Geestelijk gehandicapten in bedrijfsleven opnemen BOURJOIS lil 4% Locomotief op vrachtauto Landarbeidersbond te 's-Heerenhoek 40 jaar Terneuzenaar en schipper beboet voor toeëigenen van briketten Dr. N. Speyer Kleine vrij handelszone een feit te Goes Zwitserland De aanval Porto DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 NOVEMBER 1959 Zorg meer coördineren Textiel-industrie in Stoppeldijk gaat uitbreiden Een dode door gas te Vuglit Politierechter te Middelburg gezondheids- Zwitserland bron door sneeuw en zon. VAN LANSCHOT BANKBOEKJES Euro-parlement laakt absentie van ministers Automobilist uit Breskens reed in drift op een politieagent in PftQblad pcj&cm en drank Haastige spoed Onderofficieren Eerst beroeps militairen TV.... Vandaag Drank... OP BREDASE ONBEWAAKTE: Chauffeur werd licht gewond en morgen RADIO vandaag ....en morgen (Van onze verslaggever). Het is een schande, dat in 1959 nog overal in Nederland geeste lijk gehandicapten in inrichtingen verblijven- Een zeer groot deel van hen kan in de maatschappij worden geplaatst en deelnemen aan het arbeidsproces. Het gaat om een menswaardiger bestaan voor de psychisch en intellectueel gestoorden. Deze ronde woorden sprak gistermiddag dr. N. Speyer, het hoofd van de Haagse gemeentelijke afdeling volksgezondheid op een bijeenkomst te Goes, belegd door de stichting Zeeland in samen werking met de Federatie van Beschuttende Werkplaatsen in deze provincie. De bijeenkomst was oriënterend voor te zijner tijd te trekken beleidsconclusies aangaande deze materie. verpleegtehuizen kunnen stichten, waar de gehandicapte in een kunst matig gezin wordt opgenomen. Dr. Speyer sprak over twee groepen gehandicapten: de geestelijk gestoor den, voor wie een psychische afwij king het hoofdverschijnsel is en de verstandelijk gestoorden (zwakzinni gen in de volksmond). Voor de tweede wereldoorlog werd de laatste groep verwezen naar de b.l.o.-school, waarvan de onderwij zers ook de nazorg op zich namen. De psychisch-gestoorden kwamen te recht in inrichtingen, waar men ar beidstherapie toepaste. Men genas daar de mens zover, dat hij de ge schikte eigenschappen had ontwik keld om te arbeiden. Revalidatie Na de oorlog wordt, met name in de beschuttende werkplaatsen, de the rapie van de arbeid betracht. De ge handicapte wordt daar economisch ge revalideerd, de techniek van de ar beid bijgebracht. Men leert hem of haar het juiste tempo, nauwkeurig heid en de juiste gedragspatronen Staat dus bij de arbeidstherapie de mens centraal, de therapie van de arbeid, zou men kunnen stellen, con centreert zich meer op de arbeid zel ve. Men tracht de gehandicapte hier tot het voor hem geldende optimum te brengen, dat niet steeds congrueert met het maximum. Deze hulp rust op drie peilers: de huisvesting, de arbeid en de vrije tijdsbesteding. Huisvesting Al te gauw wordt een gehandicapte uit zijn gewone milieu verwijderd. Ten onrechte, aldus dr. Speyer. Een deskundige voorlichting aan zijn mi lieu-genoten, die evenals de gekwetste zelf het trauma moeten leren aan vaarden, zou hier veel leed kunnen voorkomen. In een psychiatrische in richting behoort hij niet. daar er im mers niets te genezen valt. Men zou (Advertentie) vanwege een onvoldoende therapie van de arbeid. Dr. Speyer heeft, naar hij zei, gehandicapten in Den Haag na een gedegen voorbereiding in beschut tende werkplaatsen een normale werk kring gegeven in het bedrijfsleven. Men moet bij de voorbereiding uit gaan van het normale arbeidsmilieu, de normale fabriek. j Hier zullen echter nog vele sociale voorzieningen getroffen dienen te J worden. Dit geldt ook voor de vrije tijdsbesteding. Na de oorlog, aldus dr. Speyet', is er tussen de psychiatrische inrichting, de b.l.o.