'as» 3 pakVITELLA 4 1 n1 Samen met de dienst Deltawerken vecht Willemstad voor een weg Zwart o p Wit r r it Chefarine.4" STEM-FEUILLETON TIP VAN BOOTZ FLIT SANDWICH SPREAD Volgende week nieuwe proef met satelliet Amerikaans toerisme in Europa Hyper gevoelig radar-apparaat DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 30 JULI 1959 „Stichting Menno van Coehoorn weigert (nog) coupure in de wal Vergaderingen waren tevergeefs Spaar Si-Si kroonkurken „Atlas" met succes gelanceerd van yté ct voor 98 ct Nederlandse jongen valt in Australië uit rijdende trein Artisjokken voor verwend renpaard Meisje van twee jaar verdronken Forse maatregel Neem de flitspuit! a f I.40 tssó) HEINZ laxon-k welling in Italië .£3S„, {JM-&S 2)e onzichlb i are reporter door Louis de Wohl Tunesische klacht over Frankrijk TVRAD lOiTV'RADIO'TV' (Advertentie) In Den Haag vergaderen met de regelmaat van een klok een aantal oude heren, verenigd in de „Stichting Menno van Coehoorndie zich bezig houden met het waken over buiten werking gestelde oude ves tingwerken. Het zijn geen gemakkelijke heren want... Het gemeente bestuur van Willemstad en de dienst „Deltaioerken Zuidhebben in de afgelopen maanden herhaaldelijk geprobeerd de stichting te bewe gen toestemming te verlenen tot het mogen maken van een tien meter brede coupure in een der wallen, waardoor een nieuwe weg zou kunnen worden aangelegd, nodig voor het vervoer van aannemers materiaal naar de deltawerken. Tot nu toe hebben de oude heren, hoofdzakelijk gepensioneerde generaals en kolonels, hartgrondig „neen" gezegd. Op een goede dag, het is nu weer maanden geleden, stapte het hoofd van de dienst „Deltawerken Zuid'' naar het gemeentebestuur van Wu- ,,We zullen eens met de stichting praten" concludeerden gemeente en Deltadienst. Een reis naar Den Haag volgde, nadat uit de eerste corres pondentie was gebleken dat de he ren allerminst gemakkelijk waren en zo maar niet bereid bleken een cen timeter van hun wallen prijs te ge ven. Er volgde (uiteraard) een ujtvoe- £L,r VUlHUe VUltCA aaxu/ ttu V lemstad met het verzoek mee te wil-rige tweede bespreking, waarin werd len helpen aan de verwezenlijking van een plan, dat na enkele korte, zakelijke besprekingen op het volgen de neerkwam. Vanaf de „Landpoort", de toegang tot Willemstad vanuit Oude Molen, zou de weg, waarop tot aan de Ne derlandse Hervormde Kerk nogal wat bomen staan verbreed worden. Vervolgens zou het gemeentebe stuur zorgen voor de verwijdering van een aantal bomen in de Groen straat. De dienst Deltawerken zou de kosten op zich nemen om een verbindingsweg tot stand te brengen vanaf het einde van de genoemde Groenstraat tot aan de werkhaven van het ..Hollandsch Diep". Die weg moest dus lopen door een van de wallen, waarin... Plotseling schoot het de secretaris van de gemeente, de heer K. Dane te binnen, dat aan de wallen niets mocht gebeuren zonder toestemming van de „Stichting Menno van Coe hoorn", een in meerdere opzichten historische vereniging, die de wallen van Vadertje Staat in erfpacht kreeg. abngevoerd dat de nieuwe weg toch wel noodzakelijk was, want op welke wijze kon er materiaal worden aan- enige omvang gevoerd naar de deltawerken van Dat kan niet blijven gaan door het oude centrum van Willemstad... en vandaar langs de haven, waarlangs een weg ligt van nauwelijks drie en een halve meter breed en een brug getje van nog geen drie meter Generaal J. Spanjaard Spekman (b.d.) luisterde aandachtig naar het Willemstadse betoog en voelde er wel wat voor. „Bravo", juichte Willemstad, want tenslotte was de generaal de voor zitter van