Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland T Rob van Reyn bracht „mimische parodieën Beg he He dorj HERENJASSEN A. Wilking - Hulst Huizen voor Ambonezen komen in Kanaalstraat Actiecomité Dr. Detmar Groene Kruis vergaderde Dagblad Dr Slem Begroting 1960 sluitend Vier meisjes collecteerden voor Fréjus Rijk scommissie MIDDELBURG VLISSINGEN Jubilarissen „De Schelde" Restaurant „Princeville" Scheepsbeweging Wordt U gekweld AXEL Gemeente is kerngezond HULST Jan Cottaar* voor K.A.B. Raadsvergadering Aan onze kwartaalabonnees OOSTBURG Interessante lezing van prof. P. van Ore Kerstgroeten voor overzee TERNEUZEN Scholieren in actie „Redt een kind" Nieuw hotel geopend R.-k. Kunstkring Hulst Geslaagde avond RAADSVERGADERING VLISSINGEN tÊ MIERLO EK 7,OOK K.t. PIET VAN TILBURG Hoogwaterstanden BEURS van AMSTERDAM Nationale Handelsbank zeer vast Doktersdiensten Dienst dierenartsen AGENDA Vandaag Morgen Maandag j Partij DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 19 DECMBER 1959 SCHOORSTEENBRAND Vrijdagmorgen ontstond een schoor steenbrand in de Lange Viele. De brandweer was snel ter plaatse en wist erger te voorkomen. Oorzaak was de telle wind, die het ontstane roet in brand deed vliegen. Er was aan de bepalingen wat betreft schoorsteenvegen voldaan. AANRIJDING TUSSEN AUTO EN MOTOR Vrijdagmiddag had een aanrijding plaats tussen een personenauto van A. M. uit 's Heer Arendskerke en een motorcarrier bestuurd door R. Z uit Middelburg. De aanrijding geschiedde op de hoek van de Breeweg Zanddorp. De bestuurder van de bakfiets werd licht gewond, terwijl de auto enige schade kreeg. Een van de meest bekende artsen uit Vlissingen. dr. Detmar, zal 1 ja nuari veertig jaar in Vlissingen ge vestigd zijn. In deze lange periode heelt dr. Detmar een grote kring van vrien den en patiënten in Vlissingen gekre gen die dit feit niet ongemerkt voor bij willen laten gaan. Teneinde dr. Detmar een passend geschenk aan te bieden, is o.l.v. wethouder van Po- pering een actie-comité gesticht, dat zich ten doel stelt gelden voor het geschenk bijeen te brengen. bij Met 50-jarige dienst: C.M. Janse, C.J. Kloeg, T. Smit, F.C. Tielrooy, en M. Vader. Met 40-jarige dienst: K.L. Aersens, J.A. van Akkeren, J. Beenhouwer, M. v.d. Berg. D.P.F. van Beusichem, W. Bos, C. v.d. Broek, A. Caljouw, P. Clarisse, S. Davidse, C. Dekker, M.J.C. Everaers, W.N. Fagel, J.J. Florusse, M.J. Geeve, P. Geldof, W. van Gemert, A. Goedhart, A. Goed hart, J.C. de Hamer, H. Harting, L. Hokke. W. de Hondt, A. Janse, P. Joosse, J. Kloeg, M.A. Kloeg, M. Koets, P. Langedijk, H. Loekemeyer J. de Nooyer, G.P. Peeters, A. Pie- rens, W. Pouwer, J, Propsma, J.C. Rijkse, J. Schuit, D.C. Smit, W. Sturm, A. Tissink, L.P. Wigard, A. v.d. Wilt. Met 25-jarige dienst: A. Belfroid, A. W. van Borren J. Boucherie, A. de Bree, H.G. v.d. Broek, C. Burgers, K. Cornelisse, A. Cysouw, J. Dik, J. Dingemanse, P. Donze, J.J. van Eenennaam, C. Eversdijk, M. Filius, G.W. Geeve, A.A. Geuze, J. Jozias- se, J.F. Keim, D.C. Klap, P.A.J. werd iedere morgen opgedragen in de Frans Halsschool. Vrijdagmorgen werd na het bijwonen van de H. Mis, een gezamenlijk kerstmisontbijt ge houden, waarbij kerstliederen ge zongen werden. Pastoor Kossen, die ook aan het ontbijt deelnam, hield een kersttoespraak. KERSTVIERING K.A.V. In het Ariensgebouw hebben de Katholieke Arbeidersvrouwen, een geanimeerde bijeenkomst gehouden, ter gelegenheid van het komende kerstfeest. De avond werd geopend door de presidente, mevr. Ruyg, waarna het bondslied gezongen werd. Pastoor Kossen nam vervolgens het woord en sprak over de betekenis van het kerstfeest. Het kerstverhaal werd voorgelezen door mevrouw Ruyg, waarbij het geheel afgewisseld werd door kerstliederen. In de pauze werd een loterij gehouden. VERWARMING PAROCHIEKERK Zondag a.s. reeds hoopt men de nieuwe verwarming in de parochie kerk in gebruik te kunnen nemen. Met Kerstmis in elk geval, zal zij de koude verdrijven. De installatie die de oude kolenstook vervangt zal door middel van infrarode straling de temperatuur veraangenamen. Nieuw- en Sint Joosland De vereniging „Het Groene Kruis' hield een algemene lec envergade- ring. De wnd. voorzitter, de heer Joh. Joosse deed enige mededelingen over de vorderingen bij de bouw van het wijkgebouw annex zusterwoning. Het complex is ongeveer voor de helft gereed. Voorts deelde hij mede, dat met ingang van 1 januari 1960 tot wijk verpleegster bij de vereniging is be noemd, mej. S.C.H. Lensen, thans wijkverpleegster te Poortugal (Z.H.). De begroting voor 1960 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 5600 gulden. Bij de verkiezing van twee be stuursleden wegens periodiek aftre den van de heren J.K. Mesu, secre taris, en A. Moens werd laatstge noemde bij acclamatie herkozen. De secretaris verzocht stemming over zijn eventuele herverkiezing, omdat hij zijn functie gaarne aan een jon ge kracht zou willen overdragen. Al leen in geval de vergadering geen andere kandidaat zou kunnen aanwij zen, zou hij bereid zijn de functie nog enige tijd waar te nemen. Bij de stemming werden 26 stem men op de heer J.K. Mesu uitge bracht en 1 stem blanco. Met ingang van 1 januari a.s. zal de heer J.H. Brakman als penningmeester van de vereniging optreden in de plaats van Kok, A.C. Koole, C. Kort, C.A. v.d. de heer J.I. Janse. Tot lid van de (Advertentie) Telefoon 30450 - BREDA Tijdens de kerstdagen spelen voor U in onze lounge en restaurant JACQUES SCHUTTE, piano - PUCK BODE- WITZ, piano - HERMAN EMMINK - zang Lijcke, J.P. Maas, J.K. Meertens, B. Meulmeester, J. Mondeel, J. de Nooyer, J. de Nooyer, I J. v.d. Pas, D. Roelse, J. Rijkse, J. Sinke, J.J. Snijder, J.P. Snijders, T.C. Stam, J. C. Tienpond, J. den Toonder, A. Tou- tenhoofd, H. Valstar, A. Visser, W. Vos, F. Walraven, M. de Witte. Instuif nieuws Zaterdag organiseert de Vlissingse Instuif weer een gezellige avond in de St.-Petrusschool. Het muzikale ge deelte wordt verzorgd door „The Jolly Rhythmmakers". Het bestuur is met drie nieuwe leden uitgebreid, nl. mej. M. Maes en de heren Th. van Ginkel en A. Geijsen. Door deze uitbreiding hoopt men tot een nog betere verzorging van de avonden te komen. Vlissingen aangekomen 18-12 Eng. Bastion, Pan. Silverdene, Dts. Karl Christian, Ned. Vivo, Ned. Burmuda. Vlissingen vertrokken. 18-12 Pan. Silverdene. Gepasseerd naar Ant werpen (Ned. schepen) 17-12 Tempo- D. 18-12 Algenib, Spirit, Ubbergen, Josef Swenden, Michel Swenden, Alioth, Cresta, Corale, Arendsdijk, Timca, Aurora, Medon, Nomadisch. Gepasseerd naar zee 'Ned. schepen) 17-12 Navis, Aldabi, Prins Willem George Frederik, 18-12 Ameland, Meidoorn, Jurgen de Vries. Retraite ulo-school Met het uitreiken van de kerstmis rapporten. eindigde vrijdagmorgen de retraite van de ULO-scholieren Een zeer gevarieerd programma werd van dinsdagmiddag tot vrijdag morgen afgewerkt. De klassen waren in drie groepen verdeeld, die onder leiding van leraren de programma punten afwerkten. De conferenties werden geleid door kapelaan Ouwens. Enkele films over katholieke onder werpen werden vertoond. De H. Mis Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst Dubbele Poort 7 tel. 2377. RayonredacteurW de Leeuw Rayonbeheerder. L K M de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes Westsineel 98 tel. 2236 Raynnredactejr. C. Bastianen Rayonbeheerder-. J Fait Prfjs vooi losse adverten'ies oeste.no vooi de editie voor Zeeland i la pei mm. Vooi Ingezonden Mededelm gen' f 0.37 pei mm Bil contraei aan zien dike reductie „Kleintjes' 3 regels oi mindei t JDI elke regei ni'-ei 0 15 Bii plaatsing ook in Brabantse oplage resp I 50 en 0.40 Bij 3 actitereerivoigende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld kascontrole-commissie werd de heer C. Dellebeke gekozen. Advertentie) door rheumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen, neemt dan Uw toe vlucht tot Togal. Het middel dat kan baten, waar andere falen. Laat U dus niet langer kwellen, maar gebruik Togal. Togal zuivert de nieren en is veilig voor hart en maag. Bij apotheek en drogist f 0.95, f 2.40 en f 8.88. Lezing voor boomspuilers Maandag a.s. zal ir. de Bruyn uit Wageningen in ,,Het Centrum" een lezing houden voor loonspuiters en andere