-school en de beschuttende werkplaats een discrepantie ontstaan. Hij drong aan op meer coördinatie, ook ruimtelijk. Beginsel bij de zorg moet in ieder geval zijn, dat men steeds naast de gehandicapte in de samenleving staat. Arbeid Hoewel vooropgesteld dient te wor den, met alle vermijding van een slecht soort medelijden, dat de gees telijk gehandicapte in het arbeidspro ces minderwaardig is, moet men hem zo mogelijk en dat is doorgaans het geval een arbeidsplaats geven in het vrije bedrijf. Wanneer plaatsing hier mislukt, is dat heel vaak van wege een onvoldoende voorbereiding. De directie van de N.V. Verenigde Nederlandse Textielbedrijven J. W. Mcijcrink en Co. heeft plannen om het bedrijf in Stoppeldijk uit te breiden. Het is de bedoeling met een fluweel- snijderij te beginnen, die later met een ververij en spoelerij zal worden uitgebreid. Als deze plannen kunnen worden verwezenlijkt, waarvoor men rekent op volledige medewerking van pro vincie en gemeente, wordt hier op nieuw werkgelegenheid geschapen voor ongeveer honderd mannen. De uitbreidingsplannen van de Tex tielbedrijven in Stoppeldijk heeft de chef van de afdeling personeel van de N.V., J. W, Meijerink en Co. be kendgemaakt. Men wilde met die bij eenkomst meteen de belangstelling van de bevolking voor dit werk pei len. Voor de avond bestond grote be langstelling. Vele aanwezigen gaven te kennen graag in deze branche te willen werken. Men deelde mee, dat voorlopig met een fluweelsnijderij zal worden be gonnen in het parochiehuis van Bosch- kapelle. Spoedig echter wil men over gaan tot de bouw van een fabrieks hal. Advertentie Vrijdagmiddag is in een woning in de St.-E!isabethstraat te Vught ont dekt, dat de daar wonende 39-jarige arbeider A. Weeda door gasvergif- tiging om het leven is gekomen. Zijn echtgenote werd in bewusteloze toestand gevonden en is in zeer ernstige toestand naar het Groot Ziekengasthuis te 's-Hertogenbosch overgebracht. Mevrouw Weeda was bij een Vughtse I familie enkele dagen per week als werkster in dienst en was daar zo- wel donderdag als vrijdag niet ge-1 komen. Men heeft toen iemand1 naar haai woning gestuurd. De wo ning werd gesloten gevonden en bij de ramen nam men gaslucht waar. Daarop heeft de politie de woning geopend. Men vond het echtpaar te bed. i I Uit het feit. dat men sinds woensdag geen van beiden meer gezien had en de kranten van beide dagen nog in de brievenbus zaten, meent men te moeten opmaken, dat de vergift!-, ging reeds in de nacht van woens-1 dag op donderdag plaats heeft ge had. Als oorzaak wordt aangeno men, dat de hoofdkraan bij de gas meter die zich op de slaapkamer bevindt niet goed was afgesloten. (Advertentie) PARFUM ET EAU DE COLOGNE PARIS Bruinverbrand, gezond en geestelijk gesterkt - zo komt u terug van uw wintervakantie in Zwitserland. De zon en de tintelende Alpenlueht werken als een tonicum en geven u de nodi ge energie om er weer volop tegen te kunnen. U zult verrukt zijn van het Zwitserse landschap, de Zwitser se keuken en Zwitserse gastvrijheid. Ervaren instructeurs van de Zwitser se Skischool staan klaar, om u op vlotte wijze in de witte sport te be kwamen. En hoe gezellig zijn de avonden in elk van de 150 Zwitserse wmtervakantiecentra. Overal vindt u hotels naar uw smaak en uw beurs. Ja, Zwitserland biedt u het meeste vakantieplezier voor uw geld. Wan neer u in januari gaat, is het er rustigeren goedkoper Vraag inlichtingen, prospectussen etc. bij de reisbureaus, of het Nationaal Zwitsers Verkeersbureau. Konings plein 11, A'dam, telefoon 31400. I7J7 geven rente Geen koersrisico Gemakkelijk beschikbaar - Geen kosten Storten en opnemen kunt U aan onze kas, maar ook zeer eenvoudig via de giro. Vraag - telefonisch, schriftelijk of aan onze kas - de folder „Bankboekjes" De afdeling 's Heerenhock van de Katholieke landarbeidersbond St. Deus Dcdit heeft haar veertigjarig bestaan gevierd in een feestelijk ver sierde Jeugdhoeve. De voorzitter W Raas heette in zijn openingsrede het lid van het hoofdbestuur, de heer P. Vink, en enige bestuursleden van de N.C.B. van narte welkom. Ook burgemeester R.O-M. Waelput