het gezelschap. Ook de secretaris van de stichting kolonel W.H. Schukking (b.d.) stond er niet afwijzend tegenover, maar plotseling schoot de penningmeester wakker, jonheer ir. A. Six van Wim- mernum. „Kan niets van doorgaan" mom pelde de jonker, trekkend aan zijn baard. En het ging voorlopig niet door. Tot grote ergernis van Willemstad's gemeentebestuur, dat de wallen wel zo'n goed hart toedraagt, dat er al leen noodzakelijke ingrepen gebeu ren. Tot grote ergernis ook van de Deltadienst, een hele machtige orga nisatie, die het van Menno van Coehoorn" niet kon winnen Winnen Er wordt nu wel iets gro ver geschut op de generaals en ko lonels (b.d.) afgevuurd Op het einde van de aardige Willemstadse Raadhuisstraat be gint de wal, waarin een tien me ter brede coupure gemaakt zou moeten worden voor de aanleg van een weg. Het afgraven van de wal om de nieuive weg tot stand te brengen wordt door de stichting Menno van Coehoorn" voorals nog verboden! (Advertentie) Elke werkdag f 100.— Elke zaterdag f 1000.— Hoofdprijs f 30.000.— Vraag uw leverancier om inlichtin- gen over deze Si-Si wedstrijd. De winnaars van f 100.- van vorige week waren: H. C. Hyweege, Amersfoort; B. vaa Beek, Opheusden; C. Koemen, Den Helder; C. Gouweloos, Strijen; J. M. Hatenboer, Rotterdam; van f 1000.-; F. Cox, Maasniel. vruchtenlimonad» gevitaliseerd De Amerikaanse luchtmacht heeft dinsdagavond een intercontinentaal ballistisch projectiel van het type At las gelanceerd op de basis Cape Cana veral in Florida. De proef werd zeer geslaagd genoemd. Het betrof een Atlas-D, waarvan de drie vorige exemplaren spoedig na het afschieten ontploften. De vorige week werd een Atlas-C, een minder krach tig model, met succes afgevuurd. Dat was de eerste geslaagde lancering van een Atlas in meer dan vijf maanden. In New York is dinsdag bekendge maakt dat het Amerikaanse comité dat deel uitmaakt van de „Internationale Studieraad voor het Toerisme" een groot opgezet en jaren durend onder zoek zal instellen naar de aspecten van het Amerikaanse toerisme in Europa. Vier Amerikaanse leden van de in ternationale studieraad, waaronder de vliegtuigproducent Boeing, hebben de in eerste aanleg benodigde fondsen voor het onderzoek bijeengebracht. Het hoofd van de afdeling markton derzoek van de Boeing Company, Har ry Carter, zei hierover op een pers conferentie, dat de studie zich zal uit strekken over 16 Europese landen waaronder Nederland en dat „het onderzoek is opgezet om ieder aspect van het reizigersbezoek naar Europa te analyseren, in het bijzonder waar het betreft de persoonlijke typische kenmerken van de reiziger, zijn be hoeften en wensen". „De Europese markt ontwikkelt zich snel, onder andere als gevolg van de snel stijgende levensstandaard, het tot stand komen van de Euromarkt en door de opvallende technologische vooruitgang op het gebied van het vervoer: de straalvliegtuigen," aldus Carter. Het onderzoek zal worden uitge voerd door een Amerikaanse maat schappij voor marktonderzoek, de Knowland Company, die in Europa kantoren heeft in Brussel, Parijs en Düsseldorf. (Advertentie) Tijdelijke aanbieding de bétere instant pudding vanille frambozen caramel - chocolade mandarijntjes Een tienjarige Nederlandse jongen, Herman van de Brug, zal nooit zijn eerste dag in Australië als immigrant vergeten. Zeven uur nadat hij per vliegtuig uit Nederland was aangekomen, open de Herman dinsdagavond in een rij dende trein een verkeerde deur, met als gevolg dat hij naar buiten werd gezogen. Woensdagochtend werd de jongen in een tunnel gevonden. Hij bleek vrij wel ongedeerd te zijn. Hij