]ongelui besloten feestje met jurken en lawaai Nederlandse „Elvis Tilburg Nieuwe directeur aan ABG Bergen op Zoom Twee jongens in Hulst organiseerden rally Bij kantonrechter sat de kater te wachten op ieders lip! Duur betaalde overmoed r Pim Maas evenaart onze Elvis Presley zeggen Amerikanen Laatste Nieuws Nieuwe politiek Twee vacatures DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1959 Oppervlakkig Directie-assisten t cokesfabriek te Sluiskil Ziekteverlof voor burgemeester van St. Michielsgestel Bos prikkeldraad Loze visser Sueskancial LENING VAN WERELDBANK Nieuwe vondst in Toplitzer meer Fietser te Waalwijk door auto gegrepen N 95. KRO-hoogmis zondag van uit St. Jansteen naar PIET VAN TILBURG China verlaagt zijn produktie- doelstellingcn Rock 'n roll in geheel eigen stijl Boerenjeugd naar Interkring Sportdag Uden W andeltochtén te Kapelle PafiHaü Televisie Radio (Advertentie) „Deze feestvierders gingen te ver", vond de officier van justitie, mr. t n. M. Schenkenberg van Mjcrop tijdens He zitting van de Middelburgse kan tor". „Het komt beslist niet te pas om midden in de nacht de rus lende dorpsgenoten uit de slaap te doen opschrikken". Hij eiste een boe te van 10.- subs, twee dagen hech tenis tegen elk van de vijf jeugdige inwoners van St. Laurens, die een verjaardagsfeest te luidruchtig had den besloten. Tijdens de zitting kwam het verhaal uit de monden van drie van de vijf verdachten naar voren. Aan het eind van een verjaardagsfeestje besloten de jonge lieden jurken aan te trek ken. Daarna trokken ze luid zingend en schreeuwend door het rustige St. Laurens en sloegen daarbij op een emmer. De bewoners van de rustige van Sitterstraat schrokken wakker en vooral onder de gemeente-ambtena ren bevonden zich de slachtoffers. Het vonnis van de kantonrechter, mr. J Moolenburgh, was iets milder dan de eis: een boete van 7.50 per per soon. Twee verdachten waren niet op de zitting verschenen en werden bij verstek veroordeeld. Tweemaal werd het vee van de landbouwer L. M. uit Oudelande met een tussentijd van drie weken gecon troleerd. En tweemaal vertoonden verschillende dieren de bulten van de runderhorzellarven. De kantonrechter merkte op dat verdachte toch wel zeer slecht voor zijn dieren zorgde. ,,U interpreteert de zaak erg opper vlakkig", antwoordde verdachte hem. „Het is geen sinecure om constant toezicht op het vee uit te oefenen. De weide ligt twee en een halve kilome ter van mijn woning. Bovendien heb ik de dieren met zalf behandeld. Dat doe ik regelmatig". „Ik vind uw in terpretatie van de uitoefening j van het bedrijf wel erg oppervlakkig", al dus mr. Moolenburgh, ,,U handelt in strijd met de runderhorzelwet. U bent uw verplichtingen niet nagekomen". De heer J. Bakx te St. Jansteen. als econoom werkzaam op de tapijtfabriek te Clinge, is benoemd tot assistent van de directie van de cokesfabriek te Sluiskil. Dit in verband met het heengaan van de directie-secretaris der cokesfabriek, dr. Camps, die zo als dezer dagen gemeld, een functie bij Euratom heeft aanvaard. Aan de burgemeester van St. Mi- chiels-Gestel, mr. B. W. C. A. Fran- cissen. is op zijn verzoek ziekteverlof verleend. Het verzoek is ingediend, nadat rijks en fiscale recherche en kele dagen geleden een onderzoek hebben ingesteld. De burgemeester van Schijndel, mr. A. van Tuyl. is benoemd tot waar nemend burgemeester van St. Mi chielsgestel. De eis luidde: twee maal 15 of drie dagen. De kantonrechter vond de eis van de officier echter te clement: twee maal ƒ25 of vijf dagen. Ver dachte vond het erg veel en