Competitie bij amateurs reeds halverwege Komt er functie van premier in V.S.? kkÈMtMlMOdj f STEM-FEUILLETON Zwart o Jrein 16.50 WYBERT KAPITEIN RIJKERS MAAKT SCHOON SCHIP Knoop dit in uw oor! DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 10 DECEMBER 1959 Picasso wil verkoop t.b.v. Fréjus zorgt weer voor een ÜA feestelijke verrassing kunt U verkoudheid voorkomen met Rond de werelddienst van mij. Nederland 29 miljard elektronenvolt wwii Vakbeurs voor koffers lederwaren en souvenirs TV-R AD IO-T V-RAD IO-TV- door Agatha Christie 98 ct Resten van geraamte in Bergen (NH) gevonden Auto door trein meegesleurd hflrstplt rinVi vprmnprfpl Het schiet maar lekker op met de amateur-competities. Komen de zondag zijn de meeste clubs al aan de helft toe, sommige zelfs reeds daarover heen. Een bij zonder gunstige ontwikkeling dus, die vermoedelijk ook de ko mende dagen zal kunnen worden voortgezet, tenzij koning Thialf, die deze dinsdag de noordelijke provincies binnen zwaaide, maar onze streken onaangetast liet, van idee zou veranderen en als nog ook naar het zuiden afzakt. Wat natuurlijk mogelijk blijft, en in welk geval de schaatslief hebbers aan de beurt zullen ko men. Wat hun inmiddels van harte wordt toegewenst. Sportclub Irene is ditmaal gastheer van het Bergen op Zooinse MOC, dat zeer wisselvallig speelt en deswege alsmaar staartclub blijft. Het is niet aan te nemen, dat het daar bij de Lim burgse leiders wijziging in zal kunnen brengen. Het Rooscndaalse Alliance heeft het de voorbije zondagen heel wat beter gedaan en bereikte deswege de mid denmoot. De volgende tegenstander is Boxtel, bij wie de roodzwarten op be zoek gaan. Het is beslist niet onmo gelijk. dat daarvan wordt gewonnen, hetgeen tot gevolg zou hebben, dat nieuwe positieverbetering plaats heeft. Brabantia moet namelijk de hand schoen opnemen bij De Spechten, zodat er alle kans op is, dat Alliance zon dagavond zich op de zesde plaats heeft genesteld. Onaangetast Bij de 2e klassers beginnen de lei ders: Tongelre in 2A en TSC in 2B zic/i duidelijk te distantiëren van de runners-up. Het is intussen, zoals ieder jaar opnieuw, de vraag, hoe het verloop in de tweede competi tiehelft zal worden. Zondag aanstaande wordt daar een begin mee gemaakt en er is een klei ne kans op, dat de sterke posities der leiders wordt aangetast. Tongelre bij voorbeeld heeft nog niet gewonnen van OSS. Uno Animo moet de handen tegen ODC maar eens flink uit de mouwen steken, wellicht kan het de onderste plaats dan aan een ander overdoen. Sarto is evenmin al bij voorbaat verloren (tegen Gemert). VelocTaxandria wordt een duel van belang, omdat het hier gaat om het behoud, c.q. verbetering van de (nu gedeelde) tweede plaats. DESK, ferm opgeklommen, heeft „vrijaf". Reken maar, dat Terneuzen, de voor bije zondag zeer verrassend winnaar bij RAC, zich uitzonderlijk in gaat spannen om op dezelfde wijze door te gaan ten opzichte van TSC. Voorals nog is echter niet aan te nemen, dat de Oosterhoutenaren zich laten over rompelen, zeker niet met die kapitale zege op Dosko in de „achterhoede". Rood Wit lijkt vooraf reeds gewonnen tegen BSC, hoewel het oppassen wordt, nu deze Roosendalers verleden zondag het eerste zoet ener overwinning heb ben gesmaakt. Goes lijkt te zwak om het op visite komende Hulst winst te ontfutselen. Middelburg zien we door gaan met winnen tegen