Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen WYBERT 1100 Zusters-oversten in Den Bosch bijeen f Dr. K.S.V. „Walcheren viert morgen vijfde lustrum Toonkamer beschuttende werkplaatsen geopend Dagblad Dï Slem Lijdensweg van nieuw schip ZUID-BEVELAND Burgemeester opende vogel tentoonstelling KAPITEIN RIJKERS MAAKT SCHOON SCHIP 111 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 21 NOVEMBER 1959 Kookdemonstratie voor de K.A.V. Zilvervlootactie „Nicky" vrijgegeven SCHEEPSBEWEGING Doktersdiensten Dierenartsen Zeeuwse stichting voor revalidatie In Goese stadhuis Aanrijding liep goed af l/üm-XooU Winterprogramma K.A.B. Studio speelt voor de K.A.B. Kampioenendag Sint Nicolaas komt op bezoek Muziek-vacatures Mij voor handel en nijverheid PIET VAN TILBURG Vandaag Morgen Princeville Mirabelle Maandag „Statendam*' raakte op drift Hoogwaterstanden AGENDA 3 fjpg ÉS VLISSINGEN 55 Wanneer morgen het 25-jarig bestaan van de Katholieke Sportvereniging „Walcheren" gevierd wordt, sluit men een periode af, waarin een aantal stugge doorzetters er in geslaagd is, een sportvereniging van for maat te scheppen. „Walcheren" immers, behoort met zijn drie honderd leden tot een van de grootste plaatselijke sportorga nisaties. Het aantal leden is echter niet bepalend voor de goede reputatie, welke „Walcheren" geniet. Het is veel meer de sfeer in de vereniging die „Walcheren" een goede naam heeft bezorgd. Hoewel het eerste voetbalelftal geen daverende presta ties levert, hetgeen naar men vaak beweert, van groot belang is voor de populariteit van een vereniging, blijkt dit van geen invloed te zijn op de goede gang van zaken bij „Walcheren". Integendeel „Walcheren" groeit en bloeit als nooit tevoren. Voor één lid moet dit wel een bijzonder groot genoegen zijn, nl. voor de voorzitter Van Hijfte. Reeds sedert de oprichting in 1934 is hij voorzit ter. Alle ups en downs heeft hij van Voor het nog slechts een jaar oude Engelse vrachtschip „Shaftesbury" is de Westerschelde een ware lijdens weg geworden. Het ruim 8500 ton me tende schip, eigendom van de Houl- der Brothers, liep drie november, tij dens dikke mist by Bath aan de grond. De volgende dag werd het schip door sleepboten vlot gebracht en naar Ant werpen geëscorteerd. Het schip bleek dermate beschadigd aan casco en ma chine, dat een grote reparatie onver mijdelijk was geworden. De Shaftes bury is vrijdagmorgen uit Antwerpen vertrokken, gesleept door drie sleep boten van de Union de Remorquage et de Sauvetage. Op de rede van Vlis- singen zullen de sleepboten Scaldis en George Letzer het schip overne men en naar Rotterdam slepen, waar de reparatie uitgevoerd zal worden. De Katholieke Arbeiders Vrouwen hebben in het Ariënsgebouw genoten van een uitstekende kookdemonstra tie. De avond, verzorgd door de PZEM, werd door circa vijftig da mes by gewoond. De demonstratrice bereidde op een fornuis-combinatie een complete maaltijd. De aanwezige dames konden zich door proeven van de kwaliteit overtuigen. Na afloop bood de waarnemend-presidente, me vrouw Ruyg, de demonstratrice een attentie aan. Tot op heden werd in het kader van de Zilvervloot-actie een bedrag van negenduizend gulden ingezameld. De actie, gevoerd door de Dierenbe scherming, loopt 26 november defi nitief af. De LTS-scholieren doen hun uiterste best om voor de 26e alle zil verwerk te verkopen. Iedere verkoop levert hen een punt op; vijfendertig punten betekent een uitnodiging voor een bustocht. Deze tocht wordt in het voorjaar gehouden. Het beslag op het Liberiaanse s.s. Nicky is opgeheven. De Liberiaan, eigendom van de Griekse reder Pa- padakis, lag sinds 12 november aan de ketting. De inbeslagname geschied de Lv.m. schadevaring aan het Ne derlandse m.s. Schippersgracht. De moeilykheden over de regeling der schade zijn thans uit de weg geruimd. De Nicky repareert momenteel te Vüssingen en wordt binnenkort weer in de vaart gebracht. Vlissingen aangekomen: 19-11 Lib. Amaconte; Ned. Statenlaan. Vlissin gen vertrokken 19-11 Ned. Tempo-D. 20-11 Ned. Statenlaan. Gepasseerd naar Antwerpen (Ned. schepen); 19- 11 Cornelis, Taurus, Ridderkerk, Cu rasao. 