Zeeuwsch-Vlaanderen 36.- z Walcheren Duin bij Rentranchement en Cadzand wordt afgesloten Orgelconcert in Kapelle Matrassen ZUID-BEVELAND Hansweert exporthaven op Engeland Dagblad De Stem halfzwaar ZATERDAG koopjesdag! Waterschap gaat overleggen met college van GS. Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding Schuimpiastic GOES Alliance Francaise in winterseizoen Wandelpaden en duinovergangen Hoogwaterstanden dié is het toch maar! Ook in Virginia en American A NYLON ONDERJURK 90 AGENDA Vandaag Morgen HET SYSTEEM SENSORAMA Zo DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1959 MIDDELBURG UITSTAPJE De dames en heren van het bejaar denhuis ,,De Griffioen" hebben een jaarlijks uitstapje gemaakt en wel naar west-Zeeuwsch-Vlaanderen. In Cadzand werden ze op wafels ge trakteerd. wat zeer in de smaak viel. Via Oostburg - Breskens werd de terugreis naar Middelburg onderno men. In de algemene vergadering van het Waterschap Het Vrije van Sluis heeft de voorzitter, dijkgraaf J. B. Becu, meegedeeld, dat op 24 sep tember a.s. overleg zal worden ge pleegd met het college van Gedepu teerde Staten van Zeeland over: a. Aansluiting van de weg Oost burg - St. Margriete; b. Een gemaakt plan tot verbete ring van de weg St. Kruis - Water landkerkje; c. Een nieuwe weg Cadzand - Re- tranchement en een nieuwe brug bij Retranchement. Voorts deelde de dijkgraaf mee, dat in deze vergadering door het Wa terschap opnieuw de opheffing van artikel 182 van het bijzonder regle ment aan de orde zal worden ge steld. Dit artikel heeft betrekking op de verrekening tussen de voormalige polders van het Waterschap Het Vrije van Sluis. Maar hierover merk te dijkgraaf nog op. dat het zeer wel mogelijk is, dat ..dit een probleem zal blijven totdat de algehele vereni ging van polders in west-Zeeuwsch- Vlaanderen aan de orde zal komen". (Advertentie) le keus normale dikte 7 cm volgeschuimd gemakkelijk hanteerbaar overtrokken met fraaie rayon damast kleuren; groen, grijs en goud stof- en mo' vrij anti-allergisch lange levensduur Een restant export partij, van een eerste klas fabrikaat. Alleen morgen ZATERDAG 19 SEPTEMBER 1 persoons 80 x 1 90 cm voor SLECHTS De afdeling Goes van de Alliance Frangaise heeft haar voorlopig win- terprogramma opgezet. Op 14 okto ber is er in De Korenbeurs een ge- illustreerde lezing van Marcel Migeo over de luchtvaart en handel. De heren Houot en Wilm, die een kijkje hebben genomen acht kilometer on der de waterspiegel van de Stille Zuidzee komen op 12 november aah de hand van lichtbeelden en films van hun .avontuur relaas doen. Op 10 december staat Japan in het mid delpunt van de belangstelling met fotoprojecties van André Bader. Op 11 januari maakt men kennis met ,,L'Avocat" van maitre Georges Houssard. Pater Dubarle spreekt op 11 februari over de psycho-analyse van de sciencefiction, Eveline Sehlumberger op 12 maart over de invloed der mode van vroeger op die van vandaag. Pierre Devaux besluit de cyclus met een lezing over de atoomkracht in dienst van de mens. MOTOR BOTSTE OP PERSONENWAGEN Gisteren zijn op de Westwal een Belgische personenauto en een mo tor met elkaar in botsing gekomen. Er ontstond alleen materiële schade. De personenwagen werd bestuurd door de 22-jarige Belg I. J. A. C. S. en reed in de richting Middelburg. Voor hem uit reed de 57-jarige mo torrijder A. M. B. Deze keerde