DERTIG JAAR MEESTER VAN DE WEG Eventjes kijken? taalfzware Zwart o V/it Enorme toeloop tot de kerk in Zuid-Korea Bij de amateurs valt reeds enige tekening waar te nemen STEM-FEUILLETON ROL ROOK GENIET SANDWICH SPREAD HEINZ ^J\apitza, atoomtó aar DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 17 SEPTEMBER 1959 Heimwee r Uitnodiging voor Mimi Aarden Prins Bernhard naar Istanboel Cijfers Elke route U I gratis verkrijgbaar verkeersborden plakplaatjes door A. M. Biew TV-RA D IO-T V-RAD IO-TV- Televisie (Advertentie) Soms, zoekend „tussen de wielen" naar nieuws voor de rubriek Aan de rol, kom je iets anders tegen dan nieuwe automodellen, motor-slimmigheidjes en race-tumult. Zoiets ontmoet je toevallig. Zoals het verhaal van Jansink. Je zit in een chauffeurskroegje, waar de sfeer van de weg hangt. Die komt binnen waaien, tegelijk met het geronk van de diesels, die kolossale vrachten door Europa trekken en tegelijk met de forse chauffeurs, de meesters van al die motorische geweldenaren. Als je van het verkeer houdt kun je het best mee aan de toog gaan zitten en bakjes Kilometer na ki- koffie slurpen of broodjes tartaar eten. Ver- Ter" spreid langs de internationale wegen zijn dat £lyut* OtUK VOOr •tuk worden *e eventjes vastge houden in achteruitkyk' spiegel. Maar de chauf feurs moeten verder, verder... Een beetje rust mag wel na de zoveelste kilometer achter het stuur van een motorische gewel denaar. Ergens in Europa wordt de wagen aan de kant gezet. de stamtafels, waar de avonturen los komen. Met een. „wel thuis" worden de mannen weer de weg opgestuurd. Maar er komen anderen en-ook zij hebben hun avonturen, die ze vertellen met de be dachtzame, oplettende manier van rijders, die zells buiten itfe cabine bezeten blijven van het feit, dat ze enkele tienduizenden guldens aan waarde „in hun handen" hebben. zeg maar op elke route, waar een vrachtwagen-met-aanhang kan ko men. Hij zag het hele bonte sa menspel van gewoonten en levens omstandigheden in Europa aan zich voorbijtrekken, een opwin dende film in kleuren, die dertig jaar duurde. Als een van zijn klanten terug komt met het verontwaardigde verhaal van- zuid-Italianen, die voor enkele lires op vogeltjes in een kooi mogen schieten, dan praat hij mee. Want hij heeft het zelf ook meegemaakt. Als een ander de Franse politie een compliment je maakt over de charme, waarmee ze een onschudige overtreding door de vingers zien („Moet je de Duitsers kennen") dan beaamt hij dat, want hij kent de Franse agenten. Als. Als een auto optrekt bij zijn tentje, brullend van vele sterke p.k.'s, staart hij hem na. Het heimwee, ziet u.... Een vrachtautochauffeur mag geen fout maken. Het kost mis schien mensenlevens en zeker een kapitaal aan schade en tijdverlies. Jansink, die een der invalswe gen van Breda zo'n tentje heeft, luistert geboeid naar de woorden van zijn klanten. En dikwijls staart hij de chauffeurs na als ze hun wagens in de hogere versnel lingen „clutchen". „Die knapen gaan naar Italië", zegt hij dan. „En die moeten Frankrijk in. Bretagne zeiden ze, geloof ik". Als ze hem een jas aan gaven en zeiden, dat hij het allemaal maar zelf moest weten, zou Jansink bliksemsnel mee in de cabine kruipen en vertrekken. Want het heimwee naar de weg sterft nooit. En vervolgens doe je de merk