Straks Zuid-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen DAMESTR UITJES 9.75 Distributiespanning P.Z.E.M. nu 220 volt Folkloristisch feest te Middelburg Bc Walcheren Dagblad De Stem ITALIAANSE ORLON *»•- Forse klap van tien gulden WESTENBURG ASSURANTIËN MIDDELBURG GOES Kermis in opbouw HULST VROOM DREESMANN TERNEUZEN De raad weigert geschenken Hoogwaterstanden Van een koelkastacht ossen en een zaklantaarn sigaretten PIET VAN TILBURG i Drie mannen vielen van wagen Doktersdiensten Vlissingen onder hogere spanning Zeeuwse ringrijders aan bod Dienst dierenartsen Smokkelauto onder Sint-Jansteen in beslag genomen PANIEK ROND DE ZON BRILLANTINE RUSSE K R E M L O IN AGENDA Vandaag Morgen Zondag Maandag Proi DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1959 naak folkestone Da adviesscommissie voor sportaan- gelegenheden heeft besloten om vol gend jaar augustus met een Middel burgse sportdelegatie wederom naar Folkestone te trekken. Op hun beurt komen de sportmen sen uit Folkestone dan in 1965 weer naar Middelburg. Beide partijen hebben, na overleg via de gemeentebesturen, afgesproken om de groepen niet groter te maken dan 150 personen, gezien de moeilijk heid van het logies. Nieuw- en Sint Joodand vergadering „het groene kruis". De vereniging „Het Groene Kruis" alhier zal in buitengewone leden vergadering bijeenkomen op dinsdag 18 augustus a.s. 's avonds 8 uur in de zaal van café „De Roode Leeuw" van de heer D. de Vos. Op deze vergadering zal het be stuur mededelingen doen betreffende de bouw van het nieuwe wijkgebouw, terwijl er tevens aan de orde zal komen een voorstel van het bestuur omtrent de verkoop van het pand Veerstraat 9, dat thans als Groene- Kruisgebouw wordt gebruikt (Advertentie! KENT - KENT Op de Grote Markt verdringen de kramen en vermaaksgelegenhe- den zich niet m«er zoals voorheen. Het terugbrengen der kermisperiode van acht tot drie dagen, heeft bij enkele exploitanten de lust gedoofd om hier een standplaats in te nemen. Een der opengebleven plaatsen is opgevuld met de gebakkraam die anders op de Vlasmarkt stond, maar gistermiddag was er hier en daar nog een open plek. Het zal nu nog wel sneller bergafwaarts gaan met dit volksvermaak, dat Goes de eeuwen door een gezellige week ver- De „Oudjes" gaan hun lie trip maken De ouden van dagen van de parochie Hulst maken op zaterdag 12 september a.s. hun He uitstapje. Het comité heeft voor dit jaar een mooie tocht uitgestip peld naar Keerbergen en Leuven. Het comité komt ook dit jaar aan de wen sen van de geestelijke overheid tege moet zodat alle parochianen, ook an dersdenkenden, in de gelegenheid wor den gesteld, om de tocht mee te ma ken. Ook dit jaar rekent het comité op de noodzakelijke steun en mede werking van de bevolking, de nering doenden, het r.-k. liefdehuis en auto bezitters. De reis zelf is zo kort mogelijk ge houden. De route beloopt ongeveer 170 kilometer. Koewacht nieuw hoofd aan de kleuterschool Tijdens de retraite, welke de zus ters te Oudenbosch hebben gehouden is het hoofd van de O.L.V. van Fatima kleuterschool zuster Xaveriën overge plaatst. Als nieuw hoofd van deze school is aangesteld een voor Koe wacht nieuw gezicht, zuster Anna-Co- leta. baggerwerken De afvoer van het gemeenteriool naar de Boskreek alhier was een ho peloos geval geworden, aangezien de afvoerwatergang geheel was dicht ge sluisd en volgegroeid met riet. Het bestuur van de Riedenpolder en het plaatselijk gemeentebestuur hebben thans het uitbaggeren van de water gang aanbesteed. Dezer dagen is er een dragline aangevoerd, welke met haar werkzaamheden is begonnen. nieuwe opzichter aan de