Zeeuwsch-Vlaanderen Tankers vervangen „witte steenkool" DE KLEINE BAZAR DE KLEINE BAZAR Boekhouder uit Halsteren fraudeert in Steenbergen De sloep zonder visser door „Stoppeldijk"' JONKERS VAN HOUTEN 4 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 24 NOVEMBER 1959 ar ir Ids en- 1. OOSTBURG Ook de Sint wenst een zwembad „Solistenconcert" Jubilarissen onderscheiden Brand in vlasfabriek TERNEUZEN Onderdak voor auto's Goed spel in zeer verzorgde opvoering Tuinbouwafdeling opgericht in w.-Z.-Vlaanderen Eigenlijke bouw Grevelingendam begint later AUTO VIA BOOM DE SLOOT IN Noorse oplossing van een moeilijk probleem T-2 tankers Diploma aannemer uitgereikt EXAMENS SIEMENS Doe nu reeds uw voordeel f HEROPENT op woensdagnamiddag 25 nov. om 2 u. Komt u eens kijken Adverteert Veerboot „Prinses Irene" in februari pas van stapel chocoladeletters Junqhant or Lg- a.g. laat, Ie lijst |)2 5387 60-13 S 4974 5029 |l4178 15319 780 795 880 iï71 923 988 584 597 833 j815 1376 402 405 H64 536 605 W68 512 645 |632 664 807 1547 968 ■396 435 438 1739 849 851 1241 276 277 1499 608 620 1996 13000 1245 264 280 1434 465 48L 1566 597 654 1759 826 828 1957 982 983 l204 214 265 1426 491 493 1660 667 724 F878 884 900 248 251 257 593 605 623 802 858 874 111 160 206 672 675 754 1924 967 175 187 248 403 493 797 836 886 268 274 314 573 594 641 742 786 822 I 216 309 317 i 554 588 604 i 865 870 878 180 597 748 871 987 114 240 1 477 830 979 277 309 635 667 759 774 879 896 990 139 141 241 245 479 529 857 877 992 bpjes.... Ook ln ps-, heren-, jon en kleuterpyja- ler en Jansen en Iciaalzaak 't In- 1 Viola, L. Vorst- ocs. 23364 lipjesPrachti- last ontbijtlakens 1 keurig verpakt. 1,98 Speciaalzaak en Viola, L. |47, Goes. ap.iesPrachtl- fcat Stork Zee- loeken met bij- Jandjes van 5.95 aalzaak 't. Inter- |ioia, L. Vorststr. 23366 opjesIn zeer Jhntasie- en cock- |ie etalages van ft Interlockhuis, 1 45-47, Goes. k. aang., winkel- gunstig gelegen, linke tuin, groot t te aanvaarden, ïhtstraat 48, Roo- 3316. 6430 leren op moder- hines. Elke dag rw cursus begin- lp. 1,5 uur. 130 en 165 aan- ens 10-vingersys- ;taatsbevoegd le- reeds 1146 gc- [eheel Nederland, n speciale tarie- n inl. gratis. In- >7.ef kant. Breda, rstraat 45. 35956 ERSEN ohberijen. Calma gen overspannen 1-1 i 2,- bij elke erd wijnen met uier verven of ie> 1,50 bij dro- irfumiers of 10, Breda. dules,gouden rin kopen bij een be- Op gem. bet. Haast, Cingelstr. porseleinen kof- erviezen37293 huid, pukkels, al. Aksepillen 30. t of apotheker. Het eerste bezoek dat de Sint aan Oostburg bracht riep een massa be langstellenden op de been. Na aan de grens der gemeente te zijn afgehaald door het bestuur der winkeliersvereniging en de Oostburg- se Harmonie ging het hoge gezel schap naar het gemeentehuis, waar de Sint door het gemeentebestuur of ficieel werd ontvangen. Middelerwijl had zich een grote menigte kleine en „grote" kinderen op het raadhuisplein verzameld. Vanaf het bordes van het gemeen tehuis werd de Sint door burgemees ter mr. K. Hoekzema hartelijk ver welkomd. In zijn toespraak zei de burgemeester, dat de voornaamste wens van het gemeentebestuur was dat de Sint het volgend jaar ook het zwembad in Oostburg zou kunnen zien. De Sint verklaarde dat hij al het mogelijke zou doen om deze wens in vervuiling te doen gaan. Nadat de kinderen met begeleiding van de harmonie de Sint hadden toe gezongen beloofde deze, dat hij a.s. zaterdag zou terugkomen en dat hij dan voor ieder kind dat hem een be zoek zal brengen in het gemeente huis een versnapering zal meebren gen. Ter gelegenheid van de officiële in gebruikname van de nieuwe radio- grammofooncombrnatie die door de plaatselijke gemeenschap Oostburg werd aangekocht voor de muzikale opluistering van culturele evenemen ten, werd in de burgerzaal van het