en de wethouders P. de Baar en L. Traas gaven van hun belangstelling blijk In zijn openingsrede memoreerde de voorzitter, dat het bij de oprich ting van de afdeling in 1919 niet zc gemakkelijk was- Vele arbeiders werden door hun toenmalige werk gevers in hun vrijheid belemmerd en zelfs gedreigd met inhouding van geld bij toetreding tot de bond. Na de vele moeilijkheden, die in die veertig jaren bestreden zijn. is deze afdeling uitgegroeid to een afdeling van 132 leden. Hierna gaf hij het woord aan de heer P. Vink, hoofd bestuurslid. Deze sprak over de opkomst en de rechten, die de arbeiders in de leng te der jaren bereikt hebben. Hij tip te echter ook aan, dat de arbeider met alleen rechten doch ook plich ten heeft ten opzichte van zijn werk gever en het bedrijf waarvoor hij werkt. Arbeider en werkgever moe ten in de huidige levenssituatie sa mengaan. Hij sprak dan ook zijn vreugde uit over het feit. dat er enige werkgevers, leden van de N.C.B.. van hun belangstelling blijk gaven. Hij feliciteerde het bestuur met het jubileum en sprak de hoop uit. dat de afdeling zal blijven flo reren. Namens het hoofdbestuur bood hij de voorzitter een geldkist je aan. Hierna werd het woord ge voerd door de oud-voorzitter P Raas en de heer de Jonge als op richter van de afdeling. Ook burgemeester Waelput voerde het woord en bood de voorzitter een bestuurshamer aan namens het ge meentebestuur. Nadat deze sprekers gepasseerd waren werd aan 21 leden van de afdeling een penning van de bond op de jas gespeld voor hun 25- jarig lidmaatschap. Namens deze ge decoreerden sprak de heer C. Rijk een woord van dank. Hierna ging men over tot een gezellig samenzijn hetgeen werd opgeluisterd door een band uit Zegge. Het Europese parlement is vrijdag zijn novemberzitting (die tot de vol gende week vrijdag zal duren) be gonnen met een begrotingsdebat, waarbij tot groot ongenoegen van de afgevaardigden de ministerraden van E.E.G. en Euratom afwezig waren. De Nederlandse K.V.P.-afgevaar digde Janssen meende, dat er verte genwoordigers van de ministers aan wezig hadden moeten zijn, niet al leen uit beleefdheid tegenover het parlement, doch ook om te antwoor den op kritiek. De Duitse liberaal Marguelies geloofde, dat het begro tingsdebat nu moet degenereren tot een zelf gesprek" van het parlement bij ontstentenis van de gesprekspart ner. De Duitse socialist Kreijssig noem de de afwezigheid van de ministers op zijn zachtst gezegd tactloos. In het debat is heel wat kritiek op de begrotingen geuit. De Middelburgse politierechter, mr. W- Thone, veroordeelde de hulp- sluisknecht P. M. L. uit Terneuzen tot een boete van f 50,— of tien dagen. Verdachte stond terecht om dat hjj op vier april een zak met briketten had gevuld uit de lading van de passerende ,,Iris". Hiervoor had hy de toestemming van de schip per van der L- De officier van Jus kele glazen gedronken te hebben met hen mee aan boord van hun schip in Sluiskil was gegaan. Daar werd hij allerhartelijkst op whisky ont- i haald. Later stapten ze weer in de auto met het plan naar Rotterdam j te rijden. I De officier was van mening dat verdachte door de Spanjaarden dron- ken was gevoerd, en zag af van zeer goed kon rijden. De officier van Justitie achtte bewezen dat hij in kennelijke staat had verkeerd. Hij sprak zijn verontwaardiging uit over het gevaar dat verdachte op de weg had gevormd. Hij vorderde zes we ken gevangenisstraf, waarvan vier voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van twee jaar waarvan één jaar voorwaardelijk, en onder toezicht stelling door het bu reau voor alcoholisme. De politierechter vonniste conform de eis met uitzondering van de on voorwaardelijke straf die hij op twee weken terugbracht. WAT we deze week schreven over de uitval van mr. Burger naar prof. Beel heeft bij een onzer lezers misverstand gewekt. - Dat prof. Beel bepaalde commis sariaten bekleedt, hebben we niet willen ontkennen. De