20-11 Silvaplana. Fiducia. Vij gendam, Jan Brons, Marian-H. Ge passeerd naar zee 'Ned. schepen)19- 11 Stad Schiedam. Esso Nederland, Eagle, Meres-N, Adonis, Atlantis, Lutterkerk. 20-11 Libra, Arnoudspol- der, Betty, Heelsum. Michel Swen- d en. Rayonredacteur: Rayonbeheerder: L. nabij meegemaakt. Na de oprichting ging het crescendo met ..Walcheren Kampioenschappen en promoties volgden elkaar in snel tempo op. De oorlog maakte aan dit alles een einde, zozeer zelfs, dat „Walcheren" op de rand van de afgrond kwam te staan. Slechts enkele van de voor oorlogse initiatiefnemers waren over gebleven. Zij zorgden er ten slotte voor, dat Walcheren weer een naam met klank werd. Het programma voor de feeste lijke herdenking omvat o.m een H. Mis met algemene communie, ge meenschappelijk ontbijt in het Schel- dekwartier, hand- en voetbalwedstrij den en een feestavond in het Con certgebouw. De feestavond wordt ver zorgd door de cabaretgroep van de K.S.V. Walcheren. Oriënteringsrit Zondag a.s. houdt de M.A-C. Scheldegouwen een orienteringsrit over Walcheren. De auto's en mo toren moeten 56 km. afleggen, de bromfietsen 40 km. Gestart wordt bij hotel Dekker aan het Bellamy- park om twee uur 's middags. Niet-leden kunnen eveneens inschrij ven. Zestig jaar V.T.V. In het kader van het zestigjarig bestaan van de Vlissingse Turnver eniging wordt deze zaterdagavond in het Concertgebouw een feestelijke bij eenkomst gehouden. De leden zullen hun vaardigheid in het turnen to nen. Deze oefeningen en demonstra ties plegen op hoog peil te staan. Voor de jeugd wordt vanavond in het Concertgebouw een feestelijke byeenkomst gehouden. Te Oostburg en Aardenburg heeft dienst dokter de Bruyckere, Oostburg; te Breskens, Groede en Schoondijke dokter Folmer, Schoondyke; te Cad- zand, Sluis en Zuidzande dokter Beek, Zuidzande; en te Biervliet en IJzen- dijke dokter Kalkman, Biervliet. Te Terneuzen wordt waargenomen door dokter Van der Griek. Op Zuid-Beveland wordt de dienst dierenartsen waargenomen door de he ren A. Noordentas te Heinkenszand. tel. 01106-290 en G. Boneschanser, tel. 01130-233 te Kruiningen. Voor Axel, Sas van Gent en Zaam- slag neemt waar de heer T. van Roon te Sas van Gent, tel. 01158-588. Te Hulst en Nieuw-Namen wordt waar genomen door de heer Nijs te Hulst. Te Oostburg, Sluis en Groede wordt de dienst verricht door de heer I. Ris- seeuw, Groede. Op initiatief van het Wit-Gele Kruis, het Groene Kruis en het Oranje- Groene Kruis in Zeeland heeft men een Zeeuwse stichting voor revalida tie in het leven geroepen. Deze week heeft men de statuten hiervan vast- Gistermorgen heeft de heer A. Schout, lid van Gedeputeerde Staten, gesteld. Het ligt in de bedoeling, dat I permanente toonkamer van pro- de kruisverenigingen elk twee leden - - - -- - - in het bestuur aan zullen Daarbij zullen het AVO, de directie geopend. De toonkamer is in- voor de arbeidsvoorziening in Zee gericht in het stadhuis te Goes on land, de stichting Federatie voor ^be- jjer auspiciën van de Stichting Fe- I dukten, die vervaardigd worden in wijzen, beschuttende werkplaatsen in Zee- deratie van Beschuttende Werkplaat sen in Zeeland. schuttende werkplaatsen, de