Walcheren EXTRA Speciaal huis voor Oosterse Tapijten Zeeuwsch-Vlaanderen Afscheid bij Vitrite fabriek Pr e Raad van s-H aanvaardde begroting nu voordelige aanbiedingen Een-twee-drie f 1500 naar 's-Heerenhoek Onstuimige joy-rider na botsing gepakt Raad vogelwaarde kende subsidies toe 1 ZUID-BEVELAND Catharïnastraat 10 - Breda Dagblad Do Slem KEELPIJN ub Rumoer rond jaarwisseling te Vlissingen Pleidooi voor toneelvereniging Gun.' MIDDELBURG VLISSINGEN „Prometheus" vertrokken Scheepsbeweging GOES PIET VAN TILBURG Jacht door het Zeeuwse land neem bi] het eerste sein van Princeville Mirabelle Observatie-inrichting nodig voor Zeeuwse kinderen Gouden medaille voor H. Varel te Ritthem Hoogwa ierstanden Bevrijdt U AGENDA Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 JANUARI 1960 ZANGUITVOERING Zoals verschillende jaren gebrui kelijk is heeft de r.-k. dameszang vereniging ,,St,-Cecilia" uit Vlissin- gen, onder leiding van hun dirigent, D. Burm uit Middelburg, weer een zeer geslaagde avond verzorgd in het kath. bejaardenhuis „St.-Wüli- brord". Er werden 18 nummers ten gehore gebracht, waarvan er enke le door kapelaan Rozenberg op de piano werden begeleid. Het programma bevatte ook een nummer, dat gemaakt was door een bewoner van het bejaardenhuis, n.l. de heer M. A. Romijn. Wegens ziek te kon de heer Romijn jammer ge noeg niet aanwezig zijn, doch door de medewerking van kapelaan Ro zenberg, die alles op de band heeft ppgenomen, zal hij hopelijk later nog in de gelegenheid gesteld worden om zijn nummer en al die andere liede ren nog te kunnen beluisteren. In de pauze werd aan alle aan wezigen een verversing aangeboden. Het dankwoord werd gesproken door de directrice en de voorzitter, dt heer van 't Westende. De heer de Reeper bracht de dank over namens de bewoners. Groene Kruis in 1958 Volgens het jaarverslag 1958 van de afdeling Het Groene Kruis bedroeg het ledental 3109. In een overzicht van de activiteiten wordt onder meer gememoreerd, dat de drie kruisver enigingen gezamenlijk een folder sa menstelden ter voorlichting aan in komenden en pasgehuwden. In de wijkverpleging werden 6968 bezoeken afgelegd in 280 gezinnen. De Zusters hebben ti encursussen ge geven in zuigelingenzorg, vijf in kleuterzorg en een vadercursus, waaraan totaal 79 cursisten deelna men. In het geheel kwamen 1079 zui gelingen op het consultatiebureau en 305 kleuters. In 1958 waren 58 tb.- patiënten in zorg en 42 reuma-pa tiënten. De diensten voor kinderhy- giene waren volop actief. Jeugdzondag Ter gelegenheid van de internatio nale bid- en offerdag voor Afrika, wordt voor de Walcherse jongeren te Vlissingen een speciaal programma georganiseerd. Zondagavond zal, met bijzondere toestemming van mgr. Baeten, om zeven uur een avond mis opgedragen worden in de paro chiekerk. Tijdens deze H. Mis, die uitsluitend voor de jongeren bestemd is, zullen op plechtige wijze de gel delijke bijdragen voor Afrika aange boden worden. Na de avondmis wordt een nieuw jaarsbal gehouden in het katholiek militair tehuis, waarvan de baten ook weer ten goede zullen komen aan Afrika. Het muzikale gedeelte van het bal wordt verzorgd door het bekende „Danssextet de Jong". Het geheej staat onder leiding van aal moezenier Kroon. De Noorse tanker Prometheus, die woensdag met stormschade de haven binnen gesleept werd. is donderdag na een voorlopige reparatie vertrok ken. De schade bleek vrij aanzien lijk te zijn, temeer daar de olie uit de bakboord zijtank no. 2 en mid dentank overboord gelopen was. Ter hoogte van tank 2 bevond zich een scheur van circa vijf voet in de huid, terwijl het dwarsschot tussen zij- en middentank ook weggeslagen was. Nadat het schip in Antwerpen ge lost is, zal het definitief hersteld worden. AFSCHEID D. DE NOOIJER Donderdag j.l. werd afscheid ge nomen van de heer D. de Nooijer, die ruim 3 jaar werkzaam is ge weest bij de gemeentelijke