waardige ontdekking, dat de man die thuis blijft vermoedelijk langer en internationaler chauffeur is dan de meesten van zijn bezoekers. Bernard Jansink, van geboorte Gelderlander, al heeft het Bra bants dialect de „ie" van „kieken", als het „kijken" moet zijn wel on geveer verdrongen, heeft dertig jaar een vrachtauto gereden. Hij heeft zijn witte oberjasje pas enke le maanden aan. Maar tot voor kort waren een stevige trui en een broek vol olievlekken zijn tenue. De zangeres Mimi Aarden, die tij dens de Bayreuther Festspiele een uitnodiging ontving van Wieland Wagner tot een auditie, heeft naar aanleiding van deze auditie een uit nodiging ontvangen haar medewer king te verlenen aan een reeks voor stellen van de opera Tristan und Isolde, waarvan in januari de pre mière wordt gegeven door de staats- opera te Hamburg onder regie van Wieland Wagner. (Advertentie) Zoals uit recente statistieken van Agenzia Fides blijkt, behoort Zuld- Korea momenteel tot de bloeiendste missie van het Verre Oosten. In 5 jaar tyds ls het aantal katholieken gestegen van 165.000 tot 355.000; het aantal catechumenen bedraagt 102.592. In Zuid-Korea is de grote toeloop tot de Kerk eerst na de oorlog be gonnen. Niemand kan er een af doende menselijke verklaring voor vinden. Men wijst op de aandacht, die de Kerk schenkt aan de vluchte lingen, men wijst op de resolute hou ding der Kerk ten opzichte van het communisme en zoekt voorts een verklaring in de eerbied van de Kerk voor de doden. De groei der Kerk neemt zulke vormen aan, dat het aantal pries ters steeds minder toereikend wordt. Het aantal dopelingen per priester is in Zuid-Korea 90 per jaar, terwijl dit in de enorme bloeiende missies van Centraal, West en Oost-Afrika gemiddeld 53 bedraagt. Zuid-Korea telt nu 225 parochies met een of meer priesters, terwijl duizend missieposten van tijd tot tijd AGENT Pas geleden heeft een Pa- rijse politieman een hoge on derscheiding gekregen, omdat hij zo'n bolleboos was in het terug vinden van gestolen auto's. De agent zit thans ech ter in het gevang, want men heeft ontdekt, dat hij zelf auto's stal. Hij reed ze naar de wijk, waar hij dienst deed, en „vond" het voertuig prompt de volgende dag. Daily News. De krant vernam na melijk, dat de Russische premier veel van zijn familieleden had mee gebracht voor zijn bezoek aan Ame rika en maakte van dit nieuws mel ding met de kop: „Hij brengt hei hele vervloekte stelletje mee' Rol Volgende maand zendt de Ame rikaanse televisie een stuk uit, dat een bokser als hoofdpersoon heeft. Ex-wereldkampioen Joe Louis heeft er ook een rol in. Maar hij is niet de bokser, waar het verhaal om draait. Louis is gewoon een man- netje, dat eigenlijk niets met het verhaal te maken heeft, maar nodig zeer talrijk: 223 groot-seminaristen en 222 leerlingen van het klein-seml- narie. Helaas ontbreken nog te veel seminaries; ook kunnen de missies de bouw van katholieke scholen niet bijhouden. Onder de vrouwen neemt het aan tal kloosterroepingen eveneens snel toe. In 1958 waren er in Korea 538 inheemse zusters, 163 novicen en 138 postulanten. Ook moet men consta teren, dat met de uitbreiding van katholieke scholen het aantal roe pingen snel toeneemt. is om af en toe ..Sla hem" te roepen, T andarts De heer Godel, een tandarts in Ca»- lifornië, heeft