denkt er over in hoger beroep te gaan. De melkslijter A. J. F. uit Goes heeft een weide en koeien. Die koeien lopen echter herhaaldelijk op het ter rein van zijn buurman d. D. „Als het maar beter geregend had", riep ver dachte ter zitting uit. „Nu lopen ze eenvoudig door de droge sloten heen. Maar hij had voor een goede afraste ring moeten zorgen. „Die van mijn buurman is ook zo goed niet. Daar lopen de dieren dwars doorheen. Als je het aanraakt gaat het kapot". Om deze bewering te staven legde hij een bos prikkeldraad voor de kantonrech ter op tafel. Inderdaad oud en roestig prikkeldraad. Hoewerhet zijn buur man toebehoorde lag het daar toch maar in de rechtszaal. „U hebt uw weide niet van een goede afrastering voorzien, en bovendien hebben uw die ren op een andermans terrein gelo pen", merkte mr. Moolenburgh op. Conform de eis vonniste hij voor deze twee verzuimen met twee maal 7.50 of twee maal twee dagen hechtenis. Op tien juli ving de winkelier J. A. v. d. G. uit Lewedorp een vis in de Breewatering. Maar de vis moest weer terug. De hengel werd afgeno men, en v. d. G. kreeg een uitnodi ging om op het kantongerecht te ver klaren waarom hij zonder vergunning in die waterleiding had gevist. Dat hij 's nachts had gevist werd hem op de zitting nog niet eens ten laste ge legd. De hengel mag hij weer gaan halen. De kantonrechter ging er van uit dat verdachte te goeder trouw was geweest en vonniste conform de eis. Vijf gulden boete,, bij niet beta ling twee dagen hechtenis. Een woordvoerder van het ministe rie van Economische Zaken van de Verenigde Arabische Republiek heeft medegedeeld, dat met de Wereldbank overeenstemming is bereikt over een lening ter financiering van de uitbrei ding van het Suezkanaal. Enkele weken heeft de technische adviseur van de bank, generaal Whee ler, Egypte bezocht en naar aanleiding daarvan een rapport opgesteld over het ontwikkelingsplan voor het Suez kanaal. In mei j.l. was in kringen van het ministerie medegedeeld, dat de bank een bedrag van 40 miljoen dollar had aangeboden als eerste gedeelte van een lening. In juni j.l. heeft het ge zagsorgaan voor het kanaal met Ne derlandse en Belgische ondernemingen een contract gesloten voor een bedrag van 1.630.000 Engelse ponden. Dit be drag zou in een periode van 14 maan den worden uitgegeven ten behoeve van de uitvoering van de eerste fase van het uitbreidingsplan. Tot geneesheer- directeur van het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom is be noemd drs. N. M. H. M. Ploeg makers adjunct directeur van het St. Elisabeth n. Ploegmakers ziekenhuis te Tilburg. Hij volgt in deze func tie dr. G. C. J. H. Wilberts op, die enige maanden geleden reeds per 1 september a.s. ontslag heeft aangevraagd. De benoe ming wordt dan ook geacht op genoemde datum in te gaan. Drs. Ploegmakers is Brabander van geboorte. Hij is nl. afkomstig van Oss cn thans 50 jaar oud. Zijn uni versitaire studies maakte de nieuwe directeur in Utrecht. Na afloop daarvan had hij meer dan twintig jaar een huisartsenpraktijk in Dui ven bij Arnhem. In 1955 volgde zijn benoeming tot adjunct-directeur van het St. Elizabethziekenhuis te Tilburg. Dokter Ploegmakers is ge huwd en vader van negen kinderen. Als een merkwaardige bijzonderheid valt nog te vermelden dat de nieuw benoemde directeur momenteel nog bezig is aan een proefschrift waar bij professor Mertens van de Nij meegse universiteit als promotor optreedt. Dit proefschrift handelt nl. over de geriatrie, de speciale verplegingsbehoeften van de bejaar den. In verband met de toekomstige