RAC en Dosko zal evenzo doen, al moeten de Berge- naren er wel rekening mee houden, dat Internos bezoeker op Rozen- oord sterk aan het terugkomen is. Over de hele linie Bij de derde klassers blijft Steen bergen over de gehele linie de toon aangeven. In 3B zijn vier clubs el kaar zo dicht genaderd, dat met geen mogelijkheid valt te voorspel len hoe alles zich gaat ontwikkelen en min of meer precies staan de papieren er bij in 3C. In ieder ge val aan spanning geen gebrek. WSC—Bladella vormt in 3B de hoofdschotel van het programma. Wanneer de volle winst in Waalwijk blijft, prijken de WSC'ers zondagavond aan de kop, althans wanneer RKTVV bij Reusel Sport verliest en dat nu is voorlopig niet te voorzien. Van in vloed zal ook het resultaat bij RKDVC Vlijmense Boys zijn. Verlies van de bezoekers speelt immers zeer in de kaart van de andere kopclubs. Baard wijk, evengoed nog niet uitgeschakeld voor „hoger op", gaat Heusden een nederlaag bezorgen. Een puntenver deling is te verwachten bij Concor diaSt. Mich. Gestel. De strijd in 3C om de bovenste plaats tussen SCO en WVO duurt onverminderd voort, maar daar zijn bovendien nóg vier clubs: Veerse Boys, Gudok, VES en RWB, die op het vinketouw zit ten. SCO duelleert met Gudok en WVO met VES. Twee ontmoetingen van gro te betekenis, welke naar alle waar schijnlijkheid in overwinningen voor de Oosterhoutenaren zullen uitlopen. VOAB en Dongen zijn aan elkaar ge waagd. maar SET moet ongetwijfeld het onderspit delven tegen RWB. Vir tus staat op zijn beurt ongunstig voor de winst, nu RKVVU op bezoek komt. Veerse Boys handhaaft zich op de fraaie derde plaats, omdat RKC niet bekwaam zal zijn in Raamsdonksveer succes te behalen. In 3D heeft Steen bergen een allerminst eenvoudige uit wedstrijd bij Hontenisse; toch zien wij de Steenbergenaren zegevieren. Axel zal ook zondagavond nog de tweede plaats bezetten, hoewel het moeite ge noeg zal kosten om gast ODIO er met succes onder te houden. Corn. Boys wint van RKFC, maar of dit Halste ren zal gelukken, met Zeelandia als tegenstander, moet worden afgewacht. Zierikzee herstelt zich vermoedelijk contra RCS. Zeer benieuwd mag men zijn hoe het resultaat wordt bij Zee land SportMETO. Blijvend spannend In de regionen der vierde klas sers is het competitiebeeld eveneens blijvend spannend. Slechts in 4B en 4G hebben de leiders: OJC en Kaai- se Boys een royale voorsprong op de andere teams; voor het overige kan men van nek-aan-nek-races spreken. Een interessant treffen in 4B is OJC- Rhode, waarin de thuisclub zal moe ten bewijzen terecht aan de kop te staan. Een weinig minder belangrijk duel is RKJVVHaarsteeg. De bezoe kers moeten minstens gelijk spelen om de tweede plaats bezet te kunnen hou den. Zwaluw VFC kan winnen van Nooit Gedacht. Koploper Velocitas zal in 4E ditmaal weinig moeite heb- om leider te blijven, nu Hieronymus als tegenpartij fungeert. Hilvaria des te meer om over Zigo te zegevieren en ook Nieuwkuyk krijgt de punten vast niet van Nevelo cadeau. Oirschot Voor uit heeft geen schijn van kans contra GSBW, terwijl de papieren van Kor- vel tegen SVG evenmin gunstig staan genoteerd. Hekkesluiter RSV heeft in 4F met Right 'Oh te gast wederom rekening te houden met verlies. TAC is goed voor de volle winst tegen DHV De klap op de vuurpijl in deze klas se is GilzeMadese Boys, omdat het hier om de bezetting der eerste