Zeeuwsch-Vlaanderen Zuid-Beveland Excelsior te Schiedam boekte goed resultaat Walcheren Dagblad De Stem SH0DR Chefarine.4 Gelegenheids aanbieding CHARMEUSE DAMES ONDERJURK Ille Menheere verlaat B. A. Restauratie van kerkhof Bramenaanvoer gaat minderen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 7 OKTOBER 1959 VLISSINGEN Brons voor jubilaris bij prov. bootdienst I KASTEEL SPECULAAS Bromfietser onder tractor Bazaar voor fanfare Schuur in as OOSTBURG Eeuwfeest rederijkers Winkeliersactie goed geslaagd Gemeenteraad vergaderde Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! Nieuwe vleugel van „Pomona" te Kapelle onder de kap Oosterhout blijft blok aan been Benoeming nieuwe directeur op agenda Toeristen brachten Zeeland miljoenen De fabriek te Oosterhout Integratiepogingen Burgemeester Goes bepleit aanleg industrieterrein KASTEEL SPECULAAS Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen HET SYSTEEM SENSORAMA Gistermorgen is op het kantoor van de prov stoombootdiens: alhier een koninklijke onderscheiding uit gereikt aan de assistent-agent van de dienst, de heer P. v, d. Vlist, die zijn veertigjarig ambtsjubilé mocht vieren. De Commissaris der Koningin zelf reikte de jubilaris de bronzen ere medaille van de Oranje-Nassau-orde uit en schetste in het kort de grote ijver en plichtsbetrachting van de heer v. d. Vlist, die onlangs 65 jaar werd en volgende maand van zijn pensioen gaat genieten. De directeur van de Stoomboot- dienst, mr, J. Nieuwenhuis voegde de jubilaris waarderende woorden toe, complimenteerde hem met zijn on derscheiding en overhandigde hem de bekende enveloppe met inhoud. Voorts werd de heer v. d. Vlist ge lukgewenst door de burgemeester van Vlissingen, mr. B. Kolff, door het lid van G.S., de heer M van Poelje en door zijn onmiddellijke chef en enige employés. 'Advertentie) Een pak van 500 gram 1 van 98 voor 75 bij minstens 2.50 t aan waren. Ook alle merkarti- kelen tellen mee. In alle EDAH- en ZieZo-winkels. Biervliet VERTREK WIJKVERPLEEGSTER WIT GELE KRUIS Per 1 november a.s. gaat zuster Wil- lemsen, wijkverpleegster van de ver eniging het Wit-Gele Kruis voor Bier vliet en Hoofdplaat, deze gemeente verlaten. In verband met haar voor genomen huwelijk heeft zuster Wil- lemsen, die hier slechts betrekkelijk kort werkzaam was per bovengenoem de datum ontslag gevraagd. Alle door het bestuur van de vereniging in het werk gestelde pogingen om in de door dit vertrek ontstane vacature te voor zien leverden tot heden geen enkel resultaat op. BENOEMING RAADSLID Door de voorzitter van het centraal stembureau in deze gemeente werd de heer A. de Meijer van de wijk Driewegen onlangs benoemd ver klaard als raadslid in de vacature, ontstaan door het bedanken van de heer Michielsen. De heer de Meijer heeft echter inmiddels meegedeeld zijn benoeming niet aan te nemen. In zijn plaats zal nu worden benoemd de heer C. de Kramer, die als derde kandi daat voorkomt op de indertijd door de P.v.d.A. ingeleverde kandidatenlijst. Sas van Gent Een tractor met twee aanhang wagens, geladen met bieten en be stuurd door J. V. uit IJzendijke, kwam, door geen voorrang te verle nen op de wegkruising Driekwart, in aanrijding met de 34-iarige brom fietser A. uit Assenede. 's-Heerenhoek ALBERT „ILLE" MENHEERE Dc heer A. Menheere, nu tweeën tachtig jaar, krijgt eervol ontslag als voorzitter van het burgerlijk armbe stuur. Sinds 1941 bekleedt „Ille" Men heere deze functie. Met dit afscheid trekt deze zo be kende figuur zich geheel uit het maatschappelijke leven terug. Met zijn talenten heeft Menheere gewoekerd. Zakenman in de winkel van Sinkel met gezond verstand en een zeldzame werklust, bleef hij ge meenschapsmens. Bij alles wat in 's Heerenhoek met organisatie te maken had, was Ille Menheere betrokken. In de gehele Zak van Zuid-Beveland heeft hij kiesverenigingen