had alleen wat schrammen cn een buil. De politie te Sydney deelde mee dat Herman, zijn ouders en drie an dere kinderen uit het gezin op weg waren naar een immigrantenkamp te Albury. Nadat hij gevonden was, zei Her man: „Ik wist dat vader en moeder naar mij zouden zoeken. Ik was hele maal niet bang." (Advertentie) 4 beroemde geneesmiddelen In 1 tablet doen wonderen I Bij pijn, griep of „landerig" gevoel zorgt een enkel tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doen! Na een week van geharrewar is een einde gekomen aan een internationaal artisjokken-incident. Het Franse renpaard Jamin, dat se dert enige tijd in de Verenigde Staten verblijft om zich voor te bereiden op de internationale 50.000 dollar-race die zaterdag wordt gehouden, had al en kele dagen zijn voedsel laten staan omdat zijn lievelingsgerecht artisjok ken er aan ontbrak. De zending groen ten, die zijn trainer uit Frankrijk had laten overkomen, was door de Ameri kaanse douane in beslag genomen en toen de kisten eenmaal waren vrij gegeven verdween de groente op mys terieuze wijze. Intussen volhardde Jamin in zijn hongerstaking en Riaud werd radeloos. Het verhaal kwam in de kranten, de hoofdredacteur van een blad in de Californische plaats Monterey belde een artisjokkenkweker in de buurt op, een groep padvinders werd aan het snijden gezet en niet lang daarna was een krat vol phr vliegtuig onderweg naar het trainingscentrum van Jamin, die zijn speciale diëet met luid ge hinnik ontving. In de Zijtak te Nieuw-Amsterdam is het tweejarig dochtertje Dini van de familie J. Hoogenberg verdronken. Het kind is vermoedelijk spelender wijs in het kanaal geraakt. Eerst laat in de middag misten de ouders hun dochtertje. Het stoffelijk overschot is later gevonden door haar 19-jarige zuster Jannie. Een Chileens oorlogsschip dat oefe ningen hield in de Stille Oceaan, heeft dezer dagen ter hoogte van de haven stad Caldera een dieptebom gelanceerd tegen wat door de bemanning werd beschouwd als een onbekende onder zeeboot. Dit heeft de Chileense marine woensdag bekendgemaakt. Een uur lang is men daarna zonder resultaat naar de duikboot blijven zoeken. BR ei is Scotland Yard is van mening dat een bijzonder begaafd man „het brein" is van een reeks van keurig-afgewerkte roof overvallen, voornamelijk op banken. In 't afgelopen week end was de totale buit van vijf van deze perfecte kraakjes on geveer een half miljoen, het geen geen appelepap is. De rechercheurs van de Yard zoe ken al een jaar naar de man die ongetwijfeld de geraffi neerd opgezette en efficient uitgevoerde overvallen leidt. Men gelooft zelfs dat hij jon- 't gelieden die in de onderwereld J onvoldoende connecties heb- ben, een degelijke universi- J taire opleiding in het inbre- i kersvak verstrekt. De Yard denkt aan een ex-officier of t een ingenieur. over gaat pa aan het stuur de eerste uren zitten piekeren. En dan zouden er wel eens ongelukken van kunnen komen. Dit mag een verstandig advies wor den geheten. We hebben echter nog één vraag aan de Ontwerper van het Punt: wil hij dat de chauffeurs vrouwen wachten met ruzie maken tot pS 's avonds thuiskomt? Geheugen Een meneer in St.