onlangrs fcijn hond Bobbie een vals gebit aangemeten. Het dier voelt er zich goed mee. Lachen Da heer en mevrouw Pine uit Ledford moeten steeds la chen als ze trotse verhalen over gouden bruiloften horen. Het paar is binnenkort dan ook 79 jaar getrouwd. Hetgeen te verklaren is als men weet, dat meneer en mevrouw ieder precies honderd levensjaren achter de rug hebben. Stelletje Men kan niet zeggen, dat KroestJev een vriend is van het blad New York ,Dat zou ik niet doen als II /ou was. Je weet nooit, wk er allemaal uit gedronken hebben.'* Met (voor sommigen) de derde competitiewedstrijd in zicht, be gint er langzamerhand reeds UU1AC11U auaaicpwoicii van UJU I/DU nju i 3 1* worden bezocht. Voor één jaar telde j enige tekening m de onderlinge wfscLppin!aiSvicari4atebnUiteennan«AkrachtsVerhoudingen °P te tre" priesters, van wie 230 Koreanen. den. Bij de eerste klassers wil De priesterroepingen in deze zeer godsdienstige kerkprovincie zijn Prins Bernhard is gisteren per vliegtuig van Soesterberg vertrok ken naar Istanboel. Hij zal daar de vier dagen durende Bilderbergcon- ferentie bijwonen. Dit is wat een vrachtwagen-chauf feur het meest vreest: Een „boem", een ongeluk. Bij deze gelegenheid brak de koppeling van de aanhang en tjoep, dat ging ie. Er vielen gelukkig alleen maar materiële brokken. Maar even zo goed was de aanhang, alsmede de lading naar de haaien. Om maar te zwij gen van het tijdsverlies. bospaden en zelfs als je stil stond had je alle aandacht nodig, want de sloeberds daar zagen blauw van de honger en zouden de vis met tonnetjes en al hebben gestolen. „Nooit meer", zei Jansink tan denknarsend tegen zichzelf. Toen tenminste. Nu zou hij des noods voor nog zo'n rit willen tekenen en graag ook. Het heimwee, enzovoort. Hij heeft een rekensommetje ge maakt met ruwe cijfers. „Zeg dat ik per jaar 80.000 kilometer heb gedraaid. Dat is in dertig jaar dus bijna twee en een half miljoen ki lometers". Helemaal waar is het niet. In de oorlogsjaren lag het gemiddelde veel lager. Toen reden ze op gas. Jansink werd op een gegeven mo ment met wagen en al naar Frank rijk gesleept, waar hij netjes voor de Duitsers mocht gaan rijden. Maar hij verzon zoveel smoesjes, dat hij, nog altijd in gezelschap van zijn auto, terug naar Neder land scharrelde. Ik heb het vergeten te vragen, maar ook dit avontuur zal wel met zijn trouwe „Mack" beleefd zijn. Hij kreeg een gouden speld vanwege de 300.000 kilometers, die hij met deze kolos vol maakte. Met dezelfde „Mack", de reus met zijn trouwe, onvermoeibare Diesel- hart, sjouwde Jansink als eerste na de oorlog naar Tsjecho Slo wakije. Hij had een lading haring bij zich. Die had een of ander mannetje in dat mismaakte, be- schandaliseerde land besteld en de haringen MOESTEN er komen, halen waar halen. Wel, ze kwamen er ook, maar vraag niet hoe. De wegen waren voor een groot deel nog onberijd baar. De route voerde soms via Tsjecho Slowakije was niet de enige einder. Hij reed op Scan dinavië en op zuid-Italië, nou ja, 3 de nieuwe ••••••••••••••••a broodbelegging *?