reini- giigsdienst. Onder de vele belang stellenden waren o.m. de wethouder van openbare werken, de heer van Popering, de onderdirecteur van ge meentewerken, de heer Box, en de heert Dert, hoofd van het kantoor personeel van gemeentewerken. Na mens het gemeentebestuur voerde de heer van Popering het woord, woorbij hij memoreerde dat de heer de Nooijer de gehele omvorming van de reiniging heeft meegemaakt; de huidige gemechaniseerde reinigings dienst heeft de kwaliteit van het per soneel doen toenemen, zodat zij tot een beroepsklasse zijn gaan behoren. Ook de beer Box prees de uitste kende werklust van de heer de Nooijer. De chef van dienst, de heer Danckaerts, overhandigde de heer dc Nooijer, als afscheidsgeschenk tenslotte een elektrisch scheerappa- raat. Vlissingen aangekomen 30-12 Ned. Audacia. 31-12 Ned. Eemsstroom, Eng. Greenbatt. 1-1 Eng. Mallard, Ned. Speranza, Noor Bosphorus, Lib. African Count. Vlissingen vertrokken 30-12 Ned. Swallow, Ned. Roland, 31-12 Noor Prometheus, Eng. Greenbatt. Ned. Audacia, Ned. Eemsstroom. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen) 30-12 Diana-V, Gramsber- gen. 31-12 Abbedijk, Neeltje-B, Aag- tedijk, Titan, Progress, Zuiderzee, Fram (van Hansweert), Birming ham (Tern.), Lucas Bols 2 (Gent), Paul Westers (Hansweert), Admiraal Nelson. Lelystad, Lean-S. 1-1 Glory, Nisse, Oranjefontein, Ubbergen, Ca- pricornus, Isis. Gepasseerd naar zee (Ned. sche pen) 30-12 Beta. 31-12 Zosma, Labo- tas, Appingedijk, Birmingham, Kiel- drecht. 1-1 Fram, Santa Margare- tha. Baldadigheid bij jaarwisseling Het Ceres-beeld op de Dam, jaar lijks slachtoffer van 's mensen uit bundigheid bij de jaarwisseling, moest het ook dit jaar weer ont gelden. De grap was dit keer echter wel ver doorgevoerd, men had het beeld met verf beklad, zodat hier van louter baldadigheid sprake is. Het heeft de gemeente-werklieden heel wat moeite gekost het beeld te rei nigen. De Goese politie is er nog niet in geslaagd de daders op te sporen. Toren, koepel en orgel in 1960 hopelijk gerestaureerd Op de eerste nieuwsjaarsdag deed pastoor deken C. P. M. Holtkamp enkele mededelingen over het afge lopen jaar. In tegenstelling tot voorgaande jaren, kan de parochie op een, in de meeste opzichten gunstig verlopen jaar terugzien Mede door het hoge geboortecijfer was ook dit jaar het zielental weer gestegen. Ook over de financiën kon de pas toor ditmaal zijn tevredenheid uit spreken. Zo zal dit jaar het plan tot de zo nodige restauratie van toren, koepel en orgel hopelijk kunnen wor den verwezenlijkt. Bij het begin van het nieuwe jaar maakte pastoor Holtkamp ook bekend dat het in deze parochie nog steeds bestaande en wel zeer verouderde klassenstelsel bij rouw en trouw zal worden afgeschaft, en vervangen door een meer uniforme regeling. Verder bestaan er ook plannen tot een reorganisatie van het kerkhof. i Advertentie) Aardenburg De gemeenteraad van 's-Heeren hoek besloot de woning aan de Wer- rilaan 21 onbewoonbaar te verklaren. Verder werd besloten gelden beschik baar te stellen voor aanschaffing van nieuwe reken- en lesmethoden voor het le leerjaar van de meisjes school. Zonder hoofdelijke stemming werd de rekening van de gemeente over 1957 voorlopig vastgesteld. Eveneens werd vastgesteld de re kening van het burgerlijk armbestuur over 1957. Hierna werden de alge mene beschouwingen over de begro ting 1960 gehouden. De heer P. Raas van de K.V.P. merkte op, dat hij graag zag dat er gestreefd werd naar een verder gaande perfectie van alle stukken van de begroting die aan de raadsle den werden overgelegd. Verder brak hij een lans voor vergoeding voor het godsdienstonderwijs op de lagere scholen. Hij pleitte voorts voor een zo groot mogelijk bouwvo lume, vooral ook voor de bouw van woningwetwoningen. Hij betuigde zijn instelling met de gestelde bedragen voor woningverbetering, waarbij hij er nog de aandacht op vestigde dat goede