rs« Sovjet-reclamestuntgeen belasting meer TIP van BOOTZ Revolutie in de fotografie! Zwart o P Wit STEM-FEUILLETON id blijven! Proefproces rond kruipautos Agfa Optima met magische toetst 4 CKefarine 4 Genoeg om mensheid te vernietigen l JejuS Ban bloed en vulgair gedoe uit TV de volledig automatische kleinbeeldcamera 10 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1959 REDA J issen, yorten, linderd irretel ordels nstraal 139 Maar regering zal geen cent minder innen OUDERS EISEN: Met een japon naar Moskou f303.- AGFA OPTIMA Britse lof voor onze Rotterdam Een zonderling voetbaltoernooi Kunstmatig hersenvlies Mi 1 De Paus maakte uitstapje Kostbare sieraden gestolen uit hotel Zuid-Afrika Kerkelijke overheid bepleit integratie <2)# onziclitl i wter are repoi door Louis de Wohl SLlJ# Vier betrouwbare middelen in 1 tablet Twee ons vergif TV-RA DIO-T V-R A DIO-T V- I ffie 7U van 62 de werkzaamhe- lentatie. en ca. 30 en. 85 ior deze funktie tten. d. Personeelsza- ieel elastiek, arretels LINOIIIf - 38 FILIALEN VAN DER STEEN WöMkté btrt vjnmmtr de en De Sovjets en hun zaakwaarnemers in het Westen maken een ruim gebruik van de nieuwste propagandaschlager, die hen door Nikita Kroestjev persoonlijk is geleverd. Om de superiori teit van het socialistische produktie-systeem boven dat van het kapitalistische te bewijzen, wil Kroestjev de belastingen in de Sovjetstaat afschaffen. Nog niet direct, maar zo langzaam aan en in elk geval binnen de termijn van het thans aflopende zeven jarenplan. De belastingvrijdom wordt door de communisten aangeprezen als een nieuw groot succes van het Sovjet communisme en in elk geval heeft de ze reclametruc het succes opgeleverd, dat het bericht over het voornemen om in de Sovjetstaat de belastingen af te schaffen door de wereldpers ging. Het spreekt vanzelf, dat een derge lijk voornemen uiteraard niet beperkt zal blijven tot de Sovjetstaat, ook de andere volksdemocratische landen zul len in de toekomst het genot van de belastingvrijdom kunnen smaken. Op het eerste gezicht lijkt de mede deling over de afschaffing der directe De importeur van de „kleine auto die niet harder kan dan twintig", te Groningen, heeft woensdagmorgen een proces-verbaal laten opmaken tegen een van zijn em ploye's, de heer E. Jansen. Deze bezit geen rijbewijs en begaf zich met zo'n kleine auto in de stad Groningen op weg. De politie werd gewaarschuwd en in de Ebbingestraat werd tegen de heer Jansen, die daar toen met een snelheid van tegen de 20 km per uur reed, proces-verbaal opgemaakt, om dat hij niet in het bezit was van een rijbewijs. De importeur hoopt nu dat hiermee een proefproces aan het rollen is ge bracht, waaruit de status van perso nenauto's die niet sneller rijden dan 20 km per uur, duidelijk zal blijken belastingen nogal ingrijpend, maar bij nader inzien blijkt, dat het voorgeno men offer, dat zich de Sovjets wel wil len getroosten, uitermate klein is. De Sovjetstaat heeft volgens zijn eigen statistieken (1958) inkomsten uit loonbelasting, inkomstenbelasting en andere directe belastingen tot de som van 8 procent van het totaal der staats inkomsten. Ook indien de voorgeno men afschaffing inderdaad direct van kracht zou worden, dan zou de Sovjet staat in het uiterste geval nog slechts 8 procent van de totale belastingin komsten missen. Maar het ligt niet in de bedoeling, dat de Sovjetstaat een offer brengt. Zelfs deze 8 procent moeten op een andere wijze worden gecompenseerd en vandaar dat men besloten heeft de afschaffing „geleidelijk" te doen plaatsvinden. Met de „geleidelijke" afschaffing ontwikkelen