Financiële Clinge is toestand van rooskleurig s CENTRA - DE BRON CENTRA - DE BRON Gunstige inkomstenstijging (tot ca. 70 pet.) in laatste jaren Aantalrandbedrijven sterk terug loopt ACTIEVE VERTEGENWOORDIGER ALS EENHEID PRESENTEREN Gemeentehuis Dagelijks avondmis te Waalwijk t t feestdagen? Korsetterie „Wesp'' schenk feestdrank! éfeFtfrru Franóijn Kamer ontving tweede middenstandsnota Gemeente hoopt voor 1960 op particuliere woningbouw KALKOEN Hoogwaterstanden Twee Brabantse bladen gaan samenwerken Censuur-rapport Communisten geweerd uit Kamercommissie OOST- EN WEST-SOUBURG Th. v. Waterschoot évitif tttv TWEEDE KERSTDAG GESLOTEN Kerstverrassing van „WESP" DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 22 DECEMBER 1959 In de tweede middenstandsnota van de staatssecretaris van Economische Zaken aan de Tweede Kamer worden na een inlei ding achtereenvolgens behandeld: de ontwikkeling van het mid den- en kleinbedrijf sinds 1952; de middenstandspolitiek sinds 1952 en de perspectieven. Daaraan wordt een slotbeschouwing vastgeknoopt. Uit de cij fers blijkt, dat in de periode 19521956 het inkomen uit ambacht ongeveer is verdubbeld en dat uit detailhandel met bijna 70 is toegenomen. In de jaren 195456 is het inkomen uit ambacht, uit detailhandel en uit beroepsgoederenvervoer over de weg elk met c.a. 30 gestegen; dat uit café's met ruim 40 en dat uit café-restaurants met bijna 70 Het inkomen van kruideniers, slagers, en textielhandel in de jaren 19521958 met 50 tot 80 is toegenomen. Bij ambachts- en detailhandelsondernemingen is in de periode 1952—1957 het gemiddelde inkomen met ca. 80 opgelopen. Vorenstaande gegevens samenvat tend, aldus de nota, kan men stellen dat het gemiddelde ondernemersin komen in alle drie genoemde pe rioden nl. 19501956, 19521957 en 19521958 globaal genomen met ge middeld 70 a 80 h is toegenomen. Voor de sectoren horeca en vervoer waarvan alleen de cijfers over 1954- 1956 beschikbaar zijn, kan worden geconstateerd dat in die jaren het stijgingstempo van het ondernemers inkomen sterker is dan dat in am bacht en detailhandel. De veronder stelling dat de b.g. 70 a 80 zeker wel kunnen worden betrokken op de gehele middenstand, lijkt daarom niet ai te gewaagd. Gezien het ondernemersinkomen in 1958 neemt de staatssecretaris aan dat de toeneming van het gemid delde ondernemersinkomen in het midden- en kleinbedrijf voor 1952 1958 met 75 is gestegen. Het na tionale inkomen steeg in die pe riode met 70 Grote verschillen Terwijl in de periode 1952—1958 de bevolking met ca. 9 is ge groeid en het reële inkomen per hoofd met 30 is gestegen, is het aantal verkoopplaatsen van hei mid den- en kleinbedrijf in de détailhan- del slechts met ruim IV2 toege nomen. In het ambacht was een da ling met enige percenten; in de voedselvoorziening liep het aantal met bijna 9 terug. Het aantal horeca-vestigingen bleef vrijwe' con stant; het aantal vervoersonderne mingen nam iets toe. Bij dit alles deden zich binnei de verschillende sectoren vrij grote en uiteenlopende verschillen voor. Zwakke broeders Er vond een aanzienlijke daling plaats van het aantal randbedrij ven, d.w.z. van die bedrijven die minder inkomen opleveren dan het loon van een geschoolde ar beider. In 1957 moest van de ambachtsbe- drijven 47 tot de randbedrijven worden gerekend. Voor de detailhan del was dat 65 in 1952 en 45 in 1957. In 1954 behoorde ca. 58 van het aantal cafés tot de randbe drijven; in 1956 was dat gedaald tot 51 Voor de café-restaurants wa ren de percentages resp. 47 en 32 en voor het beroepsgoederenvervoer over de weg resp. 29 en 27. Naar aantal genomen neemt het randbedrijf nog een belangrijke