op de weg en wilde richting Bergen op Zoom gaan. Daarbij verleende hij de achter hem komende Belg geen voor rang. Rilland-Bath Filmprogramma Om de ontspanningsmogelijkheden in het komende winterseizoen te ver ruimen heeft het bestuur van De Ark een schitterend filmprogramma opgezet. Het begin hebben we al ge zien. Op 5 september draaide in het moderne gebouw Fanfare. Morgen wordt Romance am Blauen Meer vertoond, een kleurenfilm over het avontuur van twee mannen, een mannequin en een vrolijk gezelschap. Op 3. 5 en 6 oktober kan men de wereldbefaamde rolprent De tien ge boden gaan zien. Het is de bedoe ling om elke veertien dagen een film te vertonen. Naaicursus In oktober begint mejuffrouw van Laak met een naaicursus, waarvoor zich op verschillenden hebben opge geven. Deze cursus is 'n onderdeel van het winterprogramma van De Ark. Bibliotheek Het bestuur van De Ark heeft een nieuwe bibliotheek opgezet. Ruim vijftig boeken vol avontuur zijn er voor volwassenen, vijftig speurders romans en nog tweehonderdvijftig andere boeken, waaronder histori sche en oorlogsromans. Er isx eeh zeer ruim assortiment jeugdboeken, waaronder vele beeldromans, onder meer van Suske en Wiske en Bes sy. In totaal zijn zevenhonderdvijf- tig boeken aangekocht Men wil ge regeld nieuwe boeken aankopen. De mogelijkheid bestaat om via samen werking met andere bibliotheken een boek te verkrijgen, dat in de eigen bibliotheek niet aanwezig is. j 2 persoons 120 x 190 cm voor SLECHTS Nadien geldt weer de nor male prijs, die evenwel STUKKEN HOGER ligt. Hoofdplaat HENGELWEDSTRIJD De hengelsportvereniging De Schelde alhier zal zaterdagmiddag a.s. haar derde competitiewedstrijd houden. Het is de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen, waaraan weer de normale dagprijzen verbonden zijn. Tevens worden er een beker en ver schillende andere waardevolle prijzen beschikbaar gesteld voor degenen, die in deze competitie het hoogste aantal punten hebben behaald. HULST j aar vergadering v.v. „Hulst" Tijdens een zeer druk bezochte jaar vergadering van de r.-k. voetbalver eniging „Hulst" benadrukte voorzit ter A, Koppendraijer de grote finan ciële lasten, die de laatste jaren op de amateur-clubs drukken. Als „zwa re" posten werden nadien door de kascommissie genoemd; het gemeen tebestuur (vermakelijkheidsbelasting, terreinhuur e.d.i; reiskosten; kosten aan de KNVB In zijn openingswoord gewaagde spreker verder van de praatjes, die de laatste tijd de ronde deden. Spreker verklaarde omonwon- den, dat deze totaal uit de lucht wa ren gegrepen. Tenslotte werd de ver gadering nog mededeling gedaan van de instelling van een juniorencommis sie. Bestuur ingekrompen Bij de bestuursverkiezing stelde de heer G. Boddaert voor om het aantal leden terug te brengen van 11 op 9. Met grote meerderheid van stemmen werd dit voorstel door de algemene vergadering aangenomen. De aftre dende leden G. de Coninck, A. Taal man en W. de Wolf werden herkozen, terwijl de heer J. v. d. Velde de plaats innam van de heer J. de Brou wer. Bij de mededelingen kondigde de heer Koppendraijer de verhoging van de contributies en donaties aan. Er ontspon zich hierover een interessan te discussie, waarna werd besloten, dat het bestuur deze kwestie nog eens nader zal bezien. Over de geluids installatie werd medegedeeld, dat het noodzakelijk is. dat een beroep op het