zich dan mogelijkheden tot invoering van nieuwe indirecte belastingen of verhoging van de reeds bestaande. Ingrijpend zou het pas zijn, wanneer de Sovjets afstand zouden willen doen van bijvoorbeeld de omzetbelasting, die normaliter in de westelijke landen op gemiddeld 4 procent staat. Een dergelijke marge is voor de Sovjets echter niet interessant. De ar tikelen. die door de staat als eigen produktie worden verhandeld, zijn in sommige gevallen belast met het twee- of drievoudige van de eindprijs. De omzetbelastingen bereiken dus in de Sovjetstaat soms hoogten van 200 tot 300 procent. De resultaten van een dergelijke belastingpolitiek vinden ook hun weer slag in de inkomstenbegroting die bijvoorbeeld in 1958 van de totale be lastingopbrengsten van 570 miljard roebel niet minder dan 300 miljard roebel uit de omzetbelasting vergde. (Advertentie) Het lijdt geen twijfel of de Sovjets zullen in de komende jaren de direc te belastingen wel laten „onderdui ken" bij de indirecte, zodat de Sovjet staat goedkoop aan een „argument" voor de superioriteit van huh socia listische produktiesysteem komt en een posthume hulde voor Potemkin heeft gebracht. Na de Potemkinse dorpen, nu ook de Potemkinse belas tingvrijdom. Het nationale congres van ouders en onderwijzers in Chicago heeft de televisieindustrie verzocht „geweld en vulgariteiten" uit de tv-programma's te houden. In het maandblad van de organisa tie wordt aangedrongen op een wijzi ging van de televisieprogramma's. „We zijn niet van plan als censor op te treden", aldus het hoofdartikel, ,,maar wij willen trachten de toene mende protesten tegen ondeugdelijke tv-programma's om te zetten in een intelligente discussie die van nut kan zijn zowel voor de tv-industrie als voor het kijkerspubliek. Het is onze taak de kinderen te beschermen tegen alles wat hen kan schaden. Niemand kan ontkennen dat veel onderzoekingen nodig zijn om het effect van tv op kinderen vast te stellen. Doch wanneer verstand en in- tuitie ons zeggen dat de programma's, die vol gewelddaden en vulgariteiten zijn, schadelijk voor kinderen zijn, (Advertentie) per hele fles f 6.15 moeten wij dan wachten op statistie ken en klinische bewijzen? Wij staan ook sceptisch tegen het argument dat bloed-en-donderpro- gramma's een gezond effect hebben, omdat zij de natuurlijke vijandigheid van het kind zouden afleiden. Wij geloven dat er minder grove uitlatin gen zijn voor de vijandigheid van het kind dan moord en doodslag". Charles Creed, een van Groot-Brit- tannië's vooraanstaande modeontwer pers, is uit Londen naar Moskou ge gaan met een doos welke een japon bevat die hij voor Kroestjev's echtge note heeft ontworpen. Het is een wollen japon, bourgogne- rood, met een nogal wijde rok, vijftien en een halve duim van de grond af en geschikt om in de namiddag en des avonds gedragen te worden. De japon heeft een V-hals met een liggende kraag en driekwart mouwen. Er be horen twee zeer mooie ceintuurs bij een brede en een smalle. De heer Creed reist per bus naar Moskou, via Brussel, Berlijn, Warschau en Lenin grad. De doos waarin de japon is ver pakt werd speciaal ontworpen en is met een rood lint gesloten. De AGFA OPTIMA rekent, denkt en handelt voor U. De MAGISCHE TOETS vervangt verwarren de cijfers en ingewikkelde handgrepen. Onzicht baar en nauwkeurig worden Tijd èn Lensopening vanzelf geregeld. Richt de AGFA OPTIMA op het motiefdruk de MAGISCHE TOETS in afdrukken maarfoto klaar en altijd goed! Iedereen kan het onmiddellijk. Vraag direct brochure en demonstratie bij Uw fotohandelaar! BELANGRIJK! De vraag naar