opgericht, die de grondslag zouden gaan vormen voor de Statenkring Goes. Hij is ook lid geweest van de partijraad, waar naar zijn eenvoudig, maar weldoordacht woord steeds scherp werd geluisterd. Vanuit zijr. dorp heeft hij het ka tholieke middenstandsleven georga niseerd. Hij zetelde daarna twintig jaar lang in het bestuur van de Mid denstandsbond. De Kamer var. Koophandel, het Borg stellingsfonds, de Vincentiusvereni- ging, het patronaatswerk, de Neder landse Vereniging voor Maatschappe lijk Werk, zij hebben alle Ille Men heere gekend en meegemaakt. In de eerstkomende raadsvergade ring van 's Heerenhoek zal het ontslag worden bekrachtigd en een nieuwe voorzitter van het B.A. benoemd. Kort daarop wil men de heer Men heere een grootser afscheid bereiden. Wie het belang van de gemeenschap heeft gediend ten koste van eigen voordeel, heeft dit meer dan ver diend. AANLEG PLANTSOENEN IN DE GEMEENTERAAD Morgen, donderdag, komt de raad van deze gemeente in openbare ver gadering bijeen. De belangrijkste punten van de agenda zijn de verkoop van de burgemeesterswoning, de wij ziging van de politieverordening, de verkoop van bouwgrond en de aanleg van plantsoenen. Ovezande. JUBILEUMSCHIETING Zaterdagmiddag wordt om twee uur bij de wed. C. Verveking een ju- bileumschieting gehouden met de heer M. Rijk als middelpunt. Men verwacht 70 a 80 deelnemende schut ters. Dagblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 2377. Rayonrcdacter: W. de Leeuw Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, W* -ingel 98, tel. 2236. Rayonreacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. Voor „Ir rzr den M-d '«"ngen' f 0,37 per mm. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels t minder f0,90 elke regel meer f0.15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f0,40 Bij 3 achter-en volgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld Heinkenszand De restauratie van het kerkhof, waaraan halverwege het vorige jaar werd begonnen is thans afgesloten. Het resultaat is verbluffend en ge tuigt van een hechte gemeenschaps zin van de parochie van de H. Bla- sius Indertijd werd een commissie op gericht; zij bestond uit de heren J. Andringa, A. Rijk, C. van 't West einde, C. Rijk, D. de Winter, W. Geijs en A. Janse. In het dorp stond men nogal sceptisch tegenover de plan nen van de commissie, maar bij de huis-aan-huis-inzameling en de wer ving van medewerkers was hiervan weinig over De oude grafbedekkingen werden verwijderd en schoongemaakt. Tus sen de graven werd gras ingezaaid. Deze grasstroken vormen de loop paden. De graven werden op één lijn geplaatst. Een verhard pad werd aangelegd vanaf de ingang naar de oostzijde, waar een priestergraf is geprojecteerd. Aan het eind van het pad staat een groot kruis met een geboetseerde Christusfiguur. De begraafplaats munt door stijlvolle soberheid. PLAATSGENOOT WORDT HOOFD VAN SCHOOL. De heep A Simonse, te Heinkens zand leraar aan de Piusschool te Rijen werd benoemd tot hoofd van de katholieke lagere school voor kin deren van beroepsmilitairen. Hoedekenskerke De fanfare „Con amore" alhier, zo schrijft men ons, verkeert in grote financiële moeilijkheden, omdat zij haar instrumentarium, dat totaal verouderd is, moet vernieuwen. Bo vendien is uitbreiding noodzakelijk daar zich heel gelukkig overigens vijftien nieuwe leden hebben aan gemeld. Om de grote kosten, welke dit met zich meebrengt, besloot het bestuur der fanfare op 23 en 24 okto ber een grote bazaar te houden. Men hoopt daarmede een paar duizend gulden rijker te worden. Gistermiddag heeft een fel brandje een schuur op het erf van I. Groene- wege in de as gelegd. De brand ont stond bij het afbranden van een berm, vlak naast het houten gebouw tje. De brandweereenheid van Hoe- dekenskerke werd terstond gealar meerd en slaagde erin het vuur gro