particulier initiatief zal worden gedaan in de vorm van reclamevoering voor en na de wedstrijden. Over de wijze waarop en de prijs zal nog nader worden beraadslaagd. Voor de sluiting stak de geestelijk adviseur, kapelaan J. van Gastel, de aanwezigen nog een hart onder de riem. kamtiranrde KERMIS IN AANTOCHT Als de voortekenen niet bedriegen zal onze tweede kermis op 19, 20 en 21 september de steeds talrijke bezoe kers het nodig, amsuement bezorgen. Op zaterdag wordt begonnen met een gekostumeerde voetbalmatch en mu ziekuitvoeringen door de kon. harmo nie St. Cecilia van Kloosterzande. de fanfare Excelsior van Terhole en na tuurlijk onze eigen fanfare Vrijheid Eendracht, terwijl bovendien ook de schutters hun pijl kunnen afschieten. Zondag komen de danslustigen aan de beurt en er is een grote schieting ge organiseerd Dc maandag staat in het teken van volksspelen voor groot en klein, schieting en dans. Sluis PROFAGANÜA- BIJEENKOMST E.H.B.O. De afdeling Sluis van de E.H.B.O. hield een propaganda-avond in het Medisch Centrum in de Hoogstraat. In zijn openingswoord kon de afde lingsvoorzitter. de heer Joh. de Bruij- ne, het voltallige college van b. en w. welkom heten, pastoor A. Smits en de hoofdbestuursleden Huiszoon de Velde uit Aardenburg draaide de film: Helpende Handen". De da mesleden zorgden tijdens de pauze voor de koffie en daarna draaide de heer J. de Bruijne enige films uit Sluis, waarbij de aanwezigen o.m. de opening van de S.P. tentoonstel ling nog eens te zien kregen, de eerste marktdag en ook nog een cir cusfilm. Enige leden gaven zich op voor de nieuwe cursus en via de plaatselijke houtverwerkende indu strie en aanverwante bedrijven zal getracht worden het aantal cursisten nog enigszins uit te breiden. VREEMDELINGENVERKEER Begunstigd door het mooie weer komen dagelijks nog heel wat vreem delingen onze gemeente bezoeken. Woensdagnamiddag was het uitzon derlijk druk. Er parkeerden een 46 touringcars met ongeveer een 2000 personen van de christelijke bond v. gepensioneerden uit het arrondisse ment Brugge. Dit bracht in de stra ten heel wat bedrijvigheid en de win keliers maakten goede zaken. TERNEUZEN De kermis wacht Als de zwaluwen met grote groe pen door de lucht zwieren, de bla deren beginnen te vallen en in de avondstille lucht de rook van ver brand aardappelloof van het veld op stijgt. begint de Terneuzenaar weer aan de kermis te denken. De Markt heeft meer dan gewone aantrekkingskracht voor de jeugd omdat er overdag wagens aangeko men zijn waaruit 's avonds het ge le licht door de ruitjes valt. Er wordt allerlei materiaal gelost voor de auto-scooters en voor de lucht- schommel, voor de zweefcarrousel en voor de oude vertrouwde daari- molen. Er komen allerlei gokkra- men en frites- en palingkramen, een kraam waar suikernoga zal wor den verkocht en één waarin een schietsalon wordt ondergebracht. Een variététheater en een moderne kijktent. Dat wordt allemaal door nijvere handen opgebouwd en voor de jeugd brengen die vreemde men sen de romantiek van het vreemde en het reizen en trekken van hier naar daar mee. Nog een paar da gen en dan klinkt de muziek. Dan is het hoogtij voor de jeugd die daar een week lang niet genoeg van kan krijgen. Olie man show in Concertgebouw Destijds vierde de K.R..O. zijn zil veren jubileum met een uitstekende revue, waarin een goochelaar-men- talist-illusionist