Optima's overtreft de meest optimistische verwach tingen. Wanneer deze enige wérkelijk volautomatische came ra niet direct geleverd kan wor den, vacht dan. Want alleen de Agfa Optima is automatisch In optima forma! De Britse pers heeft zich bewon derend uitgelaten over het nieuwe Nederlandse passagiersschip „Rotter dam". De Londenes journalisten die uitge nodigd waren om enkele dagen aan boord van de „Rotterdam" door te brengen tijdens een vaart op de Noordzee, roemen de „revolutionaire" eigenschappen van het schip. De snel heid is weliswaar niet buitengewoon groot, maar het schip kan, aldus de Londense bladen, bijna evenveel pas sagiers meenemen als de „Queen"- schepen van de Britse Cunard Line al is de tonnage van de „Rotterdam' ook nog niet de helft. Volgens de „Financial Times" is de luxe aan boord zo groot dat de andere maatschappijen haar moeilijk zullen kunnen overtreffen op de schepen die zij thans op stapel hebben staan. Zes kano's met schaars geklede in boorlingen zijn uit een aantal missie staties in Noord-Australië vertrokken om te gaan deelnemen aan het waar schijnlijk vreemdste voetbaltoernooi dat ooit is gehouden. Als de voetballers na een tocht die voor sommigen van hen meer dan 100 km lang zal zijn elkaar ontmoet hebben, gaan zij aan land om een geschikt operatiegebied te zoeken. Wanneer de boomstronken zijn gerooid palmbomen zijn gevonden die als doel palen kunnen dienen en de al te on gelijke stukken zijn geëgaliseerd kan het toernooi beginnen. Wel zal de strijd van tijd tot tijd moeten worden onderbroken om de voetballers in de gele,genheid te stel len vis te vangen, en op jacht te gaan naar kangoeroes, zodat op geregelde tijden de inwendige mens kan worden gesterkt. Een Sovjetchirurg in Sverdlofsk, prof. Doebrowski, is erin geslaagd bij een jongen een stuk van het hersenvlies te verwijderen en te vervangen door een kunstmatig vlies, aldus Radio-Moskou. Het kind was door een locomotief geschept en had een ernstige sche delverwonding opgelopen waar door een gezwel op het hersen vlies was ontstaan. Na de operatie was de jongen een week lang bewusteloos en daarna had hij enige moeite om het spraakvermogen te hervinden. Hij is thans echter volledig hersteld en ondervindt geen moeilijkheden meer. SflB _i BRAISD Landbouwer Haxhy heeft de- zer dagen veertien aren graan J in vlammen zien opgaan. En de J plaats zijner inwoning. Barton- J on-Humber verspeelde bij die gelegenheid de splinternieuwe J brandweerauto, die de gemeen- te hort tevoren voor twintig- luizend gulden had aangeschaft, t t Het voertuig werd zo dicht mo- J gelijk bij de vuurhaard gere- t den. Toen sloeg de motor af en J de bemanning moest weg ren- t nen om het vege lijf te red- J den. Het vuur had vervolgens vrij spel. zowel bij het graan J als de auto. l David In New-York drong de politie een hotelkamer binnen, waar een zekere David Kroll lag te slapen. „Mee komen", zeiden de agenten, u heeft uw vrouw en kinderen in de steek gelaten". De man verweerde zich heftig, want hij zei niet eens ge trouwd te zijn. De politie sloeg toe met enkele gummiknuppeltjes en zo werd David nadien wakker in een cel. Mevrouw Kroll ijlde naderbij om te ontdekken, dat het helemaal n et haar David was. De agenten zoeken thans de echte David en onze David brengt de tijd door met het opstellen van een eis tot schadevergoeding. Eenzaam „Een man .zonder vrouw is eenzaam", heeft de heer Frier- son uit Raleigh op zijn trouw dag verklaard. Daarom trad hij weer in het huwelijk, na drie jaar weduwnaar geweest te zijn. Onze Frierson is 92 jaar. Automatisch Slecht