huisvesting zeer kan bijdra- Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor »oor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst. Dubbele Poort 7 tel. 2377. Rayonredacteur: W de Leeuw Rayonbeheerüer: L K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes Westsingel 98 tel. 2236 Rayonredacteur; C. Bastianen Rayonbeheerder: 3. Fait Prijs voor losse advertenties oestemd voor de editie voor Zeeland t 9. IS pei mm. Voor ..Ingezonden Mededelin gen' f 0-37 per mm Bil contract aan zienlijke reductie „Kleintjes"3 regels oi muidei t 0-90 elke regt) mee» f 0 15 Bh plua'sir.g ook ln Brabantse oplage resp I 50 en 0.40 Bh 3 achte-ee ïvo.gtnde ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hal» geld gen tot de volksgezondheid in het al gemeen. Bejaardencentrum Hij uitte echter zijn ongerustheid over de hoogte van de verpleegprij- zen in het bejaardencentrum te Le- wedorp en hij sprak zijn mening uit dat de keuze van de vestiging van het bejaardencentrum te Lewedorp minder gelukkig was geweest en dat zeker nog in 's-Heerenhoek pogingen in het werk gesteld zullen worden om een goede huisvesting voor de bejaarden te verzekeren en deze, on danks de aanwezigheid van een be jaardencentrum te Lewedorp, te 's- Heerenhoek te laten wonen. Tot slot informeerde hij nog over de gang van zaken met het jeugd- gebouw. Bij de artikelsgewijze be handeling bracht de heer P. Bos van de partij Gemeentebelangen naar voren, dat het beter was niet ver der te gaan met de stichting van het badhuis. De exploitatie van een badhui.» zou op den duur voor de gemeente een dure aangelegenheid worden, zo vreesde hij. Verder pleit te de heer P. Raas er voor om de avondverlichting die te 23.30 uur uit gaat, in de donkere wintermaanden ook des morgens te laten branden ten behoeve van de mensen die vroeg naar hun werk moeten. De begroting werd hierna zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. Voor het bijzonder lager onderwijs werd een bedrag voor 1960 vastge steld groot f 1.38. Ophaaldienst Het voorstel van b. en w. tot aan- sluitin' bij een gemeenschappelijke regeling met andere gemeenten tot het ophalen van huisvuil kon geen genade vinden in de ogen van de raad. Wel was men van mening dat de regeling goede punten inhield, doch men vreesde, dat om de on kosten te dekken, de rechten die de bevolking reeds betaalt, zouden moe ten worden verhoogd. Met vijf te gen ei twee voor werd het voorstel verworpen. Wel zullen b. en w. met een ander voorstel komen ter ver betering van de huidige situatie. Tenslotte besloot de raad garantie te verlenen aan de stichting voor Maatschappelijk Werk, waardoor be reikt kan worden dat zo spoedig mo gelijk 'n maatschappelijk werker of werkster onder een belangrijk deel van de bevolking werkzaam zal kun nen zijn. Bij de rondvraag vroeg de heer Verhoeven van de middenstand naar de mogelijkheid van de aanleg van een trottoir in de Dorpsstraat. Raadsvergadering Tegen maandag 4 januari 1960 is een raadsvergadering belegd. Naast de ge bruikelijke nieuwjaarsrede van de burgemeester zal onder meer aan de orde komen het aanwijzen als voor- rangsweg van de voornaamste straten in Aardenburg, die de verbinding vor men tussen de rijkswegen naar Oost burg en Eede, te weten Oude Kerk straat, Markt, Marktstraat, Sassen- straat en Peurssensstraat, de aanvra gen om subsidie van de Algemene Aardenburgse Jeugdraad en de kath. vereniging voor cultuur en ontspan ning, alsmede een besluit tot ruiling van grond. Zaïigersjubileum In een bijeenkomst van het paro chieel zangkoor werd aan E. S. Cuele- naere hulde gebracht ter gelegenheid van zijn 60-jarig jubileum als koor zanger te Aardenburg. In tegenwoor digheid van bijna alle koorzangers me moreerde pastoor Jos. Dierick de ver diensten van de jubilaris en de grote opoffering, welke deze zich voor de katholieke eredienst heeft getroost. Zestig jaar is een hele tijd, zo