Kon. Ned. Maatschappij tot bevordering der geneeskunst en de afd. Zeeland van de Vereniging voor Ned. Gemeen-De heer Schout sprak in zijn ope ten elk een vertegenwoordiger in het ningswoord van de grote waardering bestuur benoemen. In de toekomst zal van het provinciaal bestuur voor men een adviesbureau stichten, zo het werk van de federatie. Deze mogelijk een revalidatie-arts aanstel- waardering berust niet alleen op de len en een districtsverpleegster. bewondering voor de wijze waarop AXEL Op de hoek Pr- Hendrikstraat- Kerkdreef vond een autobotsing plaats tussen twee bestelauto's, die vrij goed afliep. De auto van de heer Sanderse uit Axel reed van uit de Stations straat in de richting van de Kerk- dreef, toen vanuit de Pr. Hendrik straat de bestelauto van de heer Van Driessen uit Nieuw-Namen na derde. Doordat de wagens op het kruis punt der straten niet volledig rechts reden, ramden zij elkaar aan het voorspatbord, dat bij beiden volledig werd ingedeukt. Alles bleef tot deze materiële schade beperkt. (Advertentie) Heinkenssand BOERINNENBOND BIJEEN Met een uitstekende koffiemaaltyd werd de jaarvergadering van de afde ling Boerinnenbond van de NCB in gezet. Er was voor deze avond een grote belangstelling. De vergadering werd o.m. bijgewoond door de heren Jac. v. d. Westeinde en Jac. v. d. Dries, namens de NCB-afdeling, pas toor Witkamp als geestelijk adviseur en kapelaan van Steen als kringadvi seur. Uit het jaarverslag van de se cretaresse, mevr. Boonman-Vermu, bleek de activiteit van de vereniging. Er werden diverse cursussen georga niseerd op huishoudelijk gebied. Het voorstel om de gelegenheid te openen deel te nemen aan „Ons Erf" werd aangenomen. Bij de bestuursverkiezin gen werden de dames v. d. Dries-van Riet en Andringa-Hooghiemstra herko zen, resp. als vice-voorzitster en pen ningmeesteres. Het bestuur bracht in Zuidbevelandse dracht een musical, die veel bijval oogstte. Een toneel groep uit Goes kwam voor het voet licht met een goed gebrachte klucht. Met een tombola met mooie prijzen werd deze bijeenkomst gesloten. GESPREKSAVOND KAB Op een door de KAB-afdeling geor ganiseerde gespreksavond behandelde mr. dr. Mes, lid van G.S. van Zee land, de loon- en prijspolitiek van de regering. Met zijn populair gehouden betoog boeide hij de aanwezigen in hoge mate. Hij ontlokte na afloop een interessant vraaggesprek. De heer Mes gaf een explicatie van lonen en prij zen uit de jaren van voor 1940 tot nu en besprak daarna de huidige door de regering gevoerde gedifferentieerde loonpolitiek. Voorzitter Jan Koens deed een beroep op samenwerking tus sen de vakorganisaties onderling. Met een kort woord herdacht hij de on langs overleden KAB'ers. ADJUNCT-COMMIES De heer R. de Koster, werkzaam als klerk op de gemeentesecretarie, is be noemd tot adjunct-commies, zulks met ingang van 1 jan. a.s. Letvedorp AANRIJDING Gistermiddag om 11,50 uur heeft een aanrijding plaats gehad tussen een per sonenauto, bestuurd door de heer J. D. uit Middelburg, en een bestelauto, bestuurd door de heer J. Z. uit IJmui- den. De personenauto kwam uit de rich ting Goes en sloeg de rijksweg bij café v. d. Dries af, in de veronder stelling dat hij de Burg. Leeuwen straat inreed. Hij ontdekte echter, dat dit niet het geval was en draaide linksaf de grote weg weer op. Het gevolg was dat hij werd gegrepen door de bestelauto, die ook uit Goes na derde. Beide auto's werden zwaar be schadigd. De personenauto is later weggesleept. Er kwamen geen per soonlijke ongelukken voor. De verze kering dekt de schade. De complete collectie moderne JAGO SHAWLS vindt U bij: A X K L Boschkapelle De plaatseiyke afdeling