tendeels te doven. Even later arri veerde de brandweer van Kwaden- damme-Hoedekenskerke ter plaatse, die onmiddellijk bij het blussingswerk assistentie ging verlenen- Op de wa terleiding stond zeer weinig druk, zodat burgemeester Stieger nog tele fonisch om drukverhoging heeft moe ten verzoeken. Kwadendamme CURSUS VROUWENGILDE Het Vrouwengilde in onze parochie organiseert een huwelijks- en gezins cursus, waarbij de leden met hun echtgenoten worden uitgenodigd. De data van deze avonden zijn 8 en 29 oktober en 12 en 16 november. Kloetinge MUTATIES OP SECRETARIE Aan mej. M. v. d. Berg is ontslag verleend als klerk ter secretarie. Haar plaats wordt ingenomen door mej. J. de Jonge uit St.-Philipsland. De heer F. Versprille, adjunct-com mies ter secretarie in Schoondijke, is benoemd tot ambtenaar ter secretarie in Kloetinge. SERENADE VOOR DIAMANTEN PAAR De muziekvereniging Excelsior heeft een serenade gebracht aan het echt paar W. Nieuwdorp-Reinhoudt ter ge legenheid van het zestigjarig huwe lijksfeest. WANDELAAR AANGEREDEN De 64-jarige heer J. Welleman is, toen hij een wandeling maakte op de Kapelseweg, aangereden door een bromfiets. De heer Welleman, die plot seling overstak, liep verwondingen en een hersenschudding op. De bromfiets schoof onder de tractor en het logge voertuig kwam met het linkervoorwiel boven op de borstkas van A. tot stilstand. De chauffeur zette onmiddellijk de trac tor weer in beweging om het slacht offer uit zijn benarde positie te be vrijden bij welke manoeuvre de bromfiets volledig werd vernield. De heer A. werd per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil ver voerd. Naar wij vernemen stelt de heer A. het goed. Op 30 oktober aanstaande zal de kamer van Rhetorica „Oefening en Vermaak" het 100-jarig bestaan vieren. Het spreekt vanzelf, dat deze ge beurtenis niet onopgemerkt zal voor bij gaan. De vereniging zal in het hotel „De Eenhoorn" een receptie houden 's Avonds zal in het Ledel- theater' een jubileumuitvoering wor gen gegeven. Het programma van deze uitvoe ring zal pas later bekend worden gemaakt. De laatste dagen van de winkel actie kenmerkten zich door een grote drukte. Vooral het slotconcert, gegeven door de land- en zeescouts van Brugge trok grote belangstelling. Door dit slotconcert werd er een drukke veertien dagen afgesloten. Over het algemeen genomen mag ook deze tweede grote actie van de winkeliersvereniging uitstekend ge slaagd genoemd worden. Voor de trekking van de prijzen van de loterij van de plaatselijke ge meenschap die in het hotel „de Een hoorn" door notaris J. Mijs werd verricht bestond eveneens een grote belangstelling. Na afloop van de trekking hield de winkeliersvereniging een algemene ledenvergadering, waarop de resul taten van de actie werden gesproken. Het ligt in de bedoeling om in de Sint Nicolaastijd weer met een eve nement te voorschijn te komen. K.R.O.-REVUE. De K.R.O.-revue ,,'t Zit in de lucht" met medewerking van Berry Kievits, Gerard Walden, Anja Godé, de Osmani's met het k.R.O.-revue- orkest onder leiding van André van Wattingen, komt ook naar Oostburg en wel op dinsdag 13 oktober om 8 uur in het Ledeltheater. (at1u3}J0Apv> een sensatie! Overslag BENOEMING „CONCORDIA" In de algemene vergadering van de vereniging „Concordia", muziek gezelschap alhier, werd als vice- voorzitter benoemd de heer Gus- taaf de la Ruelle, gemeenteraadslid alhier. Deze vacature was ontstaan door het sterven van de heer Cyriel de Bruijne. PRIJSSCHIETING In het lokaal bij de heer Achiel Hillaert werd een prijsschieting ge geven, waaraan 64 schutters deel namen. De uitslag was: hoogvogel, E. Cop- pieters, zijvogel, de Meij; zijvogel, Koemans. Het grootste aantal vogels werd afgeschoten door E. de Meij (8 stuks). Het merkwaardige was, dat de heer de Meij met de eerste drie vol gende schoten zes vogels naar