plaats gaat. Eerlijk gezegd zit het er een beetje in, dat de thuisclub wint. Ook ZundertBreda is een belangrijk tref fen, met de gastheren eveneens gun stig voor de winst staand. Het ziet er naar uit, dat Kaaise Boys in 4G vrij gemakkelijk koploper zal blijven, om dat Cluzona op bezoek komt. Minder eenvoudig is de uitslag te voorspel len bij Sportclub GastelNieuw Borg- vliet. Als men zich echter zou rich ten naar de resultaten der beide clubs van voorgaande zondag, dan legt de thuisclub wederom beslag op de beide punten. NSV zien we winnen van Rc- nesse, hetgeen vermoedelijk óók de Schutters van Oude Molen gaat doen. Hansweertse Boys lijkt voorlopig nog te zwak om gast Grenswachters een nederlaag te bezorgen. Met de no dige interesse zal in 4H de ontmoeting BiervlietLewedorpse Boys tegemoet worden gezien. Reken maar, dat de thuisclub zich tot het uiterste in gaat spannen. LuctorKoewacht kan op een gelijk spel uitdraaien, doch Steen is daar bepaald niet tevreden mee con tra 's Heer Arendskerke. Clinge heeft een wel zeer eenvoudige opgave tegen lantaarndrager RIA. Breskens zet ver moedelijk de zegereeks voort, thuis te gen Oostburg. Pablo Picasso heeft alle schilders opgeroepen, een of meer van hun beste werken af te staan voor een verkoping te Parijs ten bate van de slachtoffers van de damdoorbraak bij Fréjus. i Advertenties) L Vanaf heden t/m 31 dec. a.s. ontvangt een ieder bij aankoop van een INDUS-horloge tegen inlevering van deze advertentie voorzien van naam en adres bij Uw Horloger Juwelier of na inzending van Uw garantiebewijs aan N.V. v/h Ed. Goudsmit, Conradstraat 18, Rotterdam een fraaie „INDUS" kalender met 12 schitte rende foto's van Zwitserse landschappen uitge voerd in natuurlijke kleuren cadeau. Een geschenk, waarvan U het gehele jaar zult genieten. Wanneer U dus van plan bent Uzelf of anderen zo'n betrouw baar INDUS horloge cadeau te doen, knip dan deze advertentie uit. Naam: Adres: Woonplaats: L.S.4 (Advertentie) President Eisenhower denkt er over twee functies in het leven te roepen, waarvan de een met de rang van premier, om de taak van het staatshoofd te ver lichten, zo is van gezaghebben de zijde te Washington verno men. Een woordvoerder van het Witte Huis verklaarde dat het plan nog niet is uitgekristalliseerd, maar dat men verwacht dat er een plan tot reorganisatie van de regering aan het congres ter goedkeuring zal wor den voorgelegd. Van de twee beoogde functionaris sen, die beiden alleen aan de presi dent verantwoording schuldig zouden zijn, zou de een met de rang van premier als coördinator van de diplo matieke en economische politiek ten aanzien van het buitenland optreden en namens de president buiten de V. S. kunnen spreken. Volgens de be sproken denkbeelden zou hij boven de minister van Buitenlandse Zaken en de andere leden van het kabinet staan. De andere topfunctionaris zou op binnenlands gebied coördinerend werk doen en verantwoordelijk zijn voor rechtstreekse aanbevelingen aan het staatshoofd. Het zou niet de bedoeling zijn de verantwoordelijkheden van de presi dent te verminderen of diens grond wettelijke bevoegdheden en plichten aan anderen te delegeren. Te zwaar Van gezaghebbende zijde werd er op gewezen dat het presidentschap een te veelomvattende taak is ge worden voor een man. President Eisenhower die het laatste jaar van zijn ambtstermijn ingaat, zou