zeide de pastoor, en er zijn er niet veel meer die de hele geschiedenis van deze pe riode kunnen vertellen, omdat de meesten reeds zijn heengegaan. Namens het koor bood het oudste aanwezig lid R. C. de Wispelaare aan de jubilaris een boekwerk aan, de Ai- gemene Muziekgeschiedenis van prof. dr. Bernet Kempers, als blijk van waardering van het zangkoor. De jubilaris bracht dank voor de offerzin van de koorleden, waardoor het koor op pe'1 kon worden gehou den en memoreerde enkele van de trouwe koorzangers uit zijn 60-jarige zangperiode, zoals Fons de Groote, Pe trus en. August Lootens, die alle drie reeds zijn gestorven en de gebroeders Achiel en August Dierick. Ook be steedde de jubilaris nog aandacht aan de twee parochiefeesten die in het ver schiet liggen n.l. het 40-jarig priester jubileum van pastoor Jos. Dierick en de eerste H. Mis van een toekomstig neomist. Hij spoorde het koor aan om weer van deze feesten te maken wat ze behoren te zijn. Na het officieel gedeelte werd de avond nog in gezelligheid doorge bracht, waarbij vele oude herinnerin gen werden opgehaald. Eerste lustrum bejaarden In het centrum Maris Stella" vier de de r.-k. bejaardenvereniging onder grote belangstelling haar eerste lus trum. Naast pastoor Jos. Dierick en kapelaan J. Lockefeer waren het vol tallige bestuur en enkele andere ge nodigden aanwezig. De opkomst van de bejaarden was groot. Bijna 90 had den zich in het knusse zaaltje verza meld toen de voorzitter der vereniging E. Lansu een welkomstwoord richtte. Hij gaf een overzicht van hetgeen in het afgelopen tijdvak had plaats ge vonden en spoorde de nieuwe aanwe zigen aan om geregeld naar de bijeen komsten te komen. Burgemeester van Dongen gaf, na dat hij een felicitatie namens het col lege van burgemeester en wethouders had overgebracht een voordracht met lichtbeelden over Joego-Slavië, die zeer in de smaak viel. Mevr. S. van Dongen-Bonte vergastte de oudjes al len op een gebakje en op een grote zak snoep, met kerstkransjes e.d. Ook de bejaarden zelf lieten zich niet onbe tuigd. Enkelen van hen hadden zelf voor voordrachten en liedjes gezorgd. Elodie van den Hemel had weer een groot gedicht gemaakt, dat ze voorlas en Emerence Mullaert toonde, dat ze het zingen, ondanks haar ouderdom, nog niet verleerd was. Onder het genot van een kopje kof fie en voor de heren ook een goede sigaar, was het er een gezellige mid dag, die de Aardenburgse oudjes nog lang zal heugen. IJzendijke AUTO SLIPTE. Door de gladheid van het wegdek slipte mej. D. C. uit Koewacht met haar wagen nabij Parkzicht, waar door ze in de naast de weg liggende sloot terecht kwam. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ACCORDEONCONCERT. De west-Zeeuwsch-Vlaamse accor deonclub „Flandria" gaf op uitnodi ging van de Terneuzense schippers vereniging Schuttevaer een concert in hotel Pays-Bas. Het programma werd vlot' afge werkt onder de bekwame leiding van dirigent Jasper Anthonisse. waarbij vooral de potpourri uit ,,Het Witte Paard" veel succes oogste. Conferencier Bert-Joris zorgde voor de komische noot op deze gezel lige avond. Advertentie) VOOR (LT)KKIt KAMER DE JUISTE MEUBELEN Rfisstraat-hopk Llndchaao BERGEN OP L O O M Telefoon 546*) (Van onze verslaggever) „Proficiat met premie van vijftien honderd gulden in een-twec-drie puzzel". Dat was het telegram dat de familie VV. C. de Jong te 's Heerenhoek op het einde van het juist voorbije jaar ontving. Toen de vijftien briefjes van honderd gulden uit handen van rayon beheerder van het Dagblad De Stem, J. Fait op de huiskamertafel van de de Jong neerdwarrelden, zaten ze er dus al voor klaar. Zo een-twee-drie op het scheiden van de markt 1959 gratis ende voor niks vijftienhonderd piek in je knuist, dat is een buitenkansje waar een goeie sigaar en een nieuwjaarsborrel mèt de beste wensen wel afkan. Dat vonden de heer de Jong. zijn vrouw en de drie dochters en vier