-Louis bracht, een jaar over tijd, een boek terug, naar de uitleen bibliotheek. „Ik was het ver geten" zei hij. Het boek heet te: „Hoe kweek ik een perfect geheugen?" Record De zeventienjarige juffrouw Penny Bishop en de twee jaar oudere Gor don Davidson hebben op de rol- schaatsbaan van Brownsbay (Auck land, Nieuw-Zeeland) 26 uur en 20 minuten aan een stuk gerolschaatst. Daarmee hebben zij het oude wereld record (26 uur en 15 minuten) ver beterd. Zij vinden dat belangrijk. Ruzie De Israëlische autobuschauffeurs worden deskundig opgeleid. Een groot psycholoog heeft een oplei dingsprogram ontworpen waarin een belangrijk advies voor echtgenoten en kinderen van buschauffeurs is op genomen. Dat punt luidt: maak geen ruzie aan het ontbijt. Want daar- „Wat zal ik zeggen, vrouw, het heeft ook zijn voordelen Het is wet prettig eens iets anders te krijgen dan voedsel uit blik". (Advertentie) Alle irisekten het huis uit!J Flessen vanaf V4 liter ook in aerosolf 4.50 PRODUKT I DDT f I i de nieuwe broodbelegging MIDDELPOT 0.98 GROTE POT 1.4S GARANTIE: volledige vergoeding door Uw leverancier, indien een Heinz 57 product niet voldoet. -.vVuW.s.\ A A. v. - Tegen 7 augustus wordt de lance ring verwacht van een nieuwe Ame rikaanse aardsatelliet. Deze zal in een sterk elliptische baan om de aarde worden gebracht door een trietraps- raket, en een nuttige lading hebben van 63 kg. De aardsatelliet heeft de vorm van een bol, met een doorsnee van 58 cm. Daaruit zullen vier armen steken die 90 cm lang zijn met aan de uit einden zonnebatterijen. Het zonnelicht wordt door de batterijen in elektrische energie omgezet, waarmee de radio zenders van de satelliet in werking treden. Tijdens de tocht naar het raakpunt van de baan rond de aarde liggen de „sprieten" opgevouwen tegen de bol, die in een plastic omhulsel is verpakt. Dit omhulsel zal door een tijdmecha- nisme worden afgeworpen als de satel liet in zijn baan komt. De lancering zal geschieden door middel van een drietrapsraket, een Thor van de lucht macht als eerste trap, en de tweede en derde trap van een verbouwde Vanguard, die door de marine gele verd wordt. Men heeft de satelliet vanwege zijn ongebruikelijke vorm al de bijnaam „windmolen" gegeven. De proef zal in de eerste plaats dienen om na te gaan of de zonnebatterijen en de daarop min als de verpleegster, die bij haar na. De heer Heidrup en ik kunnen was". elkaar verbeurten met rijden. Op „We hebben in elk geval wel een het eerste traject rijdt de trein niet 27) „Overigens heb ik er mij van over tuigd, dat hij A.X. niet is", gaat Steff onverstoorbaar voort. „En wel: in de Zeppelin". „Hoe dat zo?" „Wel, omdat Klaus niet als blin de passagier aanwezig was. En om dat A.X. juist als blinde passagier wilde reizen". „Fantastisch, geweldig. Ik heb het je al gezegd: niet inspecteur maar Wanneer op korte termijn geen ver- betei ing intreedt, zal de Italiaanse re-1 ^aas van de hele recherche! Weet gering strenge maatregelen nemen te- ®aUs )ets van je verdenkingen?" gen automobilisten en scooterberiiders die overvloedig gebruik maken van hun claxon, aldus staat in een circu laire van de Italiaanse minister van openbare werken Giuseppe Togni. Op 1 juli werd een nieuw wegver- keersreglement van kracht, dat tot op heden echter weinig effect heeft ge had op het geluidsvolume van het ver keer. Thans bestuderen de autoriteiten maatregelen „die beogen 's nachts ver keer van auto's en scooters in woon wijken te verbieden," zo wordt in de circulaire gezegd. „In deze wijken zul len zij die in de nachtelijke uren de rust verstoren streng worden gestraft." „Ja, zonder meer is.." „Wat wilde je zeggen?" „Ben je eigenlijk wel eens jaloers, Steff?" „Ik? Nee. Niet in het minst. Hoe dat zo?" zo snel. Misschien krijgen we hem nog voor de Tsjechische grens te pakken". „Er op af", zegt Dill. „Maar onze bagage", werpt Klaus tegen. „Die sturen ze ons wel achterna. We telegraferen het hotel wel van Het Amerikaanse leger heeft een nieuw mobiel radarapparaat ontwor- S0n' 20 gevoeHg is dat