van oordeel zyn dat zijn opvolgers vrij moeten zijn van de zorg voor de de tails van de dagelijkse gang van za ken in de regering. In het begin van dit jaar verklaarde de president, dat hij hoopte aan het congres een plan voor te leggen, dat aan topfunctio narissen in de regering meer tijd zal geven om na te denken. (Advertentie) Bij guur weer De stoomvaartmaatschappij „Ne derland" deelt mede, dat zij in 1961 de eei-ste dienst rond de wereld van Noord-Europa in westelijke richting zal openen. Het m.s. „Oranje" zal daarmee de reeds bestaande passa- giersdienst rond de wereld (in oost- waartse richting) met het m.s. „Jo- han van Oldenbarnevelt" aanvullen. De „Oranje" zal de nieuwe dienst varen van Amsterdam en Southamp ton door het Panamakanaal en terug via het Suezkanaal. De grootste atoomsplijte'r ter we reld, die van de Europese organisa tie voor kernonderzoek te Genève, heelt een protonenstroom met een energie van 29 miljard elektronen- volt geproduceerd en geruime tijd gaande gehouden. Twee weken ge leden had de reactor zijn standaard energie, 24 miljard elektronenvolt reeds geleverd. De opmerkelijke prestatie van thans ligt dus 5 mil jard elektronenvolt boven het vermo gen waarvoor de reactor geconstru eerd was. De directeur-generaal van „CERN", prof. C. Bakker (Nederland) ver klaarde: „We gaan deze prestatie niet vieren, want men kan nu een maal niet altijd feesten. Maar we zijn erg blij nu we weten dat Europa een atoomreactor bezit die even krachtig is als het protonen-syncho- tron dat op het ogenblik te Brook- haven, in Amerika, in aanbouw is". De kernreactor te Genève is eigen dom van de dertien landen die ver enigd zijn in de organisatie voor kernonderzoek. Ook Nederland is er lid van, al vanaf de stichting. i Advertentie) Van maandag 11 tot en met vrijdag 15 januari 1960 zal in de Jaarbeurs gebouwen op het Vredenburg te Utrecht de zevende wintervakbeurs voor koffers en lederwaren worden gehouden, in combinatie met de twee de souvenirbeurs. Het aantal deelnemers aan de vak beurs voor koffers en lederwaren bedraagt 95 (vorig jaar 85). De in zendingen besla in een expositie-op pervlakte van 1.500 m2. De souvenirbeurs, georganiseerd door de Koninkl'Jke Nederlandsehe Jaarbeurs in samenwerking met de Vereniging van Souvenirfabrikanten, telt 135 exposanten (vorig jaar 125) op een oppervlakte van 1.900 m2. 41 „En daar wijkt ze geen haarbreed van af", dacht Frank Cornish bij z'chzelf, ..ze kan trouwens gelijk heb ben, of het waarschijnlijk is of niet". Hardop zei hij: „U hebt het aan de spoorwegautoriteiten gerappor teerd en aan mij. Dat is de juiste manier van doen en u kunt ervan verzekerd zijn, dat ik de nodige in lichtingen zal laten inwinnen." Hij zweeg. Juffrouw Marple knik te langzaam en voldaan. Mevrouw McGillicuddy was nog niet helemaal tevredengesteld, al zei zij het niet. Brigadier Cornish richtte zich tot juf frouw Marple. „Gesteld dat de fei ten zich hebben toegedragen zoals ze ons zijn gerapporteerd", vroeg hij, „wat denkt u dat er met „et slacht offer is gebeurd?" „Ik zie twee mogelijkheden", gaf juffrouw Marple vlotweg ten ant- antwoord. ,,De meest voor de hand liggende is dat het slachtoffer eenvoudig in de trein is achtergelaten. Maar dat lijkt me nu onwaarschijnlijk, want dan zou het later op de avond door eer andere reiziger of door iemand van het spoorwegpersoneel