plaats in. Belangrijker nog is het ge vaar van een verzwakking van het midden- en kleinbedrijf door gebrek aan geschikte opvolgers. Het gaat hierbij om de continuiteit van het midden- en kleinbedrijf als geheel. Hierbij moet niet alleen worden ge dacht aan bezetting van leeggekomen plaatsen, maar vooral ook aan de opbouw van een /oorzieningsappa- raat in de nieuwe stadswijken en in het tot ontwikkeling komende platte land. De staatssecretaris geeft dan een overzicht van de in de afgelopen pe riode ten behoeve van de midden stand genomen maatregelen en van het gevoerde beleid. Öe loekomst De nadruk bij de overheidstaak m. b.t. de aangelegenheden van de mid denstand zal steeds meer dienen te vallen op het integratiebeleid; d.w.z. het tot gelding brengen van het mid- denstandsbelang in het gehele com plex van het algemene sociaal-econo mische belang der volkshuishouding. Een adequate vertegenwoordiging van het midden- en kleinbedrijf in speciale en algemene adviescolleges zal in verband hiermede door de overheid worden bevorderd. Van de kant van de middenstand is met het oog hierop nodig, dat deze zich meer als eenheid presenteert. De staats secretaris vraagt zich in dit verband af of het niet wenselijk zou zijn dat het middenstandsbedrijfsleven streeft naar meer samenwerking tus sen alle lichamen, instellingen en or ganisaties van of voor de midden stand. Goede research Grote waarde blijft de staatssecre taris toekennen aan middenstands- research en -statistiek. Nog te weinig wo-dt het belang gezien van de voor lichting, waardoor de resultaten van de research worden verspreid. Wat een adequate financieringsmo gelijkheid betreft, nemen de kre- dietmogelijkhedon door gegaran deerd middenstandskrediet bij ves tiging, overname en bedrijfsuitbrei- ding een belangrijke plaats in. Wat de middenstandswetgeving betreft, moet worden gezocht naar een juiste vormgeving in verband met het over dragen van taken aan p.b.o.-licha men. Gevaren De vestigingswetgeving bergt voor namelijk twee gevaren in zich, nl. het niet tot ontplooiing doen ko men van wellicht waardevolle ini tiatieven en een niet met de dyna miek van het economisch leven strokende afgrenzing der sectoren, waarvoor men bepaalde vestigings eisen stelt. Om deze gevaren zoveel mogelijk te vermijden zal men zich steeds met klem moeten afvagen of toepassing der vestigingswetgeving in concrete gevallen wenselijk is en op welke wijze deze toepassing moet geschie den. Een algemeen programma met betrekking tot de vestigingsmaterie is in voorbereiding op internationaal vlak en zal door de Europese Com missie voor het einde van het jaar aan de Raad van Ministers van de E.E.G. worden voorgelegd. I De staatssecretaris wijst op de j noodzaak dat het middenstandsbe drijfsleven een groter aandeel zal moeten nemen in het middenstands- beleid, waarvoor een verdere uit groei van de p.b.o. noodzakelijk is. Er moet naar worden gestreefd het Hoofdbedrijfschap Ambacht te ma ken tot een orgaan dat het gehele publiekrechtelijke georganiseerde Ne derlandse ambacht omvat. Bovendien acht hij het van grote waarde dat de Raad voor het mid den- en kleinbedrijf als samenwer kingsorgaan der beide hoofdbedrijf schappen voor het gehele publiek rechtelijk georganiseerde bedrijfsle ven zou kunnen optreden, waardoor de Raad als adviesorgaan aan in houd zou winnen. Regionale problemen In zijn conclusies merkt de staats secretaris o.m. nog op: Gelet op de grote betekenis, welke in het midden- standsbeleid moet worden toegekend aan de regionale middenstandspro- blematiek, zal op korte termijn over leg worden geopend met het publiek- De begroting van Clinge voor 1960 ziet er in alle opzichten zeer goed uit. De raad kon zich verheugen ovei deze stand van zaken. De in 1960 uit te voeren werken worden geraamd op f 468.000,-. De voorzitter hoopte, dat al deze werken zullen worden uitgevoerd. De eerste tegenvaller is reeds bekend. Immers langs de Oosterweg en de Woestynestraat is een rijwielpad gepland dat is aanbesteed en dat gelegd zou worden met D.A.C.W.