bene den haalde. Waterlandkerk je GEMEENTEOPZICHTER De heer C. de Smit, gemeente-op zichter te IJzendijke, werd in dezelfde functie tevens alhier benoemd. TIJDELIJK ONDERWIJZER De heer C. M. Jansen alhier werd benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan de o.l. school te Terneuzen. W estdorpe ONDERSCHEIDING De heer Alfred Vervaet uit deze gemeente, die 40 jaar werkzaam is in de coöperatieve suikerfabriek te Sas van Gent, is onderscheiden met de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. WEGVERBETERING ZWARTEN HOEK De wegverbetering op Zwartenhoek is uitgesteld tot het komende voor jaar. Dit in verband met de tijd van het jaar en de verkeersdrukte tijdens de bietencampagne. STRAATVERLICHTING Binnenkort zal aan de slechte toe stand van de straatverlichting een einde komen. In die gedeelten van de gemeente, waar nog geen klinker bestrating ligt, zal een geheel nieuwe verlichting komen. Het is de bedoe ling, dat om de andere paal TL-ver- lichting wordt aangebracht. AUTO NAAST DE WEG De chauffeur van de wagen van de firma V. en D. is wonder boven won der ongedeerd gebleven bij een onge luk dat hij had in de wijk Zwarten hoek. Doordat een voorwiel brak ge raakte de wagen naast de weg en bleef met de wielen hangen op een muur tje. De haag voor de woning waar het ongeluk gebeurde en enkele verkeers- paaltjes werden geheel verwoest. FEESTVERGADERING RODE KRUIS Op donderdag 8 oktober a.s. zal de afdeling Sas van Gent van het Ned. Rode Kruis het feit herdenken, dat zij vijf jaar geleden werd opgericht. Ter gelegenheid van het eerste lustrum wordt een feestavond gehouden in het sociale gebouw van de N.V. Stijf sel- en Glucosefabriek te Sas van Gent 's avonds om 8 uur. Ten behoeve van de Westdorpse leden vertrekt op Zwartenhoek een bus om 7.45 uur. die de bezoekers ook na afloop weer thuis brengt. luiddorpe De gemeenteraad, die in vergade ring bijeen was, heeft het college van b. en w. gemachtigd voor de maanden oktober, november en december een bedrag uit te trekken om de school gaande jeugd van de Oude Polder in staat te stellen tussen de middag de maaltijd in een verwarmde ruimte te gebruiken. De pastoor had reeds een lokaal ter beschikking gesteld, terwijl tevens reeds een toezichthouder be kend was. Het betreft hier achttien kinderen. Eveneens werd lang gesproken over de aanleg van een pad langs de dijk in Oude Polder. De heer Pauw bood aan het pad zelf uit te graven en met sintels te verharden. Een beslissing werd niet genomen, ondanks het feit. dat alle raadsleden van de urgentie van het pad overtuigd waren. Verder werd besloten tot toetreding tot de IZA (ziekenkostenregeling voor gemeente-ambtenaren). Na een nogal fel debat ging men ook akkoord met aanzuivering van de ruim 25 gulden, die na de bejaardenreis tekort waren gekomen. Aan het eind deelde de voorzitter nog mee, dat 14 oktober in Hulst een bespreking zal worden gehouden over het streekplan voor Zeeuwsch-Vlaan deren (oost). LICHTPROCESSIE Het bedevaartseizoen te Zuiddorpe is afgesloten met een lichtprocessie De stoet naderde van twee kanten het dorp. Aan de voet van het verlichte Mariabeeld droeg pater Klappe uit Nijmegen een avondmis isp. (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonderenI De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heelt geleerd pijn, te meten. Daarna heelt men kans gezien de werking van één der oudste pijnbe- strijders belangrijk te versterken door toe voeging van nieuw ontdekte middelen. Deze combinatie werkt bij pijnen - en ook bij griep - vaak beter dan elk middel afzonderlijk. Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste'maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. 