moeten zijr. gevonden". Frank Cornish knikte. „De enige andere oplossing, die de moordenaar ten dienste stond, was het stoffelijk overschot uit de trein op de spoorbaan te werpen. Dan ligt het vermoedelijk nog ergens op de lijn... hoewel me dat ook niet waar schijnlijk voorkomt. Maar andere mogelijkheden zie ik werkelijk niet". „Vroeger las je wel van eer lijk in een koffer", zei mevrouw Mc Gillicuddy, „maar tegenwoordig gaat iedereen met een handkoffertje op reis, en daar kun je geen lijk in stoppen". „Zo is het", antwoordde Cornish. „Ik ben het volkomen met u beiden eens. Het lijk moet, als er tenmin ste een lijk is, reeds zijn ontdekt of binnenkort worden ontdekt. Ik zal u van de gang van zaken op de hoogte houden.... ofschoon ik denk dat u het wel in de krant zult le zen. Maat er bestaat altijd nog de mogelijkheid, natuurlijk dat de vrouw hoe ernstig ze ook is toegetakeld toch niet dood was. Misschien is ze nog in staat gebleken op eigen kracht uit te stappen". „Zonder assistentie lijkt me dat niet waarschijnlijk", was juffrouw Marple van mening. „En dan is ook dat niet onopgemerkt gebleven. Een man, die een vrouw ondersteunde en beweerde dat ze ziek was". „Nee, zo iets blijft niet onopge merkt", bevestigde Cornish. „Ook niet, wanneer een vrouw bewuste loos of ziek in de trein wordt aan getroffen en naar een ziekenhuis is gebracht. Ik geloof dat u er haast wel op kunt rekenen, dat u er bin nenkort meer van horen zult". Maar de dag verstreek en even eens de volgende. Op de avond daar van ontving juffrouw Marple een briefje van brigadier Cornish. „Inzake de aangelegenheid waar over u mij hebt geraadpleegd, is een uitvoerig onderzoek ingesteld, zonder enig resultaat. Er is ner gens een vrouw gevonden of op genomen in een ziekenhuis, die aan het signalement beantwoordt.Even- min een vrouw, lijdende aan shock of die onwel geraakt is of, on dersteund door een man, een sta tion heeft verlaten. U kunt gerust aannemen dat het een diepgaand onderzoek is geweest. Ik veronder stel dat uw vriendin getuige is ge weest van een scène als zij be- aan de spoorwegmensen en aan de politie. Nee er valt voor jou verder niets te doen". „Dat is in elk geval een troost", verklaarde mevrouw McGillicuddy, „want zoals je weet ga ik dadelijk na de kerstdagen naar Ceylon om daar bij Roderick te logeren en dat wil ik beslist niet uitstellen... daaop heb ik me al zo lange tijd verheugd. Hoewel, als mijn plicht het mij gebood, zou ik dat bezoek na tuurlijk uitstellen", voegde zij er con sciëntieus als altijd, aan toe. „Daar ben ik zeker van, Elspeth. Maar zoals ik al -ei, ik vind dat jij al wat jou mogelijk was gedaan hebt" „Het hangt nu helemaal van de politie af", was mevrouw McGilli cuddy van mening. Maar als die niet slimmer is..." Hier schudde juffrouw Marple na drukkelijk haar hoofd. „O, nee, de PRAKTISCH i De politie in Wuppertal S (West-Duitsland) zoekt naar degenen, die dezer dagen een bronzen vrouwenfiguur van S Henry Moore buiten een zwembad met lijm ingesmeerd 5 e?t daarna met veren en kran- S ten bedekt hebben. Op een briefje stond: „Uit het mate- riaal voor dit beeld hadden 5 honderd braadpannen gemaakt S I kunnen worden". Brieven Op een veiling in Londen heeft een met de hand geschreven parti tuur van Gustaaf Mahler 2700 pond sterling opgebracht. Een brief van Maarten Luther aan zijn vriend Al- brecht Graf