belangstellenden over het on derwerp „Planteziekten en Onkruid- bestrijding". Op deze lezing, die te 7 uur aan vangt, zal het zeker niet aan belang stelling ontbreken. Clinge In de laatstgehouden raadsverga dering deelde de burgemeester mee, dat de financiële toestand van de gemeente kerngezond is. Voor het komende jaar staan er verschillende projecten op het programma, die samen 468.000, zullen vergen. Deze projecten zijn o.a. de verbouwing van het gemeen tehuis, de aanleg van wegen en de aanleg van een sportterrein te Nieuw- Namen voor de jeugd, Laatste conferentie Pater P. Wesseling Voor de derde en laatste maal gaf pater P. Wesseling zijn conferentie in de basiliek. „Wat je nog te wach ten staat" luidde het onderwerp. De bijeenkomst werd geopend door or gelmuziek, gebracht door de heer J. Ivens. Op vele vragen, waar de jeugd geen antwoord op wist, is het ant woord gekomen. Met een gezamenlijk „Veni Creator" werd de laatste van deze reeks con ferenties besloten. Nieuw-Namen Uitwisseling toneel In het kader van de uitwisseling van de toneelvereniging van Stoppel dijk en onze vereniging bracht de eerstgenoemde club in het parochie huis „De sloep zonder visser". Met grote aandacht volgden de aanwezi gen dit prachtige toneelspel. Het is jammer dat de zaal niet geheel ge vuld was. Vergadering K.A.B. De plaatselijke KAB-afdeling hield haar eerste werkvergadering en de opkomst was redelijk goed. Na een welkomstwoord tot de aanwezigen en in het bijzonder aan de adviseur pastoor Mangnus en de spreker van deze avond, de heer J. v.d. Voorde uit Sluiskil behandelde laatstgenoem de het onderwerp „Meer loon of kor ter werken". In goed gekozen woor den gaf hij de toehoorders een kla re kijk op de mogelijke verwezen lijking van een kortere arbeidsweek met behoud van hetzelfde loon. In januari a.s. wordt de tweede werkvergadering gehouden met het door onze geestelijke adviseur te be, handelen onderwerp „Is ons geloof ouderwets?" Borssele De gemeenteraad kwam in open bare vergadering bijeen. Door 15 bewoners aan de Oostsin gel was een verzoek ingediend om de aan die straat staande bomen te rooien. De raad was evenwel van oordeel dat het natuurschoon te BorsseL te veel zou worden aange tast indien naast de bomen aan de Noordsingel ook deze bomen nog zouden moeten verdwijnen., Het ver zoek werd afgewezen. Een krediet ad f 1500.- werd uit getrokken voor het in tekening bren gen van de gemeentetoren, die drin gend restauratie behoeft. Voor het aanbrengen van nieuwe dakpannen op een gedeelte van het dak van het verenigingsgebouw werd f 2500.- be schikbaar gesteld. De gemeentebegroting voor het jaar 1960 werd vastgesteld. Het is een sluitende begroting met een post onvoorzien ad f 2892.68. Ook de begroting 1960 voor het waterleiding bedrijf werd vastgesteld, terwijl de begroting 1960 van het burgerlijk armbestuur werd goedgekeurd. s-Heei i-nhoek In het kader van het Winterpro- gramma van de KAB komt Jan Cot taar a.s. dinsdagavond in de Jeugd- hoeve een avond verzorgen. Om half acht kan eenieder komen luisteren naar een van zijn interessante,,Sport- praatjes". eventueel toegelicht met filmflitsen. i hezrintle De raad van onze gemeente zal linsdagmiddag 22 december een V. DE KWITANTIES VOOR HEI EERSTE KWARTAAL 1960 WORDEN BEGIN JANUARI A.S. UITGEZONDEN. Indien U de voorkeur geeft aan netallng per giro U bespaart dan 15 cent Incassokosten ol 35 cent indien onze kwitantie per post moet worden aangeboden wordt U verzocht een bedrag van f 7.— te stor ten of over te maken op onze girorekening no 278841 en wel vóór 1 januari a.s. Voor abonnees, die buiten ons verspreidingsgebied wo nen en de krant per post ontvangen, wordt dit een bedrag van f 8.20. Administratie Dagblad De Stem openbare vergadering houden. Het college van b. en w. stelt voor om het katholiek kerkbestuur een be drag van 200 gulden beschikbaar te stellen voor de verlichting van het beeld voor de gevel van de kerk. Verder zal nog aandacht worden be steed aan de hulsvuilophaaldienst. B. en w. stellen de raad voor om deel te nemen aan di samenwrking met twaalf andere gemeenten om tot en