status van het A.B.G., zoals die tenminste in bepaalde kringen wordt gezien, inderdaad een merk waardige bijzonderheid. In het Toplitzer meer in Oostenrijk is een kist met experimentele onder waterraketten gevonden door kikvors mensen die op zoek zijn naar valse ponden sterling van de Nazi's. De groep die in opdracht van het Duitse weekblac „Stern" werkt, heeft eveneèns een kist met in het Russisch en Kroatisch gestelde documenten ge vonden. De vondst zal aan de Oostenrijke autoriteiten worden overgedragen. Chief Whip 20 stuks f. 1.- Woensdagmiddag omstreeks 2 uur had op de Olympiaweg te Waalwijk een ernstige aanrijding plaats. Uil oostelijke richting naderde een perso nenauto. bestuurd door H. K. uit Kaatsheuvel; uit westelijke richting de 15-jarige wielrijder J. v. d. R. uit de Kerkstraat te Waalwijk. Door on verklaarbare oorzaak zwenkte de wielrijder plotseling vlak voor de auto. Hij werd gegrepen en kwam op de motorkap terecht en werd vervol gens tegen het wegdek geslagen. Hevig bloedend bleef hij op de rijbaan liggen. Dokter van Daal uit Waalwijk verleende eerste hulp. Nadat pastoor Lam van de St. Antoniusparochie geestelijke bijstand had verleend, werd het slachtoffer in zorgwekkende toestand naar het St. Nicolaaszieken- huis te Waalwijk vervoerd, om later ter verdere behandeling naar het zie kenhuis te Tilburg te worden overge bracht. Dc fiets werd zwaar beschadigd, terwijl de voorruit van de auto geheel werd vernield. De politie onderzoekt de schuldvraag. Twee jongens uit Hulst, Jac. Maes en René der Weduwe, beiden uit de Fr. van Waesberghestraat, hebben een lofwaardig initiatief genomen. Zij gaan aanstaande zaterdag een rally houden voor jongens en meisjes van acht tot vijftien jaar, die in hun va- kantietyd ongetwijfeld „tuk" zijn op een dergelijk sportief evenement. De jeugdige organisatoren beogen echter nog meer met hun rally, na melijk een goed doel steunen.. Zij be sloten de opbrengst van hun rally, die Een Engelse toerist, die in de Italiaanse Alphen de Aurina- vallei bezocht, ging met enkele andere gasten van de „Schwar- zenstein"-berghuf een wedden schap aan dat hij een fles wijn bovenop de vlaggemast van de hut kon zetten. De Brit klom in de mast, maar viel van vijf meter hoogte om laag. Zwaargewond bleef hij liggen. Het dichtst bijzijnde dorp was vijf uur lopen verwijderd. Men trachtte daarom de Brit met een Italiaanse helikopter te evacuerenmaar door de mist mislukte dit. Een groep Itali aanse berggidsen heeft de En gelsman toenvastgebonden op een brancard, over een gletsjer en een gevaarlijke berghelling vol ravijnen naar de „Berliner" schuilhut gebracht, die op Oos tenrijks gebied ligt. Vandaar werd hij, na nogmaals verzorgd te zijn, naar de „Kreizer"-berg- hut gebracht. Daar zou een red dingsploeg van de Oostenrijkse gendarmerie de man overnemen om hem naar het ziekenhuis van Mayrhofen, in het Ziller- tal te brengen. De hoogmis, die de K.R.O. via de radio uitzendt en die ook wordt op genomen in het programma van de wereldomroep," wordt opgedragen in de parochiekerk van de Heilige Jo hannes de Doper te Sint Jansteen. Celebrant en predikant is pater J. Pirenne S.M. De gezangen worden uitgevoerd door het parochiële koor onder leiding van dirigent-organist W. Bartz. (Advertentie) VOOR IEDERE KAMER DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat-hoek Lindebaan BERGEN op zoom Teletoon 5467 Half 1957 kreeg hij een gitaar, eind juni 1959 zong hij voor het eerst, midden juli was hij de onbedreigde koning van de Nederland se rock' and rollers, van wie er 328 