van de K.A.B. heeft het winterprogramma vastgesteld. Vandaag zal pater Pis- ters spreken over het onderwerp „Man en vrouw in het gezin". Op 15 december a.s. zal de heer H. Broeders, penningmeester van de diocesane bond, spreken over „Meer loon of korter werken". De derde vergadering wordt gehouden op 19 januari 1960. De bondssecretaris C. v.d. Eeden zal op die vergadering een causerie houden over ,,De staat en ik". De Jaarvergadering wordt gehouden op 20 februari. De heer J. v.d. Voorde, de Zeeuwsch-Vlaamse bestuurder uit Suiskil, zal dan de weduwen- en wezenwet behandelen. Naast deze vier ontwikkelingsavon den staan nog twee kaartavonden op het programma. De leden, die de vergaderingen bezoeken, krijgen tel kens een gratis lot. De trekking van deze loterij vindt plaats op de jaar vergadering. Hontenisse VERKEERSCURSUS By voldoende deelname zal nog deze maand met een verkeerscursus gestart worden. De cursus bestaat uit 8 lessen, elk van 2 uur. Na af loop van de cursus zullen de deel nemers in de gelegenheid worden ge steld een examen af te leggen. HULST Gisteravond heeft burgemeester A. Lockefeer in de St. Josephkring de eerste internationalevogel- en bloe- menshow, officieel geopend in aan wezigheid van het college van b en w. en de raadsleden C, van Arenthals en J. H. Stoltc Voor de tiende maal organiseert de vogelvereniging Vo gelvreugd 'n tentooonstelling, maar in verband met de viering van het tweede lustrum waren ook een aan tal Belgische inzendingen geëxpo seerd. Burgemeester Lockefeer zei in zijn openingswoord, dat hij graag aan de uitnodiging van het bestuur gevolg had gegeven om de tentoonstelling te openen, omdat, naar hij zei, wat Vo- Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen; Hulst. Dubbele Poort 7 teL 2377. W de Leeuw K M dt Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes WestsineeJ 98. tel. 2236 Rayonredacteur; C. Bastianen Rayonbeheerder: i Fait Prijs voor losse sdvertentiea oestemd voor de editie vont Zeeland t J. 16 pei mm Voor .Ingezonden Mededel»! gen' 0.3V per mm By contract aao zienll'k reductie „Kleintjes' 3 regels ol minder 1 UdHi elke regel meei f 0 15 By plaatsing ook in Brabantse oplage resp t I 5C en t 0.40 By 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Op 26 november zullen 1100 plaatselijke oversten van practisch alle vrouwelijke re ligieuze congregaties in Ne derland in Den Bosch bijeen komen, om er een korte cur sus mee te maken. De bedoe ling is daardoor de zorg voor de vorming van de vrouwe lijke religieuzen in ons land, die ongeveer 30.000 in getal zijn, in het licht der heden daagse vroomheid en heden daagse behoeften te plaatsen. De aartsbisschop van Utrecht en de vicaris-generaal van Den Bosch zullen beiden de oversten toespreken. Ter toelichting van deze gebeurtenis wordt ons meegedeeld, dat de vrou welijke religieuze congregaties zich sinds 1957 georganiseerd hebben in een stichting, welke zich ten doel stelt de gemeenschappelijke belan gen van orden, congregaties en ge nootschappen te behartigen. Daartoe is een secretariaat gesticht te Nij megen. aan welke de praktische uit werking van de doelstelling is op gedragen. Dat wil dus zeggen, dat het secretariaat de vraagstukken van de moderne kloosterorden en con gregaties met al hun godsdienstige, psychologische en juridische aspec ten onder ogen neemt, de contacten tussen de samenwerkende instellin gen vestigt en tenslotte ook alle le den, waar dat nodig is, van advies dient. Een der belangrijkste initiatieven is nu de cursus voor huisoversten, wel ke dan op 26 november wordt ge houden. Na een H. Mis met preek van mgr. M. A. P. J. Oomens, vicaris-generaal