speeltuin Vooral nu in deze vakantiemaand is het in onze plaatselijke speeltuin een grote drukte. Teneinde een goed op zichter te hebben voor de speeltuin heeft het gemeentebestuur hiervoor aangesteld de gemeentewerker de heer Frans Seghers. De heer Seghers is de gehele dag in de speeltuin aanwezig, zodat de ouders hun kinderen met een gerust hart hier naar toe kunnen stu ren. Vogelwaarde atelier in gebruik Het nieuwe confectie-atelier van de N.V. Verenigde Nederlandse Textiel- (Advertentie) bedrijven J. M. Meijerink en Co. te Winterswijk zal volgende week in ge bruik worden genomen. Het atelier is gebouwd op de voormalige losplaats van de ZVTM te Stoppeldijk. De ma chines zijn in de loop van de week overgebracht van het parochiehuis te Boschkapelle naar het nieuwe gebouw. Zoals bekend heeft het atelier ruim twee jaar huisvesting genoten in het parochiehuis te Boschkapelle. Dit ge bouw is thans juist op tijd vrij geko men voor de huldiging van Mgr. Jans sen, die a.s. zondag zal plaats vinden. Ossenisse herstrating dorpsstraat Met het herstraten van de Dorps straat zal direct na de bouwvakvakan tie een aanvang worden gemaakt. Te vens zal dan een gedeelte van deze weg hoger worden gebracht. Zuiddorpe het kruis aan de weg Geheel buiten verwachting is het beeld voor het kruis langs de weg aan Bonte Koe nu toch aangekomen. Pastoor van Tilburg heeft het de zelfde dag laten plaatsen, zodat de Zuiddorpenaren zich met recht kunnen verheugen op het spoedige eerherstel. uitstekende muziek op de fancy-fair De fancy-fair voor de restauratie van de kerk en Herwonnen Levenskracht wordt zaterdag 15 augustus geopend door muziek van „Eikels worden bo men" van Westdorpe, hetgeen betekent dat men uitstekende muziek te horen krijgt. Dirigent van het te goeder naam en faam bekende gezelschap, dat o.m. op het bondsconcours te St.- Jansteen in 1958 een eerste prijs won en de beker voor het meest behaalde aantal punten, is de heer A. A. Tho mas, opvolger van wijlen zijn vader, de heer D. Thomas, die veertig jaar lid en zeventien jaar dirigent was. Het korps, dat de stille hoop koestert door de medewerking van de West- dorpse burgerij nog wel eens in uni form te komen, iets onmisbaars in deze tijd, bezit een kern van zeer goede muzikanten. Met name de heer Mau rice Dehulsters straks gouden jubila ris, is met zijn steeds opgewekt, lui mig humeur, altijd daarvan de stimu lans geweest. Op het programma staan de volgende nummers: 1 „Sons of the Brave", een entrainerende mars van T. Bridgoad; 2 „Martha", een fantasie van Von Flotow; 3 „La petite Fée", ouverture van J. Werkman; 4 „Trafal gar", 5 „Bonne Fortune", ouverture van S. P. van Leeuwen; 6 „Saint Trif- fon", Zwitserse mars met drumband. Vanzelfsprekend stelt Zuiddorpe de medewerking van de Westdorpse fan fare zeer op prijs. t prettig te dragen gemakkelijk te wassen a snel droog blijft als nieuw a fully fashioned, d.w.z. op maat geminderd. Ook met de moderne V-hals 0 Alle modetinten speciale reclameprijs breda bergen op zoom Dtrblad voor Zeeland Rayonkantoor voor Zeeuwsch- Vlaanderen: Hulst, Dubbele Poort 7 tel. 2377. Rayonredacteur: W. de Leeuw Rayonbeheerder: L. K. M. de Jong Rayonkantoor voor Walcheren en Z.-Beveland: Goes, Westsingel 98, tel. 2236. Rayonredacteur: N. Karhof Rayonbeheerder: J. Fait Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie voor Zeeland f 0,15 per mm. Voor „Ingezonden Mededelingen" f 0,37 per mm. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder f 0,90, elke regel meer f 0,15. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,50 en f 0,40. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Sas van Gent ongelukkige VAL Op het bedrijf van de heer S. in de Vogelschorpolder is de 68-jarige H. V. uit de Zandstraat bij het aangeven van vlas van de tafel der repelmachine gevallen. Het slachtoffer kwam zo on gelukkig terecht, dat hij beide enkels brak. De raad besloot geen 1000.- te spenderen aan een geschenk, dat door Zeeuwse gemeenten zal worden aan geboden ter gelegenheid van de af bouw van de Middelburgse abdij. Evenmin was de raad genegen om 5 cent per inwoner te voteren als bij drage in een geschenk (twee muur schilderingen) van de Zeeuwse ge meenten bij de opening van het nieu we provinciehuis. Voor die 5000.- zou ook het wapen van Terneuzen aangebracht zijn in het nieuwe pro vinciehuis, maar door dit besluit van de raad zal straks in die rij van te gels met wapens van Zeeuwse ge meenten Terneuzen ontbreken. schafte en ook een attractie was voor de omgeving en de vreemde lingen. Ook de Goese „schatkist" zal er niet wel bij varen. De staangelden lopen terug en het scheppen van an der amusement en vertier kost bo vendien de gemeenschap heel wat. Zo moest de Evenementencom missie laatst voor het optreden van de Belgische gymnasten uit Temse f 600.neertellen. Verstandig kunnen we de op dit gebied gevoerde politiek van de raad niet noemen. 's-Heerenhoek fruitcorso. Naar wij vernemen hebben di verse fruitkwekers het initiatief ge nomen om gezamenlijk met een wagen aan het a.s. fruitcorso in Goes deel te nemen. Als gemeentewagen zal deze zich dan in Goes presen teren. zwanennieuws. De gebroken poot van een van de zwanen voor de dorpsvijver is nu uit het gips verwijderd en blijkt pri ma geheeld te zijn. Een compliment voor dierenarts Klaassen uit Hein- kenszand, K iradendamme Afscheid van kapelaan P. Poulijn Gisteravond heeft in de Burcht de Kwadendamse parochie op hartelijke wijze afscheid genomen van haar sympathieke kapelaan P. Poulijn, die naar Roosendaal is overgeplaatst. De heer Jac. Uitterhoeve opende en leid rie de bijeenkomst, die een bijzonder spontaan karakter droeg. Diverse spre kers hebben uit naam van de organi saties, die zij vertegenwoordigden hun dank vertolkt voor het vele werk dat de kapelaan verzet heeft en voor de adviezen, door hem verstrekt. Zo sprak voor de NCB de heer M. Steyn; voor de KAB de heer G. Nagelkerke; namens het Vrouwengilde mej. Hoene namens de voetbalvereniging de heer Hoondert; voor de muziekvereniging de heer A. Menheere, terwijl de heer A. Boo even het licht liet vallen op hetgeen de kapelaan voor het paro chieblad De Menwagen heeft ver richt. Voorts spraken B. Uitterhoeve voor de KAJ, J. Vermue voor de ka tholieke bouwvakarbeiders. W. Maar- tense, Jos Mensen voor de Instuif en burgemeester mr. Stieger sprak een persoonlijk woordje. Vele geschenken onder couvert wer den de kapelaan geoffreerd. Ook pas toor Schneiders uitte zijn erkentelijk heid voor hetgeen kapelaan Poulijn voor de zielzorg en voor de organisa ties heeft gedaan. Zeer onder de in druk heeft de scheidende kapelaan be dankt voor alle hulde. Voor alle steun medewerking en ondervonden vriend schap sprak hij zijn grote waardering uit. I erseke mozart naar breskens Zaterdag a.s. zal de muziekvereni ging Mozart" medewerking verle nen aan de Visserijdagen te Bres- kens. Gedurende de optocht zal Mozart" voor de muzikale omlijs ting zorgen, terwijl 's avonds een concert zal worden gegeven. drukke mosselhandel. In de mosselsector blijft een zeer grote bedrijvigheid heersen. Behalve de aanvoer van Zeeuwse mossels door de vaartuigen uit Yerseke, Bruinisse en Zierikzee, komen nu dagelijks auto's met consumptie mossels uit Denenvarken en