-steun. Er is ech ter bericht ontvangen, dat geen D.A.C.W.-steun verleend kan worden van wege de hoge ramings- en bestedingsikosten. Niettemin zal getracht worden om het rijwielpad toch te laten leggen, doch dan in het tertiaire wegenplan, waarbij dan de kosten voor 65 pet gedragen zullen worden door de Pro vincie en voor 35 pet. door de ge- gemeente. Natuurlijk is ook gedacht aan de woningbouw 1960. De bouw grond ligt klaar. Van gemeentewege zal ook gebouwd worden als er bouwvolume ontvangen wordt. Maar er wordt ook gerekend op de parti culiere woningbouw. De verbouwing van het gemeente huis verkeert in een vergevorderd stadium. Toch doen de verbouwings- kosten wel eens denken aan totale nieuwbouw. Hiervoor is een veel gro ter bedrag nodig. In de komende maanden zal echter beslist moeten worden of tot verbouwing of tot nieuwbouw zal worden overgegaan. En tenslotte het sportveld te Nieuw- Namen. Verschillende malen heeft het op de begroting gestaan, doch nu zijn de besprekingen ver gevor derd. Brandweer Nog andere werken staan op de begroting. En als deze zijn uitge voerd tegen de aangenomen bedra gen dan zullen de reserves met f 100.000,-- ingekort worden. De re serves zullen echter nog meer inboe ten als de verwezenlijking mocht plaats hebben van de weg Hulst- Zandberg-Clinge. Indien er door de onderhoudsplichtigen niet al te grote -.. - - ,- i bezwaren naar voren gebracht wor- rechtelijke en privaatrechtelijk ge- I derli bestaat de mogelijkheid, dat dit organiseerde bedrijfsleven over de vraag of het instrumentariun, dat de overheid op het ogenblik ter be schikking staat, voldoende is met het oog op de vraagstukken die door structuurwijzigingen van regionale aard voor het daarbij betrokken mid den- en kleinbedrijf worden opgeroe pen. In het kader van het internationa le middenstandsbeleid worden de consequenties onder ogen gezien van de verwezenlijking van de eco nomische integratievormen voor de nationale middenstandsbelangen. Van Nederlandse zijde zal met het oog op het vestigingsbeleid op krachtige wijze een consequen te toepassing van het non-discrimi natiebeginsel worden verdedigd. Te beginnen op maandag 4 januari a.s. zullen in de kerk van St.-Jan te Waalwijk op alle werkdagen avond missen worden opgedragen. De avond missen beginnen om 6 uur. werk uitgevoerd kan worden. In ieder geval zijn er besprekingen gaande. Door de commissie van onderzoek, bestaande uit de heren E. van Ruymbeke. F. Plasschaert en L. de Cock, waren een paar aantekeningen gemaakt op de begroting. Volgens de commissie bestond er verschil in de vergoedingen van de brandweerlie den te Clinge en Nieuw-Namen. De ze vergoedingen zijn echter vastge legd in samenwerking met de orand- weerinspectie. Bovendien hebben de hogere vergoedingen betrekking op de grotere verantwoording, het be dienen van het zwaardere materieel, het meer in het geweer komen e.d. Verder werd er een bedrag uitgetrok ken van f 4.000,-, dat besteed zou worden voor het verstrekken van ko len aan de bejaarden. De commis sie was van oordeel, dat de verde ling van deze kolen zou worden toe vertrouwd aan Maatschappelijke zorg De voorzitter juichte dit voorstel toe evenals de raad. Verenigingsgebouw Na de puntsgewijze behandeling kon de raad zijn goedkeuring hechten aan de begroting 1960. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het kerkbestuur te Clinge. Nu de restauratie van het Verenigingsgebouw bijna klaar is, zou men over willen gaan tot aanschaf fen van het nodige meubilair w.o. 280 stoelen, 80 tafels, 3 oliekachels, 1 elektrisch koffiezetapparaat en nog andere meubelen. De totale kosten bedragen f 11.475.De voorzitter deelde mede, dat de gemeente in de ze kosten gaarne een flinke bijdrage zou willen doen, doch er was over eengekomen om eerst het gebouw te bezichtigen. In de volgende raadszit ting zal op dit onderwerp worden te ruggekomen. Vervolgens werden verschillende subsidies vastgesteld. Allereerst werd voor de jeugd een bedrag vastge steld van f 600.Dit zal nog nader verdeeld worden. Aan het Wit-Gele Kruis te St. Jansteen zal 50 pet. sub sidie gegeven worden van geheven contributie te Kapellebrug. Aan het St. Elizabet Ziekenhuis te Sluiskil zal ook in 1960 f 1.per dag per per soon verstrekt worden voor patiënten van de gemeente. De Oudheidkundi ge kring De Vier Ambachten te Hulst krijgt evenals vorige jaren f 25.—. Aan de Stichting Maatschappelijke Gezinszorg te St. Jansteen werd een subsidie gegeven van 3 pet. van de kosten. De muziekschool Semper Gau- dete vroeg een subsidie van f 500. doch kreeg f 300.omdat aan de Zeeuwse Muziekschool ook een be drag verstrekt wordt van f 300.De Vlassersschool Zeeuwsch-Vlaanderen te Koewacht kreeg f 100.Aan de Streekcommissie Zeeuwsch-Vlaande ren te Terneuzen zal voor voorberei dend werk 10 ct. per inwoner ver strekt worden. Terwijl aan de Stichting La ger Nijverheidsonderwijs van het bis dom een subsidie verstrekt wordt van f 25. Gift In de rondvraag deelde de voorzit ter mede, dat van N.V. Clitex te Clinge een bedrag ontvangen was van f 2500 bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze firma. Dit bedrag moest bestemd worden voor sociale doeleinden. Staande deze ver gadering werd door de gemeenteraad een dankbetuiging gezonden aan de N.V. Clitex. Om dit bedrag te ver delen, zullen b. en w. de nodige in lichtingen inwinnen bij Maatschappe lijke Zorg en bij Sociale Zorg. Op een vraag van de heer Dobbe laar of het geoorloofd was om over al te bouwen in het uitbreidingsplan, deelde de voorzitter mede, dat er wel enkele bepalingen in acht dienen genomen te worden. Men kan ook voor een bepaalde plaats optie krij gen, doch dan moeten de plannen wel degelijk op korte termijn worden ingediend. Bovendien worden op som mige plaatsen aan de te bouwen wo ning nog bijzondere eisen gesteld. Dit wil echter geenszins zeggen dat iemand niet in de gelegenheid gesteld zal worden om op een bepaalde plaats te bouwen. Morgen, woensdag 23 december, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 7.52 en 20.39 uur, te Ter- neuzen om 7.30 en 20.09 uur en te Vlissingen om 7.04 en 19.48 uur. Met ingang van 1 januari 1960 gaan het te 's-Hertogenbosch ver schijnende Brabants dagblad en het te Eindhoven verschijnende dagblad „Oost-Brabant" (waaronder begre pen „De Nieuwe Eindhovense Cou rant" en „De Sirene"), een nauwe samenwerking aan. De beide ondernemingen blijven zeixstandig, zij behouden eigen be stuur, eigen redactie, eigen exploi tatie en eigen technische vervaardi ging. doch zij gaan elkaar op be- stuurs-, commercieel-, redactioneel- en technisch terrein tegemoet tre den. Het streven is door een dergelijke samenwerking te komen tot bespa ring op werkzaamheden, grotere mogelijkheden te openen en onjuiste concurrentie op te heffen, aldus de len de directies van beide bladen mede. (Van onze parlementaire verslaggever) De communisten zullen geen toegang krijgen tot het