functie van commissaris in een onderneming is geen schande en als iemand eerst in een politieke loopbaan belangrij ke kwaliteiten heeft ontwikkeld, kunnen we ons goed indenken, dat een onderneming hem aantrekt. Mr. Burger stelde het echter voor alsof prof. Beel als beloning voor het voorbereiden van een „conser vatief" kabinet deze commissaria ten had gekregen, alsof hij als com missaris misbruik zou hébben ge maakt van bepaalde politieke vóór wetenschap ten gunste van zijn za- keliike belangen. „Ronduit gemeen", zei de Volks krant van deze beschuldiging. Zo nemen wij het de heren Lieftinck en Mansholt ook helemaal niet kwalijk, dat zij hun belangrijke banen heb ben aanvaard, banen, die ze alleen maar gekresen hebben, omdat ze in de politiek hebben geëxcelleerd. We hebben echter willen betogen, dat het in de lijn van de aanval op prof. Beel zou hfebben gelegen, als mr. Burger dit zijn eigen partijge noten ook kwalijk nam. Het is trou wens opvallend, dat de socialisti sche pers als vermoord zwijgt over deze aanval op prof. Beel en de scherpe aanvallen, welke mr. Bur ger deswege te verduren kreeg, ook niet tracht te pareren. Ze zit er duidelijk mee in. Ze is blijkbaar ook niet gelukkig met het relletje, dat mr. Kranenburg tegen minister Beerman ontketende en dat ook spoedig dood liep op de nuchtere feiten. De socialistische Tweede-Kamer fractie moet het oppositie-voeren echt nog leren. titie, mr. T. Lebret, verweet hem een onvoorwaardelijke gevangenis dat hij zich niet had afgevraagd of straf. Hij vorderde twee weken voor de briketten wel eigendom van de j waardelijk met een proeftijd van schipper waren. Schipper van der twee jaar, een boete van f 100,— en L-, die niet ter zitting verscheen, wérd conform de eis tot een boe te van f 100,— veroordeedl. Een brigadier van de gemeente politie te Terneuzen, verklaarde als getuige dat hij had gezien hoe ver- de ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden. Ook de handelaar P.J.B. uit Aar- dachte de zak met briketten uit de denbu i g stond terecht voor rilden in Ladl?,g Y.9We- Hy bevestigde dat ver- een auto terwijl hij zich onder in- dachte hiervoor toestemming van de - schipper had, die de overbelading als zijn eigendom kon beschouwen. De politierechter verweet verdachte dat hij niet heeft onderzocht of de briketten van de schipper waren. Met het oog op het blanco strafre gister vonniste hij aanzienlijk lager dan de eis. De vertegenwoordiger A. H. V. uit Breskens had op 20 augustus er ge haast om in Vlissingen de boot naar zijn woonplaats te halen. Hij arriveerde laat aan de steiger, en kreeg van een controleur een plaats aangewezen, vanwaar hij nog op tijd vloed yan sterke drank bevond. Zelf. beweerde verdachte dat hij nog „Het is juist de werving van be roepsmilitairen, die wij als het meest urgent zien. Eigenlijk zou liet zo moeten zijn, dat door werving van beroepsmilitairen de nodige aantal len worden bereikt ên voor de op vulling van het bestaande tekort èn voor de dienstijdverkorting". TAE PTT is toch niet zo mild als we dachten. Wie een brief van 20-40 gram met 24 cent frankeert, krijgt wel degelijk strafport van een dubbeltje. De mildheid is wel in overweging geweest, maar men heeft ze laten varen. De veelvuldige frankering met 24 cent sproot ech ter voort uit een praktische over weging. Postzegels van 12 cent heeft menigeen we] in voorraad, postze gels van een kwartje niet. Zou het nu zo bewaarlijk zijn het porto voor deze brieven met één cent te ver lagen? I Dit staat in een uiteenzetting van het standpunt van de Koninklijke Vereniging van Onderofficieren van de land- en luchtmacht over het rapport van de ..commissie werke lijke diensttijd cLienstplich'tingen' Over het bezoldigingsaspect schrijft de vereniging dat er een toeneming van de voortijdige verla ting van de dienst door beroepsmi litairen is. De bezoldiging, zegt zij, is veel en veel te laag. Vanavond zendt