Duits land om hier verwaterd te worden. Het lossen opvissen en weer ge reed maken voor de verzending geeft aan velen werk. Politierechter Middelburg (Van onze verslaggever) De eerlijke verontwaardiging, die de landbouwknecht D. B. koesterde je gens de landbouwer de P., had zich ontladen in een forse klap. Een klap, die B. tien gulden kostte, want de Middelburgse politierechter mr. L. Abbing, achtte de klap ongepast. De klap was de uitbarsting van een lang opgekropte woede over de mis handelingen, die de vrouw van de P. van haar man had ondervonden. De P. gaf dit ook. als getuige, grif toe. „Maar, zo zei hij, zij slaat eerst en dan moet ik toch terug slaan". „Nee, antwoordde de politierechter, een man die een vrouw slaat is min of meer een lafaard. Indien u daarmee door gaat, dan staat u binnenkort hier als verdachte en dan zal de straf niet mals zijn". De politierechter begreep ook wel, hoe de landbouwknecht tot zijn uitbarsting was gekomen. Maar het mag nu eenmaal niet. Minder begripvol was de politierech ter voor twee Bressiaanse vissers, J. de K. en C. D.; de mannen hadden in een café te Oostburg ruzie gezocht, toen hen geen sterke drank meer werd geschonken. Ze hadden het in terieur min of meer aan stukken ge slagen en een politieman, die hen kwam halen, hadden ze eenvoudig door de grote café-ruit gegooid. „Dit varkensgedrag dient streng gestraft te worden", riep de politierechter uit en zijn vonnis luidde: een week onvoor waardelijke gevangenisstraf en twee weken voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Morgen, zaterdag 15 augustus, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 12.08 uur; te Vlissingen om 11.01 en 23.38 uur en te Terneuzen om 11.33 uur. Zondag 16 augustus: te Hansweert om 0.47 en 13.13 uur; te Vlissingen om 12.02 uur en te Terneu zen om 0.07 en 12.33 uur. Maandag 17 augustus: te Hansweert om 1.47 en 14 06 uur; te Vlissingen om 0.34 en 12.55 uur en te Terneuzen om 1.04 en 13.24 uur. De uitspraak van Justinia- nus, dat men elkaar bij het handel drijven wel een beetje mag oplichten (althans wat de prijs betreft) haalde de of ficier van justitie aan voor de Middelburgse politierechter. „Waar handel wordt gedreven, moet scherpe handel worden gedreven", zo zei hij, „maar niet als dit neerkomt op be drog". Dat nu was juist wel het geval bij de grossier in diepvrieskasten J. de B. te Vlissingen. De mian had na melijk een slager in Oosterland een andere koelkast geleverd, dan deze had gekocht. Het ingewikkelde ver haal, hoe dat nu gekomen was de grossier zou een tweedehands kast doorverkopen, maar de eigenaar van deze kast trok zich terug, zodat hij wel een andere moest vinden deed volgens de officier niets af aan het feit dat hier inderdaad een on- geoorlofde truc was toegepast. Hij eiste vierhonderd gulden boete. Na het pleidooi van de raadsman, mr. H. Bruin, waarin deze clementie be pleitte omdat er aanvankelijk geen boos opzet in het spel was, veroor deelde de politierechter de grossier tot een boete van f 250. De landbouwknecht J. M. uit Arne- muiden had niet opgegeven, dat hij tijdens zijn werkloosheidsperiode een dag had gewerkt. ..Ik had al vier weken geen uitkering ontvangen", luidde het verweer van de man. Des ondanks veroordeelde de politierech ter hem wegens ,,dit zeer ernstige feit, dat niet gewenst is" tot een voorwaardelijke geldboete van 70 gulden (proeftijw twee jaar) en een onvoorwaardelijke boete van 30 gulden. Een andere landbouwknecht, P. van der V. uit Zierikzee was niet verschenen; hij had terecht moeten staan omdat hij onder invloed van sterke drank op de fiets een aanrij ding met een auto