het op meer dan 500 meter afstand een man van een vrouw kan onderscheiden. Dit is in Washington bekendgemaakt. Dit onderscheid is mogelijk doordat de heupbewegingen van de vrouw meer „boventonen" produceren dan de be sliste tred van een man, aldus de mededeling. Het apparaat zendt onder meer ge luiden uit, waardoor de bediener in staat is te oordelen of het waarge nomen voorwerp een mens, vracht auto, jeep of tank is. De gevoeligheid s zo groot dat op drie kilometer een kruipende soldaat en op 15 km een tank of een jeep kan worden waar genomen. „Nee". „..zo. En daarom heb je je zo vervelend tegenover hem gedragen Ben je nog nooit op het idee ge komen, Steff dat ik net zo goed zelf Arzou imkben kunnen zijn?" ..Wat zeg je me nou?" ..Jij hebt me heel goed verstaan!" en je nu wel helemaal wijs?" niëtNhPhKn °t Waarom zou ik A.X. j kunnen zijn? Dacht ie voo/ zou zijn'"3r "iet ha"dig genoeg „Hoezo?" .„Wel, de ene helft zou er dan uit zien als jijzelf. De andere heft draagt af cn toe een baard en laat zich door jou opjagen in Parijs, totdat hij ta dertShhUUdran v"dwijnt' Daar veran reus n°g even in een „Doe me een plezier en hou er nu maar over op, Steff". „Goed, maar alleen op voorwaar- de, dat jij die Uil-theorie laat val len. Anders niet". „Ik laat ze vallen", zegt Lill gela ten, „wat je al niet voor je vrien den over moet hebben. Overigens wil ik wel eens weten, waar Klaus pre cies uithangt". „Hij is beneden in de hall. Hij zit er te praten met Tibor Veesey! „Dat is een aardige vent, die vriend van jou, die Tibor". „Een intelligente knaap zelfs". „En hij ziet er patent uit". „Geen wonder. Hij heeft als octrooi bezorger en advocaat in patentaan gelegenheden een goeie praktijk in aflevering gemist van de Phoenix' waarin dat bericht moet hebben ge staan". „.en op grond van dat telegram uit Berlijn werd A.X. door de Boeda- pester politie gearresteerd op het vliegveld. Dezer dagen zal hij naar Duitsland worden overgebracht. „Hm! We zouden wel eens even Voorlopig weigert de politie nog ie- ergens onderweg. Doe niét zó pë: naar beneden kunnen gaan om te dere inlichting omtrent zijn identi- dant". zien wat er aan de hand is". teit". „Zoals je wilt, Lill". Maar op de hoteltrap stoten ze „Ga mee. Als de bliksem naar het Tibor Vecsey start. Hij heeft wel- al op Klaüs en Tibor Vecsey, een Huis van Bewaring. Maar meteen!" iswaar geen flauw benul van wat hoogopgeschoten, zwartharige jonge „Ik heb de auto voor de deur zich hier allemaal afspeelt en eigen- "taan". 4 lijk had hij een uitnodiging om bij Dat is Tibor Vecsey. mevrouw von Romoy te komen brid- Prima. Vooruit, er op af. Die ke- gen. Maar het beste van het leven rel moeten we te zien krijgen, al zijn nu eenmaal de gekke ideeën, zou ik er voor op audiëntie moeten Liever dood. dan bij een dol plan af- bij de minister-president. wezig zijn. En daarom drukt hij op Vijf minuten later raast de acht- de startknop. Hongaar. „We waren juist van plan naar bo ven te komen; de duivel is weer los!" „Wat is er dan?" „Hier.lees dit eens". „Hola. een exemplaar van de Phoenix". „Natuurlijk. Wat dacht je dan: het Avondsuffertje uit Helsingfors?" „Aardbevingen in Argentinië? Oor log tussen Blovia en Paraguay?" „Ach nee.. Hier.." „A.X. gearresteerd? Op grond van de jongste radiomeldingen van onze geheimzinnige medewerker A.X. cilinder naar het Huis van Bewaring. XXX - „Het spijt mij.." Gwendolyn Malloy zit naast inspec- „Maar ik moet het pertinent we- t«.ur Szekely in de trein naar Ber- ten.." lijn. Ze heeft het weten klaar te krij gen, dat ze eerste klasse reist, op eigen kosten, natuurlijk. Inspecteur