zu Mansfeld werd ver kocht voor 620 pond sterling. Een brief van Beethoven aan zijn vriend en leerling Ferdinand Ries ging van de hand voor 550 pond en een album met door Chopin, Mendelssohn en andere componisten zelf geschreven stukken muziek ging voor 1050 pond in andere handen over. Gebod In een straat te Long Island heeft de politie pas geleden een verkeersbord geplaatst met het gebod: „Gij zult niet par keren". Gevolg Boven Cleveland doorbrak een straalvliegtuig de geluidsgrens. Een van de gevolgen was, dat in een winkel 144 eieren aan het rollen gin gen om netjes op de grond kapot te vallen. Een ander gevolg was een winkelier in alle staten van verba zing en, later, van verontwaardiging. Sarong Mevrouw Shanti Taneja, een In diase, moest voor de rechter van Uxbridge verschijnen, omdat ze door een rood verkeerslicht was gereden. „Ik wilde wel stoppen", verweerde zij zich, „maar juist toen het licht op rood sprong, raakte mijn sarong verward met het gaspedaal. Ik kon mijn voet dus niet op het rempedaal krijgen. Vandaar". De rechter knikte getroffen, maar veroordeelde haar toch tot een boete. Manier Een rover te New York heeft een charmante manier uitgevonden om aan geld van een ander te komen. Hij bestelde een pakje sigaretten en betaalde. „U geeft me te veel wissel geld terug", glimlachte de man be leefd. De winkelier opende de kas sa om het na te zien. Op dat mo ment deed de boef een stap naar voren, haalde een revolver uit zijn zak en driehonderd dollar uit kassa. „Pietje heeft spijt van de schade, die hij gisteren bij U heeft aangericht, en wil die zelf herstellen." schreven heeft, maar minder nood lottig dan zij dacht". HOOFDSTUK III I „Minder noodlottig? Lariekoek! Het was moord", sprak mevrouw Mc Gillicuddy. Zij keek juffrouw Marple daarbij uitdagend aan, die haar op lettend gadesloeg. „Ga voort, Jane!" vervolgde me vrouw McGillicuddy. „Zeg, dat het een misvatting is geweest. Dat ik me het hele geval heb verbeeld! Dat denk je nou zeker, of niet soms?,, „Iedereen kan zich vergissen wees juffrouw Marple vriendelijk te recht. „Iedereen, Elspeth.... zelfs jij. Ik vind dat we dat nooit uit het oog moeten verliezen. Maar toch ge loof ik, weet je, dat je je in dit gevaj niet hebt vergist. Je hebt een leesbril nodig, maar in de verte zie je uitstekend... en wat je gezien had, heeft ontzettende indruk op je ge maakt. Je verkeerde bepaald in een shock-toestand toen je hier aan kwam". „Het is iets dat ik nooit zal kun nen vergeten", verzekerde mevrouw McGillicuddy rillend. „Het ellendige is, dat ik geen mogelijkheid zie om er wat aan te doen"! „Ik geloof ook niet", merkte juf frouw Marple bedachtzaam op, „dat er iets is, dat jij nog zou kunnen doen". Als me"-ouw McGillicuddy goed op de intonatie van de stem van haar vriendin had gelet, zou ze misschien de lichte nadruk hebben bespeurd, die het woordje jij hierbij gekregen had. „Je hebt verslag uit gebracht van hetgeen je gezien hebt.. politie is heus niet dom. Maar dat maakt dit geval juist zo interessant, vind je niet"? Mevrouw McGillicuddy keek haar niet-begrijpend aan. Juffrouw Marple vond zich versterkt in haar oordeel, dat haar vriendin er voortreffelijke principes maar geen verbeeldings kracht op na hield. „Je zou graag willen weten wat er precies gebeurd is", sprak juffrouw Marple. „Die vrouw is vermoord"! „Ja, maar door wie en