had veroorzaakt. Een wachtmeester had het hele geval gezien. Maar bovendien had hij Van der V. even tevoren met veehandelaren zien onderhandelen over het kopen van vier vaarzenterwijl op de hele markt slechts acht ossen te ontdek ken waren Waaruit de officier afleidde, dat het ten laste gelegde wel was be wezen; hij eiste tachtig gulden boete. De politierechter ontzegde hem te vens de rijbevoegdheid voor vier maanden. (Advertentie) VOOR IEDERE KAMER i DE JUISTE MEUBELEN Bosstraat-hoek Lindebaan BERGEN OP ZOOM Telefoon 5467 Drie landarbeiders te Kamperland, die in een achter een tractor gekop pelde wagen zaten vielen daar ge lijktijdig uit toen de wagen door een kuil schokte. De 67-jarige J. v. d. Moere moest, met een schedelbasisfractuur, wor den opgenomen in „St. Joanna" te Goes, evenals zijn 42-jarige zoon Jan., die een sleutelbeen brak. De 50-jarrge J. de Ridder kwam er nog het beste af; van hem werden alleen enkele ribben gekneusd. Te Terneuzen. heeft ditmaal dienst: dokter v.d. Griek en te Axel: dokter Kats. De magazijnbediende A. H. had in december van het vorig jaar van zijn baas sigaretten in luxe dozen en St. Nicolaasverpakking gesto len en deze aan anderen verkocht. De politierechter vond dit zeer ern stig en veroordeelde de jongeman tot een voorwaardelijke straf van j zes weken met een proeftijd twee jaar en onder toezichtstelling van de reclasseringsvereniging. De vraag van de jongen of er nu al een half jaar van de proeftijd af was, doet het ergste vermoeden over het berouw, dat hij over zijn daad had. Honderd gulden boete en een voor waardelijke gevangenisstraf van drie weken (proeftijd twee jaar) luidde het vonnis tegen de dragline- machinist J. K. uit St. Maartensdijk. Hij had een op de zeedijk van de Noorderpolder aangespoelde roeiboot (waarde 420 gulden) verkocht voor honderd gulden. „Eenvoudig diefstal" noemde de officier het. „Deze jongen wordt bedreigd in de misdaad vast te groeien", met deze woorden kenschetste de officier de omstandigheden waarin de 20- jarige J. L. uit Goes verkeert. Hij was met een kornuit ingebroken in een gebouw te Goes, was volgens zijn zeggen meteen weer naar buiten ge lopen en had daar van de „moediger" vriend een zaklantaarn aangenomen. Hij stond nu terecht voor heling. De straf was twee maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar, een boete van vijftig gulden en onder toezichtstelling van het Zeeuw se Consultatiebureau voor Alcoholis me. De loswerkman P. W. uit Halsteren had onder invloed op zijn bromfiets gezeten en een dame aangereden. Een geldboete van tachtig gulden en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid was de straf. Reeds direct na de laatste wereld oorlog werden de eerste voorberei dingen getroffen om in de gemeente Vlissingen de distributiespanning van 127 op 220 volt te brengen teneinde overbelasting van het distributienet te voorkomen. Zonder dat zwaardere kabels in de straten behoefden te worden gelegd zou de vervoerscapaciteit van het kabelnet door deze maatregel ver drievoudigd worden. Wel diende na tuurlijk in de transformatorstations een aantal transformators te \yorden vervangen. Ook de huisinstallaties zouden bij (Advertentie) van nieuwe spanning hoger kunnen worden belast, welk feit de verbrui kers ten nutte zou komen. Met het gemeentebestuur van Vlis singen heeft de P.Z.E.M. deze kwestie uitgebreid besproken en werd er gezamenlijk een regeling opgesteld, die er op gericht was de gemeente naren zoveel mogelijk tegemoet te komien en zo min mogelijk overlast te bezorgen. In 1952 werd dan definitief een aanvang gemaakt met de spannings wijziging op