over leg, dat de vaste Kamercom missie voor Nieuw- Guinea zal voeren met minister Toxopeus en staatssecretaris Bot (Nieuw Guinea) over het censuur-rap port. De commissie heeft hiertoe beslo ten, omdat deze hele censuuraffaire ook het controleren van brieven van subversieve (staatsgevaarlijke) ele menten inhoudt. Men meende dat het niet juist zou zijn, dat bij dit over leg communisten aanwezig zouden zijn. z Ondanks hevige protesten van de communistische afgevaardigde Bak ker gisterenmiddag in de Tweede Kamer, werd in dit besluit van de Kamercommissie toch geen wijzi ging gebracht. Tot mijn diepe droefheid overleed heden, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, mijn onvergetelijke Zuster LUCIA MARIA MOL. M. J. J. Mol Amsterdam, 19 december 1959. van Baerlestraat 140 boven.. Profundus (bezoek-uur) dinsdagmiddag van 2.30 3.30 uur in de Profunduskapel van het Maria- Paviljoen, Ruyschstraat 128. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden wor den woensdag 23 december a.s. in de parochie kerk O. L. Vrouw v. d. H. Rozenkrans, Jac. Obrechtstraat 28, te 7.30, 8 en 11 uur de plechtige gezongen H. Mis van Requiem, waarna de teraar debestelling zal plaats vinden te 12,15 uur op het r.k. kerkhof „Buitenveldert". In het St.-Ignatius-ziekenhuis te Breda overleed heden tot onze diepe droefheid, na geduldig ge dragen lijden en na voorzien te zijn van de Ge nademiddelen der H. Kerk, geheel overgegeven aan Gods H. Wil, in de ouderdom van 70 jaren, onze beminde echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader ADRIANUS JOHANNES JONGMANS echtgenoot van Elisabeth Michelina Maria Verschuren Overtuigd van uwe deelneming, bevelen wij de ziel van de overledene in uwe gebeden aan. Oudenbosch: Wed. E. M. Jongmans-Verschuren Oudenbosch: W. J. Jongmans A. Jongmans-van den Muysenberg en kinderen Oudenbosch: J. W. M. Jongmans L. M. Jongmans-Willems en kinderen Oudenbosch: J. A. M. Boudrie-Jongmans J. A. M. Boudrie en kinderen Breda: A. J. Th. Foesenek-Jongmans J. Foescnek Oudenbosch, 20 december 1959. Lollestraat 1 De plechtige uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op woens dag 23 december a.s. om 10 uur in de Basiliek van de H. H. Agatha en Barbara te Oudenbosch, waar na de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Ver trek vanaf het woonhuis om 9.45 uur. Gelegenheid tot condoleren van 9.159.45 uur, Lollestraat 1. Het rozenkransgebed tot intentie van de overle dene zal gebeden worden heden om 5 uur in de kerk. 4. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een geduldig gedragen lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde echtgenoot, va der, behuwdvader. groot vader en broeder, de heer CORNELIS ALPHONS VERSCHUREN echtgenoot van mevr. Nathalra Paulina van der Walle in de ouderdom van 68 jaar. Wij bevelen de ziel van de dierbare overledene in Uwe gebeden aan. (Jagertje) Hontenisse, Nathalia Paulina Verschuren-van der Walle Kloosterzande: P. Verschuren M. Verschuren-de Kort en kinderen (Jagertje) Hontenisse: M. van Kerkhoven- Verschuren P. van Kerkhoven Sint Jansteen: A. Verschuren A. Verschuren- van Campenhout en kinderen C. Verstraeten- Vcrschuren J. Verstraeten Fam. Verschuren Fam. v. d. Walle Hulst, 19 december 1959 De plechtige uitvaart dienst. gevolgd door de begrafenis, waarbij Ued beleefd wordt uitgeno digd, zal plaats hebben in de parochiekerk van de H. Willibrordus te Hulst op dinsdag 22 de cember a.s. des voormid dags te 9 uur. Rozenkransgebed heden avond om 7.30 uur in de kerk. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, dienen deze als zodanig te beschou wen. t Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden in het R.K. ziekenhuis te Hulst, in de ouderdom van 81 jaar. MARIA COLETA DE MAERSCHALCK Hulst: A. de Koek De begrafenis zal plaats hebben op donderdag 24 december 1959 in de Ba siliek te Hulst om 9 uur. De rozenkrans op woens dagavond om half 7. Het Gemeentebestuur van maakt bekend dat in de wijk waar in de regel het huisvuil des vrijdags wordt opge haald, dit NIET zal plaats hebben op vrijdag 25 decem ber a.s. en dat het huisvuil in plaats van op vrijdag 1 ja nuari, op zaterdag 2 januari a.s. zal worden opgehaald. VOOR DE FEESTDAGEN bij Groenendijk 57, tel. 01148-347 te KLOOSTERZANDE De weekabonnement» gelden moeten door onze agenten wekelijks aan 3ns worden afgedragen. Het niet regelmatig voldoen van deze gelden door de abonnees, zou de agenten voor grote moei lijkheden plaatsen. in verpand hiermede verzoeken wij ortz* weekabonnees dringesii het abonnementsgeld ge regeld op tijd te voldoen Administratie Dagblad De Sten FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Anneke, d. .v de heer en mevr. Van 't Hulle- naar-Knitel, Tilburg. Sander z. v. de heer en mevr. A. Koppens- v. Eeten, Eindho ven. Overleden: Th. Vroom-Kna- pen, 81 jaar, Den Bosch. J. Hendriks, 66 jaar, Den Bosch. De gezamenlijke slagers van Sluiskil zijn de Deventer Gevraagd voor spoedige indiensttreding vereist wordt technisch goed onderlegd, goede ver kooptalenten. Geboden wordt, prettige werkkring, pri ma salaris. Sollicitaties schriftelijk aan: N. V. CENTRALE MOTORENREVISIE Lovensekanaaldjjk Oost - Tilburg - Tel. K4250-42161 Beter én voordeliger - Kijk en reken! Waarom zou u ook niet profiteren van deze feestaanbie- dingen Bij 5 gulden boodschappen de volgende fantastische voordelen GELDERSE ROOKWORST van 97 voor 69 ct. TABLET CHO COLADE, groot, met noten van 50 voor 25 ct. PINDAROTSJES 150 gram van 75 voor 25 ct. TANGARA FRUITS, heerlijk, feest- verpakking van 100 voor 50 ct. GROTE v. HOUTEN CHOCO LADE TABLETTEN van 80 voor 50 ct. CHOCOLADE Ivoor kust, 5 repen van 100 voor 75 ct. JIPS, 3 stuks van 45 voor 30 ct. FRUITROLLEN, 6 stuks gesorteerd voor 25 ct. CLOVIS CHO COLADE, 5 repen van 125 voor 100 ct. FAAM PEPERMUNT 10 rollen van 100 voor 75 ct. BIGARREAUX, in leuk glas van van 100 voor 75 ct. BIGARREAUX, in zakjes van 75 voor 50 ct. D.M. KOFFIE, 250 gram van 130 voor slechts 100 ct. ZUID VRUCHTEN, per zakje van 98 voor 75 ct. KRENTEN, 250 gram van 55 voor 35 ct. Feestelijke grote BANKET KERSTKRANS voor de spotprijs van 175 ct. Opgelet: Al deze feestaanbiedingen zolang de voorraad strekt'. Voor de feestdagen een heerlijke fles drank? Ook daar kunnen wij u aan helpen Vermouth Saranto wit-rood 275 ct. Paysan, witte wijn 225 ct. Boerenjongens 150 ct. Martini 695 ct. Alciera, rode wijn 325 ct. Tarona 385 ct. Port 540 en 620 ct. Witte vruchtenwijn p. fl. 98 ct. Andorra vruchtenwijn 145 ct Samos, witte wijn 325 ct Sherry 500 en 565 et. Bessenjenever 175 et. Chateau Richard 325 ct Boerenjongens 275 ct. En als klap op de vuurpijl een fles advocaat van 350 voor 285 ct. Ter kennismaking: 6 flessen van het formidabele Nordbrau type Dortbier met de gouden kurk van 270 voor 250 ct, en daarbij GRATIS een prachtig Nordbrau bierglas cadeau 1 Vergeet u voor de limonade ook SINALCO niet Een feestelijke sortering hebben wij ook in fijne vleeswaren, te veel om op te noemen. Ook voor fantastisch lage feestprijzen. Zie onze huis-aan-huis folder Komt, ziet en overtuigt U, U koopt beter èn voordeliger bij BONTEHONDSTRAAT 21-23 HULST Tel. 2208 P.S. Deze week in het textielvak: een paar graslinnen lakens, 2- persoons f 9.95. U krijgt daarbij cadeau 2 magnifieke slopen Sportkorset prima pasvorm 9,95 pracht