naar deze ereplaats naast Elvis Presley hadden gedongen. De naam van lJJke slem immers vergist zich maar zelden. Wel, Pa op het punt naar Spanje te vertrekken om daar met zijn or kest op te treden gaf toe, bleef in Amsterdam;, en maakte het hele wekelijkse festijn, dat onder leiding stond van Bernard Drukker, mee. In stijgende verbazing, want wat hij voor onmogelijk had gehouden, werd be waarheid. Pim werd eerste en open de daarmede de deur naar een voor zo'n jonge knaap bijzonder spectacu laire toekomst. deze zo snel naar het firmament van de populariteit geschoten ster is Pim Maas. „Pimmetje", zegt zijn vader, want de knaap, die in de twee maanden na zijn succes in Amsterdam concerten heeft verzorgd voor radio en televisie, in Londen en Luxemburg is opgetreden en twee dagen de gast is geweest van Elvis in diens villa in Duitsland, is pas kort geleden 15 jaar geworden. De leiders van communistisch-Chi- na hebben gisteren verslag uitge bracht over de resultaten, die China >n het afgelopen jaar en in de eerste helft van het lopende jaar op econo misch gebied heeft bereikt. Hieruit "lijkt, dat de „sprong voorwaarts" van de Chinese economie veel minder groot is geweest. Tevens werd toege- loslw' daJ de resultaten, die zij voor hadden gesteld, veel te wai'en gegrepen. Het produktie- Hp 1-2 voor de industrie als voor lijk verlaagd.'8 V°°r dH jaar aanzien" trotse propagandafanfares, rfwi hefifi, u resultaten van 1958 wer- nës. 1p,"hp m°e„t het voor de chi" nese leiders een. bittere uil ziin se- weest toe te geven, dat een groot el van de beweerde successen al leen op papier heeft bestaan, zo wordt door waarnemers opgemerkt. i.ipPjS seP'ember geeft Pim, bcge- ,.,JJ"?r. de combo van zijn vader- w Jo een. comPlete Elvis Pres- t.vpp j m itletropole in Tilburg, in R„ e".na de Promière daarvan en nJ.prWljk', In "ktober komt hü stad s Hpi-f6 ?aar Pa's geboorte- maakt cn tussendoor fanmail plaatJes> beantwoordt de hard e" studeert. studeert erg „„'A?® ie g'taar nou eens een keer da? t P MSta me"eer te woord" °a' zei. Pa «MS. toen wij op een hete middag in hartje Amsterdam de bedeesde Nederlandse Elvis een Paatje afdwongen. pim is namelhk niet zo behept met verlangens nair publiciteit. Hij zit het liefst stilletjes in een fauteuil, de opgaven uitvoe rend van zijn leraar, de classicus gitarist R. Hoek uit de hoofdstad een beetje arrangerend en teksten lerend. „Ik zing en speel voor mijn ple zier", zegt hij heel zachtjes, „en omdat ik van de muziek houd Ik vind het mieters, dat de mensen het mooi vinden en naar me willen luisteren en kijken, maar hoofdzaak is voor mij de voldoening me zo te kunnen uiten". Kun je zingen? „Mamma, mag ik me opgeven voor de Elvis Presley-wedstrijden?", had hij op een trieste middag gevraagd. I Mamma zei ja. want zij had van neef lief gehoord, dat Pim zo goed kon zingen. Pa Maas had er maar weinig fiducie in. Hij wist weliswaar, dat zijn zoon aardig met het tokkelinstru- ment overweg kon. maar hij had diens stem nog nooit gehoord. Tot grote ergernis nog wel, want als vas te mening van de heer Maas, die zelf beroepsmusicus is, geldt, dat iedereen die een instrument bespeelt, de beste controle op zijn akkoorden kan uit oefenen door diezelfde akkoorden mee te zingen of te neuriën. De mense- Eerste pl uit Dicht bij lagen de volgende succes sen. Een vertegenwoordiger van een grote Amerikaanse platenfirma, die ook Elvis' songs op de markt brengt, ontdekte Pims prestaties. Dat was op donderdag. De maandag daarop wer den de opnamen gemaakt van het plaatje „Allright baby" en „Kansas City", waarvan er nu inmiddels al leen in Amsterdam al 1000 zijn ver kocht. Dat plaatje, waaruit een eigen stijl van Pim spreekt, die geen warse na volger is van zijn Amerikaans idool, bereikte militair Elvis in Duitsland. En prompt kwam de invitatie om daarheen te komen. Pim ging, met Pa, Ma en de Amsterdamse jeugd leider Sanny Hemerik, die bekend is om de wijze, waarop hij de zoge naamde ongrijpbare jongeren in de hoofdstad de weg wijst naar een goed geleefd en maatschappelijk aanvaard baar bestaan. De 15-jarige, die in Pa's café Ame rikaans heeft leren spreken op een wijze, die de echte Yanks doen ver moeden met een landgenoot te doen te hebben, ging alleen naar binnen. Hij babbelde wat met Elvis, zong met hem samen een liedje en vertelde van de „Elvis Presley-club" in Neder land, die nu al 5000 leden telt. Pim vergat zijn ouders en leider, die bui ten aan het hek opgeslokt waren in de massa's bewonderaars en bewonde raarsters van de Amerikaanse zan ger. Elvis zelf ontdekte Pims nala tigheid en de stormloop om hand tekeningen en foto's trotserend liep hij naar buiten om de familie Maas te verwelkomen. Voor patiëntjes Het contact is niet bij die twee dagen gebleven. Pim, die bij zijn ver trek in Duitsland werd bestormd door fotografen en handtekeningenjagers, houdt een regelmatige corresponden tie levendig met zijn Amerikaanse vriend, met wie hij waarschijnlijk over enige tijd samen een plaatje gaat maken, bestemd voor verkoop in Amerika en Europa. Terug in Nederland kwam hij in „En passant" op het TV-scherm. Hij gaf één van zijn succesnummers ten beste, waarover niet alleen de regis seurs verrukt waren, maar ook an deren. Anderen als de poliopatiëntjes van sanatorium „Zonnestraal'' in Hil versum, die nog diezelfde avond hun favoriet een knots van een bloemen mand lieten bezorgen. Pims antwoord was een gratis concert in de inrich ting van de peuters, die zo genoten, dat een geneesheer het optreden van de rock' and roller zelfs een soort van medicijn noemde. In een Goois ziekenhuis liet Pim andermaal zijn stem en gitaar klinken. Ook weer be langeloos en alleen maar om het ple zier in staat te zijn anderen plezier te bereiden. De 15-jarige werkt hard voor de diploma's, die hij wil behalen. Hij be antwoordt fanmail en stuurt foto's. Deze gezonde jongen is van deze lijd, met aardigheden en eigenaar digheden, zijn leeftijd eigen. Zijn carrière wordt behoedzaam en verstandig geleid, zijn opleiding zorgvuldig voltooid. De Nederland se Elvis Presley is geen „nozem" en geen Jan Salie, maar een dege lijke knaap, die allerminst verblind is door het succes, waarom duizen den jongeren in het land hem be wonderen. voortkomt uit het bescheiden in schrijfgeld, te schenken aan het Ko ningin Wilhelminafonds voor de kan kerbestrijding. waarvoor deze week ook de jaarlijkse collecte wordt ge houden. Aanvankelijk hadden Jac. Maes en René der Weduwe gedacht een rally in elkaar te zetten alleen voor jon gens en meisjes uit de Fr. van Waes berghestraat en omgeving. Maar toen zij één middag op stap gingen en bij de plaatselijke winkeliers ongeveer honderd heel mooie prijzen voor hun wedstrijd kregen, meenden zij. dat zij daarvan alle jongens en meisjes van Hulst, die willen meedoen, konden la ten profiteren. Daarom hebben ze be sloten de deelname aan de jeugdrally open te stellen voor iedereen uit Hulst tussen acht en vijftien jaar. Ook was hun oorspronkelijk plan een rijwiel rally te organiseren, maar zij hebben intussen een veel origineler rally sa mengesteld, een wandelrally, die op zijn minst