grote schaal. Het spreekt vanzelf, dat zulk een omvangrijk werk niet zonder moei lijkheden gepaard kan gaan. Bleef iedereen nu maar rustig in zijn woning dan zou alles veel een voudiger zijn geweest. Maar van de Vlissingse bevolking verhuist gemid deld 15 pet. per jaar en het waren in het bijzonder de gevallen van tussentijdse verhuizing van het „127- voltgebied" naar de nieuwe wijken (die reeds van de aanvang af op 220 volt waren aangesloten) die moeilijk heden van praktische aard veroor zaakten, terwijl ook verhuizingen in omgekeerde richting problemen op wierpen. Al deze gevallen konden echter met begrip voor de wederzijdse pro blemen worden opgelost. Ook de verandering van elektri sche apparaten vormde een moei lijk punt, waarbij vooral de ver ouderde stofzuigers het moesten ont gelden. Deze enkele gevallen wegen echter niet op tegen het overgrote aantal, waarover men geen klachten kreeg, SOPHIASTRAAT 36 verstrekt TEL. 34750 BREDA hypotheken met en zonder levensverzekering rente vanaf 4 1/2 procent Alle verzekeringen financiering auto's enz. Meer dan honderd van de beste Zeeuwse ringrijders 114 om precies te zijn zullen donderdag 20 augustus samenkomen op het Molenwater te Middelburg. Daar zullen zij kampen om de grote ere-prijzen, die door koningin Juliana en prinses Wilhelmina beschikbaar zijn gesteld. Wederom dus een folkloristisch feest dus in Middelburg, wederom ook zullen dan duizenden en nog eens duizenden toeristen en Zeeuwen een kijkje gaan nemen bij dit festijn, waar de rijke Zeeuwse dracht in volle glorie zal schitte ren. Op de vier banen, die op het Mo lenwater zullen worden aangelegd zullen de ringrijders vanaf 's morgens acht uur trachten zo veel mogelijk ringen te verzamelen. De voorronde wordt 's morgens in 22 beurten verre den. Na de middagpauze komen de dertig best geklasseerden uit in de finale, die in tien beurten wordt ver reden. De overige ringstekers strijden dan nog in een kleine finale, eveneens van tien beurten. Voor de pollepel wordt in de 31e en 32e beurt gesto ken. Prijsuitreiking Te Axel, Sas van Gent en Zaamslag wordt de dienst verricht door de heer J. F. de Haas uit Zaamslag, tel. 1153- 366. Te Hulst en Nieuw-Namen door de heer E. F. de Nijs uit Hulst. 's Middags rond vjjf uur zal de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de beker van de Koningin uitreiken evenals die van prinses Wilhelmina. Burgemeester mr. Joh. de Widt zal de beker van de ge meente Middelburg uitreiken. Om half negen 's avonds zullen de overige prij zen en dat zijn er heel wat wor den uitgereikt. Het is moeilijk te voorspellen wie de ere-prijzen zullen winnen. Eerste klas-kampioen Lein Minderhout uit Westkapelle. W. Maljers uit Veere. kampioen van de tweede klasse, J. Koppejan uit Zoutelande, Jac. van Wallenburg uit Middelburg. Ko de Klerk uit Nieuwland, J. Maljers uit Veere en J. Kools uit St. Laurens zijn in ieder geval grote kanshebbers. (Advertentie) Men is weer van plan om een op tocht door de stad te houden. Drie tamboers van EMM zullen de stoet voorafgaan. Alle ringrijders zullen deelnemen, elke gemeente onder eigen vlag. De route van de tocht is: Molen water. Herengracht, Seisdam, Achter de Houttuinen, Langeviele, Markt. Nieuwe Burg. Onder de Toren. Koor kerkstraat, Lange Delft, Markt, Gra venstraat, Zusterstraat. Plein 1940, Markt, Lange Noordstraat, Korte Noordstraat, Molenwater. Omstreeks half acht gisu ravond hebben ambtenaren van de invoer rechten en accijnzen van de centrale velddienst te Axel, onder de gemeen te St. Jansteen een personenauto in beslag genomen, die kennelijk was in gericht en toegerust om goederen