gemeentehuis een muziekavond ge houden onder de naam „Solisten-con cert". De directeur van de Zeeuwse Mu ziekschool, de heer Henk Stam, had een programma van grammofoonpla ten samengesteld vanaf het ontstaan van het concert tot aan de heden daagse uitvoering. Elke plaat werd op uitstekende en soms humoristische wijze toegelicht, zodat de opgekomen muziekliefhebbers, werkelijk een op hoog peil staande avond hebben ge kregen. Er werden concerten ten gehore gebracht van Vivaldi, Bach, Haydn, Mozart, Jolivet, Moesorgsky, Dvorak en van Liszt, waarbij achtereenvol gens de clavecimbel, cembalo, trom pet, harp, violoncel en piano als so lo-instrument aan de beurt kwamen. Na afloop werd de heer Stam door burgemeester mr. K. Hoekzema, een foto-boek van west Zeeuwsch-Vlaan deren als herdenking aan deze suc cesvolle avond aangeboden. Sa$ van Gent In het sociaal gebouw van de stijf sel- en glucose-fabriek reikte burge meester B. A. J. den Boer aan Cy- riel de Vrieze uit Assenede de ere medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, uit. Deze koninklijke onderscheiding viel hem ten deel wegens zijn 40-jari'ge trouwe dienst. Naast deze jubilaris vierden nog vier anderen hun 25-ja- rig jubileum. Het waren de heren J. F. Verhoosel en A E. van Bastelaere uit Westdorpe P. S. de Graeve uit Philippine en R. D. Matthijs van Zei- zate. De heer Spoorenberg, lid van de raad van bestuur, overhandigde hem een insigne, alsmede een legpen ning van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel. Sint-Kruis Terwijl het gezin aan het middag maal zat brak er brand uit in vlasbedrijf van A. Paridaen-Herre- bout te Sint Kruis. De kinderen hoorden het buiten knetteren en toen men naar buiten ging kijken waren reeds verscheidene eternietplaten ge sprongen In een open hangar had den pakken geperste vlasscheven, lokken en ongerepeld vlas vlam ge vat. De brand was begonnen bij de vlasturbine en daar hadden de zee" brandbare materialen een gretig voedsel gevormd. De Aardenburgse brandweer kon aanvankelijk niets uitrichten omdat er geen bluswater aanwezig was. Snel werd evenwel naar het tegenoverliggende bedrijf van A. Paridaen-Doolaege een lei ding gelegd waar wel water was en zo kon het blussingswerk beginnen. De gehele middag en nacht duurde dit voort, want steeds opnieuw laai de het vuur op en begonnen vlas en vlasprodukten alsook enkele opgesla gen autobanden te branden. De Aar denburgse brandweer bleef blussen, trok de brandende pakken open en bleef ook later steeds paraat om uit breiding tc voorkomen. Doordat de wind gunstig zat kon een grote han gar die vol vlas zat en slechts 10 meter van de brandende hangar ver wijderd was worden behouden. De machines van het bedrijf konden worden behouden, doch het drijfwerk ging verloren. Als vermoedelijke oor zaak wordt genoemd het warmlopen van de machines of kortsluiting. Ver zekering dekt de schade. In de Zeven Triniteitspolder wordt momenteel door de woningbouwver eniging „Werkmansbelang" een groot aantal woningen gebouwd. Eind vo rige week kwamen de woningen aan de Iepenlaan gereed. Zodra de étage- bouw in deze polder gereed zal zijn. zullen er 60 autoboxen ter beschik king komen. Tegen eind november komen er 15 gereed in de Iepenlaan en tegen het einde van de volgende maand 10 in de Axelsestraat. Aan een reeds vele malen ln dc Ge meenteraad geuite klacht wordt hier door althans gedeeltelijk tegemoet gekomen. Vooral in de „dichtbevolk te" straten van Terneuzen staan 's nachts veel auto's buiten. BURGERLIJKE STAND Geboren: Patricia dv Ph. de Guch- teneire-Markusse; Elisabeth dv J. Hinfelaar-Bouman; Hans en Jaap zv J. Hangoor-Scheele; Anthonius zv B. Ingels-Bun; Quirijn zv P. Mulder- Schutte; Odette dv M. Bambost-Mi- gom; Arie zv A. Maas-Verpoorte; Rinkje dv J. Gunter-Timmermans; Oscar zv P. de