20 tabl. f. 0.80.Voordelige gezinsverpakking 100 tabl. f. 3.60 Vrolijk en fier wapperde dinsdag de vlag op het in aanbouw zijnde nieuwe gedeelte van het bejaarden tehuis „Pomona" van de instelling voor maatschappelijke zorg te Kapelle. De bouw was namelijk zover ge vorderd, dat de nieuwe vleugel onder de kap ging. Als alles verder volgens de plan nen verloopt hoopt men in januari het nieuwe gedeelte in gebruik te kun nen nemen. Dan zullen weer twaalf bejaarden een plaats kunnen vinden in dit rusthuis en verder zal de werk ruimte voor het personeel belangrijk groter zijn geworden. De bouw van deze nieuwe vleugel gebeurt door de fa. Jac. de Jonge en Zn. te Biezelinge. (Advertentie) Blijkens het verslag van de raad van commissarissen van de N.V. Metaal- buizenfabriek Maatschappij „Excelsior Schiedam laat de exploitatierekening over 1958-1959, in tegenstelling tot het vorige boekjaar, een voordelig saldo zien en wel van 2.299.345. Dit is na aftrek van kosten, inclusief het relatief zeer aanzienlijke bedrag aan rente tengevolge van de grote schuldenlast, als mede de kosten gepaard gaande aan de instandhouding van het stilgelegde produktieapparaat te Oosterhout doch vóór afschrijvingen. Na bjjtelling van de opbrengsten uit deelnemingen en effecten, en van bijzondere baten beloopt het totale bedrijfsoverschot 2.670.151. Deze bevredigende gang van za ken heeft zich tot nu toe ook in het nieuwe boekjaar voortgezet. Gezien echter de grote schulden last, die in de komende jaren moet worden afgelost, en de onzekerheid die vooralsnog ten aanzien van de toekomst van het bedrijf te Ooster hout bestaat, meent de raad van commissarissen, hoezeer de thans bereikte resultaten tot tevreden heid stemmen, wederom tegen on gemotiveerd optimisme te moeten waarschuwen. Het behoeft geen be toog, dat naar een oplossing ten aanzien van het bedrijf in Ooster hout met alle krachten wordt ge streefd. Hierop dient eerst in mindering te worden gebracht het saldo verlies 1957-1958 ad 1.168.029, waarna res teert een voordelig saldo van 1.502.122. Voorgesteld wordt dere serve voor bijzondere doeleinden en de reserve voo. belastingen, in totaal 1.584.332, naar de winst- en verlies rekening over te brengen, die daarna een bedrag aangeeft van 3.086.454. Voorgesteld wordt ten laste van deze i ekening 3.024.940 te bestemmen voor afschrijvingen op de terreinen, be- drijfsoutillage enz. te Oosterhout, en voorts om het ten behoeve van het bedrijf te Schiedam geïnvesteerde be drag voor machines enz. ad 56.875 in zijn geheel af te schrijven. De in richting te Schiedam zal dan wederom tot op 10 zijn afgeschreven, terwijl de fabriek te Oosterhout pro resto zal paraisseren voor 19.7 miljoen en de 26 woonhuizen aldaar voor 440.000. Gelet op het feit, dat Ooster hout, onvoorziene omstandighe den voorbehouden, vooralsnog niet aan het produktieproces zal deelnemen, zou de raad van commissarissen deze waarden gaarne nog aanzienlijk lager op de balans willen zien verschij- Voordelig saldo Na de voorgestelde afschrijvingen resteert een voordelig saldo van 4.639, dat naar nieuwe rekening zal worden overgebracht. Onder de hui dige omstandigheden kan wederom geen voorstel voor dividenduitkering in overweging worden genomen, ge zien de resterende zware schuldenlast en de omstandigheid, dat het kostbare produktieapparaat te Oosterhout voor alsnog niet tot de resultaten bijdraagt. Inzake de achterstand in de betaling van crediteuren vermeldt het ver slag, dat de regeling met de bouw en handelscrediteuren vóór het eind van 1958 raar beslag heeft gekregen, Uit de balans blijkt, dat het bedrag aan schulden op lange termijn in het verslagjaar is gestegen van 4,6 mil joen tot 11,4 miljoen. De schulden op korte termijn konden worden ver minderd van 12,6 miljoen tot 1.3 miljoen. Waar bovendien de voorra den en vorderingen tezamen met bijna 2 miljoen daalden en het bedrijf te Schiedam een niet onaanzienlijk be drijfsoverschot liet zien, zijn de acute