zonen die zij rijk zijn. Natuurlijk hebben we gepraat over de puzzel. Van meet af aan heeft de heer de Jong ge-eentweedried. Hij doet trouwens aan van alles mee. De eerste gedachte is de beste, zo leerde hij ons, in de andere drie kolommetjes moet je veranderen. Een kans zit er altijd in. Eerder heb ik al eens een deurmat gewonnen..,. Weet je wat bij de „Stempuzzel" zo aardig is, meende de Jong, je geld is nooit weg, Oudejaarsavond heeft de Vljs- singse politie verschillende ma len in actie gebracht. Zoals ge woonlijk was de jeugd goed voorzien van vuurwerk in de binnenstad samen gekomen. Een aantal van hen molesteer de voorbijgangers in de St. Ja- cobstraat. De politie greep in en vijf jongelui werden naar het politiebureau overgebracht. Een flink aantal herrieschoppers trok daarna op naar het politiebureau en deed een stuntelige poging hun ka meraden te bevrijden. Weer werd met de gummistok de straat gezuiverd. Bij deze charge werd een ruit van het politiebureau vernield. Hierbij liepen twee agenten verwondingen op. Zij moesten zich onder doktersbehande ling stellen. Tegen middernacht werd de hulp van de politie ingeroepen bij een grootscheepse ruzie in een café op de Nieuwendijk. De politie ontruimde het café en de caféhouder kon rustig aan nieuwjaar beginnen. Twee „bromfietsnozems" liepen een dure bekeuring op omdat zij bef ge past vonden zonder knaldemper in de stad te toeren. De politie wist deze „originele" wijze van oudejaar vieren niet te waarderen. Na een achtervolging van ruim een uur hebben de agenten van de groep Kruiningen der rijks politie, geassisteerd door de met mobilofoons uitgeruste leden van de verkeersgroep Middel burg, op oudejaarsmiddag te Krabbendijke een jeugdige joy rider aangehouden, nadat hij met de tweede auto die hij die middag had weggenomen bij Krabbendijke met hoge snelheid uit de bocht was gevlogen. De joy-rider was de 21-jarige A. M., koopman, en afkomstig uit het woonwagenkamp te Middelburg. In de Zeeuwse hoofdstad nam hij een bestelwagen, toebehorend aan de fir ma T., weg en reed er met een gro te snelheid mee naar Rilland-Bath. A<1 v«»rt#»lit'.e Daar wisselde hij van wagen. Hij nam een personenauto weg, en reed er mee terug in de tegenovergestelde richting. Bij de overweg te Krabben dijke vloog hij uit de bocht. De wa gen sloeg over de kop en werd gro tendeels vernield. Passerende auto mobilisten zagen de bestuurder uit de vernielde wagen kruipen en het land inrennen, terwijl hij zijn klompen liet staan. Onderdelen van de wagen la- gen in het rond verspreid. De joy-rider rende naar Krabben dijke en probeerde aan het station een trein naar Middelburg te krijgen. Inmiddels was van de vermiste wa gen aangifte gedaan. De hoofdweg, enkele polderwegen en de veren wer den snel geblokkeerd. M. vond in Krabbendijke geen trein, en was ken nelijk op zoek naar een volgende au to, toen hij in zijn kraag werd gegre pen. Dank zij de assistentie met mo bilofoon duurde de achtervolging slechts vijf kwartier. M. is in verzekerde bewaring ge nomen, en zal voor de officier van justitie te Middelburg worden voorge leid. helpt snel en afdoende! WhubJiar\ een produkt van N.V. PHILIPS-DUPHAR De sociale pot (en dus het goede doel) profiteert er altijd van. De heer de Jong nee, niet de Jonge, bezwoer hij ons is 55, heeft kinderen die in leeftijd variëren van 32 tot 7 jaar en werkt bij N.S.. hoewel zijn eigenlijke beroep kok is In Zeeland vindt men buiten het toe ristenseizoen in dat vak niet zo lichl emplooi. Het geld gaat het huishouden in. Vroeger heeft de heer de Jong wel eens rondgelopen met het idee tele visie te kopen. Maar ja, met jonge en studerende kinderen.. En als je een groot gezin hebt en daarbij zelf pas een maand of wat ziek bent geweest, dan is het niet moeilijk om een be stemming voor dat meevallertje te vinden, vonden ze in 's-Heerenhoek. (Advertentie) CAFé-RESTAURANTS BREDA