van Den Bosch, volgt de byeenkomst in het Casino, waar mgr. dr. B. J. Alfrink spreekt over datgene, wat de Kerk van de religieuzen ver wacht. gelvreugd doet steeds genoegen on dervindt. Naar zijn mening wordt de natuur nog te weinig gewaardeerd, terwijl vogels en bloemen toch Gods gaven zijn. De burgemeester zei voorts, dat Vogelvreugd door deze tentoonstelling meewerkt aan cultu rele vorming. Na de officiële opening sprak de burgemeester nog de hoop uit dat Vogelvreugd veel plezier aan deze show zal mogen beleven en hij hoopte tevens op een financieel suc ces. Nadat de voorzitter van de ver eniging de heer G. J. de Koning, de burgemeester een catalogus had over handigd betraden genodigden en "be langstellenden de St Josephkring. Rest ons nog te vermelden dat de oranje-rood-agaat-kanarie van de heer W, Wieme algemeen kampioen werd. De Culturele Commissie van de KAB Huist heeft de keuze laten vallen op het gezelschap „Studio" uit Amr sterdam om in het winterprogramma een toneelavond te verzorgen. Het Am sterdamse gezelschap, dat een goede naam heeft, komt met het detective- spel „De Kluis" van Agatha Christie in een vertaling van Nel Bergmans- Withaar. Het spel zal het bijzonder goed kunnen doen, want het stuk speelt tegen Kerstmis. De regie is in handen van Ferd. Sterneberg en regie assistent is Stefan Felsenthal. Zondag a.s. zal er in Bruyns een internationale duivenkampioenen-dag worden gehouden. Er zullen beroem de duiven te zien zyn, zoals de be kende tandem van Schelfhoutde Clercq uit Belgisch Klinge, de klep pers van Tuur-Boon uit Hulst en de bekende duif van de heer L. Lauret uit Boschkapelle. NieuubJSamen Op uitnodiging van het comité komt Sint Nicolaas met zijn trouwe knechten een bezoek brengen aan de parochie op zaterdag 5 december 's middags om 3 uur. Voorafgegaan door de Fanfare de Scheldezonen en begeleid door onze jeugd zal de Sint te paard door ons dorp rijden. Na ontvangst op de pastorie zal hij zijn opwachting maken in het Parochie huis en daar worden begroet door de pastoor, de burgemeester en het comité. Bouworde-avond In het Parochiehuis vond een bij eenkomst plaats om kennis te ma ken met de Bouworde. Nadat een spreker de werking van de Bouw orde en de voorgeschiedenis daarvan had toegelicht, werden lichtbeelden vertoond die de aanwezigen een in zicht gaven van de ellende in de diaspora en van de woningnood die alom heerst. VOOR DE BOUWORDE Morgen z_l er in de parochiekerk van de H. Jozef alhier gepreekt worden over de Bouworde. Nog onlangs heeft men in ons blad kun nen lezen hoe de Internationale Bouw orde opgericht door pater Werenfried van Straaten, haar doel nastreeft. Ze wil een betere internationale sfeer scheppen door het bouwen van woningen en andere noodzakelijke gebouwen op plaatsen waar de na oorlogse chaos nog het pynlykst voortwoekert. Deze manifestatie van daadwerkelijke christelijke naasten liefde, die zich geen grenzen laat stellen, verdient aller steun. Sluis Biljartjubileum Maandag 30 november a.s. herdenkt de B.V. „Kryt Op TUd", gevestigd in het lokaal van de heer Jac. Bax het feit, dat zy 25 jaar geleden werd >p- gericht. Tezelfdertijd herdenken de heren Fl. Dusarduijn, G. v. Metz, Alf. Clincke, Can. Qutaerd, Osc. Batselae- ren en P. Groosman hun 25-jarig lid maatschap. Meer dan 1300 maal bestreden deze leden elkaar onderling. Gezamenlijk werd tijdens diverse wedstrijden in België en Nederland op heel wat be kers, bokalen, lauwerkransen etc. etc. beslag gelegd. Hoewel zij, de heren Dusarduijn en Metz tot de Drees-man- netjes gaan behoren, blijven zij nog steeds actief. KOT is de langst be staande vereniging in Sluis, en