Waele-Mattelé; Har ry zv P. Provoost-van Alphen; Har ry zv C. Smits-de Block. Huwelijksaangiften: P. de Vries 23 j. en N. Bakker 23 j.; A. van Aver- mate 64 j. en M. Vandenbroucke 63 j. Huwelijken: M. van Langevelde 26 1. en E. de Blaeij 21 ,i.; C. Bakker 53 j. en P. Klaassen 49 j.; G. Eck- W. Vermeulen 49 j. en M. Herrel 41 j.; M. Marcusse 25 j. en B. van der Staal 22 j. Overleden: E. van Beusekom 77 j.; A. de Bruin 82 j. geh. gew. met K. van Pienbroek; A. Gijsel 46 j. IJzendijke SUCCESSEN OP VOGELTENTOONSTELLING Op de te Hulst gehouden inter nationale vogeltentoonstelling behaal de onze dorpsgenoot de heer W. Wie me met zijn oranje-rood-agaat man kanarie het algemene kampioenschap met 90 punten. Met de beste stam van 4 vogels behaalde hij eveneens de eerste prijs met een totaal van 351 punten. Ook de heer J. van de Bunder wist en kele eerste prijzen te veroveren met zijn ingezonden vogels. Voor de kanarievereniging „De vo gelvrienden" is het eveneens een grote eer leden met zulke uitermate goede vogels in hun midden te heb ben. IN DE SLOOT Zondagavond omstreeks 6 uur is de heer J. N. uit Oostburg met zijn per sonenwagen in de sloot gereden. Bij hem in de auto zaten nog drie andere personen. Waarschijnlijk is de chauf feur door de vrij zware mist misleid en heeft hij de splitsing van de weg te laat opgemerkt. Pas op het aller laatst heeft hij geremd, doch kon hier mede niet meer voorkomen, dat hij rechtdoor in de sloot reed. De pas nieuwe wagen had grote materiële schade opgelopen; de inzittenden kwa men met de schrik vrij. De personen waren op weg terug nacr huis van Biervliet, waar zij aan een schieting hadden deelgenomen. De 29-jarige boekhouder J. C. Sch. uit Halsteren is door de rijkspolitie te Steenbergen ge arresteerd wegens fraude, ge pleegd bij het aannemersbedrijf Everaers en v. d. Berg te Steen bergen. De fraude is zaterdag morgen bij een accountantscon trole aan het licht gekomen. Vandaag zal de boekhouder, die 'n volledige bekentenis heeft afgelegd, voor de officier van justitie te Breda worden geleid. De gearresteerde is vijf en een half jaar in dienst van het aannemers bedrijf geweest. Volgens zijn zeggen heeft hij de fraudes gedurende het laatste anderhalf jaar gepleegd. Hij is klein begonnen, maar in de 'orige week alléén al verduisterde hij driehonderd gulden, zodat wordt aangenomen, dat de schade voor het bedrijf in de dui zenden loopt. De fraude werd verricht op de du plicaten van de loonbriefjes, die op het kantoor worden bewaard. Op deze duplicaten boekte Sch. eenvoudigweg hogere bedragen. Het onderzoek naar het werkelijke bedrag van de verduistering zal niet gemakkelijk zijn, omdat de originele loonbriefjes, die aan de ongeveer ze ventig werknemers worden uitgereikt, daartoe vergeleken dienen te worden met de duplicaten. In het verenigingsgebouw van Stoppeldijk heeft de r.-k. toneel vereniging „Stoppeldijk" het to neelspel „De sloep zonder vis ser" van de Spaanse schrijver Casona opgevoerd. De opvoering gold zowel voor de nationale subsidiewedstrijd van de stich ting „Ons Leekenspel" als voor het Zeeuwse Landjuweel. Goed spel is er zeker geleverd. Maar het had beter „beleefd" kunnen wor den. Een strakke regie van drs. L. Lockefeer resulteerde in gaaf even wichtig spel met hoogtepunten op de juiste tijd en plaats, maar in zijn ge heel had er meer „uit" moeten ko men. Toch kan van een succes ge sproken worden. De vereniging „Stop peldijk" heeft zeker aangetoond over goede krachten te beschikken en over voldoende potentie om nog hogere prestaties te bereiken. Intussen heeft „Stoppeldijk" met dit lang niet ge makkelijke stuk een toch al respecta bele hoogte bereikt. Het zal echter zaak zijn nog niet té hoog te grijpen. Regie Wat de regie betreft: de totale in druk was goed. De invloed van de