- MIDDELPOT 0.98 GROTE POT 1,45 ■mm UM GARANTIE: vo"e<%e vergoeding door Uw leverancier, Indien een Heinz 57 product niet voldoet. het ons voorkomen, dat Sport club Irene opnieuw een geduch te concurrent gaat worden en zich naast deze Limburgse club MOC, Boxtel en Alliance zullen scharen. Zoals steeds, zal een poos gewacht dienen te worden, of deze veronderstelling een juiste is geweest. In de tweede klassen hebben be paalde teams opvallende resulta ten behaald, terwijl andere hun aanhang bittere teleurstellingen bezorgden, zoals in 2 A bijvoor beeld Desk, Sarto en Best Vooruit en in 2 B het Bergen op Zoomse Dosko. Maar ook hier geldt: bij een zo pril begin is het vaak voor barig er reeds conclusies aan te verbinden. Herstel blijft immers mogelijk, en wie weet hoe snel dit gebeurt. Belangrijk MOC speelt aanstaande zondag thuis, tegen Sportclub Irene. Zou het de Blauwwitte Bergenaren ge lukken, deze reeds direct zeer be langrijke wedstrijd in 'volle winst om te zetten, dan zal dat de werkelijke kracht uitdrukken van MOC welke wij op dit moment nog niet kennen en staan ze er in feite dit seizoen bijzonder goed voor. Alliance heeft deze zondag „vrijaf." Interessant Bij de tweede klassers staat In 2A Tongelre aan de top van de rang lijst en In 2 B is dat Middelburg. Beide clubs hebben echter twee ont moetingen achter de rug en nu zij ln 5) Nu wordt ook Jermak, evenals Kapitza, nijdig. Hij gromt woedend, zonder daarmee enige indruk op Je- beste heeft gegeven dringt niets eens tot Kapitza door. Hij is met zijn gedachten al weer bij de heerser in het Kremlin. Vroe- ger, toen hij zelf door de politie gor te maken. „Waarmee ze in dit werd opgejaagd, heeft hij de kunst Kapitza geen re^emng h°udem spot vermoedelijk afgekeken. Dat hij kans „Het bedrijf zal daar juist op gang zijn gekomen Jegor, die inderdaad een opval lend korte neus heeft, toont een be leefde verbazing. Opeens gromt Jer mak tegen de gevangene, en Kapit za herkent geschrokken een handge baar van de man. „Mijn hemel! Koertschatow, bent u het? Na vier maanden en dan in deze toestand?" Koertschatow, vroeger een gezonde vijftiger, met merken dat alle wachten hen doorla ten. Ze worden het is nauwelijks te geloven zelfs gegroet! Wan neer ze bij de auto staan, zakt Koertschatow in jlkaar: Jegor wil hem ondersteunen, maar wordt door Kapitza weggesnauwd. „we kunnen ons verder zelf wel redden, Jegor- uschka, hoe dan ook. Maar u blijft bij mij in het krijt staan. U zult in (Advertentie) SEUL bl| UW winkelier bi] aankoop van Sohoanerfcma-Matataui Wrljfwaa (mat allltona) hanoiuono. oma ao kooviM ar mi Buiten voegen een paar mannen zich bij Jegor, hoewel ze een af stand van enkele meters bewaren. Ik ben hier niet met een auto bus gekomen", zegt Kapitza, wan neer hij bij zijn wagen gekomen is. „Op een dergelijk escorte had ik niet gerekend. Het spijt me, maar er is enkel plaats voor u, Jegorusch- ka. Kom, Jermak". De anderen hebben hun eigen wa gen, die Kapitza op de heenweg al ongemerkt gevolgd is. Jegor stapt zelfbewust naast Kapitza in de wa gen Jermak komt op de achter bank te liggen. Er wordt gas gege ven en de poort van het Kremlin wordt in de tweede versnelling ge- passeerd, alsof er helemaal geen schildwacht stond. Zelfs nu nog kan Kapitza niet laten, vennijnige op merkingen te maken. Hij is nog steeds woedend over Stalins beken tenis. Nauwelijks staan ze buiten de poort, of hij doet een nieuwe aanval op Jegor: ,,U gaat achter het stuur zitten. Ik kan alleen op de open weg rijden. In de doolhof