van de deenemers een uur wandelen 'in en buiten Hulst vergt, waarbij „hindernissen" moeten wor den genomen, opdrachten moeten worden uitgevoerd en controleposten moeten worden aangedaan. Bij die opdrachten kan de jeugd b.v. heel wat kennis opdoen omtrent de histo rie van de stad, zodat de rally nog leerzaam is ook. Nu hopen Jac. en René maar, dat er tenminste honderd jongens en meisjes zin in hebben om mee te doen zaterdagmiddag, want zjj willen hun fraaie prijzen op een sportieve ma nier kwijt en zij willen ook graag zo'n groot mogelijk bedrag afdragen aan het Koningin Wilhelminafonds. lil het gemeentelijk sportpark te Uden wordt op zondag 6 september de Interkring Sportdag van de Boe renjeugd gehouden. Van heinde en verre uit het grote gebied van de N.C.B. zullen de jongens en meisjes bij elkaar komen in Uden om daar met elkander te kampen om de hoog ste prijs. Daarna zullen onder leiding van de algemene sportleider van de N.C.B., de heer J. Sigmans, massale demonstraties plaatsvinden van oefe ningen, piramiden en volksdans. Zo als men weet komen op de Interkring alleen die afdelingen van jongens en meisjes, die op de voorafgaande twee kringsportdagen gemiddeld het hoog ste aantal punten behaalden. Ook bekampen elkaar op deze dag de drie besten van elke kring voor de individuele nummers, zoals versprin gen. hoogspringen, kogelstoten, 100 m hardlopen en 1500 m veldloop. De gymnastiekvereniging „Olympia" te Kapelle en de wandelsportvereni ging „Kruiningen" hopen op zater dag 5 september wandeltochten te or ganiseren te Kapelle. Het parkoers zal gaan langs de rijk beladen boomgaarden in deze omge ving en langs de Schelde. Er kan deelgenomen worden aan tochten over 10, 15 en 25 km. De start is om 3 uur 's middags bij het sportgebouw te Ka pelle. Daar is ook de finish. EHSENHOWER is zijn Europa-tour begonnen. Sedert de dood van Dulles is hij zelf veel actiever be trokken bij het voeren van de Ame rikaanse buitenlandse politiek. Hij moeteen geheel nieuwe methode inaugureren en beproeven, welke de politiek van kracht niet mag af lossen, doch wel moet aaVivullen, de methode van het persoonlijke be zoek en het persoonlijke gesprek. Zal die methode echter de politiek van kracht niet aantasten? Eisen hower heeft ongetwijfeld te doen met een uiterst behendig en listig gesprekspartner. Hij zal ook nooit uit het oog moeten verliezen, dat deze gedreven wordt door een ideologie zonder scrupules en door dromen van wereldbeheersing. Het is te verwachten, dat Eisenhower zowel in Bonn als in Parijs waar schuwingen te horen zal krijgen, om toch sterk op zijn hoede te blijven. Ook verwacht men daar van hem nog eens de stellige verzekering, dat de rechten in West-Berliin nim mer prijsgegeven zullen worden. Er heerst nog altijd de vrees, dat de nieuwe methode van het hoge- niveau-gepraat naar het heilloze „München" zal gaan zwemen. Die vrees bestaat niet in Londen, waar men maar liefst recht op een top- gesprek aan zou willen stevenen. Eisenhower zal op zijn Europese reis zo geen eensluidende indruk ken kunnen verzamelen en dat maakt het gesprek met Kroestjev des te moeilijker. We gaan een nieuwe era in de naoorlogse we reldpolitiek binnen. Ieder hoopt er natuurlijk het beste van voor vrede en veiligheid. Doch we delen de twijfel van velen, of die er inder daad door bereikt zal kunnen wor den. Het communisme aanvaardt compromissen en overeenkomsten slechts als middel voor het bereiken van zijn onveranderde doelstelling. Compromissen en overeenkomsten worden onmiddellijk verscheurd als ze dit middel