kundige regisseur, die drs. Lockefeer is, was goed merkbaar. Er werd zeer beheerst en zeer verzorgd gespeeld. Geen enkel facet werd veronacht zaamd, hoewel men er niet altijd in slaagde om de wat nadrukkelijke re gie te nivelleren. De rolverdeling was op enkele creaties na zeer voldoende. De procuratiehouder was wat zwakjes, de butler Jean had een soepeler fi guur mogen hebben, de grootmoeder legde wat teveel jeugdigheid aan de dag en weduwe Frieda vroeg om een zelfstandiger creatie. Uitstekend ge kozen en „raak" waren Richard Jor dan, de heer in 't zwart en de oude visser Marko. En van voldoende tot zeer bevredigend de directeur van de bank. Henriëtte en Stella. De tuinders en beginnende tuinders in west Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben een sectie van de Tuinbouwbond Zeeland van de N.C.B. opgericht. Het voornaamste doel daarvan is om een teeltvergunning als tuinder te verkrijgen. De sectie omvat thans reeds 20 leden en na de oprichtings vergadering zijn er nog enkele leden bij gekomen. Voor dit op het gebied van de tuinbouw in ontwikkeling ver kerend gewest wacht deze afdeling een belangrijke taak. Er is een voor lopig bestuur gekozen, waarvan de functies werden toegewezen. Voorzit ter werd Ad. Nobus te Eede-Biezen, secretaris Alf. de Smet te Aarden burg en bestuursleden: Th. de Boe- vere. Biervliet, E, Doens Driewegen- Biervliet, en P. Staelens, Eede. Als hoofdbestuurslid van de Tuinbouw bond Zeeland van de N.C.B. heeft in hei bestuur zitting G. de Millia- no uit Waterlandkerkje. Technisch adviseur van de sectie is E. Lansu uit Aardenburg. Het spel Wat het spel betreft: de rolkennis was goed, de tekstbehandeling was niet onverdienstelijk, maar de poëzie kwam te weinig tot zijn recht. Het samenspel was op enkele uitzonde ringen na zeer bevredigend. De totale indruk was, dat de geforceerdheid, waarmee men het bijzonder goed wilde doen, teort deed aan de na tuurlijkheid van het spel. Piet de Poorter bracht een boeiend Richard Jordan op de planken. Hij speelde met veel overgave en was de centrale figuur. Als Henriëtte stond Ria Serrarens hem goed bij. Jo de Poorter had van Jean de butler een sprekender figuur kunnen maken. Jo- han de Bakker voldeed goed als de bankdirecteur. De creatie van de pro curatiehouder door Jo de Schepper bleef wat beneden de maat. Hij stond wat schuchter op de planken. George de Maaijer bracht een acceptabele heer in 't zwart. De grootmoeder werd door Celine Verrassel niet geheel aan vaardbaar vertolkt. Talent mag haar niet worden ontzegd, maar in deze rol kon zij zich kennelijk niet goed in leven, De dubbelrol van Ria Serrarens in het jonge vrouwtje Frieda was zeer verdienstelijk en de dubbelrol van Jo- han de Bakker in „vader" Marko was beter dan zijn bankdirecteur. Marie Lambert typeerde het weduwvrouwtje Stella wel goed, maar er had meer kracht van kunnen uitgaan. De decors van A. Strobe, de belich ting van M. van Hoye en P. de Bakker en de grime van H. Metsers gaven een zeer verzorgd aanzien aan de voor dracht. En zo kan, in zijn geheel be zien, „Stoppeldijk" met tevredenheid dit nieuwe succes bekijken. Het was alleen maar jammer, dat het publiek de spanning van de avond niet kon doorstaan zonder (veel) te roken. Dat zelfs de juryleden van „Ons Leken spel" zich daaraan bezondigden is ze ker geen excuus. Van het achterovergedrukte geld is niets meer over. Het is voor het grootste deel opgegaan aan uitgaan e.d. Het zal mogelijk zijn, dat de eigen lijke bouw van de Grevelingendam, die krachtens de uitvoering van het deltaplan een vaste verbinding zal vormen tussen Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland, later begint dan is voorgenomen- In 1960 zou met het eerste gedeelte, het leggen van een dam over de plaat van Oude Tonge, begonnen worden. Het is echter