van gevangenis sen weet ik de weg niet te vinden!" Jegot, die een dikke huid heeft gedraagt zich bijzonder meegaand. De harde blik in zijn ogen is daar mee overigens in tegenspraak. ,,Ik meende dat u al naar die twee gezocht had?" „Vast wel," antwoordt Kapitza,' maar vindt u nu maar eens een naald in een hooiberg!" „Dat is inderdaad heel moeilijk. Overigens legt men een zo kostbaar stuk gereedschap op een veilige plaats. En nog wel vlak bij in Lubjanka". „Wat een eer voor ons arme drommels", gromt Kapitza. „Luben- ka, daar horen volgens mij alleen heeft gezien om Koertaschow te la- teti praten! Hij is handiger dan zijn medewerker, deze Stalin! ziet er minstens twintig jaar ouder uit. Kapitza is totaal overstuur. „Mijn complimenten, Jegor", zegt Van het Kremlin naar de Lubjan- hij honend, „die hebt u klein gekre- ka zijn het met de auto slechts een gen!" nog maar enkele zilveren draden in de toekomst zeker nog wel vaker zijn haar, is nu volledig grijs en als onze beschermengel optreden?" paar minuten. Het reusachtige ge bouw kan zelfs in het drukke straat gewoel van Moskou niet over het hoofd worden gezien. Met een sier lijke zwenking rijdt Kapitza voor het „Voorportaal van de hel". „Tot uw dienst, wilt u ons de tem pel maar binnenleiden? U ziet Koertschatow, indachtig aan de be kende loslippigheid van Kapitza, maakt een smekend gebaar met zijn hand. „Pas toch op. Pjotr Leonido- witsch", zegt hij bewerend, „dat is immers..." „Geen enkel dier is sterker dan de kat, zegt de muis", citeert Ka- Jermak brandt van nieuwsgierig heid!" Ze gaan naar binnen de hond in het midden. De deur, die enkele tonnen moet wegen, gaat automatisch open. De wachten, tel kens een officier met twee of drie minderen, springen in de houding, wanneer ze Jegor herkennen en la ten op een wenk van hem tegen al le voorschriften in, de hond mee naar binnen gaan. Na zes of twaalf deuren Kapitza heeft er van af gezien ze te tellen blijft Jegoi staan. ,,Hier wordt u verwacht Gaat u maar binnen". Kapitza doet een paar stappen. De weelderig ingerichte zaal, ver moedelijk een werkkamer van de directeur, maakt pitza onverschrokken. „Het zijn hier niet allemaal grote mannen. Wij ko men juist van de bergadelaar. Weet die hier van. Jegor? Een dom me vraag, zeker?" Jegor blijft beleefd, en daardoor wordt Kapitza nog veel bozer. „Dorfmann ligt zeker al op een baar? Ga hem halen!" Jegor haalt de gevraagde zelf uit het aangrenzende vertrek. Hoewel Dorfmann nog geen veertig is, ziet ook hij er vergrijsd uit. Kapitza neemt hem mee. „Jakow! Eerst zorgen dat. we hier weg komen. Praten kan later wel!" Beiden kijken aarzelend naar Je gor. Jegor grinnikt enkel: „Als jul- druk. Alleen tegenin vaïdê mt lln?." papieïen soms nog terug" wil- ernnaastee m6t £eD ,oöicier „Papieren?" buldert Kapitza. „Heb kwaaH wordt al weer ben jullie soms papieren uitgevon- felrode lampen bewaard te worden!" gelijke; grappen moet^n-iets" heb- W^ardelozl rommel, „Lubenka" heet het gebouw waar ben! Noss ne doros", (Neus niet uit- Kapitza beweegt zich eve™ zelfbe- ?Hn mn^'ebiierelnmp^d» pfan^o" £!K??ld) "waar is K°*rtscha- wust als altijd. De beide slachtX s zijn. Dat hij een goede grap ten tow? volgen hem zonder veel begrip en Kapitza helpt Koertschatow in de wagen. Dorfmann schuift naast hem