hygiënische ophaaldienst te komen. De kosten per jaar hieraan verbonden zijn tien gulden per em mer. Op de agenda staat verder nog een voorstel om een geldlening van 45.000 gulden aan te gaan bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten. Kruiningen Een viertal meisjes van de hoogste klasse van de openbare lagere school te Kruiningen heeft op eigen initia tief een collecte gehouden ten bate van de slachtoffers van Fréjus. Deze meisjes van 12 en 13 jaar presteer den het om f 421,13 in te zamelen, welk bedrag zij aan de burgemeester afdroegen. Rilland Muziek en toneel van Erato Donderdagavond werd in de zaal van "t Wapen van Rilland" een uit voering gegeven door de muziekclub „Erato" Na een welkomstwoord van de voorzitter de heer M. Aerts, gaf de club onder leiding van de dirigent, de heer A. Blok enkele nummers ten beste. Daarna werd door de leden een toneelstuk opgevoerd, getiteld Sproetje neemt de leiding", dat keurig werd vertolkt. De belangstel ling was zeer groot. Na afloop volg de nog een bal. BROMFIETSER TEGEN AUTO De bromfietser W. W. die achter een personenauto reed in de Bath- polder. wilde deze passeren. Hij zag geen kans om de auto links voorbij te rijden, zonder in de sloot terecht te komen. Hij passeerde daarom rechts. Toevallig stopte de auto en deed de chauffur het portier open. De bromfietser reed zodoende tegen het portier. Auto en brommer wer den beschadigd. Verder liep het nog al goed af. Voor de belangstellenden uit onze plaats hield prof. era. P. van Oye van de universiteit van Gent een boeiende en goed gedocumenteerde lezing over het onderwerp „Groei ende stenen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Na afloop van deze lezing bood burgemeester K Hoeksema prof. Van Oye een fotoboek van west- Zeeuw, ch-Vlaanderen aan. - om f.eiji Vanmiddag om 4 uur wordt in de bovenzaal van de brandweerkazerne in de Kerkhoflaai. kerst- en nieuw jaarswensen op de band opgenomen voor militaire., in Nederlands Nieuw Guinea en de West. Familieleden van militairen uit Zeeland kunner hiej de opname la ten maken. De technische verzorging is in han den van de Amateur Radio Omroep. Sas van Gent. Voor elke groet is anderhalve mi nuut beschikbaar. Zondag wordt de band door de rijkspolitie overgebracht naar een centraal punt waar een groep werk studenten ondei leiding van de heer G. Vermeulen de opnamen zullen co- ordineren en verzenden. Deze studen ten hebben ook het initiatief geno men voor deze actie. Nadere inlich tingen kan mei verkrijgen bij het se cretariaat van de A.R.O.S. telefonisch te bereiken onder nummer 746 te Sas van Gent. Lichte aanrijding De bromfietset E. C. W. uit West- dorpe kwam ter hoogte van de Stijf- selfabriek in onzachte aanraking met de auto van R. F. M. uit Sas van Gent. Beiden reden in de richting Ter- neuzen. Ter plaatse is geen van de weg gescheiden rijwielpad. Waar schijnlijk hebben beiden teveel links aangehouden. De bromfiets werd flink beschadigd terwijl de auto lakschade opliep. De bromfietser zelf kwam met de schrik vrij. Sluiskil Afscheid bij de cokesfabriek Na 38 jaar op de cokesfabriek werk zaam te zijn geweest, breken tenslotte de laatste uren voor de procuratie houder de heer A. J. Pijnacker aan. Maandagmorgen om elf uur zullen di rectie en een zestigtal employé's in de kantine van de cokesfabriek af scheid van de heer Pijnacker nemen, die op 21 juni 1.1. de pensioengerech tigde leeftijd bereikte. Ter gelegen heid van zijn vertrek zal de directie van de cokesfabriek de heer Pijn acker en het stafpersoneel woensdag avond een diner aanbieden in het ho tel Des Pays Bas te Terneuzen. Sinrijieldijk ONDERWIJZERES BENOEMD Mevrouw D. van der Veeken-Ver mast is met ingang van 1 januari a.s. benoemd tot onderwijzeres aan de r.