gewenst gebleken nog enige aanvullende hydraulische on derzoekingen te doen met betrekking tot de veranderingen van het stroom- regime, optredend als gevolg van de bouw van deze dam. Dit stroom- regime wordt beinvloed door de stromingen in het Zijpe. de Kram mer en de Grevelingen. Naar van de zijde van het minis terie van verkeer en waterstaat wordt medegedeeld, behoeven de aanvullende onderzoekingen niet van invloed te zijn op het tijdstip van de uiteindelijke afsluiting van de Grevelingendam in 1964. Onder Lewedorp Gistermiddag rond half vijf is een personenwagen, bestuurd door de zes tigjarige handelsagent J. V. uit Mid delburg, tegen een boom gebotst in de omgeving van de Sloedam onder Lewedorp. De auto kwam totaal ver nield in de sloot terecht. V. werd met borstkneuzingen en een gebroken pols naar het ziekenhuis te Middel burg overgebracht. Dokter Brons uit Nieuwland ver leende eerste hulp. Noorwegen is een zeevarende na tie bij uitstek. Daarom is het niet zo vreemd, dat men de oplossing van een moeilijk probleem vond in de scheepvaart. De methode zelf is overigens zeer origineel. Zoals in vele Europese landen viel deze zomer in Noorwegen ab normaal weinig regen. Het gevolg hiervan is, dat men gebrek heeft aan „witte steenkool", groot gebrek zelfs. De rivieren bevatten zo weinig water, dat de elektrische centrales niet voldoende energie kunnen pro duceren. Met dit probleem zaten de Noren, maar ze zaten ook nog met een ander probleem: een flink aan tal opgelegde tankers. Deze tankers waren opgelegd wegens de malaise in de scheepvaart. De oplossing, welke de Noren toen vonden, was eigenlijk een „Ei van Columbus". Een deel van de opgelegde tankers werd in bedrijf gesteld als vervan ger van de elektrische centrales op de wal. Zo op het eerste gezicht lijkt een tanker hiertoe wel heel on geschikt, doch er is een bepaald type in de vaart (of opgelegd), dat aan de gestelde eisen voldoet. Dit is het z.g- T-2 type. Deze schepen worden n.l. turbo-elektrisch aange dreven. Dit betekent, dat tussen de machine-installatie en de schroefas, elektro-motoren geplaatst zijn. Deze elektro-motoren, leveren, nadat de De bekende Noorse tanker „Hoeghsward" opgewekte stroom door een trans formator geleid is, elk 4500 kW-uur. Dit is voldoende voor het dagelijks verbruik van een plaats met 4000- 5000 inwoners. Dat deze oplossing voldoet, blijkt wel uit het feit, dat tot nu toe reeds een vijftiental tan kers hiervoor in gebruik genomen werd. Door de malaise in de scheep vaart zijn deze schepen betrekkelijk eenvoudig te krijgen. De reders zijn blij op deze wijze hun schepen pro- duktief te kunn enmaken. Alle als elektrische centrales in geschakelde tankers behoren tot het T-2 type. Deze T-2 tankers zijn een oorlogsprodukt. Toen de V.S. een maal in de oorlog betrokken werden en de oorlogsmachine op volle toe ren ging draaien, nam de behoefte aan brandstof ook enorm toe. De be staande tankvloot was totaal onvol doende om aan de vraag te voldoen Tevens slaagden de Duitsers er, door de totale duikbootoorlog door te voe ren in, om grote hiaten in de ge allieerde tankvloot te slaan. De moeilijkheden werden op zijn Ame rikaans opgelost; men ging tankers aan de lopende band bouwen. Zo ontstond het standaardtype de T-2. Toen de produktie eenmaal op gang was, bouwden de Amerikaanse wer ven deze tankers in enkele weken. Zij bereikten dit door sectiebouw; grote delen van het schip werden in voor-produktie geconstrueerd- Eenmaal op de helling werden de delen samengevoegd tot een geheel. Honderden van deze tankers verlie ten in enkele jaren de werven. Een gedeelte ging door oorlogshandelin gen verloren, een ander deel werd aan de reservevloot toegevoegd en een aantal werd aan rederijen ver kocht. Vele T-2 tankers varen nog of zijn opgelegd. In Noorwegen