liquiditeitsmoeilijkheden als overwon nen te beschouwen. Grote schuldenlast Door het stilleggen in augustus 1958 van het verliesgevende bedrijf te Oos terhout werd voorkomen, dat de gun stig te achten bedrijfsoverschotten van Schiedam daardoor in sterke mate nadelig worden beïnvloed. De situatie in het bedrijf te Schiedam verbeterde in de loop van het verslagjaar niet onbelangrijk, dank zij de gunstiger wordende orderpositie en de daaraan gepaard gaande bezetting van het produktieapparaat. II Rijk met broderiekant en plissé afgewerkt, langs bustevorm en onder zoom. Pracht kwaliteit. Prima pasvorm. In wit - geel en bleu. Slechts 3 dagen QC voor deze unieke J LAGE PRIJS van BREDA - BERGEN OP ZOOM Jaarvergadering De jaarvergadering der vennoot schap zal worden gehouden op woens dag 14 oktober in het groothandels gebouw te Rotterdam. De agenda ver meldt o.a.: mededelingen over het be drijf te Oosterhout, mededelingen over de gang van zaken in de periode sinds 1 juli 1959, verslag door de heer Meijer over diens zienswijze omtrent de toekomstmogelijkheden van „Ex celsior" en benoeming van een direc teur. Als eerste op de voordracht heeft de vergadering van houders van pre ferente aandelen A geplaatst mr. G. F. Kijnders. Grote orderpositie Ten aanzien van de prijzen der pro- dukten zijn in het gehele boekjaar 1958-1959 geen veranderingen van be tekenis ingetreden, behoudens de nor male fluctuaties. In het thans lopende boekjaar daarentegen zijn de prijzen aangetrokken. Daar staat evenwel te genover, zo werd van bestuurszijde toegelicht, dat men rekening moet houden met de loonsverhoging in de metaalindustrie en met de straks in tredende huurcompensatie. De produk- tiviteit in het bedrijf te Schiedam heeft grote vorderingen gemaakt. Men be schikt thans over een zeer grote or derpositie, waarmee vele maanden ge dekt zijn in binnen- en buitenland. De Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer heeft de A.N.V. over het zomerseizoen in Zee land zeer blijde geluiden kumien laten horen. Men raamt het geldbedrag, dat met de toeristen onze provincie is binnengestroomd, toch wel ettelij ke miljoenen hoger dan andere jaren. Voorzichtig spreekt men van veertig miljoen. De oorzaak van het toegenomen vreemdelingenverkeer is natuurlijk de tropische zomer. Voor Zeeland blijft de voornaamste trekpleister het strand en daar kon men dit seizoen ruimschoots aan zijn trekken komen, hoewel ook in het „achterland" de toeristische activiteit meer merkbaar was dan andere jaren. Verder lagen de Duitse vakanties dit jaar bijzonder gunstig, namelijk in juni en juli. Volgend jaar vallen zij in juli en augustus. Het zou dan wel eens dringen kunnen worden aan de Zeeuwse kusten. In hoeverre het wegvallen van de invloed van de Expo een en ander gunstig of ongunstig heeft beïnvloed valt moeilijk te zeggen. Het fruitcorso te Goes trok een vijftig- a zestigduizend bezoekers. Miniatuur Walcheren telde er hon derdtweeënzeventigduizend. Het bad- strand te Vlissingen zag zesenzestig duizend baders. Cadzand heeft vier entwintigduizend gasten ontvangen Het zijn enige cijfers die een voorlo pig beeld geven van de (voorbije) drukte. Het koude weer begint invloed te krijgen op de bramenoogst. Tot op he den zijn er op de fruitveiling in Ka- pelle-Biezelinge nog drie keer per week bramen voor de industrie ge veild en vorige week was er nog een aanbod van ongeyeer 4 ton. Thans is het aanbod echter ingekrompen tot 1 ton op dinsdag jl. en in verband hier mede heeft de veiling in Kapelle be sloten, dat met ingang van deze week er nog maar één bramenveiling voor de industrie gehouden zal worden en wel op dinsdag. Voor de verse con sumptie kunnen de bramen uiteraard elke dag worden geleverd, maar ook hier is het aanbod gering. Voor de industrie wordt op het ogenblik 71 cent per kg betaald en voor verse