-k. lagere school te Graauw. NIEUW SPEL BIJ „STOPPELDIJK" De toneelvereniging „Stoppeldijk" heeft als tweede stuk van het sei zoen in studie genomen „De Dorps- poëet" van Jac. Ballings. Men hoopt dit stuk eind februari voor het voet licht te brengen. (Advertentie) WAT DEED UW OVERGROOTMOEDER I Bij kriebelhoesc «n opkomend» verkoud heid n»m ui vlui een paar Pottertje» in de mond. Dit hielp! Nog needs i» Potter'» Linia hét probate middel. Draag daarom altijd een doosje bij U! lat e. tin In handige platte doosjes 55 cent IKEl N.V, M I L V 1 I u M De leerlingen van de openbare ulo school hebben daadwerkelijk meege holpen aan de actie „Redt een kind". In het begin van de week werden huis aan huis briefjes afgegeven om te vragen oud papier en lompen ge reed te houden. De vrije donderdag middag werd ei aan opgeofferd om in tien ploegen met twintig handkar ren en een vrachtauto de buit op te halen. Het resultaat was buitenge woon verrassend. Tien ton oud papier en een ton lompei. werden binnenge haald. De daarmee verdiende 600 gulden worden op het bekende giro nummer gestort. Brommer legen auto De zeventienjarige bromfietser C. J. de W. uit Axel reed gistermiddag van Terneuzen naa. huis. Bij het passeren van het kruispunt Axelsestraat—van Steenbergenlaan kwam daar ook een vrachtauto, bestuurd door P. T. uit Hontenisse. Deze sloeg rechtsaf de v Steenbergenlaan in en verleende aan de bromfietsberijder geen voorrang. Deze werd door de vrachtauto gegre pen en een paar meter meegesleurd. Dokter Boland verbond zijn verwon dingen aan hoofd en arm. IJzenilijke Het café-restaurant Het Hof van Koophandel is uitgebreid met een modem-hotelbedrijf. Deze zaak is al gedurende drie generaties eigendom van de familie Lievens. De huidige eigenaar, de heer Emiel Lievens, heeft aan Zijn bedrijf een grote ver bouwing en uitbreiding gedaan. In zeer korte tijd heeft hij nu boven de bestaande zaak een modern hotel gebouwd. Men heeft er de beschik- j king over tien kamers, die prachtig zijn ingericht en voorzien van een- trale verwarming, koud en warm I stromend water, douchecel en tele- I foon. Under grote belangstelling vond de upening plaats, waarbij vele geno digden aanwezig waren. Eerste spre ker was burgemeester Fick. Hij prees de heer Lievens voor zijn groot doorzettingsvermogen en werk lust en noemde net hotel voor IJzen- dijke een grote aanwinst. De heer L.C. Carnmaert, voorzitter van de loomboterlabriek sprak over de ge zellige sfeer, die er altijd in deze zaak heerst. Namens de west-Z. Vlaamse streek-V.V.V. sprak de heer Hoste uit Groedc. De accordeonveieniging Flandiia, die hier haar clublokaal heeft, bracht de zaalnoudcr een klinkende serenade. Voorzitter Martcyn wenste de heer Lievens veel succes met zijn nieuwe bedrijf. Nadat de heer Cornelis als stam- j gast nog een humoristisch woordje had gesproken dankte de heer A. Lievens, alle aanwezigen voor de grote belangstelling. Advertentie) DE MODIEUSTE ITALIAANSE niet mooie ruitvoeringen hangen bij: VRAAG HUISBEZOEK. De r.-k. kunstkring ,,Van den Vos Reinaerde" heeft in de aula- van het Janseniuslyceum voor een volle zaal een prachtige avond gebracht met het optreden van Rob van Reyn. In zijn pantomime-spel werd Rob van Reyn begeleid door pianist Joop Se vers. Het was een verrukkelijke en amusante avond, waarmee de Kunst kring het jaar 1959 bijzonder ge slaagd heeft besloten. Met zijn „Mimische parodieën" heeft Rob van Reyn in Hulst een verrukkelijke en kostelijke avond ver zorgd. En terecht heeft hij aan het slot van de avond met pianist Joop Severs een stormachtig applaus in ontvangst moeten nemen. Het waren niet alleen de bijzon dere gave en rake mimische paro dieën, die de avond zo geslaagd maakten. Ook in zijn tekst, die Rob van Reyn telkens voor zijn optreden als een toelichting op zijn program ma gaf, was hij bijzonder goed. Hij bleek een zeer aparte humor te be zitten. die hij fijn en zeer geestig overdroeg op zijn publiek, dat en thousiast reageerde. Het optreden met dit tweemans-programma, maar vooral daarbij het gemoedelijke te- gemoettreden van de artiest tot zijn publiek gaf een sfeer van beleven en genieten, zoals men die maar zelden in de „toneelzaal" aantreft. Tournee In zijn mimiek en in zijn panto- mine was Rob van Reyn, die bin nenkort voor een tournee naar Enge land vertrekt, treffend en geestig. Hij overdreef juist niets teveel en gaf daardoor een duidelijke en zui vere karikatuur van zijn figuren. De zeer