menu a f 6.50 huitres de zélande consommé moëlle noisettes de marcassin st. hubert bavarois chipolata zondag tijdens de thee en het diner gezellige muziek ln de lange rjj van subsidie-verzoe ken, die in de laatste vergadering van de raad de revue passeerden, wa ren er twee die meer aandacht vroe gen. Omtrent de subsidiëring van het Janseniuslyceum te Hulst merkte de begrotingscommissie bij monde van de heer de Schepper op, dat in prin cipe geen bezwaar bestaat tegen het uitgetrokken bedrag van 80 per leerling. Wel von.d de commissie het opvallend, dat andere katholieke ge meenten, büv. Hontenisse en Graauw, slechts een bedrag van 50 per leer ling beschikbaar stellen en alleen bij een exploitatie-tekort bereid zijn dit bedrag tot 75 op te voeren. Men was van mening, dat die ge meenten profiteren van de goedwil lendheid van gemeenten als Vogel waarde, die het gevraagde bedrag wel toekennen. De voorzitter achtte het niet juist om in een dergelijke principiële kwes tie te kijken naar wat anderen doen en hij wees er voorts op, dat de kos ten per leerling laag zijn in verge lijking met de kosten per leerling aan een rijks-h.b.s., die ongeveer 500 bedragen. Zonder hoofdelijke stem ming besloot de raad hierna de be trokken post te handhaven. Toneel Bij het verzoek om subsidie van de toneelvereniging „Stoppeldijk" moest de verdediging uit de raad zelf komen. De voorzitter was over tuigd van het succes van deze ver eniging, maar niettemin adviseer den b, en w. het verzoek af te wijzen. De heer Peersman sprong in de bres voor de toneelclub en hoewel hij overtuigd was van de krappe stand van de gemeente- financiën, mocht dit naar zijn me ning toch niet steeds de valkuil zijn, Hij wees er op, dat vroeger een bloeiende muziekvereniging bestond, die jammer genoeg ontbonden moest worden. Nu er in Stoppeldijk een goe de en actieve toneelclub werkt, waar van een grote opvoedkundige waarde uitgaat, was hij van mening dat de gemeente in deze niet mag afbreken maar integendeel mee moet helpen opbouwen en uitbreiden. De heer Perdaen verklaarde zich eveneens voorstander van subsidiëring, maar hij meende uit het betoog van de heer Peersman beluisterd te hebben, dat deze de andere toneelclubs uit de ge meente, die wellicht op een minder hoog peil staan, van subsidie wilde uitschakelen. De heer Peersman ver duidelijkte, dat dit helemaal niet zijn bedoeling was, maar de clubs moeten natuurlijk wel in financiële moeilijk heden verkeren. Op het gezegde van de voorzitter dat bepaalde uitgaven van de toneelclub „Stoppeldijk" aan de hoge kant zijn en dat daarop naar de mening van b. en w. wel bezuinigd had kunnen worden, reageerde de heer Peersman met de opmerking dat het slechts toegejuicht kan wor den als bijvoorbeeld bekwame regis seurs hun krachten aan „Stoppeldijk" willen geven. Dat hiervoor meer be taald moet worden dan wanneer men de regie zelf opknapt, vond hij lo gisch. Na nog enige discussie werd tenslotte een voorstel van de heer van Hove om 150 subsidie te verlenen met algemene stemmen aangenomen. reaus ƒ600; plaatselijke afdelingen van het W.-G. Kruis 50% van de contri buties; bureau kraamzorg 0.25 per interne verzorgingsdag; Mater Arna- biüscursus 10 per leerling; Fruit teeltproefbedrijf 25; r.-k. Vlassers- school te Koewacht 50 psr leerling: Stichting Zeeuws Studiefonds 0.05 per inwoner; parochiebibliotheek Stoppeldijk 80; jeugdorkest „De Vrolijke Klanken" 200; St.-Nicolaas- comité 25 cent per schoolgaand kind; voetbalver. Vogelwaarde 300; Jeugd commissie van de voetbalver. Vogel waarde 300; jongenspatronaat te Stoppeldijk 200; Militaire Tehuizen (katholiek en protestant) elk 25; tegemoetkoming geestelijken uit de gemeente elk 250; comité voor be jaardenzorg 2 per bejaarde; Kath. Blindenzorgvereniging 50; Stichting 1940-1945 25; Gew. Sociale school van de KAB 60 per cursist; geiten- fokvereniging „St.