con sumptie betaalt men rond 40 cent per doos van 250 gram. De bramenoogst is dit jaar groter geweest dan ooit te voren. Het bestuur van „Excelsior" deelde omtrent de fabriek te Oosterhout nog het volgende mee: Het grote en kostbare pro- jeef van Oosterhout biedt vele aspecten en de mogelijkheden te dien aanzien liggen in de richting pan integratie. Hef is een zeer moderne fabriek, die men niet zonder meer kan ver- kopen, maar binnen een jaar moet er een oplossing voor ge vonden worden. Over de inte gratiepogingen valt op 't ogen blik niets verder te zeggen. Het gebouw en de machines worden inmiddels uitstekend onderhou den. Dagelijks zijn daartoe 5 tot 6 mensen te Oosterhout in actie. Alles bevindt zich dus in prima staat van onderhoud. Zelfs is het machinepark in betere staat dan in het begin, want alle destijds niet goed werkende machines zijn teruggestuurd en vernieuwd. Het bestuur meent, dat de vennootschap voor de komende jaren geen investe ringen van grote omvang nodig zal hebben. Gistermiddag heeft burge meester H. K. Michaelis van Goes ten departemente de aan leg van het industrieterrein zuid bepleit. Men wil nog deze win ter met de werkzaamheden be ginnen. Het nieuwe industrie terrein dat 16y2 h.a. groot is, maakt deel uit van een terrein van 60 h.a., dat in het structuur plan geheel voor industrieves tiging is bestemd. Het grootste deel van dit terrein ligt op het gebied van de gemeente 's Heer Arendskerke. Het aanleggen van het industrieter rein zuid gaat een miljoen gulden kos ten. Het aanleggen van de wegen kost .f 170.000. Het ophogen van het terrein vergt een bedrag van twee ton; de aanleg van de verlichting ruim 150.000 gulden. De PZEM die het terrein zal elektrificeren, vraagt ruim 160.000. Van de zijde van het bedrijfsleven bestaat voor vestiging op het nieuwe terrein nogal belangstelling. (Advertentie) Een pak van 500 gram i van 98 voor 75 bij minstens 2.50 l aan waren. Ook alle merkarti kelen tellen mee. In alle I EDAH- en ZieZo-winkels. Morgen, donderdag 8 oktober, gel den voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 6.53 en 19.18 uur, te Ter- neuzen om 6.13 en 18.40 uur en te Vlissingen om 5.40 en 18.11 uur. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: D« vierkante rekruut. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De laatste stormloop. OOSTBURG Ledel 8 uur:Duivels van de weg. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Gij zult niet begeren. GOES Grand: De reis om de wereld in 80 dagen. MIDDELBURG Electro: In de macht van de vampier. Schouwburg: De reis om de wereld in 80 dagen. VLISSINGEN Alhambra: De reis om de wereld in 80 dagen. Luxor: Monster zon der gelaat. 8 uurVrij heren OOSTBURG Ledel van het woud. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De gouden regen van het geluk. GOES Grand: De reis om de wereld in 80 dagen. MIDDELBURG Electro: Tramlijn be geerte. VLISSINGEN A*hambra: De reis om de wereld in 80 dagen. Luxor: Monster zon der gelaat. 44. In de Zand- kever worstelen Mascha en Martin door de uitge strekte rode woes tijn van Mars. In tussen vraagt Mar tin zich af, waar om Miko Krug met alle geweld de bevolking van de aarde wil bloot stellen aan de ge varen van de ab solute film. Krug zelf nadert intus sen de aarde Een tijdlang - stuurt Martin het voer tuigje zwijgend door de eindeloze vlak te. SEN D/NC TbEGRMP /K N/Er,'ZEGT hu dan. 'WAAROM WIL kQUC, MET ALLE GEWELD ZIJN TWiLIEK AAN DE CEVAPEN 1/5AN DE A/èSOLOTE FILM BLOOTSTELLEN? VOEM KAN A/tJ Ef? N/ET. VAN VERWACHTEN. .iH/J lSEENMAN/AKj Z&GT.. .Mascha heeft de regiJseur vrij co eo getaxeerd. 17,-roedend staart hij naar de Aarde, die hij met grote snelheid nadert. z.ullem daar weldra /ets meemaken!" mompelt hm. •/kzal ze laten merken. wat de f/lmkl/nstvermao. al moet ik ze daarun verniet/oen

de Stem | 1959 | | pagina 2