harmonische en logische op bouw van zijn programma gaf een nog plezieriger effect, dat tenslotte culmineerde in de schitterende „bankroof" en de „beroemde pia nist". Hoewel het optreden van Rob van Reyn bijzonder geschikt was voor de ln de laatste raadsvergadering van Vlissingen ontwikkelde zich een debat tussen de heer S. Joustra (Ar beid) en het gemeentebestuur over de plaats van de te bouwen Ambo- nezenwoningen In de Scheldestad. B. en w. hadden voorgesteld om 2617 m2 bouwgrond aan de Kanaal straat te verkopen aan de Staat. Op deze bouwgrond zou dan de Ambo- nezenwijk moeten ontstaan. De heer Joustra nu was het met dit laatste helemaal niet eens. Hij vond dit ze ker niet de geschikste plaats voor de Ambonezen. „Het is de bedoe ling dat de Ambonezen geïnte greerd worden in het Nederlandse volk", betoogde de heer Joustra, „wanneer wij deze mensen in een woonwijk op het eiland stoppen, komt er van die integratie weinig terecht. De socialistische afgevaar digde bestreed de opvatting van het college als zou het Rijk voor de Ambonezenonderbrenging zorgdra gen. „Dit is nu een zaak van de ge meente geworden", meende hij. Het college stelde zich bij monde van wethouder M. A. v. Popering echter op het standpunt, dat een speciale rijkscommissie destijds een rapport had samengesteld, waarin de voorkeur werd gegeven aan bouwterrein op het eiland boven dat in het nieuwe tuindorp. Het V.V.D.- raadslid Jansen bevestigde dit. „Hier valt niets aan te doen", aldus het college, „men moet ook met de wensen rekening houden". Aangenomen De heer Joustra vond in de raad geen steun, zelfs niet van zijn frac tiegenoot F. G. Smit, die de plaats op het eiland „helemaal niet zo gek vond". De heer Smit zei ook voor stander van integratie te zijn, maar dan van een geleidelijke. „De Ambo nezen moeten niet meteen worden ingekapseld!" Het voorstel kwam er door, zij het met de aantekening, dat de heer Joustra geacht wenste te worden te hebben tegengestemd. Ten behoeve van de vaste finan ciering van diverse in uitvoering zijnde kapitaalswerken van meer ge ringe omvang geeft de n.v. Bank voor Nederlandse gemeenten de ge meente Vlissingen een geldlening van f 570.000. S. Goedbloed te Vlissingen werd be noemd tot tijdelijke hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „De Woelwaters". De voordracht van de heer Dubbelman kwam plotseling in de plaats van die van de heer Kos ter, die te elfder ure had bedankt voor zijn benoeming tot onderwijzer te Souburg. De heer E. Vader (K.V.P.) ver weet het college, dat het op het laat ste nippertje met een nieuwe voor dracht kwam of met voorstellen, die nauwelijks nog bestudeerd konden réorden. „Dit is niet de eerste keer", aldus de heer Vader. Mej. M. de Vin te Breskens werd benoemd tot tijdelijk hoofdleidster aan de vijfde openbare kleuterschool aan de Koestraat. Met ingang van 1 september 1960 kan met het on derwijs aan deze school worden be gonnen. (Advertentie) De Bank voor Brabant Benoemingen De heer W. R. A. Dubbelman, on derwijzer aan de Oranje-Nassau- schoo] te Oss, werd benoemd tot on derwijzer aan de openbare Vincent van Goghschool voor g.l.o. Mej. M. (Advertentie) VOUK IKDIKI KAMER Dfc JUISTE MEUBELEN Bosstraat-hoek Lindebaan BEKGEN OP C O O M j Telefoon 546? Morgen, zondag 20 december, gel den voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 5.42 en 18.14 uur, te Ter neuzen om 5.10 en 17.38 uur en te Vlissingen om 4.42 en 17.12 uur. Maandag 21 december is het hoog water te Hansweert om 6.22 en 18.51 uur, te Terneuzen om 5.33 en 18.18 uur en te Vlissingen om 5.24 en 17.53 uur. EFFECTEN - COUPONS Voor de laatste beursdag van deze week had de handel in de interna tionale waarden gisteren niet veel te betekenen. Verreweg het grootste deel van de beursbezoekers had bij de opening belangstelling voor de hoek, waar aandelen Nationale Han delsbank verhandeld worden. Bij de opening heerste er dan ook grote drukte en werden de aandelen op 199 gekocht en verkocht. De slotkoers van eergisteren was circa 190. Ge durende de nabeurs van donderdag werd voor deze stukken 200 betaald. Na de opening van