de KRO-televisie een kort programma uit bij gelegen heid van het 50-jarig jubileum van Onder het felle licht van televisie schijnwerpers hebben ministers van op de boot zou kunnen rijden. Hij i Engeland, Oostenrijk, Zweden, Noor- werd echter door een andere contro- wegen, Denemarken, Zwitserland en leur en een agent van politie terug- J Portugal vrijdagmiddag in hetde regisseur-acteur Albert van Dal- gestuurd. De man werd driftig en Zweedse ministerie van Buitenlandse i sum. De 70-jarige zal een fragment wilde de agent bang maken door op Zaken te Stockholm het verdrag voor spelen uit het stuk dat hij by gele- hem in te rijden. De agent sprong I k^e*ne vrijhandelszone gepara- genheid van zijn jubileum koos, bijtijds opzij. feerd. i .Sauls dood" van Abel J. Herzberg Ter zitting -verklaarde vprHaoVitP n*euwe handelsgebied omvat dat op deze zelfde avond in gala- opverzoekVn zita raadsman Hat 1 ciraa mi«°en mensen. j première gaat bij de Haagse Come- hij geremd zou hebben als de aeent I de conferentle van ministers the. wim Bary die dit programma was blijven staan. De officier vorder- j w voorts ct',n resolut.Ie aangeno- samenstelt en regisseert, zal enige de een boete van f 100 - of twee mel?k waarin de ministers zeggen prominenten van het Nederlands To- vastbesloten te zijn al het mogelijke i neel herinneringen laten ophalen, te doen om een splijting van Euro pa te voorkomen. In het door de ministers uitgege ven communiqué wordt gezegd, dat het verdrag de instelling van een vrije markt beoogt tussen de leden j van de kleine vrijhandelszone. maanden hechtenis. De politierech ter veroordeelde verdachte conform de eis. Op 13 augustus vond een wacht meester der rijkspolitie aan de rijks weg onder Axel een auto in de sloot, waarin de jeudige H.E.C. van den H. lag te slapen- Hij bleek on der invloed van sterke drank te ver keren. Een onderzoek wees uit dat de jongen in een cafetaria enige Spanjaarden had ontmoet en na en- Na deze uitzending, die direct volgt na het NTS-journaal, wacht de kijkers naar het KRO- programma een zeer bijzondere waarvan het door voor is een maximumtermijn van tien jaar vastgesteld. Elk lid van de zone kan zelf zijn buitentarieven vaststellen. (Van onze verslaggever) Omstreeks half twaalf gis termorgen is op de onbe waakte overweg aan de Kwekerijstraat te Breda 'n vrachtauto in botsing geko men met een losse locomo tief, die vanuit de richting Tilburg naar het station Breda reed. De vrachtwagen-chauffeur, J. van Baarle uit Delft, werd met een shock en een hoofdwond naar het St.-Ignatiusziekenhuis te Bre da overgebracht. De locomotief werd aan de voorzijde vrij ernstig beschadigd. Zware schade liep de laadbak van de vrachtwagen op, die door de klap een halve slag was gedraaid. Onoplettendheid van de vrachtwagen-bestuurder is de vermoedelijke oorzaak van de botsing. De chauffeur, met een lege wagen op weg naar de nieuw- Dit zal bereikt worden door af- verrassing, schaffing van de tarieven en ophef- fing van andere handelsbelemmerin- I ga3n afhangt van de geheimhou- gen in de industriële sector. Hier- j ding, die in de Nederlandse pers wordt betracht. Verschijnt er namelijk ook maar één bericht over deze uitzending tevoren, dan gaat zij niet door- Ook wij moeten u dus in spanning hou den. Vervalt deze verrassing om bovengenoemde reden, dan kan men van 8.35 tot 9.35 uur kijken naar de combo's van Horace Sil ver en Sonny Rollins. Het programma wordt besloten met de Hitchcockfilm „De toekomst heeft geen geheimen" en een epiloog door pater Verhagen OESA. België: Via de Vlaamse televisie kan men vanavond na het nieuws kijken naar een reportage van Joop Geesinks Nederlandse poppenfilmstu- dio's Dollywood. Daarna draait het feuilleton „Vader weet het best", terwijl besloten wordt met de korte tv-opera ..Passkontrolle", die in Salzburg bekroond werd met de eer ste prijs. bouwwijk „Doornbos" om daar zand te laden, moet ter plaatse