Ned. Schouwburg 19,30 u. Niet van gisteren.

de Stem | 1960 | | pagina 2