-Julius" 20; ETI- Zeeland 4 cent per inwoner; Beroeps keuze-voorlichting 12.50 per geval; Vogelwacht O.Z.-Vlaanderen 10; KAJ-afdelingen elk 50. Verdere subsidies Onder meer werd verder subsidie toegekend aan: EHBO Stoppeldijk 20 per les, met maximum van 500; Wit-Gele Kruis t.b.v. de kinderhygië- ne 25; idem voor opleiding kraam verzorgsters 150; idem t.b.v. com missie geestelijke volksgezondheid 3 cent per inwoner; idem voor vervoer van zuigelingen naar consultatiebu- Naar aanleiding van het voorstel van G.S. het r.-k. opvangcentrum te Vlis singen te subsidiëren is in de afde lingen van de Provinciale Staten ge sproken over de oprichting van een observatiehuis voor wegens afwijkin gen moeilijke kinderen in Zeeland. De plaatsing van de Zeeuwse kinde ren in inrichtingen buiten Zeelana brengt meedat de gezinsband verzwakt, terwijl de ervaring ook leert dat de observatie bemoeilijkt wordt door de geslotenheid van hei kind in den vreemde en ver van huis Er is daarbij vaak geen plaats. Op 17 november 1959 verbleven 72 Zeeuwse kinderen in observatie-inrichtingen. G.S. opperden de gedachte dat een studie over dit onderwerp taak kan 'ijn van de door de Stichting Zeelana in te stellen commissie. Het voorste, van subsidie aan het katholieke op vangcentrum handhaafden G.S onae- vijzigd. oudejaarsdag was op de vitrite-fa- briek weer gedeeltelijk bestemd voor de bescheiden plechtigheid van het officieel afscheid nemen van enkele personeelsleden, die wegens de pen sioengerechtigde leeftijd, het bedrijf vaarwel zegden waarin ze lange jaren hebben gewerkt. De vijf scheidende figuren uit het fabrieksleven werden donderdagmorgen duo. uirec.ie en col lega's hartelijk toegesproken. Uit de persoonlijk gerichte speeches klonk de dank voor steun aan andere collega's en voor de hulp bij het opbouwen van het bedrijf. Op de foto, de vijf verdwijnende personeelsleden met hun voormalig directeur. V.l.n.r. J. P. Koster, chef van de atdeltng vervoer die er 38 dienstjaren heeft opzitten; J. F. Tim merman, onderbaas met 46 dienstja ren; directeur B. A. Hesselink; M. Polderman, onderbaas, 48 dienstjaren; J. de Voogd, voorman en penningmees ter van het onderling ondersteunings fonds, 37 dienstjaren en A. Wolf van de hulzcntrekkerij, met 48 dienstjaren. De onderwijzer H. A. C. Varel te Ritthem, die veertig jaar lang het or gel in de Nederlands hervormde kerk heeft bespeeld, heeft uit handen van burgemeester P. Daniëlse de ereme daille in goud verbonden aan de orde van Oranje-Nassau ontvangen. Morgen, zondag 3 januari, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden; te Hansweert om 6.01 en 18.36 uur, te Terneuzen om 5.23 en 1754 uur en te Vlissingen om 4.50 en 17.25 uur. Maandag, 4 januari, is het hoogwater te Hans weert om 6.47 en 19.23 uur, te Ter- neuzen om 6.16 en 18.45 uur, en te Vlissingen om 5.43 en 18.17 uur. (Advertentie) van rheumatiek, spit. ischias, hoofd en zenuwpijnen. Neemt daarvoor Togal, het middel bij uitnemendheid, dat kan baten, waar andere falen. Togal zuivert d enieren en is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95. f 2.40, f 8.88. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Jeugd in de nacht, de Bruyns restaurant 6 uur: HBC-biljartwedstrijden OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Der Stern von Sancta Clara. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De hel van Tarawa. Concertgebouw 3 uur: Snowfire de wilde witte hengst; 8 uur: Grenspiraten. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De zwarte baretten. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Tommy Steel en zijn zingende gitaar. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: De vierkante rekruut. MIDDELBURG Electro 7 en 9 uur: Opmars naar de galg. Schouwburg 7 en 9 uur: Liebe, Jazz und Uebermut. VLISSINGEN Alhambra 7 en 9 uur: Zolang er mensen zijn. Luxor 7 en 9 uur: De hel van M.