aan het toezicht te onttrekken oftewel be stemd was om te smokkelen. De door de ambtenaren ontdekte geheime bergplaats rook naar boter en de be stuurder-eigenaar van de auto, J. D. M B. uit St. Jansteen, gaf toe, dat zijn auto al meerdere malen was ge bruikt om boter frauduleus naar Bel gië te vervoeren. Toen de douaniers de auto aanhielden, werden er echter geen goederen in aangetroffen. gaat natuurliik mee VAN MEllE'S BISCUITS- EN TOFFEEFABRIEKEK N.V. waarbij men moet bedenken dat er circa 15.000 elektrische apparaten werden gewijzigd of vervangen. Ook de uitwisseling van gloeilam pen e.d. vormde een zeer belangrijk onderdeel. Door de P.Z.E.M. werden gedurende deze periode ca. 8.000 gloeilampjes e.d. uitgewisseld. Eind juli 1959 is het laatste perceel op 220 volt overgezet; een zeer om vangrijk werk, waarbij 5.250 perce len van 127 volt op 220 volt werden overgeschakeld werd hiermede af gesloten. Een gevolg van het beëindigen de zer werkzaamheden is o.m., dat de Vlissingse winkeliers nu voortaan geen lampen en toestellen voor 127 volt meer in voorraad behoeven te houden. Dat de plannen van de p.Z.E.m., ter verwezenlijking van de span ningswijziging, vlot konden worden uitgevoerd, was voor een groot deel te danken aan de buitengewoon sympathieke wijze waarop de ge meentenaren hieraan hun medewer king hebben gegeven. (Advertentie) 99 ci per flacon SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Strijd tegen verdovende middelen. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Duinkerk- ken. OOSTBURG Ledel 8 uur: Don Camdllo contra Peppone. GOES Grand: Meisjes, mambo'i en whisky. MIDDELBURG Schouwburg: De zwar- te baretten. VLISSINGEN Alhambra: De onder gang van de Titanic. Luxor: Het lokaag van Fort Bellow. HULST Serph. Blommaert 3 uur: Schif ting. Bioscoopgebouw 2.30, 5 en 8 uuri Een oud hart wordt weer jong. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uuri Liefdeszender X, a.l. SLUISKIL Hotel Meert: Dansen. CLINGE J. v.d. Berge 3 uur: Schieting. KOEWACHT G. v. Laere 3 uur: Schie ting. A. de Schepper 3 uur: Openings- schieting op de staande wip. HEIKANT A. Vonck-Neve 3 uur: Gro te schieting. DE KLINGE S. Boussem 3 uur: Schie ting. Cinema v. Dijk 2.30 uur: De helse afgrond. Zaal v. Dijk 6 uur: Groot ker- misbal. KLOOSTERZANDE Hotel v. Leuven: Dansen. A. Raes 2 uur: Schieting staan de wip Willem Teil. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Zaken zijn zaken, a.l. SAS VAN GENT Olympia 2.30, 3 en 8 uur: Das Wirtshaus in Spessart, a.l. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur; i De strijd om het bloedgeld, 14 j. Luxorj 8 uur: Duinkerken, 18 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Don Camiflo contra Peppone. GOES Grand: Meisjes, mamibo's èn whisky. MIDDELBURG Schouwburg: I>e zwar te baretten. VLISSINGEN Alhambra: De onder gang van de Titanic. Luxor: Het lokaag van Fort B-ellow. ABSDALE C. J. Cocqheyt 3 uur: Schie ting. KLOOSTERZANDE Hotel v. Leuven: Dansen. A. Raes 3 uur: Schieting lig gende wip St. Sebastiaan. B. v. Waes 3 uur: Grote kermissehieting. HULST Jos. v. Helsland 3 uur: Schie ting. Bioscoopgebouw 2.30, 5 eni 8 uur: Gravin Mariza. a.l. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Ge zworen kameraden, 18 J. AXEL Het Centrum 3.45 uur; Zaken zijn zaken, a.l. 8 uur: De ondergang van Billy the Kid, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 2.30 uur: Een gentleman wordt geen sheriff; 5 en 8 uur: Strijd tegen verdovende middelen, 18 j. TERNEUZEN Concertgebouw 8 uur: !D« strijd om het bloedgeld, 14 j. Luxor 8 uur: Duinkerken; 2 uur: Strijd ami het bloedgeld. OOSTBURG Ledel 2 uur: Ontvluchting uit Calditz; 4.30 en 8 uur: Don Caimil- lo contra Peppone. DE KLINGE Cinema v. Dijk 2.30 uur: De helse afgrond: bijfilm: Verre hori zonten. Zaal v. Dijk 6 uur: Groot ker- mlsbal. GOES Grand: Meisjes, mambo's en whisky. MIDDELBURG Schouwburg: De zwar te baretten. VLISSINGEN Alhambra: De onder gang van de Titanic. Luxor: Het lokaas van Fort Bellow. KOEWACHT A. van Remoortere 3 uur: Schieting. 