gezien de prettige verstandhouding onder de leden is de vereniging nog een lang leven besehoren. Bij de vele prijzen behoort ook een Olympiade-beker '56. Hoofdzakelijk dankt de vereniging deze trofee aan de nooit versagende Metz. Deze toonde toen in de beslis sende wedstrijd zijn kunnen. Na me terslange terugtrekballen, enkele los- banders, kreeg hij de ballen in droom- positie, de serie Americain, door hem sterk beheerst. Het is een der fraaiste trofeeën waarop de vereniging trots is, en welke een ereplaats inneemt in het clublokaal. Het wordt een uitzonder lijke dag voor KOT te Sluis; de fees telijkheden beginnen reeds om 3 uur. Stoppeldijk BEJAARDENMIDDAG De eerste middag, die voor de be jaarde mannen uit onze parochie in het Verenigingsgebouw werd belegd, is goed geslaagd. In de beste stem ming legden de aanwezigen een kaartje en het kopje koffie liet zich goed smaken Voortaan zullen derge lijke middagen om de veertien da gen belegd worden. CURSUS EHBO De onlangs opgerichte EHBO-afde- ling is gestaxt met een cursus, waar aan door ruim twintig cursisten wordt deelgenomen- De lessen wor den gegeven door dokter du Puy en de heer van Aert. (Advertentie) Bescherm Uw keel en voorkom verkoudheid met financiële en andere moeilijkheden van stoffelijke aard worden overwon nen. Het werk heeft geestelijke, menselijke aspecten en daarop stoelt de belangstelling het meest. Wie een maal gezien heeft, aldus de heer Schout, hoe deze gehandicapte me i- sen bevrediging vinden in hun ar beid, kan het belang van dit sociale werk niet meer ontkennen of onder schatten. Thans kan iedereen zichtzelf in de toonkamer overtuigen van de kwali teit van het geleverde werk. De toonkamer zal bijdragen tot meer opdrachten aan de werkplaatsen. Want het voorbeeld van de PPD en andere instellingen, die hun meubi lair in de werkplaatsen hebben doen vervaardigen, verdient navolging. De directeur van de Stichting, de heer J. Pieterse te Middelburg dankte het stadsbestuur van Goes, dat de ruimte zo billijk ter beschik king had gesteld. De centrale lig ging van Goes in deze zo moeilijk bereisbare provincie heeft de keuze op deze stad laten vallen. De heer A.J. Berenpas, wethouder van sociale zaken van Middelburg, dankte eveneens het Goese gemeen tebestuur dat vertegenwoordigd was door wethouder J.J. van Melle. TERNEUZEN Door het ontslag van de heer J. Meyers heeft de Harmonie Terneuzen momenteel geen directeur. Ook de functie van directeur v. d. Tern. Mu ziekschool wordt niet meer door de heer Meyers waargenomen. Boeiende avond voor grafische werkers Mensen, werkzaam in de grafische industrie, hebben in „Hotel des Pays Bas" hun hart kunnen ophalen aan een aantal interessante films, die daar werden vertoond- „Mens en grafiek" was een in artistiek opzicht progressieve Joego slavische film, waarin een over zicht wordt gegeven van de repre sentatieve moderne grafiek, die en kele jaren geleden te zien is ge weest op een tentoonstelling te Lubl- jana. In „Rationele voorbereiding" werd duidelijk gemaakt, hoe door bepaal de technische voorzieningen die aan het drukken voorafgaan, op doelma tige en dus meer economisch ver antwoorde wijze kan worden gedrukt. Van de Canadese cineast Norman McLaren werd ter afwisseling een abstracte film vertoond. Een zeer onderhoudende film over Zweedse boekdrukpersen is niet al leen technisch interessant, maar ont leent zijn aantrekkelijkheid ook hier aan, dat men een kijkje krijgt in allerlei buitenlandse drukkerijen. „Het simpele geluk van Edgar Tijdgat" was een film vol eenvoudi ge en hartelijke sfeer. Er wordt het leven en het werken van deze Bel gische kunstenaar in behandeld. „Waterverf en drukinkt" geeft een beeld van wat er in een Amerikaan se diepdrukinrichting gebeurt wan neer een aquarel als illustratie voor een tijdschrift moet worden gebruikt. In dezelfde rolprent, briljant van kleur en imponerend van beeld, wordt bovendien het drukken van tijdschriftomslagen volgens het off setprocédé behandeld. W aterlandkerk je Cursus E.H.B.O. Door de plaatselijke E.H.B.O.