nieuws voor de tekstschrij vers. die thans goud verdienen bij de Amerikaanse televisie: Dr. Allan Perlis heeft verklaard, dat het bin nenkort mogelijk zal zijn om teksten voor populaire programma's (waar onder cowboy-verhalen) door elek tronische breinen te laten samen stellen. T elefoon De Amerikanen hebben weer iets om trots op te zijn: ze telefoneren het meest van heel de wereld. In New-York heeft zowat iedere flat een telefoontoestel. Van de 1200 miljoen apparaten, die verspreid over heel de aarde staan opgesteld, hebben de Verenigde Staten er de helft. Dank U zeer, mijnheer. Ik hoop dat U tevreden zult zijn. Paus Joannes heeft dinsdag een tocht gemaakt door verschillende stadjes en dorpen in de omgeving van zijn zomerresidentie in Castelgandol- fo. Het was voor het eerst sinds een eeuw geleden dat een Paus zich bui ten de eigenlijke residentie begaf. In Bellegra bezocht hij een weeshuis en een klooster. Op een andere plaats stapte hij uit om te bidden in een heiligdom. Hij reed door tot in San Vito Romano. Op verschillende plaat sen waren mensen bijeengekomen om hem toe te juichen. Hij wuifde terug en zegende hen. Ten nadele van twee Nederlandse hotelgasten, die in een groot hotel te Scheveningeu verblijven, zijn gisteren sieraden ontvreemd ter waarde van in totaal ruim elfduizend gulden. Aangenomen wordt dat dinsdagmid dag onbevoegden zich met een valse sleutel toegang tot de afgesloten ho telkamer van de twee gasten hebben verschaft. In de kamer bleken de afgesloten koffers te zijn opengebro ken. Vermist worden van een der gasten een platina dameshorloge en een gouden halsketting, samen ter waarde van ongeveer 2700 gulden, en van de andere gast een parercollier, benevens een platina broche bezet met briljanten, ter gezamenlijke waarde van circa 8500 gulden. (Advertentie) van 6 jXannSurg't6 "-AfHka mgr. Hurley heeft geplehvoo/voh ledige politieke rechten voor alle Zuidafrikaanse staatsburgers voorzo ver zij voldoen aan zekere algemene vereisten. Dit is een redelijke oplos sing voor de vraagstukken in Zuid- Afrika. Het is noodzakelijk de men taliteit van de rassenscheiding van de blanken te wijzigen, aldus de aarts bisschop. De rooms-katholieke aartsbisschop van Kaapstad, mgr. McCann, heeft ge zegd, dat behoud van de christelijke beschaving vereist dat er integratie wordt ingevoerd, niet alleen op eco nomisch maar ook op sociaal terrein. De „apartheid" zal de christelijke be schaving ondermijnen, aldus aartsbis schop McCann. (Advertentie) 50 Sinds de avond bij haar vader thuis, heeft zij Steff niet meer ontmoet. Zijn humeur schijnt er niet beter op geworden te zijn. „Eén ding kan ik jullie beloven", zegt hij na een korte pauze, „dat meisje Malloy krijgen jullie in elk geval te zien". Klaus spitst zijn oren. „Heb je haar dan hier getroffen, Heidrup?" „Eergisteren heb ik de avond met haar doorgebracht". „En dat heb jij voor mij verzwegen", barst Klaus uit. Steff kijkt hem vanuit de hoogte aan. „Ik zou werkelijk niet weten, Burian waarom ik jou dat zou hebben moe ten zeggen". „Zozo. als je daar uit je eigen niet op kunt komen, waarom dat wél ge- beurd had moeten zijn vBurian. de laatste weken meet jij jezelf een houding en een manier van doen aan, die ik niet kan waar deren". „Steff! Klaus! Kunnen jullie niet nog geen vijf minuten samen zijn, zonder dat er ongenoegen ontstaat? Ik ben een meisje en jullie zijn twee vol wassen mannen en voortdurend moet ik jullie er op attent maken, dat net niet om personen maar om een zaak gaat w/e 8ej>jk- Lill", zegt Klaus. Maar hij blijft staan en nu staat ook Lill