niet meer dienen. JN enkele bladen worden beschou wingen gewijd aan het feit, dat twee belangrijke vacatures in Bra bant, het commissarisschap en het burgemeesterschap van Eindhoven, nog steeds onvervuld zijn. Het Pa rool, dat het kabinet-De Quay en zijn ministers niet erg hoog heeft, weet het lange uitstel aan „de be sluiteloosheid van de huidige minis ter van binnenlandse zaken mr. E. H. Toxopeus, wiens gebrek aan er varing in dergelijke aangelegenhe den mede de oorzaak is van het uitblijven van een beslissing". Een onzinnige opmerking, want het geldt hier benoemingen, waarbij de hele ministerraad is betrokken. In de ministerraad echter zou blij kens een beschouwing in de Nieu we Rotterdamse Courant met be trekking tot het commissarisschap van Brabant allerminst eenstem migheid hebben bestaan. Degene die tenslotte als nummer één uit de bus kwam zou, zo heet het, zijn „con current" slechts met een neus- of bandlengte hebben geslagen, na eerst met hem gelijk te hebben gelegen. Onder dergelijke omstandigheden is het begrijpelijk, dat de Koningin zich nog nader wil beraden. Het laatstgenoemde blad acht het denk baar, dat H.M. zich dan nog eens door de minister-president verder over een en ander wil laten voor lichten, alvorens het onder verant woordelijkheid van het gehele ka binet tot stand te brengen benoe mingsbesluit kan worden genomen. En de vervulling van de vacature in Eindhoven zou daarop ook wach ten, omdat men de nieuwe functio naris eerst een stem in het kapittel wil geven. Dit alles klinkt heel plausibel. Hetgeen niet wegneemt dat men in Brabant niet zonder ongeduld zit te wachten op de completering van het Provinciaal Bestuur. Er zijn zo veel belangrijke en verstrekkende problemen aan de orde, dat de krachtige hand van een hoogste functionaris slechts node gemist wordt. Hetgeen mutatis mutandis voor Eindhoven ook geldt. (Advertentie) OP VAKANTIE: BiqBEN MEE! T3/gÏÏett plastic jassen va 6.80 De NCRV-televisie verzorgt van avond de uitzending van de opvoering van het toneelstuk „De gebroken kruik" met Kees Brusse als dorps- rechter in de hoofdrol. De rechter krijgt met een merkwaarfdige zaak te maken. Er is namelijk een grote aar den kruik gebroken en bij het onder zoek blijkt, dat dat allemaal nogal ingewikkeld in zijn werk is gegaan. Allerlei figuren, die het eventueel gedaan zouden kunnen hebben, betui gen hun onschuld en schuiven de schuld op een ander in de hoop daar mede zelf bijvoorbeeld betere promo tiekansen te krijgen. Kees Brusse, de rechter, moet het allemaal maar uit zoeken en hij doet dat zo amusant, dat men dit stuk gevoeglijk een model van een „humoristisch blijspel" kan noemen. Paul Huf speelt als de ge deputeerde Stuurman in dit spel mee en John Soer, een echte televisie acteur. als de griffier Licht. Deze uitzending begint direct na het NTS-journaal, dus om 8.20 uur. België: De Vlaamse televisie draait vanavond de speelfilm „Als een stormwind". De vertoning ervan be gint om half 9. Via de NCRV kan men vanavond luisteren naar het Braziliaans koor „Madrigal Renascentista", dat om 7.10 uur met een zangconcert begint. Om kwart over 8 heft Benedict Silberman zijn dirigeerstokje voor een muzikale uitvoering van het Promenade Orkest, terwijl Lex Karsemeyer om half 10 de microfoon krijgt toegewezen voor zijn lichte-platenrubriek. „II Turco in Italia" heet de opera van Rossini, waarvan de Avro van avond een integrale uitvoering ver zorgt, die duurt van 8.05 tot 10.25 uur. Om goed half 11 concerteren „The Royal Hawaiian Minstrels".

de Stem | 1959 | | pagina 3