optrad die een aan tal bijzonder goede nummers op zijn repertoire had. Dit was Pierre Du ro, een man met een reputatie die veel verder gaat dan onze lands grenzen. Op woensdag 23 en donderdag 24 september a.s. brengt hij een one man show, waarin hij een avond lang al zijn fantasie en zijn onge lofelijke handigheid zal uitleven. Zijn programma is zo veelzijdig dat ér voor iedere toeschouwer minstens enkele zeer aantrekkelijke nummers in zitten. Hij weet dit programma met de nodige spanning en humor te brengen. TELEURGESTELDE JEUGD De eigenaar van een nieuwe snack bar alhier had als openingsreclame bonnen voor een gratis ijsje laten uit delen onder de schooljeugd. Helaas, het feest heeft geen doorgang mogen vinden. Want eer de jeugd aan de beurt was had een ambtenaar van de wa renwet lucht gekregen van deze re clame en hij stelde een onderzoek in waaruit bleek, dat de eigenaar van de en Alewijnse. De laatste sprak vlak nieuwe zaak niet gerechtigd was om na de pauze een propagandawoord Voor de pauze werden enkele dc monstraties gegeven in het leggen van een verband en de heer F. van 'omsumptieijs om te zetten. Hij had _*r niet voor gestudeerd, was er niet voor geïnstalleerd, kortom, de jeugd moest teleurgesteld naar huis. Dagblad voor Zeeland. Rayonkantoor voor Z-euwsch- Vlaarid-ren Hulst. Dubbele Poort 7 tel 2377. Ray inrednc'eur: W de Leeuw Raynnbeheerder: L,. K M. de Jong Rayonkanb'oi vooi «Vacheren sn Z Peveland G»es Westsingel 98, tel 1236 Rayonredacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zee'and f 0,15 per mm Vooi „Ingezonden Mededelingen" f 0,37 per mm Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0,90 elke regel meer f 0,15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f 0,40 Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld De kans bestaat, dat de Hol- landsche Stoombootmaat schappij N.V. te Ajnsterdam een geregelde vrachtdiensft opent via Hansweert op En geland. Het betreft hier een bestaande lijn van Amster dam naar Shoreham, waarin de maatschappij Hansweert zou inlassen als tussenhaven. Momenteel peilt men de be langstelling, die mogelijk voor deze dienst op Zuid-Be veland bestaat. Voor de oor log kende Zeeland een lijn dienst op Engeland vanuit Vlissingen- De gedachte zit hier voor, dat Zuid-Beveland een niet onbe langrijk exportgebied is van groenten en fruit naar Engeland. Zoals wij eerder berichtten, komt volgend jaar in Kapelle een grote conservenfabriek in de produktie, die voor negenenne gentig procent voor de export werkt. Te Amsterdam kon men ons gisteren geen nadere inlichtin gen verstrekken. De plannen hebben, zo deelde men ons wel mee, nog weinig concrete vorm gekregen. Enkele grote exportonderne mingen op Zuid-Beveland, waar mee wij gisteren contact opna men, waren op de hoogte. Zij maken voor hun transporten naar Londen en zuid-Engeland meestal gebruik van coasters. Tfjdens de algemene vergadering van het waterschap Het Vrije van Sluis, die gisteren in hotel „Du Com merce" in Oostburg is gehouden, heeft de voorzitter, dijkgraaf J. B. Becu meegedeeld, dat op 24 septem ber a.s. met het college van Gede puteerde Staten van Zeeland overleg wordt gepleegd o.m. over een nieuwe weg van Cadzand naar Retranche ment en over een nieuwe brug bij Retrancement. Vooral wat het laatste betreft sprak de voorzitter de hoop uit, dat bij dat overleg