achterin. Jermak moet deze keer voorin, maar verzuimt niet Jegor eerst nog eens veelbelovend zijn scherpe tanden te laten zien. Jegor slaat geen acht op de hond en blijft na een waardige buiging achter. En pas als het gebouw niet meer te zien is vindt Koertschatow, die zich in middels enigszins hersteld heeft, de moed iets te zeggen. „Dat is een man, waar je wel iets voorzichtiger mee mag omsprin gen, Pjotr Leonidowitsch". „Ik had hem enkel als gids mee gekregen. Wat is het dan wel voor een man?" zegt Kapitza, niet al te zeer onder de indruk. Koertschatow schudt bedenkelijk 't hoofd. „Weet ik dat! Een rang heeft hij niet maar wel macht. Kortgeleden heeft hij mij verhoord hij zat aan de tafel en Jeshow (een commandant van de NKDW) stond er eerbiedig naast.." „Bij mij ging het precies zo", deelt Dorfmann mee. „Jegor noemt hij zich-" zegt Koert schatow, terwijl eindelijk alle lang gekoesterde angst zich een uitweg baant.,,Hij houdt er nog al wat na men op na. hoe hij werkelijk heet mag de duivel weten! Hoe noemde Jeshow hem? Daar heb ik eigenlijk niets van gehoord. Weet u het, Dorf mann?" „Bij mij gaf hij Jeshow helemaal niet de kans aan het woord te ko men". „Wat heb Ik aan zijn naam", zegt Kapitza afwerend. „Als het een onbeduidend manne tje was, dan kwam dat er ook niets op aan", zegt Koertschatow, die zich niet tot zwijgen laat brengen. „Al durfde hij u blijkbaar toch niet aan. (wordt vervolgd) hun tweede wedstrijd slechts een ge lijk spel behaalden, is de kans niet denkbeeldig, dat zij aanstaande zon dag op gelijke hoogte komen met te genstanders, die hun eerste ont moeting in volle winst omzetten en dat in hun tweede eveneens kunnen doen, zoals Oss, Gemert en Taxan- dria in 2 A en Goes plus VTissingen in 2 B. Sarto heeft een kansje op succes tegen Valkenswaard, maar Veloc heeft dat vermoedelijk niet contra het bezoekende Oss. Best Vooruit verliest waarschijnlijk van Gemert. ODC-Taxandria wordt al onmiddel lijk spannend; een puntenverdeling ligt min of meer voor de hand. Be nieuwd zal men zijn naar het eerste optreden van Uno Animo, dat Woen- selse Boys te gast heeft. De bezoe kers zijn met een nederlaag gestart en dit houdt goede hoop voor de thuisclub in. Zal Middelburg er zondag bij RAC, te Rijen, in slagen de leiding in 2 B te behouden of die haar consolide ren? RAC begon verleden zondag met een klinkende nederlaag ln Ter- neuzen, maar hier zou wel eens kun nen gelden, dat alle begin soms moeilijk is. Vlissingen ligt op de loer, om de Zeeuwse hoofdstedelin gen op de voet te blijven volgen. Nu Roosendaal als bezoekende tegen stander fungeert, is de kans daarop niet gering. Hulst heeft jl. zondag bij Middelburg ondervonden, dat het met deze club kwaad kersen eten is, doch uiteindelijk werd het een gelijk spel. Goes is nu de volgende tegen stander, dat met een overwinning kon beginnen. Het is echter zeer de vraag, of voor hen een nieuwe zege is weggelegd, want Hulst deed op eigen terrein -(-aak bijzondere din gen. Als u het ons vraagt, blijven de beide punten voor de gastheren gereserveerd. TSC-Terneuzen brengt twee nog ongeslagen ploegen tegen over elkaar. Beide clubs boekten te voren welsprekende overwinningen, zodat het niet eenvoudig is een houd bare voorspelling te doen. Wellicht geeft hier eigen grond de doorslag