vrij goed bekend zijn. Hij reed de route al enige tijd dagelijks. Zeer waarschijnlijk was de ca bine van de vrachtauto het spoor al gepasseerd op het moment van de botsing. De locomotief had een snelheid van om cn nabij de zes tig kilometer per uur. De machi- De laadbak van de vrachtauto werd zwaar beschadigd... nist heeft bovendien nog sterk ge remd. Ongeveer een uur is het trein verkeer op de betrokken plaats over enkel spoor geleid. Kort na half een waren beide sporen weer in gebruik. In het televisiespel „Requiem voor een zwaargewicht" dat vanavond door de Avro wordt uitgezonden, zal Lia Dorana haar debuut als actrice voor de tv maken. In dit spel, dat op keiharde wijze een van de ach tergrondproblemen van het beroeps- boksen behandelt, zal men niemand die sport zien beoefenen. Boksers zullen er niettemin in overvloed zijn waarvoor een beroep is gedaan op een tiental Nederlandse kampioenen cn oud-kampioenen. De enige echte zwaargewicht onder de medespelen den is de titelrolvertolker Ko van Dijk, die bokslessen heeft genomen bij Harry Bos. De Avro-uitzending wordt geopend met een filmverslagje van de we reldreis van Ed en Gerda van der Elsken en de tweede rubriek in de serie ..Kunstgrepen" door Pierre Janssen, conservator van het Stede lijk Museum van Schiedam. Van 10 uur tot hall 11 „Sport in beeld", daarna een Eurovisiereportage van een groot concours-hippique in Ge- nève. Van 3 uur tot half 5 vanmiddag verzorgt de NTS een Eurovisiere portage van internationale zwem wedstrijden in Amsterdam. Deze uitzending wordt o.a. door de Vlaamse televisie overgenomen. België: De Vlaamse televisie neemt de Avro-toneeluitzending oyer. Tevo ren en daarna korte filmimpressies o.a. van werk en leven van Debussy. Het amusementsprogramma van de KRO „Tierelantijnen", waarnaar men vanavond van 9.20 tot 10.25 uur kan luisteren, bevat onder andere de rubriek „Zó werden ze populair". In de rij van artiesten die reeds in dit rubriekje optraden, voegt zich vanavond Max van Praag. Tevoren kan men via de zender Hilversum I luisteren naar Populaire Klassieken werken van Grieg en Rachmani- nov en naar de quiz „Blij-spel" tussen twee amateur-toneelverenigin gen. De Vara biedt als gebruikelijk het amusementsprogramma „Week uit - week in" met een quiz door Theo Eerdmans, enkele sketches van En- ny Mols-de Leeuwe en een tien mi nuten-optreden van Tom Manders, alias Dorus. Vanaf 9.40 uur kan men via deze zender luisteren naar het zevende deel van het vervolghoor- spel „De Z 69". De Hoogmis wordt in het KRO- programma van hedenochtend uitge zonden vanuit de Heilig Hartkerk te Breda. De plechtige H. Mis wordt gecelebreerd door kapelaan van Al phen. Deken A. Boumans verzorgt de predikatie. In het avonduur kan men via deze zender Hilversum I luisteren naar een causerie met als onderwerp Welvaart voor het Bra bantse dorp". Hierover spreekt drs. G.J.M. Sonnemans, medewerker van het KASKI. Daarna, om kwart over 8, presenteren Jan de Cler on Emile Lopez hun cabaret „De halve maan(d)", om kwart voor 9 spreekt de heer J.M. Peters, om 8.55 uur vangt een bel cantoconcert aan met fragmenten uit werken van Wagner, terwijl wij u tenslotte attenderen op hetl uisterspel „Pierrette in zwart" waarvan de uitzending even voor half 10 begint. Via de Vara veel lichte muziek zoals een populair concert door van Krevelens Theaterorkest vanaf 8.05 uur, ..Scherzando" vanaf kwart over 9 met het duo Teddy en Henk Schol ten en een uitvoering door Jo Bonte's hoornensemble. Tussendoor, van kwart voor tot kwart over 9, „Hu moreske", waarin vier sprekers een zelfde onderwerp behandelen. Sport: Hilversum I: 4 uur: repor tage laatstek wartier Blauw-Wit PSVnabeschouwing Elinkwijk Feyenoord en uitslagen eredivisie. Hilversum 2: 9 uur: mededelingen; 12.30 uur: sportspiegel; 4.30 uur: uit slagen, korte verslagen en commen taren; 6 uur: standen; 11.10 uur- laatste uitslagen.

de Stem | 1959 | | pagina 3