op. „Waar breng je ons heen, Steff" „Naar een taxi". En meer is er uit hem niet te krij gen. Klaus betaalt de kelner. Schouder ophalend lopen ze achter Steff aan, de straat op, waar een taxi staat te wachten. De rit gaat over de Kurfiirstenaamm, vervolgens door de Budapesterstrasse en de dierentuin naar het noordelijke stadsdeel van Berlijn. In de buurt van het Straf gerecht in Moabit laat Klaus de auto plotseling even stoppen, zegt „een momentje" en stapt uit. Lill en Steff zien hem op een heer toe lopen, klein van postuur, welke hij hartelijk begroet. „Van die daar is iedere dag minder te snappenbromt Steff tussen op- eengeperste tanden. „Nu maken we de belangrijkste rit sedert drie maan den en daar stapt hij uit om een of andere vreemdeling aan te spreken". „Jij bent vandaag ook niet in een al te beste bui, Steff „Het is toch waar, wat ik zeg? Ik heb die kleine sluiper nooit erg kun nen lijden maar sinds enige tijd voel ik de dringende behoefte om hem al zijn ribben kapot te slaan zo'n stil watertje zo'n door de wol geverfde „Je beschikt anders wél over prach tige vergelijkingen, Steff kijk, daar komt hij al weer aan!" „Ik hoop, dat jullie mij willen ex cuseren", zegt de kleine Klaus zon der verder commentaar. eigenlijk gebeuren? Wat een achterbuurt overigens. Wer kelijk niet veel beter, dan toen in Londen. Het is de meest beruchte hoek van Berlijn, het stuk rondom de Acker- strasze, dc Grosze Weinmeisterstras- ze en de Muiackstrasze. In een halfduistere zijstraat hangt een slecht verlicht uithangbord van oen vies restaurant, van een „soep kelder" zoals de Berlijner dat noemt. Hier stopt de taxi. „Het is hier wel een prachtomge- ving voor een ontmoeting, Steff!" ..Je vergeet, Lill, dat Gwen..; dat dat meisje Malloy op dit moment nog door de politie werd bezocht... Weiszholz is er nog steeds vast van overtuigd, dat zij A.X. is". „En jij denkt dus. dat zij A.X. niét is?" Steff geeft geen antwoord, doch loopt voorop, een paar treden naar bene- De rit gaat verder; de straten wor den steeds grauwer en vuiler en on aanzienlijker. ,,De omgeving hier lijkt sprekend op dat stadsdeel van Londen, waar we destijds waren", zegt Lill en Klaus voegt er aan toe: ..Ja die keer. dat we in de val liepen". Steff werpt een snelle blik op hem. Maar Klaus zit er met een volkomen onbewogen gezicht bij. Wat een mis selijk ventje. Gwendolyn zou best eens gelijk kunnen hebben. Hoe het zij: als die twee soms de hele tijd met mij hebben gespeeld, dan zal ik dat binnen een half uur weten en als Gwendolyn gelogen mocht heb ben, zal ik dat ook binnen een half uur weten. Burian, Gwendolyn en Lill allemaal i ®lkaar v dan moét de bom wel barsten, in alle omstandigheden. Het enige wat vervelend is, is, dat men ondanks alles toch nog zoiets heeft als een slecht geweten Slecht geweten? Belachelijk. Wat 'kan er den de kelder in. Lill volgt hem na lang aarzelen en Klaus sluit de rij. De taxi keert en rijdt weg. ..Stop!!!", roept Klaus, ..taxi, taxi!!" Maar de man hoort hem al niet meer. Mooi is dat. Nu kunnen ze straks twintig minuten lopen totdat ze een taxi vinden. In een omgeving als deze De .lucht" in de soepkelder is om te snijden. Een vuil buffet. Een half dozijn wrakke stoeltjes. Ergens uit een hoek zeuren de astmatische klanken van een overjarige trekpia- no; wie het instrument bespeelt, is niet te achterhalen. Door het rookgor dijn zijn alleen maar twee dikke han den met vingers als knakworstjes te zien en op enige afstand daarboven een soort sportpet. Er is zowat een dozijn mensen in de kelder aanwe zig. staand en zittend. Het is het