kwaliteit Sanfor B.H. 4,95 Jiorset met schepband 19,95 prima pasvorm met elastieken buikband 17-95 leuke B.H. jeugdcup 2,95 Serie B.H.'s 1,50 Schattige onderjurk, vele kleuren 9,95 Fortuinstraat 1 Tel. 3985 voor iedere gelegenheid Nette dienstbode gevr. voor d. en n. tegen 15 jan. a.s. Mevr de Moor, Gentsestraat 30,Huist. Deftig dienstmeisje gevr. bij dokter. Goed loon. Schrijven: Kolonielaan 74, Antwerpen. zwarte bessen ,3 85 f per fles frambozen 75 'J£|*ffles Alleen verkrijgbaar bij de slijter- wijnhandel of café DOlJERiVAN DEVENTER Zwolle Anno 1814 Net meisje gevraagd voor dag en nacht in gezin met 2 kin deren, of dame die genegen is 's avonds op de kinderen te passen. Br. onder no. 38802. In 't Hartje vindt u mooie da meshoeden, warme mutsen, moderne kleuren, zéér lage I prijzen. St. Janstr., zijstr. Gr. I Markt, Breda. 1182 6 prachtig getekende Collies pups te koop, 10 w. oud. Kleur zwart-wit, rood-wit, prima stamboom (kampioen Athosto) Oomen, Koeliestraat 33 Oud- Gastel. Tel. 01651-207. 6542 Autobanden. Nieuw, gebruikt, gecoverd, zeer laag in prijs en alle maten. Nieuwe accu's 6 volt, 90 amp. met 15 mnd. ga rantie f 34 met inlevering. J. M. Tijs Talmastraat 61, Breda, tel. 376*70. 38654 Horloges, pendules, gouden rin gen kopen is kopen bij een be- trouwb. adres. Op gem. bet. verkrijgb. G. Haast. Cingelstr. 2b, Breda (ook porseleinen kof- fie- en tafelserviezen37293 Onbeperkte kredieten voor aankoop van meubelen en wo ningtextiel van eigen fabrieken dus lage prijzen en volledige garantie. Bovenstaande kredie ten geheel renteloos. Uiterste geheimhouding. Inlichtingen geh. vrij bly vend Postbus 87, E'dam. 37735 Wegens emigratie: nieuwe mo derne elektr. autom. zig-zag-j naaimachines met kleine schoonheidsfoutjes van f 550 voor 335. Langdurige garan tie. Brieven onder letter A. no 37604 bureau van dit blad. Uitknippen. Niet alleen uw le ven, ook uw beurs is veilig bij A.B.C. Nieuwe gegarandeerde autob 520x12 f 41, 520x13 wit f 50, 50x15 f 38. 560x13 wit f 63, 640x15 f 66, 525x16 f 50, 550x17 f 50, le klas merken. Gratis montage. Altijd geopend Haagweg 365, Breda, tel. 37063 700 stuks voorradig 32 jaar het vertrouwde adres. Andere ma- j ten op aanvraag. 38674 2,50 p.w. pracht, lederkle- ding. Schrijf naar postbus 258 Breda en wij komen u bezoe ken. 38776 Voor warme motorwanten en prima lederen kleding. Dings, Korte Brugstr. 9, Breda. Ziet etalage. Desgew. gem. bet. Prettig typen leren op moder ne schrijfmachines. Elke dag kunt u met uw cursus begin nen. Lesgeld 1 p. 1.5 uur. Opl. praktijkex. 130 en 165 aan- sl. p. m. volgens 10-vingersys- teem o.l.v. staatsbevoegd le raar. Dit jaar reeds 1146 ge slaagden in geheel Nederland. Schoolcursussen speciale tarie ven. Aanm. en inl. gratis. In stituut St. Jozef kant. Breda, Piet Avontuurstraat 45. 37737 DIVERSEN Grijze haren verdwijnen met ..Finigris' zonder verven of moeite Kuurfles f 4.50 bij dro gisten. kappers en oarfumiers Finigris' Postbu lO.Rreria Zaak van L. Vonk, Oude Drij- j dijk, St. Jansteen gaat weer normaal door in tweedehands fietsen heren en dames- Tobt u nog steeds met die hardnekkige hoest? Bronchicum Elixir helpt u er snel en zeker af. Flacon f 2,- bij elke drogist. Hoest uw kind? Nattermann's Melrosum Forte helpt, lost taai slijm op smaakt goed. Flacon 2,- bij elke drogist. Voor al uw ontspanningspro gramma's theaterbureau „Dis- pra", Veemarktstraat 76, Bre- da, tel. 01600-34174.38579 Mijnheer U loopt voor schan- daal, Uw lederen jas is hele maal kaal. Breng hem vlug naar dit adres: Tramsingel 92 Breda, daar wordt alles gespo ten en gerepareerd en Uw beurs wordt heus niet omge keerd. 38777

de Stem | 1959 | | pagina 4