een vorm van over eenstemming wordt bereikt, omdat anders het waterschgp zich genood zaakt ziet duizenden guldens te be steden aan een noodbrug. De huidige brug is zo slecht, dat er dringend voorzieningen moeten worden getrof fen. Naar aanleiding van deze medede ling merkte dijkgraaf J. B. Becu op, dat deze hoek van het waterschap steeds meer zorgen baart. „Het toe risme breindt zich steeds meer uit en deze belangen, hoewel het andere zijn dan de onze, doorkruisen ons werken daar voortdurend. Wanneer daar werken moeten worden uitge voerd tengevolge van deze uitbrei ding en onze belangen worden hier mee geconfronteerd dan is het onze plicht, voor zover verantwoord voor onszelf, mede krachtig aan deze kar te helpen duven", zo zei de dijkgraaf. Hij voegde daar echter aan toe, dat er bij anderen nog te veel de opvat ting heerst, dat „het waterschap al leen deze kar wel vlot zal krijgen". Zo blijven de problemen zitten, maar ik hoop, dat daar spoedig verande ring in komt, aldus de dijkgraaf, die van mening is, dat ook op dit gebied „eendracht macht maakt". Over de duinen merkte de dijkgraaf op, dat het bestuur van het waterschap Het Vrije van Sluis heeft moeten beslui ten de buitenkant van de dui nen voor het volgend badsei zoen af te sluiten ter bescher ming van de helm e.d. Het bestuur heelt zich gewend tot de burgemeester van Cadzand en Re tranchement en in principe is toege zegd mee te werken bij de aanleg van wandelpaden en duinovergangen, als de gemeente daartoe initiatieven neemt. Het waterschap heeft daar mee voor het badleven in elk geval zo weinig mogelijk te belemmeren Er bestaan plannen tot vorming van een nieuw badcentrum in de buurt van Barendse te Retranche ment, zo deelde dijkgraaf J. B. Becu verder mee. Als dat tot stand komt zal dat gebied betere ontsluiting no dig hebben. Gedacht Avordt aan ver betering van de wegen en herstel van de brug over het afwateringskanaal. GOES Grand vertoont dit weekend „De vrouw die tweemaal leefde" (Cl), een thriller onder regie van Alfred Hitchcock. Een bekwaam recher cheur, Scottie genaamd, heeft we gens hoogtevrees zijn politiewerk opgegeven. Hij wordt echter door een vriend te hulp geroepen, in verband met de zelfmoordpogin gen van diens vrouw. Ondanks grote inspanningen kan Scottie niet beletten, dat de vrouw zich van een toren stort en omkomt. Enige tijd later ontmoet de recher cheur een meisje, dat sprekend op de vrouw gelijkt, die zelfmoord heeft gepleegd. In deze vrouw ziet hij de dode terug. Een knap stukje ontspanning, geschikt voor perso nen boven 18 jaar. VLISSINGEN In Alhambra gaat eveneens ..De vrouw die tweemaal leefde" (Cl). Voor recensie: zie onder Goes. Voorts draait in Luxor „Gangsters en minnaars" (Cl), een film over een ontslagen journalist, die zich tracht te rehabiliteren. Hij heeft een interview met een bendeleider, die zich schuilhoudt in de buurt van een stadje, dat hij terroriseert. De journalist en de gangster krij gen onenigheid en een en ander leidt tot de dood van de bende leider en gijzeling van de pers man. Dank zij het doortastend optreden van de vrouw van de journalist, wordt deze bevrijd en de bende totaal uitgeroeid. Een uitstekende gangsterfilm. MIDDELBURG ,,De derde man" is de titel van de film, die ditmaal in Electro te zien is. Deze rolprent (B), be werkt naar het bekende verhaal van Graham Greene, gaat