waarom? En wat is er daarna met het stof felijk overschot gebeurd? Waar be vindt zich dat nu"? „Dat is nu juist de taak van de politie, om daar achter te komen". „Precies... maar zij zijn er niet achter gekomen. Dat betekent, niet waar, dat de dader slim was... zeer slim. Ik heb namelijk niet het flauw ste idee, moet je weten", hierbij trok zij haar wenkbrauwen samen, „hoe hij dat lijk heeft weggewerkt... Je kunt een vrouw in een aanval van drift vermoorden... en onvoorbe reid, want je zou het toch nooit met opzet in dergelijke omstandigheden doen, net enkel minuten voordat je een groot station binnenrijdt. Neen, het moet bij een ruzie gebeurd zijn... uit jaloezie of iets van die aard. Je wurgt haar... nu, en dan zit je er mee. Wat kun je anders doen zoals ik eerst al zei, dan het dode slacht offer in een hoek duwen, haar ge zicht verhuld, net of ze zit te sla pen, en dan maar zelf zo vlug mo gelijk uitstappen? Ik zie werkelijk geen andere mogelijkheid... maar toch moet die er zijn geweest..." Juffrouw Marple geraakte in ge dachten verzonken, zodat mevrouw McGillicuddy al twee keer iets had moeten zeggen voor ze antwoord kreeg. „Je wordt doof, Jane"! „Een hee] klein beetje, misschien. Tegenwoordig articuleren de mensen ook niet meer zo duidelijk als vroe ger. Maar ik luisterde niet, neem me maar niet kwalijk". „Ik vroeg je over de treinen naar Londen, morgen. Vind je 's middags goed? Ik ga naar Margaret en die verwacht me niet voor de thee". „Zeg een eerlijk, Elspeth, of je er bezwaar tegen hebt met die van 12 uur 15 te gaan? Dan lunchen we wat vroeger". „Best, maar...." Doch juffrouw Marple liet haar vriendin niet uit spreken. „En wat zou je er van zeg gen, zou Margaret het niet erg vin den, als je niet bij haar kwam thee drinken? Als je bijvoorbeeld tegen zevenen bij haar kwam"? Mevrouw McGillicuddy keek haar vriendin nieuwsgierig aan. „Wat ben je van plan, Jane"? (Wordt vervolgd) VRIJDAG 11 DECEMBER HILVERSUM I. 402 m. KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gram. 7,30 V.d. jeugd 7,40 Gram. 7,45 Morgengeb. en overw. 8,00 Nws. 8,18 Gram. 8,50 V.d. huisvr. 9,35 Waterst. 9,40 Schoolradio 10,05 Gram. 11,00 V.d. zieken 11.40 Gram. 11,50 Als de ziele luistert, lez 12,00 Mtddagkloto-noodklok 12,03 Amus.'muz. 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Lichte muz. 12,50 Act. 13,00 Nws. 13.15 Zonnewijzer 13.20 Lichte muz. 13.45 V.d. vrouw 14,00 Lichte muz. 14.25 Kamerork. 15,00 Schoolradio 15.30 V.d. zieken 16,30 Cello en piano 17,00 B'oekbe- spr. 17,15 Kinderkoor 17,40 Beursber. 17,45 Gram. 18,00 Gram. 18,20 Lichte muz. 18,50 Regeringsuitz.: Emigratierubr. Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk 19,00 Nws. 19,10 Act. 19,25 Memojandum 19,30 Pol. praatje 19,40 Verz.progr. v.d. mil. 20,30 Amerika, land van vele maar be grensde mogelijkheden, klankb. 21.00 Lichte muz. 21,20 Het paard van Alexan der, hgorsp. 21,50 Muz. praatje 22,15 Gram. 22,25 Boekbespr. 22,30 Nws. 22,40 Lez. 22,50 Gevar.progr. 23,55-24.00 Nws. HILVERSUM II. 298 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,23 Lichte muz. en rep. 8.00 Nws. 8,18 Gram. en act. 9.00 G<ym. v.d. vrouw 9.10 Gram. 9,40 Schoolradio VPRO: 10,00 Nederlandse vrouwen in het buitenland, praatje 10,05 Morgenwijd. VARA: 10,20 V.d. vrouw 11,00 V.d. kleuters 11,15 Sopr. en klavecimbel 11,35 Gram. AVRO: 12,00 Lichte muz. 12,20 (Advertentie) Met 1 Van Nelle's „Afternoon" theebuiltje (groot formaat) zet u minstens 5 koppen krachtige, geu rige thee. 