begreep men tenslotte met deze schepen nog iets anders te kunnen doen dan olie transporteren. Aan tien geslaagden, dat is 80 pet- van het totaal aantal deelnemers van de aannemerscursus, werd in de gymnastiekzaal der Terneuzense L.T.S. het vakdiploma aannemer uit gereikt. Deze cursus gaat uit van de Stichting Raad van Bestuur Bouwbe drijf. In aanwezigheid van de docenten en de vertegenwoordiger van de Raad van Bestuur Bouwbedrijf, de heer S. Mielen uit Terneuzen, richt te de directeur der L.T.S. de heer A.F.H. Spijker zich tot de geslaag den om hen nog vele goed raad gevingen voor het latere leven te ge- vn. De geslaagden waren: M.C.A- v.d. Branden (Sluiskil) J.F. de Bruijne (Terneuzen); P-C.H. van Hermon (Hoek)T P.B. Herre- wegh (Lamswaarde)K.E. v. Kerck- hoven (Kloosterzande)A.J.P. Mag nus (Boschkapelle)A.A. Mollet en M. Hamelink (IJzendijke)A. Rinn (Axel) en J.C- Vos (Hoek). SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorlopig diploma scheepswerktuig- kundige de heren A.M. Hamelijnck, Breskens; J. Kik, Bruinisse; C.M. Overbeeke, Kats; W.D. Verplanke, Breskens, allen leerlingen van de school voor scheepswerktuigkundigen te Middelburg. N. GINNEKESiSTRAAT 7 - BREDA - TEL. 35781 VOOR HEUVELKWARTIER EN PRINCENHAGf O. STRurKENStRAAT Hoorapparaten Hoorbrillen met 5 jaar schriftelijke garantie Voor St, ISicolaas 'n Leuke sortering Poppen-wandelwagcns a Poppenwagens 0 Poppenwagens 0 Kerstgroepen en 0 Kerststallen HAAGDIJK 3 BREDA tijdens de opening zal ST. NICOLAAS aanwezig zijn en heeft verrassingen voor de kinderen meegebracht. Het zal prettig winkelen zijn in onze NIEUWE ZAAK. Zie onze speciale folders of in onze afdelingen WONINGTEXTIEL HUISHOUDELIJKE ART. KRUIDENIERSWAREN Speelgoederen enorme collectie klelnmeubelen enz. te veel om op te noemen. Door volle tevredenheid is onze verbouwing uitgevoerd door: architect: Vermeulen, Clinge, timmerwerk, winkelbetimmering Fa. Hermans, Boschkapelle, Electr. en sanitair: Van der Meule, St. Jansteen, Dakbekking: Fa Rombout, Hulst. JULIANASTRAAT 33 HEIKANT TELEFOON 2732. in het Dagblad De Stem De nieuwe veerboot voor de Pro vinciale Stoombootdiensten in Zee land, de Prinses Irene, zal op 13 fe bruari te water worden gelaten en niet in november van dit jaar. De boot is in aanbouw bij de N.V. Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen. Na overleg tussen het provinciaal bestuur en de werf is de stapelloop uitgesteld. Men zal het schip op de helling verder afbouwen dan aanvan kelijk in de bedoeling lag. De afleve hardt 24 j. en J. van Dixhoorn 22 j.1 ringsdatum blijft dus dezelfde. Stukken beter - van A tot Z - in melk en puur. Verras gezin en vrienden met een royale letter van f 0.70, verras Ken dubbel met een grote letter van f 1.40 1 WIE GEVOEL HEEFT VOOR STIJL EN SMAAK SCHENKT EEN JUNGHANS-HORLOGE Op hoogtijdagen worden hoge eijen gesteld aan de mannen, die hun liefste bezit eens bijzonder In het zonnetje willen zetten en haar vurigste wensen wil len vervullen. Een Junghans armbandhorloge kan het juiste ant woord zijn op de vraag „Wat zal ik geven om haar eens echt te verwennen!" Want de vele modellen in de Junghans polshorloges bezitten stuk voor stuk een weergaloze schoonheid, die jarenlang elk mo dieus toilet het juiste accent geven. Wie een Junghans horloge schenkt getuigt van smaak en gevoel voor stijl en een dankbare herinnering zal steeds zijn deel zijn, want welke dame is niet gesteld op een verhoging van haar elegance, waartoe zo'n prachtig Junghans horloge haar in staat stelt. Over de kwaliteit van een Junghans horloge behoeft nau welijks gesproken te worden, spreekwoordelijk is de levensduur en precisie. 0 Meer dan een hor loge alleen, een stijl vol sieraad. Elegant doublé band, be trouwbaar uurwerk, 17-steens -87.50

de Stem | 1959 | | pagina 7