over een Amerikaanse schrijver van wild-west-verhalen, Holly Martins, die naar Wenen komt om zijn vriend Harry Lime op te zoeken. Bij aankomst blijkt echter, dat Lime is verongelukt. Martins vindt, dat de omstandigheden nog al mysterieus zijn en gaat de zaak onderzoeken. Lime is niet dood en het wordt Holly duidelijk, dat er een misdadige zwarthandelaar in het spel is. Bovendien komt aan het licht, dat deze zwarthan delaar niemand anders is dan Lime zelf. Martins lokt zijn vroe gere vriend in een valstrik en de strijd wordt tenslotte beslecht in de riolen van Wenen. Een film, die zeer de aandacht verdient. Schouwburg presenteert: „Goud- roof" (Cl), een avontuurlijk ver haal over twee uit de beruchte Yurrv-gevangenis ontslagen dwang arbeiders. Zij weten een rijke goudader in een stilgelegde goud mijn, waarin ze vroeger gewerkt hebben. Op valse beschuldigingen zijn beiden destijds veroordeeld. Ondanks diverse moeilijkheden weten zij thans het goud te be machtigen en met hun kostbare schat te ontkomen. Dit laatste mede dank zij de hulp van de Mexicaanse bevolking. SAS VAN GENT Olympia draait deze week „De levensroman van Joseph Schmidt" (Al), een grootse muziekfilm, met Hans Reiser, Sabine Sesselman en Theo Lingen. Het verhaal gaat over de wereldberoemde tenor Jo seph Schmidt, die in 1933 in Ber lijn gewoon in de war raakt door zijn successen. Zijn aandacht wordt gevraagd voor een aller liefst meisje, dat hij plotseling in een van de kleedkamers ontdekt. De dreigende oorlog doet hem be sluiten naar Wenen te gaan, maar eerst als Brigitte belooft hem te volgen. In grote onzekerheid moet hij Brigitte bij haar moeder ach terlaten. Hij reist heel Europa door en komt zelfs in Amerika terecht. Terug in Europa komt hij door de oorlog in financiële moei lijkheden. Als hij weer goed en wel bij zijn Brigitte is, moeten beiden uitwijken naar Zwitserland, waar hij niet mag werken, ten slotte ziek wordt en sterft, zonder ooit met zijn Brigitte een blijvende plaats in de wereld te hebben ge vonden. „Das Madchen Laila" (B) speelt in de onafzienbare eenzaamheid van het hoge noorden, in Lapland, waar zich een emotioneel verhaal afspeelt. Een kindje van een Scan dinavische familie komt in een Lappen-familie terecht, waar zij opgroeit en voorbestemd wordt om met een Lap te trouwen. Zij ont moet echter een blonde Noorse koopman, waarvan ze gaat hou den. Met wat geweld moet de Noor tenslotte het meisje Laila bij de Lappen opeisen. Verder nog „Michaël Strogoff, de koerier van de tsaar" (A), de ver filming van een roman van Jules Verne. HULST „De tijger van Eschnapur" <C1> draait Bioscoopgebouw. Harald Berger is op weg naar Eschnapur om daar in opdracht van de ma- haradja een gebouwencomplex te ontwerpen. Zijn avonturen begin nen al, als onderweg de tijger van Eschnapur de kleine karavaan aanvalt en daarbij de mooie tem peldanseres Seetha dreigt te ver slinden. Dank zij Haralds optreden worden ongelukken voorkomen. Berger komt in conflict met de maharadja,'als hij hevig verliefd wordt op Seetha, die door zijn opdrachtgever voorbestemd is om te dansen in de grote tempel van Eschnapur. Na vele moeilijkheden gaan de geliefden een onzekere toekomst tegemoet. „De roman van een vrouwenarts (C2) is het teleurstellend relaas van een vrouw, die ernstig ziek in een sanatorium moet worden opgenomen en tot de ontdekking