108. Verrast kijken on ze vrienden op, als ze bij het betre den van de verga derzaal van het gebouw van het genootschap oor verdovend worden toegejuicht. Er komt geen einde aan de ovaties. Eindelijk als de storm wat geluwd is, neemt de voor zitter van 't senio renconvent het woord. Zijn hou ding en zijn toe spraak getuigen van onuitspreke lijke dankbaarheid Als Martin, Dr.Claus.Sven en Rudi oe vergader zaal -betreden, breekt het geofysisch genootschap met elk decorum. met een stormachtig applaus vaprden ze verwelkomd. wanneer ze zion gezeten GOES Grand: Meisjes, mambo's en whisky. MIDDELBURG Schouwburg: De zwar te baretten. VLISSINGEN Alhambra: De onder gang van de Titanic. Luxor: Het lokaa« van Fort Bellow. SLUISKIL Hotel Meert: Dansen. KLOOSTERZANDE Hotel v. Leuven: Dansen. A. Raes 2 uur: Schiettng staan de wip, Willem Teil. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Giravin Mariza, a.l. AXEL Het centrum 8 uur: De onder gang van Billy the Kid, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Strijd tegen verdovende middelen. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Duinkerken. OOSTBURG Ledel 8 uur: Don Camillo contra Peppone. DE KLINGE Cinema v. Dijk 2.30 uur: jerry Lewis. Zaal v. Dijk 6 uur: Groot kermisbal. VAN EEN ATSCHUWELUK SI A VEN-\ BESTAAN OP AA ARS. COLENNER NA O PAAP EEN UZEREN ALLEEN NEER- j SCNAPP/J GEPROJECTEERD, P/E At EER LEVENS GEKOST ZOU REBBEN PAN WIJ ONS KUNNEN VOORSTELLEN" neemt de voorzitter VAN HET SENIORENCONVENT" HET WOORD 'ELKE HULDE, D/E WN DEZE V/ER ZOUDEN BRENGEN, ZOU ON7RE- RE/KEND Z/UN. (OUALLE V/ER, HEBT. ELK OP UW E/CEN W'JZE, DE DER AARDE GERED BEVOLKING Boschkap en nu het z den zal mo Men is al w Het feestcoi op Boschkai gezet, waan den gebracl ding van bu goed geslaaf Bij al deze van de inhi vinden, moi vaart. I Mgr. Jans Kruiningen gehaald doo en de leden de boot van arriveert de en vandaar 1 Janssen doo Vogelwaarde den politie de richting wordt gered Koningsdijk Zuiddijk naa fort, Rapenb vincialeweg men dan het Mgr. Jansser open auto. I lagere schoo dan de on Vermeulen o geestelijken, b. en w. vai en de ongetr Grand-th< weekend E< film „Meisji <C2). In de die zonder omdat hij w de Amerik; is. Op zek< jonair hem zijn luxe j; dat dit jai boord heeft smokkelben tuurlijk net daarna wee ietwat dwa; tot het goed mag worder VL1 „Het loka (B) is de ti Luxor word verhaal ove die, opgeh Adelaar, w de bezetters geroofde mt de Zwarte heeft uitver bezetters genomen en Vele gevech eindelijk ze Voorts dr ondergang naar het bo „A night to nacht vonde in de golve schip in de MID Electro pr wers ditma; „Foei Nicoie Een oorlt „De zwarte gedraaid in groepje geal snappen ui krijgsgevangt ka. tijdens de Een verstand ding over later terecht tankgevecht, pen worden gered. Een z> met historisc TEI Luxor dra een hard c historische brengt de a troepen uit en hun gew moedige g slotte toch gang redden Voorts een avontuur veel bloed e Concertgeb strijd om he al een vecht ber. SAS „Strijd te| delen" (Cl) be brengt de de onderwere om de slimi politie om ee Op het laats politie suece ..Een gentlei riff" is een v schillende den, die ee.. len brenger steun van ei maar zonder er toch vree

de Stem | 1959 | | pagina 2