Szekely, die opdracht heeft deze wed- grage jongedame in Berlijn af te le veren op het hoofdbureau van poli tie bij commissaris Weiszholz, heeft er tenslotte niets op tegen de reis onder comfortabele omstandigheden tc maken. Het is een halve coupé. Niemand, die per toeval langs de ra men zou passeren zou op het idee komen dat hier een gevangene on der politiegeleide over de grens wordt gebracht. Juffrouw Malloy gaat, se dert haar arrestatie, door voor een excentrieke, min of meer halfzachte jongedame, die de hele zaak als een dat s, 111 „axx ucu uic uuae aame domweg Herlijn en een bijzonder mooie acht- niet uit het oog verloren. Ze is de „Het spijt mij, juffrouw. Tibor Vecsey komt Lill te hulp. Hij begint met de politieman een gesprek in een waterval van volzin- ..„bah., ik kan dat woord „ge- nen; zijn grote ronde ogen rollen be- kolossaal avontuur beschouwt heimzmnige medewerker niet meer angstjgend in hun kassen en het vreselijk amusant is zien. Die lui van de Phoenix" moes- ziet er uit alsof die twee ieder mo- Ze heeft sigaretten gekocht Liever ten onderhand eens een andere term ment slaags kunnen raken. Tenslotte gezegd inspecteur Szekely een zegt vecsey: „De gearresteerde is al goedmoedige dikkerd met een' impo- op transport gesteld, met de avond- santé snor, heeft ze voor haar ge- Hein via Praag kocht. Want de ridderlijkheid ten op- „Wanneer gaat die trein. zichte van arrestanten gaat nu een- "w ,Tegv; ^ederJ, dne minuten maal niet zover, dat men hen in het „Wel alle hemel.bezit laat van hun geld Kranten „Waarom al die haast? De man heeft hij eveneens voor haar ge M?nr v»;; u x u i *s toch onder zware bewaking ge kocht; met een beetje gewetenswroe- bacterip hphhen Ji steld. Morgen kunt u hem in Berlijn ging overigens, maar inspecteur Sze- vermomd. zien, wanneer u de volgende trein kely is niet erg gesteld op een ge- neemt". sprek met jonge, mooie en elegante „Ja maar, ik moet hem van te vo- jongedames en hij is al lang blij, ren spreken. Wanneer hij eenmaal wanneer deze jongedame iets heeft in handen van de politie is.." om de tijd door te komen, zodat hij De jonge octrooibezorger denkt na. zich niet met haar behoeft te be- „Ik heb het!", zegt hij, „we rij- moeien. ingestelde radioapparatuur bevredi gend functioneren. Behalve de „windmolen" hebben de Amerikaanse ruimtegeleerden een nieuw „schot" op de maan in voorbe reiding. In begin oktober zullen zij trachten een nuttige lading van 170 kg in de richting van de maan te lance ren, in de hoop dat de satelliet een baan rond de maan gaat beschrijven. In november wordt dan een raket naar Venus gelanceerd. Feitelijk is deze lancering niet anders dan het af schieten van een hoogteschot, want de raket gaat zeer diep de wereldruimte in. Men noemt het een Venusraket, omdat het projectiel dichtbij deze pla neet terecht zou komen als Venus in gunstige positie stond. Dit zal echter niet voor 1961 het geval zijn. Het Tunesische ministerie van Voor lichting heeft dinsdagavond verklaard dat Franse eenheden sinds 23 juli jl. verscheidene malen op Tunesische posten en huizen hebben geschoten, waardoor een jonge vrouw werd ge dood. Het verklaart verder dat Franse vliegtuigen over Tunesië hebben ge vlogen, waarbij zij brandbommen af wierpen en met boordwapens vuur afgaven. In de bekendmaking van het minis terie wordt gewag gemaakt van zeven incidenten. Er wordt echter geen mel ding gemaakt van een Tunesisch pro test bij Frankrijk. (Advertentie) per hele fles f 6.15 VRIJDAG 31 JULI (D. van der Werf en drs. J. H. van Bockel HILVERSUM I 402 m VARA: 7,00 v; d- directive voor de arbeidsvoorziening. Nws. 7,10 Gym. 7,20 Gram. 00 Nws. 8,13 Giram. 