komt, dat haar beroemde man van een andere vrouw is gaan houden. Toch komt alles weer goed. „Spijkers met koppen" is een grappige film van George Formby, waarin deze levenslustige grap penmaker weer allerlei hachelijke avonturen beleeft. OOSTBURG In Ledel theater gaat „714 ant woordt niet" (Bi. Aan boord van een Canadees vliegtuig bevinden zich Ellen Stryer, haar achtjarig zoontje Joey en haar man Ted. Ellen is tot de conclusie gekomen, dat haar huwelijk een mislukking is. Zij heeft van haar man willen scheiden door met haar zoontje dit vliegtuig te nemen. Ted is haar achterna gegaan. Ted is ge vechtsvlieger geweest en dat komt hem goed te pas, als tijdens de vlucht een voedselvergiftiging ontstaat, waardoor Joey onwel wordt, de helft van de passagiers ziek wordt en ook de gezagvoer der en de tweede vlieger hun werk moeten staken. Ted neemt dan de plaats van de bestuurder in. Als de nood hoog is komt Ellen aan zijn zijde om een moeilijke landing tot een goed einde te brengen. En dan is het ook met de echtgenoten veer dik in orde. Voorts „Union Pacific" (B), een avontuurlijk verhaal uit de tijd, dat in Amerika de spoorwegen werden aangelegd. AXEL „Du bist Musik" (A) draait het Centrum en dat is een vrolijke film. waarin Catherine Valente een verrukkelijke rol speelt. Ver der „De tijger van Eschnapur (Cl), die reeds onder Hulst is besproken. IJZEND! JKE Hofzicht theater brengt „Eind station Liefde" (C2), een roman tisch filmwerk. TERNEUZEN In Luxor draait ,,'s Nachts langs de trottoirs" (C2), „Alpenlied" (B) en „De imitatie-generaal" (B). De laatste geeft een vrolijk verhaal over een sergeant, die de (mili taire) boel op stelten zet en waar achtig aangezien wordt voor een generaal. In Concertgebouw deze week geen film, maar een interessant en at tractief optreden van Pierre Duro met zijn „One Man Magic Show", waarin gegoocheld en gemanipu leerd wordt. KATHOLIEKE FILMKEURING A: voor alle leeftijden; B: per sonen boven 14 jaar; Cl: voor 18 jaar zonder voorbheoud: C2: voor 18-jarigen met enig voor behoud; C3: voor 18-jarigen met voorbehoud; D: ontoelaatbaar. Zolang er echter geen overzicht is van wat er eigenlijk gaat gebeuren is het niet de bedoeling van het wa terschap in dit gebied min of meer belangrijke werken uit te voeren. (Advertentie) Morgen, zaterdag 19 september, gel den voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans weert om 4.35 en 16.38 uur; te Vlissin gen om 3.16 en 15.23 uur en te Ter- neuzen om 3.44 en 15.55 uur. (Advertentie) Deze snoezige met kant en plissé in bustevor en strook reclame prijs BREDA, Ginnekenstraat 139 Telefoon 39825 Uitgaande van de stichting Orgel, centrum zal op maandag 28 september a.s. het laatste concert van dit seizoen worden gegeven op het orgel van de Herv. kerk in Kapelle. De aanvang is acht uur. De organist is deze keer de heer G. de Kok uit Goes. Deze speelt werken van Purcell, Pachelbell, Louil- let, Landsman, de Vries, Jan Zwart en Feike Asma. Verder wordt aan dit concert mede werking verleend door de sopraan mej. C. de Jager uit Wolfaartsdijk. Zij zal liederen zingen van Bach, Handel, Weger, Fauré en Mozart. Het is het vijfde orgelconcert van dit seizoen in de Herv. kerk te Ka pelle. Bij de voorgaande concerten waren er steeds 400-500 bezoekers per avond. Van onze adverteerder» MODERNE ZAAK VAN F. LAGET TE HULST Fraaie bloemstukken pronkten