Nu reeds „gedrang^ By de derde klassers kunnen enige clubs toonaangevend heten. In 3 B is dat het Tilburgse RKTW, ln 3 D maken op dit „predikaat" Steenber gen, Zierikzee, Axel en Zeeland Sport aanspraak. Verreweg het grootste „gedrang" is in deze D- klasse waarneembaar en dat zal nog wel een poos voortduren. In 3 C ge ven voorlopig de toon aan: SET, RWB, Voab en Virtus, doch hier speelden de clubs pas één wed strijd. Bladella en Baardwijk openen in 3 B het seizoen, respectievelijk thuis tegen WSC en uit bij Heusden; hoe dat afloopt is voorlopig niet te zeggen. Vlijmense Boys halen wel licht de eerste winst binnen contra RKDVC. St.-Michielsgestel kan over Concordia zegevieren, evenals GW over RKSVA. In 3 C heeft Gudok nog niet van SCO gewonnen en ook VES moet een moeilijke klip omzei len, nu WVO op bezoek komt. Don gen vaart in eenzelfde schuitje, om dat VOAB de tegenpartij vormt. RWB zal beter voor de dag moeten komen dan in de eerste ontmoeting, anders neemt SET de winst me» naar Tilburg. RKWU startte niet zo best en daar het bezoekende Vlrtua dat wél deed, zullen bij de thuisclub alle hens aan dek moeten komen om die grote nederlaag bij Veerse Boy» te doen vergeten. RKC zien wij voor alsnog verliezen tegen het te gast komende Veerse Boys. RKFC-Corn. Boys opent de rij in 3 D. Het is niet onmogelijk, dat de punten ditmaal bij de thuisclub terecht komen. Axel begon met een gelijk spel, terwyi be zoeker ODIO toen volle winst boekte. In het duel a.s. zondag lijkt Axel thuis ietwat betere papieren te heb ben dan de te gast komende Ossen- drechtenaren Zeelandia-Halsteren taxeren we op een gelijk apel. Hoewel nog vroeg in het seizoen, wordt de ontmoeting Steenbergen- Hontenisse een belangrijk treffen. Steenbergen behaalde uit de twee achterliggende wedstrijden drie pun ten (waarbij niet gerekend het lo pende protest tegen het 2-2 gelijk# spel 'bij Zierikzee). Hontenisse startte eveneens goed met een zege op Zeelandla zodat er grote spanning jn dé lucht zit. Weet Steenbergen te zegevieren, dan betekent dit alweer een stap in de richting van kandidaat voor de titel. Ongetwijfeld staan de papieren der thuisclub gunstig. Meto heeft geen gemakkelijk# op gave contra Zeeland Sport en wordt gewonnen, dan is dat puik werk. Enige tekening In de regionen der vierde Klaseer» is ook reeds enige tekening te con stateren. In 4 B prijkt Haarsteeg na twee wedstrijden bovenaan, gevolgd door Berghem, Nooit Gedacht en OJC, die pas de eerste ontmoeting achter de rug hebben. In 4 E zetten Berkdijk, Nevelo, Velocitas en Zigo hun eerste duel ln volle winst om. Het Bredase Boeimeer schijnt er in 4 F onmiddellijk al veel zin in te hebben. Twee wedstrijden: two# overwinningen. Hero steekt daar mot twee nederlagen wel erg bij af. Breda, Gilze, Right 'Oh' en Zundert zijn eveneens met een. overwinning gestart. In 4 G begonnen SC Gastel. Kaaise Boys, De Schutter» en Noord- hoek met de vrille buit binnen te haten, terwijl NSV en N.-Borgvliet met de helft daarvan tevreden moes ten zijn. Lewedorpse Boys geeft hl 4 H de toon aan. (twee ontmoetingen vier punten). Steen won en verloor een keer, terwijl Oostburg, Bres- kens, Clinge en Ierseke hun eerste wedstrijd in volle winst omzetten. Luctor is er niet in geslaagd uit de twee achterliggende ontmoetingen positief resultaat te trekken. Al met al een situatie, welke een doorlopend interessant vervolg ga randeert. VRIJDAG, 18 SEPTEMBER HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7,00 Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 8.00 Nws. 8,18 Gram. 9,05 Gym. v.d. vrouw 9,15 Gram. 9,35 Waterst. 