8,50 V. d. kind. 9,05 Gym. v. d. vrouw 9,15 Gram. 9,35 Waterst. 9,40 Gr. VPRO: 10,00 De vrouw in haar huis, caus. 10,05 Morgenwijding. VARA: 10,20 V. d. vrouw 10,25 Gram. 11,00 V. d. kleuters resp. consulent voor algemene arbeids marktzaken en hoofd van het bureau ar beidsvoorziening jeugdigen 19,00 Nws. en weerber. 19,10 Huismuz. 19,30 Radiokrant 19,55 Gram. 20,00 Idem 20,40 Kunstrubr. 21,00 Utrechts Stedelijk ork, en sol. 22,20 11,15 Orgelspel 11,35 Gram. AVRO: Lichte Gram- 22.45 Avondoverdenking 23 00 Nws. r CAO KOh 1 g H/Tii r. O 9 OS OA AA bedenken". „Daar zal de politie wel voor zor gen. Verder!" „.gearresteerd aan boord van de Zeppelin. „Wat krijgen we nu?" „Dus toch! Dus was hij wél aan boord?" „Nee, maar wel als een oude Ame rikaanse dame. Als je nu zo goed z u willen zijn om verder te le zen". hek ouc*e dame domweg radiohut niet binnengegaan. Net ao den met mijn auto de treinachter- (Wordt vervolgd) muz. 12,20 Regeringsuitz.: Land'bouwru- briek. Het landbouwkundig weeroverzicht 12,30 Land- en tuinb. meded. 12,33 Sport en prognose 12,50 Pianospel 13,00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13,25 Lichte muz. 13,55 Beursber. 14,00 Kamerork. 14,25 Voordracht 14,45 Bariton en piano 15,05 Ga er. eens even voor zitten. VARA: 16,00 Pianospel 16,30 V. d. zieken 17,00 V. d. jeugd 17,25 Vakantietips 17,55 Act. 18,00 Nws. 18,15 Pol. caus. 18,25 Pianoduo 18,50 V. d. kind. 19,00 Jazzmuz. VPRO: Het platteland nu, gesprek 19,45 Op be zoek bij anderen, gesprek 20.00 Nws. 20,05 Boekbespr. 20,10 Lil. caus. 20,20 Het zin gende hart 20,35 Benelux, caus. 20,45 Daar gaat een dominee voorbij, caus. VARA: 21,00 Gevar. progr. 22,25 Buitenil. weekoverz. VPRO: 22,40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23,00 Nws. 23,15- 24,00 Giram. HILVERSUM II 298 m NCRV: 7,00 Nws. 7,13 Gewijde muz. 7,50 Een woord v. d. dag 8,00 Nws. 8,15 Gram. 9,00 V. d. zieken 9,30 Gram. 9,40 V. d. vrouw 10,15 Gram. 10,30 Morgendienst 11,00 Gr. 11,15 V. d. oudere luisteraars 12,00 Fluit en pianorecital 12,30 Land- en tuinb. me ded. 12,33 Pianospel 12,53 Graan, en event, act. 13,00 Nws. 13,15 Promenade ork. en sol. 13,45 Giram. 15,15 Voordr. 15,35 Gram. 16,00 Wenken v. d. tuin 16,15 Gram. 16,30 Residentie Trio 17,00 Voordr. 17,20 Lichte muz. 17,40 Beursber. 17,45 Muz. caus. 18,20 De hangmat 18,50 Regeringsuitz.: Jeugd, werk en toekomst, gesprek met drs. L. en SOS-ber. 23,15 Muz. caus. 23,35-24,00 Gram. RADIO VATICAN A 22.15 Paus Joan nes XXIII in vertrouwelijk gesprek met zijn priesters. BRUSSEL 324 m 12,00 Omr. ork. 12,30 Weerber. 12,34 Gram. 12,55 Koersen 13,00 Nws. 13,15 Orgelspel 14,00 Gram. 14,45 Pianospel 15,00 Operettemuz. 16,00 Koer sen 16,02 Giram. 17,00 Nws. 17,10 Piano recital 17,55 Orgelspel en zang 18,30 V. d. sold. 19,00 Nws. 19.30 Gram. 20.00 Omr. ork. en soliste 20,55 Gram. 21,00 Amius. muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23,00 Nws. 23,05-24,00 Gram. BRUSSEL 484 m 12,00 Gram. 13,00 Nws. 14,00 Operamuz. 15,20 Lichte muz. 16.05 Dansmuz. 17,00 Nws. 17,10 Gram. 18,30 Lichte muz. 19,10 Gievar. muz. 19,30 Nws. 2Q.00 Festival te Knokke, chansons 21,00 Festival te Bordeaux: gitaarspel 22,00 Nws. 22,10 Dapsmuz. 22,55 Nws. T elevisie VRIJDAG 31 JULI NTS: 20,00 Weekjourn. 20.30-21,40 Speel film. VLAAMS BELG. 19,30 Nws. en journ. 20,00 TV-spel (om 20,45 en 21,50 Filmfrag menten) 22,45 Nws. en journ. FRANS BELG. 19.30 Na regen komt zonneschijn 20.0o Journ. 20,30 De tijd en zijn werken 20,50 TV-sjpel 22,30 Wereldnws.

de Stem | 1959 | | pagina 9