gisteren op 199 ontstond er een strijd tussen de hoek man en de beurs om de „brug" van 200 pet. Nadat de hoekman getracht had deze limiet te kunnen houden door het nodige materiaal op 200 af te geven, voelde hij even later goed aan, dat de vraag te groot was om door het afgeven van de stukken de brug te kunnen houden. De hoex- man gaf zich dan ook spoedig gewon nen en er kwam een koers van 20U4 op het noteringsbord. Over het „waarom" van de hausse in deze aandelen van de laatste dagen tast dc beurs nog steeds in het duister. In de internationale waarden viel weinig te beleven, mede in verband met het naderende weekeinde. De scheepvaartsector wilde van lagere koersen niets weten en de stemming was in deze afdeling goed prijshoudend tot hoger. Ned. '59 4 1/4 Ned. '47 3 1/2 AKU A Hoogovens cA Philips GBA Unilever cA Kon. Olie A Scheepvaart Unie A'dam Bk A Kon. Zout cA 17-12-59 98 1/8 91 3/4 460 782 825 1/2 783 162.10 A 156 3/8 325 1/4 663 18-12-'59 98 1/8 91 7/8 454 1/2 790 816 3/4 779 3/4 161.20 158 3/8 324 665 NABEURSKOERSEN AKU 454 1/2—456; Kon Olie 161.40—163.00 gl; Philips 819 823 1/2; Unilever 780—786. schooljeugd van het Janseniuslyceum moet het voor de Kunstkring „Van den Vos Reinaerde" toch maar een teleurstelling zijn zo weinig belang stelling te trekken van het „grote publiek". Avonden als deze zijn, jammer genoeg, zeldzaam en bijzon der kostbaar. Dat de Kunstkring toch in staat blijkt zulke goede avon den in het Land van Hulst te bren gen rechtvaardigt haar bestaans recht. Anderzijds kan men dat niet zeggen, ais men het bestaansrecht van de Kunstkring moet afmeten naar de belangstelling, die in het algemeen voor de avonden van de Kring worden getoond. Als men dat ervaart op zo'n genotvolle avond als deze met Rob van Reyn moet men dat wel heel erg betreuren. Te Oostburg en Aardenburg wordt de dienst waargenomen door dokter de Bruyckere, Oostburg, te Breskens, Groede en Schoondijke, dokter D. Folmer, Schoondijke, te Cadzand, Sluis en Zuidzande dokter Bom, Cad zand en te Biervliet en IJzendijke dokter Rozemeijer, IJzendijke. Te Terneuzen neemt waar dokter van Breda-Vriesman en te Axel dok ter Schiltman. Te Goes neemt waar dokter v.d. Werff. te Middelburg dok ter Simons, te Vlissingen dokter Kos- tense. Te Rilland, Krabbendijke, Krui ningen en Hansweert neemt waar dokter Arends te Hansweert. Te Wol- faartsdijk, Arendskerke en Heinkens- zand neemt waar dokter Vos te Wol- faartsdijk, te Hoedekenskerke, Kwa- dendamme neemt waar dokter Wöst- mann te Kwadendamme; voor dokter Folmer te Driewegen neemt waar dok ter Luyckx te 's Heerenhoek, voor dokter Gelderblom te Nieuwdorp neemt waar dokter Kievit te Borsse le. Voor Oostburg, Sluis en Groede wordt de dienst waargenomen door de heer W. van Veen te Oostburg. Te Axel, Sas van Gent en Zaamslag neemt waar de heer T. van Roon te Sas van Gent tel. 1158588. Voor Hulst en Nieuw-Namen neemt waar de heer E. de Nijs te Hulst. Voor Zuid-Beveland neemt waar de heer A. A. Elzerman te Goes, tel. 01100— 2233, de heer A. E. Noordenbos te Heinkenszand, tel. 01106290 en de heer M. Gaakeer te Ovezande teL 01195—283. KLINGE 7.30 uur: Zij die tweemaal Jeefde. AXEL Het Centrum: 6.30 en 9 uur: Pikant verlof in Parijs. IJZENDIJKE: Hofzicht: Een man voor Mariette. SAS VAN GENT Olympia: 8 uur: Stefanie. Stijfselfabriek, 7.30 uur: Het Nederlandse Marionettentheater, Bert 3rugman. OUSTBURG Ledel: 7.45 uur: In liefd* en oorlog. TERNEUZEN Concertgebouw: 8 uur: Carnaval. Luxor: 8 uur. De misdadiger in de rolstoel. HULST Bioscoopgebouw: 8 uur: Animeermeisjes. Stadhuis 2 tot 10 uur: tentoonstelling Theo Steyaert. Bioscoopgebouw 3 uurStatenkring KVP inleiding door drs. E. v. Beusekom. Apollo 5.30 uur: Biljartwedstrijd Apol loHontenisse. GOES Grand: Opmars naar de galg. MIDDELBURG Electro: Hunde wollt ïhr ewig leben. VLISSINGEN Luxor Het meisje van de Veenhoeve. Alhambra: Hunde wollt ihr ewig leben. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: Fidelio. HENGSTDIJK P. v. Dijk 3 uur: Wild- schieting en prijstritsen. GRAAUW V. de Caluwé 6 uur: Wild- schieting. HEIKANT Ph. de Bloek-Vonck 10 tot 3 uur: Kampioen-duiven ten toonstelling KOEWACHT Fr. de Maayer 7 uur: Kal- koenkaarting. A. Wouters 3 uur: Grote schieting. Patronaat: Toneel RKJB en BJB. ZUIDDORPE St. Sebastiaan 1.30 uur: PaLngschietiiig. HULST Staahuis 10 tot 10 uur: Ten toonstelling Theo Steyaert. Oscar Neefs 3 uur: Schieting. Café Baat 10-2 uur: Hoktentoonstelling. Bioscoopgebouw 2.30 en 8 uur: Rivalen van het circus.; 5.15 uur: Animeermeisjes. St. Josephpatro- naat 8 uur: RZVT ,.De openbare aan klager". J v. Helsland 10-2 uur: Hok tentoonstelling. ST. JANSTEEN Fl. Bouwens 3 uur: Kalkoenschieting. L. de Block: Hokten toonstelling. J der Weduwe 3 uur: Prij»- kaartüig KLINGE 3 en 7.30 uur: Zij die twee maal leefde. AXEL Het Centrum 3.45 uur: Pikant verlof in Parijs; 8 uur: De slag om Arnhem. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Een man voor Mariette. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Brokkenpiloot; 5 en 8 uur: De tijger van Eschnapur. OOSTBURG Ledel 4.30 en 7.45 uur: In liefde en oorlog; 2 uur: Gentleman wordt geen sheriff. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: Carnaval Luxor 4.30 en 8 uur: De mis dadiger in de rolstoel; 2 uur: Carnaval. ABSDALE Cocqheyt 6.30 uur; Prijs- kaarting. LAMSWAARDE A. v. Driesen 3 uur: Wildschieting. GOES Korenbeurs 8 uur: Kerstconcert kath. koren. Grand 3 uur: Song of In dia; 7 en 9 uur: Opmars naar de galg, 18 jaar. VLISSINGEN Luxor 3. 7 en 9 uur: Het meisje van de Veenhoeve. Alhambra 3 uur: Het circus komt; 7 en 9 uur: Hunde wollt ihr ewig leben. MIDDELBURG Electro 3.30, 7 en 9.15 uur; Hunde wollt ihr ewig leben. STOPPELDIJK P. Complet 6 uur: Pféfib- kaarting. TERHOLE Zaal de Lindeboom 5.30 uur: Dansen. HENGSTDIJK P. v. Dijk: Prijspiering. KOEWACHT A. de Kind 9 uur: Dui- vententoonstelling. L Seghers 9-4 uur: Duiven tentoonstel ling. GENT Kon. Ned. Schouwburg 3 en 7.30 uur: De 12 gezworenen. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 2.30 uur: Rigoletto; 8 uur: La Bohème. .MIDDELBURG Schuttershof 10.30 uur: jaarvergadering ZLM. Electro 7 en 9.15 uur: Hunde wollt ihr ewig leben KLINGE 7.30 uur: Zij die tweemaal leefde. AXEL Het Centrum 8 uur: De slag om Arnhem. SAS VAN GENT Olympia: 8 uur: D«e tijger van Eschnapur. TERNEUZEN -- Luxor 8 uur: De misda diger in de rolstoel. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Rivalen van het circus. SLUISKIL Parochiehuis 7.30 uur: Voor lichtingsavond a.s. dienstplichtigen. 3 (Van In de van het w van Sluis" gehouden, de ongebo met een gu hoogd. Het gesteld op bouwde men het pe| cent van brengst gel Ondanks h groting van drag als go 1958 kon w men toch tofi dijkschot ov^ van materia vangen en van het watd de huidige hi Het goed s bedraagt f 19! ziene uitgave! van f 83.702, voor de zeev| f 90.000 gepl le onderhoud f 112.600 ger op dezelfde v delfwerk van ken van de f op een bedr, Ruim 23 k Tijdens de Heinkenszand het plan her voerig toegeli een afgeronde bije toekomst ingrijpend gev is nu geproje Dorpsstraat-Cl dijk en het ningbouw bes gen tussen C weg zal worde bouw. Mettertijd z school evenals len gaan veri van de o.l.s. i ontworpen. In ningbouw zijn genomen. dit resp. met de Pad. In deze gereserveerd een gemeensi en eventueel complexen zul ter hoogte var van de r.-k. v De gemeenl van Zuid Bevt menlijk een p' een gemeenscl de vuilnisoph werd uitvoerig en komt hieri trommelwagen geschaft 4' personeelslede) Om tot een s komen zullen emmers in ge genomen door meenten. Er z; huisvuil wordei de kosten per gulden zullen b begrip van ee Aangenomen gering in het vorming voorg voor gemeente mene deelnami te te staan 350,34 per ja De leden va sie werden her de commissie verzuim werd Eversdijk. B. heer Bauen uil men tot onderv heer De Mol r op, dat niet vo besteed aan hc digden voor d dezer school, dat een wonin diende te wore ning van de ra dceld, omdat b een nieuw scho niet kan word school in dat nelijke onderw schikken. Men een vrouwelijke den ontbeerd. Het voorstel om alsnog ove Douane-t donderdag 5500 kg bo gezet bij S Niklaas, w schoot, ter gooid. Aan Nederlands te zetten, v den van de douaniers r

de Stem | 1959 | | pagina 2