tus sen het frisse fruit in de gemoderni seerde winkel van Frans Laget, die gisteren heropend werd. Het betrek kelijk smalle pand in de Bierkaai straat is er intern aardig op vooruit gegaan. De winkelruimte is tweemaal zo groot geworden, er zijri moderne kasten gemaakt, waardoor men een beter overzicht krijgt, vooral op de geconserveerde artikelen. Een moder ne verlichting laat dit moderne inte- riteur nog beter uitkomen. Een aan winst in de zaak van Frans Laget is de nieuwste diepvries-container, waar door nu ook een grote sortering diep vriesgroenten, maar ook diverse vis soorten en kippen en haantjes bij Frans Laget verkrijgbaar zijn. GENT Kon. VI. Opera 7.30 uur La Favorite. SAS VAN GENT Olympia 8 uur De levensroman van Joseph Schmidt. AXEL Het Centrum 6.30 en 0 uur Prinsjesdag 1959. OOSTBURG Ledel 8 uur 714 antwoordt niet. TERNEUZEN Luxor 8 uur 'g Nacht* langs de trottoirs. GOES Grand De vrouw die tweemaal leefde. MIDDELBURG Electro De derde man. VLISSINGEN Alhambra De vrouw die tweemaal leefde. Luxor Gangsters en minnaars ANTWERPEN (B.) Kon. VI. Opera 8 uur Aida. GENT (B.) Troonzaal Stadhuis 8 uur Judas Maccabeus, openingsgala. ZUIDDORPE A. de Block 3 uur Sohie- ting op liggende wip. IJZENDIJKË Hofzicht 8 uur Eind station liefde, 18 j. m.e.v. LAMSWAARDE A. v. Driessen 3 uur Kermisschieting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur Dag Madchen Laila. RILLAND-BATH De Ark Romance am blauen Meer. HULST Bioscoopgebouw 8 uur De tijger van Eschnapur, 18 j. G. Nijs 3 uur Grote bevrijding prijzenschieting. AXEL Het Centrum 1.30, 3, 7 en 8.30 uur Prinsjesdag 1959. OOSTBURG Ledel 8 uur 714 antwoordt niet. 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur 's Nachts langs de trottoirs, 18 j. DE KLINGE Cinema van Dijk 7.30 uur De poel der zonde, als bijfilm De vrouw die de liefde uitvond, 18 j. m.e.v. HENGSTDIJK E. de Kort 3.30 uur Schieting. 'S-IIEERENHOEK Jeugdhoeve Das einfache Madchen. GOES Grand De vrouw die tweemaal leefde, 3-5 uur Fruitcorso. MIDDELBURG Electro De derde man. Srhouwburg Goudroof. VLISSINGEN Alhambra De vrouw die tweemaal leefde. Luxor Gangsters en minnaars. 28. Als Martin ge vraagd heeft het draaiboek te mo gen inkijken, pro testeert Krug hef tig. „Nee, nee geen denken aan!" Martin en Mascha worden voor de zo veelste keer met verwondering ge slagen. Is alles dan geheim tijdens de opnamen? het draaiboek inzien./"HERHAALT Kruc VERBAASD, "niaar /-/eer evans u becr/c/pt toch. dat /h dat. met het oog cp die last!ce publiciteit. het kan doen.' /MAPTIM KORT DAARNA VERTREKT HET DRIETAL WEER, EIS AtASCHA PEINST -• 'dus n/et alleen de psycho-direktor, ma ap ook het draaiboek wordt strenc hewaakt saart/t/jkmag dan psychologe zun, - maar-eh- [kv/nd DIT sen nape afaa'pe ■ohhm dat aal u kende t/cid overkomen," mow PELT KRUL VERVOLGT K heet evans, werk 'nfbeetje mee. cw ipour f :<e colleca is ook n/et eo n/euwec, ler.'c-daar 'sze psyc.hol.oqe voor ha/raha— In r| de vooi! resultatj te voorl van het| gezien, in het| gebied zal zijnl De f 557.51fJ f 112.07f het Waf is klaail sluitingij te. Voo Becu all weg Ooi voering I naamdel gereed plaats gekome| Margric f 557.451 ker kof overleg J oorlogsa bij Nied van f 41 pet. voq De vq Bresken in' ovcil pro vin rif terkerinl opdrachl doen irf Bresken werd iii verbeter! Ondan de laati nalisatiq het Watl

de Stem | 1959 | | pagina 2