-Afrika. GOES Grand 7 en 9 uur: Zolang ar mensen zijn. MIDDELBURG Electro 3, 7 en 9 uur: Opmars naar de galg. VLISSINGEN Alhambra 3, 7 en 9 uur: Zolang er mensen zijn. Luxor 3, 7 en 9 uur: De geheimzinnige. GOES Grand 3, 7 en 9 uur: Zolang er- mensen zijn. SAS VAN GENT Olympia 2 uur: De zwarte baretten: 5 en 8 uur: Het meisje van de Lindehof. ST. JANSTEEN E. Ottjes-Lafeber 10-8 uur: Prijspiering. PHILIPPINE L. Haers 3 uur: Schieting KOEWACHT Th. Misseghers 7 uur: Nieuwjaarsbal. René Vermefre 7 uur: Prijskaarting. GRAAUW B. Plmsschaert 3 uur: Wild- schieting. HULST Bioscoop 2.30 uur: Zet 'm op cowboy; 5.15 en 8 uur: Jeugd in de nacht. J. van Heiland 10-2 uur: Hop tentoonstelling OOSTBURG Ledel 4.30 en 7.45 uur: B'litzmadels an die Front; 2 uur: Stern von Sancta Clara. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De hel van Tarawa: 2 uur: Grenspiraten: 4.30: Hey boys, hey girls. Concertgebouw 3 uur: Snowfire de wilde witte hengst; 8 uur: Oren s pi ra ten. AXEL Het Centrum 3.45 uur: Tommy Steele en zijn zingende gitaar; 8 uur: Menschen im Hotel. KOEWACHT J. de Guchteneire 3 uur: Sohieting. HULST T. v. oosterom 3 uur: Sohie ting. ST. JANSTEEN Jan Pluym 3 uur: Schieting. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: De v'erkante rekruut. GENT Kon. Ned. Schouwburg 3, en 7.30 uur: Niet van gisteren. MIDDELBURG Electro 8 uur: Opmars naar de galg. VLISSINGEN Alhambra 8 uur: Zolang er mensen zijn. Luxor 8 uur: De ge heimzinnige. GOES Grand 8 uur: Zolang er mensen zijn. KOUDEKERKE Gem. Verenigingsge bouw 14 uur: Buitengewone raadszitting i.v.m. 25-jarig ambtsjubileum burge meester Dregmans. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Zet 'm op cowboy. Oscar Neefs 3 uur: Schieting. OOSTBURG Ledel 7.45 Uur: Bliti- madels an die Front. TERNEUZEN Luxor 8 uur; De hel van Tarawa. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Het meisje van de Lindehof. AXEL Het Centrum 8 uur: Menschen m Hotel. KUITAART F. de Booy 6 uur: PrJJ«- kaarting. 3 Traditieget Terneuzen v; Nicolaas" hui stekend. Niel de nieuwe bi Aardenburg De heer de zicht van de afgelopen jaa aan het veert oktober te Rc Verder herini hoging met 1 landse vracht hoging van secretaris-pe; F. L. Galle overzicht tot Wegens gel is de binnen maar er is voor de schr| afdeling Ten gegroeid. Nadat de toor van Can leden had j apostolaatswe; katholieken k] de heer Van praatje. Spreker hoi de problemer Breskens. Hij nauwelijks voorzitterscha het algemeen vaart in hei hebben bestui meen overzie Nederland. M honderdduizei bevolking va de heer van kingsaanwas men, daar wi ten importer scheepvaart I en daarom sl gen dat ook c verenigen on nen behartigt „Nederlan terend land"] Dongen ver rieven niet wij moeten r den met de tie van spoo: maar ook m het buitenlar Frankrijk en band sprak dl? de E.E.G., v) kwestie een van bespreki: Spreker z toen de mini heid in de val gemaakt. De hierin een g binnenvaart O De raad vf durig gedisci stel van b, ei uit de „gemi inzake de ve de Zeeuwsch den. De ran voor d gen de Zeeuwschi f 240.-. Inclu dit bedrag e gen en wej van mening paal en perl| Men had er de geldmidd zo :den komi enigingen te De heer H volkomen ee van b. en w. het bedrag, kant was h niet direct gaan. Dit z ingezetenen meebrengen ren muziekl een bedrag moeten bete Zijn betoo men geen o gooien aivo in de plaats individueel aldus de he Ook de he een mogelij De heer I opperde de sie voor cu tie te laten Op dit a Dit hield o.n de subsidie „Excelsior" tot f 400.- pe aangehoudei De heer I spoed met c in de foyer „Amicitia". mede dat c het gehele Mc.i streeft systeem, n. hetelucht-ka Tot leden missie werd de Looze, J Voorts wc woonruimte! 1960 herben Als leden maatschapp werden herl burg en Jac Aan de 1 werd ingaar ontslag verl gerlijk arn- werd gekozi de. De heer 1 ter gemeer noemd als cretaris en De heer dat er te v den van Hij had r gen van i den gekreg de commit

de Stem | 1960 | | pagina 2