'n Hele pot vol voor nog geen 5 cent! Dat is dus minder dan 1 cent per kop! Thee zetten met „Afternoon" thee builtjes is ideaal! Snel, gemak kelijk èn.... proper! Doe 't ook! Bestel ze direct: VAN NELLE's „Afternoon" theebuiltjes (groot formaat) doos van 20 stuks Regeringsuitz.: Landb.rubr.: De agrarisch- sociale voorlichting IV 12,30 Land- en, tuinb.meded. 12,33 Sport en progn. 12,50 Carillon en draaiorgel 13,00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13,55 Beursber. 14,00 Kerkorgel 14,20 Voordr. 14,40 Gram. 15,00 Gevar.progr. VARA: 16,00 Orgelspel en zang 16,30 V.d. zieiken 17,00 Gram. 17,55 Act. 18,00 Nws. 18,15 Vlaamse notities 18,20 Lichte muz. 18,50 De puntjes op de i, praatje 19,00 V.d. kleuters 19,10 Kinder- en meisjeskoor VPRO: 19.30 Het platteland nu. praatje 19,45 VPRO-nws. 20,00 Nws. 20,05 Tte bijbel in handen, lez. 20,20 Pianorec. 20,25 Boek bespr. 20,30 De wereld vergadert, praatje 20,40 La Pastora, klankb. VARA: 21,00 Quiz 21,55 Jazzmuz. 22,15 Buitenl. week- overz. 22,30 Nws. VPRO: 20,40 Zorg om de mens, gespr. VARA: 23,00 Soc. nws. in Esperanto 23,10 Muziekrevue 23,55- 24,00 Nws. BRUSSEL, 324 m. 12,00 Ork.conc. 12.30 Weerber. 12,35 Praatje 12,45 CTam. 12,55 Koersen 13,00 Nws. 13,15 Gram. 14,00 Schoolradio 15,45 Pianorec. 16,00 Koersen 16,02 Gram. 16,30 Ork.conc. 17,00 Nws. 17,10 Popul.liedjes 17,45 Duitse les 18,00 Gram. 18,20 V.d. sold. 18,50 Sportkron. 19,00 Nws. 19.30 Automobilistenkron. 19,40 Gram. 20,00 Symf.conc. I.d. pauze: Kunst- caleidoscoop 22.00 Nws. 22,15 In en om de Koninklijke Vlaamse opera 22,55-23,00 Nws. B'RUSSEL. 484 m. 12,02 Gram. 13,00 Nws. 13,15 Orik.conc. 15,00 Belg. muz, 16,07 La vie pour le Tsar, opera 17,00 Nws. 17,10 Opera (verv.) 18,38 Lichte muz. 19,30 Nws. 20,00 Chansons 20,30 Vioolrec. 22,10 Discografie 22,55 Nws. Televisie VRIJDAG 11 DECEMBER NTS: 20,00 Weekoverz. NCRV: 20,30 Filmverslag 20,55 Licht progr. 21,15 Act, 21,50 Dagsluiting. FRANS BELG.: 19.00 Landb.kron. 19,30 Zee- en Iuchtvaartkron. 20,00 Journ. 20.35 TV-spel 21,50 De tijd en zijn werken: Daarna: Wereldnws. VLAAMS BELG'. 19,00 Intern, jeugd- kron. 19,30 Nws. 20,00 TV-spel 20,40 Film- fragm. Gefilmd progr. (21,25) 21,55 Do cument. progr. 22,25 Nws. en journ. Op het terrein van een aannemers bedrijf te Bergen (N.H.) zijn tijdens graafwerkzaamheden de resten van een geraamte aangetroffen. Deze zijn door de politie in beslag geno men. Het gerechtelijk laboratorium te Den Haag zal ze onderzoeken. Gedacht wordt aan een zekere B. die kort voor de bevrijding door de B.S. moet zijn geliquideerd. Enige steekhoudende nadere aanwijzing be staat nog niet. Op de Vondelingenweg te Rotter dam is een auto door een rangeer- trein meegesleurd en daarbij zwaar beschadigd. De motor van de personenauto was juist afgeslagen toen de wagen op de rails stond en de bestuurster wist de ze niet tijdig weer op gang te bren gen. Zij kon nog vlak voor de nade rende trein de auto verlaten. De bestuurster woont op de Von delingenweg waar het ongeval ge beurde. Zij had de auto achterwaarts de garage uitgereden, waarna de wagen op de rails stopte. Tuïster-vom als hoede 'Buren mee naai? huis voor het ontg'jt. ir wilde v aan m'jn papa voorstellen \f~rlVEL..

de Stem | 1959 | | pagina 9