gebruikelijke soepkelder-publiek: breedgeschouderde kerels met stie- renekken en afgedragen kleding en wildopgemaakte meisjes, die in ge zelschap van hun .ridders" zich te goed doen aan bier en worstjes. Hét meisje Malloy is niet aanwezig. Een dikke, vervuilde vent in hemds mouwen komt op de drie af en vraagt bijna snauwend wat-offe-se-motte. ..Drie pils", bestelt Klaus en terwijl de dikzak weer heengaat, vraagt hij Lill: ,,Of geef je de voorkeur aan erwtensoep met kluif?" Lill lacht niet helemaal van harte. Zo gaan enkele minuten voorbij. De drie pilsjes zijn gebracht, maar nie mand hunner heeft veel zin er van te drinken. Vragend kijkt Lill Steff aan. Deze staat tenslotte op en gaat naar het buffet. Van waar ze zitten, zien zij hoe de dikke zijn schouders op haalt. Teleurgesteld komt Steff terug. ..Die vent weet natuurlijk van niets. Maar het is toch half tien?" ,,Het is zelfs al tien minuten over half tien". ,.Nou, dan kan ze toch elk moment binnenkomen". ,,Je hebt anders wel een prachtplaats afgesproken voor een ontmoeting". ..Dat heeft zij zelf gedaan. Tot gis teren heeft ze 'in een hotel in de Hardenbergstrasze gelogeerd, maar het schijnt, dat Weiszholz haar spoor heeft gevonden.." Weer kruipen de minuten voorbij. De trekharmonika steunt en jammert en de mooie meisjes loeren met nijdige gezichten in hun richting. Men heeft deze lieden kennelijk uit hun humeur gebracht. Het wordt met de seconde onbe haaglijker en tenslotte is het Steff zelf. die eenvoudigweg opstaat en zegt: Misgegokt. Kom mee, het is be ter, dat we heengaan". Ze staan op en Steff legt een twee markstuk op de tafel. Maar op het moment, dat zij zich omkeren naar de uitgang, ontdekken ze dat drie mannen zich daar hebben opgesteld; kerels met geforceerd onbevangen gedoe; rustige botte gezichten. De drie aarzelen. ,,Een ogenblikje!" zegt een vette stem achter hun rug. Zij keren zich om. Een boom van een kerel met op zijn kale kop een veel te kleine, grijze pet. (Wordt vervolgd) I taÉHI het goede anker-horloge (lat op haf rode driehoekje) (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I De vier geneesmiddelen van Chelarine „4" worden in de hele wereld met uit stekend resultaat gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak ook dan wanneer andere middelen falen. Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel (helste*. De Britse geleerde Sir Robert Wat son Watt. die heeft meegewerkt aan de ontwikkeling van de radar, heeft op een conferentie van geleerden utt negen landen te Pugwash in Nieuw- Schotland meegedeeld dat scheikun digen een vergif hebben samengesteld waarvan 225 gram voldoende is om de gehele mensheid op aarde te dodén. „En dit is maar één van de gruwel kamers van de bio-chemici", aldus sir Robert. Tengevolge van de officiële geheim houding weet de gemiddelde burger, dat is de gemiddelde belastingbetaler en het gemiddelde slachtoffer van een zich over de gehele aarde uitstrek kende vernietiging, niet wat er in zijn naam met zijn geld wordt gedaan voor wat hij zijn bestwil noemt, zei de Britse geleerde. Eén van de vier Russische geleer den, prof. Doebinin, zei dat de geleer den weten dat er thans nog dodelijker chemische en bacteriologische wapens zijn gemaakt die in geval van oorlog als uitroeiingsmiddel kunnen worden gebruikt. VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1959 HILVERSUM I 402 m VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ctyrn. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. jeugd 9.05 Gym. 9.15 Gram. (Om 9.35-9.40 Waterst.) VPRO: 10.00 De vrouw in haar huis, caus. 10.05 Morgenwijding VARA: 10.20 V d. vrouw 10.25 Gram. 11.00 V. d. kleuters 11.15 Piano en zang 11.35 Hammondorgel en trompet AVRO: 12.00 Pianospel 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek. Bedrijfsopvolging cn beroepskeuze in land en tuinbouw I. Een belangrijk rap port. van het landbouw-economisph in stituut 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Sport en prognose 12.50 Rep.: Bezoek H.K.H. Prinses Beatrix aan Friesland 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beursber. 14.00 Kamer- muz. 14.25 Voordr. plm. 14.45 Vocaal vrouwenens. 15.05 Ga er eens even voor zitten VARA: 16.00 Gram. 16.30 V d. ziekten 17.00 V. d. jeugd 17.25 Vakantie- tips 17.55 Act. 18.00 Nws. 18.15 Pol. caus. 18.25 Lichte muz. 18.50 V. d. ieugd 19.00 Jazzmuzl VPRO: 19.30 Het platteland nu, gesprek 19.45 Op bezoek bij anderen, vraaggesprek 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Litt. caus. 20.20 Poolse volks liedjes 20.35 Wereldfederalisten, caus. 20.45 Daar gaat een dominee voor bij, caus. VARA: 21.00 Gevar. progr. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek VARA: 23.00 Nws 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.13 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. zieken 9.30 Gram. 9.40 V. d. vrouw 10.15 Gram. 10.30 Morgen dienst 11.00 Gram. 11.15 Voor oudere luisteraars 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital 12.30 Land- entuinb. meded. 12.33 Gitaar- ens. 12.50 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.05 Schoolradio 14.25 Radiophilharm. ork 15.10 Voordr. 15.30 Lichte muz. 16.00 Wenken v. d. tuin 16.15 Gram. 16.30 Klavecimbel en viool 17.00 Voordr. 17.20 'Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Accordeon-1 muz. 18.20 De hangmat 18.50 Regerings uitz.: De komende algemene vergadering van de Verenigde Naties, caus. door Mr. H. Scheltema, plv. chef v. d. directie in ternationale organisaties v. h. Ministerie van Buitenlandse Zaken 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huismuz. 19.30 Radiokrant 19.55 Heet van de matrijs 20.30 Gram. 21.30 Idem 22.00 Jazzmuz. 22.25 Vocaal ens. 22.45 Avondoverdenking 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.15 Muzikale caus. 23.35-24.00 Gram. RADIO VATIC AN A22.15 uur: Is men het ergste dieptepunt in Zuid-Amerika te boven? BRUSSEL 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.55 Koersen 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel 14.00 Gram. 15.30 en 16.40 Idem 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Zang en piano 18.10 Voordr. 18.20 Zang en piano (verv.) 18.30 V. d sold. 19.00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Muziekfesti val v. Aix-en-Provenceork. conc. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55-23.00 Nwj. BRUSSEL 484 m. 12.00 Gram. 13 00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Operamuz. 15.35 Lichte muz. 16.05 C-ram. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 17.20 Gram. 18,38 Gram. 19 10 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Piano en cello 21.00 Festival v. Luik 21.15 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.10 Dansmuz. 22.55 Nws. T elevisic VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1959 NTS: 20.00 Weekjourn. 20.30 G«evar. progr. 21.00-22.30 Taptoe Delft. VLAAMS EELG. 19.30 Nws.. act. en journ. 20.00 TV-spel 21.10 Nwe. fiLms 21.45 Overname v. d. NTS: Taptoe D-elft 22.30 Nws. en journ. FRANS BELG. 19.30 Na regen komt zon neschijn 20.00 Journ. 20.35 TV-spel 22.05 De tijd en zijn werken 22.35 Wereldnws.

de Stem | 1959 | | pagina 9