9.40 Schoolradio VPRO: 10,00 De vrouw in haar huis, caus. 10,05 Morgenwijd. VARA: 10,20 V.d. vrouw 11,00 V.d. kleuters 1.1,15 Pianorec. 11,40 Hamimondorgelspel AVRO: 12,00 Gram. 12,20 Regeringsuitz.Landb.rubr. De boer van Nooitgedacht 12,80 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Sport en prognose 12,50 Pia nospel 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Lichte miuz. 13,55 Beursber. 14,00 Hobo, fagot en piano 14,30 Voordr. 14,50 Gram. 15,05 Gevar. progr. VARA: 16,00 Muz. caus. 16,30 V.d. zieken 17,00 V.d. jeugd 17,55 Act. 18.00 Nws. 18,15 Vlaam se notities 18,20 Lichte muz. 18,50 De puntjes op de i, caus. 19,00 V.d. kind. 19,10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 Geloven in deze tijd, caus. 19,45 VPRO-nws. 20.00 Nws 20,05 Boekbespr. 20,10 Litt. caus. 20,20 Voordr. 20.35 Europees comm. 20,45 Godsdienst en wereld, caus. VARA- 21,00 Gevar.progr. 22,25 Buttenl. week- overz. VPRO: 22,4(1 Zorg om de mens, gesprek VARA: 23,00 Nws. 28,15-24,00 Sopr. en piano. HILVERSUM n. 298 m. KRO: 7,00 Nws. 7,15 Gram. 7,45 Morgengeb. en lit. kal. 8,00 Nwb. 8,15 G-ra-m. 8,50 V.d. huisvr. 9.40 Schoolradio 10,05 Gram. 10,30 Gram. 11,00 V.d. zieken 11,40 Gram. 12,00 Mid dagklok-noodklok 12.03 G<ram. 12,30 Land en tuinbjneded. 12,33 Gram. 12,45 Act. en Hudson-herdenking in Amerika, rep. 13,00 Nws. 13,15 Zonnewijzer 13,20 Lichte moiz. 13,45 V.d. vrouw 14.00 Kamerkoor 14,15 Lichte muz. 14,40 Fllih.symï.ork. 15,00 Schoolradio 15,30 V.d. zieken 16.30 Gram. 17,00 Boekbespr 17,15 Kinderkoor 17,40 P-eursber. 17,45 Sopr. en plano 18,05 Lich te muz. 18,30 V.d. jeugd 18.45 Gram. 18,50 Kegeringeuitz.Emlgratlerubr.i Het emi gratiepraatje van H. A. van Luyk 19,00 Nws. 19.10 Act. 19,20 VVD, pol. eau». 19.» Plechtige sluiting v.h. intern, congres li turgie en missie 21,00 Graan. 21,15 Cello en piano 21,45 Gevar.progr. 22.45 Gram, 22,50 OpVoeding en ouderlijk gezag, eaue. 23,00 Nws. 23,15-24,00 Jazzmuz. RADIO VATICANA 22,15 uur: Wat de H. Stoel overT BRUSSEL, 324 m. 12,00 Graan. 12,20 Weerber. 12,34 V.d. landb. 12,45 Gram. 12,55 Koersen 13,00 Nws. 13,15 Orgelree. 14,00 Schoolradio 15,45 Gram. 16,00 Koer sen 15,02 Operettefragan. 16,45 Gram, 17 00 Nws. 17,10 Gram. 17,45 Duitse lea 18,00 Gram. 18.30 V.d. sold. 19,00 Nws. 19,» Automo-bielkron. 19,40 en 19,48 Gram. 20 00 Hedendaagse muz. 21,30 Orlk.conc. 2200 Nws. 22,15 Operamuz. 22,45 Gram. 22 55- 23,00 Nws. BRUSSEL, 484 m. 12,00 Gram. 12,00 Gevar.muz. 14.00 Operamuz. 15.10 Gram. 15,40 Operamuz. 16,05 Gram. 17.00 Nws. 17,1(1 Gram. 18,30 Lichte muz. 19,10 Gram 19.30 Nws. 20,00 Holland Festival 1959: Kamermuz. 21.00 Hoorep Daarna: nws. VRIJDAG, 18 SEPTEMBER NTS: 20,00 Weekoverz. 20,30-22,» Mu- zikale non-stx>p-revue FRANS BELG».: 19,30 Kath. uite. 30,00 Nws. 20.35 TV-spel 22.05 Document, progr 22,20 Act. 23,00 Wereldnwa. VLAAMS BELG.: 19,» Nws. 20.00 TV- JPri ld. pauze (pirn. 21» FilmfraMn.) 22,30 Eurovisie: Volleybaiwedstr. te Fa- rij» 2SJX> Nwa,

de Stem | 1959 | | pagina 9