-af deling is deze winter weer een cur sus georganiseerd. Door de goed ge voerde propaganda zijn er nu 30 cursisten, die deze cursus volgen, j Evenals andere jaren wordt de cur sus weer geleid door dokter A. Lie- vens uit IJzendijke. De praktische I lessen in verbandleggen worden ook nu weer gegeven door de wijkzuster I van het Groene Kruis Zr. Lemson. 1 Gistermiddag heeft de heer A. E. C. de Groot-van Emden, voorzitter van het hoofdbestuur van de Maatschap pij voor Handel en Nijverheid een in teressant referaat gehouden over het verleden, het heden en de toekomst van de organisatie. De heer de Groot van Emden sprak tijdens een lunch- bijeenkomst van het departement Zee land van de maatschappij te Goes. (Advertentie) (Advertentie) VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat-hoek Lindebast) BERGEN OP ZOOM Telefoon 5467 Van onze adverteerders Drie nieuwe zaken in Goes MAGAZIJN DE VLIJT Al meer dan zestig jaar kent Goes „De Vlijt", de zaak van de firma G. Th. Meijering. Gistermiddag heeft wethouder J. J. van Melle de nieuw bouw Opril Grote Markt 12 geopend. Zo kent Goes De Vlijt nog niet. Het is een bijzonder gezellige winkel ge worden. Van de pasteltinten die men gebruikt heeft, gaat een weldadige rust uit. Zowel gelijkvloers als in het souterrain het oude stokviskelder tje is de gezelligheid het kenmerk. Alles bij elkaar heeft men een 170 m2 ruimte erbij gekregen. Een grote eta lage van zeven meter met nog drie kleinere geeft een magnifiek beeld van het assortiment woningtextiel. OPTICA De Lange Vorststraat had gister middag reden tot vlaggen. De heer A. L. Kampman opende zyn nieuwe showroom. Optica kan het publiek in de zeven meter diepe ruimte beter to nen wat het in zyn mars heeft. En dat is naast de optiek alles op het gebied van fotografie, film, projectie en hoogtezonnen. De showroom loopt een beetje taps toe en door het ge bruik van frisse moderne kleuren heeft men een bijzondere ruimtewer king verkregen. De bestaande zaak van de heer Kampman heeft een har monische uitbreiding gekregen in de ruimte daarnaast. MAISON VAN WESTEN Maison van Westen heeft men maan denlang in de noodwinkel in de Voor stad kunnen zien werken. Gistermid dag is de nieuwe zaak in de Lange Vorst geopend. Het is een winkel met allure, berekend op het Goes van de toekomst. De brede glazen voorgevel met een galerij voor het winkelend publiek is imposant. Niet minder de winkel zelf, die een verkoopruim te heeft van meer dan 200 m2. Jon gens en heren wanen zich hier in een textielpaleis. Zowel gelijkvloers als op de eerste verdieping, van waaruit men een schitterend gezicht heeft op de bedrijvige Lange Vorst, is een hel dere verlichting aangebracht. Voor Goes is de nieuwe zaak, een Lijnbaan waardig, een aanwinst van betekenis. (Advertenties) IJZENDIJKE Hofzicht Mariza. 8 uur Grifin SAS VAN GENT Olympia 8 uur Het dagboek van Anne Frank. HULST Bioscoopgebouw 8 uur Het dagboek van Anne Frank. AXEL Het Centrum 8 uur Het dagboek van Anne Frank. Opening landbouw- huishoudschool. SLUISKIL Parochiehuis Dansen. OOSTBURG Ledel 7,45 uur Animeer- meisjes. TERNEUZEN Luxor 8 uur Het dagboek van Anne Frank. Concertgebouw 8 u. Geintjes met geesten STOPPELDIJK Verenigingsgebouw 7,30 uur De sloep zonder visser. MIDDELBURG Schouwburg Feestavond HKW. Intocht St. Nicolaas. Schouwburg Commandant Crabb slaat terug. GOES Intocht St. Nicolaas. P.v.O. Feestavond PTT. Grand Het gebeurde op klaarlichte dag. VLISSINGEN Intocht St. Nicolaa*. Luxor Dwars door de hel. Alhambra Het gebeurde op klaarlichte dag. DE KLINGE Cinema van Dijck 7,30 tl. De tien geboden. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur Ballet Restaurants Menu a fl. 6.50 jambon (Vardenne crème aux champignons schachliks karsky bavarois surprise receptiesverlovings- en trouwpartijen Voor uw kopje koffie of thee, zakenlunch en diner APARTE ZALEN IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur Grafin Mariza. SAS VAN GENT Olympia 1, 4,30 en 8 uur Het dagboek van Anne Fran-k. HULST 2 uur Intocht St. Nicolaas aan Station. Bioscoopgebouw 2, 5,15 en 8,30 uur Het dagboek van Anne Frank 8. Blommaert 2.30 uur Grote palingschie- ting Groot Patronaat 10 tot 21 uur In ternationale bloemen- en vogelshow. OOSTBURG Ledel 2 uur De trotse rebel, 4.30 en 7,45 uur Animeermeisfes. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur Geintjes met geesten. Luxor 2 uur Gein tjes met geesten, 4.30 en 8 uur Het dag boek van Anne Frank. ST. JANSTEEN L. de Block Duivenhok tentoonstelling. R. Everaerd 1 uur Wild- schieting. jan Pluym 3 uur Wildschie- ting. E. Ottjes-Lafeber 6.30 uur Grote prijskaarting Gemeentelijk Sportterrein 12.30 uur Steen 2-Terneuzen 2. 3 uur Steen l-Yerseke 1. ZANDBERG GRAAUW p. Leeraert 3 U. Grote kalkoenschieting. TERHOLE Zaal De Lindeboom 3 uur Bekerschieting. KLOOSTERZANDE Café Het Witte Huis 5 uur Dansen. AXEL Het Centrum 3 en 8 uur Het dagboek van Anne Frank. KOEWACHT L„ Seghers 9 tot 4 uur Duiventen toonstelling. G. van Laere 6 uur Grote prijskaarting. A. de Kind 9 tot 4 uur Duivententoon- stelling. HEIKANT L. de Rechter 6 uur Grote prijskaarting. DE KLINGE Cinema van Dijck 3 en 7,30 uur De tien geboden. MOERBEKE-KOEWACHT A*b. Wouters 3 uur Prachtige schieting. STOPPELDIJK Verenigingsgebouw 7.30 uur Toneelspel „De sloep zonder visser" NW.-NAMEN R.-K. Toneelvereniging ..Polly Perkins". MIDDELBURG Schouwburg Comman dant Crabb slaat terug. GOES Grand Het gebeurde op klaar lichte dag VLIS5INGEN Alhambra Het. gebeurde op klaarlichte dag. Luxor Dwars door de hel. ZUIDDORPE Centraal 3 uur Sdhieting liggende wip. 's-HEERENHOEK Jeugdhoeve KRO- revue. GENT Kon. Ned. Schouwburg 3 en 7.30 uur Twee op de wip. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 2 uur Tristan en Isolde; 8.30 uur Tosca. SAS VAN GENT Olympia 8 uur Het dagboek van Anne Frank. HULST Bioscoopgebouw 8 uur Het dag boek van Anne Frank. NW.-NAMEN R.-K. Toneelvereniging ..Polly Perkins". OOSTBURG Ledel 7,45 intr Animeer- mezsjes. TERNEUZEN Luxor 8 uur Het dagboek van Anne Frank. AXEL Het Centrum 8 uur Het dagboek van Anne Frank. DE KLINGE Cinema van Dijck 7,30 U. De tien geboden. MIDDELBURG. VLISSINGEN EN GOES: Zie programma's van gisteren. Het ruim 24,000 ton metende Ne derlandse lijnschip „Statendam" van de Holland-Amerikalijn sloeg tijdens een storm met windkracht 11 los van beide ankers in de haven van Cork (Ierland). De kapitein riep de hulp van een sleepboot in, die daarna ne gen uur lang bij de Statendam is gebleven om te voorkomen dat het schip op de rotsen zou drijven. Morgen, zondag 22 november, gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 6.40 en 19.12 uur, te Terneuzen om 6.09 en 18.40 uur en te Vlissingen om 5.42 en 18.14 uur. Maandag 23 november is het hoogwater te Hans- weert om 7.26 en 20.06 uur, te Ter neuzen om 7.00 en 19.38 uur en te Vlissingen om 6.33 en 19.14 uur. f'. Ac

de Stem | 1959 | | pagina 2